Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα (22/01)

Με δράση και στους τέσσερις ομίλους συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών.

1ος Όμιλος (13η αγωνιστική)
Πανιώνιος-Δαναοί Άργους 58-64
Αμύντας-Ατρόμητος Πειραιά 70-48
ΠκΑΟ Άμιλλα – Άρις Καλαμάτας 87-30
Ρεπό: Πορφύρας
Σάββατο 21/1
ΕΑ Προμηθέας 2014-Αθηναϊκός 48-68

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Πανιώνιος ΓΣΣ – Α.Ο.Άργους Οι Δαναοί 58-64
Διαιτητές: Τσαπαλιού, Τζανετάκης
Δεκάλεπτα: 7-22, 23-36, 38-46, 58-64
Πανιώνιος ΓΣΣ (Παπαζαφειρόπουλος, Κωνσταντώνης): Κριτσιδήμα 8(2), Πλώτα 3, Καμπισιούλη, Γραμματικού 2, Μαγγίνα 16, Ηλιοπούλου, Ανδρονικίδου 2, Μπιλλή, Γιανακούλια, Στεφανίδου 19(3), Χατζηνικολή 8(1), Γερακάρη.
Α.Ο.Άργους Οι Δαναοί (Βερβαινιώτης): Μπενέκη 2, Δανούση 14, Μπάλλα 9, Ζαρόκωστα 8, Στρατή, Μάγκλαρη, Χρυσοστομίδου 9(1), Νάκο, Στογιάνοβιτς , Χελιώτη 22.

Αμύντας-Ατρόμητος Πειραιά 70-48
Διαιτητές: Μπαράκου-Πουλάκης
Διαιτητές:19-20, 34-29, 52-39, 70-48
Αμύντας (Δρακάκη): Κλείτσα 11(1), Μαργώνη 8(1), Κοντογιάννη 6, Κρικέτου, Σταυριανάκη, Παπαρδέλα 20, Ντάνου 13(1), Μαζαράκη 2, Βαρβιτσιώτη 10, Πλυτά, Κωσταρίδη.
Ατρόμητος Πειραιά (Χρυσοβελίδης): Καρρά 3, Βλάνη 10(1), Καραπατάκη, Τσίτσου 5, Θεοδωσουλάκη 9, Γιαννικάκη 9(1), Μερκούρη, Καζούρη, Σδένια 2, Μπαρμπαλιά 10, Γατσούλη.

Αμιλλα – Αρις Καλαμάτας 87-30
Διαιτητές: Πλέγας, Παπαδόπουλος
Δεκάλεπτα: 21-11, 49-20, 73-22, 87-30
Αμιλλα (Γουναρά): Αυγέρη 7(1), Τζουγκράκη 18(4), Παππά, Καραχάλιου 13, Νίξινα, Λυκούδη 5(1), Μάντη, Χαρούνι 7(1), Καρανάσιου 13(1), Μόσζου 2, Παπακώστα 14(2), Μούκα 8.
Αρις Καλαμάτας (Μπακογιάννης): Κουτέλα 6, Μπάκου 6, Πολυχρονίδου, Κωνσταντινέα 1. Παπαδάκη, Χονδρουδάκη 3(1), Παπαδοπούλου 14(2), Σούτα.

Η βαθμολογία

1. Αθηναϊκός 23
2. Αμύντας 22
3. Δαναοί Αργους 21
4. Αμιλλα 19
5. Πανιώνιος 17
6. Πορφύρας 16
7. Προμηθέας Πάτρας 13
8. Ατρόμητος Πειραιά 13
9. Αρις Καλαμάτας 12

Η επόμενη αγωνιστική (14η, 29/1)

Δαναοί Αργους-Προμηθέας Πάτρας
Ατρόμητος Πειραιά-Πανιώνιος
Πορφύρας-Αμύντας
Αθηναϊκός-Αμιλλα
Ρεπό: Αρις Καλαμάτας

2ος Όμιλος (11η αγωνιστική)
ΑΕΚ Περιστερίου-Αγ. Παρασκευή 53-60
Αιγέας Χίου-Ιωνικός Ν.Φ. 56-79
Τερψιθέα-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 43-63
Ρεπό: ΚΑΟ Μελισσίων

Αναλυτικά τα παιχνίδια

ΑΕΚ Περιστερίου – Αγία Παρασκευή 53-60
Διαιτητές: Διόλατζης, Πολάτογλου
Δεκάλεπτα: 9-12, 25-36, 38-47, 53-60
ΑΕΚ Περιστερίου (Κοσμίδης – Κάργιαννης): Μαλαπάνη, Καλαντζή 3(1), Καίσαρη 18(3), Ράπτη, Γαβαλά, Νάου, Τασουλή, Γιακάλου, Κοντογεώργου 9(1), Παπαμαρκάκη 2, Τζίβα 21(2), Παναγιωτοπούλου.
Αγία Παρασκευή (Ρουμπελάκης – Στρατής): Κακοσούρη, Χατήρα 4, Σακουλάκη 3, Ακρίβου, Ευαγγελάτου 11(1), Πολιτοπούλου 8, Τσέρου 8(1), Καράμπελα, Γρίσπου 15(2), Κυρκοπούλου, Βούλγαρη 11.

Αιγέας Χίου – Ιωνικός ΝΦ 56-79
Διαιτητές: Τούσης, Κουλιμπαρίτσης
Δεκάλεπτα:13-15, 25-40, 42-62, 56-79
Αιγέας Χίου (Γιασεμής, Χαμέτης): Κοτσία 6(1), Δάνδουλα 13, Μαργαρίτη, Γιαμαλίου 15, Καλαφάτη 3(1), Ξενοκώστα 8, Αλακσχάρ 6, Καλλιαμπάκου, Χαψιά, Νάκη, Παφύλα, Μπόγη 2.
Ιωνικός ΝΦ (Σκαλωμένος): Καλακώνα 8, Καραβέλη 3(1), Καρούσου 1, Καμπουράκη 16(1), Λέρη Ο. 16, Ψωμά 14, Τζίμα 4, Λέρη Κ. 6, Ζίου 4, Τζιώλου 5(1), Αντωνοπούλου, Τζούβαλη.

Τερψιθέα Γλ. – Κρόνος Αγ. Δημ. 43-63
Διαιτητές: Πετράκης Γιάν.-Παπαδόπουλος Ανδ.
Δεκάλεπτα: 13-20, 25-34, 37-48, 43-63
Τερψιθέα Γλ. (Βασιλάκος): Κορδαλή 3, Ξενιτοπούλου 2, Στεριοπούλου 9(3), Τσιμπίδη, Λαμπράκη 6, Δανδουλάκη 14(2), Τραγουστή 3(1), Συγγρού 3, Καντέλη 3, Σιδηροπούλου.
Κρόνος Αγ. Δημ. (Νικολαϊδου – Τσιαντής): Δερμιτζάκη 4, Διαμαντοπούλου 3(1), Τσιμπίδη, Καμμένου 8(2), Τσιρογιώργη, Γεωργακοπούλου 2, Τσαγκαροπούλου 3, Καλομητσίνη 8(2), Κριμιτζά 10, Μπλιθικιώτη 8(1), Δραμιτινού 2, Γιαμπάνη 15.

Η βαθμολογία

1. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 20
2. ΚΑΟ Μελισσίων 20
3. Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας 18
4. Αγία Παρασκευή 18
5. ΑΕΚ Περιστερίου 15
6. Τερψιθέα Γλυφάδα 15
7. Φοίνικας Πειραιά 13
8. Αιγέας Χίου 11
*Ο Φοίνικας Πειραιά έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα.

Η επόμενη αγωνιστική (12η, 5/1)
Ιωνικός Ν. Φιλαδέλφειας-Τερψιθέα Γλυφάδα
Αγία Παρασκευή-Αιγέας Χίου
Κρόνος Αγίου Δημητρίου-ΚΑΟ Μελισσίων
Φοίνικας Πειραιά-ΑΕΚ Περιστερίου 0-20(κ.α.)

3ος Όμιλος (13η αγωνιστική)
Αστέρας-ΧΑΝΘ 49-54
Ολύμπια Λάρισας-Απόλλων Πτολεμαϊδας 54-57
Αναγέννηση Ν.Ρ.-Άρης 40-73
Ρεπό: Ιωάννινα Σκ, Απόλλων Καλαμαριάς

Αναλυτικά τα παιχνίδια
Αστέρας Καβάλας-ΧΑΝΘ 49-54
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Γρ.-Τογανίδου
Δεκάλεπτα: 9-11, 16-23, 34-41, 49-54
Αστέρας Καβάλας (Αϊβαζίδης-Δημητριάδης): Γαϊτάνη 18(3), Ζορμπαλά 15(3), Φραγκάκη 4, Παπανικολάου 2, Λάλλα 3, Ιωακειμίδου 2, Γενιμαχαλλέλη 2, Γιαννάκου 2, Ψυλλάκη 1, Αντριέφσκα, Καραγεωργίου, Μιχαηλίδου.
ΧΑΝΘ (Σερέτης-Καλογεράτος): Χρηστίδου 6, Τσαπόγα 21, Γαβρίλη 8(2), Παπά 9(2), Δημητριάδου 5, Γκρίτζαλη 5(1), Σιδηροπούλου, Δραγκόλα, Γαβριηλίδου, Πετρίδου, Δασκαλοπούλου, Αναγνώστου.

Ολύμπια Λάρισας-Απόλλων Πτολεμαϊδας 54-57
Διαιτητές: Αβραμίδου-Γεωργοσόπουλος
Δεκάλεπτα: 19-16, 28-30, 43-47, 54-57
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι):  Τζεμπελίκου, Χριστοφοράκη 5(1), Καρτσαμάρη 15, Μιχαηλίδου 9(3), Τίγκα 2, Κουτσουνούρη 20(1), Σταυροπούλου 3(1), Κανταρτζή, Δήμα, Κοντίνη, Κούτε.
Απόλλων Πτολεμαΐδας (Παπαδημητρίου): Μεντεσίδου 6(1), Σπυριάδου Μ.-Ο., Κοτζαϊτση 12(2), Διπλαρη 6, Κουκή, Πισιάνη, Αθανασιάδου, Μάντσου, Βλαδίκα 10(1), Δερμιτζάκη, Γκανάτσιου 23, Γεωργοπούλου.

Αναγέννηση Ν.Ρυσίου-Άρης 40-73
Διαιτητές: Μιχέλη Ευ.-Μπαζάκας
Δεκάλεπτα: 13-18, 25-40, 36-52, 40-73
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Μαυρίδης-Παπαδάκη): Τσαλοπούλου, Αντωνίου 2, Θώμογλου, Κουλιακιώτη 2, Γκόγκου Μ, Καζαντζή 9(1), Τζίκου 12, Παπαδάκη 10, Αξιλιθιώτη, Σταμπή, Αθιανά 5.
Αρης (Τσαμπούρη-Λέκος): Εφραιμίδου, Καρβουνιάδου 4, Κυρπιζλίδου 5, Τζημορώτα 7, Τσιαρσιώτη 2, Κουμαντσιώτου 2, Παπαϊωάννου 3, Μπαλτζή 2, Δροσούνη 10, Νάστου 23(2), Μιχαηλίδου 15(1), Ιγγλέζου.

Η βαθμολογία

1. Αρης 24
2. Απόλλων Καλαμαριάς 19
3. Απόλλων Πτολεμαϊδας 19
4. ΣΚ Ιωάννινα 18
5. Ολύμπια Λάρισας 18
6. ΧΑΝΘ 16
7. Αστέρας Καβάλας 16
8. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 15
9. Λασσάνης Κοζάνης 8
*Ο Λασσάνης Κοζάνης έχει αποχωρήσει από το πρωτάθλημα

Η επόμενη αγωνιστική (14η, 29/1)
Απόλλων Πτολεμαΐδας-Λασσάνης Κοζάνης 20-0(α.α.)
ΧΑΝΘ-Ολύμπια Λάρισας
ΣΚ Ιωάννινα-Αστέρας Καβάλας
Απόλλων Καλαμαριάς-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου
Ρεπό: Αρης   

4ος Όμιλος (13η αγωνιστική)
Νεάπολη-Πάνθηρες Καβάλας 44-51
ΑΓΕ Πιερίας-Ασπίς 2001 Ξάνθης 30-51
Πυλαία-Πανσερραϊκός 59-56
ΝΓΣΘ Ηρακλής-Πιερικός Αρχέλαος 46-45
Ρεπό: Πανόραμα

Αναλυτικά τα παιχνίδια

ΑΓΕ Πιερίας-Ασπίδα Ξάνθης 30-51
Διαιτητές: Λαμπρέλλης-Φωκά
Δεκάλεπτα: 6-17, 15-29, 18-42, 30-51
ΑΓΕ Πιερίας (Αθανασιάδης): Τσενεκίδου 9(1), Μπεκιάρη 10(2), Κουρτέση, Ηλιάδου, Παπουτσίδου 5, Δόβα, Γιαλίδου 2, Μελικίδου, Μυστρίδου, Καραχαρίση 4.
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Τονικίδου 2, Καραλίδου Σ. 10, Μπουτσούκη 10(2), Χατζηαντωνίου, Καρά Αχμέτ 3(1), Βασιλειάδου, Μπαϊρακτάρ 1, Πετρίδου 16, Τσιμπίδου, Καραλίδου Β. 9(1).

ΑΕ Πυλαίας-Πανσερραϊκός 59-56
Διαιτητές: Νικολαϊδης-Πάνος
Δεκάλεπτα: 12-14, 28-26, 39-42, 59-56
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Τσούπα 5, Κωστανάκη 15(3), Διαμαντοπούλου 12, Μαγδαλιανίδου, Βαντσιούρη 6, Κουράτορα 5(1), Καραμπατζάκη 16(1).
Πανσερραϊκός (Ρούλης):  Χωλοπούλου Σ. 14, Μαραγκού 8(2), Ουμενγκόζι 2, Μπακιρτζίδου 6, Τζιαμπάζη 3(1), Χωλοπούλου Μ. 9, Θανοπούλου 7(1), Σπάιτς 7(1).

Ηρακλής-Πιερικός Αρχέλαος 46-45
Διαιτητές: Λυτροσυγκούνης-Γκαρζονίκας
Δεκάλεπτα: 4-11, 15-20, 28-36, 46-45
Ηρακλής (Γιάνναρος-Κολοκυθάς): Κάραλη 15(2), Τσουμπερλή 9, Πάπα, Γιαννούδη 8, Παπαροϊδάμη, Κατσαρέα 2, Πατούνη 9(1), Ουζούνη, Λογδανίδου 3, Νικοδήμου, Σωτηρέλη.
Πιερικός Αρχέλαος (Φώτας): Τελίδου 21(2), Μάντη 4, Ζαμάνη 2, Καρανικόλα, Λάππα, Παπαζιώγα, Μπαγκλαρίδου 8, Μπουμπουλέντρα 8(1), Κιολέογλου 2, Ζαρκανέλα.

ΠΚ Νεάπολης-Πάνθηρες Καβάλας 44-51
Διαιτητές: Κούρογλου-Τσαρδούλιας Χρ.
Δεκάλεπτα: 12-11, 26-20, 36-30, 44-51
ΠΚ Νεάπολης (Παγκούτσος): Παράσχου 12(1), Αργυρού, Ιακωβίδου , Παπαδοπούλου 4, Αγαθοκλέους 3(1), Κρανιώτη 12, Ανδρονίκου, Κυριακού 4, Αγγελακίδου 9(1).
Πάνθηρες Καβάλας (Αστεριάδης-Λογοθέτης): Μαμαλίγκατζη 7(1), Τσάντα 15(1), Γιαχολλάρι, Παναγιωτίδου 12(1), Τριανταφύλλου 9, Απούλτση, Λυκάκη 4, Πετρουσέφσκα 4.

Η βαθμολογία

1. Ηρακλής 21
2. ΑΕ Πυλαίας 20
3. Πιερικός Αρχέλαος 20
4. Πάνθηρες Καβάλας 19
5. Πανσερραϊκός 19
6. ΑΣ Πανόραμα 17
7. Ασπίδα Ξάνθης 15
8. ΠΚ Νεάπολης 13
9. ΑΓΕ Πιερίας 12

Η επόμενη αγωνιστική (14η, 29/1)
Ασπίδα Ξάνθης-ΠΚ Νεάπολης
Πανσερραϊκός-ΑΓΕ Πιερίας
ΑΣ Πανόραμα-ΑΕ Πυλαίας
Πάνθηρες Καβάλας-Ηρακλής
Ρεπό: Πιερικός Αρχέλαος