Menu

Α2 Γυναικών: 1η Αγωνιστική - Αποτελέσματα

Οι εκτός έδρας νίκες της Αγίας Παρασκευής και του Φάρου Κερατσινίου ξεχώρισαν από την πρεμιέρα της 1ης Αγωνιστικής του 1ου Ομίλου

στην Α2 Γυναικών. Στο 2ο Όμιλο, ΑΕ Πυλαίας, Άρης και Ολύμπια Λάρισας έφυγαν με το ροζ φύλλο αγώνα από τις έδρες των αντιπάλων τους.

Όσον αφορά στο ματς Παναθλητικού Πειραματικό – ΑΟ Σερρών διακόπηκε 4:34 πριν τη λήξη της πρώτης περιόδου. Το γήπεδο του Επταπυργίου έσταζε από τη βροχή (μάλιστα γλίστρησε και τραυματίστηκε η Έλλη Καλομιτσίνη των γηπεδούχων) και έτσι οι διαιτητές αποφάσισαν την οριστική διακοπή του αγώνα.

 

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Συνοπτικά τα αποτελέσματα:  

Αγ. Παρασκευή – Μελίσσια 60-38

Έσπερος – Ίκαρος Καλ. 41-67

Π.Φάληρο – Φάρος Κερ. 77-79

Αρίς Καλαμάτας – Σπόρτιγκ 36-71

Δάφνη Αγ. Δημ. - Πανιώνιος 63-59

Ρεπό: ΟΑ Χανίων

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Αγ. Παρασκευή – Μελίσσια 60-38

Διαιτητές: Φασόλης, Καλογριάς

Δεκάλεπτα: 16-8, 25-20, 39-26, 60-38

ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Αναγνωστόπουλος): Κοντογιάννη, Χαρίτου 5(1), Τσιαδή 13, Κανιαδάκη, Βελούδου 1, Λωσταράκου 7, Καζαντζίου 13(1), Καράμπελα, Γιουκάκη 9(1) Κούκη 3, Μερισιώτη 9.

ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Κουκής):  Καραβέλη  9, Μαρίνου 1, Αστραντίνη, Δούρου, Κοιλιαρίδη 9(1), Πολίτη, Ζακυνθινού, Χριστακοπούλου 9(2), Καπερώνη 6, Σαπαλίδου, Κοτσιαύτη 4.

Αρίς Καλαμάτας – Σπόρτιγκ 36-71

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου, Τσακαλογιάννης

Δεκάλεπτα: 8-24, 21-45, 30-60, 36-71

ΑΡΙΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Σκιαδάς):  Βεργινάδη 6, Αντωνογιαννάκη 6 , Κουτέλα 8, Φωτεινάκη 8, Μπακετέα 8(1), Τσιαμά,  Σαμιώτη, Θάνου.

ΣΠΟΡΤΙΓΚ (Νανάκος): Φουράκη Β. 20(3), Φουράκη Σ. 16, Βαφειάδη 11 , Γιαννακάκου 4 ,  Παυλοπούλου 2, Οικονομίδου 10(2), Βούλγαρη 2, Σερέπα 2, Μυριούνη 4, Βάσσιου, Κατσιμπίρη.

Έσπερος Πατρ. – Ίκαρος Καλ. 41-67

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Ρίζος

Δεκάλεπτα: 13-20, 20-39, 28-47, 41-67

ΕΣΠΕΡΟΣ ΠΑΤΡΑΣ (Φλωράτος): Ανέστη, Φλογερά 6, Νάτσκου, Μαρίνη 6, Μαρούντα 4, Κομπατσιάρη, Τάρλα 4(1), Φωτακοπούλου, Γιαννακοπούλου 11, Παπανδριοπούλου, Λαγοπάτη 8, Λανταβού 2.

ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Ρουμπελάκης): Γιγουρτάκη 3, Στεφάτου 10(2), Στεφάνου 20(1), Ευμορφοπούλου, Ρουμπελάκη 14(1), Κανελέτη, Παπαϊωάννου 3, Ζότοβα 7(1), Καμαράδου 1, Φάρου 9, Λύρου. 

 

Π.Φάληρο – Φάρος Κερ. 77-79

Διαιτητές:  Ορφανός Μ., Σιδερής

Δεκάλεπτα:  20-18, 43-42, 58-55, 77-79

Π. ΦΑΛΗΡΟ (Κούτσης): Παναγιωτονάκου , Καβαλλάρη 18, Νεαρχάκου 9, Πριόνα 3(1) ,  Δεγαίτη 5(1) , Μοίρα 8, Μουστάκα 4, Ψυχογιού , Ψωμά 4, Κατσιμάρδου 8, Χαϊκάλη 22(1).

ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. (Λειβάδης): Καρακασίδου, Βράκα 14(2) , Σαλιάϊ 21(1), Αθανασίου 12(2), Γκριτζά 15, Γεωργίτσου , Πετράκη 12(2) , Σπυριδονίδου, Αλεξανδρίδου Κουταλιανού 7.

 

Δάφνη Αγ. Δημ. – Πανιώνιος 63-59

Διαιτητές : Φραγκούλη,Τσολάκος

Δεκάλεπτα 16-13, 32-28, 45-48, 63-59

 

 

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Μπουμπούς): Αλεξανδρή 6, Μανώλη 9(1) , Παπακωνσταντίνου 4, Γιαμπάνη 6, Μαγαλιού 16(3), Τετενέ 3, Τσουκαλά19, Γιαννέλη, Ρούτση

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τσίκληρας , Γιαννουλάκης): Μπότσαρη 6, Σταμπούρλου 8(1),  Θεοδωρομανωλάκη 17, Στεφανίδου 17(1), Γρηγορίου 3(1), Μπάμπη 2, Παναγιωτοπούλου 6, Μήτση.

Βαθμολογία (1 αγώνας)

1. Σπόρτιγκ 2
2. Ίκαρος Καλ. 2
3. Αγ. Παρασκευή 2
4. Δάφνη Αγ. Δημ. 2
5. Φάρος Κερ. 2
6. Παλ. Φαληρο 1
7. Πανιώνιος 1
8. Μελίσσια 1
9. Έσπερος Πατρ. 1
10. Αρίς Καλαμάτας 1
11. ΟΑ Χανίων 0

*Ο ΟΑ Χανίων έκανε το ρεπό του.

Επόμενη Αγωνιστική (2η, 18/10)

Μελίσσια – Αρίς Καλαμάτας

Σπόρτιγκ – Δάφνη Αγ. Δημ.

Πανιώνιος – Παλαιό Φάληρο

Φάρος Κερ. – Έσπερος Πάτρ.

Ίκαρος Καλ. – ΟΑ Χανίων

Ρεπό: Αγία Παρασκευή

 

 

 

 

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Συνοπτικά τα αποτελέσματα:

Ηρακλής – Πυλαία 53-66

Αναγέννηση Ν.Ρ. – Άρης 35-51

Ολυμπιακός Β. – Απόλλων Καλ. 48-44

Τιτάνες Δράμας – Νίκη Βόλου 60-44

Γιάννινα – Ολύμπια Λαρ. 77-80

Παναθλητικός, Πειραματικό  – ΑΟ Σερρών (Διακοπή)

 

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Αναγέννηση Ν.Ρ. – Άρης 35-51

Διαιτητές: Τσούλης,Πράττος

Δεκάλεπτα: 8-15, 27-33, 31-42, 35-51

ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Κούκος): Νάστου 3, Μούρτου 2, Ταυροπούλου 2, Καζαντζή Σπ. 2, Αγαθαγγελίδου 9(1), Βασιλειάδου 15, Βασλαματζή 3, Σαλαμάνη.

ΑΡΗΣ (Ατακτίδης): Τσινέκε Κ. 11(1), Βουλγαράκη 14, Αντωνιάδου Α. 4, Αντωνιάδου Σ., Κιλαζίδου 4, Γιαννοπούλου 12, Τράντα 4, Ακσεχέρογλου 2, Χρηστίδου, Παπαρδέλα, Κατσαμούρη.

ΠΑΣ Γιάννινα – Ολύμπια Λάρισας 77-80

Διαιτητές: Χατζημπαλίδης, Τσιρόγλου

Δεκάλεπτα: 17-17, 30-37, 42-59, 77-80

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Σιαμέτης): Ντόκου 20(2), Σαρηγιαννίδου 31(2), Κυράνα, Τσιακτσίρα 5(1), Μεντεσίδου 15, Παπαδιά 2, Τσιλίκα, Παπαδιαμάντη, Γιοπίτσα 4, Βαλάκου. 

ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Αραπατσάνη): Νταουντάκη 2, Δεληγιάννη 13, Κουτσουνούρη 19(1), Χαβαλέ 23(4), Ράπτη, Κυριτσάκα 13(2), Σουλιώτη 8, Καλίδη, Ντριστέλα.

 

Ολυμπακός Β. – Απόλλων Καλ. 48-44

Διαιτητές: Ντάνος, Χουγιάζος

Δεκάλεπτα: 17-19, 32-27, 41-34, 48-44

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Καπουρνιώτης): Κυριατζίδου 13(1), Σαρακατσάνη 6(2), Γαλιατσάτου 9(1), Αγαγιώτη, Σουλτάνη 4, Ντελή, Ζέρβα 8, Ζήτη 7(2), Αγκάνη, Διαμαντοπούλου, Μπαλλά 1.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Γκογκάκης): Σταμπή 4, Παπαρέντη, Αραμπατζή 1, Παλλάνη 6(2), Καλαντίδου 5, Νικολαϊδου 2, Καζαντζή Β. 11(1), Καρατζά, Καζαντζή Στ. 5, Καϊμακτσή 12(2), Σολωμού.

 

Ηρακλής – ΑΕ Πυλαίας 53-66

Διαιτητές: Σελεβός, Λουλουδιάδης

Δεκάλεπτα: 13-14, 25-31, 41-56, 53-66

ΗΡΑΚΛΗΣ (Πολυμένης): Παπαβασιλείου 13 (1), Ντάλα, Τσουμπερλή 12, Οικονόμου 6 (1), Γεροστεργίου 15, Ξανθοπούλου, Τσίτσου, Ψάρρα 2, Μαρκουλάκη, Κομνηνού 5 , Ελευθεριάδου

ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου):  Λάλου 13, Ντάμπη 21, Δραγκόλα 3 (1), Παπαδάκη 10, Σταματέλου, Νότη 2, Τζήμου 8 , Βατσιτσίδου 9, Τσιουρλίνη.

 

Τιτάνες Δράμας – Νίκη Βόλου 60-44

Διαιτητές: Κολοκυθάς, Παντελάκη

Δεκάλεπτα: 13-13, 22-24, 44-33, 60-44

ΤΙΤΑΝΕΣ ΔΡΑΜΑΣ (Μυλωνά): Στάικου 1, Χατζησάββα, Θωμά 5, Γαϊτανίδου 4, Χρυσοστομίδου 6(1), Αραμπατζή, Γαϊτάνη Α. 13, Γαϊτάνη Ε. 24(1),  Καριώτη Μ., Αλεξοπούλου 2, Κυριακίδου 2, Αρσένογλου 3.

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Στεργιόπουλος): Χρήστου 2, Γεροκώστα 2, Γκίνο 6(1), Ντέγκα 3(1), Παρασχάκη, Γιοβανάκη 8(1), Κοπάνου 2, Μπράχου 5(1), Παγκαλίδου 7(1), Σολωμού 2, Καρύδη 2, Μάντζου 5.

 

Βαθμολογία (1 αγώνας)

1.Τιτάνες Δράμας 2
2. Άρης 2
3. ΑΕ Πυλαίας 2
4. Ολυμπιακός Βόλου 2
5. Ολύμπια Λάρισας 2
6. ΠΑΣ Γιάννινα 1
7. Απόλλων Καλ. 1
8. Ηρακλής 1
9. Νίκη Βόλου 1
10. Αναγέννηση Ν.Ρ. 1
* ΑΟ Σερρών και Παναθλητικός Πειραματικό δεν έχουν βαθμούς αφού το μεταξύ τους ματς διακόπηκε.

Επόμενη Αγωνιστική (2η, 18/10)

Ολύμπια Λάρισας – Παναθλητικός Πειραματικό

ΑΟ Σερρών – Τιτάνες Δράμας

Νίκη Βόλου – Ολυμπιακός Βόλου

Απόλλων Καλαμαριάς – Αναγέννηση Ν.Ρ.

Άρης – Ηρακλής

ΑΕ Πυλαίας – ΠΑΣ Γιάννινα

 

επιστροφή στην κορυφή