Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Β΄ Εθνική: Αποτελέσματα – Κατάταξη – Αγώνες, 21/11 (pics)

Τα αποτελέσματα, η κατάταξη και οι αγώνες των ομίλων της Β΄ Εθνικής Ανδρών έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος – 6η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια»-Πανελευσινιακός 66-69

ΚΑΟ Κορίνθου-Εθνικός Πειραιά 59-69

ΝΕΟ Ληξουρίου-Έσπερος Καλλιθέας 84-79

Αργοναύτης Ραφήνας-Ένωση Ιλίου 79-62

Αχαγιά 82-Νέα Κηφισιά 63-68

Παπάγου-ΦΕΑ 93-84

Ρεπό: Πεντέλη

Αναλυτικά οι αγώνες

ΝΕΟΛ–Έσπερος Καλλιθέας 84-79

Δεκάλεπτα: 23-20, 42-46, 58-63, 84-79

Διαιτητές: Καρακάσης-Τσακαλογιάννης-Καμήτσος

Ληξούρι (Τζουγανάτος–Βαρδαβάς): Νιφόρας 11(1), Χονδρογιάννης 8, Βαβάτσικος 14(2), Τρυφωνόπουλος 7, Κασπίρης 3(1), Παππάς 34(6), Λαμπρόπουλος 3(1), Αντωνάτος 2, Μαρούλης 2, Ματσούκης.

Έσπερος (Ταυρόπουλος): Αγγελόπουλος 9, Οικονόμου 3, Καράβολας 17(3), Αδαμόπουλος 5, Οικονομίδης, Τσολάκης 4, Ολύμπιος, Κάπρης 6, Χαρούνι 14, Μαγιντόμπε 21(2).

ΚΑΟ Κορίνθου-Εθνικός Πειραιά 59-69

Δεκάλεπτα:10-21, 26-39, 46-52, 59-69

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Λογοθέτης-Μακρόπουλος.

Κόρινθος (Σορώτος): Καπώνης 3(1), Μακρής Γ. 3 (1), Πρεδάρης 10(2), Μακρής Δ. 7, Κοντραφούρης 9(1), Φακοπουλίδης 6, Δούκας 6, Τσιάκος 2, Κωνσταντίνου 4, Αδαμόπουλος 9(1).

Εθνικός (Καράμπελας): Βαϊδάκης 11(1), Μπασδέκης 30(6), Λιβανός 4, Καλαφαντής, Βασιλακάκης 5(1), Καρυστινός 8(2), Καραδημητρίου, Παπουτσής 5(1), Κατσοχειράκης, Κασιούμης 6.

Παπάγου-ΦΕΑ 93-84

Δεκάλεπτα: 30-16, 43-29, 65-56, 93-84

Διαιτητές: Σπυρόπουλος-Αποστολίδης Β.-Ζιώγας

Παπάγου (Κουρής): Καρούζος 23(2), Σοφρωνάς 19(5), Μαράκης 14, Σολωμός 12, Δελίδης 12(4), Κόης 8(1), Τσούτσος 5, Βούζας, Τρίχας, Παπαζήσης.

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ (Καρατζάς): Γεωργοπαπαδάκος 15(3), Καραλευθέρης 14(2), Λίτσος 13(2), Κοντός 12, Γιαννόπουλος 7(1), Στεργιάκης 7, Καραχάλιος 8, Ζήρος 6(1), Μπίγγος 2, Αφαλίδης.

Αργοναύτης Ραφήνας-Ένωση Ιλίου 79-62

Δεκάλεπτα 23-24, 46-40, 57-51, 79- 62

Διαιτητές: Καρακωνσταντόπουλος-Τζίμης-Λαζόγκα

Αργοναύτης (Γιαννακόπουλος): Σγούρος 11(3), Κυριακόπουλος, Λίτσο 2, Συγγούνας 7(1), Γεραμάνης 17(2), Ντούσιας 6, Ζακυνθινός 10(1), Κορομηλιάς 6(1), Μητσάκης 11(1), Σβάρνας, Βασιλείου, Σταμέλος 9.

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Γεροκώστας 8, Φουντάς 9(2), Πανουσόπουλος Θ. 3(1), Καλύβας, Σπυρόπουλος 5, Μπέλλας 10(1), Παπανδρέου, Γκαβανόπουλος 7(1) Τσιουμπρής 13, Πανουσόπουλος Κ., Κοσμίδης, Δαρμής 7(1).

ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια»-Πανελευσινιακός 66-69

Δεκάλεπτα: 21-13, 36-35, 56-49, 66-69

Διαιτητές: Αργυρούδης-Χρηστίδης Ηλ.-Αυγερινός

ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια» (Τσαουσίδης): Πολίτης, Ψαρόπουλος 17(3), Μιλιντίγιεβιτς 27(2), Μάκαρης 2, Προδρόμου 12(2), Κατσουλάκος, Χάρος 2, Σαρρής 2, Αναγνωστόπουλος 4.

Πανελευσινιακός (Βούλγαρης): Κούτουλας 3, Καράμπελας 9(2), Πετρόγιαννος 1, Θεοδοσίου 18(2), Κρασάκης 8, Μουμπάρακ 19(2), Λεκάκης, Παπαφλωράτος, Ρεκουνιώτης 7, Δενδρινός 4.

Αχαγιά 82-Νέα Κηφισιά 63-68

Δεκάλεπτα: 20-16, 35-33, 52-54, 63-68

Διαιτητές: Λιότσιος-Παπαφωτίου-Τεφτίκης

Αχαγιά 82 (Μολφέτας): Καφέζας 3(1), Καλογιάννης 3(1), Σέρμπος 5(1), Φρατζής 7(1), Οικονομόπουλος 25(5), Τάρναρης 2, Δάβανης 18(1), Λυμπέρης, Κοτσόγιαννης.

Νέα Κηφισιά (Λαδικός): Ιωάννου, Μοσχοβίτης 14(3), Μακρυγιάννης 3(1), Χαρταβέλας, Πετροδημόπουλος 17(2), Μανούσος 13, Χατζηνικόλας 12(1), Κουκάκης, Μαλέλης, Μιχαλάκης 7, Καρακώστας 2.

Βαθμολογία

1. Παπάγου (5-1) 11

2. Έσπερος Καλλιθέας (4-2) 10

3. ΚΑΟ Κορίνθου (3-3) 9

4. ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια» (3-3) 9

5. Εθνικός Πειραιά (3-3) 9

6. ΦΕΑ (3-2) 8

7. Αργοναύτης Ραφήνας (3-2) 8

8. ΝΕΟΛ (3-2) 8

9. Ένωση Ιλίου (2-4) 8

10. Αχαγιά ’82 (2-4) 8

11. Νέα Κηφισιά (2-3) 7

12. Πανελευσινιακός (2-3) 7

13. Πεντέλη (1-4) 6

*Έχουν κάνει το ρεπό τους ΦΕΑ, ΝΕΟΛ, Αργοναύτης Ραφήνας, Νέα Κηφισιά, Πανελευσινιακός, Πεντέλη.

Επόμενη αγωνιστική (7η, 28/11)

Πανελευσινιακός ΑΟ-ΚΑΟ Κορίνθου     

Εθνικός ΟΦΠΦ-ΝΕΟ Ληξουρίου               

ΠΟΚ Έσπερος-ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας               

ΑΟ Ένωση Ιλίου-ΑΕ Πεντέλης    

ΑΕ Ν.Κηφισιάς-ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια           

ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ-ΑΟ Αχαγιά 82

2ος  Όμιλος – 6η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Κρόνος Αγίου Δημητρίου-Δούκας 70-74

Αιγάλεω-Άρης Νίκαιας 84-61

Παλαιό Φάληρο-ΟΦΗ 69-45

Πανιώνιος-Μεγαρίδα 79-85

Μανδραϊκός-Μελίσσια 66-55

ΕΦΑΟΖ-Χανιά 82-74

Πρωτέας Βούλας-Ηλυσιακός 68-60

Αναλυτικά οι αγώνες

Κρόνος Αγ. Δημητρίου – ΑΣΕΔ 70-74

Διαιτητές: Τσάτσης-Χρηστίδης Π.-Καλογριάς

Δεκάλεπτα: 23-24, 43-35, 56-46, 70-74

Κρόνος (Δεγαϊτας, Καλούδης) Γκάτζο 2, Δήμου 4, Νάτσος 12(2), Ξιούρας 7(1), Δέδες 17(4), Πιτουλης 13, Βαρσαμούλης 7, Βαρνάβας 2, Τσάβος 6

ΑΣΕ Δούκα (Αγγέλου – Δανιήλ): Μαγουλάς 5 (1), Λαγός 6, Γαρμπής 11 (2), Βασιλαντωνάκης, Φεράκης, Ντιαλλό 2, Κορκόντζελος 10, Μουλάς 10, Λάκκας 2, Σωτηράκης 11, Μιχαήλ 10, Ματζιώρης 7 (2).

Αιγάλεω – Άρης Νίκαιας 84-61

Δεκάλεπτα: 27-15, 46-35, 73-42, 84-61

Διαιτητές :  Καραβίτης-Αντωνιάδης-Χριστοδουλάκης

Αιγάλεω (Ζαβός): Ψημίτης 21(2), Λούκας 10, Ντακούλιας 9, Κουμπούρας 8(1), Μόρφος 5(1), μαχαίρας 12, Πολέμης 4(1), Καρασταμάτης 5(1), Παπανδρέου 4, Παπαδολιάς 4, Νικολιδάκης 2, Γιαννούλης.

Άρης Νίκαιας (Παύλος): Τσιότρας 7(1), Γρηγορόπουλος 2, Μπουρίτης, Πρίτσος 5(1), Κόλλιας 8, Λάτσης 4, Πεταλάς 3, Τσατάς 25(4), Παπαδάκης 3, Καππής 4, Καραβάνας.

Πανιώνιος – Μεγαρίδα 79-85

Δεκάλεπτα : 23-26, 38-46, 50-61, 79-85

Διαιτητές : Θεοδωρόπουλος-Αναστασίου-Λεβεντάκος

Πανιώνιος (Μπιτζάνης) : Βαλιώτης, Μήτσιαλος 7, Μίχαλος 17 (3), Μπελίτσης 3 (1), Σκουλούδης 4, Λιαράκος 8 (2), Κολσούζογλου, Κυρίτσης 29 (2), Ρουμελιώτης 5 (1), Λυκογιάννης 6

Μεγαρίδα (Μάνταλος) : Παλαιοχωρίτης, Γκόντγουιν, Αγγελόπουλος 14 (3), Γερομιχαλός 25 (2), Μπέμπης 21 (5), Νικολακόπουλος 11 (2), Τζάιδας 5, Καλλινικίδης 6, Γκάτζιας 3 (1), Εζόμο

Πρωτέας Βούλας – Ηλυσιακός 68-60

Δεκάλεπτα : 17-16, 38-27, 53-49, 68-60

Διαιτητές :Κονταράτος-Ορφανός Ιορδ.-Παπαδόπουλος Χ.

Πρωτέας Βούλας (Τερζής – Σουλιώτης) : Δενδρινός 13 (2), Τσακναρίδης 5, Κυριλής 12, Ματσάγγος 2, Συγκούνας 6 (2), Σκορδάς 17, Μόρφης , Καραμαλέγκος 3, Γάργαλης 10 (1), Βισνκιέφσκι

Ηλυσιακός (Καυκής – Λιτόπουλος) : Γραμματίκας, Φώτσης 24 (3), Καλδής 10 (2), Βούρτσης, Ύμερι, Κεφαλάς 3 (1), Στασινόπουλος 6, Μπάζιος 6, Παπάδης 6 (1), Ιορδάνογλου 5 (1

Μανδραϊκός-Μελίσσια 66-55

Διαιτητές: Ραχιώτης, Φασόλης, Ναστούλης
Δεκάλεπτα: 19-19, 8-9, 22-15, 17-12

Μανδραϊκός (Σταθούλης – Σπανός): Πανόπουλος, Σταματίου 11, Κοψιάς 21 (3), Αλεξανδρόπουλος 1, Τσάμης 2, Κωστόπουλος 5 (1), Λιούνης 13, Δομπρογιάννης 10 (1), Κουμανταρος, Τσιπίδης 3 (1)

Μελίσσια (Δάγλας – Κωνσταντόπουλος): Πρόφκα 7 (1), Στεργίου Μ 5, Οικονομόπουλος 3, Κοντός Γ, Σεργιένκο 10, Μπακέας 7, Σπηλιόπουλος, Δουρουντούς 2, Μαλτέζος 19, Δοξάκης 2

Π. Φάληρο-ΟΦΗ 69-45

Δεκάλεπτα: 20-12, 32-29, 53-40, 69-45

Διαιτητές: Ουσταμπασίδης-Κοντίλης-Μαρίγλη

ΟΦΗ (Ράλλης-Καρλάφτης): Λιανός 1, Μητρόππαπας 2, Καρλάφτης 1, Τσερκιτζόγλου 9(1), Μηλαθιανάκης 3, Αγαπιάδης 8, Πρωτογεράκης 6, Καψάλης, Θεοδωρίδης 2, Καμπάκας 2, Πάλλης 11, Λιουδάκης.

Παλαιό Φάληρο (Παπαδάτος): Λυσόπουλος 3(1),Σκόρδος 3, Αγγελόπουλος 21(3), Λιουδάκης, Σταθόπουλος 7(1), Βλασσόπουλος 3, Καλιανιώτης 21, Μπολάτογλου 3(1), Μπόσκοβιτς, Χαρούνι, Ανδρεάτος 3 (1), Παπαδάτος 5(1).

ΕΦΑΟΖ-Χανιά 82-74

Δεκάλεπτα: 21-24, 41-42, 59-57, 82-74

Διαιτητές: Ζακεστίδης-Νάστος-Ρίζος

Ζωγράφου (Μάνος, Ζωηρού): Μαυροειδάκος 13(2), Μπιλαλής 8(1), Βάρσος 25(3), Μαγκούνης 14(2), Κριζέας 3(1), Καλαϊτζάκης 5(1), Μέξης 9, Μπαρμπαρής, Ανδρεόπουλος 5, Χατζής.

Χανιά (Κεσαπίδης, Παπανικολάου): Βαζοίκης 1, Στογιάνοβιτς 12(2), Τσιρογιάννης 2, Ψαράς 17(3), Παπαδάκης 2, Χουχουμής 21(1), Καραΐσκος 2, Σανδραμάνης 4, Νέσης 13.

Βαθμολογία

1. Αιγάλεω (6-0) 12

2. Μεγαρίδα (5-1) 11

3. Πρωτέας Βούλας (4-2) 10

4. ΕΦΑΟΖ (4-2) 10

5. Χανιά (3-3) 9

6. Πανιώνιος (3-3) 9

7. Μανδραϊκός (3-3) 9

8. ΟΦΗ (3-3) 9

9. Παλαιό Φάληρο (2-4) 8

10. Ηλυσιακός (2-4) 8

11. Μελίσσια (2-4) 8

12. Κρόνος Αγίου Δημητρίου (2-4) 8

13. Δούκας (2-4) 8

14. Άρης Νίκαιας (1-5) 7

Επόμενη αγωνιστική (7η, 28/11)

ΑΣΕ Δούκα-Αιγάλεω ΑΟ              

ΓΝΟ Άρης Νικαίας-ΑΟ Π.Φαλήρου         

ΟΦΗ-Πανιώνιος ΓΣΣ      

ΝΕ Μεγαρίδος-ΓΣ Μανδραϊκός                

ΚΑΟ Μελισσίων-ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας

ΑΟΚ Χανιά-ΓΣ Κρόνος Αγ.Δημητρίου

Ηλυσιακός ΑΟ-ΕΦΑΟ Ζωγράφου

3ος  Όμιλος – 6η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Τιτάνες Παλαμά-Ικαροι Τρικάλων 81-91

Αναγέννηση Καρδίτσας-Αίολος Τρικάλων Γόμφοι 43-62

Ερμής Σχηματαρίου-Εσπερος Λαμίας 88-66

ΣΚ Ιωάννινα-Ολυμπιακός Βόλου 88-76

Νίκη Βόλου-Πρωτέας Γρεβενών 76-53

Δόξα Λευκάδας-ΑΓΣ Ιωαννίνων 76-59

Ρεπό: ΓΑΣ Μελίκης

Αναλυτικά οι αγώνες

Ερμής Σχηματαρίου-Έσπερος Λαμίας 88-66

Δεκάλεπτα:  23-16, 47-28, 62-49, 88-66

Διαιτητές: Δολγύρας-Καρακώστας-Μπουγλός Π.

Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου-Γιαννακόπουλος): Κυριακόπουλος 6(1), Ανδρέου, Δουρούκης 10(3), Ζαρμακούπης 25(1), Χατζηγιαννάκης, Μπόρσης, Καλημέρης 20, Μπακέας 8(2), Χάλιος, Καρακωνσταντάκης 5, Ζορμπάνος, Δημητριάδης 14(1).

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης-Τσουκαλαδέλης): Παπαργυρόπουλος 10, Μαγγελάκης, Τσεσμετζίδης, Στεφάνου 9(2), Ρουμελιώτης 15(3), Ευθυμίου 3(1), Φύκας 10(2), Αργύρης, Πάππος 5(1), Ρίκος, Τεπετίδης 9, Νέστορας 5.

Δόξα Λευκάδας-ΑΓΣ Ιωαννίνων 76-59

Δεκάλεπτα: 25-12, 40-22, 64-40, 76-59

Διαιτητές: Καρπάνος-Κανελλόπουλος-Ασημακάκη

Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Σταματέλος, Αργυρός 8(1), Κοντούδης 8(1), Κατωπόδης, Βαγενάς 13(1), Μούτσα 4, Καφφές, Μάλφας 4, Κουρτίδης 27(3), Τζακόπουλος, Λαζάρου 12(1).

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γιωτάκης, Νικολόπουλος 12(1), Γυφτάκης 7, Μπαζάκας 2, Κάννης 11(3), Αντωνίου 2, Βαγγέλης 4, Ιωαννίδης, Μάντζιος, Παππάς, Μητρόπουλος 2, Ψάλτου 19.

Αναγέννηση Καρδίτσας-Αίολος Τρικάλων Γόμφοι 43-62

Δεκάλεπτα: 7-20, 17-36, 30-49, 43-62

Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Αγραφιώτης Ι.-Σαρακινίδης

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Σαβόγλου, Ψυχογιός 9(1), Πανταζής, Αρκούδας 2, Παπαστολόπουλος, Κρεμμύδας 12(1), Αργύρης 3, Αντωνίου 2, Καλλιάρας 11(2), Οικονόμου 3, Πυργιώτης 1, Κακκαβάς.

Αίολος Τρικάλων Γόμφοι (Φόρος): Ζώρζος 2, Τριανταφύλλου, Μόσιαλος 14, Χατζής, Τσιακάρας, Ιωάννου 11(1), Τσιγγενόπουλος 5, Κολότσιος 14(1), Ψύρρας 7, Θέος 6, Δέσπος 3, Ευαγγελακόπουλος.

Τιτάνες Παλαμά-Ικαροι Τρικάλων 81-91

Δεκάλεπτα: 21-15, 42-39, 59-53, 81-91

Διαιτητές: Τσιαπλής-Κατωτικίδης-Παπανικολάου

Τιτάνες Παλαμά (Χαντζιάρας): Μάνος, Τσούμας Γ. 7(1), Καραδήμας 21(4), Σφακιανός 1, Ξένος, Τσούμας Σ. 20(4), Φαλιάκης, Μανδαλάκης 23(2), Μούμογλου 7(1), Αρχοντούλης, Βλάχος 2.

Ίκαροι Τρικάλων (Γιασάρης): Τσιαβές 10(1), Κοΐτσάνος, Αμβράζης 2, Παπαχρήστος 26(3), Κατσαρές 6, Τσάκαλος, Παρδακάς 13(1), Μποργάνος 10(1), Τριανταφύλλου 21(3), Σπυράκος 8, Κατσίμπας.

ΣΚ Ιωάννινα-Ολυμπιακός Βόλου 88-76

Δεκάλεπτα: 19-17, 37-39, 54-56, 88-76

Διαιτητές: Ντόγκας-Χατζημπαλίδης-Χρυσάφης

ΣΚ Ιωάννινα (Παπαδόπουλος-Χαντέλης): Μουρατίδης 29(7), Τσατάλας 15, Κωνσταντινίδης 2, Ξιούρας, Καραμπίνης 9(1), Σπηλιόπουλος 24(6), Σταμίρης, Ρούζιος 5(1), Σωτηρίου 4, Γκλίναβος.

Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Γκοντόπουλος 27(5), Ιλτσόγλου 12(2), Αναγνωστόπουλος 6(2), Καραμήτσος, Σταθούρος, Σιμάκης 23(1), Παρασκευάς 7, Γιαννίκος, Ευαγγελινός 1.

Νίκη Βόλου-Πρωτέας Γρεβενών 76-53

Δεκάλεπτα: 22-17, 43-23, 60-34, 76-53

Διαιτητές: Ντούρας-Μαραμής-Γεωργούλης

Νίκη Βόλου (Κοσμάτος): Νίκολης, Βερτζάγιας 14, Σκουφεζής, Ζησόπουλος 2, Κουτίνας 20(1), Μπουσκολίτης 3(1), Δελεντζές, Καλλές 13, Σαριμπαλίδης 5(1), Σπανόπουλος 2, Λόλας 4, Ξενιτίδης 13(3).

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Τζιουβάρας 3, Γριψιός 12, Κλωναράς 9(1), Παλάσκας 8(2), Παπαδόπουλος 8, Σιπητάνος 6, Κωνσταντίνου 5(1), Μπόζιαρης, Μαλιούρας 2, Ασλανίδης, Κυρατζής.

Bαθμολογία

1. Ερμής Σχηματαρίου (6-0)  12  

2. Ικαροι Τρικάλων (5-0) 10 

3. Νίκη Βόλου (4-2) 10  

4. Αίολος Τρικάλων Γόμφοι  (4-1)  9

5. Δόξα Λευκάδας  (3-3) 9   

6. ΣΚ Ιωάννινα (3-3)  9 

7. Εσπερος Λαμίας  (3-2)  8

8. Πρωτέας Γρεβενών  (2-4) 8 

9. Τιτάνες Παλαμά (2-4) 8  

10. Αναγέννηση Καρδίτσας  (2-4)  8

11. Ολυμπιακός Βόλου  (1-4) 6

12. ΑΓΣ Ιωαννίνων  (1-4) 6

13. ΓΑΣ Μελίκης  (0-5) 5 

*ΓΑΣ Μελίκης, ΑΓΣ Ιωαννίνων, Ίκαροι Τρικάλων, Αίολος Τρικάλων-Γόμφοι, Έσπερος Λαμίας και Ολυμπιακός Βόλου έκαναν το ρεπό τους.

Επόμενη αγωνιστική (7η, 28/11)

Ικαροι Τρικάλων-Αναγέννηση Καρδίτσας

Αίολος Τρικάλων Γόμφοι-Ερμής Σχηματαρίου

Εσπερος Λαμίας-ΣΚ Ιωάννινα

Ολυμπιακός Βόλου-Νίκη Βόλου

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Τιτάνες Παλαμά

ΓΑΣ Μελίκης-Δόξα Λευκάδας

4ος  Όμιλος – 7η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Λεύκιππος Ξάνθης-ΑΟ Πολυγύρου 90-68

ΓΑΣ Κομοτηνή-Μακεδονικός 61-72

Ερμής Λαγκαδά-ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 84-77

ΧΑΝΘ-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων  (19:00)

Αίας Ευόσμου-ΚΑΟ Χαλκιδικής 108-51

ΚΣ Γέφυρας-ΠΣ Ευκαρπίας 72-53

Ρεπό: ΜΕΝΤ, Πανσερραϊκός

Αναλυτικά οι αγώνες

Κ.Σ Γέφυρας-Ευκαρπία 72-53

Δεκάλεπτα: 19-16, 36-35, 57-43, 72-53

Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ.-Θεοδώρου-Παπαθανασίου

Κ.Σ Γέφυρας (Καραπιπερίδης): Κελεσίδης 5, Μπρόζος 16(1), Μπάρμπας, Σαββίδης 3(1), Παπαδόπουλος, Ανδρέου 4, Χατζηκυριακίδης 11(3), Μπένας 12(1), Καλαϊτζίδης 8(2), Καλογιαννίδης 13

Ευκαρπία (Δαδάλας): Τουλούπης 8, Μελαδιανός 12, Χολέβας 11(1), Κράσσι, Πλεξίδας 8, Γκαβέζος 7, Λόγυρος, Ζαφειρούδης , Βουρτζούμης, Βάσκος 3(1), Χαρτόπουλος 3

Αίας Ευόσμου-ΚΑΟ Χαλκιδικής 108-51

Δεκάλεπτα: 24-11, 49-25, 77-33, 108-51

Διαιτητές: Λουλουδιάδης-Εκίζογλου-Λαδάς

Αίας Ευόσμου (Κωστόπουλος): Αναστασόπουλος 7(2), Κοτσάνος 10, Γαλανίδης 12(4), Παναγιώτου 8(2), Μπαλτζόπουλος 20(3), Κιγμέτογλου 9, Κάτζος 14(3), Καλαμπάκας 11(2), Λαζαρίδης 5(1), Τσαρτσάλης 12.

ΚΑΟ Χαλκιδικής (Παναγιωτόπουλος-Βέτσος): Βαζούκης, Λάσκαρης 11(3), Παναγιωτόπουλος 8(2), Ράντονιτς, Φιλοξενίδης 4, Δεληγιώργης 11(2), Γκατζιούρας, Τύπος 4, Ντούνι 4, Σερέτης 3(1), Πούλος 4(1), Παρούσης 2.

ΓΑΣ Κομοτηνή-Μακεδονικός 61-72

Δεκάλεπτα: 22-23, 36-50, 56-65, 61-72

Διαιτητές: Παπαγερίδης-Μελανίδης-Χατζηκώστας

Κομοτηνή (Φωτεινάκης): Κάφκε 2, Κιατίπ, Παπανδρεόπουλος 7, Ζεκεριέ 20(5), Κάλτσος 6, Ναλμπάντης 7, Γκιουζελίδης 7, Χαλήλ, Μαλανδρής 12(1), Ρίννης.

Μακεδονικός (Ντολόπουλος): Δημητριάδης 5, Αμπαράς 12(3), Ρόπουτης 9, Βαρδής 3(1), Γκύζης 11(1), Αζίζης, Κομμάτας , Φλιάτης Ι. 10, Φλιάτης Γ. 6, Γεωργάκης 16.

Ερμής Λαγκαδά-ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 84-77

Δεκάλεπτα: 12-25, 40-52, 68-70, 84-77

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Βασιλόπουλος-Καντερές

Ερμής (Κυρούδης): Μήνου 8(2), Μητρόπουλος 3(1), Πλιούκας 11(3), Χρυσόπουλος 17(2), Φυλάκης, Πεχλιβανίδης 15(3), Γκέλιος 9, Καμαριώτης 5(1), Λογοθέτης 16.

Αρετσού (Πετρόπουλος): Φλιώνης 5(1), Βαρύτης 8, Κυφωνίδης 22(2), Παπαδόπουλος 11(1), Φουρκιώτης 3(1), Βάνης 4(1), Ντίαθ 24.

Λεύκιππος Ξάνθης-ΑΟ Πολυγύρου 90-68

Δεκάλεπτα: 26-15, 45-41, 67-53, 90-68

Διαιτητές: Λόρτος-Σελεβός-Αγραφιώτης Γ.

Λεύκιππος (Λεμονίδης): Μαραβέγιας 15(2), Παλλάκης 8, Μακαρατζής, Περρής 17(3), Τσιλόγλου, Μαυρογιάννης 8(2), Στουρνάρας, Μηντζαρίδης 3(1), Μανάκας 12, Παπαδήμας 3(1), Βοϊβατόπουλος 4, Χρήστου 11(1).

Πολύγυρος (Τσούρμας): Λεπτοκαρίδης 15(2), Πιπιλιάρης 12, Βαφειάδης 18(4), Κουτουξίδης 11(2), Ντινάκης 1, Καρασίμος 4, Τσοπουρίδης, Μπόλντογκου, Καντάρκος 7, Ζήσης, Κατιρτζίδης.

ΧΑΝΘ-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 66-76

Δεκάλεπτα: 14-17, 25-37, 48-56, 66-76

Διαιτητές: Μπακάλης, Δέλλας, Ηλιόπουλος

ΧΑΝΘ (Κεραμέας-Κοκκινόπουλος): Μαργαριτόπουλος 10, Απαζίδης 15, Αλτίνης 3, Κυλαντωνίδης 2, Ζιάκας 8(1), Συμεωνίδης 2, Δημητρίου 14(3), Ιωαννίδης 4, Τσιριλάκης 8.

Μαχητές (Χατζούλης): Κυργάκης, Γεωργίου 24(6), Παπασάββογλου, Πετράκης 24(6), Νώτης 10, Καραγιώργος, Κουτσοκώστας, Βαϊντερλής 2, Κόνσουλας 13(1), Μπάδης 3(1), Στολτίδης.

Βαθμολογία

1. Μακεδονικός  (6-0) 12

2. Ερμής Λαγκαδά  (5-2)  12

3. Αίας Ευόσμου    (5-1)  11 

4. ΧΑΝΘ   (4-3) 11

5. Μαχητές Πειραματικό Πεύκων  (4-1)  9

6. Λεύκιππος Ξάνθης (3-3) 9        

7. ΠΣ Ευκαρπίας   (3-3)  9

8. ΚΣ Γέφυρας (3-2) 8         

9. ΑΟ Πολυγύρου  (2-4)  8

10. ΓΑΣ Κομοτηνή   (1-6)  8

11. Πανσερραϊκός   (2-5)  7

12. ΚΑΟ Χαλκιδικής  (1-5)  7

13. ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς (1-4) 6

14. ΜΕΝΤ   (1-4)  6        

*Μακεδονικός, Αίας, Ευκαρπία, Λεύκιππος, Πολύγυρος και ΚΑΟΧ έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο, ενώ Μαχητές, Γέφυρα, ΜΕΝΤ, Αρετσού  και Πανσερραϊκός δύο.

Επόμενη αγωνιστική (8η, 28/11)

Μακεδονικός-Λεύκιππος Ξάνθης

ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς-ΓΑΣ Κομοτηνή

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-Ερμής Λαγκαδά

ΜΕΝΤ-ΧΑΝΘ

ΑΟ Πολυγύρου-Αίας Ευόσμου

ΚΑΟ Χαλκιδικής-ΚΣ Γέφυρας

ΠΣ Ευκαρπίας-Πανσερραϊκός

Ρεπό: Πρωτέας Γρεβενών    

Περισσότερα σε λίγο…