×

Προειδοποίηση

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 947
Menu

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα και Βαθμολογίες (23η αγωνιστική)

1ος Όμιλος

Το Μαρούσι ήταν ο θριαμβευτής της 23ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλος της Β' Εθνικής, αφού πήρε μεγάλη νίκη μέσα στην έδρα του Παπάγου και προβάδισμα στη μάχη της δεύτερης θέσης, πίσω από το Περιστέρι που συνεχίζει ακάθεκτο την πορεία του προς την Α2. Μαζί του έμεινε μόνο ο Πανερυθραϊκός που πέρασε με νίκη από τη Μάνδρα, αφού και το Κορωπί έχασε έδαφος μαζί με το ματς στην έδρα του από τον φορμαρισμένο Ιωνικό που διεύρυνε το σερί νικών του.

 

ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΕΦΑΟΖ-Περιστέρι 66-78

Κρόνος Αγ. Δημ. -Πανελευσινιακός 81-62

Πρωτέας Β. -ΑΕΝΚ 70-67

Απόλλων-ΚΑΠ 67-75

Μανδραϊκός - Πανερυθραϊκός 71-80

Παπάγου-Μαρούσι 61-72

Τρίτων-Εργοτέλης 77-73

Κορωπί-Ιωνικός 73-83

 

ΤΑ ΦΥΛΛΑ ΑΓΩΝΩΝ

 

ΕΦΑΟΖ-ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ 66-78

Διαιτητές: Τσαχάκης, Λαζαρίδης

Δεκάλεπτα: 15-18, 34-39, 53-60, 66-78.

ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Παπαδημητρίου 10 (1), Γκόντγουιν, Γκαβασιάδης 13 (1), Γεωργοπαπαδάκος 8 (1), Νάκης, Σαμοθράκης 7 (1), Καστανιώτης 6, Λεγκίκας 16 (1),Γεωργιάδης 3 (1), Ξύδης 3 (1), Κοψιάς.

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ (Καραγιάννης): Παππάς 13, Ντακούλιας 2, Γοργόνης, Μαγκουνής 19 (1), Πολυτάρχου 9 (1), Παπαντωνάκος 2, Μάντζαρης 13 (2), Λυκογιάννης 7 (1), Κατιάκος, Γκιουζέλης 2, Καπώνης 11 (3), Χουγκάζ Ρ.

 

ΚΟΡΩΠΙ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚ. 73-83

Διαιτητές: Μηλαπίδης, Μαγκουνής

Δεκάλεπτα: 14-16, 32-37, 52-60, 73-83.

ΚΟΡΩΠΙ (Κατσούνης): Αγόρης 5 (1), Παναγιώτου, Θεοδωράκος, Καραδολάμης 11 (2), Κερασοβίτης 11 (1), Αμπαράς 18 (3), Αγγελόπουλος 4, Ντάλλης 16 (1), Σταθόπουλος 2, Μαύρος 6.

ΙΩΝΙΚΟΣ (Γούναρης): Βασιλόπουλος 7 (2), Παναγιωταράς 3 (1), Καπινιάρης 6, Παλαιοχωρίτης 9 (2), Βουγιούκας 11, Πετρόπουλος 14 (1), Περδικάρης 10, Πάντσιος 5 (1), Μπολάτογλου, Κοντραφούρης, Περσίδης 18 (3), Καλογερίας.

 

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ-ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 71-80

Διαιτητές: Ζακεστίδης, Τσολάκος

Δεκάλεπτα: 13-21, 30-42, 38-60, 71-80.

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ (Μπεκές, Στρατικόπουλος): Μουστόπουλος 15, Βαφιάς 5 (1), Κούρτης, Ψυλέας 21, Γεωργοπαπαδάκος 19, Λυτόπουλος, Τζιβελέκας 4, Κωτσόπουλος, Παπανικολάου, Ζαφείρης 7 (1), Ντότσι, Παπαπέτρος.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ (Χουχουλής): Πρισκομάτης, Τσικόπουλος, Πρίτσος 9, Σοφρωνάς 6, Κούσουλας 13 (2), Καλλιανιώτης, Γιαουρτόγλου 9 (1), Τοπάλης 18 (2), Δέλλιος 2, Υφαντής 7, Αντωνίου 14 (4), Καλούδας, Γιανναλέτσος 2.

 

ΠΑΠΑΓΟΥ-ΜΑΡΟΥΣΙ 61-72
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Στρέμπας
Δεκάλεπτα: 21-21, 37-39, 49-61, 61-72.
ΠΑΠΑΓΟΥ (Σορώτος, Παπασπυριδάκος): Αποστολίδης 2, Δέδες 7 (1), Ζώρζος 2, Αρσένης 13 (3), Φακοπουλίδης 14 (1), Χαϊκάλης 5 (1), Γκάτζο 9, Κακιούζης 8, Φωτητζόγλου, Σιμόπουλος, Kαμπούρης, Μερκούρης.
ΜΑΡΟΥΣΙ (Κεραμιδάς, Μαρίνος): Στασινός 6(1), Ξύδας 11 (1), Μπαλάφας 10 (2), Κανέλλης 9 (3), Σολωμός 11, Σουρλής 17 (4), Παπαγεωργόπουλος 8, Kαπετάνιος, Χρονόπουλος, Σεργιένκο, Κουτσούγερας, Στούκας.

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ.-ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 81-62

Διαιτητές: Μπούκας, Πλιάκας

Δεκάλεπτα: 20-9, 41-31, 59-48, 81-62.

ΚΡΟΝΟΣ (Παπαμάρκος): Μπάλας 16 (4), Στραγανιώτης 12 (1), Δανάς 1, Ξιούρας 12 (4), Αρχος 11 (3), Ζούκας 4, Κόης 6 (2), Φρουσκλιάς 10 (1), Ηλιόπουλος, Μπέλη, Γκαϊντάσοβ 5, Ματαλιωτάκης 4.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Τσαουσίδης): Κεφαλάς 3, Μιχαλούτσος 9, Ντορμπάρης 3 (1), Μοσχόπουλος, Πέτρουλας 5 (1), Μουμπάρακ 15 (3), Σιδέρης 4, Πουρής, Δούκας 2, Ρεκουνιώτης 16, Μαντζιώρης 5.

 

ΤΡΙΤΩΝΑΣ-ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ 77-73 (παρ.)
Διαιτητές: Μαντήλας-Σταθόπουλος

Δεκάλεπτα: 16-18, 33-34, 48-44, 62-62 (κ.α.), 67-67 (α΄παρ), 77-73
ΤΡΙΤΩΝΑΣ (Μιχελάκος): Γρύλλης 8 (2), Κούτουλας 5 (1), Πετρόπουλος, Καλαντζής 10 (2), Κουκουνιάς 10, Ντιμπ 3 (1), Θυμνιός 21, Γκαβανόπουλος 14 (1), Ανδρεόπουλος 6, Νίκος Βερτούδος.
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Γεωργούτσος 10, Καρακωνσταντάκης 22 (2), Σταράκης 6 (2), Κώστας Βερτούδος 6, Σταμάτης 13 (3), Σαρρής 6, Καραλής 10 (2).

 

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ.-ΚΑΠ. 67-75

Διαιτητές: Παπαφωτίου, Φραγκούλη

Δεκάλεπτα: 19-20, 29-41, 45-55, 67-75.

ΑΠΟΛΛΩΝ (Σταθούλης): Mπάρδας 8 (2), Νασόπουλος, Σπυρόπουλος 9 (1), Mπασδέκης 19 (2), Aρναουτάκης 14, Kυπριτζόγλου 4, Xανιάς 2, Δενδρινός 7 (1), Σιώμος 2, Παπουτσής 2.

KAΠ (Ταυρόπουλος, Ψαράκης): Σκάνδαλος 16, Γραμματίκας 2, Κόκκας, Μπαρτζής, Καρτέρης 13 (3), Πανταζής, Καραμπάς 3 (1), Ροδοστόγλου 20 (2), Μαλτέζος 9, Μαργέλης 12 (1), Καγιαντζάς, Θεοδωράκης.

 

 

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 23 αγώνες)

1. Περιστέρι 19-4 42

2. Μαρούσι 16-7 39

3. Πανερυθραϊκός 16-7 39

4. Παπάγου 15-8 38

5. Κορωπί 15-8 38

6. Ιωνικός Ν. 14-9 37

7. Πανελευσινιακός 13-10 36

8. Μανδραϊκός 12-11 35

9. ΑΕΝΚ 11-12 34

10. Τρίτων 11-12 34

11. ΕΦΑΟΖ 10-13 33

12. Κρόνος Αγ. Δημ. 9-14 32

13. Πρωτέας Β. 9-14 32

14. Εργοτέλης 7-16 30

15. Απόλλων Σμ. 4-19 27

16. ΚΑΠ 3-20 26

 

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (24η, 26/3)

Πανελευσινιακός-ΕΦΑΟΖ

ΑΕΝΚ-Κρόνος Αγ. Δημ.

ΚΑΠ-Πρωτέας Β.

Πανερυθραϊκός -Απόλλων

Ιωνικός-Μανδραϊκός

Περιστέρι Παπάγου

Μαρούσι-Τρίτων

Εργοτέλης-Κορωπί

 

2ος Όμιλος

Η Καστοριά συνέχισε στο δικό της δρόμο μετά και τη νέα της νίκη στο "Δημήτρης Διαμαντίδης", ο Φίλιππος Βέροιας πήρε σημαντική νίκη από την Ευρώπη Πευκοχωρίου, ενώ η Καρδίτσα έφτασε εύκολα στη νίκη όπως δείχνει και το 76-56 απέναντι στη ΧΑΝΘ. Κι αυτά σε μια αγωνιστική στην οποία δεν καταγράφηκε καμία εκτός έδρας νίκη.

Τα αποτελέσματα
Πιερικός Αρχέλαος-Γέφυρα 81-67
Καστοριά-Αίας Ευόσμου 72-64
Ερμής Αγιάς-Ερμής Λαγκαδά 76-75
Χαρίλαος Τρικούπης-Ανατόλια 85-72
Καρδίτσα-ΧΑΝΘ 76-56
Φίλιππος Βέροιας-Πευκοχώρι 83-72
Στρατώνι-Πολύγυρος 83-79
Ασπίδα Ξάνθης-Αγρίνιο 75-68

Οι αγώνες αναλυτικά

Χαρίλαος Τρικούπης-Ανατόλια 85-72

Διαιτητές: Σκούτας, Σπυρόπουλος

Δεκάλεπτα: 21-23, 48-40, 67-59, 85-72

Χαρίλαος Τρικούπης (Δημητριάδης, Μούτσιος): Ιωάννου 7 (1), Βουρνάς 4, Λειβαδάς, Παπαδιονυσίου 4, Τοπουζίδης 9 (1), Μουράτογλου 9 (1), Σταυρόπουλος 13 (1), Παπαρέγκας 12 (1), Γεωργιάδης 16, Δημητρόπουλος, Τσαπατώρης, Ψάλτου 11.

Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Ζαφειρούδης 2, Πρωτούλης 19 (2), Βρεττάς 7 (1), Σιώπης 11 (1), Αζίζης, Σταματογιάννης 6, Τζουβάρας, Βεργίνης 5 (1), Κοτσάνος 15.

Πιερικός Αρχέλαος-Γέφυρα 81-67

Διαιτητές: Φακίτσας, Καρακώστας.

Δεκάλεπτα: 24-17, 42-39, 61-48, 81-67

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Πολυχρόνης, Ταβαντζής, Γκοντόπουλος 5 (1), Γκογκίδης 16 (3), Καραγκιολίδης 7, Χανέλλι 5 (1), Τοπούζης 13, Κωνσταντινίδης 12, Τσιρογιάννης 23 (4), Ζιώγας, Τζιοβάρας, Χατζηλάμπρου

Γέφυρα (Τουλούμης): Κρομήδας 6, Δανάκης 2, Βάσκος 8 (1), Κολοκοτρώνης 1, Ευσταθιάδης, Καζαμίας, Μυλωνίδης 11 (1), Βογιατζής 5 (1), Ταραμάς 3 (1), Ιατρίδης, Μπίσκας 18 (2), Καρούζος 13 (2).

Φίλιππος Βέροιας-Πευκοχώρι 83-72

Διαιτητές: Θεοδώρου, Κοϊμτζόγλου.

Δεκάλεπτα: 21-8, 47-28, 68-55, 83-72.

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας, Μπλατσιώτης): Τσιμίδης, Τσεσμετζίδης, Βάλλιος 10 (2), Παπαδόπουλος 2, Κοθράς 20 (1), Σιόλογκας 32 (1), Θεοδωρίδης 12, Σταυριανίδης 7, Τόκας.

Πευκοχώρι (Καραμανλής): Αμπατζίδης 3 (1), Μητσάκης 6 (2), Λεμονάκης 3, Μουρατίδης 22 (5), Μαυρίδης 21, Γαρέζος 3 (1), Κιγμέτογλου 6, Σταύρου 4 (1).

Ασπίδα Ξάνθης - Αγρίνιο 75-68

Δεκάλεπτα: 14-10, 31-27, 53-44, 75-68.

Διαιτητές: Φουτζήλας - Γαζέτας.

Α.Π.Σ. ΑΣΠΙΣ ΞΑΝΘΗΣ (Κώστας Ιωαννίδης): Ντεμάι 2, Παπαδάκης 4, Γρούδος 3, Στεφανίδης 12(3), Τσιαβές 16(4), Κουτσογιάννης 5(1), Ασημάκης 16(3), Μανδαλάκης 11(1), Πετς 6.

VIVECHROM Α.Ο. ΑΓΡΙΝΙΟΥ (Χρήστος Μυριούνης): Τασόπουλος 7(1), Μπερερής, Σταμούλης, Τάσσος 17(1), Πουρνάρας, Μπαρούχας, Γκρέκας 15(3), Μήτσου 9(1), Γκόβας 8(1), Μακρής 12(1).

ΕΡΜΗΣ ΑΓΙΑΣ-ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 76-75

Διαιτητές: Τσιαπλής, Παπανικολάου

Δεκάλεπτα: 25-18, 47-38, 61-57, 76-75.

ΕΡΜΗΣ ΑΓ. (Γιασσάρης): Τσιαμπαλής 12 (3), Γκανέτσας 5, Μηλιώνης, Ντάλλος, Χαλκιάς 3 (1), Κόμματος 24 (3), Περρωτής 11, Τριανταφύλλου 9 (3), Βαβάτσικος 12 (1), Γούλας.

Ερμής Λαγκαδά (Αμοιρίδης): Καϊκλής, Καμπέρης, Μήνου, Ακεψιμαϊδης 10(2), Μάρουσιτς 20(3), Νώτης 6, Παρίτσης 7(1), Πιλκούδης 5, Σπουργίτης, Γκαμούρας 10, Ελευθεριάδης 8, Καντάρκος 9(1)

ΚΑΣΤΟΡΙΑ-ΑΙΑΣ 72-64

Διαιτητές: Δημάδης-Μπακάλης

Δεκάλεπτα: 16-20, 35-31, 51-51, 72-64.

ΚΑΣΤΟΡΙΑ (Σούλιος): Κυριακόπουλος 20 (3), Χονδρογιάννης, Ματενίδης 7 (1), Απιδόπουλος, Ελευθεριάδης 8, Μπέγος, Τερσενίδης 14 (2), Τασιούδης 2, Τεπετίδης, Αντωνιάδης 7, Μπένας 8, Τσότσος 6.

ΑΙΑΣ (Παπαδόπουλος, Ξανθόπουλος): Αμούντζιας, Τσιμπής 2, Μπαλτζόπουλος 2, Καδής 5 (1), Δεληγιάννης 15 (3), Σικαλίδης 12 (2), Δεμερτζής, Κόκουρας 2, Σεκαδάκης, Σπύρας 8 (1), Τσιακλάγκανος 6 (2), Καραμανώλης 10 (2).

ΣΤΡΑΤΩΝΙ-ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ 83-79

Διαιτητές: Σιμητόπουλος, Δαμίγος

Δεκάλεπτα: 17-16, 39-43, 66-66, 83-79.

ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Χατζούλης): Zυγούρας, Κουντουραντζόγλου 5 (1), Δελίδης 5, Σουτζόπουλος 23 (2), Σαμαράς 9 (1), Φλιάτης Ι. 2, Θωμαΐδης 5, Φλιάτης Γ. 2, Πολιτόπουλος, Δασκαλόπουλος 32 (1).

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ (Καραπιπερίδης): Ζαγορίτης, Πιπιλιάρης 22 (2), Πετρίδης, Παπασαραφιανός 20 (4), Βούλγαρης 1, Χρηστίδης, Νησιώτης 12, Νούκαρης 18 (4), Mίκιτς 6 (1).

ΚΑΡΔΙΤΣΑ-ΧΑΝΘ 76-56

Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Παπαγεωργίου

Δεκάλεπτα: 17-19, 41-31, 63-37, 76-56.

ΚΑΡΔΙΤΣΑ (Ρουμελιώτης, Κομποδιέτας): Σκορδάς, Κουρέπης, Πανταζής, Λάκκας 8 (1), Μαυρογιάννης 10, Παππάς Κ. 7 (1), Πάσσας, Καμαριώτης 11 (2), Παπαδόπουλος 8, Τριχόπουλος 5, Θέος 3 (1), Παππάς Γ. 24 (5).

ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης): Ιορδάνογλου 8 (1), Αμπατζάς 19 (2), Ελευθεριάδης 4, Ζιάκας 10, Δούκας, Γεωργάκης 9, Παπαζούδης, Παπαχρήστου 4 (1), Μελίδης, Φυλακτός 2, Ερμείδης Δ.

Η βαθμολογία (Σε 23 αγώνες):
1. Καστοριά 45 (22-1)
2. Καρδίτσα 40 (17-6)
3. Ερμής Αγιάς 40 (17-6)
4. Πευκοχώρι 36 (13-10)
5. Αγρίνιο36 (13-10)
6. Ερμής Λαγκαδά 35 (12-11)
7. Ανατόλια 35 (12-11)
8. Στρατώνι 35 (12-11)
9. Ασπίδα Ξάνθης 34 (11-12)
10. Χ. Τρικούπης 34 (11-12)
11. Γέφυρα 33 (10-13)
12. Φίλιππος Βέροιας 31 (8-15)
13. ΧΑΝΘ 31 (8-15)
14. Πιερικός Αρχέλαος 30 (7-16)
15. Πολύγυρος 30 (7-16)
16. Αίας Ευόσμου 27 (4-19)

Επόμενη αγωνιστική (24η, 26/03):
Αίας Ευόσμου-Πιερικός Αρχελαος
Ερμής Λαγκαδά-Καστοριά
Ανατόλια-Ερμής Αγιάς
ΧΑΝΘ-Χαρίλαος Τρικούπης
Αγρίνιο-Καρδίτσα
Γέφυρα-Φίλιππος Βέροιας
Πευκοχώρι-Στρατώνι
Πολύγυρος-Ασπίδα Ξάνθης

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων 

-Μετά την σύσκεψη της Διεύθυνσης Αστυνομίας Αθηνών, λόγω αγώνα ποδοσφαίρου και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ, για την 17η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α1 Εθνικής κατηγορίας γυναικών αντί της 04/03/2017, θα διεξαχθεί στις 5/03/2017 και ώρα 16.00, στο Κλειστό γυμναστήριο «Π. ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ».

-Μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ – ΓΣ ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ, για την 20η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος Όμιλος) αντί της 26/02/2017, θα διεξαχθεί στις 25/02/2017 και ώρα 17.00, στο Κλειστό γυμναστήριο ΓΕΦΥΡΑΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ.

Διαβάστε περισσότερα...

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα, αγώνες,βαθμολογία (14η αγωνιστική)

Το Περιστέρι νίκησε το Μαρούσι στο μεγάλο ντέρμπι της 14ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β' Εθνικής, ενώ ο Πανερυθραϊκός συνέχισε με νίκη και παρέμεινε μόνος του στην κορυφή της βαθμολογίας. Στον 2ο Όμιλο η Καστοριά παρέμεινε στην κορυφή, ενώ εκτός έδρας νίκες πήραν Αγρίνιο, Πολύγυρος και Στρατώνι.

Διαβάστε περισσότερα...

Παράταση μεταγραφών

Εν όψει της νέας αγωνιστικής περιόδου 2016-17 και κατόπιν αιτήματος που δέχθηκε η ΕΟΚ από τα σωματεία των Εθνικών κατηγοριών  (Β΄&Γ΄ Εθνική κατηγορία Ανδρών , Α1 & Α2 Εθνική κατηγορία Γυναικών) αποφασίσθηκε η παράταση του χρονικού ορίου των μεταγραφών κατά δέκα (10) ημέρες .
 
Οι πάσης φύσεως μεταγραφές που αφορούν στα σωματεία αυτά θα ολοκληρωθούν στις 20/7/2016 .
 
Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων (13/5)

Σας ενημερώνουμε ότι, μετά τη δήλωση μη συμμετοχής του Σωματείου ΓΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ στον αγώνα ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ – ΓΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ, της 15/05/2016 για την 30η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος), ο αγώνας ματαιώνεται και κατακυρώνεται υπέρ του Σωματείου ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ με σκορ 20 – 0.

Επίσης σας ενημερώνουμε ότι, σύμφωνα με την Ειδική Προκήρυξη του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας ανδρών το Σωματείο ΓΣ ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ εκτός από τον μηδενισμό υφίσταται μείωση ενός (1) βαθμού από τον βαθμολογικό πίνακα του Πρωταθλήματος της αγωνιστικής περιόδου 2015 – 2016 και ενός (1) βαθμού από τον βαθμολογικό πίνακα του αντίστοιχου Πρωταθλήματος που θα συμμετέχει την αγωνιστική περίοδο 2016 – 2017 (άρθρο 7). 

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων (6/4)

Σας ενημερώνουμε πως λόγω τηλεοπτικής κάλυψης κι έπειτα από σχετικό αίτημα της ΕΡΤ, ο αγώνας του Πρωταθλήματος Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών, Πανερυθραϊκός ΑΣ-ΓΣ Ηρακλής θα διεξαχθεί το Σάββατο 9/4/2016 και ώρα 18.00.

Επίσης, για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο σωματείων ο αγώνας ΓΣ Εργοτέλης-ΑΟ Ίκαρος Ν. Σμύρνης για την 27η αγωνιστική του Πρωταθλήματος του Πρωταθλήματος Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (1ος Όμιλος) της 17/4/2016 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 18.00 στο ΚΓ Λίντο.

Λόγω κωλύματος του γηπέδου, ο αγώνας ΓΣ Ελευθερούπολης-ΧΑΝΘ για την 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Γ' Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (4ος Όμιλος) της 10/4/2016 και ώρα 18.00, θα διεξαχθεί στο ΚΓ Ποταμουδιών.

Διαβάστε περισσότερα...

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες (23η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα της 23ης αγωvιστικής στον 1ο και τον 2ο Όμιλο της Β' Εθνικής έχουν ως εξής...

1ος Όμιλος

Φιλαθλητικός-Έσπερος ΑΟΠΑ 79-60
Παπάγου-Νίκη Αμαρουσίου 83-70
Κορωπί-Ηράκλειο 89-93
Ιωνικός Ν.-Ίκαρος Ν. Σμύρνης 78-65
Προμηθέας Χαλ.-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 75-89
Εργοτέλης-Χολαργός 75-72
Πανιώνιος-Ένωση Ιλίου 79-74
Αμύντας-Πανελευσινιακός 84-63


ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ - ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ 79-60
Διαιτητές: Καλογερόπουλος Λ-Μαντήλας
Δεκάλεπτα: 26-15, 42-32, 55-46, 79-60
ΦΙΛΑΘΗΛΗΤΙΚΟΣ (Ζήβας): Παπαδημητρίου 32(6), Κελαϊδής 8(2), Γκαβασιάδης 7(1), Κεφαλάς, Λιακόπουλος, Βαρνάβας 9(2), Αγγελόπουλος 10(2), Λεγκίκας 13(3), Πανταζής, Ζαρμακούπης, Οκεκόουιεν.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ (Κεσαπίδης): Φραντζής 3(1), Στυλίδης 2, Μαγιντόμπε 9, Κελεσίδης 2, Τρυφωνόπουλος 3, Αγγελόπουλος 2, Καραβανάς 13, Γκόβας 11(2), Ψαρόπουλος 8, Μακρής 7(1).
 

AMYNTΑΣ - ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 84-63
Διαιτητές: Μαγκλογιάννης-Μπούκας
Δεκάλεπτα: 23-10, 37-30, 67-43, 84-63
ΑΜΥΝΤΑΣ (Ζαβός): Ζούπας 2, Αγγελόπουλος 20 (2), Τοπάλι 5 (1), Διαμαντόπουλος 9 (1), Μέλος, Μαντζούρος, Βαρδιάνος 5 (1), Πίνης 18 (1), Κουκουνιάς 5 (1), Αλεξάνδρου, Μπάρμπας 12 (4), Βογιατζής 6, Καμπούρης 2.
ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ (Τσαουσίδης): Ηλιάδης Ηλ. 11, Μιχαλούτσος 9, Ηλιάδης Β. 8 (2), Μποχωρίδης 9 (2), Ντέντα 2, Σπηλιόπουλος, Σιδέρης, Δούκας 4, Μπένος 7, Μαντζιώρης 13 (2).


ΚΟΡΩΠΙ - ΗΡΑΚΛΕΙΟ 89-93
Διαιτητές: Κοντίλης - Φακίτσας
Δεκάλεπτα: 24-16, 49-48, 69-71, 89-93
ΚΟΡΩΠΙ (Κατσούνης): Ντάσης, Μελάς 14 (2), Κούσουλας 12 (2), Στούκας, Υφαντής 12 (2), Τύρλας 4, Κερασοβίτης 13 (2), Αμπαράς 7 (1), Σκλάβος 12, Χρύσης 15 (1), Καράμπελας, Κάτσαρης
ΗΡΑΚΛΕΙΟ (Ράλλης): Πρωτογεράκης 2, Αγαπιάδης 11 (2), Παπαδάκης 14 (2), Αυγενικός 5 (1), Σπυριδάκης, Καραδολάμης 2, Κουπίδης 30 (4), Μαραγκάκης 2, Λιανός 12 (1), Πάλλης 15.
 
 
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ - ΧΟΛΑΡΓΟΣ 75-72
Διαιτητές: Μπούσιας, Λογοθέτης.
Δεκάλεπτα: 15-19, 32-36, 52-56, 75-72.
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Μακράκης): Δόσπρας, Κριθινάκης, Μαχαιριανάκης, Τσερκιτσόγλου 11 (1), Σακελλαράκης, Καρακωνσταντάκης 6, Βασιλειάδης 23 (1), Αρναουτάκης 5 (1), Πετράκης 11, Καραλής 19.
ΧΟΛΑΡΓΟΣ (Παπαμάρκος) : Λάππας 9 (1), Δρόσος 3 (1), Παπάς 2, Αγόρης 11(1), Καρτερής 1, Ομάρ-Μουμπάρα 13, Καραμπάς 9 (1), Γραμμάτικας 13 (2), Μπούργανος, Γιανναλέτσος 11
 
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 79-74
Διαιτητές: Πόντας-Πολυχρόνης
Δεκάλεπτα: 17-14, 37-27, 57-44, 79-74
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Ζιάγκος): Γαρμπής 10 (1), Παπαρέγκας 8 (2), Βλάχος 2, Τσουράκης, Κόκκαλης 13 (1), Ζώρζος 3 (1), Μανσαράι, Μίχαλος 8 (1), Φιλιππάκος 15 (1), Τσιάκος 16, Αναγνωστάκης 4.
ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ (Ζαφειράκης): Βαϊδάκης 3 (1), Μπέλλας Γ. 5 (1), Καπινιάρης 13, Φουντάς 9 (1), Τσολάκης 7, Μπασδέκης 21 (2), Μπέλλας Οδ. 13 (2), Κόκκας, Στρατομήτρος 3 (1), Σκορδάς.
 
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ-ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 78-65
Διαιτητές: Φραγκούλη-Σπυρόπουλος Σπ.
Δεκάλπετα: 23-13, 42-26, 56-51, 78-65
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Οικονόμου): Γιαννίκος 4, Κούτουλας 10 (1), Βανδώρος, Γεωργοπαπαδάκος 8 (1), Ντιμπ 7 (1), Μπολάτογλου 3 (1), Ρεκουνιώτης 3, Μούκας, Γκιουζέλης 4, Λυκογιάννης 24 (2), Βεσκούκης 15 (1).
ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ (Παπαδάτος): Σημαιόπουλος 19 (1), Χριστόπουλος, Παπαζαφειρόπουλος, Σταμάτης 3, Βούζας, Βουρλίτης 8 (1), Δορκοφίκης 9 (1), Μιχαλόπουλος 10, Δαρμογιάννης 8, Αντωνούσος 8 (2), Γιαννακοδήμου.
 
 
ΠΑΠΑΓΟΥ - ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ 83-70
Διαιτητές: Ραχιώτης-Γκαμήλη
Δεκάλεπτα: 35-17, 50-34, 66-49, 83-70
ΠΑΠΑΓΟΣ (Πουλίδης): Οικονομάκης, Βιδάλης 11 (3), Σιμόπουλος 2, Αποστολίδης 14 (4), Δέδες 15 (3), Σιούτης 12 (1), Κώτσος, Δορκοφίκης 25 (1), Αρσένης 3 (1), Κατσαντώνης, Τζιβελέκας 1, Ρουμπέας.
ΝΙΚΗ ΑΜΑΡΟΥΣΙΟΥ (Χρυσόγελος): Τσέκενης Ι. 8 (2), Οικονομόπουλος 18, Θωμόπουλος, Παβλίσεβιτς 7 (1), Κοντογιάννης 2, Κυπριτζόγλου 8 (1), Καράμπελας, Σταθόπουλος 6, Σταύρος, Τσέκενης Α., Μούγιος 5, Μαύρος 16.

ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ - ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 75-89
Διαιτητές: Μηλαπίδης-Τσολάκος
Δεκάλεπτα: 18-29, 36-51, 52-74, 75-89
ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ (Νικητόπουλος): Ανδρικόπουλος 7 (2), Κορομηλιάς, Τσακαλάκης, Μιμάνι, Σαμιώτης 4, Ξύδης 15 (3), Καρούζος 20 (4), Παπαθανασόπουλος 9, Ζερβός 9, Σιδέρης 3 (1), Μαλούκος 8
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Σαββάτης): Μπάλλας 6 (2), Στραγανιώτης 8, Μητσάκης 12 (2), Ξιούρας 4, Νικατζάμ 12, Ζούκας 12 (1), Κόης, Φρουσκλιάς 7, Χαλβατζής 1, Γιαννόπουλος 14 (4), Ματαλιωτάκης 13 (1), Περαντωνάκης.


Βαθμολογία (σε 23 αγώνες):

1. Ηράκλειο 42
2. Αμύντας 41
3. Πανιώνιος 41
4. Ιωνικός Νικαίας 40
5. Πανελευσινιακός 36
6. Χολαργός 36
7. Κορωπί 35
8. Παπάγος 35
9. Φιλαθλητικός 35
10. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 34
11. Ένωση Ιλίου 32
12. Εργοτέλης 31
13. Έσπερος Πατρών 31
14. Νίκη Αμαρουσίου 29
15. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 28
16. *Προμηθέας Χαλανδρίου 24
*Έχει έναν μηδενιδμό

Η επόμενη (24η) αγωνιστική (27/3)
Νίκη Αμαρουσίου-Φιλαθλητικός
Ηράκλειο-Παπάγος
Ικαρος Ν. Σμύρνης-Κορωπί
Κρόνος-Ιωνικός Νικαίας
Πανελευσινιακός-Προμηθέας Χαλ.
Εσπερος ΑΟΠΑ-Εργοτέλης
Χολαργός-Πανιώνιος
Ενωση Ιλίου-Αμύντας

2ος Όμιλος

Πιερικός Αρχέλαος-Πολύγυρος      80-62
Αίολος Αστακού-Ανατόλια      83-62
Αγρίνιο-Ευκαρπία      83-79
ΕΑΚ Θεσσαλονίκης-Ερμής Λαγκαδά      51-70
Τιτάνες Παλαμά-ΑΕΛ      61-84
Αργος Ορεστικό-Ιωνικός Ιωνίας      71-59
ΓΣ Λάρισας-Καστοριά      60-71
Ρεπό: Στρατώνι


ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ-ΑΝΑΤΟΛΙΑ 83-62
Διαιτητές: Τσιαπλής-Κατωτικίδης
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 28-13, 49-31, 67-46, 83-62
ΑΙΟΛΟΣ ΑΣΤΑΚΟΥ (Κουταλιανός): Μπρόζος 16 (3), Καλισώρας, Μπεκατώρος, Παππάς 16 (3), Κακλαμάνος 3, Κιτσούλης 21 (1), Θανόπουλος 4, Καλαντζής, Χαρισμίδης 8, Λυμπάρης 11, Κατσαρές 4, Μακρής.
ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Γκαϊτατζής): Γκάτζιας 10, Δοξάκης 12 (2), Σιώπης 4, Γαλανίδης 11 (3), Τριανταφυλλίδης, Θεοδωρίδης 10, Καραμανώλης 2, Βρεττάς 2, Σιώμος 5, Βεργίνης 6.

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ-ΑΕΛ 61-84
Διαιτητές: Τζιβελεκίδου-Κοϊμτζόγλου
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-14, 28-39, 42-59, 61-84
ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ (Μάμμος): Τριανταφύλλου 5 (1), Αρχοντής 2, Γεωργαντζάς 14 (1), Παπαϊωάννου 2, Χουχούμης 11 (1), Σταυρόπουλος 13 (4), Ζαγανάς, Τσιάκας, Φαλιάκης, Αποστολάκης 14.
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Βλαχούλης 5 (1), Αθανασόπουλος 6, Σαριμπαλίδης, Τζήμας 3, Τσούτσος 2, Κουτίνας 12, Κονδυλόπουλος 2, Παπανικολάου 18 (4), Μαλτέσιος 19, Πολίτης 12 (2), Φιλιππόπουλος 5.

ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ-ΚΑΣΤΟΡΙΑ 60-71
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Θ.-Ταρενίδης Κ.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 16-25, 31-29, 40-51, 60-71
ΓΣ ΛΑΡΙΣΑΣ (Ζαφειρούδης): Παπαχρήστος 3, Βαβάτσικος 17 (2), Μπόγδανος 3, Αγγελόπουλος 2, Λαμπρόπουλος 9 (1), Τσιαβές 14 (2), Νταλός 4, Λεπενιώτης 4, Δερμιτζάκης 4, Χανέλλι, Γοργόλης.

ΆΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ - ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ 71-59
Διαιτητές: Τσουμαχίδης, Ζαχαρής.
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-19, 35-34, 63-44, 71-59.
ΆΡΓΟΣ ΟΡΕΣΤΙΚΟ(Καραταγλίδης): Γιαγκόπουλος, Σαββίδης 3, Κίτσιου 3, Μιχαηλ΄θδης 25 (5), Μπέλλος, Μαυρίδης 21 (1), Τράντας 11 (3), Κώττας, Μανδαλάκης 3, Χαντζόπουλος 5, Μποζίνης.
ΙΩΝΙΚΟΣ ΙΩΝΙΑΣ (Μπαξεβάνης): Μυτακίδης, Πρωτούλης 8, Παναγιώτου 7 (1), Τάκης, Βάλλιος, Πονόπουλος, Σιδηροηλίας 10, Μαυροκεφαλίδης 2, Πριμεράκης, Μούκας 12 (1), Κρομμύδας 20.

Πιερικός-Πολύγυρος 80-62
Διαιτητές: Θεοδώρου, Φουτζήλας.
Δεκάλεπτα: 29-12, 42-27, 62-41, 80-62
Πιερικός (Χατζηϊωάννου): Τσιλιγγαρίδης, Καλτσουνάς, Γκοντόπουλος 27 (7), Παρμακτσίδης 10 (1), Γκογκίδης 15 (3), Παπαδόπουλος 4, Σουκάρας, Ασημάκης 13 (1), Ζησόπουλος 3 (1), Μουρίκας, Οικονόμου 6,Τοπούζης 2.
Πολύγυρος (Παπαδόπουλος, Πέγιας): Πιπιλιάρης 15 (1), Τσιμπής 2, Τσιούντος 2, Παπασαραφιανός 6, Χαριστός Κ., Ταουκίδης 7, Βούλγαρης 5 (1), Ζεϊμπέκης 10 (2), Χρηστίδης, Νουκάρης 11 (2), Κοτζαγιάννης 4, Χαριστός Στ.

 

 

ΕΑΚ Θεσσαλονίκης - Ερμής Λαγκαδά 51-70

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Τζιοπάνος.

Δεκάλεπτα: 13-23, 23-42, 42-58, 51-70.

ΕΑΚ (Τσούρμας): Δικταπανίδης 4, Καλπαξίδης 4, Γιαννουζάκος, Γαϊτανίδης 3 (1), Γαρέζος 2, Καραϊσκάκης, Παπαθανασίου 2, Δάλπας 1, Τσουτσούκας, Μπέγας 4, Πολιτόπουλος 8, Γιαννούλης 13.

Έρμης Λ. (Αγγέλης): Καϊκλής 3 (1), Ελευθεριάδης 8 (1), Ακεψιμαΐδης 11 (1), Γεωργιάδης 5, Νώτης 7 (1), Παρίτσης 10 (2), Πιλκούδης 4, Βενετίδης 2, Γκαμούρας 10, Ράπι, Καντάρκος 10 (1). 

 

Αγρίνιο-Ευκαρπία 83-79
Διαιτητές: Δαρλαμήτσος, Καρακάσης
Δεκάλεπτα: 22-17, 42-36, 65-53, 83-79.
Αγρίνιο (Μυριούνης): Κυριλής 13 (3), Μπερερής 19, Παραπούρας 4, Ναούμης 6 (1), Μπαρούχας 9 (1), Σκαρλάτος 4, Μήτσου 5, Γεωργούλας 15 (2), Αναστασάκης 8, Πουρνάρας, Δασκαλάκης, Κόκκιος
Ευκαρπία (Αμοιρίδης): Ματενίδης 2, Τσινόπουλος 16 (1), Δώδος 7, Κουντουρατζόγλου 13 (1), Γκουτζομήτρος 6, Κολότσιος, Γκαβέζος 10 (1), Απιδόπουλος 3 (1), Σουτζόπουλος 13 (1), Κόκουρας 9.

 


Η βαθμολογία
1. Αίολος Αστακού     42
2. ΑΕΛ     38
3. ΓΣ Λάρισας     36
4. Ερμής Λαγκαδά     35
5. Καστοριά     35
6. Αργος Ορεστικό 33
7. Αγρίνιο 33
8. Στρατώνι     32
9. Πιερικός Αρχέλαος     31
10. Ανατόλια  31
11. Πολύγυρος  31
12. Ευκαρπία     29
13. Ιωνικός Ιωνίας     27
14. Ε.Α.Κ. Θεσ/κης     25
15. Τιτάνες Παλαμά     25

Η επόμενη (24η) αγωνιστική (27/3)
Ανατόλια-Πιερικός Αρχέλαος
Ευκαρπία-Αίολος Αστακού
Ερμής Λαγκαδά-Αγρίνιο
ΑΕΛ-ΕΑΚ Θεσσαλονίκης
Καστοριά-Τιτάνες Παλαμά
Πολύγυρος-Αργος Ορεστικό
Ιωνικός Ιωνίας-Στρατώνι
Ρεπό ο ΓΣ Λάρισας

Σε λίγο περισσότερα...

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοίνωση Επιτροπής Πρωταθλημάτων

Λόγω ταυτόχρονης διεξαγωγής αγώνα ποδοσφαίρου και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΕΛ – ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ για την 19η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) αντί της 21/02/2016, θα διεξαχθεί στις 20/02/2016 και ώρα 17.00 στο ΕΑΚ ΛΑΡΙΣΑΣ.

Διαβάστε περισσότερα...

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα 16ης Αγωνιστικής

Με νίκες συνέχισαν οι πρωτοπόροι του 1ου Ομίλου στη Β΄Εθνική Κατηγορία Ανδρών. Ο Πανιώνιος επικράτησε με 88-70 του Κορωπίου και ο Αμύντας με 62-54 του Ιωνικού Ν. Στον 2ο Όμιλο, ο πρωτοπόρος Αίολος Αστακού πήρε τη νίκη στην έδρα του Άργους Ορεστικού με 65-46.

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

- Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΣ Ολυμπιακός Βόλου – ΑΣ Τιτάνες Δράμας για την 7η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (2ος όμιλος) της 22/11/2015 αντί ώρας 12.00, θα διεξαχθεί ώρα 17.00 στο ΕΑΚ Βόλου.
 
-Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΜΣ Αίολος Αστακού – ΠΣ Ευκαρπίας για την 9η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) της 29/11/15 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί ώρα 14.00 στο ΔΑΚ ΒΟΝΙΤΣΑΣ.
 
-Λόγω κωλύματος του γηπέδου, ο αγώνας ΑΕΛ – ΓΣ Τιτάνες Παλαμά για την 8η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) της 22/11/15 αντί ώρας 20.00, θα διεξαχθεί ώρα 17.30 στο κλειστό γυμναστήριο ΕΑΚ Λάρισας.
 
-Λόγω κωλύματος του γηπέδου και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας Πανναξιακός ΑΟΝ – Ηλυσιακός ΑΟ για την 7η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) αντί της 22/11/15 και ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 21/11/2015 και ώρα 15.00 στο κλειστό γυμναστήριο Νάξου «Δ. Περιστεράκης».
 
Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

-Λόγω κωλύματος του γηπέδου, ο αγώνας Ηράκλειο ΟΑΑ – ΚΟ Χολαργού για την πρώτη αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (1ος όμιλος) της 04/10/15 και ώρα 17.00, αντί του κλειστού γυμναστηρίου Δύο Αοράκια, θα διεξαχθεί στο κλειστό γυμναστήριο Αλικαρνασσού.
 
-Λόγω ταυτόχρονης διεξαγωγής αγώνων Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών στο κλειστό γυμναστήριο Πολύγυρου, οι αγώνες: 
1. ΑΟ Πολύγυρου – ΑΣ Ιωνικός Ιωνίας για την 14η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) της 17/01/2016, 
2. ΑΟ Πολύγυρου – ΑΣ Άργος Ορεστικό για την 24η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) της 27/03/2016,
3. ΑΟ Πολύγυρου – ΓΣΛ 1928 για την 26η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) της 10/04/2016, αντί ώρας 17.00, οι παραπάνω αγώνες θα διεξαχθούν ώρα 16.00.
 
Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

-Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο αγώνας Έσπερος ΑΟΠΑ – Ηράκλειο ΟΑΑ για τη δεύτερη αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών (1ος Όμιλος) της 11/10/2015 αντί ώρας 17:00 θα διεξαχθεί ώρα 12:00 στο κλειστό γυμναστήριο Παναγίας Αλεξιώτισσας. 
 
-Λόγω διεξαγωγής αγώνα Ανδρών της Β’ Κατηγορίας στις 12:00, ο αγώνας Έσπερος ΑΟΠΑ – ΓΣ Ίκαρος Καλλιθέας για την πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής Κατηγορίας Γυναικών (1ος Όμιλος) της 11/10/2015 αντί ώρας 14:00 θα διεξαχθεί ώρα 14:30 στο κλειστό γυμναστήριο Παναγίας Αλεξιώτισσας.
 
Διαβάστε περισσότερα...