Menu

Α2 Γυναικών: 2η Αγωνιστική – Αποτελέσματα

Για τη 2η Αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών σημειώθηκαν τα αποτελέσματα 

1ος Ομιλος

Αιγέας Χίου-Οίαξ Ναυπλίου 58-67 (παρ.)
Ατρόμητος Πειραιά-Άμιλλα 2000 57-54
Εύνικος-ΑΟ Άργους Οι Δαναοί 89-34
Φίνιξ Πειραιά-Άρις Καλαμάτας 85 -65
Θησέας Παναγιούδας-Ηλιούπολη 44-82 (24/10)

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αιγέας Χίου – Οίακας Ναυπλίου 58-67 (παρ.)
Διαιτητές: Κανελλόπουλος-Κωστής
Δεκάλεπτα:14-11, 29-31, 41-45, 57-57, 58-67
Αιγέας Χίου (Γιασεμής – Γαλάτουλας):  Κοτσία  6(1), Δάνδουλα, Καράντζανου 3, Γιαμαλίδου 2, Μπουρέκα, Ατσάβε 6(2), Καρούση 2,  Κοματσιούλη 20(6), Αγκο, Καλιγέρη, Λοϊζου, Σβιρώνου 13.
Οίακας Ναυπλίου (Παπούλιας – Τσοτσίκος): Σπαθάρου 27(5), Μπάλλα 6, Στρατή 3, Μπετσάι, Καραπάνου 4, Ντόκου , Ζαροκώστα 23, Μπακάλη 4, Μπούνου.

Εύνικος ΓΑΣ – Οι Δαναοί ΑΟ Αργους 89-34
Διαιτητές: Τσίγκου-Κουλουμπαρίτσης
Δεκάλεπτα: 20-6, 51-16, 68-29, 89-34
Ε'υνικος (Βελτσίτσας – Βανάς): Τσίπρα 20(1), Εμμανουηλίδου 5(1), Ράδη 10(1), Καίσαρη 7(1), Κουτσοδήμου 6, Θωμαϊδου 10, Ισκιόγλου 12, Δρακοπούλου  1, Μέτσο 7(2), Παπαδοπούλου 9, Βούλγαρη 2, Αγγελοπούλου.
Δαναοί Αργους (Κτενά) : Αλμπέρτου 2, Δόση , Γιαννακούλη Φ. 3, Αρβανίτη 7(2), Δαλμάκη , Ντάρλα 4(1), Καπετάνιου, Λύκου 2, Δημοπούλου  6, Παναγιωτοπούλου 6, Μάρα 4, Τσαϊλακοπούλου.

Φοίνικας Πειραιά  - Αρις Καλαμάτας 85 -65
Διαιτητές:Μαρίγλη,Μύζικας
Δεκάλεπτα: 22-15,43-33,66-52,85-65
Φοίνικας Πειραιά (Αράπης, Τιόπουλος) Μαγγίνα 10,Οικονόμου, Ευμορφοπούλου 12, Βράκα 13, Στεφάτου 13 (3), Καψοκόλη 10, Οικονομόπουλου 6(2), Ιωαννιδου 21 (1), Ξανθοπουλου, Δράκου.
Αρίς Καλαμάτας (Μπακογιάννης) Κατσανάκη, Παπαδημητρίου 8, Παρθένη 4, Καραμάνου 4(1), Κουτράκου, Γκατζιώλη 13(3), Μπούζα, Χονδρουδάκη 13(2), Σούτα 2, Κουτέλα 21.

Ατρόμητος Πειραιά-Άμιλλα 2000 57-54
Διαιτητές:  Χαϊνά-Τσάλλας Γιαν
Δεκάλεπτα: 13-13, 24-27, 44-43, 54-54
Ατρόμητος Πειρ. (Χρυσοβελίδης): Καρρά 13, Ρούτση 4, Μαχλά, Καλογεροπούλου, Δρουμπούκη 2, Μάλαμα 14 (3),  Σακελλαρίου 2, Οικονομάκη11 (1), Μπαρμπαλιά, Ορφανού 2, Τσέρου 9.
Αμιλλα 2000 (Τσουκαλάς): Σαραντοπούλου 2, Μανιατά 6(1), Τσουκαλά Π. 15, Μαγγλάρη, Κουφογιάννη 9, Μπαρμπαγιαννίδη, Τριχονίδη 3, Παπούτση, Παναγιωτοπούλου, Τσουκαλά Χ. 10 (1), Μονογιύ 9(2).

Η βαθμολογία
1) Εύνικος    4    159-94    65
2) Οίακας Ναυπλίου    4    127-113    14
3) Ατρόμητος Πειραιά    4    131-121    10
4) ΓΣ Ηλιούπολης    3    142-114    28
5) Φοίνικας Πειραιά    3    140-125    15
6) Αμιλλα Τρίπολης    3    105-96    9
7) Αρις Καλαμάτας    3    137-130    7
8) Αιγέας Χίου    2    97-118    -21
9) Δαναοί Αργους    2    101-163    -62
10) Θησέας Παναγιούδας    2    89-154    -65

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 1/11)
Οίακας Ναυπλίου-Ατρόμητος Πειραιά
Αμιλλα Τρίπολης-Εύνικος
Δαναοί Αργους-Θησέας Παναγιούδας
ΓΣ Ηλιούπολης-Αρις Καλαμάτας
Φοίνικας Πειραιά-Αιγέας Χίου

2ος Ομιλος

Σαντορίνη-Αθηναϊκός 75-59
Πρωτέας Βούλας-Τερψιθέα 57-35 
ΚΑΟ Μελισσίων-Αμύντας  58-54 (παρ.)
Αγ. Παρασκευή ΑΕΚ Περιστερίου 83-72

Αναλυτικά τα παιχνίδια 

ΑΕ Σαντορίνης – Αθηναϊκός  75-59
Διαιτητές: Καλαρέμας, Αντωνέλου
Δεκάλεπτα: 24-16, 38-34, 55-48, 75-59
ΑΕΣ (Μάμμος)  Τσολακίδου, Τρούνι,Τσούπα Μ.,Τσούπα Π.2,Παπαϊωάννου 2,Κεχαγιά 24(2), Ρεντζεπέρη 25, Αργυρού, Σιγάλα 13(2),Αξιοπούλου 7(1), Τσαβδαρίδη 2, Ξαγοράρη.
Αθηναϊκός (Παναγόπουλος)  Καραλή 21(1), Σκαρλη, Τσιμπήδη, Κουτσιρίμπα 4, Γεροντή, Τζέμη, Καλομιτσήνη 11(1), Πετράκη 9(1), Τραγουστή 12(2), Καρυοφύλλη, Μπέκιου 2, Οσαρένχοε.

Πρωτέας Βούλας-Τερψιθέα 57-35 
Διαιτητές: Γαρίνη-Μπαράκου
Δεκαλεπτα:11-12, 28-20, 36-26, 57-35
Πρωτεας Βούλας (Μίχα-Κουτρόγιαννου): Χατζηβασιλείου 15(5), Ξενιτοπούλου, Κουζούκα, Καπετάνιου, Γκουζέλου, Σακελλαρίου, Γρηγοροπούλου 14, Χατζηγιακουμή 5(1), Αναστασοπούλου Μ. 20, Ανασταδοπούλου Χ. 3(1), Οικονομάκη, Φρέρη.
Τερψιθέα Γλυφάδας (Αποστολάκης-Βασιλάκος) Κορδαλή 10, Μανουσέλη, Κούτρα, Κοντοθανάση 6(2), Λαμπράκη Δ., Φλώκα 2, Λαμπράκη Μ., Παπαδογούλα, Συγγρού, Γιγουρτάκη 3, Στεριοπούλου 14.

Αγία Παρασκευή – ΑΕΚ Περιστερίου 83-72
Διαιτητές: Κηπώσης-Περδέτζογλου
Δεκάλεπτα: 24-19, 47-38, 72-48, 83-72
Αγία Παρασκευή (Τασιόπουλος): Κάσδαγλη 1, Στούπα 7(1)Κυρκοπούλου 2, Κοντογιάννη 16(2), Ακρίβου 9, Ευαγγελάτου 22(5), Πενέλη, Γκάνια, Ζαχαράκη 14, Σακουλάκη 12(1),Καράμπελα, Κακοσούρη.
ΑΕΚ Περιστερίου(Γεωργουδάκης, Κάργιαννης) Μαλαπάνη 5, Καλαντζή , Ράπτη 6,Γαβαλά 9(3), Ναου , Κυριμάκη , Γιάκαλου 11, Μάνου 4, Κατσιμάρδου 14,Βελιώτη , Τζίβα 16(1), Μεγαλούδη 7(1)

Μελισσια – Αμυντας 58-54 (παρ.)
Διαιτητές: Εφραιμίδης, Σπυρλιδάκης
Δεκάλεπτα: 7-21, 21-23, 33-38, 50-50(κ.α.) 58-54 (παρ.)
Μελίσσια (Καλογερόπουλος Π - Καλογερόπουλος Χρ): Βελέντζα, Τσέτα, Βόσσου, Ανδρικοπούλου 3 (1), Πατέρα 8 (2), Παναγιωτίδη 2, Κοιλιαρίδη 18 (4), Τάρλα 8 (1), Κανέλλου 6, Γιαμπάνη 9, Κριμιτζά 4
Αμύντας (Δρακάκη): Σκεπετάρη, Μαργώνη 10, Κλείτσα 9 (1), Λιναρά, Πατσιώτη, Πολιτοπούλου, Ντάνου Λ 11 (1), Μαζαράκη 8, Αθανασούλια 3 (1), Ντάνου Μ 13, Σιδηροπούλου

Η βαθμολογία
1) Αγία Παρασκευή    4    198-104    94
2) Πρωτέας Βούλας    4    126-86    40
3) ΑΟ Σαντορίνης    4    137-110    27
4) ΚΑΟ Μελισσίων    4    119-112    7
5) ΑΕΚ Περιστερίου    2    130-144    -14
6) Αμύντας            2    105-127    -22
7) Τερψιθέα Γλυφάδα    2    86-119    -33
8. Αθηναϊκός        1    59-75    -16
9) Ικαρος Ικαρίας    1    32-115    -83

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 1/11)
Αθηναϊκός-Πρωτέας Βούλας
Τερψιθέα Γλυφάδα-ΚΑΟ Μελισσίων
Αμύντας-Αγία Παρασκευή
ΑΕΚ Περιστερίου-Ικαρος Ικαρίας
Ρεπό: ΑΟ Σαντορίνης

3ος Ομιλος  

Εσπερος Λαμίας-Λασσάνης Κοζάνης (αναβλήθηκε)
Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη-Αργοναύτες Αγρινίου 54-27
Πιερικός Αρχέλαος-Νίκη Βόλου 77-62
Απόλλων Πτολεμαΐδας-ΜΕΝΤ (αναβλήθηκε)
Ολύμπια Λάρισας-Φίλιππος Βέροιας 79-36

Αναλυτικά τα παιχνίδια  

Ολύμπια Λάρισας-Φίλιππος Βέροιας 79-36
Διαιτητές: Κολοκυθάς-Κανελλίδης
Δεκάλεπτα: 20-12, 46-19, 67-26, 79-36
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι-Σιδηρόπουλος): Σολωμού 10, Κλεισιάρη 2, Χριστοφοράκη 5(1), Καλακώνα Μ. 5(1), Καρτσαμάρη 24(2), Λιάσκου 4, Μιχαηλίδου 7(2), Πατούνη 6, Κουτσουνούρη 10(1), Αντωνοπούλου 6, Κολλιαδήμα, Τέλιου.

Φίλιππος Βέροιας (Κουρουζίδης): Χαρίση, Σουκιούρογλου, Παπαχατζή 4, Γεωργαλή, Τσίλη, Ξανθοπούλου 1, Ζουζώ 3, Πεκιαρίδου 6, Σαρηγιαννίδου 4, Αμβρακίδου 9(1), Γεωργιάδου 1, Φλιούκα 8.

Πιερικός Αρχέλαος-Νίκη Βόλου 77-62
Διαιτητές: Θρασυβουλίδης-Κλεπουσνιώτου
Δεκάλεπτα: 15-16, 37-35, 54-45, 77-62
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηϊωάννου): Τελίδου 24(4), Κιολέογλου 10, Μάντζου 10(2), Καρανικόλα, Κιλ, Λάππα 6, Μάντη, Μπαγκλαρίδου 5, Μπουμπουλέντρα 10, Καρατάσιου 10(2), Παπακώστα 2, Ζαρκανέλα.
Νίκη Βόλου (Γαλανάκης): Ράπτη, Κωστούλα 9(1), Αγαγιώτη 13(1), Δεληγιάννη 18, Ντέγκα, Κοπάνου, Αρτεμισίου 11(1), Κατσιοπούλου 2, Τότση Ι., Ζουμπούλη 2, Τότση Α.

Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη-Αργοναύτες Αγρινίου 54-27
Διαιτητές: Σαρακενίδης-Σκρίνος
Δεκάλεπτα: 12-4, 25-6, 37-18, 54-27
Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη (Μελετιάδης): Θεοδώρου 5, Παπαδοπούλου Κ. 3, Κουλουμπή 5, Δάδαλη, Χρυσοστομίδου, Στεργίου 15(1), Τσαλή 16(4), Τζέλου 10, Βουζούκου.  
Αργοναύτες Αγρινίου (Παπαθανασόπουλος): Λέρη, Τσάντα, Πιστιόλα, Τασούλη 10, Καραγιάννη Χ., Στεργίου 4, Δασκάλου 4, Μαρούντα 9(1), Κουτσάφτη, Μολώνη, Γαλαζούλα.

Η βαθμολογία

1) Ολύμπια Λάρισας  4  154-93 61
2) Πιερικός Αρχέλαος 4  134-95 39
3) Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη  2  54-27  27
4) Αργοναύτες Αγρινίου  2  60-111 -51
5) Νίκη Βόλου 1  62-77  -15
6) ΜΕΝΤ  1  57-75  -18
7) Φίλιππος Βέροιας  1  36-79  -43
8) Λασσάνης Κοζάνης 0  0-0  0
9) Απόλλων Πτολεμαϊδας  0-0  0  0
10) Εσπερος Λαμίας  0  0-0  0
*Νίκη Βόλου, Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη, Φίλιππος Βέροιας και ΜΕΝΤ έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο, ενώ Απόλλων Πτολεμαϊδας, Λασσάνης Κοζάνης και Εσπερος Λαμίας από δύο.
 
Η επόμενη αγωνιστική (3η, 1/11)
 
ΜΕΝΤ-Πιερικός Αρχέλαος
Νίκη Βόλου-Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη
Αργοναύτες Αγρινίου-Εσπερος Λαμίας
Λασσάνης Κοζάνης-Φίλιππος Βέροιας
Ολύμπια Λάρισας-Απόλλων Πτολεμαϊδας

4ος Ομιλος 

Πανσερραϊκός-Πάνθηρες Καβάλας (αναβλήθηκε)
ΑΕ Πυλαίας-Απόλλων Καλαμαριάς 64-49
Ιερισσός-ΑΣ Πανόραμα 54-99
Παναθλητικός-Ασπίδα Ξάνθης (αναβλήθηκε)
Ηρακλής-Αρης ΔΟΜECO (αναβλήθηκε)

Αναλυτικά τα παιχνίδια 

ΑΕ Πυλαίας-Απόλλων Καλαμαριάς 64-49
Διαιτητές: Τσαρδούλιας-Αθανασιάδης Α.
Δεκάλεπτα: 18-7, 33-22, 56-31, 64-49
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Λάλου 17, Γράψα 19(2), Κωστανάκη 13(3), Οικονόμου 2, Βατσιτσίδου 10(1), Κουρατόρα 3, Τσούπου, Κοντογιάννη.  
Απόλλων Καλαμαριάς (Γκογκάκης): Αντωνιάδου 13(1), Ιγγλέζου 4(1), Αβρονιδάκη, Μοδέα, Σουλιώτη 6, Διαμαντοπούλου 2, Τσαπόγα 6, Μιχαηλίδου Ε. 3(1), Μιχαηλίδου Κ. 10(1), Σακκά, Τσουριλά 2, Γιαντζακλίδου 2.  

Ιερισσός-ΑΣ Πανόραμα  54-99
Διαιτητές: Παπαθανασίου-Αθανασιάδης
Δεκάλεπτα: 13-18, 28-46, 40-73, 54-99
Ιερισσός (Κούλλιας): Γκιούρα 2, Ισάκις, Πασχαλά 13(3), Τζέλιου 14(1), Μπαντή 3, Αργαλειού, Γκατζιώνη 13, Τσελέστε, Λεμπιδά 5, Κουτσούκου 4, Καμπάνη, Συκιώτη.
ΑΣ Πανόραμα (Καμπίτση): Μουμτζή 8(1), Ριτζαλέου 10(1), Καλογρίδου 22, Ζωγράφου 11, Νικολαϊδου 7, Κανέλλογλου 2, Κοκκίνου 3, Δαιμονάκου 16, Βασλαματζή 12, Ψαρέλη 8.

Η βαθμολογία 
1) ΑΕ Πυλαίας 4  131-107  24
2) Απόλλων Καλαμαριάς  3  135-112  23
3) ΑΣ Πανόραμα  3  154-138  16
4) Παναθλητικός  2  84-55  29
5) Ηρακλής  2  71-42  29
6) Αρης  2  66-44  22
7) Ιερισσός  2  102-185  -83
8) Πάνθηρες Καβάλας  1  58-67  -9
9) Πανσερραϊκός  1  44-66  -22
10) Ασπίδα Ξάνθης  1  42-71  -29
*Πάνθηρες Καβάλας, Πανσερραϊκός, Ασπίδα Ξάνθης, Παναθλητικός, Ηρακλής, Αρης ΔΟΜECΟ, έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 1/11)

Ασπίδα Ξάνθης-Ιερισσός
ΑΣ Πανόραμα-ΑΕ Πυλαίας
Απόλλων Καλαμαριάς-Πανσερραϊκός
Πάνθηρες Καβάλας-Αρης 
Ηρακλής-Παναθλητικός

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων (7/10)

-Λόγω εργασιών ανακατασκευής του γηπέδου, ο αγώνας ΓΝΟ ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ - ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ, για την 1η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) της 11/10/2020 αντί στο ΔΑΚ ΝΙΚΑΙΑΣ «ΠΛΑΤΩΝ» και ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στο 2ο ΔΑΚΑΝ ΝΙΚΑΙΑΣ «ΚΑΡΑΜΠΙΝΗΣ» στις 18.00.

-Λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δύο σωματείων: 
Α) ο αγώνας ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ - ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΑΟ, για την 1η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (6ος Όμιλος) της 18/10/2020, αντί στο ΔΑΚ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ και ώρα 17.00, θα διεξαχθεί στο ΚΓ ΒΑΟ «Μ. ΓΚΡΑΤΖΙΟΣ» στις 18.00, με γηπεδούχο τον ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΑΟ και φιλοξενούμενο τον ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ.
Β) ο αγώνας ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΑΟ - ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ για την 12η Αγωνιστική τους Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (6ος Όμιλος), της 17/01/2021, αντί στο ΚΓ ΒΑΟ «Μ. ΓΚΡΑΤΖΙΟΣ» και ώρα 18.00, θα διεξαχθεί στο ΔΑΚ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ στις 17.00, με γηπεδούχο τον ΜΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ και φιλοξενούμενο τον ΒΥΖΑΝΤΙΝΟΣ ΑΟ.

-Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΜΑΣ ΕΚΠΑΙΔ. ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗ - ΑΣ ΑΡΓΟΝΑΥΤΕΣ ΑΓΡΙΝΙΟΥ, για την 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (3ος όμιλος) της 25/10/2020 αντί ώρας 13.00, θα διεξαχθεί στις 16.00, στο ΚΓ ΕΚΠΑΙΔ. ΦΡΥΓΑΝΙΩΤΗ.
 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Μετά από συμφωνία των δυο Σωματείων, ο αγώνας ΑΠΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ - ΕΣΠΕΡΟΣ ΓΣ ΛΑΜΙΑΣ, για την 1η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών (3ος Όμιλος) αντί της 18/10/2020 και ώρας 13.00, θα διεξαχθεί στις 17/10/2020 και ώρα 14.00, στο ΔΑΚ Δ. Βικέλας Μακροχωρίου.

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Σας ενημερώνουμε ότι, οι εντός έδρας αγώνες των Σωματείων ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ και ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ για το Πρωτάθλημα της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, αντί ώρας 13.00, θα διεξάγονται ώρα 14.45 στο κλειστό γυμναστήριο ΔΑΚ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ «ΗΛ. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ», εκτός των τριών (3) τελευταίων αγωνιστικών του Πρωταθλήματος που κατά πάγια τακτική της ΕΟΚ τελούνται ίδια ημέρα και ίδια ώρα.

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων (Α2 Γυναικών)

Σας ενημερώνουμε ότι, μετά από αίτημα του Ν.Π.Δ.Δ. Κοινωνικής Προστασίας & Αλληλεγγύης, Πολιτισμού, Αθλητισμού & Παιδείας, οι παρακάτω αγώνες του σωματείου ΑΣ ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ στο Πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών θα διεξάγονται ώρα 12.00:

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων (Α2 Γυναικών)

Σας ενημερώνουμε ότι, οι παρακάτω εντός έδρας αγώνες του Σωματείου ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ για το Πρωτάθλημα της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών, αντί ώρας 13.00 που είχαν αρχικά οριστεί, θα διεξαχθούν ώρα 17.00 και ώρα 20.00, ως εξής:

Διαβάστε περισσότερα...

Κλήρωση για ανακατανομή σωματείων

Mετά την ολοκλήρωση της διαδικασίας ανόδου των Σωματείων και αποδοχής τους στις Εθνικές Κατηγορίες, θα γίνει κλήρωση για την ανακατανομή των Σωματείων Αθήνας, Πειραιάς και Θεσσαλονίκης 
1.    στο 1ο, 2ο, και 3ο, 4ο Όμιλο αντίστοιχα της Β’ Εθνικής κατηγορίας Aνδρών, 
2.    στον 2ο, 3ο και 4ο, 6ο  Όμιλο αντίστοιχα της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Aνδρών, 
3.    στον 1ο, 2ο και 3ο, 4ο Όμιλο αντίστοιχα της Α2 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών.

Σε κάθε Όμιλο θα ενταχθούν με την κλήρωση τόσα Σωματεία όσα ακριβώς απαιτούνται για να συμπληρωθεί ο προβλεπόμενος αριθμός των Σωματείων σε κάθε Όμιλο.    

Οι παραπάνω κληρώσεις θα γίνουν την Δευτέρα 22 Ιουνίου 2020 και ώρα 12.00, στα Γραφεία της Ε.Ο.Κ. και θα καλυφθούν με live streaming μέσω του youtube της Ε.Ο.Κ. καθότι λόγω της κατάστασης δεν μπορεί να υπάρχει η φυσική σας παρουσία στον χώρο.
 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση ΕΟΚ

Η Ελληνική Ομοσπονδία Καλαθοσφαίρισης ενημέρωσε τις Αθλητικές Ενώσεις, τις Τοπικές Επιτροπές και τα σωματεία των Εθνικών Κατηγοριών Ανδρών και Γυναικών για την οριστική διακοπή των εθνικών πρωταθλημάτων της περιόδου 2019-2020. 

Η επιστολή της ΕΟΚ αναφέρει: 

Σας γνωρίζουμε ότι με την από 4 Μαΐου 2020 απόφαση του ΔΣ της ΕΟΚ δεν θα συνεχιστεί η διεξαγωγή των πρωταθλημάτων καλαθοσφαίρισης της αγωνιστικής περιόδου 2019-2020, λόγω των προβλημάτων που δημιουργεί η πανδημία του COVID-19 και των σχετικών αποφάσεων και οδηγιών της αρμόδιας Υγειονομικής Επιτροπής της πολιτείας. 

Για την διεξαγωγή της τελικής φάσης των πανελληνίων πρωταθλημάτων θα ζητηθεί η θέση της αρμόδιας Υγειονομικής Επιτροπής λαμβάνοντας υπόψη του δικαιώματος εισαγωγής των αθλητών/τριών στα ΑΕΙ. 

Το ΔΣ θα επιληφθεί του θέματος της βαθμολογικής κατάταξης των ομάδων λαμβάνοντας υπόψη και τις θέσεις και τις προτάσεις των σωματείων. 
 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

-Ο αγώνας ΣΑ ΣΤΡΑΤΩΝΙΟΥ-ΑΠΣ ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ για την 21η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος), της 08/03/2020 αντί ώρας 17.00 και του κλειστού γυμναστηρίου ΑΡΝΑΙΑΣ, θα διεξαχθεί ώρα 18.00 στο ΔΑΚ ΕΥΟΣΜΟΥ.

-Λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δυο Σωματείων, ο αγώνας ΜΕΝΤ-ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, για την 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (2ος Όμιλος) της 08/03/2020 αντί ώρας 15.00, θα διεξαχθεί στις 14.30, στο ΚΓ ΜΕΝΤ.
 

Διαβάστε περισσότερα...

Κεσσέ: Ποιος δεν ονειρεύεται διάκριση με την ομάδα της γειτονιάς του

Το πιο συναρπαστικό πρωτάθλημα των τελευταίων ετών είναι το φετινό στον 1ο όμιλο της Α2 Γυναικών. Οι ομάδες εναλλάσσονται στην κορυφή, τα παιχνίδια είναι αμφίρροπα και κανείς δεν μπορεί να προβλέψει ποιο θα είναι το σωματείο που θα κόψει πρώτο το νήμα και θα εξασφαλίσει την απευθείας άνοδο για την Α1 Γυναικών.

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Λόγω κωλύματος του γηπέδου, ο αγώνας ΑΦΜΣ Φοίνικας Πειραιά – Πανιώνιος ΓΣΣ  για την 14η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (1ος Όμιλος) της 26/01/2020 αντί ώρας 15.00 και του κλειστού γυμναστηρίου Παν. Σαλπέας, θα διεξαχθεί ώρα 20.00 στο  Κλειστό γυμναστήριο Κερατσινίου «Παντελής Νικολαϊδης» (Ιχθυόσκαλα Κερατσινίου).

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

-Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας ΑΟΚ Χανιά-ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (2ος Όμιλος) της 19/01/2020 αντί του ΔΑΚ Κλαδισού και ώρας 17:00 θα διεξαχθεί στο ΕΑΚ Χανίων στις 15:45.

-Λόγω κωλύματος του γηπέδου, ο αγώνας ΚΣ Γέφυρας-ΑΣ Ευρώπη '87 Πευκοχωρίου για την 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β' Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (2ος Όμιλος) της 19/01/2020 αντί ώρας 17:00 θα διεξαχθεί στις 16:00 στο ΚΓ Γέφυρας.

-Λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων της γραμματείας, ο εξ αναβολής αγώνας ΑΣ Αιγέας Χίου-ΑΟ Αετός Καλλιθέας για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών (1ος Όμιλος) της 21/01/2020 αντί ώρας 15:30 θα διεξαχθεί στις 16:00, στο Κλειστό Γυμναστήριο Χίου.

 

 

Διαβάστε περισσότερα...