Menu

Β’ Εθνική (2η αγωνιστική): Αποτελέσματα, Αγώνες, Βαθμολογίες

Τα αποτελέσματα, οι αγώνες και οι βαθμολογίες της Β’ Εθνικής Ανδρών μετά και τη 2η αγωνιστική, είναι:

1ος Όμιλος
Αποτελέσματα

ΟΦΗ-Αιγάλεω 56-63
Πανελευσινιακός-Δούκας 75-66
Πεντέλη-Πανερυθραϊκός 75-67
Παπάγου-Μανδραϊκός 83-72
Πρωτέας Βούλας-Εθνικός Πειραιά 64-89
Μαρούσι-Μεγαρίδα 82-78
Ιωνικός ΝΦ-ΚΑΟ Μελισσίων 49-70
Λοκρός Αταλάντης-Έσπερος Καλλιθέας 96-110

Οι αγώνες αναλυτικά

ΠΑΠΑΓΟΥ – ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ 83-72
Τα δεκάλεπτα :  25-26, 47-39, 69-66, 83-72  
Διαιτητές : Κωνσταντινόπουλος-Στρέμπας-Φραγκούλη  
Παπάγου (Διαμαντόπουλος) : Παπαζήσης, Κώτσης, Τρίχας, Κυριτσης 24(2), Χρυσός 8(1), Καρακατσάνης 4(1), Ρεγκούζας, Ψαθάς 11(1), Αγγελόπουλος 8, Σωφρονάς 9(3), Τσιτσιγιάννης 4, Μπασδέκης 15(4).  
Μανδραικός (Κατσούνης) : Λυτόπουλος 12(2), Καραμπάτσος 13(1), Μαγιντόμπε 3(1), Σκούφης 5(1), Γκουαλτιέρι, Ροδοστόγλου 21(5), Τσιάκος 2, Βεσκούκης 16(4).

ΟΦΗ – ΑΙΓΑΛΕΩ 56-63
Τα δεκάλεπτα :17-25, 31-36, 54-43, 56-63
Διαιτητές :Μακρόπουλος-Ασημακάκη-Μαρινάκης
ΟΦΗ (Ράλλης) : Μποχωρίδης 13 (2), Κριθινάκης , Τσερκιτζόγλου 5, Καραδολάμης 12, Αγαπιάδης 8, Τασιούδης, Πάλλης 12, Πετράκης 6 (1), Μπουμπάρης
Αιγάλεω (Λιόγας) : Κυριακόπουλος 2, Τσαμπής 3, Αγγελόπουλος 2, Καράβολας 8 (2), Κούρτης 13 (1), Τσιαμπάς Θ. 2, Νικολακάκος 8 (2), Οικονομόπουλος Α. 5 (1), Οικονομόπουλος Κ. 5, Δόξας 15.

ΠΕΝΤΕΛΗ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΙΚΟΣ 75-67
Τα δεκάλεπτα :12-17, 26-34, 51-53, 75-67
Διαιτητές : Θεοδωρόπουλος-Μπούκας-Τηγάνης
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης) : Μπουργάνος 7, Ντίμπ 12, Κούσουλας 4, Καρούζος 23 (6), Μπέλη 11, Κουκάκης, Μπίγκος 4, Σαλτουρίδης, Τάγαρης 14, Φωτόπουλος.
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής) : Παππάς 20 (1), Νικολακόπουλος 3 (1), Καλλιανιώτης 6 (1), Ντουζίδης 7 (2), Βουγιούκας 10, Σκάνδαλος 2, Γιουρτόγλου 9 (1), Αντωνίου, Λυκογιάννης 10 (2).

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 64-89
Τα δεκάλεπτα: 13-18, 32-42, 49-71, 64-89
Διαιτητές: Παπαθανασίου-Τσαχάκης-Γρίβα
Πρωτέας Βούλας (Ταυρόπουλος): Παπαπέτρου 2, Μόρφης 4, Πολιτόπουλος 3 (1), Μήτσιαλος 16, Πετς 9 (1), Ματσάγγος 3 (1), Παναγιωτίδης, Σκουλούδης, Φιλίππου Α.3 (1) , Δενδρινός 10 (2), Κυριλής 14 (2), Φιλίππου Χ.
Εθνικός Πειραιά (Σορώτος): Γεωργοπαπαδάκος Σ. 4, Ασημακόπουλος, Μανιάτης, Αγγελόπουλος 21 (2), Γεωργοπαπαδάκος Ν. 9 (1), Πέττας 32 (3), Γιατρούδης, Γκιζογιάννης 5 (1), Λεκάκης 3 (1), Κοντραφούρης 4, Στέφος 9, Σκιαθίτης 2.  

ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 96-110
Τα δεκάλεπτα: 23-30, 40-59, 59-87. 96-110
Διαιτητές: Καμήτσος-Καρπάνος-Καρανικόλα Αλ.
Λοκρός Αταλάντης (Ζαρανικόλας): Φωτητζόγλου 11 (1), Αντωνόπουλος 16 (3), Μπολμάτης 3 (1), Μάττος Αν. 4, Μάττος Αγ. 26 (6), Πάππος 6, Ψάλτου 28, Ανδρέου, Ψάλτου, Καραστάθης,
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης): Αγγελόπουλος 8 (2), Βάρσος 7 (1), Χατζηκίδης 6 (2), Μαγκουνής 18 (2), Θεοδοσίου 23 (7), Καπώνης 3 (1), Ντακούλιας 6 (1), Χαρούνι Κλ 2, Χαρούνι Ν. 10 (1), Ευστρατίου 6 (1), Ματαλιωτάκης 21 (1).

Η Βαθμολογία

(σε 2 αγώνες)

1.Αιγάλεω (2-0) 4
2.Έσπερος Καλλιθέας (2-0) 4
————————————–
3.Παπάγου (2-0) 4
4.Πανελευσινιακός (2-0) 4
5.Μαρούσι (2-0) 4
6.Εθνικός Πειραιά (1-1) 3.
7.ΚΑΟ Μελισσίων (1-1) 3
8.Πεντέλη (1-1) 3
9.Μεγαρίδα (1-1) 3
10.Δούκας (1-1) 3
11.Μανδραϊκός (1-1) 3
12.Λοκρός Αταλάντης (0-2) 2
————————————–
13.Πανερυθραϊκός (0-2) 2
14.ΟΦΗ (0-2) 2
15.Πρωτέας Βούλας (0-2) 2
16.Ιωνικός ΝΦ (0-2) 2

Η Επόμενη Αγωνιστική (3η, 20/10)

Αιγάλεω – Λοκρός Αταλάντης
Έσπερος – Πανελευσινιακός
Δούκας – Πεντέλη
Πανερυθραϊκός – Παπάγου
Μανδραϊκός – Πρωτέας Βούλας
Εθνικός – Μαρούσι
ΝΕ Μεγαρίδος – ΚΑΟ Μελισσίων
Ιωνικός ΝΦ – ΟΦΗ

2ο Όμιλος

Αποτελέσματα

Κομοτηνή-Ευκαρπία 75-79
Καβάλα-Ερμής Λαγκαδά 79-75
Έσπερος Λαμίας-Μαχητές Πειραματικό 75-74
Γέφυρα-Στρατώνι 81-68
Δόξα Λευκάδας-ΠΑΣ Γιάννινα 65-72
Πρωτέας Γρεβενών-ΚΑΟ Χαλκιδικής 83-50
ΧΑΝΘ-Πολύγυρος 72-66
Φάρσαλα-Αίας Ευόσμου 73-57

Οι αγώνες αναλυτικά

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ 75-74
Τα δεκάλεπτα  : 17-19, 35-40, 58-56, 75-74
Διαιτητές: Φακίτσας-Τσουμαχίδης-Ξέρας
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Γκούντγουιν 5, Μούτσα 8 (1), Στογιάνοβιτς 13 (1), Ρουμελιώτης 19 (4), Παπανικολάου, Τσιμίδης 21 (1), Δαχρετζής 6, Μαντζούκας 3.
Μαχητές Πειραματικό (Χατζηκυριακίδης): Σιπητάνος 4, Χατζηκυριακίδης 22 (2), Γεωργίου, Κουντουρατζόγλου 14 (1), Μαυρίδης 8, Ζιάκας 2, Κλωνάρας 8 (1), Σικαλίδης 9, Βαϊντερλής 2, Μητσάκης 5 (1)  

ΦΑΡΣΑΛΑ – ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 73-57
Τα δεκάλεπτα: 24-11, 45-27, 64-42, 73-57.
Διαιτητές: Γερακίνης-Μαραμής-Παζώλης
Γ.Σ.Φαρσάλων (Γιασάρης-Ρίζος): Στάνκοβιτς, Καλτσούνας, Βασιλείου, Παπαχρήστος 13 (1), Τσούμας Σ. 4, Βρεττάς 15 (2), Πεταλωτής 9 (1), Μουλάς 7, Δέσπος 14, Τσούκας 11 (2).
Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος-Κόρκας): Αγραφιώτης 2, Μπρουκς 2, Καπινιάρης 6, Λαζαρίδης 8 (2), Μπαλτζόπουλος 12 (1), Κατσαούνης 2, Πετανίδης, Πουλιανίτης 8 (1), Νησιώτης , Ζώτος 12, Σεκαδάκης 2, Περιστεράκης 3  

ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ – ΣΤΡΑΤΩΝΙ 81-68
Τα δεκάλεπτα :  22-18, 45-41, 60-56, 81-68  
Διαιτητές : Ελευθεριάδης-Παπαγεωργίου-Εκίζογλου  
ΚΣ Γέφυρας (Μελετιάδης) : Μπέγος 2, Ματενίδης 8(1), Μάρτζος 19(3), Αποστολίδης 2, Τζουβάρας 3(1), Κιουρτζίδης, Ευστσθιάδης, Ονάσογλου 2, Τσακαλέρης 17, Μασάδης,  Κοτσάνος 13, Κολοκοτρώνης 15(3).
Στρατώνι (Μύθου) : Ψευτογκάς 2, Χαλάτσης 12(2), Μπαρζού 9 , Κυριλής 14(1), Φώτογλου 13(1), Σαμαράς 2, Θυμνιός 7, Κασούρας 2, Δασκαλόπουλος 7, Κατάνος.

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 65-72
Τα δεκάλεπτα: 4-20, 17-38, 47-54, 65-72.  
Διαιτητές: Τσιαπλής-Κατωτικίδης-Παπανικολάου Γ.
Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Βακουφτσής 13 (1), Αργυρός 4, Τσιαβές 21 (3), Βαγενάς 13 (1), Αναγνωστόπουλος Γ. 11, Αναγνωστόπουλος 3 (1), Σταματέλος, Βάνης, Βλαχάκης. ΠΑΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Νίκας 5 (1), Ντόβας 17 (5), Μαυρογιάννης 9 (1), Καραγκιολίδης 5 (1), Ναούμης 8 (2), Μάντζιος 2, Πάτρας 10 (1), Κωστούλας, Μανάκας 13, Γιωτάκης, Τσίρπας 3(1)

ΚΑΒΑΛΑ – ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 79-75
Τα δεκάλεπτα :21-19, 50-32, 65-50, 79-75  
Διαιτητές : Ταρενίδης Στ.-Παπαγερίδης-Χρυσάφης  
Καβάλα (Πενταζίδης): Δοξάκης, Αδαμόπουλος 16, Λαμπρόπουλος 19 (1), Σαββίδης, Αθανασιάδης 7, Αμπαράς 16 (3), Πιεβάλιτσα 3 (1), Φλιάτης 14 (1), Νταός 4 (1), Τεπετίδης Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μήνου 8 (1), Αποστολίδης 5 (1), Μάρουσιτς 29 (2), Ελευθεριάδης, Πλιούκας 3, Σιώπης 5 (1), Παρίτσης 8 (2), Καραμανώλης, Μπακάλης, Θεοδωρίδης, Χριστοδούλου 16, Ιατρίδης  

ΚΟΜΟΤΗΝΗ – ΕΥΚΑΡΠΙΑ 75-79
Τα δεκάλεπτα : 27-23, 41-38, 60-61, 75-79
Διαιτητές: Δημάδης-Μπακάλης-Ζαχαριάδης
Κομοτηνή (Λεμονίδης): Λεπτοκαρίδης 18 (2), Παλάσκας, Τσουμπρής 2, Λεχούδης 15 (1), Καρκατσέλης, Κουτσοβασίλης 13 (3), Ναλμπάντης, Παπανδρεόπουλος 13 (2), Σπέντζος 5, Χαλίλ 9.
Ευκαρπία (Νίκου): Περβάρης 7 (1), Τουλούπης, Γκαβέζος 12 (1), Κιούρκας 13 (3), Χαρτόπουλος 3 (1), Χατζημιχαηλίδης 5 (1), Βαρίτης 2, Χολέβας 4 (1), Απιδόπουλος 3 (1), Πλεξίδας 21 (2), Χατζίδης 9 (1).  

ΧΑΝΘ-ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ 72-66

Διαιτητές: Ταρενίδης Κ.-Ντούρας-Χατζηχαρίσης

Τα δεκάλεπτα: 16-15, 18-19, 19-19, 72-66

XANΘ (Νικολαϊδης): Βαζούκης 3(1), Στεφανίδης 19(4), Απαζίδης 12 Θεοδωρίδης 9(1), Μπαλάσκας 2, Ιωαννίδης 7, Κουτουξίδης 7, Καραγεωργίου 1, Τσιριλάκης 8, Λογοθέτης 2, Μαργαριτόπουλος, Μέρμηγκας

ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ (Τσούρμας): Αμπατζίδης 2, Ντισής 12(2), Βλάχος 3(1), Στόικος, Παπαθανασίου, Νικολόπουλος, Νούκαρης 29(5), Αμούτζιας 4, Αλεξιάδης 3(1), Γραβάνης 14(2).

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ-ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ 83-50

Διαιτητές: Λόρτος-Λουλουδιάδης-Αγραφιώτης Ιωάν.

Τα δεκάλεπτα: 16-9, 42-20, 56-36, 83-50

Φ.Ο.Πρωτέας (Μουρουζίδης): Τζιουβάρας 3, Σισμάνης 5(1), Μαλούτας 11(3), Μιχαηλίδης 8(1), Βλάχος 11, Μπέσσας 2, Συλλάκος 4, Τακίδης 4, Πελίγκος 8(1), Πεχλιβανίδης 2, Μακρής 18(2), Κλωνάρας 7(1)

K.Α.Ο. Χαλκιδικής (Παναγιωτόπουλος): Σερέτης 4, Σμυρλής 5(1), Φιλοξενίδης 6, Βλαγκογιας ,Βρασταμηνός , Λασκάρης 6(2), Τογανίδης 13, Κωνσταντινίδης 10, Ζαχαρής 4,Κανάκογλου, Χαρταβέλλας 2.

ΜΑΡΟΥΣΙ – ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ 82-78
Τα δεκάλεπτα : 21-16, 39-35, 54-47, 82-78
Διαιτητές : Ζακεστίδης-Δόλγυρας-Αργυρούδης
Μαρούσι (Σκαραφίγκας) : Λάππας 20 (3), Κανέλλης 10 (3), Γκαγκαλούδης 25 (2), Παπαγεωργόπουλος 11 (2), Διαμαντόπουλος 3 (1), Σουρλής 7 (2), Ξυδάς 7 (1).
ΝΕ Μεγαρίδας (Μάνταλος) : Λάκκας 16, Κοντόπουλος, Σάλεχ 11 (1), Λουκάς 1, Μαλούκος 14, Σπυρόπουλος 8 (2), Οικονομόπουλος 3, Ψαρόπουλος 22 (3), Κασπίρης 3 (1).

Η Βαθμολογία

(σε 2 αγώνες)

1.ΧΑΝΘ (2-0) 4
2.Φάρσαλα (2-0) 4
—————————–
3.ΠΑΣ Γιάννινα (2-0) 4
4.Πρωτέας Γρεβενών (1-1) 3
5.Δόξα Λευκάδας (1-1) 3
6.ΚΣ Γέφυρας (1-1) 3
7.Κομοτηνή (1-1) 3
8.Καβάλα (1-1) 3
9.Μαχητές Πευκών (1-1) 3
10.Πολύγυρος (1-1) 3
11.Έσπερος Λαμίας (1-1) 3
12.Ευκαπρία (1-1) 3
—————————–
13.Στρατώνι (1-1) 3
14.Ερμής Στρατώνι (0-2) 2
15.Αίας Ευόσμου (0-2) 2
16.ΚΑΟΧ (0-2) 2

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 20/10)

Ευκαρπία – Καβάλα
Ερμής Λαγκαδά – Έσπερος Λαμίας
Μαχητές Πειραματικού –  Γέφυρα
Στρατώνι – Δόξα Λευκάδας
ΠΑΣ Γιάννινα – Πρωτέας Γρεβενών
ΚΑΟΧ – ΧΑΝΘ
ΑΟ Πολυγύρου – Αίας Ευόσμου
Φάρσαλα – ΓΑΣ Κομοτηνή

 

επιστροφή στην κορυφή