×

Προειδοποίηση

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 947
Menu

Α2 Γυναικών: 2η Αγωνιστική – Αποτελέσματα

Για τη 2η Αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Γυναικών σημειώθηκαν τα αποτελέσματα 

1ος Ομιλος

Αιγέας Χίου-Οίαξ Ναυπλίου 58-67 (παρ.)
Ατρόμητος Πειραιά-Άμιλλα 2000 57-54
Εύνικος-ΑΟ Άργους Οι Δαναοί 89-34
Φίνιξ Πειραιά-Άρις Καλαμάτας 85 -65
Θησέας Παναγιούδας-Ηλιούπολη 44-82 (24/10)

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αιγέας Χίου – Οίακας Ναυπλίου 58-67 (παρ.)
Διαιτητές: Κανελλόπουλος-Κωστής
Δεκάλεπτα:14-11, 29-31, 41-45, 57-57, 58-67
Αιγέας Χίου (Γιασεμής – Γαλάτουλας):  Κοτσία  6(1), Δάνδουλα, Καράντζανου 3, Γιαμαλίδου 2, Μπουρέκα, Ατσάβε 6(2), Καρούση 2,  Κοματσιούλη 20(6), Αγκο, Καλιγέρη, Λοϊζου, Σβιρώνου 13.
Οίακας Ναυπλίου (Παπούλιας – Τσοτσίκος): Σπαθάρου 27(5), Μπάλλα 6, Στρατή 3, Μπετσάι, Καραπάνου 4, Ντόκου , Ζαροκώστα 23, Μπακάλη 4, Μπούνου.

Εύνικος ΓΑΣ – Οι Δαναοί ΑΟ Αργους 89-34
Διαιτητές: Τσίγκου-Κουλουμπαρίτσης
Δεκάλεπτα: 20-6, 51-16, 68-29, 89-34
Ε'υνικος (Βελτσίτσας – Βανάς): Τσίπρα 20(1), Εμμανουηλίδου 5(1), Ράδη 10(1), Καίσαρη 7(1), Κουτσοδήμου 6, Θωμαϊδου 10, Ισκιόγλου 12, Δρακοπούλου  1, Μέτσο 7(2), Παπαδοπούλου 9, Βούλγαρη 2, Αγγελοπούλου.
Δαναοί Αργους (Κτενά) : Αλμπέρτου 2, Δόση , Γιαννακούλη Φ. 3, Αρβανίτη 7(2), Δαλμάκη , Ντάρλα 4(1), Καπετάνιου, Λύκου 2, Δημοπούλου  6, Παναγιωτοπούλου 6, Μάρα 4, Τσαϊλακοπούλου.

Φοίνικας Πειραιά  - Αρις Καλαμάτας 85 -65
Διαιτητές:Μαρίγλη,Μύζικας
Δεκάλεπτα: 22-15,43-33,66-52,85-65
Φοίνικας Πειραιά (Αράπης, Τιόπουλος) Μαγγίνα 10,Οικονόμου, Ευμορφοπούλου 12, Βράκα 13, Στεφάτου 13 (3), Καψοκόλη 10, Οικονομόπουλου 6(2), Ιωαννιδου 21 (1), Ξανθοπουλου, Δράκου.
Αρίς Καλαμάτας (Μπακογιάννης) Κατσανάκη, Παπαδημητρίου 8, Παρθένη 4, Καραμάνου 4(1), Κουτράκου, Γκατζιώλη 13(3), Μπούζα, Χονδρουδάκη 13(2), Σούτα 2, Κουτέλα 21.

Ατρόμητος Πειραιά-Άμιλλα 2000 57-54
Διαιτητές:  Χαϊνά-Τσάλλας Γιαν
Δεκάλεπτα: 13-13, 24-27, 44-43, 54-54
Ατρόμητος Πειρ. (Χρυσοβελίδης): Καρρά 13, Ρούτση 4, Μαχλά, Καλογεροπούλου, Δρουμπούκη 2, Μάλαμα 14 (3),  Σακελλαρίου 2, Οικονομάκη11 (1), Μπαρμπαλιά, Ορφανού 2, Τσέρου 9.
Αμιλλα 2000 (Τσουκαλάς): Σαραντοπούλου 2, Μανιατά 6(1), Τσουκαλά Π. 15, Μαγγλάρη, Κουφογιάννη 9, Μπαρμπαγιαννίδη, Τριχονίδη 3, Παπούτση, Παναγιωτοπούλου, Τσουκαλά Χ. 10 (1), Μονογιύ 9(2).

Η βαθμολογία
1) Εύνικος    4    159-94    65
2) Οίακας Ναυπλίου    4    127-113    14
3) Ατρόμητος Πειραιά    4    131-121    10
4) ΓΣ Ηλιούπολης    3    142-114    28
5) Φοίνικας Πειραιά    3    140-125    15
6) Αμιλλα Τρίπολης    3    105-96    9
7) Αρις Καλαμάτας    3    137-130    7
8) Αιγέας Χίου    2    97-118    -21
9) Δαναοί Αργους    2    101-163    -62
10) Θησέας Παναγιούδας    2    89-154    -65

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 1/11)
Οίακας Ναυπλίου-Ατρόμητος Πειραιά
Αμιλλα Τρίπολης-Εύνικος
Δαναοί Αργους-Θησέας Παναγιούδας
ΓΣ Ηλιούπολης-Αρις Καλαμάτας
Φοίνικας Πειραιά-Αιγέας Χίου

2ος Ομιλος

Σαντορίνη-Αθηναϊκός 75-59
Πρωτέας Βούλας-Τερψιθέα 57-35 
ΚΑΟ Μελισσίων-Αμύντας  58-54 (παρ.)
Αγ. Παρασκευή ΑΕΚ Περιστερίου 83-72

Αναλυτικά τα παιχνίδια 

ΑΕ Σαντορίνης – Αθηναϊκός  75-59
Διαιτητές: Καλαρέμας, Αντωνέλου
Δεκάλεπτα: 24-16, 38-34, 55-48, 75-59
ΑΕΣ (Μάμμος)  Τσολακίδου, Τρούνι,Τσούπα Μ.,Τσούπα Π.2,Παπαϊωάννου 2,Κεχαγιά 24(2), Ρεντζεπέρη 25, Αργυρού, Σιγάλα 13(2),Αξιοπούλου 7(1), Τσαβδαρίδη 2, Ξαγοράρη.
Αθηναϊκός (Παναγόπουλος)  Καραλή 21(1), Σκαρλη, Τσιμπήδη, Κουτσιρίμπα 4, Γεροντή, Τζέμη, Καλομιτσήνη 11(1), Πετράκη 9(1), Τραγουστή 12(2), Καρυοφύλλη, Μπέκιου 2, Οσαρένχοε.

Πρωτέας Βούλας-Τερψιθέα 57-35 
Διαιτητές: Γαρίνη-Μπαράκου
Δεκαλεπτα:11-12, 28-20, 36-26, 57-35
Πρωτεας Βούλας (Μίχα-Κουτρόγιαννου): Χατζηβασιλείου 15(5), Ξενιτοπούλου, Κουζούκα, Καπετάνιου, Γκουζέλου, Σακελλαρίου, Γρηγοροπούλου 14, Χατζηγιακουμή 5(1), Αναστασοπούλου Μ. 20, Ανασταδοπούλου Χ. 3(1), Οικονομάκη, Φρέρη.
Τερψιθέα Γλυφάδας (Αποστολάκης-Βασιλάκος) Κορδαλή 10, Μανουσέλη, Κούτρα, Κοντοθανάση 6(2), Λαμπράκη Δ., Φλώκα 2, Λαμπράκη Μ., Παπαδογούλα, Συγγρού, Γιγουρτάκη 3, Στεριοπούλου 14.

Αγία Παρασκευή – ΑΕΚ Περιστερίου 83-72
Διαιτητές: Κηπώσης-Περδέτζογλου
Δεκάλεπτα: 24-19, 47-38, 72-48, 83-72
Αγία Παρασκευή (Τασιόπουλος): Κάσδαγλη 1, Στούπα 7(1)Κυρκοπούλου 2, Κοντογιάννη 16(2), Ακρίβου 9, Ευαγγελάτου 22(5), Πενέλη, Γκάνια, Ζαχαράκη 14, Σακουλάκη 12(1),Καράμπελα, Κακοσούρη.
ΑΕΚ Περιστερίου(Γεωργουδάκης, Κάργιαννης) Μαλαπάνη 5, Καλαντζή , Ράπτη 6,Γαβαλά 9(3), Ναου , Κυριμάκη , Γιάκαλου 11, Μάνου 4, Κατσιμάρδου 14,Βελιώτη , Τζίβα 16(1), Μεγαλούδη 7(1)

Μελισσια – Αμυντας 58-54 (παρ.)
Διαιτητές: Εφραιμίδης, Σπυρλιδάκης
Δεκάλεπτα: 7-21, 21-23, 33-38, 50-50(κ.α.) 58-54 (παρ.)
Μελίσσια (Καλογερόπουλος Π - Καλογερόπουλος Χρ): Βελέντζα, Τσέτα, Βόσσου, Ανδρικοπούλου 3 (1), Πατέρα 8 (2), Παναγιωτίδη 2, Κοιλιαρίδη 18 (4), Τάρλα 8 (1), Κανέλλου 6, Γιαμπάνη 9, Κριμιτζά 4
Αμύντας (Δρακάκη): Σκεπετάρη, Μαργώνη 10, Κλείτσα 9 (1), Λιναρά, Πατσιώτη, Πολιτοπούλου, Ντάνου Λ 11 (1), Μαζαράκη 8, Αθανασούλια 3 (1), Ντάνου Μ 13, Σιδηροπούλου

Η βαθμολογία
1) Αγία Παρασκευή    4    198-104    94
2) Πρωτέας Βούλας    4    126-86    40
3) ΑΟ Σαντορίνης    4    137-110    27
4) ΚΑΟ Μελισσίων    4    119-112    7
5) ΑΕΚ Περιστερίου    2    130-144    -14
6) Αμύντας            2    105-127    -22
7) Τερψιθέα Γλυφάδα    2    86-119    -33
8. Αθηναϊκός        1    59-75    -16
9) Ικαρος Ικαρίας    1    32-115    -83

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 1/11)
Αθηναϊκός-Πρωτέας Βούλας
Τερψιθέα Γλυφάδα-ΚΑΟ Μελισσίων
Αμύντας-Αγία Παρασκευή
ΑΕΚ Περιστερίου-Ικαρος Ικαρίας
Ρεπό: ΑΟ Σαντορίνης

3ος Ομιλος  

Εσπερος Λαμίας-Λασσάνης Κοζάνης (αναβλήθηκε)
Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη-Αργοναύτες Αγρινίου 54-27
Πιερικός Αρχέλαος-Νίκη Βόλου 77-62
Απόλλων Πτολεμαΐδας-ΜΕΝΤ (αναβλήθηκε)
Ολύμπια Λάρισας-Φίλιππος Βέροιας 79-36

Αναλυτικά τα παιχνίδια  

Ολύμπια Λάρισας-Φίλιππος Βέροιας 79-36
Διαιτητές: Κολοκυθάς-Κανελλίδης
Δεκάλεπτα: 20-12, 46-19, 67-26, 79-36
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι-Σιδηρόπουλος): Σολωμού 10, Κλεισιάρη 2, Χριστοφοράκη 5(1), Καλακώνα Μ. 5(1), Καρτσαμάρη 24(2), Λιάσκου 4, Μιχαηλίδου 7(2), Πατούνη 6, Κουτσουνούρη 10(1), Αντωνοπούλου 6, Κολλιαδήμα, Τέλιου.

Φίλιππος Βέροιας (Κουρουζίδης): Χαρίση, Σουκιούρογλου, Παπαχατζή 4, Γεωργαλή, Τσίλη, Ξανθοπούλου 1, Ζουζώ 3, Πεκιαρίδου 6, Σαρηγιαννίδου 4, Αμβρακίδου 9(1), Γεωργιάδου 1, Φλιούκα 8.

Πιερικός Αρχέλαος-Νίκη Βόλου 77-62
Διαιτητές: Θρασυβουλίδης-Κλεπουσνιώτου
Δεκάλεπτα: 15-16, 37-35, 54-45, 77-62
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηϊωάννου): Τελίδου 24(4), Κιολέογλου 10, Μάντζου 10(2), Καρανικόλα, Κιλ, Λάππα 6, Μάντη, Μπαγκλαρίδου 5, Μπουμπουλέντρα 10, Καρατάσιου 10(2), Παπακώστα 2, Ζαρκανέλα.
Νίκη Βόλου (Γαλανάκης): Ράπτη, Κωστούλα 9(1), Αγαγιώτη 13(1), Δεληγιάννη 18, Ντέγκα, Κοπάνου, Αρτεμισίου 11(1), Κατσιοπούλου 2, Τότση Ι., Ζουμπούλη 2, Τότση Α.

Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη-Αργοναύτες Αγρινίου 54-27
Διαιτητές: Σαρακενίδης-Σκρίνος
Δεκάλεπτα: 12-4, 25-6, 37-18, 54-27
Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη (Μελετιάδης): Θεοδώρου 5, Παπαδοπούλου Κ. 3, Κουλουμπή 5, Δάδαλη, Χρυσοστομίδου, Στεργίου 15(1), Τσαλή 16(4), Τζέλου 10, Βουζούκου.  
Αργοναύτες Αγρινίου (Παπαθανασόπουλος): Λέρη, Τσάντα, Πιστιόλα, Τασούλη 10, Καραγιάννη Χ., Στεργίου 4, Δασκάλου 4, Μαρούντα 9(1), Κουτσάφτη, Μολώνη, Γαλαζούλα.

Η βαθμολογία

1) Ολύμπια Λάρισας  4  154-93 61
2) Πιερικός Αρχέλαος 4  134-95 39
3) Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη  2  54-27  27
4) Αργοναύτες Αγρινίου  2  60-111 -51
5) Νίκη Βόλου 1  62-77  -15
6) ΜΕΝΤ  1  57-75  -18
7) Φίλιππος Βέροιας  1  36-79  -43
8) Λασσάνης Κοζάνης 0  0-0  0
9) Απόλλων Πτολεμαϊδας  0-0  0  0
10) Εσπερος Λαμίας  0  0-0  0
*Νίκη Βόλου, Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη, Φίλιππος Βέροιας και ΜΕΝΤ έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο, ενώ Απόλλων Πτολεμαϊδας, Λασσάνης Κοζάνης και Εσπερος Λαμίας από δύο.
 
Η επόμενη αγωνιστική (3η, 1/11)
 
ΜΕΝΤ-Πιερικός Αρχέλαος
Νίκη Βόλου-Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη
Αργοναύτες Αγρινίου-Εσπερος Λαμίας
Λασσάνης Κοζάνης-Φίλιππος Βέροιας
Ολύμπια Λάρισας-Απόλλων Πτολεμαϊδας

4ος Ομιλος 

Πανσερραϊκός-Πάνθηρες Καβάλας (αναβλήθηκε)
ΑΕ Πυλαίας-Απόλλων Καλαμαριάς 64-49
Ιερισσός-ΑΣ Πανόραμα 54-99
Παναθλητικός-Ασπίδα Ξάνθης (αναβλήθηκε)
Ηρακλής-Αρης ΔΟΜECO (αναβλήθηκε)

Αναλυτικά τα παιχνίδια 

ΑΕ Πυλαίας-Απόλλων Καλαμαριάς 64-49
Διαιτητές: Τσαρδούλιας-Αθανασιάδης Α.
Δεκάλεπτα: 18-7, 33-22, 56-31, 64-49
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Λάλου 17, Γράψα 19(2), Κωστανάκη 13(3), Οικονόμου 2, Βατσιτσίδου 10(1), Κουρατόρα 3, Τσούπου, Κοντογιάννη.  
Απόλλων Καλαμαριάς (Γκογκάκης): Αντωνιάδου 13(1), Ιγγλέζου 4(1), Αβρονιδάκη, Μοδέα, Σουλιώτη 6, Διαμαντοπούλου 2, Τσαπόγα 6, Μιχαηλίδου Ε. 3(1), Μιχαηλίδου Κ. 10(1), Σακκά, Τσουριλά 2, Γιαντζακλίδου 2.  

Ιερισσός-ΑΣ Πανόραμα  54-99
Διαιτητές: Παπαθανασίου-Αθανασιάδης
Δεκάλεπτα: 13-18, 28-46, 40-73, 54-99
Ιερισσός (Κούλλιας): Γκιούρα 2, Ισάκις, Πασχαλά 13(3), Τζέλιου 14(1), Μπαντή 3, Αργαλειού, Γκατζιώνη 13, Τσελέστε, Λεμπιδά 5, Κουτσούκου 4, Καμπάνη, Συκιώτη.
ΑΣ Πανόραμα (Καμπίτση): Μουμτζή 8(1), Ριτζαλέου 10(1), Καλογρίδου 22, Ζωγράφου 11, Νικολαϊδου 7, Κανέλλογλου 2, Κοκκίνου 3, Δαιμονάκου 16, Βασλαματζή 12, Ψαρέλη 8.

Η βαθμολογία 
1) ΑΕ Πυλαίας 4  131-107  24
2) Απόλλων Καλαμαριάς  3  135-112  23
3) ΑΣ Πανόραμα  3  154-138  16
4) Παναθλητικός  2  84-55  29
5) Ηρακλής  2  71-42  29
6) Αρης  2  66-44  22
7) Ιερισσός  2  102-185  -83
8) Πάνθηρες Καβάλας  1  58-67  -9
9) Πανσερραϊκός  1  44-66  -22
10) Ασπίδα Ξάνθης  1  42-71  -29
*Πάνθηρες Καβάλας, Πανσερραϊκός, Ασπίδα Ξάνθης, Παναθλητικός, Ηρακλής, Αρης ΔΟΜECΟ, έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 1/11)

Ασπίδα Ξάνθης-Ιερισσός
ΑΣ Πανόραμα-ΑΕ Πυλαίας
Απόλλων Καλαμαριάς-Πανσερραϊκός
Πάνθηρες Καβάλας-Αρης 
Ηρακλής-Παναθλητικός

Διαβάστε περισσότερα...

Α1 Γυναικών: Αποτελέσματα - 2η Αγωνιστική

Για τη 2η Αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

Αποτελέσματα
ΟΑ Χανίων - ΠΑΟΚ 74-64
ΠΑΣ Γιάννινα-Εσπερίδες Καλλιθέας 93-75
Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός 62-61
Δάφνη Αγίου Δημητρίου-Νίκη Λευκάδας 66-72
Κρόνος Αγίου Δημητρίου-Ελευθερία Μοσχάτου 55-80
Σπόρτιγκ-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 44-67

Αναλυτικά οι αγώνες

ΟΑ Χανίων - ΠΑΟΚ 74-64
Διαιτητές: Ορφανός Ι.-Σιδέρης-Παπαδόπουλος Χ.
Δεκάλεπτα: 28-9, 49-24, 62-41, 74-64
ΟΑ Χανίων (Ρουμπελάκης): Τζουγκράκη 12(3), Πρασιανάκη 5, Λίτσι 5, Θεοδώρου  8, Νταουντάκη, Μπουθ 5, Ψυχογιού 10(1), Παπαδάκη 2, Ντράμοντ 11, Αυτζή 4, Σκοτ 12, Λαλέογλου.
ΠΑΟΚ (Μασλαρινός): Ακλ 13(1), Μάγιο 13(1), Κιλαζίδου 10. Σύρρα 7, Στεφανάκη Ι., Στεφανάκη Ε., Λέξα 21(3), Κομματά.

Κρόνος Αγ. Δημ. - Ελευθερία Μοσχάτου 55-80
Διαιτητές: Χριστοδουλάκης-Κοτσώνης-Μαυρέλης
Δεκάλεπτα: 15-28, 31-52, 46-65, 55-80
Κρόνος Αγ. Δημ. (Νικολαϊδου): Μποσγανά 13(2), Καραγκούνη, Τσούχλη, Κασάπογλου 
8, Δανδουλάκη, Χαλκιά, Γασπαράτου 5(1), Τσαγκαροπούλου 6, Γκόρντον 21, 
Τσούρτη, Χόκινς 2.
Ελευθερία Μοσχάτου (Χατζηδάκη): Τσέρου 2, Καμπουράκη 4, Μίχου 4, Σταμάτη 7(1), 
Εϊβερι 8(2), Κοσμά 13(2), Μπαλαραμπε 10, Μότλεϊ 16. Γιοβάνοβιτς 16(1).

ΠΑΣ Γιάννινα-Εσπερίδες Καλλιθέας 93-75
Διαιτητές: Πιτσίλκας-Παζώλης-Μπουγλός Π.
Δεκάλεπτα: 19-19, 43-33, 68-55, 93-75
ΠΑΣ Γιάννινα (Δουβίτσας): Πανούση 9(1), Σαρηγιαννίδου 7(1), Ντάλα3(1), Κατσαμούρη 4, Κούπερ 24(4), Βιντσιλαίου Α. 23, Βέντρελ 12(3), Πάφη , Χρηστάκη, Μπατλερ 5, Βιντσιλαίου Σ. 4.
Εσπερίδες (Σκληρός): Γκίλντει 18(2), Καμμένου 3(1), Κριμπλ 14(4), Πατεράκη 14, Μπενέκη 5, Τσιχλάκη, Ουίλαρντ 13, Κολλάτου 8(1).

Σπόρτιγκ – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 44-67
Χρηστίδης Π.-Καρακωνσταντόπουλος-Βελέντζας
Δεκάλεπτα: 4-13, 17-34, 33-50, 44-67
Σπόρτιγκ (Σόφτσης): Τσιαδή 4, Σαλιάι 2, Δανδουλάκη , Στεφανίδου , Κοντογεώργου 10, Κουγιάνου 1, Σμιθ 14 (1), Σκάιφ 13(1).
ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Καλτσίδου): Δερμιτζάκη, Τέιλορ 12(1), Βαμβακά 7, Χόνι,  Ζουρνή 7, Κεσσέ 3, Στεφανίδου 3(1), Κουρούβανη 3(1), Μυλωνάκη 12(4), Θεοδωρομανωλάκη 11, Μόμπλεϊ 9

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός 62-61
Διαιτητές: Τσαρούχα-Κάρδαρης-Γιακείμη
Δεκάλεπτα: 21-12, 35-37, 48-53, 62-61
Παναθηναϊκός (Καπογιάννη): Ριντ 22(1), Τζόνσον , Χελιώτη , Μούλη 2, Λύμουρα 20(3), Καλαμπάκου 3, Κωτούλα 2, Δίελα 5(1), Χιούστον 8.
Ολυμπιακός (Παντελάκης): Σταμολάμπρου 4, Σταμάτη 5(1), Αλεξανδρή 4(1), Σπυριδοπούλου 13(2), Γρίσπου,  Νικολοπούλου 9(3), Κούκη ,  Ρέιμερ 4,  Κόστοβιτς 16, Παντέλη , Ντέιβις 6 

Δάφνη Αγ. Δημητρίου-Νίκη Λευκάδας 66-72
Διαιτητές:  Τσιμπούρης-Τσακιράκη-Μπακετέα
Δεκαλεπτα: 20-13, 33-33, 46-60, 66-72
Δάφνη Αγ. Δημ. (Μπουμπούς): Τζανετάτου , Καρακασίδου 7, Γεροστεργίου 6(1), Πέιτον 16(2), Κουινόνες 14, Οτο 19(2), Γκριτζά 4.
Νίκη Λευκάδας (Ζαβιτσάνος): Μπεσόλο 7(1), Σπηλιώτη 5(1), Πολυμένη 8(2), Μαγκλάρα 3, Παπαρδέλα ,  Μακέι 24(2), Σνάιντερ 25(2).

Η βαθμολογία

1) Ελευθερία Μοσχάτου 4 153-97 56
2) ΠΑΣ Γιάννινα 4 182-144 38
3) ΟΑ Χανίων 4 144-132 12
4) Ολυμπιακός 3 144-109 35
5) ΕΦΑΟ Ζωγράφου 3 135-114 21
6) Παναθηναϊκός 3 134-137 -3
7) ΠΑΟΚ 3 140-146 -6
8) Νίκη Λευκάδας 3 141-155 -14
9) Κρόνος Αγίου Δημητρίου 3 137-159 -22
10) Εσπερίδες Καλλιθέας 2 154-175 -21
11) Δάφνη Αγίου Δημητρίου 2 113-155 -42
12) Σπόρτιγκ 2 86-140 -54

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 1/11)
Ελευθερία Μοσχάτου-ΠΑΣ Γιάννινα
Εσπερίδες Καλλιθέας-Δάφνη Αγίου Δημητρίου
Νίκη Λευκάδας-Παναθηναϊκός
Ολυμπιακός-ΟΑ Χανίων
ΠΑΟΚ-ΕΦΑΟ Ζωγράφου
Σπόρτιγκ-Κρόνος Αγίου Δημητρίου

Διαβάστε περισσότερα...

Ευρωπαϊκό U18: Αποτελέσματα – Πρόγραμμα

Η Ελλάδα έκανε την ανατροπή και πήρε τη νίκη επί της Φινλανδίας μαζί με την πρόκριση στους προημιτελικούς του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος U18 στο Βόλο. Ρωσία-Ισπανία, Τουρκία-Γαλλία και Μεγάλη Βρετανία-Σλοβενία τα άλλα τρία ζευγάρια της οχτάδας. Έκπληξη ο αποκλεισμός της Σερβίας, αλλά και του Μαυροβουνίου από τη Μεγάλη Βρετανία.

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Παίδων: Αποτελέσματα, βαθμολογία, τελευταία αγωνιστική

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

 

1η αγωνιστική

ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛ. – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 66-76

ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΑΟ ΚΥΔΩΝ 65-50

ΑΦΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡ. – ΑΣ ΠΑΟΚ 44-97       

 

2η αγωνιστική

ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛ.  – ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 61-48

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΑΦΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡ. 87-57

ΑΣ ΠΑΟΚ – ΑΟ ΚΥΔΩΝ 71-37        

 

3η αγωνιστική

ΑΦΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡ.–ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ Κ. 47-82

ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΑΣ ΠΑΟΚ 54-90

ΑΟ ΚΥΔΩΝ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 45-89

 

4η αγωνιστική

ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΑΦΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ Α.Γ. 75-51

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΑΣ ΠΑΟΚ 49-69

ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛ.  – ΑΟ ΚΥΔΩΝ 62-40

         

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΑΣ ΠΑΟΚ                                      4-0     8       

2. ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ                                 3-1     7

3. ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛ.                       3-1     7

4. ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ                     2-2     6

5. ΑΟ ΚΥΔΩΝ                                   0-4     4

6. ΑΦΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡ.        0-4     4

 

 

Τελευταία αγωνιστική (Κυριακή 2 Ιουλίου):

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (09.30)

ΑΟ ΚΥΔΩΝ – ΑΦΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡ. (11.30)

ΑΣ ΠΑΟΚ – ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛ. (13.30)        

 

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Παίδων: Αποτελέσματα, βαθμολογία, επόμενη αγωνιστική

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

 

1η αγωνιστική

ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛ. – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 66-76

ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΑΟ ΚΥΔΩΝ 65-50

ΑΦΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡ. – ΑΣ ΠΑΟΚ 44-97       

 

2η αγωνιστική

ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛ.  – ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 61-48

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΑΦΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡ. 87-57

ΑΣ ΠΑΟΚ – ΑΟ ΚΥΔΩΝ 71-37        

 

3η αγωνιστική

ΑΦΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡ.–ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ Κ. 47-82

ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΑΣ ΠΑΟΚ 54-90

ΑΟ ΚΥΔΩΝ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 45-89

         

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΑΣ ΠΑΟΚ                                      3-0     6       

2. ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ                                 3-0     6

3. ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛ.                        2-1     5

4. ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ                     1-2     4

5. ΑΟ ΚΥΔΩΝ                                   0-3     3

6. ΑΦΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡ.        0-3     3

 

Επόμενη αγωνιστική (Σάββατο 1 Ιουλίου):

ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΑΦΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ Α.Γ. (14.00)

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΑΣ ΠΑΟΚ (16.00)

ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛ.  – ΑΟ ΚΥΔΩΝ (18.00)     

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Παίδων: Αποτελέσματα, βαθμολογία, επόμενη αγωνιστική

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

 

1η αγωνιστική

ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛ. – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 66-76

ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΑΟ ΚΥΔΩΝ 65-50

ΑΦΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡ. – ΑΣ ΠΑΟΚ 44-97       

 

2η αγωνιστική

ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛ.  – ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ 61-48

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΑΦΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡ. 87-57

ΑΣ ΠΑΟΚ – ΑΟ ΚΥΔΩΝ       

 

         

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. ΑΣ ΠΑΟΚ                                 2-0     4       

2. ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ                             2-0     4

3. ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ ΚΑΛ.                       1-1     3

4. ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ                     1-1     3

5. ΑΟ ΚΥΔΩΝ                              0-2     2

6. ΑΦΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡ.                   0-2     2

 

 

Επόμενη αγωνιστική (Παρασκευή 30 Ιουνίου):

15.00 ΑΦΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΑΓ. ΓΕΩΡ.–ΑΕ ΙΚΑΡΟΥ Κ.

17.00 ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΑΣ ΠΑΟΚ

19.00 ΑΟ ΚΥΔΩΝ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ

Διαβάστε περισσότερα...

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα, Βαθμολογίες, Αγώνες (30η αγωνιστική)

Η αυλαία έπεσε στο πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής Ανδρών με το Περιστέρι και το Μαρούσι να παίρνουν και τυπικά το εισιτήριο της ανόδου από τον 1ο Όμιλο, ενώ από τον 2ο οι ομάδες που πανηγύρισαν με τη σειρά τους είναι η Καστοριά και η Καρδίτσα.

Διαβάστε περισσότερα...

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα και Βαθμολογίες (23η αγωνιστική)

1ος Όμιλος

Το Μαρούσι ήταν ο θριαμβευτής της 23ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλος της Β' Εθνικής, αφού πήρε μεγάλη νίκη μέσα στην έδρα του Παπάγου και προβάδισμα στη μάχη της δεύτερης θέσης, πίσω από το Περιστέρι που συνεχίζει ακάθεκτο την πορεία του προς την Α2. Μαζί του έμεινε μόνο ο Πανερυθραϊκός που πέρασε με νίκη από τη Μάνδρα, αφού και το Κορωπί έχασε έδαφος μαζί με το ματς στην έδρα του από τον φορμαρισμένο Ιωνικό που διεύρυνε το σερί νικών του.

 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΕΦΑΟΖ-Περιστέρι 66-78

Κρόνος Αγ. Δημ. -Πανελευσινιακός 81-62

Πρωτέας Β. -ΑΕΝΚ 70-67

Απόλλων-ΚΑΠ 67-75

Μανδραϊκός - Πανερυθραϊκός 71-80

Παπάγου-Μαρούσι 61-72

Τρίτων-Εργοτέλης 77-73

Κορωπί-Ιωνικός 73-83

 

ΤΑ ΦΥΛΛΑ ΑΓΩΝΩΝ

 

ΕΦΑΟΖ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 66-78

Διαιτητές: Τσαχάκης, Λαζαρίδης

Δεκάλεπτα: 15-18, 34-39, 53-60, 66-78.

ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παπαδημητρίου 10 (1), Γκόντγουιν, Γκαβασιάδης 13 (1), Γεωργοπαπαδάκος 8 (1), Νάκης, Σαμοθράκης 7 (1), Καστανιώτης 6, Λεγκίκας 16 (1),Γεωργιάδης 3 (1), Ξύδης 3 (1), Κοψιάς.

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Καραγιάννης): Παππάς 13, Ντακούλιας 2, Γοργόνης, Μαγκουνής 19 (1), Πολυτάρχου 9 (1), Παπαντωνάκος 2, Μάντζαρης 13 (2), Λυκογιάννης 7 (1), Κατιάκος, Γκιουζέλης 2, Καπώνης 11 (3), Χουγκάζ Ρ.

 

ΚΟΡΩΠΙ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚ. 73-83

Διαιτητές: Μηλαπίδης, Μαγκουνής

Δεκάλεπτα: 14-16, 32-37, 52-60, 73-83.

ΚΟΡΩΠΙ (Κατσούνης): Αγόρης 5 (1), Παναγιώτου, Θεοδωράκος, Καραδολάμης 11 (2), Κερασοβίτης 11 (1), Αμπαράς 18 (3), Αγγελόπουλος 4, Ντάλλης 16 (1), Σταθόπουλος 2, Μαύρος 6.

ΙΩΝΙΚΟΣ (Γούναρης): Βασιλόπουλος 7 (2), Παναγιωταράς 3 (1), Καπινιάρης 6, Παλαιοχωρίτης 9 (2), Βουγιούκας 11, Πετρόπουλος 14 (1), Περδικάρης 10, Πάντσιος 5 (1), Μπολάτογλου, Κοντραφούρης, Περσίδης 18 (3), Καλογερίας.

 

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ-ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 71-80

Διαιτητές: Ζακεστίδης, Τσολάκος

Δεκάλεπτα: 13-21, 30-42, 38-60, 71-80.

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Μπεκές, Στρατικόπουλος): Μουστόπουλος 15, Βαφιάς 5 (1), Κούρτης, Ψυλέας 21, Γεωργοπαπαδάκος 19, Λυτόπουλος, Τζιβελέκας 4, Κωτσόπουλος, Παπανικολάου, Ζαφείρης 7 (1), Ντότσι, Παπαπέτρος.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χουχουλής): Πρισκομάτης, Τσικόπουλος, Πρίτσος 9, Σοφρωνάς 6, Κούσουλας 13 (2), Καλλιανιώτης, Γιαουρτόγλου 9 (1), Τοπάλης 18 (2), Δέλλιος 2, Υφαντής 7, Αντωνίου 14 (4), Καλούδας, Γιανναλέτσος 2.

 

ΠΑΠΑΓΟΥ-ΜΑΡΟΥΣΙ 61-72
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Στρέμπας
Δεκάλεπτα: 21-21, 37-39, 49-61, 61-72.
ΠΑΠΑΓΟΥ (Σορώτος, Παπασπυριδάκος): Αποστολίδης 2, Δέδες 7 (1), Ζώρζος 2, Αρσένης 13 (3), Φακοπουλίδης 14 (1), Χαϊκάλης 5 (1), Γκάτζο 9, Κακιούζης 8, Φωτητζόγλου, Σιμόπουλος, Kαμπούρης, Μερκούρης.
ΜΑΡΟΥΣΙ (Κεραμιδάς, Μαρίνος): Στασινός 6(1), Ξύδας 11 (1), Μπαλάφας 10 (2), Κανέλλης 9 (3), Σολωμός 11, Σουρλής 17 (4), Παπαγεωργόπουλος 8, Kαπετάνιος, Χρονόπουλος, Σεργιένκο, Κουτσούγερας, Στούκας.

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ.-ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 81-62

Διαιτητές: Μπούκας, Πλιάκας

Δεκάλεπτα: 20-9, 41-31, 59-48, 81-62.

ΚΡΟΝΟΣ (Παπαμάρκος): Μπάλας 16 (4), Στραγανιώτης 12 (1), Δανάς 1, Ξιούρας 12 (4), Αρχος 11 (3), Ζούκας 4, Κόης 6 (2), Φρουσκλιάς 10 (1), Ηλιόπουλος, Μπέλη, Γκαϊντάσοβ 5, Ματαλιωτάκης 4.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Τσαουσίδης): Κεφαλάς 3, Μιχαλούτσος 9, Ντορμπάρης 3 (1), Μοσχόπουλος, Πέτρουλας 5 (1), Μουμπάρακ 15 (3), Σιδέρης 4, Πουρής, Δούκας 2, Ρεκουνιώτης 16, Μαντζιώρης 5.

 

ΤΡΙΤΩΝΑΣ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 77-73 (παρ.)
Διαιτητές: Μαντήλας-Σταθόπουλος

Δεκάλεπτα: 16-18, 33-34, 48-44, 62-62 (κ.α.), 67-67 (α΄παρ), 77-73
ΤΡΙΤΩΝΑΣ (Μιχελάκος): Γρύλλης 8 (2), Κούτουλας 5 (1), Πετρόπουλος, Καλαντζής 10 (2), Κουκουνιάς 10, Ντιμπ 3 (1), Θυμνιός 21, Γκαβανόπουλος 14 (1), Ανδρεόπουλος 6, Νίκος Βερτούδος.
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Γεωργούτσος 10, Καρακωνσταντάκης 22 (2), Σταράκης 6 (2), Κώστας Βερτούδος 6, Σταμάτης 13 (3), Σαρρής 6, Καραλής 10 (2).

 

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.-ΚΑΠ. 67-75

Διαιτητές: Παπαφωτίου, Φραγκούλη

Δεκάλεπτα: 19-20, 29-41, 45-55, 67-75.

ΑΠΟΛΛΩΝ (Σταθούλης): Mπάρδας 8 (2), Νασόπουλος, Σπυρόπουλος 9 (1), Mπασδέκης 19 (2), Aρναουτάκης 14, Kυπριτζόγλου 4, Xανιάς 2, Δενδρινός 7 (1), Σιώμος 2, Παπουτσής 2.

KAΠ (Ταυρόπουλος, Ψαράκης): Σκάνδαλος 16, Γραμματίκας 2, Κόκκας, Μπαρτζής, Καρτέρης 13 (3), Πανταζής, Καραμπάς 3 (1), Ροδοστόγλου 20 (2), Μαλτέζος 9, Μαργέλης 12 (1), Καγιαντζάς, Θεοδωράκης.

 

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 23 αγώνες)

1. Περιστέρι 19-4 42

2. Μαρούσι 16-7 39

3. Πανερυθραϊκός 16-7 39

4. Παπάγου 15-8 38

5. Κορωπί 15-8 38

6. Ιωνικός Ν. 14-9 37

7. Πανελευσινιακός 13-10 36

8. Μανδραϊκός 12-11 35

9. ΑΕΝΚ 11-12 34

10. Τρίτων 11-12 34

11. ΕΦΑΟΖ 10-13 33

12. Κρόνος Αγ. Δημ. 9-14 32

13. Πρωτέας Β. 9-14 32

14. Εργοτέλης 7-16 30

15. Απόλλων Σμ. 4-19 27

16. ΚΑΠ 3-20 26

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (24η, 26/3)

Πανελευσινιακός-ΕΦΑΟΖ

ΑΕΝΚ-Κρόνος Αγ. Δημ.

ΚΑΠ-Πρωτέας Β.

Πανερυθραϊκός -Απόλλων

Ιωνικός-Μανδραϊκός

Περιστέρι Παπάγου

Μαρούσι-Τρίτων

Εργοτέλης-Κορωπί

 

2ος Όμιλος

Η Καστοριά συνέχισε στο δικό της δρόμο μετά και τη νέα της νίκη στο "Δημήτρης Διαμαντίδης", ο Φίλιππος Βέροιας πήρε σημαντική νίκη από την Ευρώπη Πευκοχωρίου, ενώ η Καρδίτσα έφτασε εύκολα στη νίκη όπως δείχνει και το 76-56 απέναντι στη ΧΑΝΘ. Κι αυτά σε μια αγωνιστική στην οποία δεν καταγράφηκε καμία εκτός έδρας νίκη.

Τα αποτελέσματα
Πιερικός Αρχέλαος-Γέφυρα 81-67
Καστοριά-Αίας Ευόσμου 72-64
Ερμής Αγιάς-Ερμής Λαγκαδά 76-75
Χαρίλαος Τρικούπης-Ανατόλια 85-72
Καρδίτσα-ΧΑΝΘ 76-56
Φίλιππος Βέροιας-Πευκοχώρι 83-72
Στρατώνι-Πολύγυρος 83-79
Ασπίδα Ξάνθης-Αγρίνιο 75-68

Οι αγώνες αναλυτικά

Χαρίλαος Τρικούπης-Ανατόλια 85-72

Διαιτητές: Σκούτας, Σπυρόπουλος

Δεκάλεπτα: 21-23, 48-40, 67-59, 85-72

Χαρίλαος Τρικούπης (Δημητριάδης, Μούτσιος): Ιωάννου 7 (1), Βουρνάς 4, Λειβαδάς, Παπαδιονυσίου 4, Τοπουζίδης 9 (1), Μουράτογλου 9 (1), Σταυρόπουλος 13 (1), Παπαρέγκας 12 (1), Γεωργιάδης 16, Δημητρόπουλος, Τσαπατώρης, Ψάλτου 11.

Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Ζαφειρούδης 2, Πρωτούλης 19 (2), Βρεττάς 7 (1), Σιώπης 11 (1), Αζίζης, Σταματογιάννης 6, Τζουβάρας, Βεργίνης 5 (1), Κοτσάνος 15.

Πιερικός Αρχέλαος-Γέφυρα 81-67

Διαιτητές: Φακίτσας, Καρακώστας.

Δεκάλεπτα: 24-17, 42-39, 61-48, 81-67

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Πολυχρόνης, Ταβαντζής, Γκοντόπουλος 5 (1), Γκογκίδης 16 (3), Καραγκιολίδης 7, Χανέλλι 5 (1), Τοπούζης 13, Κωνσταντινίδης 12, Τσιρογιάννης 23 (4), Ζιώγας, Τζιοβάρας, Χατζηλάμπρου

Γέφυρα (Τουλούμης): Κρομήδας 6, Δανάκης 2, Βάσκος 8 (1), Κολοκοτρώνης 1, Ευσταθιάδης, Καζαμίας, Μυλωνίδης 11 (1), Βογιατζής 5 (1), Ταραμάς 3 (1), Ιατρίδης, Μπίσκας 18 (2), Καρούζος 13 (2).

Φίλιππος Βέροιας-Πευκοχώρι 83-72

Διαιτητές: Θεοδώρου, Κοϊμτζόγλου.

Δεκάλεπτα: 21-8, 47-28, 68-55, 83-72.

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας, Μπλατσιώτης): Τσιμίδης, Τσεσμετζίδης, Βάλλιος 10 (2), Παπαδόπουλος 2, Κοθράς 20 (1), Σιόλογκας 32 (1), Θεοδωρίδης 12, Σταυριανίδης 7, Τόκας.

Πευκοχώρι (Καραμανλής): Αμπατζίδης 3 (1), Μητσάκης 6 (2), Λεμονάκης 3, Μουρατίδης 22 (5), Μαυρίδης 21, Γαρέζος 3 (1), Κιγμέτογλου 6, Σταύρου 4 (1).

Ασπίδα Ξάνθης - Αγρίνιο 75-68

Δεκάλεπτα: 14-10, 31-27, 53-44, 75-68.

Διαιτητές: Φουτζήλας - Γαζέτας.

Α.Π.Σ. ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ (Κώστας Ιωαννίδης): Ντεμάι 2, Παπαδάκης 4, Γρούδος 3, Στεφανίδης 12(3), Τσιαβές 16(4), Κουτσογιάννης 5(1), Ασημάκης 16(3), Μανδαλάκης 11(1), Πετς 6.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης): Τασόπουλος 7(1), Μπερερής, Σταμούλης, Τάσσος 17(1), Πουρνάρας, Μπαρούχας, Γκρέκας 15(3), Μήτσου 9(1), Γκόβας 8(1), Μακρής 12(1).

ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ-ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 76-75

Διαιτητές: Τσιαπλής, Παπανικολάου

Δεκάλεπτα: 25-18, 47-38, 61-57, 76-75.

ΕΡΜΗΣ ΑΓ. (Γιασσάρης): Τσιαμπαλής 12 (3), Γκανέτσας 5, Μηλιώνης, Ντάλλος, Χαλκιάς 3 (1), Κόμματος 24 (3), Περρωτής 11, Τριανταφύλλου 9 (3), Βαβάτσικος 12 (1), Γούλας.

Ερμής Λαγκαδά (Αμοιρίδης): Καϊκλής, Καμπέρης, Μήνου, Ακεψιμαϊδης 10(2), Μάρουσιτς 20(3), Νώτης 6, Παρίτσης 7(1), Πιλκούδης 5, Σπουργίτης, Γκαμούρας 10, Ελευθεριάδης 8, Καντάρκος 9(1)

ΚΑΣΤΟΡΙΑ-ΑΙΑΣ 72-64

Διαιτητές: Δημάδης-Μπακάλης

Δεκάλεπτα: 16-20, 35-31, 51-51, 72-64.

ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Σούλιος): Κυριακόπουλος 20 (3), Χονδρογιάννης, Ματενίδης 7 (1), Απιδόπουλος, Ελευθεριάδης 8, Μπέγος, Τερσενίδης 14 (2), Τασιούδης 2, Τεπετίδης, Αντωνιάδης 7, Μπένας 8, Τσότσος 6.

ΑΙΑΣ (Παπαδόπουλος, Ξανθόπουλος): Αμούντζιας, Τσιμπής 2, Μπαλτζόπουλος 2, Καδής 5 (1), Δεληγιάννης 15 (3), Σικαλίδης 12 (2), Δεμερτζής, Κόκουρας 2, Σεκαδάκης, Σπύρας 8 (1), Τσιακλάγκανος 6 (2), Καραμανώλης 10 (2).

ΣΤΡΑΤΩΝΙ-ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ 83-79

Διαιτητές: Σιμητόπουλος, Δαμίγος

Δεκάλεπτα: 17-16, 39-43, 66-66, 83-79.

ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Χατζούλης): Zυγούρας, Κουντουραντζόγλου 5 (1), Δελίδης 5, Σουτζόπουλος 23 (2), Σαμαράς 9 (1), Φλιάτης Ι. 2, Θωμαΐδης 5, Φλιάτης Γ. 2, Πολιτόπουλος, Δασκαλόπουλος 32 (1).

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ (Καραπιπερίδης): Ζαγορίτης, Πιπιλιάρης 22 (2), Πετρίδης, Παπασαραφιανός 20 (4), Βούλγαρης 1, Χρηστίδης, Νησιώτης 12, Νούκαρης 18 (4), Mίκιτς 6 (1).

ΚΑΡΔΙΤΣΑ-ΧΑΝΘ 76-56

Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Παπαγεωργίου

Δεκάλεπτα: 17-19, 41-31, 63-37, 76-56.

ΚΑΡΔΙΤΣΑ (Ρουμελιώτης, Κομποδιέτας): Σκορδάς, Κουρέπης, Πανταζής, Λάκκας 8 (1), Μαυρογιάννης 10, Παππάς Κ. 7 (1), Πάσσας, Καμαριώτης 11 (2), Παπαδόπουλος 8, Τριχόπουλος 5, Θέος 3 (1), Παππάς Γ. 24 (5).

ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης): Ιορδάνογλου 8 (1), Αμπατζάς 19 (2), Ελευθεριάδης 4, Ζιάκας 10, Δούκας, Γεωργάκης 9, Παπαζούδης, Παπαχρήστου 4 (1), Μελίδης, Φυλακτός 2, Ερμείδης Δ.

Η βαθμολογία (Σε 23 αγώνες):
1. Καστοριά 45 (22-1)
2. Καρδίτσα 40 (17-6)
3. Ερμής Αγιάς 40 (17-6)
4. Πευκοχώρι 36 (13-10)
5. Αγρίνιο36 (13-10)
6. Ερμής Λαγκαδά 35 (12-11)
7. Ανατόλια 35 (12-11)
8. Στρατώνι 35 (12-11)
9. Ασπίδα Ξάνθης 34 (11-12)
10. Χ. Τρικούπης 34 (11-12)
11. Γέφυρα 33 (10-13)
12. Φίλιππος Βέροιας 31 (8-15)
13. ΧΑΝΘ 31 (8-15)
14. Πιερικός Αρχέλαος 30 (7-16)
15. Πολύγυρος 30 (7-16)
16. Αίας Ευόσμου 27 (4-19)

Επόμενη αγωνιστική (24η, 26/03):
Αίας Ευόσμου-Πιερικός Αρχελαος
Ερμής Λαγκαδά-Καστοριά
Ανατόλια-Ερμής Αγιάς
ΧΑΝΘ-Χαρίλαος Τρικούπης
Αγρίνιο-Καρδίτσα
Γέφυρα-Φίλιππος Βέροιας
Πευκοχώρι-Στρατώνι
Πολύγυρος-Ασπίδα Ξάνθης

Διαβάστε περισσότερα...

B’ Εθνική: Αποτελέσματα, Αγώνες, Βαθμολογίες (15η αγων.)

1ος Όμιλος

"Φουντώνει" η μάχη στον 1ο όμιλο της Β' Εθνικής, με τους συμπρωτοπόρους Περιστέρι και Πανερυθραϊκό να έχουν απώλειες, σε Μάνδρα και Κορωπί αντίστοιχα και έτσι Μαρούσι, Παπάγου, αλλά και το Κορωπί που νίκησαν, πλησίασαν σε απόσταση βολής από την κορυφή.

Διαβάστε περισσότερα...

Α1 Γυναικών:Αποτελέσματα 6ης Αγωνιστικής

Στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας στην Α1 Γυναικών ανέβηκε ο Αθηναϊκός. Η ομάδα του Βύρωνα σε αναμέτρηση που είχε διακοπεί στο 1o δεκάλεπτο (28-17) λόγω βροχής για την 6η Αγωνιστική και συνεχίστηκε χθες νίκησε με 90-76 τον Πρωτέα Βούλας.

Διαβάστε περισσότερα...

Α1 Γυναικών: Αποτελέσματα 7ης Αγωνιστικής

Με δύο αναμετρήσεις άνοιξε η αυλαία της 7ης Αγωνιστικής στο πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών. Ο ΠΑΟΚ συνέχισε τις καλές του εμφανίσεις επικρατώντας στο κλειστό της Πυλαίας με 65-58 της Νίκης Λευκάδας. Ο Παναθηναϊκός από την άλλη ανεβάζοντας την απόδοσή του στην τέταρτη περίοδο επιβλήθηκε με 64-42 της Δάφνης Αγ. Δημ.

Αναλυτικά τα σημερινά παιχνίδια:

Παναθηναϊκός – Δάφνη Αγ. Δημ. 64-42

Διαιτητές: Μηλαπίδης, Φραγγούλη

Τα δεκάλεπτα: 15-12, 30-27, 39-37, 64-42

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Πρέκας): Μούλη 9, Στούπα, Καλαμπάκου 5, Πράπα 1, Σλούκα, Διέλα 9(1), Εϊβερι 16 (1), Σαπαλίδου, Εζετσα, Χάμπτον 24.

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Μπουμπούς): Γιαννέλη, Βλάνη 3(1), Αλεξανδρή 5(1), Μανώλη 5(1), Παπακωνσταντίνου, Αξιοπούλου 3, Γιαμπάνη, Τσέσλεκ 8, Τετενέ, Μπράουν 18(2).

ΠΑΟΚ – Νίκη Λευκάδας 65-58

Διαιτητές: Εφραιμίδης, Ταρενίδης

Δεκάλεπτα: 11-20, 26-37, 48-47, 65-58

ΠΑΟΚ (Μασλαρινός): Σταμπουλίδου, Λύμουρα 9 (1) Μαγαλιού 14(1),  Πανταζή 9, Κατωπόδη 8, Ταρπάγκου, Κάμπελ 18,  Βάινες 7.

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Δουβίτσας): Χαιριστανίδου 11(1)  Τελίδου 6, Καμπουράκη 7, Μπράουν 13, Στάρα 13(2) Γούναρη 3(1), Ψυχογιού, Παπαδοπούλου 5.

Βαθμολογία

1.Ολυμπιακός 12
2.Παναθηναϊκός 12
3. ΠΑΟΚ 11
4. Παναθλητικός 10
5. Δάφνη Αγ. Δημ. 10
6. Νίκη Λευκάδας 10
7. Άρης 9
8. Πανιώνιος 9
9. Αθηναϊκός 8
10. Πρωτέας Βούλας 7
11. Τερψιθέα Γλ. 7
12. Κρόνος Αγ. Δημ. 6

*Παναθηναϊκός, ΠΑΟΚ, Νίκη Λευκάδας και Δάφνη Αγ. Δημ. έχουν έναν αγώνα περισσότερο
* Αθηναϊκός και Πρωτέας Βούλας έχουν πέντε αγώνες

Η 7η αγωνιστική συνεχίζεται αύριο με τις εξής αναμετρήσεις:

Ν. Σμύρνης 12.30 Πανιώνιος-Ολυμπιακός Κονταράτος-Γρίβα (Γολεγού)

Επταπυργίου 13.00 Παναθλητικός-Αθηναϊκός Τσιαπλής-Παπανικολάου (Ανδρίτσος)

ΔΑΚ Γλυφάδας 14.30 Τερψιθέα-Κρόνος Αγ. Δημητρίου Παυλόπουλος-Ορφανός Ιορδ. (Σταματόπουλος)

Γ. Γεννηματάς 12.00 Πρωτέας Βούλας-Άρης Λιότσος-Κωνσταντινίδου (Ζώης)

 

 

Διαβάστε περισσότερα...

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 7ης Αγωνιστικής

Στον Ολυμπιακό Βόλου πήγε το μεγάλο ντέρμπι του 2ου Ομίλου της Α2 Γυναικών. Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι επικράτησε με 59-54 του Ηρακλή και είναι μόνος πρώτος και αήττητος στην κορυφή της βαθμολογίας.

Στον 1ο Όμιλο η Αγία Παρασκευή σημείωσε μεγάλη νίκη επί του Φάρου Κερατσινίου με 68-59 και μαζί με τον Σπόρτιγκ (κέρδισε με 65-43 τους Κυριάρχους) έφτασαν στους 12 βαθμούς όσους έχει και ο Ίκαρος Καλλιθέας.  

Να σημειωθεί ότι η αναμέτρηση ΓΣΗλιούπολης – Άρης Πετρούπολης διακόπηκε, καθώς έσταζε το γήπεδο λόγω βροχής.

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τα αποτελέσματα

Αγία Παρασκευή – Φάρος Κερατσινίου 68-59

Σπόρτιγκ – Κυρίαρχοι 65-43

ΓΣ Ηλιούπολης – Άρης Πετρούπολης (Διακόπηκε)

Μελίσσια – ΣΔΥ Τρίπολης 54-24

Αρκάδι Ρεθύμνου – Ελευθερία Μοσχάτου 48-58

Ρεπό: Ίκαρος Καλλιθέας

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Μελίσσια – ΣΔΥ Τρίπολης 54-24

Διατητές: Χουγιάζος, Χαϊνά

Δεκάλεπτα: 15-6,23-13,32-19, 54-24

ΜΕΛΙΣΣΙΑ  (Μάλαμα - Οικονόμου): Καραβέλη 6, Τζουγκράκη 5 (1), Βελούδου, Κουρούβανη, Δούρου 17 (3), Κοιλιαρίδη 12 (4), Παπαδρόσου 2, Ζακυνθινού 5 (1), Χριστακοπούλου, Καπερώνη 3 (1), Βαγδατλή, Καλημέρη 4

ΣΔΥ ΤΡΙΠΟΛΗΣ  (Μπαρουξή): Στασινού, Ντρέβου, Μπρέκα, Μαρίνου 8, Αρβανίτη, Καραγιάννη, Μπαρουξή 6, Αλεξοπούλου, Μοσχοπούλου 7, Κοσκινά 1, Κωτσιοπούλου, Τζανή 2.

Αγ. Παρασκευή  – Φάρος Κερ. 68-59

Διαιτητές Τσάτσης, Σιδερής

Δεκάλεπτα :23-18, 41-35, 59-47, 68-59

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος , Στρατάκος): Μακρυνίκα 3, Καμμένου 15(3) , Κοντογιάννη 15(2), Κλείτσα 9(1) , Τριχά 11 , Πετυχάκη 10, Κούκη 5, Ψωμά Καράμπελα Αμίτση

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. (Λειβάδης, Καραπακλάς) : Λόξα , Βράκα 5(1) , Σαλιάϊ 1, Αθανασίου 7(1) , Γκριτζά 8 , Τσέρου 11, Κεχαγιά 19 , Γιαννακοπούλου 3, Καρακασίδου 2, Πετράκη 3(1) , Ακρίβου , Αλεξανδρίδου.

Αρκάδι Ρεθύμνου – Ελευθερία Μοσχάτου 48-58

Διαιτητές: Ασημακάκη, Λεκατσάς.

Δεκάλεπτα: 9-16, 23-29 (ημίχ.), 33-44, 48-58.

ΑΡΚΑΔΙ ΡΕΘΥΜΝΟΥ  (Πλευράκης): Κουλούρη Μ. 5 (1), Ρήγα 2, Μούκα 5 (1), Ζουμπεράκη 7 (1), Κουλούρη Σ. 14, Μιχελιδάκη 4, Καζά 11, Καλοκύρη, Μικεδάκη.

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΜΟΣΧΑΤΟΥ (Τσαραπατσάνης, Παπαναστασίου): Ξεπαπαδέα 10, Σιγάλα 1, Ζαχαράκη 15, Μούλτση 5 (1), Σπαθάρη 12 (4), Χελιώτη 13, Καρανάσιου 1 ,Δεγαίτη , Προέδρου , Κούτρα , Καλάγια 1, Κρίτσαλου.

Σπόρτιγκ – Κυριάρχοι 65-43

Διαιτητές: Κοτσώνης, Δαβιδέλης

Δεκάλεπτα: 20-7, 44-16,53-26, 65-43

ΑΟ ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος, Δήμου): Εμμανουηλίδου, Δανούση, Μπρέλλου 15(1), Βαφειάδη, Κριμιτζά 6, Μουζάκη 4, Χαλικιά 10, Λέρη 2, Ιωαννίδου 9(1), Σερέπα 5(1), Δανδουλάκη 14.

ΑΟ ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ(Ζαχαρίας): Σπυριδονίδου 2, Σταθάκη , Κοκκίνη 4, Μπρούλια 4, Νεαρχάκου 9(2), Παπαϊωάννου 3, Ιντζαμπουν, Χατζηγεωργίου 6, Καρακλή 4, Κοντοδιού 3(1), Βόπη, Παπακωνσταντίνου 8.

Βαθμολογία
1.Ικαρος Καλλιθέας 12
2. Αγία Παρασκευή 12
3. Σπόρτιγκ 12
4.Μελίσσια 10
5. Ελευθερία Μοσχάτου 10
6. Φάρος Κερατσινίου 9
7. ΓΣ Ηλιούπολης 8
8. Αρκάδι Ρέθυμνου 8
9. Κυρίαρχοι 8
10. Αρης Πετρούπολης 6
11. ΣΔΥ Τρίπολης 6

* Ίκαρος Καλλιθέας,  Φάρος Κερατσινίου,  Μελίσσια, ΣΔΥ Τρίπολης, Άρης Πετρούπολης, Ελευθερία Μοσχάτου και ο ΓΣ Ηλιούπολης εχουν κάνει το ρεπό τους.

**ΓΣ Ηλιούπολης και Αρης Πετρούπολης έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (8η, 4/12)

Σπόρτιγκ – Αρκάδι Ρεθύμνου
Ικαρος Καλλιθέας –Αγία Παρασκευή
Φάρος Κερατσινίου – Μελίσσια
ΣΔΥ Τρίπολης – ΓΣ Ηλιούπολης
Αρης Πετρούπολης – Ελευθερία Μοσχάτου

Ρεπό: Κυρίαρχοι

2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΕΟ Σταυρούπολης –Ασπίδα Ξάνθης 63-44

Δεκάλεπτα: 28-16, 40-25, 54-33, 63-44

Διαιτητές: Χατζηκώστας-Ιορδανίδης

ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (Μπαξεβάνος): Μυγδαλιά 12, Σαμαρά 5(1), Αντωνιάδου 8(1), Πολύχρου 12(3), Τσαμπάκου 6, Κωστανάκη 7, Κανέλογλου 2, Τσάνταλη 5(1), Αλ-Μπακρί, Πεχλιβανίδου 6.

ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Καραλίδου Σ. 3, Παπαδοπούλου 10(1), Παπαχρυσοβέργη 6, Μαμαλίγκατζη 10, Σουλιώτη 2, Καρακώστα 13(1), Μουσέγκου.

Ολύμπια Λάρισας – ΑΕ Πυλαίας 73-61

Δεκάλεπτα: 20-16, 41-36, 54-43, 73-61

Διαιτητές: Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Δημητρέλια 3(1), Ράπτη, Σουλιώτη 12(2), Κυριτσάκα 5, Παπαστεργίου, Σκαρλή 7(1), Μαγδαλιανίδου, Κουτσουνούρη 32(4), Καλλίδη 14, Ντούρα.

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Μητράγκα, Πετρίδου 15(1), Γρηγοριάδου 2, Κοκκίνου 2, Κωστούλη, Βατσιτσίδου 15(1), Ζιβώνη 1, Καρατζά 8, Γαλιτσιάνου 16(3), Τζήμου 2, Πλουμπή.

Τιτάνες Δράμας – ΠΑΣ Γιάννινα 52-51

Δεκάλεπτα: 13-10, 25-23, 40-29, 52-51

Διαιτητές: Βασιλόπουλος-Τσανακτσίδης

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Καρατσομπάνης): Στάικου 2, Παράσχου, Καριώτη Μ. 10, Αρσένογλου Κ. 11(3), Αρσένογλου Μ., Γαϊτάνη Ε. 18(3), Γιαντσιώρη 9, Κυριακίδου 2, Αθανασιάδου.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ(Σιαμέτης): Ντόκου 26(3), Γιωτίτσα Ε., Βαλέκα, Μεντεσίδου 23(1), Κατσίδου 2, Στεργιούλα, Σταματέλου, Γιωτίτσα Δ., Κάνη, Μπουκουβάλα.

ΑΟ Σερρών – Απόλλων Καλαμαριάς 31-48

Δεκάλεπτα: 8-12, 12-27, 22-37, 31-48

Διαιτητές: Γιαννούλης Στ.-Λάλα

ΑΟ ΣΕΡΡΩΝ(Δώδος): Αγγειοπλάστη, Μαραγκού 6, Τόγα, Μπακιρτζίδου Κ. 2, Μπακιρτζίδου Μ. 7, Τζιαμπάζη 8(2), Βλαχβέη, Νασιάκου, Χατζηπαύλου, Λαδοπούλου Κ. 6.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης-Καρακασίδου): Σταμπή 4, Ιγγλέζου , Παπαρέντη 2, Τσίτσου 8(2), Καλαντίδου 8, Ακσεχέρογλου 3, Σολωμού 12, Φλώρου, Καϊμακτσή 9, Γραμματικού 2.

Ολυμπιακός Βόλου – Ηρακλής 59-54

Δεκάλεπτα: 15-16, 30-26, 47-46, 59-54

Διαιτητές: Μελανίδης-Ντόγκας

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης): Παγκαλίδου, Ταντουρόφσκα 16(2), Αγαγιώτη, Σουλτάνη 22(1), Τότση, Ζέρβα 15, Δημητριάδου, Ζήτη, Κοτσιάφτη 6.

ΗΡΑΚΛΗΣ (Συρόπουλος): Τσουμπερλή, Ελευθεριάδου 7, Κωτούλα 7, Γιαννούδη 4, Τσαμπούρη 16(2), Μαργαρίτη 10, Κομνηνού, Γεροστεργίου 4, Τζιότζιου, Λογδανίδου 6, Καρακούλα.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – Πιερικός/Αρχέλαος 50-56

Δεκάλεπτα: 11-12, 24-25, 42-38, 50-56

Διαιτητές: Θεοδωρίδης-Θωμόπουλος

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ(Μύρβαλη): Μαραγκού 1, Κουλακιώτη 3, Καζαντζή 2, Μούρτου 6, Αγαθαγγελίδου 5(1), Ψαρρά 15(3), Παπαδάκη 9, Τζίκου 2, Βασλαματζή 7(2).

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ(Τσιρογιάννη): Ζουγκουρίδου 8(1), Μπουμπουλέντρα 2, Φλώρου 21, Γκοτζαμάνη 6, Παπανικολάου 2, Μπαγκλαρίδου 4, Κωτούλα 13, Δημητριάδου.

Βαθμολογία

1.Ολυμπιακός Βόλου 14
2. Ηρακλής 13
3. Απόλλων Καλαμαριάς 3
4. Ολύμπια Λάρισας 12
5. ΑΕ Πυλαίας 11
6. ΕΟ Σταυρούπολης 10
7. Αναγέννηση Ν.Ρ. 10
8. Τιτάνες Δράμας 10
9. Πιερικός Αρχέλαος 9
10. Ασπίδα Ξάνθης 9
11. ΠΑΣ Γιάννινα 8
12. ΑΟ Σερρών 6
*Ο ΑΟ Σερρών έχει έναν μηδενισμό

Η επόμενη αγωνιστική (8η, 4/12)

Αναγέννηση Ν.Ρυσίου – Ολύμπια Λάρισας
Πιερικός/Αρχέλαος – ΑΟ Σερρών
Απόλλων Καλαμαριάς – ΕΟ Σταυρούπολης
Ασπίδα Ξάνθης – Ολυμπιακός Βόλου
Ηρακλής – Τιτάνες Δράμας
ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΕ Πυλαίας
 

 

 

 

Διαβάστε περισσότερα...

Β' Εθνική - 6η αγωνιστική

Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής στον 1ο και τον 2ο Όμιλο της Β' Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος
Εργοτέλης-Φιλαθλητικός           75-81
Μαρούσι-Κρόνος                   73-68
Περιστέρι-Πρωτέας Βούλας        69-59
Πανελευσινιακός-Απόλλωνας        81-69
Ν. Κηφισιά-Πανερυθραϊκός      64-68
Αγία Παρασκευή-Μανδραϊκός     61-79
Ιωνικός Νίκαιας BB-Παπάγος     81-77
Κορωπί-Τρίτωνας                    74-63

Εργοτέλης-Ζωγράφου 75-81
Διαιτητές: Αναστόπουλος Αν.-Κρεσταινίτης
Δεκάλεπτα: 12-24, 33-46, 49-61, 75-81
Εργοτέλης (Μακράκης): Γεωργούτσος 13, Καρακωνσταντάκης 13 (3), Σταράκης 5 (1), Βερτούδος 4, Χουχούμης 21 (4,) Σταμάτης 9 (2), Χασάπης, Δόσπρας, Σαρρής, Καραλής 10.
ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παπαδημητρίου 7 (1), Γκαβασιάδης 8, Γεωργοπαπαδάκος 8 (2), Βαρνάβας 12, Ξύδης 6 (2), Καστανιώτης 10 (2), Λεγκίκας 34 (5), Γεωργιάδης, Νάκης.


Μαρούσι-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 73-68
Διαιτητές: Μαγγουνής-Ορφανός Ιορ.
Δεκάλεπτα: 24-23, 42-35, 50-54, 73-68
Μαρούσι (Κεραμιδάς): Σεργιένκο, Στασινός 11 (3), Κουτσούγερας, Ξύδας 7, Χρονόπουλος 10 (2), Μπαλάφας 8 (1), Κανέλλης 4, Στούκας 4 (1), Σολωμός 11, Σουρλής 12 (2), Παπαγεωργόπουλος 6, Κουτσούγερας, Καπετάνιος.
Κρόνος Αγ.Δημ. (Χατζηπανηγύρης): Στραγανιώτης 11, Δανάς, Ξιούρας 3 (1), Άρχος, Ζούκας 14, Κόης 5 (1), Φρουσκλιάς 13 (1), Μπέλη, Γιαννόπουλος 8 (1), Γκαϊτάσοβ 6, Ματαλιωτάκης 8, Μπάλας.

Περιστέρι-Πρωτέας Βούλας 69-59
Διαιτητές: Πόντας-Γιακείμη
Δεκάλεπτα: 13-17, 34-29, 54-43, 69-59
Περιστέρι (Καραγιάννης): Παππάς 11(1), Ντακούλιας 10, Γοργόνης, Μαγκουνής 8(2), Πολυτάρχου 2, Μάντζαρης 7(1), Λυκογιάννης 10(1), Κατιάκος 4, Τασόπουλος 5, Γκιουζέλης 6(2), Δομπρογιάννης 3(1), Καπώνης 3(1).
Πρωτέας Β.(Μανουσέλης): Μόρφης 2, Βλάχος 2, Λάτσης, Εμμανουηλίδης 10(1), Αθηνιώτης 2, Αυγενικός 9, Βαρδαβάς 12, Πλούμης 1, Μούτσα 1, Σκουλούδης 20, Μπούρας .

Κηφισιά-Πανερυθραϊκός 64-68
Διαιτητές: Παπαθανασίου-Παυλόπουλος
Δεκάλεπτα: 22-26, 37-47, 53-56. 64-68
Κηφισιά (Λιόγας): Καμαριανός 9, Μοσχοβίτης 14 (1), Κεφάλας, Μαρίνος, Καράμπελας, Αλετράς, Παπανικολάου 2, Χατζηνικόλας 5 (1), Καραβανάς 9, Οικονομόπουλος 10, Δρακάκης 6, Ψαρόπουλος 9 (1)
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 7, Πρισκομάτης, Τσικόπουλος, Πρίτσος 5, Σοφρωνάς 2, Κούσουλας 12, Γιαουρτόγλου 18 (1), Τοπάλης 4 (1), Υφαντής 2, Αντωνίου 5 (1), Αλεξίου, Γιανναλέτσος 13


ΚΑΠ-Μανδραϊκός 61-79
Διαιτητές: Παπαφωτίου-Στρέμπας
Δεκάλεπτα: 13-19, 27-40, 47-57, 61-79
ΚΑΠ (Καρακώστας): Σκάνδαλος 2, Γραμματικας 4 (1), Κόκκας 2, Γαπκίδης 11 (2), Πανταζής 6, Καρτέρης, Καραμπάς 12 (1), Παπαθανασόπουλος, Μαλτέζος 2, Ροδοστόγλου 14 (1), θεοδωράκης, Μαργέλης 8 (2)
Μανδραϊκός:  Τζαβέλας 10, Παπανικολάου, Λυτόπουλος 12, Κούρτης Ν. 8 (1), Ζαφείρης 8 (2), Παπαπέτρος, Γεωργοπαπαδάκος 13 (3), Βαφέας 7 (1), Ψυλέας 21(1)

Ιωνικός Ν. - Παπάγου 81-77
Διαιτητές: Μηλαπίδης-Μαραμής
Δεκάλεπτα: 23-23, 45-48, 62-60, 81-77
Ιωνικός Ν. (Σκαραφίγκας): Βασιλόπουλος, Παπαγεωργίου, Καπινιάρης 13 (2), Παλαιοχωρίτης 5 (1), Βουγιούκας 4, Πετρόπουλος 15, Σπανός, Περδικάρης 16, Πάντσιος 13, Μπολάτογλου, Περσίδης 15, Καλογερίας
Παπάγου (Σορώτος): Γεωργούλης, Σιμόπουλος, Αποστολίδης 3 (1), Δέδες 20 (4), Ζώρζος 13 (1), Αρσένης 5 (1), Φακοπουλίδης 13, Γκάτζο, Χαΐκάλης 2, Κακιούζης 21



Πανελευσινιακός-Απόλλωνας Σμ. 81-69
Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ., Γρίβα
Δεκάλεπτα: 20-11, 45-26, 68-66, 81-69
Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 9, Μιχαλούτσος 4, Ντορμπάρης, Πέτρουλας 2, Μούκας 9 (1), Μουμπάρακ 6, Σιδέρης 4, Δούκας, Ρεκουνιώτης 20, Μαντζιώρης 11, Ζούμπος 16 (1), Τσαντές.
Απόλλων Π. (Σταθούλης): Νασόπουλος 2, Μπάρδας 16 (1), Σπυρόπουλος 2, Μπασδέκης 18 (1), Κουτσούμπας, Αρναουτάκης 2, Κυπριτζόγλου, Χανιάς-Πανταζής 2, Παπουλίδης 10, Δενδρινός 12 (2), Σιώμος 3, Παπουτσής 2


Κορωπί-Τρίτων 74-63
Διαιτητές: Μπούκας-Ζακεστίδης
Δεκάλεπτα: 11-14, 34-41, 56-47, 74-63
Κορωπί (Κατσούνης): Δήμας 19 (2), Αγόρης, Θεοδωράκος, Καραμπούλας, Καραδολάμης 22 (4), Κερασοβίτης 3 (1), Αμπαράς 11 (3), Αγγελόπουλος 2, Ντάλλης 2, Σταθόπουλος 8, Μαύρος 7
Τρίτωνας (Μιχελάκος): Γρύλλης, Κούτουλας 11 (2), Πετρόπουλος 2, Καλατζής 2, Κουκουνιάς 6, Θυμνιός 15, Γεωργίου 6, Γκαβανόπουλος 15 (2), Ανδρεόπουλος 6, Βερτούδος.


Η βαθμολογία

1.Πανερυθραϊκός    11
2.Περιστέρι    11
3.Παπάγου    10
4.Μανδραϊκός    10
5.Μαρούσι    10
6.Τρίτων    9
7.Νέα Κηφισιά    9
8.Κορωπί    9
9.ΕΦΑΟΖ    9
10.Πανελευσινιακός    9
11.Ιωνικός Νικαίας    9
12.Πρωτέας Βούλας    8
13.Κρόνος Αγίου Δημητρίου    8
14.Εργοτέλης    8
15.Απόλλωνας Σμύρνης    7
16.Αγία Παρασκευή    7


Η επόμενη (7η) αγωνιστική (13/11)

ΕΦΑΟΖ - Μαρούσι
Κρόνος Αγ. Δημητρίου - Περιστέρι
Πρωτέας Βούλας - Πανελευσινιακός
Απόλλων Σμύρνης - Ν. Κηφισιά
Πανερυθραϊκός - Αγ. Παρασκευή
Μανδραϊκός - Κορωπί
Παπάγος - Εργοτέλης
Τρίτωνας - Ιωνικός Νικαίας

 

2ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Ασπίδα Ξάνθης - Στρατώνι 71-64

Αίας Ευόσμου - Χαρίλαος Τρικούπης 56-64

Πολύγυρος - Πιερικός 67-72

Ευρώπη Πευκοχωρίου - Καστοριά 69-58

Γέφυρα - Ερμής Αγιάς 91-81

Ανατόλια - Καρδίτσα 64-61

Ερμής Λαγκαδά - ΧΑΝΘ 70-65 (παρ.)

Αγρίνιο-Φίλιππος Βέροιας 78-65 (5/11)

 

Οι αγώνες αναλυτικά

Ασπίδα Ξάνθης - Στρατώνι 71-64

Διαιτητές:Δημάδης, Παπαγεωργίου

Δεκάλεπτα: 14-19, 34-33, 61-44, 71-64

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης):Παπαδάκης 2, Γρούδος 11 (1), Τσιώγκας, Στεφανίδης 11, Καραμπίνης, Τσιαβές 9 (1), Κουτσογιάννης 14, Ασημάκης 12 (1), Παπαθανασίου 2, Μανδαλάκης 2, Πετς 8 (2)

Στρατώνι (Χατζούλης):Κελεσίδης, Ζυγούρας 2, Δελίδης 8, Σουτζόπουλος 5, Σαμαράς 12 (3), Φλιάτης Ι., Θωμαΐδης 15, Πολιτόπουλος 3 (1), Δασκαλόπουλος 19

 

Αίας Ευόσμου-Χαρίλαος Τρικούπης 55-64
Διαιτητές:Παρθενόπουλος-Τομαχείδης
Δεκάλεπτα: 17-9, 29-29, 43-47, 55-64
Αίας Ευόσμου (Μπεχλιβάνης): Αμούτζιας 10, Τσιμπής 7 (1), Κάδης 5 (1), Δεληγιάννης 3 (1), Τσιακλαγκάνος 2, Σπύρας, Καραμανώλης 3, Δεμερτζής 10 (1), Σικαλίδης 6, Κόκουρας 9, Ματζόπουλος
Χαρίλαος Τρικούπης (Ζωντός): Ιωάννου 2, Βουρνάς, Παπαδιονυσίου 26 (3), Τοπουζίδης 5 (1), Μουράτογλου 2, Παπαρέγκας 14 (2), Γεωργιάδης 3, Μουρίκης, Ψάλτου 12

Πολύγυρος-Πιερικός Αρχέλαος 67-72
Διαιτητές: Σιμητόπουλος-Θεοδώρου
Δεκάλεπτα: 18-15, 28-34, 48-55, 67-72
Πολύγυρος (Παπαδόπουλος): Πιπιλιάρης 14 (1), Ζαγορίτης, Πετρίδης, Παπασαραφιανός 3 (1), Αράπης 16 (2), Βούλγαρης 4, Χρηστίδης, Νησιώτης 8, Νούκαρης 15 (1), Ακριτίδης 2, Μίκιτς 2
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Τζοβάρας, Ταβαντζής, Γκοντόπουλος 21 (3), Καλτσουνάς 2, Γκογκίδης 14 (2), Καραγκιολίδης 20 (4), Χανέλλι, Παπαμιχαήλ 4, Κωνσταντινίδης 8, Τσιρογιάννης 3 (1), Τσιλιγγαρίδης, Χατζηλάμπρου

Ευρώπη Πευκοχωρίου - Καστοριά 69-58

Διαιτητές:Παπαγερίδης, Ντούρας

Δεκάλεπτα: 20-8, 36-24, 47-39, 69-58

Πευκοχώρι (Καραμανλής):Παπαδόπουλος, Μητσάκης 18(4), Λεμονάκης 5(1), Μουρατίδης 11(3), Μαυρίδης 11(3), Γαρεζος 3, Καραισκάκης, Καραθανάσης, Κιγμέτογλου 9(1), Σταύρου 12(2), Μάρκου, Βαϊτερλής

Καστοριά (Σούλιος):Κυριακόπουλος 11(2), Ματενίδης 4, Απιδόπουλος 6, Ελευθεριάδης 6, Τερσενίδης 8(1), Τεπετίδης, Αντωνιάδης 14, Μπένας 7, Τσότσος 2

Γέφυρα – Ερμής Αγιάς 91-81

Διαιτητές:Παπαδόπουλος Θ., Μελανίδης

Δεκάλεπτα: 21-24, 47-43, 70-65, 91-81

Γέφυρα (Τουλούμης):Κρομήδας 2, Δανάκης 24, Βάσκος 5(1), Κολοκοτρώνης 4, Δέτσικας, Καζαμίας, Μυλωνίδης 18 (3), Βογιατζής 8(2), Ταραμάς 9, Ιατρίδης, Μπίσκας 16 (2), Καρούζος 5(1)

Ερμής Αγιάς (Γιασσάρης):Βαβάτσικος 11(2), Τσαμπαλής 10(2) , Τριανταφύλλου 17(3), Αγαπίου, Ντάλος, Μηλιώνης 5(1), Χαλκιάς 8(2), Κόμματος 10, Περρωτής 17, Γούλας 3(1), Φαρμάκης Β., Φαρμάκης Θ.

Ανατόλια-Καρδίτσα 64-61

Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ταρανίδης Κ.

Δεκάλεπτα: 18-13 , 34-26, 46-44, 64-61

Ανατόλια (Γκαϊτατζής):Γραβάνης, Πρωτούλης 5 , Βρέττας, Σιώπης 4, Γαλανίδης 20 (5), Τριανταφυλλίδης 9 (1), Συμεωνίδης 8, Αζίζης, Σταματογιάννης 3, Τζουβάρας 7 (1), Βεργίνης 7, Κοτσάνος 1

Καρδίτσα (Ρουμελιώτης):Σκορδάς, Δοργάνης, Πανταζής 5, Λάκκας 4, Μαυρογιάννης 6 , Παππάς Κ. 2, Κουρέπης, Καμαριώτης 12 (1), Παπαδόπουλος 13, Τριχόπουλος 13 (3),Θέος 4, Παππάς 2

Ερμής Λαγκαδά-ΧΑΝΘ 70-65 (παρ.)

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Κοϊμτζόγλου

Δεκάλεπτα: 11-11, 27-32, 40-51, 55-55, 70-65

Ερμής Λ. (Αγγελής): Καϊκλής, Ράπι, Μήνου, Ακεψιμαΐδης 7, Μάρουσιτς 24 (2), Νώτης 4, Παρίτσης 17 (1), Πιλκούδης, Μέλλιος, Σπουργίτης, Ελευθεριάδης 3, Καντάρκος 15 (1)

ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης): Ιορδάνογλου 1, Αμπατζάς 15 (3), Βλάχος 12 (2), Σταματέλος, Ελευθεριάδης 9 (1), Ζιάκας 12 (2), Ερμείδης 6, Παπασούσης, Παπααχρήστου 1, Λευκαδίτης 9 (1), Φυλακτός, Καμπίτσης

Η βαθμολογία

(σε 6 αγώνες)

1.Ευρώπη Πευκοχωρίου 11

2.Ερμής Λαγκαδά 11

3.Καστοριά 11

4.Ανατόλια 10

5.Γέφυρα 10

6.Αγρίνιο 10

7.Ασπίς Ξάνθη 9

8.Χαρίλαος Τρικούπης 9

9.Ερμής Αγιάς 9

10.Καρδίτσα 9

11.Πιερικός Αρχέλαος 8

12.Πολύγυρος 8

13.Στρατώνι 8

14.ΧΑΝΘ 8

15.Φίλιππος Βέροιας 7

16.Αίας Ευόσμου 6

 

Η επόμενη αγωνιστική (7η, 13/11)

Πιερικός Αρχέλαος-Ευρώπη Πευκοχωρίου

Καστοριά-Γέφυρα

Ερμής Αγιάς-Αίας Ευόσμου

Χαρίλαος Τρικούπης-Ερμής Λαγκαδά

ΧΑΝΘ-Ανατόλια
Καρδίτσα-Ασπίδα Ξάνθης

Φίλιππος Βέροιας-Πολύγυρος

Στρατώνι-Αγρίνιο

Διαβάστε περισσότερα...

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (5η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής στον 1ο και στον 2ο Όμιλο της Β' Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος

Ζωγράφου - Ιωνικός Νικαίας        86-77
Κρόνος Αγίου Δημητρίου - Εργοτέλης    77-57
Πρωτέας Βούλας - Μαρούσι          68-79
Απόλλωνας Σμύρνης - Περιστέρι          57-83
Πανερυθραϊκός -    Πανελευσινιακός     82-64
Αγία Παρασκευή - Νέα Κηφισιά         83-99
Μανδραϊκός - Τρίτωνας             80-83
Παπάγου - Κορωπί            82-75


Ζωγράφου - Ιωνικός Νικαίας 86-77
Διαιτητές: Αναστασίου - Σκαλτσής
Δεκάλεπτα: 25-17, 56-39, 75-56, 86-77
Ζωγράφου (Ζήβας) : Παπαδημητρίου 22(3), Γκοντγουίν, Γκαβασιάδης 7(1) ,Γεωργοπαπαδάκος 3(1), Κοψιάς, Βαρνάβας 18(2), Ξύδης 8(2), Καστανιώτης 8(2), Λεγκίκας 15(3),Τσιτσιγιάννης, Γεωργιάδης 5(1), Νάκης
Ιωνικός Ν. (Ταυροπουλος) : Βασλόπουλος, Πετρόπουλος 5, Καπινιάρης 10 (1), Παλαιοχωρίτης 18 (1), Βουγιούκας 7, Κοντραφούρης, Σπανός, Περδικάρης 24, Πάντσιος 11 (2), Μπολάτογλου, Περσίδης 2.


Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Εργοτέλης 77-57
Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Σταθόπουλος
Δεκάλεπτα: 26-10, 40-26, 65-40, 77-57
Κρόνος Αγ.Δημ. (Χατζηπανηγύρης): Μπάλλας 2, Στραγανιώτης 9, Δανάς, Ξιούρας 6 (2), Άρχος 3, Ζούκας 4, Κόης, Φρουσκλιάς 18 (1), Γιαννόπουλος 10 (2), Μπέλη 2, Γκαϊτάσοφ 6 (1), Ματαλιωτάκης 17.
Εργοτέλης (Μακράκης): Γεωργούτσος 14, Σταράκης 8 (2), Βερτούδος 3, Χουχούμης 16 (2), Χασάπης 2, Σκανδαλάκης, Δόσπρας 9, Πετροσιάν, Σαρρής 3, Καραλής 2 .

Πρωτέας Β.-Μαρούσι 68-79
Διαιτητές: Σπυρόπουλος-Κονταράτος
Δεκάλεπτα: 18-17, 36-35, 51-63 , 68-79
Πρωτεας Βούλας (Μανουσελης, Ποδαρας)   Παραγυιός 6 , Πλουμής, Εμμανουηλιδης 2 , Αθηνιωτης 13(3), Σκουλούδης 6 , Βαρδαβας 12 , Μορφης 6(2),  Αυγενικός 17(2),  Μούτσα 2, Αντωνόπουλος 4, Λάτσης.
Μαρούσι (Κεραμιδάς,Περσίτσας)  Παπαγεωργόπουλος 11 , Στασινός 13(3) , Σουρλής 4 , Σολωμός 16 , Κανέλης 6(2) , Στολυκας 10(1) , Μπαλάφας 17(2) , Χρονόπουλος 2 , Ξυδας.


Απόλλων Σμύρνης-Περιστέρι 57-83
Διαιτητές: Πολυχρόνης-Τσάτσης
Δεκάλεπτα: 15-28, 29-47, 41-67, 57-83
Απόλλων Σμ. (Χαντζής): Μπάρδας 14(2), Σπυρόπουλος 9, Μπασδέκης 7(1), Δενδρινός 4, Αρναουτάκης, Παπουλίδης 4, Σιώμος 3, Χανιάς 6, Παπουτσής 3(1), Κυπριτσόγλου 7(1).
Περιστέρι  (Καραγιάννης): Παππάς 11(2), Ντακούλιας 3(1), Γοργόνης 3, Μαγκουνής 15, Πολυτάρχου 12(2), Παπαντωνάκος 5(1), Μάντζαρης 10, Λυκογιάννης 6 , Κατιάκος 3, Τασόπουλος 9, Δομπρογιάννης, Καπώνης 6(1).


Πανερυθραϊκός-Πανελευσινιακός 82-64
Διαιτητές: Παπαφωτίου-Στρέμπας
Δεκάλεπτα: 21-12, 22-16, 21-17, 18-14
Πανερυθραϊκός (Χουχούλης): Δέλλιος 9, Πρισκομάτης, Τσικόπουλος, Πρίτσος 16(4), Σοφρωνάς 17(2), Κούσουλας 5(1), Γιαουρτόγλου 3(1), Τοπάλης 20(6), Υφαντής, Αντωνίου 5(1), Αλεξίου, Γιανναλέτσος 7(1).
Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 10, Μιχαλούτσος, Ντόρμπαρης, Δρακωτός, Πέτρουλας, Μούκας 3(1), Μουμπάρακ 17(1), Σιδερής, Ζούμπος 8, Δούκας, Ρεκουνιώτης 13, Μαντζιώρης 13

ΚΑΠ - Κηφισιά 83-99
Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ. - Φασόλης
Δεκάλεπτα: 20-29, 38-52, 64-75, 83-99
ΚΑΠ (Καρακώστας):Σκάνδαλος 9 (1), Γραμματικάς 5 (1), Κόκκας 2, Γαπκιάδης 17 (3), Πανταζής, Καρτέρης 7 (1), Καραμπά 23 (3), Ροδοστόγλου 9, Μαλτέζος 5, Παπαθανασόπουλος 4, Μαργέλης 2, Θεοδωράκος.
Ν.Κηφισιά (Λιόγας): Χατζηνικόλας 11, Οικονομόπουλος 13, Καραβανάς 21, Ψαρόπουλος 19 (1), Καράμπελας 6 (1), Μοσχοβίτης 11 (1), Δρακάκης 6, Κεφαλάς 6 (1), Καμαριανός 6.



Μανδραϊκός-Τρίτων 80-83
Διαιτητές: Τσαχάκης-Καλαϊτζάκης
Δεκάλεπτα: 15-24, 34-36, 56-53, 24-30
Μανδραϊκός (Μπεκές): Τζιβελέκας 13(3), Κωτσόπουλος, Παπανικολάου Δ., Λυτόπουλος 14, Κούρτης 9(2), Ζαφείρης 7(1), Παπαπέτρος 5, Γεωργοπαπαδάκος 10, Βαφιάς 5, Ψυλέας 17.
Τρίτωνας: Κούτουλας 19(3), Πετρόπουλος 2, Καλατζής, Κουκούνιας 2, Ντιμπ 25(4), Θυμνιός 11, Γεωργίου 2, Γκαβανόπουλος 13, Ανδρεόπουλος 8, Βερτούδος 1.


Παπάγου-Κορωπί 82-75
Διαιτητές: Αποστολίδης Β.-Γιακείμη
Δεκάλεπτα:27-12, 13-18, 19-23, 23-22
Παπάγου (Σορώτος): Γεωργούλης, Χαϊκάλης 7(1), Σιμόπουλος 5, Αποστολίδης 3(1), Δέδες 14(3), Ζώρζος 18(3), Αρσένης, Φακοπουλίδης 22(1), Γκάτζο 3(1), Κακιούζης 10
Κορωπί (Κατσούνης): Δήμας 13(2), Αγόρης 3(1), Θεοδωράκος, Παναγιώτου, Καραδολάμης 8(1), Κερασοβίτης 11, Αμπαράς 10(2), Αγγελόπουλος 6, Ντάλλης 19(1), Σταθόπουλος, Μαύρος 5.


Τετάρτη 2 Νοεμβρίου
Αγ. Θωμά 19.00 Μαρούσι-ΚΑΠ
Στρέφη 18.00 Τρίτων-Παπάγου


Η επόμενη (6η)αγωνιστική (6/11)

Εργοτέλης-Φιλαθλητικός
Μαρούσι-Κρόνος
Περιστέρι-Πρωτέας Βούλας
Πανελευσινιακός-Απόλλωνας Σμύρνης
Ν. Κηφισιά-Πανερυθραϊκός
Αγία Παρασκευή-Μανδραϊκός
Ιωνικός Νίκαιας-Παπάγος
Κορωπί-Τρίτωνας


Η βαθμολογία
1. Πανερυθραϊκός 9
2. Περιστέρι 9
3. Μανδραϊκός 8
4. Κηφισιά 8
5. Κορωπί 7
6. Πρωτέας Βούλας 7
7. Ιωνικός Νικαίας 7
8. Πανελευσινιακός 7
9. Εργοτέλης 7
10.*Παπάγου 7
11.*Τρίτωνας 7
12.Κρόνος Αγ. Δημητρίου 7
13.Φιλαθλητικός 7
14.Απόλλωνας Σμύρνης 6
15.*Μαρούσι 6
16.*Αγία Παρασκευή 5

*Έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

2ος Όμιλος

Πιερικός Αρχέλαος-Αγρίνιο     64-73
Καστοριά-Πολύγυρος          80-70
Ερμής Αγιάς-Πευκοχώρι          81-87
Χαρίλαος Τρικούπης-Γέφυρα     62-63
ΧΑΝΘ-Αίας Ευόσμου          68-60
Ανατόλια-Ερμής Λαγκαδά          73-72
Καρδίτσα-Στρατώνι          81-68
Φίλιππος Βέροιας-Ασπίδα Ξάνθης     63-65

 

Οι αγώνες

ΧΑΝΘ-ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 68-60

Διαιτητές:Φουτσήλας, Κοεμτζόγλου.

Δεκάλεπτα: 21-9,43-24, 51-45,68-60

Χ.Α.Ν.Θ. (Νικολαϊδης):Ιορδάνογλου, Αμπατζάς13(1), Βλάχος 8(1), Σταματέλος 3(1),Ελευθεριάδης 7,Ζιάκας, Ερμείδης 1794),Παπαχρήστου 10(2),Λευκαδίτης 10(2), Φυλακτός

Αίαντας Ευόσμου (Μπεχλιβάνης):Αμούτζιαςν 4, Τσιμπής, 2, Καβής 3, Δεληγιάννης 13(1),Τσιακλαγκάνος, Σπύρας, Καραμανώλης 11(1),Δεμερτζής 8(2),Σικαλίδης 17(2),Κοκούρης 2

ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ - ΑΓΡΙΝΙΟ 64-73

Διαιτητές:Τσιρτσιμάλης-Τσοκόλης

Δεκάλεπτα: 15-15, 30-37, 42-55, 64-73

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηϊωάννου): Τζιοβάρας, Χατζηλάμπρου, Γκοντόπουλος 9 (2), Καλτσούνας, Γκογκίδης 13 (2), Καραγγελίδης 9 (1), Χανέλλης, Παπαμιχαήλ 4, Κωνσταντινίδης 10, Τσιρογιάννης 19 (1), Τσιλιγγαρίδης, Ζιώγας

Αγρίνιο (Μυριούνης):Τασόπουλος, Μπερερής 20 (1), Παπαντζόπουλος, Τάσσος 10, Πουρνάρας, Σταμούλης 6 (2), Γκρέκας 1, Μήτσου 5, Γκόβας 23 (3), Μακρής 8, Κουσιάντζας.

ΚΑΣΤΟΡΙΑ-ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ 80-70

Διαιτητές: Παπαδόπουλος - Ταρενίδης

Δεκάλεπτα: 28-22, 44-35, 63-50, 80-70.

Καστοριά (Σούλιος):Κυριακόπουλος 17(3), Απιδόπουλος, Ματενίδης 1, Μπέγος, Ελευθεριάδης 12, Χότζα, Τερσενίδης 3(1), Τασιούδης 1, Τεπετίδης 7(1), Αντωνιάδης 8, Μπένας 17, Τσότσος 14(1).

Πολύγυρος (Παπαδόπουλος-Πεγιάς):Πιπιλιάρης 18(2), Ζαγορίτης, Πετρίδης 7(1), Παπασαραφιανός 2, Αράπης 7(1), Βούλγαρης 8(2), Χρηστίδης, Ακριτίδης 2, Νουκάρης 17(2), Νησιώτης 2, Νίκιτς 7.

Ερμής Αγιάς – Ευρώπη Πευκοχωρίου 81-87

Διαιτητές: Λόρτος-Τζίμα

Δεκάλεπτα: 18-21, 38-44, 65-70, 81-87

Ερμής Αγιάς (Γιασσάρης): Βαβάτσικος 19(1), Τσαμπαλής 7(1), Ντάλος 3, Τριανταφύλλου 10(1), Αγαπίου, Νταλός, Μηλιώνης 8(2), Χαλκιάς 2, Κόμματος 14 (2), Περρωτής 18, Γούλας

Ευρώπη (Καραμανλής): Αμπατζίδης 1, Μητσάκης 16(3), Λεμονάκης 2, Μουρατίδης 22(2), Μαυρίδης 7(1), Γαρέζος 12(2), Καραϊσκάκης, Καραθανάσης, Κιγμέτογλου 17 (1), Σταύρου 10(2), Μάρκου, Βαϊντερλής

 

ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ - ΓΕΦΥΡΑ 62-63 (60-60 κ.α.)

Διαιτητές:Πόντας-Τσολάκος

Δεκάλεπτα: 18-27, 39-42, 51-51, 60-60, 62-63

Χαρίλαος Τρικούπης (Ζωντός):Ιωάννου 15 (4), Βουρνάς, Τοπουζίδης 11 (3), Μουράτογλου 2, Σταυρόπουλος, Παπαρέγκας 10 (1), Γεωργιάδης 5 (1), Μουρίκης 2, Ψάλτου 17

Γέφυρα (Τουλούμης):Δανάκης 16 (1), Βάσκος 4, Κολοκοτρώνης, Δέτσικας, Μυλωνίδης 15, Βογιατζής 14 (3), Ταραμάς 4, Μπίσκας 7 (1), Καρούζος 3.

ΑΝΑΤΟΛΙΑ-ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 73-72

Δεκάλεπτα: 16-12 , 39-33, 55-47, 73-72

Ανατόλια (Γκαϊτατζής):Ζαφειρούδης, Πρωτουλης 9, Βρεττας, Σιώπης 15 (1), Γαλανιδης 12 (1), Τριανταφυλλιδης 9 (1), Συμεωνιδης 6 , Αζιζης, Σταματογιαννης 6, Βεργίνης 14, Τζουβάρης 2, Γραβανης

Ερμής Λαγκαδά (Αγγέλης):Καϊκλής, Ράπι, Μέλλιος, Ακεψιμαϊδης 22 (4), Μάρουσιτς 11, Νώτης 8, Παρίτσης 5 (1), Πιλκούδης 2, Σπουργίτης, Ελευθεριάδης 7 (1), Κανταρκός 15

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 63-65

Διαιτητές: Παργιανόπουλος-Τσουμαχίδης

Δεκάλεπτα: 20-13, 26-33, 55-46, 63-65

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας):Πάρος 6, Τσούκας 23 (3), Βάλλιος 10 (3), Παπαδόπουλος Ν., Γεωργιάδης 2, Σιόλογκας 13, Θεοδωρίδης 8, Σταυριανίδης 1, Παπαδόπουλος Νίκος του Σάββα

Ασπίδα Ξάνθης (Ιωαννίδης):Μασμανίδης, Παπαδάκης 2, Γρούδος, Στεφανίδης 5 (1), Καραμπίνης, Τσιαβές 8 (1), Κουτσογιάννης 19, Ασημάκης 16 (2), Παπαθανασίου 4, Μανδαλάκης 6 (2), Πετς 5 (1).

ΚΑΡΔΙΤΣΑ-ΣΤΡΑΤΩΝΙ 81-68

Διαιτητές: Κατωτικίδης-Παπανικολάου

Δεκάλεπτα: 19-23, 42-40, 62-54, 81-68

ΑΣ Καρδίτσας (Ρουμελιώτης): Σκόρδας 2, Δογρανλής, Κουρέπης, Λάκκας 8, Μαυρογιάννης 18, Παππάς Κ. 5(1), Πανταζής 5(1), Καμαριώτης 10(1), Παπαδόπουλος 12, Τριχόπουλος 11(2), Θέος 3, Παππάς Γρ. 7(1)

Στρατώνι (Χατζούλης): Κελεσίδης 5(1), Πολιτόπουλος 5, Συμεών, Δελίδης 15(3), Σαμαράς 4, Ζυγούρας, Γρηγοριάδης, Θωμαΐδης 4, Σουτζόπουλος 15(1), Δασκαλόπουλος 20(1)

Η βαθμολογία

(σε 5 αγώνες):

1. Καστοριά 10
2. Ερμής Λαγκαδά 9
3. Ευρώπη Πευκοχωρίου 9

4. Αγρίνιο 8
5. Ανατόλια 8
6. Καρδίτσα 8
7. Ερμής Αγιάς 8
8. Γέφυρα 8
9. Χαρίλαος Τρικούπης 7
10. Πολύγυρος 7
11. Ασπίς Ξάνθης 7
12. Πολύγυρος 7
13. ΧΑΝΘ 7
14. Φίλιππος Βέροιας 6
15. Πιερικός Αρχέλαος 6
16. Αίας Ευόσμου 5

Η επόμενη (6η) αγωνιστική (6/11)
Πολύγυρος-Πιερικός Αρχέλαος
Πευκοχώρι-Καστοριά
Γέφυρα-Ερμής Αγιάς
Αίας Ευόσμου-Χαρίλαος Τρικούπης
Ερμής Λαγκαδά-ΧΑΝΘ
Ανατόλια-Καρδίτσα
Αγρίνιο-Φίλιππος Βέροιας
Ασπίδα Ξάνθης-Στρατώνι


Σε λίγο περισσότερα...

Διαβάστε περισσότερα...

Κύπελλο Γυναικών: Αποτελέσματα Β΄ Φάσης

Το Κύπελλο Γυναικών συνεχίστηκε σήμερα με τις αναμετρήσεις της Β’ Φάσης. Ο Άρης πέρασε στα προημιτελικά μετά τη νίκη του με 62-55 επί του ΠΑΟΚ, ενώ ο Πανιώνιος είχε εύκολο έργο απέναντι στην Ελευθερία Μοσχάτου κερδίζοντας με 79-49.

Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Παίδων: Αποτελέσματα, βαθμολογία (τελική)

 

Τα αποτελέσματα

 1η αγωνιστική

 Πανιώνιος-Ακαδημία Αθ. 49-67

 Ασπίδα Ξάνθης-ΟΦΗ 68-50

 Άρης-Προμηθέας  51-52

 

 2η αγωνιστική

 ΟΦΗ-Πανιώνιος 47-58

 Ασπίδα Ξάνθης-Άρης 49-74

 Ακαδημία Αθ.-Προμηθέας 60-50

 

 3ηαγωνιστική

 Πανιώνιος-Ασπίδα Ξάνθης  76-43

 Άρης-Ακαδημία Αθηνών  63-60

 Προμηθέας-ΟΦΗ  59-41

 

4η αγωνιστική

 Άρης-Πανιώνιος   54-63

ΟΦΗ-Ακαδημία Αθ. 35-57

Ασπίδα Ξ.-Προμηθέας  52-64

 

5η αγωνιστική

 ΟΦΗ-Άρης   64-84

Προμηθέας-Πανιώνιος  69-43

Ακαδημία Αθ.-Ασπίδα Ξάνθης 62-47 

 

 ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

 1.Ακαδημία Αθ.   4-1  9

 2. Προμηθέας      4-1   9

 3. Πανιώνιος         3-2   8  

 4. Άρης                  3-2   8

 5.Ασπίδα Ξ.          1-4   6

 6.ΟΦΗ                   0-5   5

 Πρωταθλητές Παίδων:

 1969  ΧΑΝΘ

 1970     ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΘ

 1971     ΧΑΝΘ

 1977  ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 1978     ΠΑΟΚ

 1979     ΑΣ ΑΡΗΣ

 1980     ΑΣ ΑΡΗΣ

 1981     ΑΣ ΑΡΗΣ

 1982     ΠΕΙΡΑΙΚΟΣ

 1983  ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

 1984     ΝΕΣΤΩΡ

 1985     ΠΑΟΚ

 1986  ΝΕΣΤΩΡ

 1987     ΙΩΝΙΚΟΣ Ν.

 1988     ΠΑΟΚ

 1989     ΑΣ ΑΡΗΣ

 1990     ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

 1991     ΠΑΟΚ

 1992  ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

 1993     ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

 1994     ΑΣ ΑΡΗΣ

 1995     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

 1996     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

 1997     ΑΣ ΑΡΗΣ

 1998     ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

 1999     ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ

 2000     ΑΣ ΑΠΟΛΛΩΝΙΑΣ

 2001     ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

 2002     ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

 2003     ΜΑΣ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ

 2004     ΜΑΣ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ

 2005     ΜΑΣ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ

 2006     ΜΑΣ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ

 2007    ΑΟ ΕΚΠΑΙΔ. ΠΛΑΤΩΝ

 2008     ΜΑΣ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ

 2009     ΜΑΣ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ

 2010     ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ

 2011     ΑΣ ΑΡΗΣ

 2012     ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

 2013     ΠΑΟΚ

 2014     ΜΑΣ ΜΑΝΤΟΥΛΙΔΗΣ

 2015     ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣ

 2016    ΑΟΚ  ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘΗΝΩΝ


Διαβάστε περισσότερα...

Πανελλήνιο Εφήβων: Το πανόραμα των αγώνων και οι πρωταθλητές

Τα αποτελέσματα

Τετάρτη 4 Μαϊου

ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος-ΓΣ Εργοτέλης 62-74

Παναθηναϊκός ΑΟ-ΑΠΣ Προμηθέας Πάτρας 85-62

ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας-ΑΣ ΠΑΟΚ 76-66

 

Πέμπτη 5 Μαϊου

ΑΠΣ Προμηθέας Πάτρας-ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος 83-62

Παναθηναϊκός ΑΟ-ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας 80-71

ΓΣ Εργοτέλης-ΑΣ ΠΑΟΚ 52-76

 

Παρασκευή 6 Μαϊου

ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος-Παναθηναϊκός ΑΟ 52-92

ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας-ΓΣ Εργοτέλης 60-54

ΑΣ ΠΑΟΚ-ΑΠΣ Προμηθέας Πάτρας 74-64

 

Σάββατο 7 Μαϊου

ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας-ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος 75-55

ΑΠΣ Προμηθέας Πάτρας-ΓΣ Εργοτέλης 78-71

Παναθηναϊκός ΑΟ-ΑΣ ΠΑΟΚ 67-52

 

ΑΠΣ Προμηθέας Πάτρας-ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας 73-102

ΓΣ Εργοτέλης-Παναθηναϊκός ΑΟ 49-94

ΑΣ ΠΑΟΚ-ΣΦΚ Πιερικός Αρχέλαος 63-51

 

Η βαθμολογία

1.Παναθηναϊκός 5-0 8

2.Ίκαρος Καλλιθέας 4-1 9

3.ΠΑΟΚ 3-2 8

4. Προμηθέας Πάτρας 2-3 7

5.Εργοτέλης 1-4 6

6.Πιερικός Αρχέλαος 0-5 5

 

Πρωταθλητές

1969 ΑΟ Σπόρτιγκ

1970 ΧΑΝΘ

1971 ΧΑΝΘ

1976 ΑΟ Ιωνικός Νίκαιας

1979 Βυζαντινός ΑΟ

1980 ΑΟ Πρωτεύς Αθηνών

1981 ΠΑΟΚ

1982 ΑΜΣ Νέστωρ

1983 ΑΟ Παγκρατίου

1984 Πανιώνιος ΓΣΣ

1985 Πανελλήνιος ΓΣ

1986 ΓΣ Περιστερίου

1987 Πανιώνιος ΓΣΣ

1988 Πειραϊκός Σύνδεσμος

1989 ΑΣ Άρης

1990 ΠΑΟΚ

1991 ΑΟΚ Ίκαροι Σερρών

1992 ΑΣ Απόλλων Πάτρας

1993 Πανιώνιος ΓΣΣ

1994 ΠΑΟΚ

1995 ΓΣ Ηρακλής

1996 ICBSΔιεθνές Κολλέγιο

1997 ΓΣ Περιστερίου

1998 ΓΣ Ηρακλής

1999 ΑΟ Κεραυνός Λάρισας

2000 ΑΓΕ Χαλκίδας

2001 ΑΣ Απολλωνιάς Πάτρας

2002 ΠΑΟΚ

2003 ΑΕΚ

2004 Πανιώνιος ΓΣΣ

2005 Μαντουλίδης ΜΑΣ

2006 Έσπερος Καλλιθέας

2007 ΑΟ Ηλυσιακός

2008 ΑΟ Ηλυσιακός

2009 ΑΣ Άρης Θεσσαλονίκης

2010 ΜΑΣ Μαντουλίδης

2011 ΑΣ Άρης

2012 Παναθηναϊκός ΑΟ

2013 ΑΣ Άρης

2014 Πανιώνιος ΓΣΣ

2015 Παναθηναϊκός ΑΟ

2016 Παναθηναϊκός ΑΟ

 

 

Διαβάστε περισσότερα...

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 17ης Αγωνιστικής

Σπουδαίο παιχνίδι έγινε στην Καλλιθέα για την 17η Αγωνιστική του 1ου Ομίλου της Α2 Γυναικών. Ο τοπικός Ίκαρος κατάφερε να λυγίσει στην παράταση την αντίσταση του Σπόρτιγκ με 62-58 και βελτίωσε έτσι τη βαθμολογική του θέση.

Διαβάστε περισσότερα...

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα 16ης Αγωνιστικής

Η Δάφνη Αγίου Δημητρίου στον 1ο Όμιλο της Α2 Γυναικών συνέχισε με νίκες (72-44 τον Αρίς Καλαμάτας), ενώ το Παλαιό Φάληρο επικράτησε στην έδρα της Αγίας Παρασκευής με 70-59. Στον 2ο Όμιλο ο αήττητος Άρης επιβλήθηκε άνετα εκτός έδρας με 75-31 της Νίκης Βόλου.

Διαβάστε περισσότερα...

Α1 Γυναικών: Αποτελέσματα 15ης Αγωνιστικής

Ο Ολυμπιακός έφτασε στην 15η νίκη του στο Πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών, καθώς ξεπέρασε και το εμπόδιο του Αθηναϊκού με 70-46 και εξακολουθεί να είναι αήττητος. Ο Πρωτέας Βούλας επιβλήθηκε με 73-63 της Νίκης Λευκάδας και η Τερψιθέα Γλυφάδας με 76-62 του Άρη Πετρούπολης.

Τα σημερινά αποτελέσματα:

Πρωτέας Βούλας - Νίκη Λευκάδας 73-63

Άρης Πετρούπολης-Τερψιθέα Γλ. 62-76

Ολυμπιακός-Αθηναϊκός 70-46

Σάββατο (13/2)

Παναθηναϊκός - Ιπποκράτης 79-30

Κρόνος Αγ. Δημητρίου - ΠΑΟΚ 60-74

Αναλυτικά οι σημερινές αναμετρήσεις:

Πρωτέας Βούλας-Νίκη Λευκάδας 73-63

Διαιτητές: Κοτσίμπος, Μπανασάκης

Δεκάλεπτα: 17-13, 37-28, 53-43, 73-63

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Κτιστάκης): Ρουτάν 6 (1), Κωστάκη 13 (1), Κίτσιου, Σπυριδοπούλου 18 (1), Μπότση, Ράτζα 6, Νικολοπούλου 4, Ράντολφ 16, Χατζηγιακουμή 10 (1), Αναστασοπούλου, Δανδουλάκη.

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Δουβίτσας): Χαιριστανίδου 10, Αργουρού, Καμπουράκη 9, Λογοθέτη 2, Κρητικού, Ψυχογιού 15 (3), Ισκίογλου 8, Τζιλ 7, Κρουκ 12 (1).

Ολυμπιακός-Αθηναϊκός 70-46

Διαιτητές: Τσάτσης, Γκαμήλη

Δεκάλεπτα: 14-9, 30-17, 48-26, 70-46

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Καπογιάννη): Γκοτζή 4, Σταμάτη, Μπόνη 6, Χατζηνικολάου 14, Καλογήρου, Μπαλτά 10 (3), Νικολαϊδου 4, Χαλιβέρα 2, Τζόνσον 14, Κοσμά, Παπαμιχαήλ 4, Κριστόφερσον 12.

ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καλογερόπουλος): Δασκαλοπούλου 7 (1), Σπαθάρου 2, Λουκάτου, 2, Κεχαγιά 7 (1), Ντάναμ 10 (1), Νίξινα 10, Ντάνιελ 8.

Άρης Πετρούπολης – Τερψιθέα Γλυφάδας 62-76

Διαιτητές:  Φραγκούλη, Αντωνίου
Δεκέλεπτα: 17-25, 31-38, 49-62, 62-76

ΑΡΗΣ ΠΕΤΡΟΥΠΟΛΗΣ (Κάββουρας): Μακρυνίκα 6, Βουκελάτου 3(1), Μαρίνη 7(1), Ιωαννίδου 11(2), Ευαγγελάτου Αναστ., Τζίμη 5, Ευαγγελάτου Αννα 2, Χρονοπούλου 4, Πετυχάκη 12, Τσέρου 7(1), Τσουμάνη 5, Φάσουρα.

ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛ. (Παπασπυριδάκος): Μπακαλοπούλου, Βλάνη 10(2), Σύρρρα 5(1), Κρητικοπούλου 2, Αξιοπούλου 3(1), Μωυσιάδου,  Σίμονς  27(1), Κακούρη, Μούλη 15, Παναγοπούλου 2, Μακ Ντόναλντ 12.  

Διαβάστε περισσότερα...