Ειδικό πρωτάθλημα ανόδου στην Α2 γυναικών (2ος Όμιλος)

Πήρε το ντέρμπι ο Πανσερραϊκός Αρχισε σήμερα στο κλειστό γυμναστήριο Επταπυργίου στην Θεσσαλονίκη το ειδικό πρωτάθλημα ανόδου στην Α2 γυναικών (2ος Όμιλος). Τα αποτελέσματα της πρώτης μέρας είναι:

ΑΓΕ Πιερίας-Σχερία Κέρκυρας 31-52
Διαιτητές: Πράττος-Σελεβός
Δεκάλεπτα: 5-11, 15-24, 27-34, 31-52
ΑΓΕ Πιερίας(Χρυσανθόπουλος): Μυστρίδου, Τσενεκίδου 11, Χελιδώνη, Νικολαϊδου 5(1), Βαρμάζη, Χατζηαγοράκη 4(1), Θεοδωρίδου, Κατσαρα, Πάσκου, Γιαλλίδου 8(1), Πατσιαλή, Τζιμαγιώργη 3(1).
Σχερία Κέρκυρας(Κοσμάς): Μπεσίρη, Μανδύλα 7(1), Μυρώνη 1, Καλούδη, Γυμνοπούλου, Θεοδότου 2, Βεντούρα 12, Παναγιωτίδου 10(2), Θωμοπούλου 20, Νερατζάκη.

Πανσερραϊκός-Απόλλων Πτολεμαΐδας 58-54
Διαιτητές: Τσανακτσίδης-Δέλλας
Δεκάλεπτα: 14-10, 31-27, 44-39, 58-54
Πανσερραϊκός (Μάρκου): Χύσα 8, Τσαντα 7(1), Κουζάλη 1, Κίναλη, Πελτέκη 20(4), Κουτούση 17, Πιτσιάβα 5(1).
Απόλλων Πτολεμαϊδας (Καψάλης ): Χωλοπούλου Ν. 6(1), Κοτζαϊτση 14(1), Κρανιωτάκη 3(1), Ντάλλα 15(1), Τσιανάκα Ε., Παπαγρηγορίου, Χωλοπούλου Μ. 4, Τσακμάκη 6, Δανιηλίδου, Γρηγοριάδου, Δεληγιώργη 6.

Απόλλων Καρδίτσας-ΠΟ Νέων Μουδανιών 82-25
Διαιτητές: Παπαδοπούλου-Αθανασιάδης
Δεκάλεπτα: 27-0, 33-11, 60-13, 82-25
Απόλλων Καρδίτσας (Ναούμ-Παππάς): Τσαχματιώτη 10, Σακκά 8, Γανιά Η. 2, Καρκαλέτσου 2, Χαβαλέ 18(1), Γανιά Κ. 6, Μερισιώτη Β. 4, Χαριση 17(1), Μερισιώτη Κ. 7, Τσερεπη 8.
ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος-Αριστος): Κοκκοτου, Χαρισμιδου Δαν., Βαλασιάδου, Μπάρμπη 18, Παπαευστρατίου 2, Σίμου 1, Πασσαλή, Χαρισμίδου Δημ. 4, Καψάλη.

Τετάρτη 21/6
ΑΟ Απόλλων Καρδίτσας-ΠΟ Ν. Μουδανιών 82-85
ΜΓΣ Πανσερραϊκός-Απόλλων Πτολεμαϊδας 58-54
ΑΓΕ Πιερίας-ΑΟ Σχερία Κέρκυρας 31-52

Πέμπτη 22/6
17.00 ΜΓΣ Πανσερραϊκός-ΑΓΕ Πιερίας
18.45 Απόλλων Πτολεμαϊδας-ΑΟ Απόλλων Καρδίτσας
20.30 ΠΟ Ν. Μουδανιών-ΑΟ Σχερία Κέρκυρας

Παρασκευή 23/6
17.00 ΑΟ Απόλλων Καρδίτσας-ΜΓΣ Πανσερραϊκός
18.45 ΑΓΕ Πιερίας-ΠΟ Ν. Μουδανιών
20.30 ΑΟ Σχερία Κέρκυρας-Απόλλων Πτολεμαϊδας

Σάββατο 24/6
17.00 ΑΓΕ Πιερίας-ΑΟ Απόλλων Καρδίτσας
18.45 Απόλλων Πτολεμαϊδας-ΠΟ Ν. Μουδανιών
20.30 ΜΓΣ Πανσερραϊκός-ΑΟ Σχερία Κέρκυρας

Κυριακή 25/6
12.00 Απόλλων Πτολεμαϊδας-ΑΓΕ Πιερίας
13.45 ΑΟ Σχερία Κέρκυρας-ΑΟ Απόλλων Καρδίτσας
15.30 ΠΟ Ν. Μουδανιών-ΜΓΣ Πανσερραϊκός