Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Σελίδα Εθνικής Παίδων – U16

Παίδων: Κρούσματα COVID19 στην ομάδα

Παίδων: Κρούσματα COVID19 στην ομάδα

Η Εθνική Παίδων δεν θα ταξιδέψει στα Σκόπια για το European Challenger U16. Η αιτία είναι τα κρούσματα COVID 19 στην ομάδα, με αποτέλεσμα αυτή να πρέπει να παραμείνει σε καραντίνα. Το European Challenger Παίδων

Παίδων: Κλήση για προετοιμασία

Παίδων: Κλήση για προετοιμασία

Η Εθνική Παίδων αρχίζει την δική της προετοιμασία για το European Challenger U16, που θα διεξαχθεί στα Σκόπια (16-21/8). Οι αθλητές που καλούνται να βρίσκονται στο ΟΑΚΑ την Πέμπτη 5 Αυγούστου στις 16.00 είναι οι:

Παίδων: Προπόνηση για το κλιμάκιο Νότου

Παίδων: Προπόνηση για το κλιμάκιο Νότου

Το κλιμάκιο Νότου της Εθνικής Παίδων έχει προγραμματισμένη προπόνηση το Σάββατο 24 Ιουλίου στις 17.00 στα βοηθητικά του ΟΑΚΑ. Οι αθλητές που καλούνται είναι οι: Λαμπρόπουλος Γιώργος (Ολυμπιακός), Παζιωτόπουλος Απόστολος (Πανιώνιος), Καμπερίδης Αλέξανδρος (Πανελευσινιακός), Ρερές

Παίδων: Κλήσεις για προπόνηση (κλιμάκιο νότου)

Παίδων: Κλήσεις για προπόνηση (κλιμάκιο νότου)

Το κλιμάκιο νότου της Εθνικής Παίδων  έχει προγραμματισμένη προπόνηση την Τρίτη (20/7, 19.00) στα βοηθητικά του ΟΑΚΑ. Οι αθλητές που καλούνται είναι: Λαμπρόπουλος Γιώργος (ΟΣΦΠ)Παζιωτόπουλος Απόστολος (ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ)Καμπερίδης Αλέξανδρος (ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ)Ρερές Άρης (ΟΣΦΠ)Βαρβάρας Δημήτρης (ΟΣΦΠ)Σπανός Αντώνης (Εκπ

Σύνθεση Εθνικής Παίδων (U16)
ΑρΟνοματεπώνυμοΗμΓενΎψοςΟμάδαΣυμΠόντοι

Προπονητής: 
Β. Προπονητή: 

Προγραμματισμός Εθνικής

Προγραμματισμός Εθνικής
Ανδρών
Γυναικών
19/7 Ηράκλειο 18.00 Ουκρανία - Ελλάδα 49-88
20/7 Ηράκλειο 18.00 Ελλάδα – Ρωσία 84-70
21/7 Ηράκλειο 18.00 Βέλγιο - Ελλάδα 78-64
23/7 Ηράκλειο 18.00 Ελλάδα - Ισραήλ 82-70
24/7 Ηράκλειο 18.00 Ελλάδα - Σλοβενία 63-84
Ανδρ_U20
14/7 Γερεβάν 15.00 Ελλάδα – Αλβανία 112-45
15/7 Γερεβάν 16.00 Ελβετία – Ελλάδα 68-69
17/7 Γερεβάν 29.15 Ελλάδα – Αρμενία 88-52
18/7 Γερεβάν 15.00 Ουκρανία - Ελλάδα 54-59
Γυναικ_U20
3/8 Τελ Αβίβ 17.30 Εσθονία – Ελλάδα
4/8 Τελ Αβίβ 17.30 Ελλάδα – Λιθουανία
5/8 Τελ Αβίβ 17.30 Πορτογαλία - Ελλάδα
7/8 Τελ Αβίβ 20.30 Ελλάδα - Ισραήλ
8/8 Τελ Αβίβ 17.30 Ελλάδα - Γαλλία
Εφήβων_U18
27/7 Ηράκλειο 18.00 Ελλάδα – Πολωνία
28/7 Ηράκλειο 18.00 Γαλλία – Ελλάδα
29/7 Ηράκλειο 18.00 Ελλάδα – Σλοβακία
31/7 Ηράκλειο 18.00 Ισπανία – Ελλάδα
01/8 Ηράκλειο 18.00 Ισραήλ – Ελλάδα
Νεανίδων_U18
Παίδων_U16
Γερμανία - Ελλάδα 65-47
Ελλάδα - Βουλγαρία 56-51
Ελλάδα - Γαλλία 43-82
Λετονία - Ελλάδα 55-51
Ελλάδα - Φινλανδία 58-54
Κορασίδων_U16
Ανδρ_3X3
Γυναικ_3X3