Menu

Β' Εθνική (1η αγωνιστική): Αποτελέσματα - Αγώνες

1ος Όμιλος
Ο Πανελευσινιακός έκανε τη μεγάλη ανατροπή και από το -19 έφτασε στο 78-81 φεύγοντας με τη νίκη από την εκτός έδρας αναμέτρησή του με τον Πανερυθραϊκό. Εκτός έδρας νίκες πήραν το Μαρούσι και ο Παπάγου, ενώ με νίκες στο "σπίτι" τους ξεκίνησαν Έσπερος, Μανδραϊκός, Μεγαρίδα και Αιγάλεω.

Διαβάστε περισσότερα...

Ανακοινώσεις Επιτροπής Πρωταθλημάτων

-Ο εξ’ αναβολής αγώνας ΑΟ ΙΚΑΡΟΣ Ν. ΣΜΥΡΝΗΣ- ΔΕΙΛΙΝΟ ΑΟ, για την 17η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος όμιλος) της 24/02/2019 και ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 20/03/2019 και ώρα 18.00, στο βοηθητικό του ΣΕΦ.

-Λόγω κωλύματος του γηπέδου, ο αγώνας ΓΣ ΜΑΚΑΜΠΗ-ΜΕΝΤ, για την 18η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (4ος Όμιλος) της 03/03/2019 αντί στο ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΟ και  ώρας 18.00, θα διεξαχθεί στο κλειστό γυμναστήριο ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ και ώρα 21.00.

-Ο αγώνας ΑΟ ΤΡΙΤΩΝ- ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ, για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος Όμιλος) αντί 03/03/2019 και ώρας 17.00, θα διεξαχθεί 05/03/2019 και ώρα 18.00, στο Κλειστό Γυμναστήριο ΣΤΡΕΦΗ.

-Μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο εξ αναβολής αγώνας ΝΕΟ ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ – ΑΕ Ν. ΚΗΦΙΣΙΑΣ για την 17η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (1ος Όμιλος), θα διεξαχθεί στις 06/03/2019 και ώρα 13.00 στο Κλειστό γυμναστήριο ΛΗΞΟΥΡΙΟΥ.

- Μετά από συμφωνία των δύο σωματείων, ο εξ αναβολής αγώνας ΟΦΗ – ΑΕ ΕΞΩ ΠΑΝΑΓΙΤΣΑΣ για την 17η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής κατηγορίας Ανδρών (2ος Όμιλος), θα διεξαχθεί στις 06/03/2019 και ώρα 17.00 στο Κλειστό γυμναστήριο ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ «2 ΑΟΡΑΚΙΑ».

- Για συγκοινωνιακούς λόγους και μετά από συμφωνία των δύο Σωματείων, ο αγώνας ΑΣ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ-ΑΣΚ ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ για την 21η αγωνιστική του Πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας Ανδρών της 09/03/2019 αντί ώρας 17.00, θα διεξαχθεί στις 16.00, στο ΔΑΚ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ.

-Ο εξ’ αναβολής αγώνας ΑΟ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ, για την 15η αγωνιστική της Α2 Εθνικής κατηγορίας Γυναικών (1ος Όμιλος), θα διεξαχθεί στις 13/03/2019 και ώρα 17.00 στο Κλειστό Γυμναστήριο «Π. ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ».
 

Διαβάστε περισσότερα...

Β’ Εθνική (10η αγωνιστική): Αποτελέσματα, Αγώνες, Βαθμολογία

Το Παγκράτι πέτυχε μεγάλη εντός έδρας επί της Δάφνης Δαφνίου στο ντέρμπι της 10ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β' Εθνικής και έτσι αφ' ενός πλησίασε το ίδιο σε απόσταση ενός βαθμού από την κορυφή, αφ' ετέρου επέτρεψε στον Οίακα, που νίκησε εύκολα εντός τον Εσπερο να πιάσει στην κορυφή την Δάφνη. Αγρίνιο και Ανατόλια πήραν σημαντικές νίκες στον 2ο Ομιλο, όπως και η ΧΑΝΘ εκτός έδρας, σε μια αγωνιστική όπου είχαμε πέντε νίκες εκτός έδρας.
1ος Όμιλος
Αποτελέσματα
Δούκας-Πρωτέας Βούλας 69-71
Πανελευσινιακός-Πεντέλη 70-67
Ένωση Ιλίου-Γλαύκος 65-66 (59-59 κ.α.)
Παγκράτι-Δάφνη Δαφνίου 75-64
Παπάγου-Πανερυθραϊκός 72-81
Κόρινθος-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 56-51
Οίακας Ναυπλίου-Έσπερος Καλλιθέας 84-67
Μανδραϊκός-Τρίτων 74-78

Τα φύλλα αγώνα :

ΔΟΥΚΑΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 69-71
Δεκάλεπτα: 20-16,38-37,55-53, 69-71
Διαιτητές: Γιακείμη-Φασόλης
Δούκας (Χούμπαυλης): Βουγιούκας 12, Ευστρατίου 8, Ξύδης 10, Μποχωρίδης 14(2), Τσιτσιγιάννης 6, Λάκκας 5, Δενδρινός 2, Πετς 4(1), Παππάς 8(2), Μήτσιαλος, Γκίνης, Δραγάτης
Πρωτέας Βούλας (Βλάχος): Αγγελόπουλος 13(1),Αυγενικός 13(2), Μόρφης, Ματαλιωτάκης 10, Ματσάγγος, Παπαδάκης 24(4), Παπαρέγκας 11, Κυριλής, Καματερός 2, Φιλίππου

ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 75-64
Δεκάλεπτα : 22-21, 40-30, 54-44, 75-64
Διαιτητές : Αποστολίδης-Καλογερόπουλος Φ.
Παγκράτι (Λιόγας) : Τζιβελέκας 10 (2), Κούτρας 5 (1), Κατωπόδης 5 (1), Λυτόπουλος 11, Φωτίου 9, Δερμιτζάκης 10, Δόξας, Ροδοστόγλου 19 (1), Μπένος 6, Αρμάος 2.
Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης) : Καννάς, Γκάτζο 5 (1), Κουφόπουλος, Γοργόνης 1, Καραμπάτσος, Ψημίτης 9 (1), Σαλέχ 15 (2), Δομπρογιάννης 5 (1), Μουστόπουλος 6, Παπαδιονυσίου 16, Τάταρης 6, Αρνοκούρος 3.
ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 84-67
Δεκάλεπτα: 27-16, 50-36, 67-48, 84-67
Διαιτητές: Δαρλαμήτσος-Κανελλόπουλος
Οίαξ Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Ραζής 1, Κουμπούρας 17 (1), Πασολάρι 2, Πελεκάνος 23 (2), Παπαντωνίου 14 (2), Χάσα,  Γεωργιάδης 2, Σκορδάς 4, Αναγνωστόπουλος 8 (1), Ευστρατίου 2, Μπουρτσουκλής 3, Μανάκας 8 (2).
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης): Γραμματικός 19 (5), Σκουλούδης 8, Παπαφλωράτος 2, Βάρσος 11 (3), Αγγελόπουλος 3, Βλασσόπουλος 4, Χατζηκίδης 8 (2), Χαρούνι Κλ. 4, Χαρούνι Ν. 11, Καρλάφτης 5, Μούτσα, Μπούσι.

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΤΡΙΤΩΝΑΣ 74-78
Δεκάλεπτα: 16-16, 36-39, 56-55, 74-78
Διαιτητές: Στρέμπας-Σκαλτσής
Μανδραϊκός (Κουστένης): Σιμιτζής 5 (1), Φωτόπουλος 6, Ρεκουνιώτης 4 Γεωργοπαπαδάκος Σ. 14 (2), Δέδες 11 (3), Γεωργοπαπαδάκος Ν. 13, Σεργιένκο 2, Χάλαρης 16 (1),
Τρίτωνας (Μιχελάκος): Τσούτσος 3 (1), Ψαρόπουλος  2, Καλατζής 16 (2), Σπυριδάκης, Ντιμπ 9 (2), Νικολακόπουλος 5 (1), Μαλτέσιος 33, Κουκουνιάς 7, Βερτούδος 3.  

ΑΣ ΠΑΠΑΓΟΥ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 72-81
Δεκάλεπτα: 21-18, 34-45, 50-60, 72-81
Διαιτητές: Μπίκας, Τσολάκος
ΑΣ Παπάγου (Ταυρόπουλος): Πίνης, Πρισκομάτης 11 (1), Λεκάκης 2, Παπαπέτρου 3, Κουτρούλιας 28 (2), Αγγελόπουλος, Μπάλος 7, Γιαννίκος 2, Ζώρζος 19 (2).
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 10 (13 ριμπ.), Στογιάνοβιτς 12 (1), Καλλιανιώτης 11 (3/5 τρίπ., 3 κλεψ.), Ντουζίδης 9 (1), Σκάνδαλος 7 (1), Γιαουρτόγλου 19 (1), Γεωργιάδης, Στάθης 10 (4/5 δίπ.), Αντωνίου 3 (1), Καστανιώτης, Ματζιώρης, Σπάχια.

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 56-51
Δεκάλεπτα : 16-14, 33-30, 46-40 56-51
Διαιτητές : Μαντήλας-Τσακαλογιάννης
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος) :Νιφόρας 11 (1), Γεωργίου 4 (1), Μακρής 12 (1), Θεοδωρίδης 2, Κεφαλάς 6, Μπαλης, Περρωτής 13, Πράττης, Κωνσταντίνου, Τασσιόπουλος 8 (3), Σκελλαράκης, Δανίκας.
Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Ρουμελιώτης): Κεφαλάς 3, Ξιούρας 12 (4), Ζαραϊδώνης 6, Κόης 11 (1), Σολωμός 2, Καρακεχαγιάς 2, Στέφος 10, Τσαβος, Βούζας 5 (1), Κακαργιάς, Μπακλαβάς, Ανδρεάτος  

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΓΛΑΥΚΟΣ 65-66 (59-59 κ.αγ.)
Δεκάλεπτα: 17-13, 25-31, 47-38, 59-59, 65-66
Διαιτητές: Μακρής-Χριστινάκης
Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Παπαγεωργίου, Ι. Μπέλλας 13 (3), Τσακίρης 10, Φουντάς 10 (2), Πανουσόπουλος 6, Μπολάτογλου, Γεροκώστας 9 (1), Οδ. Μπέλλας 11 (1), Τσουμπρής 2, Μανταλβάνος 4.
Γλαύκος (Μυριούνης): Μοσχοβάκης 4 (1), Σερέτης 11 (2), Βανδώρος 2, Γιαννικόπουλος 4, Καρακωνσταντάκης 16 (2), Κούτρας 7 (1), Μαναβόπουλος 7, Αγγελόπουλος 10, Δαβάνης 5.  

Η Βαθμολογία (σε 10 αγώνες) :

1.Οίακας Ναυπλίου (8-2) 18
2.Δάφνη Δαφνίου (8-2) 18
—————————————–
3.Τρίτωνας (7-3) 17
4.Παγκράτι (7-3) 17
5.Έσπερος Καλλιθέα (6-4) 16
6.Πρωτέας Βούλας (6-4) 16
7.Δούκας (6-4) 16
8.ΚΑΟ Κορίνθου (5-5) 15
9.Πεντέλη (5-5) 15
10.Πανελευσινιακός (4-6) 14
11.Γλαύκος (4-6) 14
12.Πανερυθραϊκός (4-6) 14  
—————————————–
13.Μανδραϊκός (3-7) 13    
14.Παπάγου (3-7) 13
15.Κρόνος Αγ.Δημητρίου (2-8) 12
16.Ένωση Ιλίου (2-8) 12

Επόμενη αγωνιστική (11η, 23/12):
Πρωτέας Βούλας – Πανελευσινιακός
Πεντέλη – Ενωση Ιλίου
Γλαύκος – Δάφνη Δαφνίου
Πανελευσινιακός – Πανερυθραϊκός
Δούκας- Κρόνος Αγ. Δημητρίου
Παπάγου – ΠΟΚ Εσπερος
ΚΑΟΚορίνθου – Τρίτωνας
Οίακας Ναυπλίου – Μανδραϊκός

2ος Όμιλος
Αποτελέσματα
Νίκη Βόλου-ΧΑΝΘ 66-90
Μαχητές Πειραματικό  Πεύκων-Γέφυρα 71-66
Φάρσαλα-Φίλιππος Βέροιας 73-76
Αγρίνιο-Ίκαροι Σερρών 64-57
Μακεδονικός-Ελευθερούπολη 81-82
Φαίακας  Κέρκυρας-Ανατόλια 64-86
Στρατώνι-Ερμής Λαγκαδά 68-71
Έσπερος Λαμίας-Χαλκηδόνα / Προποντίς 85-69

Οι αγώνες αναλυτικά:
ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – Σ.Α.Α.Κ ΑΝΑΤΟΛΙΑ 64-84
Δεκάλεπτα: 14-24, 31-44, 43-74, 64-84
Διαιτητές: Τσιαπλής – Κατωτικίδης
Φαίακας Κέρκυρας (Κοντογιάννης): Γρίψιος 8(1),Ματενίδης 8, Νεδέλκος 13(1),Σιώπης, Σπιτιέρης 7(1), Πεταλωτής 8, Περούλης 9, Μαγγανάς 5(1), Ταουσάνης 4, Χατζόπουλος 2
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Νικολαΐδης , Στεφανίδης, Αμπατζάς 10(2),Αράπης 11(2) ,Γαλανίδης 9(3),Κάτανος 3 , Κωνσταντινίδης 2, Ξενιτίδης 6, Ζώτος 9, Μπρόζος 14(1) ,Καραποστόλου 20(3) .

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ-ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ 81-82
Δεκάλεπτα: 20-23, 49-44, 66-66, 81-82  
Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Εκιζόγλου
Μακεδονικός (Καραμουσαλίδης): Χαλάτσης 17 (2), Κοντσές 6 (2), Μπαρζού 6, Κουντουρατζόγλου 15 (2), Τασούδης, Κομμάτας, Καραθανάσης 6 (2), Ουλουσίδης 15 (2), Καλογεράτος 10, Ιωαννίδης, Χαντζίδης 6
Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Κελεσίδης 13, Στυλίδης 14 (2), Κωνσταντάρας, Μπέσσας, Μπουκτσακτσί, Ιωάννου 8 (2), Απαζίδης, Σταμπουλής 25 (3), Λαζαρίδης, Χαρισμίδης 11, Βοϊβατόπουλος 8, Καραγιώργος 3 (1) .

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΧΑΝΘ 66-90
Δεκάλεπτα : 17-24, 37-45, 55-63, 66-90
Διαιτητές :  Ταρενίδης Κ.-Χατζηχαρίσης  
Νίκη Βόλου (Πρέκας – Τύμπας): Καραγεώργος 3(1), Βερτζάγιας, Γεωργίου 6(2), Τασιούδης 11(1), Κουτίνας 9(1), Τσαβές 2, Γιωτόπουλος 3(1), Τσώλης 1, Τάσσος 10(1), Φρουσκλιάς 15 (3), Διγενής 4, Αναγνωστόπουλος 2
ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης): Δεληγιώργης 21(2), Τσάμης 6, Πέτροβιτς 17 (3), Παπαδόπουλος 19 (1), Χονδρόπουλος 3(1), Ζαφειρούδης 12 (1), Μπαλάσκας 5 (1), Βλαγκόγιας 6, Ντίνος 1, Βαζούκης, Καραγεωργίου, Γεωργάκης.

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ – ΓΕΦΥΡΑ 71-66
Δεκάλεπτα : 14-13, 39-27, 56-47, 71-66
Διαιτητές : Τσιρτσιμαλης-Θεοδωρου
Μαχητές Πειραματικός Πευκών (Γεροφωτης): Βογιατζης 5(1), Καραγιαννίδης 12(3), Δημας 13(3), Μαυριδης 9(1), Χατζημιχαηλιδης 7(1), Κλωναρας Στολης 9, Τσιμιδης 2 Βαιντερλης 6 Μητσάκης 6(1), Ελευθεριάδης 2
Γέφυρα (Αλμπάνης): Πουλιανιτης 15(4), Καραγιαννακης 8, Ψευτογκας 5(1), Καταβαινης 1, Αποστολιδης 9(1), Ζιάκας 5, Κουτουξιδης 6, Σιωμος 10, Κοτσανος 7 .

ΦΑΡΣΑΛΑ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 73-76
Δεκάλεπτα : 24-14, 43-27, 53-55, 73-76
Διαιτητές : Φουτζήλας-Κοϊμτζόγλου
Φάρσαλα (Φόρος): Λεπενιώτης 14, Χαιρετίδης 2, Αναγνωστόπουλος 2, Τσιώγκας 5(1), Συνετός 2, Τοπουζίδης 9(3), Γκιουλέκας 19, Φαρμάκης, Δέσπος 17, Φιλιππόπουλος 2, Λούτας, Λιουπης.  
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας – Μπλατσιώτης): Παπαδόπουλος 3, Κοθράς 16(1), Σισμάνης, Βάλλιος 3(1), Τσιακλαγκάνος 5(1), Παραπουρας 21(5), Σουτζόπουλος 16(2), Καντάρκος 11(1), Καβαργύρης.

ΑΓΡΙΝΙΟ – ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 64-57
Δεκάλεπτα : 17-18, 37-34, 48-44- 64-57
Διαιτητές: Καρακάσης – Κρεσταινίτης.
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 4, Μπερερής, Μιχάλογλου 14, Καπινιάρης 18(2), Χρήστου, Τσατάς 2, Σταμούλης, Γκρέκας 14(2), Μητσου 12(1), Ψαράς, Σαρρής, Σταμίρης.
Ίκαροι Σερρών (Σίσκος): Κάτος, Δημάδης, Σιδερίδης, Γεωργιανός 9(1), Δαλαγκόζης 4, Κουτσοκώστας, Γκούτζιας, Παπαδόπουλος 2, Καραμπέκης 8, Θολιώτης 3, Φώτογλου 6, Κακιούζης 25.

Η Βαθμολογία (σε 10 αγώνες)

1.Ανατόλια (9-1) 19
2.Αγρίνιο (9-1) 19
———————————-
3.Μαχητές Πευκών (7-3) 17
4.ΧΑΝΘ (6-4) 16
5.Ελευθερούπολη (6-4) 16
6.Νίκη Βόλου (6-4) 16
7.Ερμής Λαγκαδά (5-5) 15
8.Φίλιππος Βέροιας (5-5) 15
9.Φάρσαλα (5-5) 15
10.Φαίακας Κέρκυρας (5-5) 15
11.Ίκαροι Σερρών (4-6) 14
12.Γέφυρα (4-6) 14
———————————- 
13.Έσπερος Λαμίας (3-7) 13
14.Χαλκηδόνα (3-7) 13
15.Στρατώνι (2-8) 12
16.Μακεδονικός (1-9) 11


Η επόμενη αγωνιστική (11η, 23/12)
ΧΑΝΘ-Μαχητές
Γέφυρα-Φάρσαλα
Φίλιππος Β.-Αγρίνιο
Ίκαροι Σερρών-Έσπερος Λαμίας
Ελευθερούπολη-Νίκη Βόλου
Ανατόλια-Μακεδονικός
Ερμής Λαγκαδά-Φαίακας
Προποντίς-Στρατώνι

 

Διαβάστε περισσότερα...

Άδειες για μεταδόσεις αγώνων και λήψη στιγμιοτύπων

-Το ΔΣ της ΕΟΚ ενέκρινε τη χορήγηση άδειας στον τηλεοπτικό σταθμό ΘΕΣΣΑΛΙΑ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ για τη λήψη τηλεοπτικών στιγμιοτύπων των αγώνων της 24/11/2018 πρωταθλήματος Α2 Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών ΓΣ Ερμής Αγίας Λάρισας-ΕΚ Καβάλας και ΑΣ Καρδίτσας-ΑΕ Ψυχικού. 

-Το ΔΣ της ΕΟΚ ενέκρινε τη χορήγηση άδειας για ζωντανή διαδικτυακή κάλυψη (sportsonair.gr) του αγώνα ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας-Οίαξ Ναυπλίου της 25/11/2018 για το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής Κατηγορίας Ανδρών. 
 

Διαβάστε περισσότερα...

Β' Εθνική: Αποτελέσματα, αγώνες, βαθμολογίες

1ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Ιωνικός Νικαίας-ΚΑΟ Κορίνθου 106-80 (12/5)
Ιπποκράτης Κω-Πανερυθραϊκός 75-70
Πανελευσινιακός-ΑΕ Ν. Κηφισιάς 99-69
Ίκαρος Ν. Σμύρνης-Πρωτέας Βούλας 62-76
Δάφνη Δαφνίου-Παγκράτι 85-80
Τρίτων-Ηράκλειο 74-61
Κορωπί-ΓΣ Μάνδρας 89-80
Διαγόρας Δρυοπιδέων-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 98-104

Τα φύλλα αγώνα

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ – ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 106-80
Δεκάλεπτα: 24-14, 53-27, 82-50, 106-80
Διαιτητές : Κοντίλης-Χριστινάκης
Ιωνικός Νικαίας (Γούναρης): Κοντραφούρης, Καράμπουλας 19 (3), Πετροδημόπουλος 8, Λεκάκης, Μπατής 4, Βασιλόπουλος 26 ( 2 τριπ., 11 ασ.), Κανονίδης 20 (2) , Κατούφας 9 (1), Βασιλόπουλος Θοδ.1, Παπαδόπουλος 6 (2), Κουντουράς 4, Βουγιούκας 10.
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος): Πραττής 3(1), Σακελλαράκης 8, Μακρής 29 (7), Κατσαμάκης 2, Ζάρκος 2, Δανιήλ 8, Γεωργούλης 12 (2), Σταυρόπουλος, Σκορδάς 5, Γιανναλέτσος 11 (2).

ΚΟΡΩΠΙ – ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ 89-80
Δεκάλεπτα : 24-16, 51-34, 67-60, 89-80
Διαιτητές : Μπούκας-Γρίβα
Κορωπί (Παπαδόπουλος) : Δενδρινός 15 (3), Μπουρδάνος 12 (2), Αγόρης 2, Σιμιτζής 15 (3), Μαλτέσιος 13, Παπαθεοδώρου, Γκοντόπουλος 5 (1), Πετς 11 (1), Σπανός 16 (1).
Μανδραϊκός (Καλογήρου) : Τζιβελέκας 14 (1), Κούσουλας 11 (3), Καραμπάτσος 2, Γκαϊντάσοφ 15 (1), Μουστόπουλος 8 , Γεωργοπαπαδάκος 3 (1), Ψυλέας 27 (5).

ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 75-70
Δεκάλεπτα: 20-19, 38-31, 60-51, 75-70
Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Λεκάτσας
Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης): Καραθωμάς, Κουμπούρας 20 (1), Τρύπας 5, Σκούφης 4 (1), Ασημακόπουλος 10, Λεκάκης, Χαρίσης 27 (1), Τσακαλέρης 9 (1), Γιοσένογλου, Χατζηπυλιώτης, Ζαμάπας, Καταβαίνης.
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Στεργίου 4, Καλλιανιώτης 6 (2), Δερμιτζάκης 5 (1), Τσακίρης 4, Σκάνδαλος 12 (1), Γιαουρτόγλου 10 (2), Λέπουρης, Αντωνίου 9 (2), Μακρόπουλος 8, Σταθόπουλος 10, Καλούδας, Κωνσταντινόπουλος 2.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ – ΕΦΑΟΖ 98-104
Δεκάλεπτα : 23-24, 41-43, 61-71, 98-104
Διαιτητές : Παπαφωτίου-Αντωνιάδης
Διαγόρας Δρυοπίδεων (Σαμόλης) : Μπιμπούδης, Κουκάς 22 (6), Λυκογιάννης 14 (2), Καραλής 5, Κωνσταντώνης 3 (1), Πέττας 39 (3), Μαυροειδάκος 4, Καρασταμάτης 6 (2), Αλεξανδρόπουλος, Καλλίλας, Κατιάκος 4, Καραβανάς 1.
ΕΦΑΟΖ (Ζήβας) : Παπαφλωράτος 6 (1), Γκόντγουιν 15 (2), Γκαβασιάδης 16 (1), Κοψιάς 3, Ξύδης 28 (8), Σαμοθράκης 9 (1), Τσιτσιάννης 8, Παπαρέγκας 19 (2).

ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 62-76
Δεκάλεπτα : 11-18,35-37,46-58,62-76
Διαιτητές : Πόντας,Λύρας
Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Kαρακώστας, Μεγαγιάννης) : Μελισσουργός 2 , Βούζας 11(1) , Ανέστης 12(1) , Ζούκας 6(1) , Βελισιώτης 8(2) , Γραμματικός 4 , Γοργόνης 7(1) , Δορκοφίκης 8 , Μιχαλόπουλος 2 , Λάβαρης 2 , Σπυρόπουλος, Χρυσανθίδης.
Πρωτέας Βούλας (Βλάχος, Τερζής) : Αγγελοπουλος 9(1) , Βαρδαβας 2,   Αθηνιώτης 13(1), Ματαλιωτάκης 13, Μόρφης 10(2) , Μπάλας ,  Τοπάλης  , Καματερός 8, Γάργαλης 8(1) , Αυγενικός 13(3), Κρανιάς , Λάτσης.

ΤΡΙΤΩΝΑΣ – ΗΡΑΚΛΕΙΟ 74-61
Δεκάλεπτα : 19-14, 40-30, 59-47, 74-64
Διαιτητές : Δαρλαμήτσος-Γεράνιος
Τρίτωνας (Μιχελάκος) :Ευστρατίου 5 (1), Κούτουλας 2, Φράγκος , Καλατζής 4, Ζησόπουλος, Ντιμπ 12 (2), Θυμνιός 14, Καραδολάμης 10 (2), Δαμιανάκος, Γκαβανόπουλος 20 (2), Κουκουνιάς 4, Βερτούδος 3 (1).
Ηράκλειο (Μακράκης) : Κίτσος, Γουμενάκης, Μποχωρίδης 2, Λάκκας 15, Πετράκης 5, Λιανός 19 (2), Πρωτογεράκης 3, Καλατζής, Χάλαρης 17.

Βαθμολογία (σε 29 αγώνες):

1. Ιωνικός Νικαίας 57 (28-1)
2. Διαγόρας Δρυοπιδέων 51 (22-7)
——————————————–
3. Ιπποκράτης Κω 49 (20-9)
4. Τρίτων 46 (17-12)
5. Πρωτέας Βούλας 45 (16-13)
6. ΓΣ Μάνδρας/Νικηφόρος 44 (15-14)
7. Πανερυθραϊκός 44 (15-14)
8. Δάφνη Δαφνίου 42 (13-16)
9. ΚΑΟΚ Κορίνθου 41 (12-17)
10. Ηράκλειο 41 (12-17)
11.Παγκράτι 41 (12-17)
12. Κορωπί 40 (11-18)
——————————————–
13. Πανελευσινιακός 40 (11-18)
14. Κηφισιά 39 (10-19)
15. ΕΦΑΟΖ 38 (9-20)  
16. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 38 (9-20)

Επόμενη και τελευταία αγωνιστική (30ή, 20/5):

Ν. Κηφισιά – Ιπποκράτης Κω
ΕΦΑΟΖ – Πανελευσινιακός
Πανερυθραϊκός – Ικαρος Ν. Σμύρνης
Πρωτέας Βούλας – Ιωνικός Νικαίας
ΚΑΟΚ – Δάφνη Δαφνίου
Παγκράτι – Τριτων
Ηράκλειο -Κορωπί
Μάνδρα/Νικηφόρος – Διαγόρας Δρυοπιδέων

 

2ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Γέφυρα-Χαρίλαος Τρικούπης 74-73
Πευκοχώρι-Στρατώνι 71-50
Ελίμεια-Φάρσαλα 77-56
Τιτάνες Παλαμά-Ίκαροι Σερρών 75-102
Καβάλα-Ερμής Λαγκαδά 86-57
Ασπίδα Ξάνθης-Μαχητές Πειραματικό 64-66
Αγρίνιο-Ανατόλια 61-74
Ρεπό: Χαλκηδόνα

Τα φύλλα αγώνα:

ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ – ΣΤΡΑΤΩΝΙ 71-50
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 15-10, 29-24, 54-34, 71-50
Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Θεοδώρου
ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ ( Μελετιάδης) : Αμπατζιδης 8 (2), Tσιμπής 12 (2), Λαζαρίδης 2, Tζουβάρας 7 (1), Mαυρίδης 10 (1),Καραμπέκης 14 (2) , Kιγμέτογλου 6, Σικαλίδης, Θεοδωρίδης 6, Δανάκης 6.
ΣΤΡΑΤΩΝΙ (Χατζούλης): Σπύρας 4, Μητσάκης 4, Δελίδης 7 (1), Καραμανώλης 3, Φλιάτης Ι. 9, Λευκαδίτης 3 (1), Φλιατης Γ. 9 (1), Πολιτόπουλος 5 (1), Δασκαλόπουλος 6, Πονόπουλος, Σερέτης.

ΑΓΡΙΝΙΟ – ΑΝΑΤΟΛΙΑ 61-74
ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ : 11-19, 29-37, 50-56, 61-74
Διαιτητές:Κωνσταντινίδου-Καρπάνος
ΑΓΡΙΝΙΟ (Διαμαντάκος):Τασόπουλος 2, Κυριλής Θ. 9 (1), Μουρατίδης, Γκρέκας 15 (2), Κυριλής Δ. 8 (1), Τάσσος 15, Κασαμπαλής 10, Μήτσου 2, Σταύρου.
Σ.Α.Α.Κ ΑΝΑΤΟΛΙΑ (Γκαϊτατζής): Πουλιανίτης , Πρωτούλης 8, Γαλανίδης 13 (3), Ζαφειρούδης 3 (1), Συμεωνίδης 8, Ξενιτίδης, Σταματογιάννης 6, Ζώτος 13, Βεργίνης 6 , Καραποστόλου 18 (2).

Κ.Σ ΓΕΦΥΡΑΣ- ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ 74-73
Δεκάλεπτα :  14-20, 35-38, 53-56, 74-73  
Διαιτητές: Τσιαμπλής-Κατωτικίδης
Κ.Σ.Γέφυρας (Ρόδας) : Νικολαίδης 11(2), Κολοκοτρώνης 9(2), Γαρέζος 13(1), Παπαδόπουλος 5(1), Σιώπης 16(4), Ταουσάνης 2, Σιώμος 14, Μπίσκας 4.
Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου (Δημητριάδης): Βουρνάς 8, Ντόβας 11(3), Ξηρός, Μουράτογλου 9, Σταυρόπουλος 9(1), Περρωτής 10, Τριπολίδης Δ., Καραγκιολίδης 8, Αδαμόπουλος, Πολίτης 18(4).

ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ – ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 75-102
Δεκάλεπτα: 17-37, 40-59, 57-83, 75-102
Διαιτητές: Ταρενίδης Κ.-Παπαγερίδης
Τιτάνες Παλαμά (Αρχοντούλης): Μπιζιώτης 2, Γεωργαντζάς 23 (3), Μακρής 11 (2), Μούμογλου 10, Μανδαλάκης 24, Αποστολάκης 5.
Ίκαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Δαλαγκόζης , Γρίψιος 17 (2), Σιδερίδης 12 (2), Γεωργιανός 13 (3), Τράκας 2, Γκάτζιας 16 (2), Φώτογλου 13 (1), Γκούτζιας 5, Κεμανετζής 5 (1), Θολιώτης 5 (1), Πιπιλιός, Κακιούζης 14

ΓΣ ΕΛΙΜΕΑΣ – ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ 77-56
Δεκάλεπτα : 15-22, 37-28, 58-43, 77-56
Διαιτητές : Πετανίδου-Κοϊμτζόγλου
Ελίμεια (Δημόπουλος) : Τσιρέκας, Μαλούτας 13 (1), Σούπουρας 12 (2), Τσιάμης, Πεχλιβανίδης 3 (1), Κούβελας 3 (1), Τσούκας 17 (3), Μούσιος 2, Μαλιούρας 8, Μακρής 8 (1), Τσιμίδης 11.
ΓΣ Φαρσάλων (Φόρος) : Νικολόπουλος 6 (1), Ντίνος 10 (2), Σαββίδης 2, Χαιρετίδης, Αναγωνστόπουλος Χ. 5 (1), Συνεντός 10, Αναγνωστόπουλος Γ. 7 (1), Λούτας, Λιούπης 3 (1), Καραδήμας 3 (1), Μακρής 10.

ΚΑΒΑΛΑ - ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 86-57
Δεκάλεπτα: 24-20, 44-31, 69-48, 86-57.
Καβάλα: Ετινόσα 13, Παντόπουλος, Μιχάλογλου, 14, Καπινιάρης 8, Τάγαρης 4, Μπανάσας, Αθανασιάδης 6, Κουμλέλης 17, Καραθανάσης 2, Χονδρόπουλος 12, Παππάς 10.
Ερμής Λαγκαδά: Μήνου, Αμπατζάς 10, Δημητράκας 5, Ελευθεριάδης 7, Τοπουζίδης 3, Μαρούσιτς 10, Παρίτσης 3, Χριστοδούλου 4, Αβοκάτος 2, Γκάμουρας 10, Νότης, Κοτσάνος 3.

Ξάνθη-Μαχητές Πεύκων 64-66
Δεκάλεπτα: 14-15 31-27 45-48, 64-66
Διαιτητές:  Ευφραιμίδης, Παπαγεωργίου  
Ξάνθη (Ιωαννιδης): Αμουτζιας 4, Παπαδακης 11, Γρουδος 9, Τσιόγκας 3(1), Κλωναρας 10(1), Κουτσογιάννης 14(1), Γκελιος 6, Απιδοπουλος 4, Μασμανιδης, Σαββιδης 3(1), Στεφανιδης
Πεύκα (Γεροφωτης): Βογιατζης , Καραγιαννίδης 4,Αρνιδης 3(1), Δημας 13(3),Παπαδόπουλος 7, Χατζημιχαηλιδης 5, Στολης 16, Κωνσταντινιδης 3, Μπάκος 9(2),Βελισσαρίου 6(2),Βαιντερλης
Βαθμολογία (σε 29 αγώνες):

1. Χαρίλαος Τρικούπης 50 (22-6)
2. Καβάλα 48 (21-6)*
3. Ίκαροι Σερρών 47 (20-7)*
4. Πευκοχώρι 47 (20-7)*
5. Ανατόλια 46 (19-8)*
6. Αγρίνιο 42 (15-12)*
7. Στρατώνι 41 (14-13)*
8. Ερμής Λαγκαδά 41 (14-13)*
9. Μαχητές Πειραματικού Πεύκων 40 (13-14)*
10. Φάρσαλα 38 (11-16)*
11. Γέφυρα 37 (10-17)*
12. Χαλκηδόνα 36 (9-18)*
13. Ασπίς Ξάνθης 35 (8-19)*
14. Ελίμεια 33 (6-21)*
15. Τιτάνες Παλαμά 29 (1-28)*

Επόμενη και τελευταία αγωνιστική (30ή, 20/5):
Ανατόλια – Γέφυρα
Χαλκηδόνα – Πευκοχώρι
Στρατώνι – Ελίμεια
Φάρσαλα – Τιτάνες Παλαμά
Ικαροι Σερρών – Καβάλα
Ερμής Λαγκαδά – Ασπίδα Ξάνθης
Μαχητές Πειραματικού Πεύκων – Αγρίνιο

Διαβάστε περισσότερα...