Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες – Αγώνες, 21/11 (pics)

Επιστροφή σε πλήρη αγωνιστική δραστηριότητα για την Γ΄ Εθνική Ανδρών με παιχνίδια και στους έξι ομίλους της κατηγορίας. Αναλυτικά:

1ος  Όμιλος – 4η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΣΔΥ Τρίπολης-Παναχαϊκή ΓΕ 61-56

ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας-ΓΣ Διαγόρας Ρόδου 52-48

ΑΟ Γλαύκος-ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 82-63

ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών- Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ 88-65

ΓΣ Εργοτέλης-ΣΚ Καλαμάτας (ανεβλήθη)

Αναλυτικά οι αγώνες

ΣΔΥ Τρίπολης-Παναχαϊκή ΓΕ 61-56

Δεκάλεπτα: 18-11, 32-15, 50-31, 61-56

Διαιτητές: Φραγκούλη, Βελέντζας

Τρίπολη (Μπαλής, Αλικάκος): Κόκκορης 2, Μπάχα, Μαντίκος 18(2), Μπαλής 15, Σινανάι, Αγγουράς 12, Σακελλαράκος 11(2), Σταματόπουλος 3, Καρλής.

Παναχαϊκή (Λιόνας): Μοσχοβάκης 6(1), Γκότσης, Τριπολίδης, Νικολάου 19, Κούτρας 9(2), Κατωπόδης 4, Τσουλέας 6(2), Βανδώρος 3, Λυμπερέας 4, Μπαρδάκας 5, Γιόβας.

ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών-Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ 88-65

Δεκάλεπτα: 20-17, 46-38, 65-45, 88-65

Διαιτητές: Κούλης Κ., Σάλτας

Αίολος Αγυιάς (Παπαδημητρίου): Χατζόπουλος 6, Βουρνάς 13(1) Βαλαής, Γιαννικόπουλος 11(4), Δαραμούσκας 4, Θανόπουλος 18(2), Παπαβασιλόπουλος, Μαναβόπουλος 14, Καλλής, Αγγελακοπούλος 14(3), Θεοδωρόπουλος, Γοργότσης 8.

Ήφαιστος Αχιλλέας (Γιούλης): Γιαννούτσου 8, Μανωλόπουλος, Βεργανελάκης 8(2), Κεφαλάς 19(3), Ιατρόπουλος 8(1), Τσογγίδης-Τσονακίδης, Γιόβας 15(1), Καραγιάννης 3, Οικονομόπουλος 4, Χριστόπουλος, Ντουλές, Τσεκλένης.

ΑΟ Γλαύκος-ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 82-63

Δεκάλεπτα: 21-19, 50-33, 68-42, 82-63

Διαιτητές: Μπούκας, Δημουλάς

Γλαύκος (Γκοργκολής): Διαμαντόπουλος 18, Τσακίρης 6, Τσαλαπάτας, Σταθόπουλος 1, Ροκανάς 16(4), Σπύρου 6, Παρασκευόπουλος 3, Νακόπουλος, Λαμπρόπουλος 11(1), Παλλαδινός 11(1), Σιδάς, Χουλιάρας 10.

Δίων Κυπαρισσίας (Ρουστέμης): Κωνσταντινόπουλος 2, Γιαννόπουλος Ηλ. 5, Α. Κλεφτάκης Θ., Καμαρινός 16(3), Τζαγισβίλι 6, Καραγιαννίδης 14(1), Κλεφτάκης Δ., Γιαννόπουλος Χρ. 2, Ευαγγελούλης 18.

ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας-ΓΣ Διαγόρας Ρόδου 52-48

Δεκάλεπτα: 14-11, 30-21, 43-36, 52-48

Διαιτητές: Κιουλάφας, Σπυρλιδάκης

Σφήκα (Νιπεργιάλης): Νοέας 15(1), Συννετός 11(3), Μπεκρής 5(1), Τζίμης 11(1), Πελίγκος 10, Δασκαλόπουλος, Μπουγάς, Αγραπιδάκης.

Διαγόρας (Καλαϊτζίδης): Καραβατάς 3(1), Μαρουλλάκης10(2), Καταβάνης 5(1), Μήτσου 7(1), Δεμιρτζάκης 9, Κανύχης 2, Σκλήβας 12.

Βαθμολογία                                                   

1. ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών 8 (4-0)

2. ΓΣ Εργοτέλης 6 (3-0)

3. ΣΚ Καλαμάτα 6 (3-0)

4. ΓΣ Διαγόρας Ρόδου 6 (2-2)

5. ΣΔΥ Τρίπολης 6 (2-2)

6. Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ 5 (1-3)

7. ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας 5 (2-1)

8. ΑΟ Γλαύκος 5 (1-3)

9. Παναχαϊκή ΓΕ 4 (0-4)

10. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 3 (0-3)

Επόμενη αγωνιστική (5η, 27-28/11)

Σάββατο 27/11/21

ΓΣ Διαγόρας Ρόδου-ΑΟ Γλαύκος             

Κυριακή 28/11/21           

Παναχαϊκή ΓΕ-ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας

ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-ΓΣ Εργοτέλης              

ΣΚ Καλαμάτα- ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών           

Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ-ΣΔΥ Τρίπολης

2ος Όμιλος – 4η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΟ Δάφνης- ΑΠΣ Παπάδος Γέρας 82-55

ΑΟΝΣ Μίλων- Τελεθριακός ΑΣ 93-46

ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας- ΦΟ Βροντάδου 96-68

Βούρειος ΑΟΛ-ΑΕ Πικερμίου 76-71

ΑΟΦ Πορφύρας- ΓΣ Κορωπίου (Ανεβλήθη)

Αναλυτικά οι αγώνες

Βούρειος ΑΟΛ-ΑΕ Πικερμίου 76-71

Δεκάλεπτα: 22-13, 38-37, 57-48, 76-71

Διαιτητές: Τζαγκατζής, Μύζικας

ΒΑΟΛ (Βούλικας, Συμιακάκης): Κουτσαντωνάκης, Σαμιώτης 4, Ανδρουλάκης 3, Σουλίκας 16(1), Μαλούκος 16, Πορτελάνος, Σπάρταλης, Τσουρής 14, Βούλικας 9(2), Τροβάς 7(1), Κουϊμτζής, Ουλουσίδης 7(1).

Πικέρμι (Πουλίδης): Γεωργούτσος 20, Στραφιώτης, Σταθάκης 2, Κούσουλας 20(1), Τάγαρης 6, Μελάς 4(1), Καπετάνος 2, Ταφίλη 10(2), Δαχρετζής 6, Βογιατζής 1, Μαλέδρος.

ΑΟΝΣ Μίλων-Τελεθριακός ΑΣ 93-46

Δεκάλεπτα: 30-14, 50-21, 72-30, 93-46

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Μπαβέλας

Μίλωνας (Καραγιάννης): Πετρίδης 15(2), Χρήστου 7(1), Ανέστης 11(1), Θεοδωρίτσης 8(2), Γεωργίζας 5(1), Λογοδότης 3(1), Μοτσενίγος 16(4), Παπαπέτρος, Δημάκος 6, Χριστόπουλος 11(3), Κουκουνιάς 9, Μπένος 2.

Τελεθριακός (Τσαούσης): Πανταζής 9, Γκρινιάρης 12, Τσιτούμης 2, Παπανικολάου 7, Τσιριμώκος 8(2), Κιαπέκος 8.

ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας-ΦΟ Βροντάδου 96-68

Δεκάλεπτα: 25-24, 51-36, 79-55, 96-68

Διαιτητές: Λιαρομάτης, Λιόνας

Ίκαρος (Νικολαΐδης, Ρουμανί): Πέττας 31(1), Παπαδιονυσίου 18(1), Μαλτέσιος 14, Τζαγκαράκης 10, Φιλίππου 9(1), Σπανάκος 7(1), Αγγελή 5, Κουκουλάς 2, Λαμπρόπουλος, Τσιμπιράκης, Νικολαΐδης.

Βροντάδου (Αμέντας, Εσκίδης): Αγγελίδης 15, Λεγάτος 9(1), Κατσαμανίδης 6(1), Ντιφαντής 7, Χατζηλάμπρος 5(1), Παπαγεωργίου 10(1), Τσίγκας 9, Κιρκινέζης 7, Μπαγιώκας, Πατελίδας, Σφηκάκης. 

ΑΟ Δάφνης-ΑΠΣ Παπάδος Γέρας 82-55

Δεκάλεπτα: 22-12, 43-26, 57-40, 82-55

Διαιτητές: Πετράκης Γεωρ., Τσικριτζάκη

Δάφνη (Σαλίχος): Τζιβελέκας 5(1), Κούλιος, Καραχάλιος 19(5), Πίνης 17(3), Κερασοβίτης 2, Πεφάνης 5(1), Σουρλής, Αναγνώστου 3, Μπγιαλάς 9(1), Μουστόπουλος 12, Πετρόπουλος 8, Μέλιος 4.

Παπάδος Γέρας (Καραμβάλης): Κομνηνός 8(2), Καμινέλλης 11(1), Αρχιμανδρίτης 12(1), Μιλούσης 15, Κουρτσίδης 9(1), Σβορώνος, Αφεντούλης.

Βαθμολογία

1. ΑΟ Δάφνης 8 (4-0)

2. ΑΟΝΣ Μίλων 8 (4-0)

3. Βούρειος ΑΟΛ 8 (4-0)

4. ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας 7 (3-1)

5. Τελεθριακός ΑΣ 5 (1-3)

6. ΑΠΣ Παπάδος Γέρας 5 (1-3)

7. ΑΕ Πικερμίου 5 (1-3)

8. ΓΣ Κορωπίου 4 (1-2)

9. ΦΟ Βροντάδου 4 (0-4)

10. ΑΟΦ Πορφύρας 3 (0-3)

Επόμενη αγωνιστική (5η, 28/11)

ΑΠΣ Παπάδος Γέρας-ΑΟΝΣ Μίλων         

Τελεθριακός ΑΣ-ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας

ΦΟ Βροντάδου-ΑΟΦ Πορφύρας

ΓΣ Κορωπίου-Βούρειος ΑΟΛ      

ΑΕ Πικερμίου-ΑΟ Δάφνης

3ος Όμιλος – 6η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων-ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου 73-75   

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου-ΑΣ Πέρα 93-83     

ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΟ Ερμιονίδας 79-73

ΑΕ Δικαίου Κω-ΑΟΚ Χαλάνδρι 53-55      

ΚΑΠ-ΑΟ Μυκόνου 57-77

Ρεπό: ΑΟ Πεύκης

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου-Πέρα ΑΣ 93-83

Δεκάλεπτα: 31-17, 48-36, 69-52, 93-83

Διαιτητές: Σιδέρης, Περδετζόγλου

Νίκη (Ζωντός): Κουνάς 14, Πετρίδης 6, Βαφιάς 17(2), Χατζηχαραλάμπους, Γεωργακόπουλος, Κυπριτζόγλου 19(3), Τσεκένης 16(3), Σελούλης 3(1), Τσιάτσιος 4(1), Δέλλιος 11(1), Μαυρομανωλάκης. 

Πέρα (Χολέβας): Δούβης 2, Θεοφανίδης, Πρόγκας 4(1), Βλάχος 8(2), Σιδηρόπουλος, Κακαργιάς 12(1), Σπέντζος 13, Καράμπελας 12(2), Δαλαμπέκης, Κοκορέλης 13(2), Δημητρίου 2, Κρανιάς 17.  

ΑΕ Δικαίου Κω-ΑΟΚ Χαλάνδρι 53-55      

Δεκάλεπτα: 10-13, 28-30, 42-43, 53-55

Διαιτητές: Αγγελής, Βάγγαλης

Δικαίου (Τζομάκας, Παπούλης): Βάση 9(1), Δρόσος Μ. 3(1), Τρύπας 9(1), Γεωργαδάκης, Τριτσάρης 11, Παρβαντώνης 2, Καλής, Δρόσος Π. 2, Λάμπρου 5(1), Καραθωμάς, Χατζησταμάτης 10(2).

Χαλάνδρι (Στεφανάκης): Αθανασιάδης, Πασχαλίδης 11, Ανδρουλάκης 6(1), Δημητριάδης 6, Αμπελάς 3(1), Δεμέναγας 8(1), Μωραΐτης 3, Φωτόπουλος 19(3).

ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων-ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου 73-75   

Δεκάλεπτα: 27-18, 40-34, 55-57, 73-75

Διαιτητές: Κηπώσης, Τζιμινίδης

Τήρων (Τσομπάνος): Μουστάκας, Τσαντύλας 4, Φουστέλης, Μανιάτης 18(3), Βασιλόπουλος 5(1), Δεκαβάλας 8, Καλεμτζάκης 11(1), Δανίκας 20, Ζαχαριάδης, Ζαχαρόπουλος 3(1), Καδηγιαννόπουλος, Βαρσάμης 4.

Ποσειδών (Νταλίπης): Χρονόπουλος, Γιαννουκάκος, Πατουχέας7(1), Μανωλάκος, Τσιλομελέτης 26(2), Τουργέλης 8(2), Παπαγεωργίου 3, Τσαούσης 1, Ντιλής 1, Σακελάρης 27(3), Λαμπρόπουλος 2, Ντερτιλής.

ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου-ΑΟ Ερμιονίδας 79-73

Δεκάλεπτα: 22-17, 30-32, 51-51, 79-73

Διαιτητές: Χαϊνά, Τσάλας

Μοσχάτο (Δολιανίδης): Παπαγεωργίου 13(2), Παυλιάς, Δέλλιος 3, Γιαμπάνης 16(1), Κωνσταντινάκος 14(3), Νικολαΐδης, Βασιλόπουλος, Κιούσης 9(3), Πετράς 4, Κολοφώτης, Κατσόγιαννης 16(1), Παλουκάκος 4.

Ερμιονίδα (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου 7, Αγγελής 18, Χονδρόπουλος 16(4), Πελεκάνος 20(3), Τσιαμπάς 2, Πουλής Α., Μπουκουβάλας 2, Μπινιάρης 8.  

Βαθμολογία

1. ΑΟ Πεύκης 10 (5-0)

2. ΑΟ Μυκόνου 10 (5-0)

3. ΚΑΠ 10 (4-2)

4. ΑΕ Δικαίου Κω 9 (3-3)

5. ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 8 (3-2) 

6. ΑΣ Πέρα 8 (2-4)

7. ΑΟ Ερμιονίδας 7 (2-3)

8. ΑΟΚ Χαλάνδρι 7 (2-3)

9. ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 6 (2-2)

10. ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων 5 (0-5)

11. ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου 4 (0-4)

Επόμενη αγωνιστική (7η, 28/11)

ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου-ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου

ΑΣ Πέρα-ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου

ΑΟ Ερμιονίδας-ΑΟ Πεύκης

ΑΟΚ Χαλάνδρι-ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων       

ΑΟ Μυκόνου-ΑΕ Δικαίου Κω

Ρεπό: ΚΑΠ

4ος Όμιλος – 4η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΟ Τρίκαλα-ΓΕ Αγρινίου 87-55

Αναγέννηση Λαμίας-Σπάρτακος Ιωαννίνων  59-96

Αμπελώνας-ΓΣ Σοφάδων 75-71 (παρ.)

Αχέρων Καναλακίου-ΓΣ Αγριάς 74-67

ΓΣ Αλμυρού-Νίκαια Λάρισας 83-67

Αναλυτικά οι αγώνες

Αμπελώνας-ΓΣ Σοφάδων 75-71 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 17-14, 35-36, 48-55, 63-63(κ.α.), 75-71

Διαιτητές: Ευφραιμίδης, Γιατρόπουλος

Αμπελώνας (Γιαννόπουλος): Μπαμπανάτσας, Χαιρετίδης 17(3), Γιώτης 8(2), Καραγιάννης 2, Κοτσώνας, Τσιούλκας 17, Βλησσαρούδης, Γκιουλέκας 25(2), Αποστολάκης 6, Παλάσκας, Καράτζιος, Μπεχλιβάνος.

Σοφάδες (Παππάς, Ρίζος): Σακελλαρίου, Δαουλάρης 18(3), Κυριακόπουλος 10, Ζωιτσάκος Χρ. 14, Παπαϊωάννου 8(1), Σιαμέτης, Ζωιτσάκος Τρ., Αναγνωστόπουλος 19(4), Μουταρέλος, Δίκαρος 2.

ΑΟ Τρίκαλα-ΓΕ Αγρινίου 87-55

Δεκάλεπτα: 24-15, 45-23, 66-34, 87-55

Διαιτητές: Γερακίνης, Παζώλης

Τρίκαλα (Παπαδημητρίου): Λεπενιώτης 9(1), Γκαντιάς 8, Τσιτσάνης 3, Αργύρης 17(4), Απέργης 3(1), Αγαπίου 11(2), Μπέφας 6, Κωτούλας 9, Τζιάννης 13(1), Μερίτσης, Φέτσης 2, Γοργότσης 6.

Αγρίνιο (Σταυροθανάσης): Τσιλιμέκης 3(1), Πολύζος, Σταμουλάκης 11(3), Τασόπουλος 19(2), Σταμούλης 11(1), Γκρίζης 9(1), Παρθένης, Δάρλας, Παπαθανασόπουλος 2.

ΓΣ Αλμυρού-Νίκαια Λάρισας  83-67

Δεκάλεπτα: 16-9, 40-25, 67-50, 83-67

Διαιτητές: Αναστασιάδης Β., Κανελλίδης

Αλμυρός (Νάνης): Κοντοστάθης 7(1), Μυλωνάς 2, Μαμούρας 11(1), Παπούλιας 14(1), Χασιώτης 11(3), Νάκος, Γώγουλας, Βαλαμούτης 3(1), Ξηρομερήσιος, Τσαβές 4, Πολίτης 25(5), Τάσσος 6.

Νίκαια (Μπελαλίδης): Καμζέλας 2, Μανωλόπουλος Λ. 1, Ντάφος 4, Κουραμάς 8, Τουρναβίτης 8(1), Καραγιάννης, Σπάνος 16(3), Πασχάλης 8(2), Χήρας, Ουζούνης 6(2),  Ξανθόπουλος 6, Φιλιππόπουλος 8.

Αναγέννηση Λαμίας-Σπάρτακος Ιωαννίνων 59-96

Δεκάλεπτα: 12-25, 22-51, 41-73, 59-96

Διαιτητές: Γιαννούλης, Μπουγλός Ι.

Αναγέννηση (Κουμπούρας): Φετοκάκης, Λιάπης 2, Φρίμπας 4, Αντωνόπουλος, Κουμπούρας 8(1), Μεϊντάνης 7(1), Τσιώτας 2, Πελεκούδας 9, Διαμαντής 5(1), Χαντζόπουλος 3(1), Καλλίλας 6, Κονταλάτος 13(2).

Σπάρτακος (Ρήγγας): Νταλβουτζόπουλος 7, Κολότσιος 10(1), Αναγνωστάκης 17(3), Λαμπρόπουλος 5, Ιωακειμίδης 10(2), Αποστολίδης 5,  Σταυρόπουλος 5(1), Αγγελόπουλος 15(3), Δήμος 14, Τζελέπης, Θώδης 8, Βαράκας.

Αχέρων Καναλακίου-ΓΣ Αγριάς 74-67 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 13-12, 15-18, 14-17, 61-61 (κ.α.), 74-67

Διαιτητές: Μπιστιντζάνος, Διαμαντής

Αχέρων (Τζομάκας): Βασιλείου, Σουμπασάι, Ματσάγγας, Ροντογιάννης 10(2), Μπάρης, Κασκάνης 13(1), Κακιούζης 4, Μακρής, Χρήστου 10(1), Μπαρτζώκας 15, Δάσκαλος 10(2), Πάνου 12(1).

Αγριά (Γκουγκουτούδης, Στρατίτης): Κουρατίδης, Χαρχαρής 5, Ρόσσιος 2, Κοψιαλής, Αμπάρης, Σακκάς 6(1), Καραμανλής 15, Σούλκο 8, Διγενής 18, Χρηστάκης, Σκαμάγκας 5(1), Σταυροθεόδωρος 8.

Βαθμολογία

1. Σπάρτακος Ιωαννίνων  8 (4-0)

2. ΑΟ Τρίκαλα 8 (4-0)

3. ΓΣ Αλμυρού  7 (3-1)

4. ΓΣ Αγριάς  6 (2-2)   

5. ΓΣ Σοφάδων  6 (2-2)

6. Αμπελώνας 6 (2-2)

7. Αχέρων Καναλακίου 5 (1-3)

8. ΓΕ Αγρινίου 5 (1-3)    

9. Αναγέννηση Λαμίας 5 (1-3)

10. Νίκαια Λάρισας 4 (0-4)

Επόμενη αγωνιστική (5η, 28/11)

ΓΣ Αγριάς-Αμπελώνας

ΓΣ Σοφάδων-Αναγέννηση Λαμίας

Σπάρτακος Ιωαννίνων-ΑΟ Τρίκαλα

Νίκαια Λάρισας-Αχέρων Καναλακίου

ΓΕ Αγρινίου-ΓΣ Αλμυρού

5ος Όμιλος – 4η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΔΕΚΑ-Ναύαρχος Βότσης 62-70

ΑΣ Καστοριάς-ΑΟΚ Βέροιας 86-57

Αετοί Βέροιας-Ανατόλια 82-84 (β΄ παρ.)

Αριστοτέλης Φλώρινας-ΦΟ Αριδαίας 82-79

Γαλάζιοι-Ικαροι Γιαννιτσών 59-54

Αναλυτικά οι αγώνες

ΔΕΚΑ-Ναύαρχος Βότσης 62-70

Δεκάλεπτα: 16-24, 33-35, 47-53, 62-70

Διαιτητές: Πράττος, Ντόντης

ΔΕΚΑ (Νικολαΐδης, Ντάγιος): Αποστολίδης 5(1), Τσιμερίκας 10, Τσιροπούλης Γ. 15(1), Τσιροπούλης Μ. 6, Σαμοντούροφ 20, Ζωίδης, Καραποθαράκος 6, Καρυώτης.

Ναύαρχος Βότσης (Καραμουσαλίδης): Παπαδόπουλος, Καραγιαννάκης 17, Γκοβεδάρος, Δεμερτζής, Δουβής 2, Αποστολίδης 28(3), Καναράς 6, Αγριόπουλος 2, Αγάθος, Γιαννακίδης 15(3).

ΑΣ Καστοριάς-ΑΟΚ Βέροιας 86-57

Δεκάλεπτα: 21-13, 47-23, 66-43, 86-57

Διαιτητές: Παπαθανασίου Στ., Κωνής

Καστοριά (Καραταγλίδης): Χότζα 16(1), Μπέγος 14(3), Δαραβίγκας, Παπαμαργαρίτης 11(2), Βλάχος 5(1), Τερσενίδης 7(2), Καλαϊτζίδης 2, Δημητρόπουλος 2, Ξάνθης, Κορομπίλιας 10(2), Παντελίδης, Παπαδημητρίου 19(5).

Βέροια (Γκαμούρας): Τσαχουρίδης, Μέλλιος 7, Ντουλαβέρης 8(1), Κοτζαμπάσης 3(1), Κολοβός 13(2), Κασαμπαλής 7, Τριχόπουλος 2, Κοχλιαρίδης 5(1), Χαραλαμπίδης 12.

Αετοί Βέροιας-Ανατόλια 82-84 (β΄παρ.)

Δεκάλεπτα: 18-19, 36-37, 46-52, 70-70 (κ.α.), 79-79 (α΄ παρ.), 82-84

Διαιτητές: Τοπαλίδης, Καρυπίδης Ι.

Αετοί (Γεωργιάδης): Λιόλιος 8(1), Μπουρδάνος 14(1), Γκανάς 7(1), Γάτσος 2, Λέφας, Τσακαλέρης 27, Γκίτκος 3(1), Μαυρίδης 8, Ιωσηφίδης 13(3).

Ανατόλια (Τασούδης): Δημητρόπουλος 2, Τζουβάρας 15(3), Χατζηλάμπρου 2, Χρυσανθάκης Χ., Τασούδης 3(1), Χρυσανθακάκης Θ. 9(1), Βελισσαρίου 30(5), Ντολόπουλος 6, Καρανώτας 17.

Αριστοτέλης Φλώρινας-ΦΟ Αριδαίας 82-79

Δεκάλεπτα: 25-23, 44-44, 62-63, 82-79

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης, Λυγούρας

Αριστοτέλης (Μουρουζίδης): Τσιόγκας Η. 21, Τσιόγκας Β. 6(2), Τσίρμπας 8(2), Πεταλωτής 21(1), Τασιούδης 7(1), Καραγιαννίδης, Κύρτσος, Κωστούλας 7(1), Ντεβές, Ματούλας 12(4), Ντρίζα Α., Ντρίζα Φ..

Αριδαία (Τζιόμαλος): Γιώρτσιος 6(2), Φόρογλου 8(2), Καραμπέκης 10(1), Πυδαράκης 14, Θωμαϊδης 6, Μπακιρτζής 6, Μακρόπουλος 19(1), Γκαβέζος 10.

Γαλάζιοι-Ίκαροι Γιαννιτσών 59-54

Δεκάλεπτα: 15-13, 27-32, 43-45, 59-54

Διαιτητές: Νέδογλου, Καντζουρίδης

Γαλάζιοι (Παπαδούλης): Μεσκούρης 4, Σαχμπατιάν 7, Μούτσιος 8(1), Παγώνης 8(1), Καμπούρης 2, Καραθανάσης 4, Μίχος, Πάντσιος 15(2), Αϊμέκε 8(2), Γιανναράς 3(1).

Ίκαροι (Οκλαλιώτης): Πετρίδης Α. 11, Μαρκίδης 4, Παουλεάνου 4, Ελευθεριάδης 8, Μπογδάνης 4, Σαμαράς 10(2), Πετρίδης Ν. 10, Παπαδόπουλος 3(1), Γουναρόπουλος, Χαριστός.

Βαθμολογία

1. ΔΕΚΑ  7 (3-1)

2. Ναύαρχος Βότσης  7 (3-1)

3. Ανατόλια    7 (3-1)

4. ΦΟ Αριδαίας  6 (2-2)

5. Αετοί Βέροιας  6 (2-2)

6. ΑΣ Καστοριάς  6 (2-2)

7. Αριστοτέλης Φλώρινας  5 (2-1)

8. Γαλάζιοι 5 (1-3)

9. ΑΟΚ Βέροιας  4 (1-2)

10. Ικαροι Γιαννιτσών  4 (0-4)

*Αριστοτέλης Φλώρινας και ΑΟΚ Βέροιας έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Επόμενη αγωνιστική (5η, 28/11)

Ανατόλια-ΑΣ Καστοριάς

ΑΟΚ Βέροιας-ΔΕΚΑ

Ναύαρχος Βότσης-Γαλάζιοι

ΦΟ Αριδαίας-Αετοί Βέροιας

Ικαροι Γιαννιτσών-Αριστοτέλης Φλώρινας

6ος Όμιλος – 4η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Απόλλων Καλαμαριάς-Σταυρούπολη 35-70

Ζέφυρος-ΒΑΟ 55-75

Ασπίδα Ξάνθης-ΚΑΟ Δράμας 60-75

ΑΟ Γαλάτιστας-Αρίων Ξάνθης 72-61

Ιωνικός Ιωνίας-Ελπίδα Αμπελοκήπων 82-76

Αναλυτικά οι αγώνες

Ιωνικός Ιωνίας-Ελπίδα Αμπελοκήπων  82-76

Δεκάλεπτα: 25-23, 45-32, 67-54, 82-76

Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ., Αθανασιάδης Βλαδ.

Ιωνικός (Χριστοφορίδης, Γουλτίδης): Σαρακατσάνος 14(3), Παναγιώτου 4, Ματενίδης 17, Τολιόπουλος 8, Κουτσακιουλάφης, Αντωνιάδης 11(3), Αγγελόπουλος 20(1), Περιστεράκης  2, Παππάς, Βαϊράμης 4, Κεϊσίδης, Γιαμούκης 2.

Ελπίδα (Κασαπίδης, Βέκιου): Στεάι, Καραγκούνης 3(1), Μαλακόπουλος 7(1), Μανδράς 2, Τσιβεριώτης, Γαλής, Τραπεζάνογλου 17(1), Καραγιώργος 17(2), Μουρατίδης 11(2), Τερζίδης, Παπασχάλης 15, Ιατρίδης 4.

Ζέφυρος-ΒΑΟ 55-75

Δεκάλεπτα: 14-14, 28-29, 47-50, 55-75

Διαιτητές: Κωνσταντινέλης Κ., Κλεπουσνιώτου Γ.

Ζέφυρος (Δεμερτζής): Τσέφος 2, Πάρος 21(4), Σακαλάκης, Φλετούρης 8(2), Σιόβας 7, Κώνστας 1, Ζάγκας 6(1), Οικονομίδης, Μακρής 8, Στρατίδης 2.

ΒΑΟ (Φρύδας): Ταζόπουλος Κ. 22(4), Δουμιάς, Παντολέων, Μαγής 6, Ταζόπουλος Γ. 22(2), Πιτσινέλης 8(2), Εξίογλου 2, Αμανατίδης 15, Νάκος, Παπαποστόλου, Καλαϊτζίδης, Καψάλης.

Απόλλων Καλαμαριάς-Σταυρούπολη 35-70

Δεκάλεπτα: 14-23, 21-36, 28-51, 35-70

Διαιτητές: Κολοκύθας, Αναστασιάδης Γ.

Απόλλων Καλαμαριάς (Πολυμένης, Σαμακόβλης): Γκαντίδης Θ., Σμυρλής 3(1), Μπαγκντασαριάν, Πολυμένης 8, Λαγός 6, Γκαντίδης Μ., Μπακογλίδης, Σιαμήτρος 12(2), Αλεξίου 6, Μακούλης.

Σταυρούπολη (Αμοιρίδης, Κολογοσίδης): Μάρκου 16(1), Καπάτσης, Φωτιάδης 2, Τετράδης 7(1), Τσιμπής 5(1), Χατζημιχαηλίδης 5, Κακαρούδης 13, Κουντουρατζόγλου 4, Ταμπάρης, Δασκαλόπουλος 18, Δεληγιάννης, Καλαϊτζής.

ΑΟ Γαλάτιστας-Αρίων Ξάνθης 72-61

Δεκάλεπτα: 12-18, 38-30, 53-48, 72-61

Διαιτητές: Ζαχαριάδης, Ράπτης

Γαλάτιστα (Παπαδόπουλος): Καλπαξίδης 8, Σιδηράς, Κουλαξής 9(1), Αμπατζίδης 14(1), Καζλάρης 8(2), Δέτσικας 10, Κωνσταντάς 4, Μυλωνάς 3(1), Νουκάρης 16(3).

Αρίων (Θερμός): Θεοδωρίδης, Χριστοφορίδης 19(2), Σαβουλίδης 8(1), Καρανικολίδης, Κλωνάρας 3(1), Ράπτης 2, Κουρτίδης 4, Τσίτσος, Μπουτσακτσή 13, Ζαμπάκης 12, Αρβανιτίδης.

Ασπίδα Ξάνθης-ΚΑΟ Δράμας 60-75

Δεκάλεπτα: 11-23, 25-40, 43-59, 60-75

Διαιτητές: Δημάδης, Δικταπανίδης

Ασπίδα (Στεφανίδης): Στεργίου 8(2), Παπαδάκης 13(2), Παπαϊωάννου, Σαλεπτσής, Σκριάπας, Παπανικολάου 3, Σανούδος 3, Παυλάκης 9(1), Κουτσογιάννης 13(1), Παναγιωτόπουλος 4(1), Μπουραζάνης 4, Κάλφας 3(1), Ρούμογλου.  

Δράμα (Γρηγοριάδης, Καρατζάς): Γαϊτάνης 8(2), Σιταρίδης, Στυλίδης 25(4), Γαϊτανίδης 9(2), Γρηγοριάδης 7, Κουμλέλης 11(1), Μπόζης 6, Μούκας 9(3), Μπέσας, Κεραμιτσόπουλος.

Βαθμολογία

1. Σταυρούπολη  8 (4-0)

2. Ιωνικός Ιωνίας  8 (4-0)

3. ΚΑΟ Δράμας 7 (3-1)

4. Ασπίδα Ξάνθης  7 (3-1)

5. Απόλλων Καλαμαριάς 6 (2-2)

6. ΑΟ Γαλάτιστας  6 (2-2)

7. ΒΑΟ 5 (1-3)

8. Ελπίδα Αμπελοκήπων 5 (1-3)

9. Αρίων Ξάνθης 4 (0-4)

10. Ζέφυρος  4 (0-4)

Επόμενη αγωνιστική (5η, 28/11)

Αρίων Ξάνθης-Ασπίδα Ξάνθης

ΚΑΟ Δράμας-Ζέφυρος

ΒΑΟ-Απόλλων Καλαμαριάς

Ελπίδα Αμπελοκήπων-ΑΟ Γαλάτιστας

Σταυρούπολη-Ιωνικός Ιωνίας