Γ΄ Εθνική: Τα αποτελέσματα και οι αγώνες (2η αγων.)

Δεύτερη αγωνιστική για το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής Ανδρών με αγώνες και στους έξι ομίλους της κατηγορίας. Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα:

1ος Όμιλος – 2η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη»-ΑΟ Νήαρ Ηστ 53-73       

ΑΟ Ερμιονίδας-ΣΚ Καλαμάτα 59-62       

ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου 69-65  

ΑΟ Καλαμάτα 1980-ΚΑΠ 72-76 

ΑΟ Πήγασος Θυρέας-ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 66-79

Πέμπτη 20/10

ΕΑ Προμηθέας 2014-Παναχαϊκή ΓΕ

Βαθμολογία

1. ΑΟ Νήαρ Ηστ 4 (2-0)

2. ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 4 (2-0)

3. ΣΚ Καλαμάτα 4 (2-0)

4. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 4 (2-0)

5. ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου 3 (1-1)

6. ΚΑΠ 3 (1-1)

7. Παναχαϊκή ΓΕ 2 (1-0)

8. ΑΟ Καλαμάτα 1980 2 (0-2)

9. AO Αχαΐας «Η Γαλήνη» 2 (0-2)

10. ΑΟ Ερμιονίδας 2 (0-2)

11. ΑΟ Πήγασος Θυρέας 2 (0-2)

12. ΕΑ Προμηθέας 2014 1 (0-1)

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΟ Καλαμάτα 1980-ΚΑΠ 72-76 

Δεκάλεπτα: 20-28, 35-39, 51-59, 72-76

Διαιτητές: Λιαρομμάτης, Φωτόπουλος

Καλαμάτα 1980 (Κορογώνας): Μπαλόπουλος 16(2), Χρονόπουλος 12(2), Μουργής 6(1), Παυλόπουλος 2, Καρουζάς, Ανδριανόπουλος 4, Αλοίμονος 3, Σκοπέτος 12(1), Βούλγαρης 13.

ΚΑΠ (Χατζηπανηγύρης): Παπανδρέου, Φωτητζόγλου 12, Αγόρης 6(2), Παπαπέτρος 9(1), Πρόφκα 24(2), Παπαθανασίου 6, Παππάς 18(3), Παρασκευόπουλος, Τσόπης.

ΑΟ Ερμιονίδας-ΣΚ Καλαμάτα 59-62       

Δεκάλεπτα: 20-21, 30-36, 54-50, 59-62

Διαιτητές: Ευφραιμίδης, Κουτίδης

Ερμιονίδα (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου 2, Χονδρόπουλος 19(5), Πούλης Α. 21(3), Λούζης 2, Μπινιόρης 7, Κοντογιάννης 6, Πούλης Ι. 2.

Καλαμάτα (Νώντας): Χατζηαγγέλου, Οικονομίδης, Διαμαντόπουλος 19(2), Καραβάνας 15(3), Τσουλέας 13(1), Περρωτής 7, Μανωλάκης, Μπάκας 4, Πετρίδης, Γκιγκαούρης, Καλογερόπουλος, Παπαντωνίου.

ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη»-ΑΟ Νήαρ Ηστ 53-73       

Δεκάλεπτα: 15-15, 29-29, 42-47, 53-73

Διαιτητές: Λιότσιος, Ασημακάκη

Γαλήνη (Γιαννόπουλος): Κάλλης 6, Βεργανελάκης 2, Πίκιος 13(1), Παπαβασιλόπουλος 12(1), Κουμανιώτης 6(2), Καραγιάννης 4, Λαμπρόπουλος 4, Κανελάκης 6(2).

Νήαρ Ηστ (Καραμπάς): Τσέλιος 10, Τηλιόπουλος 9(3), Δημητρίου 12, Γιανναλέτσος 9, Καψάλης 12(4), Οικονόμου 7(1), Κουπίδης 5(1), Μπάρμπας 2, Αγγελόπουλος 7, Αουτερβάαλ, Νικολαΐδης, Φουστέρης.

ΑΟ Πήγασος Θυρέας-ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 66-79

Δεκάλεπτα: 17-10, 27-31, 52-51, 66-79

Διαιτητές: Καψιώχας, Βαλουξής

Πήγασος (Γεννιάς): Ταβάνι 7(1), Καρράς, Κόκορης 4, Πασολάρι, Σέπος 7(2), Διαμαντόγιαννης, Μίλιτς 6, Μαυριάς, Κοψαύτης 27(2), Αντωνάκης 1, Κιουρτζίδης 14(2).  

ΚΑΟΚ (Ιμπραημάκης, Ρουμελιώτης): Συνετός 17(1), Μπάρδας 21(5), Πρεδάρης 2, Μπήλιος, Μουλάς 17(1), Πατερούδης, Τζάιδας 11, Τσιαμπάς 4(1), Σάμαρης , Μπένος 7, Πατουχέας, Καραγεώργος.

ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-ΑΕ Γλαύκου Εσπέρου 69-65  

Δεκάλεπτα: 14-18, 34-30, 53-48, 69-65

Διαιτητές: Ανδρεόπουλος, Αδαμόπουλος

Δίωνας (Μυριούνης): Βαλιώτης 3, Καμαρινός 9(2), Τζαγισβίλι 14(1), Καστανιώτης 18, Μιχόπουλος, Πολιτόπουλος 8(1), Μπακόλιας, Κλεφτάκης, Ντάκοβιτς 15(3), Γιαννόπουλος 2.  

Γλαύκος (Γκοργκόλης): Σακελλαρόπουλος 7, Σερέτης 7, Σταθόπουλος 7 (2), Ροκανάς 10, Σταμούλης, Θανόπουλος, Καραγγελής 9, Αγγελόπουλος 5, Χρ. Αργυρόπουλος 4, Μπόγρης 6, Κρέμιτς 10.

Επόμενη αγωνιστική (3η, 23/10)

ΑΟ Νήαρ Ηστ-ΑΟ Ερμιονίδας   

ΣΚ Καλαμάτα-ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς             

ΑΕ Γλαύκου Έσπερου-ΑΟ Καλαμάτα 1980

ΚΑΠ-ΕΑ Προμηθέας 2014            

Παναχαϊκή ΓΕ-ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων              

ΑΟ Πήγασος Θυρέας-ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη»

2ος Όμιλος – 2η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΣΑ Αναγέννηση-Πορφύρας ΑΟΦ 80-70             

ΓΣ Ηλιούπολης-Πανναξιακός ΑΟΚ 84-79               

ΓΣ Κορωπίου-ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημητρίου 81-75     

ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΑΟΚ Χαλάνδρι 88-55              

ΑΣ Πέρα-ΓΣ Εργοτέλης 93-70

ΚΑΟ Μελισσίων-ΑΕ Πεντέλης 50-69

Βαθμολογία

1. ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 4 (2-0)

2. ΑΣ Πέρα 4 (2-0)

3. Πορφύρας ΑΟΦ 3 (1-1)

4. ΑΟΚ Χαλάνδρι 3 (1-1)

5. ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου 3 (1-1)

6. ΓΣ Ηλιούπολης 3 (1-1)

7. ΑΕ Πεντέλης 3 (1-1)

8. ΓΣ Κορωπίου 3 (1-1)

9. ΚΑΟ Μελισσίων 2 (0-2)

10. ΓΣ Εργοτέλης 2 (0-2)

11. ΑΣΑ Αναγέννηση 2 (1-0)

12. Πανναξιακός ΑΟΚ 1 (0-1)

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΣ Πέρα-ΓΣ Εργοτέλης 93-70

Δεκάλεπτα: 18-18, 44-32, 74-50, 93-70

Διαιτητές: Χαϊνά, Καραμπιτσάκος

Πέρα (Χολέβας): Βλάχος 25(4), Παναγής 3(1), Καψαρίδης 15(3), Κανελλόπουλος 11(3), Δάνα 12(1), Μπούσι 4, Ζούκας 2, Δαλαμπέκης 8(2), Κακαργιάς 12(2), Δημητρίου 1, Ντόλγκαν.

Εργότελης (Βισκαδουράκης): Μανταλβάνος 7, Καρακωνσταντάκης 12, Μπουμπάρης 4,  Καραλής 27, Γουμενάκης 7(1), Μαρκόπουλος 5(1), Αθανασιάδης 3, Μαυρομιχάλης 5(1),  Κουμάκης, Γιρινιακάκης, Εκίζογλου, Χαμηλάκης.

ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΑΟΚ Χαλάνδρι 88-55              

Δεκάλεπτα: 27-11, 48-25, 69-40, 88-55

Διαιτητές: Αυγερινός, Κουλουμπαρίτσης

Άρης (Μανδραγός): Δαχρετζής 8(1), Κωνσταντινάκος 11(3), Δρόσος 12(2), Έξαρχος, Καραδολάμης 13(3), Πρίτσος 15(1), Μπούτσικος 6, Τρίχας 14(2), Γιακάι 9, Πικέας.

Χαλάνδρι (Στεφανάκης): Κονδύλης 2, Πασχαλίδης 2, Ανδρουλάκης 6, Αθανασιάδης 5(1), Καφαντάρης 2, Δημητριάδης 4, Τσακίρης 2, Φιλόπουλος 4, Φραγκοπαναγιώτης 1, Λάτσης 9(1), Φρίμας, Φωτόπουλος 17(1).

ΓΣ Κορωπίου-ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου 81-75

Δεκάλεπτα: 24-17, 41-34, 65-51, 81-75

Διαιτητές: Κηπώσης, Τζιμινίδης

Κορωπί (Δρακόπουλος): Αγγελίδης 4, Θεοδοσίου 12(2), Πέττας 25(2), Παπάδης 5(1), Παπαϊωάννου 4, Μαρκομιχάλης 16(2), Μιχάλης, Νούτσος, Υμερί 9(1), Μαντζούκας, Στάνκοβιτς 3(1), Σιδέρης 3.

Κρόνος (Κατσούνης): Καραχάλιος, Μπιλάλης 7(1), Παπαπέτρου, Ξιούρας 11(2), Αλεξανδρόπουλος 12, Παπαβασιλείου 3(1), Κυριακόπουλος 11 (2), Κορωνιός, Βαρσαμίδης 16(1), Ροζάκης 2, Τσάγος 13.

ΚΑΟ Μελισσίων-ΑΕ Πεντέλης 50-69

Δεκάλεπτα: 15-28, 31-40, 39-52, 50-69

Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Καράπαπας

Μελίσσια (Οικονομόπουλος): Βουδούρης 2, Σιδέρης 1, Πανέρης, Στεργίου 2, Κόντος Ι. 5, Τριποδάκης, Μαράντος 13(2), Κόντος Γ. 6, Στεργίου, Ανδρικόπουλος 6, Κρανιάς 15(1).

Πεντέλη (Μάντζιος): Κοπακάκης 7(1), Μαγουλάς 9(1), Κουλούρης 16, Τασσόπουλος 4, Δρικόγιας 2, Παπαγιαννακόπουλος 14, Παπαγεωργίου 9(1), Μαντζάκος 8.

ΑΣΑ Αναγέννηση-Πορφύρας ΑΟΦ 80-70             

Δεκάλεπτα: 28-12, 42-33, 62-48, 80-70

Διαιτητές: Χριστινάκης, Σκουλαρίκης

Αναγέννηση (Παπαδάκης): Μητρόπαπας 5, Κριθινάκης 13(3), Καμπιτάκης, Καλογεράκης, Μαραγκάκης 15(3), Σπυριδάκης 9(1), Κουρέπης 24, Σολάκης, Βερτούδος 2, Ραζής 9.

Πορφύρας (Λειβαρδής, Παπασπυριδάκος): Κυριακόπουλος 17(1), Σκάνδαλος 20(1), Αρμάος 4, Τριανταφυλλίδης 5, Τάγαρης 2, Λαμπρόπουλος 2, Τσούτσος 11(3), Παπαδόπουλος 3(1), Συμεωνίδης 6.

ΓΣ Ηλιούπολης-Πανναξιακός ΑΟΚ 84-79               

Δεκάλεπτα: 22-16, 46-39, 68-56, 84-79

Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Μπαβέλας

Ηλιούπολη (Βλούτος): Σπανός 15(5), Σέττος 21(4), Ζανιδάκης 13(1), Παναγόπουλος 7(1), Κοκωτσάκης, Ευαγγέλου 7(1), Μαντάς 1, Κουνούπης 2, Πρόγκας 15(3).

Πανναξιακός (Βάβουλας, Ονάσογλου): Μαγγιώρος, Καραγιάννης 2, Ρούζιος 9(3), Σεϊντίνι, Μάκαρης 16(1), Καραγκιολίδης 7(1), Δημάκος 15(3), Σίμοβιτς 28(1), Μυλωνάς 2.

Επόμενη αγωνιστική (3η, 23/10)

Πορφύρας ΑΟΦ-ΓΣ Ηλιούπολης               

Πανναξιακός ΑΟΚ-ΓΣ Κορωπίου

ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημητρίου-ΓΝΟ Άρης Νικαίας

ΑΟΚ Χαλάνδρι-ΑΣ Πέρα              

ΓΣ Εργοτέλης-ΑΕ Πεντέλης         

ΚΑΟ Μελισσίων-ΑΣΑ Αναγέννηση

3ος Όμιλος – 2η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΓΣ Μανδραϊκός-Ποσειδών ΑΟ Ν. Ψυχικού 77-84              

ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας-ΑΕ Πικερμίου 71-65   

ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας-ΑΕΠΣ Αιολικός Μυτιλήνης 74-52

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου-ΑΟ Ένωση Αττάλου Καλύμνου 74-40

ΑΦΜΣ Φοίνιξ Πειραιά-ΦΟ Βροντάδου 65-71

ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΟ Δάφνης 67-72

Βαθμολογία

1. ΑΟ Δάφνης 4 (2-0)

2. ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 4 (2-0)

3. ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας 4 (2-0)

4. ΦΟ Βροντάδου 4 (2-0)

5. ΑΕ Πικερμίου 3 (1-1)

6. ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 3 (1-1)

7. ΑΟ Ένωση Αττάλου Καλύμνου 2 (0-2)

8. ΓΣ Μανδραϊκός 2 (0-2)

9. ΑΕΠΣ Αιολικός Μυτιλήνης 2 (0-2)

10. ΑΦΜΣ Φοίνιξ Πειραιά 2 (0-2)

11. Ποσειδών ΑΟ Ν.Ψυχικού 2 (1-0)

12. ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 1 (0-1)

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου-ΑΟ Ένωση Αττάλου Καλύμνου 74-40

Δεκάλεπτα: 12-9, 34-21, 51-33, 74-40

Διαιτητές: Τσάλας, Νικολιάς

Νίκη (Ζωντός): Παπαδημητρίου 2, Βαφιάς 4, Χατζηχαραλάμπους, Γεωργακόπουλος 8, Κυπριτζόγλου 23(1), Τσεκένης 11(2), Τσιάτσιος 4, Σελούλης, Κοκορέλης 8(2), Μακρογιαννάκης, Δέλλιος 10, Αλεφαντίνος 4.

Κάλυμνος (Μαύρος): Αλαχούζος, Κοπανέζος 2, Σίσιου, Θεοφιλάκος 3, Βλαγκόγιας 10, Σπέντζος 8(1), Τσαούσης 2, Σιγκούνας 1, Κατρής, Ζούλιτς 11(1), Πλευράκης 3(1).

ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας-ΑΕΠΣ Αιολικός Μυτιλήνης 74-52

Δεκάλεπτα: 23-9, 41-27, 52-42, 74-52

Διαιτητές: Νάστος, Μπακετέα

Ίκαρος (Ανδρέου): Βαιδάκης 4, Θωμάς, Μουστάκας 12(1), Λάμπρου 4, Ρένεσης 6(1), Βλασόπουλος 9(3), Τσιμπιράκης 3(1), Μαυροειδής 23(2), Εξηνταβελώνης 2, Καλαμπόγιας, Βασιλακάκης 9(1), Κόσταβα 2.

Αιολικός (Γκούμας): Κομνηνός, Ντουζίδης 5(1), Σπυρόπουλος 2, Τασιολάμπρος, Καμινέλλης 13, Δεκαβάλας 6, Νικολακόπουλος 11(3), Παουλεάνου, Κούκουρας 2, Σταμούλης 1, Αφεντούλης, Τσιόγκας 12.

ΓΣ Μανδραϊκός-Ποσειδών ΑΟ Ν. Ψυχικού 77-84              

Δεκάλεπτα: 17-17, 34-36, 57-53, 77-84

Διαιτητές: Ραπτογιάννης, Βαγγάλης

Μανδραϊκός (Σπανός, Γουργιωτόπουλος): Μόρφος θ. 6, Άλεξιτς 20(3), Αβραμίδης 4, Καδηγιαννόπουλος 6(1), Λογοδότης 8, Αρκουμάνης15(4) , Μαυρομανωλάκης, Μόρφος Β. 7, Πεταλάς 11(1), Παπανικολάου.

Ποσειδώνας (Μπουζούλας, Τριανταφύλλης): Καραμπάτος 2, Φετοκάκης 1, Κώτσης Β. 20(2), Μιλούσης , Κουτάντος 2, Κώτσης Γ. 29(1), Παπακωνσταντίνου, Σακελλαρίου 6(2), Καπάντζας 8(1), Παναγιώτου 10, Ρουμπέας 6(1).

ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας-ΑΕ Πικερμίου 71-65   

Δεκάλεπτα: 15-18, 35-29, 52-45, 71-65

Διαιτητές: Κούλης Κ., Γαραντζιώτης

Αργοναυτης (Γιαννακόπουλος): Σταμάτης, Κούρταλης, Λίτσο, Μουργέλας 2, Τσίρος, Γεραμάνης 16(1), Ντούσιας 6, Ζακυνθινός 14(2), Κορομηλιάς 13(2), Αραβαντινός 2, Μητσάκης 16, Κόνιαλης.

Πικέρμι (Ψυχογιόπουλος): Μουράτης 12(1), Δέλγας 14(2), Μελάς 9(3), Παπαζήσης 9, Νάσσης 6, Ταφίλη 2, Μπίγγος 2, Μερκούρης, Κουκουλάς, Μιλούσης 8.

ΑΦΜΣ Φοίνιξ Πειραιά-ΦΟ Βροντάδου 65-71

Δεκάλεπτα : 17-18, 39-31, 50-49, 65-71

Διαιτητές : Πετράκης Γ., Τσικριτσάκη

Φοίνικας (Ζερβουλάκος): Βλάμης, Γαβρίλης 8, Αναστασόπουλος 9, Σταμίρης 3, Σίνης 12, Αδράμης 5(1), Παπαδάκης 17(3), Παπαχρήστος, Γλυκόπουλος 11.

Βροντάδο (Αμέντας): Κιρκινέζης 1, Μπαγιώκας 2, Κουτσουλιάκος 2, Λεγάτος 2, Σουλίκας 10 , Γεωργούτσος 15, Ουλουσίδης 22(1), Ουόλκερ 17.

ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΟ Δάφνης 67-72

Δεκάλεπτα: 10-21, 29-39, 51-61, 67-72

Διαιτητές : Δημουλάς, Σπυρλιδάκης

Ελευθερία (Σίμος, Ζαρκαδούλας ): Οκμπέντε 4, Κρεμαστούλης, Γκούντγουιν 9, Δέλλιος 2, Αγγελόπουλος 5(1), Γιαμπάνης 2, Ζενέλι 4, Κιούσης 14 (4), Κολοφώτης 12(2), Κατσόγιαννης 13(1) Ματσούκης 2.

Δάφνη (Οικονομάκης, Δροσινός): Τζιβελέκας 18(1), Αλεξόπουλος, Έξαρχος 11, Κερασοβίτης 3, Δερμιτζάκης 19(3), Αναγνώστου, Μουστόπουλος 11, Γιαννίκος 5 (1), Μέλιος 5(1).

Επόμενη αγωνιστική (3η, 23/10)

Ποσειδών ΑΟ Ν.Ψυχικού-ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας        

ΑΕ Πικερμίου-ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας       

ΑΕΠΣ Αιολικός Μυτιλήνης-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου              

ΑΟ Ένωση Αττάλου Καλύμνου-ΑΦΜΣ Φοίνιξ Πειραιά   

ΦΟ Βροντάδου-ΑΟ Δάφνης      

ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΓΣ Μανδραϊκός

4ος  Όμιλος – 2η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Σοφάδες-Ανόρθωση Βόλου 100-75

Αμπελώνας-Αμφισσα  78-79 (παρ.)

Παραμυθιά-Νίκαια Λάρισας 64-51

Αλμυρός-Αχέρων Καναλακίου 81-49

ΣΚ Ιωάννινα-ΑΟ Τρίκαλα 73-69

Αγριά-Τιτάνες Παλαμά 76-84

Βαθμολογία

1. Αλμυρός  4 (2-0)       

2. ΣΚ Ιωάννινα  4 (2-0)

3. Σοφάδες  4 (2-0)        

4. Άμφισσα   4  (2-0)

5. ΑΟ Τρίκαλα 3  (1-1)

6. Παραμυθιά 3  (1-1)

7. Τιτάνες Παλαμά 3 (1-1)

8. Αμπελώνας 3 (1-1)

9. Αγριά  2 (0-2)

10. Νίκαια Λάρισας 2 (0-2)

11. Ανόρθωση Βόλου 2 (0-2)

12. Αχέρων Καναλακίου  2 (0-2)

Αναλυτικά οι αγώνες

Αμπελώνας-Άμφισσα 78-79 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 18-23, 38-39, 54-53, 72-72 (κ.α.), 78-79

Διαιτητές: Μπούγλος Π., Αθανασιάδης Βλ.

Αμπελώνας (Γιαννόπουλος): Μπαμπανάτσας, Κονδυλόπουλος 11, Ντάλος 1, Γκιουλέκας 23(1), Παλάσκας 3(1), Τεμούσης, Κυριακόπουλος 2, Καραγιάννης 4(1), Καράτζιος, Τσιούλκας 20(1), Γιώτης 14.

Άμφισσα (Γίδας): Τσικνής, Λούπουλ 2, Οικονόμου 3(1), Μουρατίδης 14, Τσάρας, Παπαθεοχάρης, Τσιγγενόπουλος 16(1), Ξαγάρας 7, Γκιζόγιαννης Σωκ. 28(1), Μαμαρέλης 9(2), Κοκολόγος.

Αλμυρός-Αχέρων Καναλακίου 81-49

Δεκάλεπτα: 28-14, 48-24, 63-33, 81-49

Διαιτητές: Γερακίνης, Κασούμης

Αλμυρός (Νάνης): Κοντοστάθης 16(4), Μυλωνάς 6(1), Μαμούρας 2, Πελεκάνος 17, Μασούρας 7(2), Κανατούλας 2, Παπούλιας 10, Γώγουλας, Βαλαμούτης 7(1), Πολίτης 7(1), Τάσσος 7.

Αχέρων (Τζομάκας): Μπάρης, Ζαμπέτης 8(2), Πάντας, Τάτσης 2, Ροντογιάννης, Καφφές 4, Σταύρου, Χρήστου 2, Κακιούζης 4, Δάσκαλος 21(3), Πάνου 8.

Αγριά-Τιτάνες Παλαμά 76-84

Δεκάλεπτα:23-30, 42-51, 58-68, 76-84

Διαιτητές: Μαραμής, Δικταπανίδης

Άγρια (Κοσμάτος, Στρατάκης): Αντωνόπουλος 10(2), Μοιρώτσος, Καραμανλής 5(1), Βλαχογιάννης 16, Χαντζόπουλος 8(2), Καραμήτσος 8, Ντάκης 10(2), Σαλεπτζής 3, Ροσσιος 4, Αμπαρης 8, Τσίρος 4.

Τιτάνες Παλαμά (Βαρδακούλης, Φλώρος): Αντωνίου 14(2), Τσούμας 10(2), Μάνος 17(4), Σφακιανός 1, Βλάστος, Μπενέκης, Φαλιάκης, Πασχαλης 4, Κιτσιος, Σαριμπαλίδης 15(3), Λολας 14(1), Μπουσκολιτης 9(2).

ΣΚ Ιωάννινα-ΑΟ Τρίκαλα 73-69

Δεκάλεπτα: 15-12, 42-28, 47-54, 73-69

Διαιτητές: Κατωτικίδης, Παπανικολάου

Ιωάννινα (Παπαδόπουλος): Ζώτος 6(1), Νταβουλτζόπουλος 8, Γκλίναβος, Ξιούρας 9(1), Μπαρτζώκας Π. 4, Βάσης 15(4), Πολύζος 7(1), Σφουγγάρης, Mιλάνοβιτς 19(1), Μπαρτζώκας Σπ. 5.

Τρίκαλα (Παπαδημητρίου): Φρύδας 4, Λεπενιώτης 6, Γκαντιάς 10(1), Κατσίμπας, Αργύρης 14(2), Αρκούδας 1, Σούλκο 9, Ευαγγελακόπουλος 14(4), Τζιανης 9, Μοσόρας 2.

Σοφάδες-Ανόρθωση Βόλου 100-75

Δεκάλεπτα: 24-22, 46-36, 69-57, 100-75

Διαιτητές: Παζώλης, Πάνος

Σοφάδες (Παππάς, Ρίζος): Σακελλαρίου, Παππάς 15(2), Τσούκας, Αλεξιάδης 14(1), Παπαϊωάννου 9(1), Σφέικος 2, Κακλαμάνος 33(8), Τζουβάρας 2, Ζωιτσάκος Τρ. 3(1), Μουταρέλος, Θέος 22(2).

Ανόρθωση (Καπουρνιώτης): Καραγιώργος 9, Ακριβόπουλος 3, Γκοντόπουλος 20(3), Ιλτσόγλου 8(1), Σιμάκης 17(3), Σκαμαγκάς 2, Φιλίππου 4, Παρασκευάς 12.

Παραμυθιά-Νίκαια Λάρισας 64-51

Δεκάλεπτα: 16-12, 36-25, 52-31, 64-51

Διαιτητές: Κάννης, Πλιάκος

Παραμυθιά (Μπάθας): Χάιδος 25(3), Μάστορας, Ψιλοδημητρακόπουλος 8, Τάχιας Α., Μάλλιος 13, Τάχιας Π., Σωτηρίου 2, Κατσίβελος 10(3), Βάτσιος, Κρίπσι 6, Κωσταράς, Τσιρώνης.

Νίκαια (Γκόρης): Καραδήμας 25, Μουράτης 4(1), Κουραμάς 4, Σιμόπουλος 2, Σιαμέτης, Μοσχόπουλος 5(1), Χασιώτης, Χήρας, Παπαδόπουλος, Μπλιάτζας, Φιλιππόπουλος 9.

Επόμενη αγωνιστική (3η, 23/10)

ΑΟ Τρίκαλα-Αλμυρός

Αχέρων Καναλακίου-Παραμυθιά

Νίκαια Λάρισας-Αμπελώνας

Αμφισσα-Σοφάδες

Ανόρθωση Βόλου-Τιτάνες Παλαμά

Αγριά-ΣΚ Ιωάννινα

5ος  Όμιλος – 2η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Κου.Πα. Κιλκίς-Πιερικός Αρχέλαος 75-68

Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού-ΜΕΝΤ 71-75

ΓΑΣ Μελίκης-Εθνικός Κοζάνης 69-75

ΑΣ Καστοριάς-Αθλος Αλεξάνδρειας 74-50

ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας-ΑΟ Αρετσού 65-72

Ρεπό: Ιωνικός Ιωνίας

Βαθμολογία

1. ΜΕΝΤ  4 (2-0)

2. ΑΣ Καστοριάς 4 (2-0)

3. Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού  3 (1-1)

4. Κούπα Κιλκίς 3 (1-1)

5. Εθνικός Κοζάνης  3 (1-1)

6. Αθλος Αλεξάνδρειας  3 (1-1)

7. ΑΟ Αρετσού  2 (1-0)

8. Ιωνικός Ιωνίας 2  (1-0)

9. Πιερικός Αρχέλαος 2  (0-2)

10. ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας   2 (0-2)

11. ΓΑΣ Μελίκης  2 (0-2)

 *Ιωνικός και ΑΟ Αρετσού έκαναν το ρεπό τους

Αναλυτικά οι αγώνες

ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας-Αρετσού Καλαμαριάς 65-72

Δεκάλεπτα: 15-27, 26-35, 40-49, 65-72

Διαιτητές: Παπαγερίδης, Χάνος

ΠΑΟΚ (Τζιλίνης): Ιωσήφ, Βελαώρας, Φούφας 3(1), Ρέπας 11(2), Γκλιάνας 17(1), Τσολάκης 3(1), Πανίδης 8, Ναϊπλής, Μαλιούρας 6, Σακαλίδης, Γιαννουζάκος 17(5).

Αρετσού (Πετρόπουλος): Ροπούτης 6, Γαλανός, Ηλιάδης, Καραμπέκης 14(1), Πλιούκας 10(2), Καπόνης 3, Κυφωνίδης 21, Κωτσιόπουλος, Σανκαρέ, Παπανικολάου, Γεωργάκης 18, Σαρρής.

Κου.Πα. Κιλκίς-Πιερικός Αρχέλαος 75-68

Δεκάλεπτα: 13-19, 35-38, 50-52, 75-68

Διαιτητές: Βασιλόπουλος, Αναστασιάδης Γ.

Κου.Πα. Κιλκίς (Θεοδωράκος): Ακριτίδης 5, Πιπερτζής 1, Θεοδωράκος 14(3), Παπαδόπουλος 20(3), Ημερίδης 17(3), Φιλιππίδης 5(1), Μιροσάβιτς, Σιδηρόπουλος, Ποζίδης, Νεκτάριος, Μέλλιος, Μανούσος 13(1). Πιερικός Αρχέλαος (Ευγενειάδης): Λιόλιος 2, Γκογκίδης 16(4), Γαλανός, Τζιοβάρας 7(1), Ροδοστόγλου 21(5), Τερζόπουλος 2, Κοντσές 14(2), Τσιόγκας 6, Πολυχρόνης, Φανούλης, Βουλγαράκης.

Όλυμπος Ελευθερίου Κορδελιού-ΜΕΝΤ 71-75

Δεκάλεπτα: 19-23, 32-35, 51-50, 71-75

Διαιτητές: Αναστασιάδης Β., Αθανασιάδης Αθ.

Όλυμπος (Καρλιώτης): Χαλάτσης 8(1), Κοκονέση 4, Πυδαράκης 1, Ταβλαρίδης 5(1), Μαυρίδης 15(1), Μυλωνίδης 18(2), Ψαθάς, Γκαβέζος 8(1), Μαστροδημήτρης, Μπάρδας 12.

ΜΕΝΤ (Τσούρμας, Καπλανίδης): Γκύζης 9(1), Ρουκουνάκης, Μιχαηλίδης 14(1), Μούτσιος, Τριανταφύλλου, Δημητρίου 2, Παραπούρας 17(3), Κάσουρας 9, Καντάρκος 24(3), Κούρδογλου, Περγαμηνέλης, Λαζαρίδης.

ΑΣ Καστοριά-Αθλος Αλεξάνδρειας 74-50

Δεκάλεπτα: 18-11, 30-20, 54-39, 74-50

Διαιτητές: Κωνής, Μιχέλης Θ.

Καστοριά (Καραταγλίδης): Παπαμαργαρίτης 11(1), Παντελίδης 1, Πιπερόπουλος, Δαραβίγκας 1, Κορομπίλιας 4, Δημητρόπουλος 9(2), Τερσενίδης 16(3), Μπέγας 19(3), Κέδρος, Πιπερόπουλος, Καλαϊτζίδης 10, Ιατρόπουλος 3.

Άθλος (Αγγέλης): Αγγελοστογιάννης 2, Μούτσα 2, Σπόντης 2, Τσιτσάνης 10, Γκεγκόπουλος 13, Κομμάτας, Αγγέλης 1, Γκίτκος, Τσαρούχας 12(1), Καρκαράς, Κοχλιαρίδης 8(2).

Μελίκη-Εθνικός Κοζάνης 69-75

Δεκάλεπτα: 17-18, 33-41, 52-55, 69-75

Διαιτητές: Ταρενίδης Στ., Σκρίνος

Μελίκη (Τοπούζης): Κυριακού, Ματράκας, Εσέρπογλου, Γιαντσιδιώτης 2, Στακτάρης, Ντινάκης 28(2), Ντόβας, Θεσσαλονικιός, Στοΐτσης 15(1), Σαχπατζιάν, Στακτάρης 6, Πάντσιος 13(3), Πεϊμανίδης 5(1).

Εθνικός (Καλομενίδης): Μπίκας 3(1), Ματούλας 11(3), Μπλιούμης 2, Σούπουρας 9(3), Καπενής 5, Γιαμούζης 6(2), Παπαδόπουλος 13(1), Τοπάλι 22(1), Μακρίδης 4, Γκουτζιομήτρος, Πάπιστας.

Επόμενη αγωνιστική (3η, 23/10)

ΑΟ Αρετσού-ΑΣ Καστοριάς

Αθλος Αλεξάνδρειας-ΓΑΣ Μελίκης

Εθνικός Κοζάνης-Όλυμπος Ελευθερίου Κορδελιού

ΜΕΝΤ-Κου.Πα. Κιλκίς

Πιερικός Αρχέλαος-Ιωνικός Ιωνίας

Ρεπό: ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας

6ος Όμιλος – 2η αγωνιστική

Aποτελέσματα

Απόλλων Καλαμαριάς-ΚΑΟ Δράμας 45-59

Ρούπελ Σιδηροκάστρου-Αρίων Ξάνθης 82-55

Ελπίδα Αμπελοκήπων-ΚΑΟ Χαλκιδικής 63-47

Ασπίδα Ξάνθης-ΓΑΣ Κομοτηνή 54-61

Γαλάτιστα-Ανατόλια  83-80

Βασιλικά-Διγενής Λακκώματος 81-52

Βαθμολογία

1. Ελπίδα Αμπελοκήπων 4 (2-0)

2. Βασιλικά  4 (2-0)

3. ΓΑΣ Κομοτηνή  4  (2-0)

4. ΚΑΟ Δράμας  4  (2-0)

5. Ασπίδα Ξάνθης  3 (1-1)

6. Απόλλων Καλαμαριάς  3 (1-1)

7. Ρούπελ Σιδηροκάστρου  3 (1-1)

8. Γαλάτιστα   3 (1-1)

9. Ανατόλια  2 (0-2)

10. ΚΑΟ Χαλκιδικής 2 (0-2)

11. Αρίων Ξάνθης  2 (0-2)  

12. Διγενής Λακκώματος  2 (0-2)

Αναλυτικά οι αγώνες

Γαλάτιστα-Ανατόλια 83-80

Δεκάλεπτα: 20-27, 45-46, 68-68, 83-80

Διαιτητές: Νέδογλου, Ισιγόνης

Γαλάτιστα (Παπαδόπουλος): Καλπαξίδης 6, Σιδηράς, Καφαντάρης, Πιπιλιάρης 31(1), Νουκάρης 20, Κωνσταντάς, Καζλάρης 5(1), Κωστακίδης 10(2), Μυλωνάς 2, Αμπατζίδης 9(1).

Ανατόλια (Μυστιλιάδης): Καραγιαννάκης 22(3), Μηντζαρίδης 10(2), Ριζόπουλος 7(1), Αζίζης 19(3), Παρίσης, Καμπούρης 4, Βελισσαρίου, Τερζίδης 6, Ανδρικάκης, Καρανώτας 4, Πετρούσης, Ιατρίδης 8.

Ασπίδα Ξάνθης-ΓΑΣ Κομοτηνή 54-61

Δεκάλεπτα: 15-22, 31-34, 45-50, 54-61

Διαιτητές: Ευθυμιάδης, Κανελλίδης

Ασπίδα (Παναγιωτόπουλος Δ.): Μιχαλόπουλος, Αγγελόπουλος 18(1), Παπαϊωάννου 3(1), Κολεντζαρίδης, Στουρνάρας 4(1), Παπανικολάου 14, Παυλάκης, Κάλφας 2, Ρούμογλου, Πιεβάλιτσα 11(1), Μπουραζάνης 2.

Κομοτηνή (Φωτεινάκης): Γεωργίου 2, Περρής 17, Δρέλλας 14(1), Κάφκε, Αρχιμανδρίτης 13(3), Κουτσοβασίλης, Ναλμπάντης 4, Παπανδρεόπουλος 4, Χριστοφορίδης, Τσουμπρής, Χαλίλ, Μάντιτς 7.

Απόλλων Καλαμαριάς-ΚΑΟ Δράμας 45-59

Δεκάλεπτα: 4-24, 22-37, 31-48, 45-59

Διαιτητές: Χρυσάφης, Τοπαλίδης

Απόλλωνας (Πολυμένης): Γκαντίδης 10(1), Βούκα, Λίλης 9(3), Πασσαρής, Λιούκας 12, Ζιάκας, Μακούλης 5(1), Πανούδης 4, Κάτανος 3(1), Καρυπίδης, Τσίγκας, Λαδόπουλος 2.

ΚΑΟΔ (Γρηγοριάδης): Μαρκόπουλος 6(1), Σιταρίδης, Στυλίδης 20(1), Γαϊτανίδης 8(2), Γρούδος, Κουμλέλης 11(2), Παπαπασχάλης 3, Καβαργύρης 8(2), Ραντοσάβλιεβιτς 3, Δομζαρίδης, Χριστοφορίδης.

Βασιλικά-Διγενής Λακκώματος 81-52

Δεκάλεπτα: 20-10, 44-23, 59-38, 81-52

Διαιτητές: Παπαγεωργίου, Μπαζάκας

Βασιλικά (Σίνος): Ζέκας 2, Καραγιαννόπουλος, Ντισλής 28(4), Δεμιρόγλου 11(1), Τσιάμης 7, Πατίκας 6, Σύρος 9(1), Οικονόμου 6, Πασούδης 12, Χατζηελευθερίου, Κουτσμανής.

Διγενής (Ζελενίτσας): Καλλιμακίδης 2, Σελεμενάκης 8(1), Θαλασσινός Κ. 13(1), Θαλασσινός Α. 8, Σακοράφας, Πιτσούλης 9(3), Κανάκογλου 2, Σμπρύνης, Ανφιμιάδης, Σαμπαρδάνης 5, Τζουνίδης 5.

Ρούπελ Σιδηροκάστρου-Αρίων Ξάνθης 82-55

Δεκάλεπτα: 28-8, 48-25, 64-39, 82-55

Διαιτητές: Ξενικάκης, Ράπτης

Ρούπελ Σιδηροκάστρου (Κοκολιός): Κάτος 10, Φραγκούλης 6, Δατσιάδης 9(1), Κεμανετζής 7(1), Δαλαγκόζης 16(1), Λουλούδης 2, Τοπολίγκας 2, Γκούτσιας, Παπαδόπουλος Γ. 14, Μπασδέκας, Σιδερίδης 8(2), Δαμιανάκος 8(1).

Αρίων (Παπαδόπουλος, Σιδηρόπουλος): Καρανικολίδης 4, Παντελούκας 4, Τερζάκης 2, Θεοδωρίδης 12(2), Σαββουλίδης 6, Γεωργιάδης 3(1), Πενλίδης, Μελαδιανός 4, Ράπτης 8, Αρβανιτάκης 2, Κλωνάρας 7(1), Αδαμίδης 3.

Ελπίδα Αμπελοκήπων-ΚΑΟ Χαλκιδικής 63-47

Δεκάλεπτα: 10-21, 26-37, 45-43, 63-47

Διαιτητές: Κωνσταντινέλλης, Τσαρδούλιας Χρ.

Ελπίδα (Σπασέγκος): Καμπέρης 16(3), Στεάι, Λάττος, Θωμά 3(1), Τζιβεριώτης 19(2), Σαββίδης, Παπαδόπουλος Χ., Σπουργίτης 7, Μαλακόπουλος 4, Παπαδόπουλος Ο. 2, Μητρόπουλος 12(2). ΚΑΟ Χαλκιδικής (Παναγιωτόπουλος Α.): Σκουφετζής 4, Βέντζος, Λάσκαρης 3(1), Τσιγγελίδης 1, Χαρταβέλας, Δήμου, Τύπος 14, Ζαχαρής 5(1), Γκιουζελίδης 7, Σερέτης, Βέτσος, Σμυρλής 6, Ζωγράφος Γ. 7.

Επόμενη αγωνιστική (3η, 23/10)

Ανατόλια-Ασπίδα Ξάνθης

ΓΑΣ Κομοτηνή-Ελπίδα Αμπελοκήπων

ΚΑΟ Χαλκιδικής-Ρούπελ Σιδηροκάστρου

Αρίων Ξάνθης-Απόλλων Καλαμαριάς

ΚΑΟ Δράμας-Διγενής Λακκώματος

Βασιλικά-Γαλάτιστα