Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα, βαθμολογίες, αγώνες (18η αγων., pics)

Πλήρης αγωνιστική δραστηριότητα για το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής Ανδρών με τα παιχνίδια της 18ης αγωνιστικής στους έξι ομίλους. Αναλυτικά:

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων-ΑΟ Νήαρ Ηστ 61-69            

Παναχαϊκή ΓΕ-ΣΚ Καλαμάτα 90-73    

ΚΑΠ-ΑΕ Γλαύκου Έσπερου 77-72        

ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-ΑΟ Πήγασος Θυρέας 74-63

ΕΑ Προμηθέας 2014-ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη» 86-73    

ΑΟ Καλαμάτα 1980-ΑΟ Ερμιονίδας 72-67

Βαθμολογία (σε 18 αγώνες)

1. ΑΟ Νήαρ Ηστ 33 (15-3)

2. ΚΑΠ 32 (14-4)

3. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 31 (13-5)

4. ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων 31 (13-5)

————————————————-

5. Παναχαϊκή ΓΕ 30 (12-6)

6. ΑΕ Γλαύκου Έσπερου 27 (9-9)

7. ΣΚ Καλαμάτα 27 (9-9)

8. ΑΟ Καλαμάτα 1980 26 (8-10)

9. ΕΑ Προμηθέας 2014 24 (6-12)

10. ΑΟ Ερμιονίδας 22 (4-14)

11. AO Αχαΐας «Η Γαλήνη» 21 (3-15)

12. ΑΟ Πήγασος Θυρέας 20 (2-16)

Αναλυτικά οι αγώνες

ΕΑ Προμηθέας 2014-ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη» 86-73    

Δεκάλεπτα: 23-20, 43-40, 63-58, 86-73

Διαιτητές: Χρόνης, Γαραντζιώτης

Προμηθέας (Χουντής): Σοϊλεμετζίδης 19(3), Βασιλείου 13(3), Καναβός 8, Καλλιακούδας 11(3), Αδαμόπουλος 9(1), Αθανασόπουλος 5(1), Βλάσης 4, Γοργότσης 10, Πρέκας 3(1), Γρύλλης 2, Νικολόπουλος 2.

Γαλήνη (Γιαννόπουλος): Βεργανελάκης 8, Εφέπουλος 8(1), Πίκιος 15(1), Τριανταφύλλου 1,  Παπαβασιλόπουλος 22(2), Σπύρου 13(3), Κάλλης, Καραγιάννης 4, Χριστοδουλόπουλος 2.

ΚΑΠ-ΑΕ Γλαύκου Έσπερου 77-72        

Δεκάλεπτα: 20-16, 39-32, 60-52, 77-72

Διαιτητές: Τσατταλιού, Τζανετάκης

Καλαθοσφαίριση Αγίας Παρασκευής (Χατζηπανηγύρης): Φωτητζόγλου 9,  Παπανικολόπουλος 15, Λιμαντζάκης, Παπαπέτρος 25(7), Πρόφκα 12(2), Παπαθανασίου 7, Παππάς 7(1), Παρασκευόπουλος 2, Τσόπης.

Γλαύκος (Γκοργκόλης): Σακελλαρόπουλος 3(1), Σερέτης 4, Θωμόπουλος, Σταθόπουλος, Ροκανάς 11(1), Πανόπουλος 5(1), Γκουντουβάς 7(1), Καραγγελής 8(2), Αγγελόπουλος 6, Μπόγρης 11(1), Κρέμιτς 17, Καραλής.

Παναχαϊκή ΓΕ-ΣΚ Καλαμάτα 90-73    

Δεκάλεπτα: 30-15, 45-35, 61-54, 90-73

Διαιτητές: Αναστασόπουλος, Π. Αλεξόπουλος

Παναχαϊκή (Καλλίγας): Γκόβας 17(4), Γιαννούτσος 5(1), Νικολάου 26, Μαναβόπουλος 15, Τριπολίδης 4, Μπίρμπας 9, Βουρνάς 5, Λυμπερέας 6, Βανδώρος 3(1), Σταμούλης, Αργυρόπουλος.

Καλαμάτα (Νώντας): Οικονομίδης 9, Μπάκας 13, Περρωτής 10, Καραβανάς 11(3), Παπαντωνίου 9, Μαργέλης 2, Διαμαντόπουλος 13(2), Μανωλάκης 6.

ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων-ΑΟ Νήαρ Ηστ 61-69            

Δεκάλεπτα: 9-14, 23-39, 41-53, 61-69  

Διαιτητές: Τσιμπούρης, Μακρόπουλος  

ΚΑΟΚ (Ιμπραημάκης, Ρουμελιώτης): Καραγεώργος, Συνετός 2, Πρεδάρης 9(1), Μπήλιος 7, Μουλάς 9, Σέγκας, Τζάιδας 16, Τσιαμπάς 13(2), Σάμαρης 2, Μπένος 4, Πατουχέας, Στάνκοβιτς.

Νήαρ Ηστ (Καραμπάς, Σκέντζος): Μπάρμπας 4, Τσέλιος 4, Καταμίντζος 6(1), Τηλιόπουλος 13(3), Αούτερβαλ, Κουπίδης 13(2), Οικονόμου 6(1), Νικολαΐδης, Αγγελόπουλος 5, Δημητρίου 6, Γιανναλέτσος 12(1), Καψάλης.

ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-ΑΟ Πήγασος Θυρέας 74-63

Δεκάλεπτα: 26-10, 42-26, 58-43, 74-63

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Αν., Οικονόμου

Δίωνας (Διαμαντόπουλος): Μουρατίδης 3(1), Κίτσος, Πελεκάνος 22(1), Λαμπίρης, Καμαρίνος 11(3), Τζαγίσβιλι 4, Καστανιώτης 12, Μιχόπουλος, Πολιτόπουλος 12(1), Κούνας 11, Μπακολιάς, Γιαννόπουλος 2.

Πήγασος (Γεννιάς): Μαντικός, Ταβάνι, Μαραγκίδης 11(3), Κόκκορης 7(1), Κοψαύτης 19(4), Διαμαντόγιαννης, Μίλιτς, Μαυριάς 14(4), Κιουρτζίδης 2, Σπυράκος 8, Πασολάρι 2.

ΑΟ Καλαμάτα 1980-ΑΟ Ερμιονίδας 72-67

Δεκάλεπτα 21-25, 33-40, 50-59, 72-67

Διαιτητές Περδετζόγλου, Ψύχας

Καλαμάτα ‘80 (Κορογώνας): Μπαλόπουλος 21(1), Χρονόπουλος 17(3), Καρούτας 5(1), Αναγνωστόπουλος, Χ. Παυλόπουλος 9(1), Ανδριανόπουλος, Κομπότης 2, Σκοπέτος 16(4), Βούλγαρης 2.

Ερμιονίδα (Καλαϊτζάκης): Μπινιάρης 14, Αγγελής 17(1), Χονδρόπουλος 13(4), Πουλής 9(1), Ιωάννου 5(1), Κοντογιάννης 9(1).

Επόμενη αγωνιστική (19η, 5/3)

ΑΟ Νήαρ Ηστ-Παναχαϊκή ΓΕ      

ΣΚ Καλαμάτα-ΚΑΠ         

ΑΟ Πήγασος Θυρέας-ΑΕ Γλαύκου Έσπερου

ΑΟ Αχαΐας «Η Γαλήνη»-ΚΑΟ Κορίνθου Παλαίμων

ΑΟ Ερμιονίδας-ΕΑ Προμηθέας 2014       

ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-ΑΟ Καλαμάτα 1980

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΑΕ Πεντέλης-Πορφύρας ΑΟΦ 87-78 

ΓΣ Εργοτέλης-Πανναξιακός ΑΟΚ 68-84  

ΑΟΚ Χαλάνδρι-ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημητρίου 62-78           

ΓΣ Κορωπίου-ΚΑΟ Μελισσίων 73-74 

ΑΣ Πέρα-ΑΣΑ Αναγέννηση 97-80       

ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΓΣ Ηλιούπολης 63-67

Βαθμολογία (σε 18 αγώνες)

1. ΑΣΑ Αναγέννηση 31 (14-3)

2. ΓΣ Ηλιούπολης 29 (11-7)

3. ΑΣ Πέρα 29 (12-5)

4. Πορφύρας ΑΟΦ 28 (10-8)

————————————————-

5. ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου 28 (11-6)  

6. ΓΝΟ Άρης Νίκαιας 27 (9-9)

7. Πανναξιακός ΑΟΚ 26 (9-8)

8. ΚΑΟ Μελισσίων 26 (8-10)

9. ΑΕ Πεντέλης 25 (8-9)

10. ΑΟΚ Χαλάνδρι 24 (6-12)

11. ΓΣ Κορωπίου 21 (4-13)

12. ΓΣ Εργοτέλης 20 (3-14)

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΟΚ Χαλάνδρι-ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημητρίου 62-78            

Δεκάλεπτα: 18-19, 37-39, 47-61, 62-78

Διαιτητές: Πετράκης, Διολάτζης

Χαλάνδρι (Στεφανάκης): Πασχαλίδης 8(1), Ανδρουλάκης, Αθανασιάδης 7(1), Καφαντάρης 6, Δημητριάδης 5, Σταμίρης 12, Τσακίρης 7(1), Φιλόπουλος 2, Παπαδόπουλος, Λάτσης, Φωτόπουλος 15(4).

Κρόνος (Κατσούνης, Μπαντάς): Καραχάλιος 2, Γιαννουλάκης, Παπαπέτρου 15(3), Ξιούρας, Αλεξανδρόπουλος 11(1), Πεταλάς, Παπαβασιλείου 10(2), Κυριακόπουλος 16(3), Τσαβός 14(1), Κορωνιός 2, Βαρσαμούλης 5, Ντόρβας 3(1).

ΑΣ Πέρα-ΑΣΑ Αναγέννηση 97-80       

Δεκάλεπτα: 31-17, 52-37, 74-66, 97-80

Διαιτητές: Λογοτέτης, Πλέγας

Πέρα (Χολέβας): Βλάχος 13(2), Καψαρίδης 5, Δανάς 22(4), Κακαργιάς 10(2), Πανάρης, Κανελλόπουλος 14(4), Μπούσι, Ζούκας, Ανδρεόπουλος 10, Δημητρίου 6, Λαλαμπέσης, Ντολγκάν.

Αναγέννηση (Παπαδάκης): Μητρόπαπας 5, Κριθινάκης 7, Καλογεράκης 3, Κουκιαδάκης, Μαραγκάκης 5(1), Κολαρετάκης 1, Σπυριδάκης 12(1), Κουρέπης 19(1), Σολάκης, Βερτούδος 19(5), Ραζής 8.

ΓΣ Εργοτέλης-Πανναξιακός ΑΟΚ 68-84  

Δεκάλεπτα: 6-22, 18-40, 40-61, 68-84

Διαιτητές: Κουλουμπαρίτσης, Τσαούση

Εργοτέλης (Βισκαδουράκης): Ιωάννου Καρακωνσταντάκης 19(3), Σινανίδης 5, Μηλαθιανάκης 7(1), Πρινιανάκης 7, Καμπακάς, Φουκαράκης Εμ. 8, Φουκαράκης Σ. 1, Μανταλβάνος 5, Φρογάκης 2, Καραλής 6, Κριτσωτάκης 8(1).

Πανναξιακός (Βάβουλας): Ελευθερίου-Ρούζιος 7(1), Χαχάλος 6, Μάκαρης 4, Καραγκιολίδης 7(1), Δημάκος, Σίμοβιτς 34(1), Μυλωνάς 5(1), Ψαρόπουλος 21(4).

ΓΣ Κορωπίου-ΚΑΟ Μελισσίων 73-74 

Δεκάλεπτα: 16-19, 37-32, 55-56, 73-74

Διαιτητές: Δημουλάς, Τζιμινίδης

Κορωπί (Δρακόπουλος, Αργυρόπουλος): Αγγελίδης 10, Τίλη 2, Ανδρακάκος 9(1), Μιχάλης 5, Παπαϊωάννου 1, Μαρκομιχάλης 12, Μπελίτσης 26(3), Μαντζούκας 4, Καβανού 2, Τσολάκης 2.

Μελίσσια (Οικονομόπουλος, Γκίκας): Στεργίου Δ. 11(1), Κρεμμύδας 2, Ανδρικόπουλος, Κοντός Ι 15(1), Ζαβιτσάνος 14(1), Κοντός Γ. 6(2), Πατάς, Σιδερής, Κρανιάς 20(2), Βουδούρης 6.

ΑΕ Πεντέλης-Πορφύρας ΑΟΦ 87-78 

Δεκάλεπτα: 19-14, 44-37, 63-59, 87-78

Διαιτητές: Σάλτας, Μπερέτσος

Πεντέλη (Μάντζιος): Κουλούρης 19(1), Χωματάς 15(1), Μαγουλάς 12(4), Κοπακάκης 3(1), Τσακίρης 10(1), Παπαγιαννακόπουλος 11, Παναρετάκης 2, Παπαγεωργίου 12(3), Μαντζάκος 3.

Πορφύρας (Λειβάδης, Παπασπυριδάκος): Κυριακόπουλος 2, Γεωργούλης 33(7), Γουρδομιχάλης 3, Τριανταφυλλίδης 5(1), Ταγάρης 6, Πηλιούνης 10(1), Λαμπρόπουλος, Τσούτσος 1, Παπαδόπουλος, Συμεωνίδης 18.

ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΓΣ Ηλιούπολης 63-67

Δεκάλεπτα:8-14, 22-29, 44-46, 63-67

Διαιτητές: Τούσης, Καραπαπάς

Άρης Νικαίας (Μανδραγός): Δρόσος 12(4), Δαχρετζής 6(2), Μαραγκίδης 11(3), Κωνσταντινάκος, Καραδολάμης 10, Πρίτσος 22(4), Καδηγιαννόπουλος, Τρίχας 2, Πεζός.

Ηλιούπολη (Βλουτής): Ζανιδάκης 16, Σγουμπόπουλος 5(1), Παναγόπουλος 6, Καραμπάτσος 6(2), Χατζηλεοντής, Γκαβανόπουλος 12(3), Γρίλλιας, Μαντάς 6, Κουνούπης, Πρόγκας 16(2).

Επόμενη αγωνιστική (19η, 5/3)

Πορφύρας ΑΟΦ-ΓΣ Εργοτέλης  

Πανναξιακός ΑΟΚ-ΑΟΚ Χαλάνδρι          

ΚΑΟ Μελισσίων-ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημητρίου          

ΑΣΑ Αναγέννηση-ΑΕ Πεντέλης

ΓΣ Ηλιούπολης-ΑΣ Πέρα              

ΓΣ Κορωπίου-ΓΝΟ Άρης Νικαίας

3ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΑΟ Δάφνης-Ποσειδών ΑΟ Ν. Ψυχικού 94-67

ΦΟ Βροντάδου-ΑΕ Πικερμίου 88-105

ΑΟ Ένωση Αττάλου Καλύμνου-ΑΕΠΣ Αιολικός Μυτιλήνης 69-73

ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας-ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 78-74

ΑΦΜΣ Φοίνιξ Πειραιά-ΓΣ Μανδραϊκός 101-61              

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου-ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 85-90

Βαθμολογία (σε 18 αγώνες) 

1. ΑΟ Δάφνης 34 (16-2)

2. ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας 32 (14-4)

3. ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 30 (14-3)

4. ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 29 (12-5)

———————————————-

5. ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 29 (11-7)

6. ΑΕ Πικερμίου 29 (11-7)

7. ΑΕΠΣ Αιολικός Μυτιλήνης 25 (7-11)

8. ΦΟ Βροντάδου 25 (7-11)

9. ΑΦΜΣ Φοίνιξ Πειραιά 24 (6-12)

10. Ποσειδών ΑΟ Ν.Ψυχικού 24 (6-12)

11. ΑΟ Ένωση Αττάλου Καλύμνου 21 (3-15)

12. ΓΣ Μανδραϊκός 19 (1-17)

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΦΜΣ Φοίνιξ Πειραιά-ΓΣ Μανδραϊκός 101-61              

Δεκάλεπτα: 29-18, 53-34, 78-42, 101-61

Διαιτητές: Αντωνέλου, Καψαρίδης

Φοίνικας (Ζερβουλάκος): Παπαζαχαρίου 7, Γαβρίλης 21, Δαρκαδάκης 7(1), Μπουντούρης 20, Παπαδάκης 17(3), Σαραντόπουλος 6, Αναστασόπουλος 2, Γλυκόπουλος 5, Πασπαλάς 10(2), Ούντε Μπος 6.

Μανδραϊκός (Παπανικολάου): Παπανικολάου Αγγ. 22, Φραγκομανωλάκης 6, Γοριδάρης, Παπανικολάου 5(1), Πετρόγιαννος, Παπαμανώλης 3(1), Εικοσιπεντάκης 19(5), Σοϊλεμετζίδης 6.

ΦΟ Βροντάδου-ΑΕ Πικερμίου 88-105

Δεκάλεπτα: 21-38, 42-62, 64-86, 88-105

Διαιτητές: Καψιώχας, Τριανταφύλλου

Βροντάδο (Αμέντας): Κιρκινέζης 6(1), Χατζηγεωργίου 6(1), Μαλέρδος 9, Λεγάτος 9(2), Τσιλούλης 11(3), Μπριασούλης 14(2), Κουτσολιάκος 11(1), Φράγκος 4, Ουλουσίδης 7, Σουλίκας 11.

Πικέρμι (Ψυχογιόπουλος, Κατσαμπέκης): Λιόντας 5, Στραφιώτης 6(1), Πελέκης, Κούσουλας 27(5), Δέλγας 12(2), Παπαζήσης 25(7), Νάσσης 3(1), Ταφίλη 8, Μπίγγος 14(2), Μιλούσης 5(1).

ΑΟ Δάφνης-Ποσειδών ΑΟ Ν. Ψυχικού 94-67

Δεκάλεπτα: 28-16, 61-34, 82-46, 94-67

Διαιτητές: Βαγγάλης, Γεωργιλάκης

Δάφνη (Οικονομάκης, Δροσινός): Έξαρχος 15(5), Τζιβελέκας 18(2), Ψηλέας 7(1), Αλεξόπουλος 8(2), Ρεγκούτας, Σταμπουλής, Λουτριώτης 8(2), Δερμιτζάκης 4, Τόκα,  Μουστόπουλος 9, Γιαννίκος 11(2), Μέλιος  14(1).

Ποσειδώνας (Μπουζούλας): Καραμπάτσος 4, Κουντάτος 6, Κώτσης Β. 4, Χουλιάρας 8(2), Ρουμπέας 3(1), Σπυριδόπουλος 4, Παπακωνσταντίνου 11(3), Σακελλαρίου 17(3) , Καγιατζάς 5(1), Παναγιώτου 2, Μιλούσης, Καλημέρης 3.

ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας-ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 78-74

Δεκάλεπτα: 20-16, 40-38, 58-49, 78-74

Διαιτητές: Σπυρλιδάκης, Μπον

Ίκαρος (Χαριτάτος): Θωμάς 10, Μουστάκας 6(2), Λάμπρου 6, Βαϊδάκης 15(2), Βλασσόπουλος 13(2), Τσιμπιράκης 1, Μαυροειδής 20(1), Εξηνταβελώνης 4, Καλαμπόγιας 3(1), Βασιλακάκης.

Ελευθερία (Σίμος): Ογκμπέντε, Κρεμαστούλης 2, Γκόντγουιν 27(2), Γεωργιάδης, Δέλλιος 4, Γιαμπάνης 14(2), Ζενέλι 2, Κιούσης, Κολοφώτης, Κατσόγιαννης 23(2), Ματσούκης 2.

Επόμενη αγωνιστική (19η, 5/3)

Ποσειδών ΑΟ Ν. Ψυχικού-ΦΟ Βροντάδου   

ΑΕ Πικερμίου-ΑΟ Ένωση Αττάλου Καλύμνου     

ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΕΠΣ Αιολικός Μυτιλήνης

ΓΣ Μανδραϊκός-ΑΟ Δάφνης      

ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας-ΑΦΜΣ Φοίνιξ Πειραιά             

ΑΕ Ίκαρος Καλλιθέας-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου

4ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Τιτάνες Παλαμά-ΑΟ Τρίκαλα 72-62

Ανόρθωση Βόλου-Αχέρων Καναλακίου  78-72

Αμφισσα-Νίκαια Λάρισας 20-0 (α.α.)

Αμπελώνας-Αλμυρός  83-73

Σοφάδες-ΣΚ Ιωάννινα 71-87

Παραμυθιά-Αγριά 73-59

 Βαθμολογία (σε 18 αγώνες) 

1. Αλμυρός 33 (15-3)      

2. Σοφάδες 32 (14-4)      

3. ΑΟ Τρίκαλα 32 (14-4)

4. Τιτάνες Παλαμά 32 (14-4)

5. ΣΚ Ιωάννινα 30 (12-6)

6. Παραμυθιά 28 (10-8)      

7. Ανόρθωση Βόλου 27 (9-9)

8. Αμπελώνας 25 (7-11)     

9. Άμφισσα 25 (7-11)     

10. Αγριά 22 (4-14)      

11. Αχέρων Καναλακίου 19 (1-17)      

12. Νίκαια Λάρισας 12       

*Η Νίκαια Λάρισας έχει αποσυρθεί από το πρωτάθλημα.

Αναλυτικά οι αγώνες

Αμπελώνας-Αλμυρός 83-73

Δεκάλεπτα: 23-16, 40-35, 65-59, 83-73

Διαιτητές: Κοντογιάννης, Χάνος

Αμπελώνας (Γιαννόπουλος): Μπαμπανάτσας 14(2), Καραδήμος 21(2), Κονδυλόπουλος 13(3), Φιλιππόπουλος 4, Γκιουλέκας 22(4), Παλάσκας, Γαζέτας, Τεκούσης, Βλησαρούδης, Γιώτης 9(1).

Αλμυρός (Νάνης Π.): Κοντοστάθης, Μαμούρας 3, Μασούρας, Παπούλιας 20, Γώγουλας, Σερμέτης, Βαλαμούτης 9(3), Πολίτης 24(4), Τάσσος 17.

Παραμυθιά-Αγριά 73-59

Δεκάλεπτα: 20-6, 34-18, 59-33, 73-59

Διαιτητές: Παπανικολάου Γ., Λυγούρας

Παραμυθιά (Μπάθας): Χάιδος 21(6), Ματσάγγας 1, Ψιλοδημητρακόπουλος 4, Βάτσιος 7(1), Μάλλιος 2, Κρικώνης 8(2), Σωτηρίου 7(1), Κατσίβελος 6(2), Κρίπσι 15, Κωσταράς 2.

Αγριά (Στρατίκης, Τύμπας): Αντωνόπουλος 1, Καραμανλής 2, Ντάκης 3(1), Χαντζόπουλος 6(2), Καραμήτσος 20, Φύκας 10, Σαλεπτσής 3(1), Ρόσσιος 3, Αμπάρης 11(1), Γκουντόπουλος.

ΓΣ Σοφάδων-ΣΚ Ιωάννινα 71-87

Δεκάλεπτα: 17-22, 33-54, 50-72, 71-87

Διαιτητές: Ταρενίδης Στ., Γιατρόπουλος

Σοφάδες (Παππάς): Παππάς 16(2), Παπαϊωάννου 10(1), Αλεξιάδης 18(4), Κακλαμάνος 14(1), Αναγνωστόπουλος 5(1), Ζωιτσάκος 2, Θέος 4, Δίκαρος 2.

Ιωάννινα (Παπαδόπουλος): Ζώτος 7, Νταβουλτζόπουλος 14, Ξιούρας 22(4), Δάσκαλος 13(3), Βάσης 16(3), Πολύζος 7(1), Μπαρτζώκας 8.

Ανόρθωση Βόλου-Αχέρων Καναλακίου 78-72

Δεκάλεπτα: 31-19, 49-36, 67-54, 78-72

Διαιτητές: Γκαρτζονίκας, Πάνος

Ανόρθωση (Καπουρνιώτης): Καραγιώργος 9(2), Τζούμας, Γκοντόπουλος 21(4), Ιλτσόγλου 4, Ζησόπουλος, Μπόγδανος 9(1), Στατούρος 7(1), Τσιακλαγκάνος 4, Σιμάκης 10(1), Σκαμάγκας, Φιλίππου 2, Παρασκευάς 12.  

Αχέρων (Βαβέτσης): Τάτσης 2, Σταύρου, Ζεκιριέ 9(1), Αθανασίου, Κασκάνης 18(4), Βασιλειάδης 5, Χρήστου 11(2), Κακιούζης 13(2), Πάνου 14(1). 

Τιτάνες Παλαμά-ΑΟ Τρίκαλα 72-62

Δεκάλεπτα: 21-16, 37-26, 50-43, 72-62

Διαιτητές: Πράττος, Γεωργούλης

Τιτάνες (Φλώρος): Τσούμας Γ. 4, Μάνος 4, Σαριμπαλίδης 13(3), Σφακιανός, Λάιος, Φαλιάκης, Λολας 16, Αντώνιου 8(2), Τσούμας Σ. 23(3), Αρχοντούλης 2, Χασιώτης, Μπουσκολίτης 2.

Τρίκαλα (Παπαδημητρίου): Φρύδας, Τζιάννης 6, Λεπενιώτης 12(1), Γκαντιάς 2, Κατσίμπας , Αργύρης 7(1), Αρκούδας, Κολότσιος, Τζόελ Ταμ 3(1), Αγγελακόπουλος 12, Σούλκο 20(3), Ευαγγελακόπουλος.

Επόμενη αγωνιστική (19η, 5/3)

Αγριά-Νίκαια Λάρισας  20-0 (α.α.)

Αχέρων Καναλακίου-Αμφισσα

ΑΟ Τρίκαλα-Ανόρθωση Βόλου

ΣΚ Ιωάννινα-Τιτάνες Παλαμά

Αλμυρός-Σοφάδες

Παραμυθιά-Αμπελώνας

5ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Ιωνικός Ιωνίας-ΑΟ Αρετσού 56-52

Πιερικός Αρχέλαος-Αθλος Αλεξάνδρειας 73-41

ΜΕΝΤ-Εθνικός Κοζάνης 82-56

Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού-ΑΣ Καστοριάς 87-79

Κου.Πα. Κιλκίς-ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας 87-58

Ρεπό: ΓΑΣ Μελίκης         

Βαθμολογία (σε 18 αγώνες) 

1. ΑΟ Αρετσού 31 (15-1)

2. Κου.Πα. Κιλκίς 29 (12-5)

3. Ολυμπος Ελευθερίου Κορδελιού 29 (12-5)

4. Ιωνικός Ιωνίας 27  (11-5)     

5. ΜΕΝΤ 26 (10-6)

6. ΑΣ Καστοριάς 24 (8-8)

7. Πιερικός Αρχέλαος 22 (6-10)

8. Αθλος Αλεξάνδρειας 21 (4-13)

9. ΓΑΣ Μελίκης 21 (5-11)

10. ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας 20 (4-12)

11. Εθνικός Κοζάνης 20 (3-14)

* Κου.Πα. Κιλκίς, Όλυμπος, Άθλος Αλεξάνδρειας και Εθνικός Κοζάνης έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο.

Αναλυτικά οι αγώνες

Κου.Πα. Κιλκίς-ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας 87-58

Δεκάλεπτα: 29-18, 52-27, 74-41, 87-58

Διαιτητές: Κολοκυθάς, Κανελλίδης

Κου.Πα. (Θεοδωράκος Ν.): Παπαδόπουλος Σ. 14(4), Ημερίδης 12(2), Ποζίδης 2, Παπαδόπουλος N. 2, Mιροσάβιτς 12(2), Πιπερτζής 9(2), Θεοδωρακος 17(4), Τσιλιγκαρίδης 2, Θεογιάννης 9(1), Ακριτίδης 4, Κολεσιώτης.

ΠΑΟΚ Μεσ. (Δουβλέτης): Ρέππας 4, Αλτένις 5 (1), Δήμου 7(1), Φούσας 13(3), Παγανάς 15, Πανίδης 7, Ναϊπλής 3, Μαλλιούρας 4.

ΜΕΝΤ-Εθνικός Κοζάνης 82-56

Δεκάλεπτα: 23-8, 33-20, 61-35, 82-56

Διαιτητές:  Αβραμίδου, Παπαγιώτης

ΜΕΝΤ (Τσούρμας): Βαγγέλης, Περγαμηνέλης 2, Ψευτογκάς 8(2), Μιχαηλίδης 7, Μούτσιος 7(1), Τριαντάφυλλου, Δημητρίου 8(1), Νεοχωρίτης 4, Παραπούρας 25(4), Κάσουρας 14, Καντάρκος 7.

Εθνικός Κοζάνης (Καλομενίδης): Μπίγγας 1, Ματούλας 5(1), Κατάνος, Τσολάκης 6(2), Γιαμούζης 19(2), Καπένης 9, Τοπάλι 11(1), Κυρούδης, Μακρίδης 5.

Ιωνικός-Αρετσού 56-52

Δεκάλεπτα: 22-6, 31-16, 49-33, 56-52

Διαιτητές: Kωνής, Δικταπανίδης

Ιωνικός (Χριστοφορίδης): Σαρακατσάνος 3(1), Στόλης 4, Φόρογλου 11(2), Παναγιώτου 5(1), Ματενίδης 5, Αντωνιάδης, Διγενής, Βαϊράμης, Περιστεράκης 7(1), Ζωγράφος 17, Τολιόπουλος 4, Κοτζακιουλάφης.

Αρετσού (Πετρόπουλος): Ρόπουτης 3(1), Καραμπέκης 11(1), Πλιούκας 8(2), Καπώνης, Κυφωνίδης 22(2), Παπανικολάου, Γεωργάκης 6, Τσιούπλης 2.

Πιερικός Αρχέλαος-Αθλος Αλεξάνδρειας 73-41

Δεκάλεπτα: 16-15, 43-19, 54-30, 73-41

Διαιτητές: Αναστασιάδης Γ., Κασούμης

Πιερικός Αρχέλαος (Eυγενειάδης): Kαρακώνης, Λιόλιος 17(3), Zαφειρούδης 9(1), Tσορτανίδης  2, Γκογκίδης 5(1), Γαλανός 2, Ροδοστόγλου 12(2), Kαπαγιαννίδης , Kοντσές 15, Γεροστέριος, Tσιόγκας 11.

Άθλος Αλεξάνδρειας (Aγγέλης): Τερζόπουλος, Μέλιος, Σιτσάνης 12, Kομμάτας 4, Aγγέλης, Γκίτκος, Tσαρούχας 8, Στυλιανίδης, Κοχλιαρίδης 17, Τάκουτης.

Όλυμπος Ελευθερίου Κορδελιού-ΑΣ Καστοριά 87-79

Δεκάλεπτα: 26-18, 41-38, 71-68, 87-79

Διαιτητές: Ισιγώνης, Ράπτης

Όλυμπος (Παπαδούλης, Τζελέπης): Νετζήπογλου, Γκιφόπουλος 9(1), Κοκονέση 7(1), Ταβλαρίδης 2, Πυδαράκης 21(4), Μαυρίδης 17(3), Μυλωνίδης 22(1), Κιόσα, Γιανουζάκος, Μπάρδας 9.

Καστοριά (Καραταγλίδης): Παπαμαργαρίτης 7, Παντελίδης 11, Χότζα 26(1), Δαραβίγκας 2, Κορομπίλιας 6, Τερσενίδης 6, Μπέγος 21(3), Παπαδημητρίου 2, Ντόντης, Πιπερόπουλος.

Επόμενη αγωνιστική (19η, 5/3)

Άθλος Αλεξάνδρειας-ΜΕΝΤ

ΑΟ Αρετσού-Πιερικός Αρχέλαος

ΠΑΟΚ Μεσοποταμίας-Ιωνικός Ιωνίας

ΑΣ Καστοριάς-Κου.Πα. Κιλκίς

ΓΑΣ Μελίκης-Όλυμπος Ελευθερίου Κορδελιού

 Ρεπό: Εθνικός Κοζάνης

6ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΚΑΟ Δράμας-ΓΑΣ Κομοτηνή 79-73 (παρ.)

Αρίων Ξάνθης-ΚΑΟ Χαλκιδικής 51-64

Ρούπελ Σιδηροκάστρου-Ασπίδα Ξάνθης  79-76 (παρ.)

Απόλλων Καλαμαριάς-Γαλάτιστα 65-82

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Βασιλικά 59-75 

Ρεπό: Ανατόλια

Βαθμολογία (σε 18 αγώνες) 

1. ΚΑΟ Δράμας 30 (14-2)

2. ΓΑΣ Κομοτηνή 28 (12-4)

3. Γαλάτιστα   28 (11-6)      

4. Ρούπελ Σιδηροκάστρου 27 (10-7) 

5. Ανατόλια 26 (10-6)      

6. Βασιλικά 26 (10-6)   

7. ΚΑΟ Χαλκιδικής 24 (8-8)

8. Ασπίδα Ξάνθης 23 (6-11)      

9. Ελπίδα Αμπελοκήπων 22 (5-12) 

10. Απόλλων Καλαμαριάς 20 (4-12)

11. Αρίων Ξάνθης 16 (0-16)    

* Γαλάτιστα, Ρούπελ, Ασπίδα Ξάνθης και Ελπίδα Αμπελοκήπων και έχουν έναν αγώνα περισσότερο.

Αναλυτικά οι αγώνες

Ρούπελ Σιδηροκάστρου-Ασπίδα Ξάνθης 79-76 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 20-15, 37-32, 51-51, 70-70 (κ.α.), 79-76

Διαιτητές: Ντόντης, Κουρόγλου

Ρούπελ (Κοκολιός): Κάτος 14(1), Φραγκούλης 12(1), Κεμανετζής 9(1), Δαλαγκόζης 13(2), Γιαννάτος, Γκούτζιας 12, Παπαδόπουλος 8, Σιδερίδης 11(1).

Ασπίδα (Παναγιωτόπουλος): Σαββουλίδης, Αγγελόπουλος 23, Παπαϊωάννου 10(2), Στουρνάρας 10, Παπανικολάου 4, Παυλάκης 8, Παναγιωτόπουλος, Κάλφας 2, Ρούμογλου, Γεωργίου 4, Πιεβάλιτσα 15(3).

ΚΑΟΔ-Κομοτηνή 79-73 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 22-22, 37-37, 50-52, 70-70 (κ.α.), 79-73

Διαιτητές: Δέλλας, Αγραφιώτης Β.

ΚΑΟΔ (Γρηγοριάδης): Μαρκόπουλος 14(1), Σιταρίδης 6(2), Στυλίδης 6, Γρηγοριάδης 2, Γρούδος 29(3), Μπέσσας 2, Κουμλέλης 13(1), Βοϊβατόπουλος 1, Ραντοσάβλιεβιτς 6

Κομοτηνή (Φωτεινάκης): Μπίλιος 3(1), Ζώτος, Χωματάς, Περρής 17(2), Αρχιμανδρίτης 13, Ναλμπάντης 9(1), Παπανδρεόπουλος 9, Χριστοφορίδης 3(1), Χαλίλ, Μάντιτς 19(2)

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Βασιλικά 59-75

Δεκάλεπτα: 16-13, 38-32, 52-49, 59-75

Διαιτητές: Κωνσταντινέλης, Μιχέλης

Ελπίδα (Σπασέγκος): Αναστασιάδης, Καμπέρης 3(1), Στεάι, Λάτος 4, Κομπογιάννης, Τσιβεριώτης 14(1), Γαλατσόπουλος, Σαββίδης 4, Ράπι 5(1) Μαλακόπουλος 26(3), Παπαδόπουλος  3, Μητρόπουλος.

Βασιλικά (Σίνος): Σκαρλής, Ζέκας, Ντισλής 14(2), Παπαγεωργίου 18(3), Δεμίρογλου, Τσιάμης 6, Πατίκας 3(1), Θάνο 16, Σύρος, Οικονόμου 14, Πασούδης  4, Κουτσμανής.

Απόλλων Καλαμαριάς-Γαλάτιστα 65-82

Δεκάλεπτα: 16-22, 37-39, 46-55, 65-82

Διαιτητές: Θεοδωρίδης, Νικολαΐδης

Απόλλων Καλαμαριάς (Πολυμένης): Γκαντίδης Θ., Καρυπίδης, Βούκα 11(1), Πολυμένης 6(2), Λαγός 21(3), Πάσσαρης, Γκαντίδης Μ. 7, Λαδόπουλος 4, Λίλης 2, Μακούλης 9(1), Πανούδης, Τσίγκας 5(1).

Γαλάτιστα (Παπαδόπουλος): Αμπατζίδης 11(2), Μάρκου 9(1), Καλπαξίδης 18(1), Καφαντάρης, Μυλωνάς 5(1), Καζλάρης 6(2), Δάρατζης 2, Νουκάρης 4(1), Κωστακίδης 11, Πιπιλιάρης 16.

Αρίων Ξάνθης-ΚΑΟΧ 51-64

Δεκάλεπτα: 10-16, 22-25, 39-48, 51-64

Διαιτητές: Αθανασιάδης Αθ., Σκρίνος

Αρίων (Σιδηρόπουλος, Παπαδόπουλος): Καρανικολίδης Σ., Σανούδος 6(1), Τσαμουρτζής, Καρανικολίδης Δ. 8(1), Γεωργιάδης, Ζαμβρακίδης 13(3), Κομποχόλης, Κλωνάρας 11(3), Ράπτης 9(1), Αδαμίδης 4, Κατσινέλης.

ΚΑΟΧ (Παναγιωτόπουλος): Παναγιωτόπουλος, Σμυρλής 11(3), Ζωγράφος 17(2), Σερέτης, Βέτσος, Χαρταβέλας, Τύπος 13(1), Γκιουζελίδης 20, Ράντονιτς 3.

Επόμενη αγωνιστική (19η, 5/3)

Βασιλικά-ΚΑΟ Χαλκιδικής

ΓΑΣ Κομοτηνή-Αρίων Ξάνθης

Ανατόλια-ΚΑΟ Δράμας

Ασπίδα Ξάνθης-Απόλλων Καλαμαριάς

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Ρούπελ Σιδηροκάστρου

Ρεπό: Γαλάτιστα

Σημείωση:

1) Στα play offs συμμετέχουν οι τέσσερις 1οι κάθε ομίλου. Στη Β΄ Εθνική ανέρχονται συνολικά έξι Σωματεία, οι νικητές της Γ΄ Φάσης των play offs.

2) Στα play out συμμετέχουν οι ομάδες που κατετάγησαν στις θέσεις 5 έως 12 της βαθμολογικής κατάταξης του 1ου, 2ου, 3ου, 4ου, 6ου ομίλου. Στον 5ο όμιλο η ομάδα που θα καταταγεί στην 5η θέση μετά τη λήξη της Α΄ Φάσης του πρωταθλήματος θα περάσει στην Γ΄ Φάση άνευ αγώνα. Οι τέσσερις ηττημένοι από τη Β΄ Φάση των play out του 1ου, 2ου, 3ου, 4ου, 6ου ομίλου, οι τρεις ηττημένοι από τη Β΄ Φάση των play out του 5ου ομίλου και οι δύο ηττημένοι από τη Γ΄ Φάση των play out του κάθε ομίλου, σύνολο 35 Σωματεία, υποβιβάζονται στα τοπικά πρωταθλήματα όπου ανήκουν.