Πανελλήνιο Παίδων (Β΄Φάση): Αποτελέσματα – Αγώνες (15/5, pics)

Περιστέρι, Hράκλειο, Προμηθέας Πάτρας, Πρωτέας Σχηματαρίου και Ηρακλής Κοζάνης πήραν την πρόκριση για το Final 8 μέσα από τη Β’ Φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων συμπληρώνοντας την οχτάδα της τελικής φάσης. Απευθείας έχουν κλείσει το δικό τους εισιτήριο ο Παναθηναϊκός (ΕΣΚΑ), ο Ολυμπιακός (ΕΣΚΑΝΑ) και η ΔΕΚΑ (Θεσσαλονίκη).

Στην τρίτη αγωνιστική της Β’ Φάσης τα αποτελέσματα που σημειώθηκαν είναι τα εξής:

Α’ Όμιλος (Κιλκίς)

Παρασκευή 13/5

ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-Ηρακλής Κοζάνης 37-67

Αγ. Βαρβάρα Καβάλας-Ζαφειράκης 58-40

Σάββατο 14/5

Ζαφειράκης Νάουσας-ΚΑΟΧ 49-48

Ηρακλής Κοζάνης-Αγ. Βαρβάρα Καβάλας 51-50

Κυριακή 15/5

ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-Αγ. Βαρβάρα Καβάλας 47-58

Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Εκίζογλου

Δεκάλεπτα: 12-18, 23-32, 40-47, 47-58

ΚΑΟΧ (Παναγιωτόπουλος-Βέτσος): Παναγιωτόπουλος 17(2), Μαναβάκης, Χατζής 3(1), Προβατίδης 13, Πήτας, Μαντζίνος 4, Ταμπούρλος, Πούλος 4, Βουτσάς, Γιαννόπουλος, Μαυρίδης 6, Ελευθερούδης

Αγ. Βαρβάρα Καβάλας (Μαγιάννης-Μυτικόπουλος): Παπαδόπουλος Π. 11, Χατζηαβραμίδης 5, Μακαρατζής 17(1), Γιουρούκης 7, Παπαδόπουλος Ι. 10(1), Μάρκου 2, Σπυρίδης 5, Καλέας, Αθανασιάδης, Χαϊτας 3(1), Σιναπούδης 2, Ψωμάς

Ζαφειράκης Νάουσας- Ηρακλής Κοζάνης 35-65

Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Εκίζογλου

Δεκάλεπτα: 7-28, 21-36, 23-57, 35-65

Ζαφειράκης Νάουσας (Τούφας-Ζιάνης): Σιδηρόπουλος, Μπέσκος 2, Ζιάνης 6(2), Παπαπέσιος 2, Σαντίκογλου 2, Σπανέλλης 6(1), Δάιος 1, Τσάνε, Πουρλίδας 8(1), Νούκος 2, Μίσκος 4, Καρατσιόλης 2

Ηρακλής Κοζάνης (Ασβεστάς): Αργυρόπουλος 2, Κουζιάνης, Γκατζιούρας, Κηπουρίδης 2, Τοπάλης 8, Σάκουλας, Πεγκίδης 9(1), Μητσιάνης 10, Φραντζής 8, Φαρμάκης 2, Στιάπης 22(4), Τσαπάρας.

Β’ Όμιλος (Σχηματάρι)

Παρασκευή 13/5

Άλφα ’93 Αγρινίου-Α.Λ. Μυτιλήνης 88-39

Πρωτέας Σχ.-Κεραυνός Λάρ. 69-52

Σάββατο 14/5

Κεραυνός Λάρισας-Άλφα ’93 Αγρινίου 63-71

Α.Λ. Μυτιλήνης-Πρωτέας Σχηματαρίου 38-79

Κυριακή 15/5

Κεραυνός Λάρ.-Αθλ. Λέσχη Μυτ. 82-50

Διαιτητές: Βελέντζας-Πετράκης Ιωάν.

Δεκάλεπτα: 29-7, 43-21, 69-36, 82-50

Κεραυνός Λάρισας (Πάκας-Δεμίρης): Λούπας, Γκανάς 2, Αντωνόπουλος 12 (2), Δεμίρης 8, Πάσχος 30 (3), Μπαρούτας, Στογιάννης, Κουτσαντέλος 1, Τσουκαλέλης 12 (3), Δρυστέλλας 4, Λιάμπος 11 (1), Ευθυμίου 2

Α.Λ. Μυτιλήνης (Καραμβάλης): Κιντάκας 2, Σαμαρτζίδης 2, Τοπάλης 2, Ελευθερίου 7 (1), Δεμερτζής 10 (2), Γεωργίου, Στυλιανίδης 20 (2), Βελέντζας, Τελωνιάτης 1, Βαμβακάς 3, Νικέλης 3 (1), Τζίμης

ΑΛΦΑ 93 Αγρινίου-Πρωτέας Σχ. 77-91

Διαιτητές: Βελέντζας-Πετράκης Ιωάν.

Δεκάλεπτα: 20-25, 28-51, 55-70, 77-91

ΑΛΦΑ ’93 Αγρινίου (Καραπιπέρης-Γεωργάς): Μαλαινός, Σελίμας 3, Βελαώρας, Τραγουδάρας 7, Τσεκούρας, Γαρεφαλλάκης, Κουτρολός 4, Παπαστάμος, Κοράκης 7 (1), Γεωργάς 23, Διώτης 6, Καλύβας 27

Πρωτέας Σχηματαρίου (Χαντζής-Ευμορφοπούλου): Χαλάτσης 24 (3), Μπέτα 8 (1), Μπισούκου 10 (2), Χαντζής Κ. 32 (6), Ντανάσης 3, Κατσιμήτρος, Τσιώλης, Βόγγελης 14 (3), Ευαγγελούδης, Ντανάσης, Σεφέρης, Χαντζής Γ.

Γ’ Όμιλος (Κόρινθος)

Αποτελέσματα

Παρασκευή 13/5

Προμηθέας Π.-Ολυμπία Αργολίδας 85-61

Βούρειος-Πελασγός 67-53

Σάββατο 14/5

Πελασγός-Προμηθέας 48-85

Ολυμπία Αργολίδας-Βούρειος 61-75

Κυριακή 15/5

Προμηθέας-Βούρειος 92-61

Διαιτητές: Τζιμινίδης-Χρόνης

Δεκάλεπτα: 19-16, 27-11, 21-15, 15-19

Προμηθέας Π. (Σκροπολίθας Β.): Βλάσσης 11, Πρίφτι 5, Αναγνωστόπουλος 9, Στέβοβιτς 10, Ρουμελιώτης 8, Σοϊλεμετζίδης 17, Καούρης 1, Κονδύλης 2, Αποστόλου 17, Πρέκας 13, Σαρρής, Τσίρος

ΒΑΟΛ Χίου (Χατζηλάμπρου): Ξυνταριανός, Μηλιάδης Φ., Σπάρταλης 40, Αγγελής, Μηλιάδης Λ. 6, Γιαννούτσος, Χατζηλάμπρου 11, Αλούρδας 4, Λουκουράκης, Σπυρέλλης, Πιπινιάς, Τσιμούνης

Πελασγός-Ολυμπία Αργολίδας 49-65

Διαιτητές: Τζιμινίδης-Χρόνης

Δεκάλεπτα: 14-17, 15-18, 9-15, 11-15

Πελασγός (Τσατσούλης-Μανιάτη): Γιαννόπουλος 14, Κουκουλάς 3, Θεοδωρόπουλος 16, Μακρής, Μπουγάς 10, Μανιάτης 4, Ασημάκης, Δρακόπουλος 2, Καρδάσης, Μερζιώτης, Τουλκερίδης, Ναστόπουλος

Ολυμπία Αργολίδας (Γκόλαντας): Δανιηλόγλου, Γκατζία, Κάζας 14, Γκόλαντας 28, Μάντιτς 3, Μαραγκός 4, Διαμαντάκος, Καλούδης 8, Ηλιάδης 6, Μερμίγκης, Κουσκούλης, Βλάχος 2

Δ’ Όμιλος (Αρχάνες)

Αποτελέσματα

Παρασκευή 13/5

Άνδρος-Ηράκλειο 36-89

Σάββατο 14/5

Ηράκλειο-ΑΕ Δικαίου Κω 55-38

Κυριακή 15/5

Άνδρος-ΑΕ Δικαίου Κω 55-68

Διαιτητές: Χατζημάρκος-Γεωργιλάκης

Δεκάλεπτα: 16-15, 9-20, 19-16, 11-17

Άνδρος (Μουστάκας): Μπέλλος 32, Βίλα, Παπά, Χέλμης, Μωράκης, Βαρθολολαίος 4, Αθανασίου, Μπάρδο 6, Σπυρόπουλος, Λανέ 2, Λουκισας 3, Πέτσας 2

ΑΕ Δικαίου Κω (Τζουμάκας): Παπούλης 5, Χατζηγιακουμής 2, Δρόσος 7, Τσαγγάρης 27. Πίτσης, Ταράτα 2, Κουζούκας 23, Κούλλιας 2, Φώτης

Ε’ Όμιλος (Αθήνα, Πεύκη)

Αποτελέσματα

Παρασκευή 13/5

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Περιστέρι 52-70

Σάββατο 14/5

Περιστέρι-Ηρακλής 86-75

Κυριακή 15/5

Ηρακλής-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 91-82

Διαιτητές: Νάστος-Μπακετέα

Δεκάλεπτα: 17-26, 26-20, 24-18, 24-18

Ηρακλής (Τσίμπος): Παπαδόπουλος 2, Γερούκης, Οικονόμου 6, Μητσόπουλος, Χαρτώνας 7, Κομνιανίδης Ι. 23, Όμο 22, Κομνιανίδης Α. 11, Ακριτίδης 8, Μαυρίδης 12

Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Καλούδης): Ιακώβου 8, Μποσγανάς 2, Σφούνος 13, Τζουρμπάκης 2, Μαρτζούκος 3, Δεληδημήτρης 8, Σουγλέρης 8, Παλόκα, Ντόρβας 7, Σουλιμιώτης 17, Κακαβιάς, Στογιάνοβιτς 14