Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα (21/11)

Με παιχνίδια και στους τέσσερις ομίλους συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών.

1ος Όμιλος (4η αγωνιστική)

ΑΕΣ Θησέας Παναγιούδας-Άμιλλα 2000 38-49
Αιγέας Χίου-Ηλιούπολη 35-84
Εύνικος-Ατρόμητος Πειραιά 86-36
Φοίνικας Πειρ.-Άρις Καλαμάτας 57-36
ΑΟ Άργους Οι Δαναοί-Πανιώνιος 61-39

Αναλυτικά οι αγώνες

Εύνικος – Ατρόμητος Πειραιά 86-36
Διαιτητές: Λαμπίρης Αλεξ. – Αντωνέλου
Τα δεκάλεπτα: 22-05, 37-18, 59-29, 86-36
Εύνικος (Βελτσίστας, Βάνας): Μετάι 11(1), Εμμανουηλίδου, Ράδη 4, Κρητικου , Θωμαΐδου 2, Ισκίογλου 12, Παπαδοπούλου 5(1), Βούλγαρη 6, Κεσσέ 12(1), Ναυροζίδου 20, Μίχου 10,Τσεντζου 4.
Ατρόμητος Πειραιά (Χρυσοβελίδης): Καρρά 6,Καλογηρου 4, Καραπατάκη Ζ-Μ 4, Καλογεροπουλου ,Γιαννακάκη 3(1),Μαλαμα 3(1),Ιφτι , Οικονομακη 10(1), Μπαρμπαλια Ε-Ν 6,Μερκούρη, Σιωτου.

Φοίνικας Πειραιά – Αρίς Καλαμάτας 57-36
Διαιτητές: Χαϊνα – Τσαλλας
Δεκάλεπτα: 19-07, 35-16, 50-28, 57-36
Φοίνικας (Αράπης, Τιόπουλος): Γραμματικού 6 (1), Μαγγίνα 18, Λαουλάκου, Ευμορφοπούλου 14(1), Βράκα 9 (2), Στεφάτου 8 (1), Παπαποστόλου 2, Μπαρουτσή, Οικονομοπούλου, Δράκου.
Αρις Καλαμάτας (Μπακογιάννης, Στοϊκίδης): Ευτυχιάκου 3 (1), Παπαδημητρίου 11, Καστανιά, Χρονοπούλου, Μπούζα 2, Χονδροκούκη 16 (1), Σούτα, Παπαδοπούλου 2, Μπρεζεράκου 2, Αντωνοπούλου.

Θησέας Παναγιούδας – Αμιλλα 2000 38-49
Διαιτητές: Ροδίτης-Πουλάκης
Δεκάλεπτα: 9-12, 17-21, 24-32, 38-49
Θησέας Παναγιούδας (Αλμπάνης): Ξένου, Κριτσεπη, Κωστάκη 3(1), Νάκη, Κατσούρη Μ. 4, Στυλιανίδου 2, Δήμου 5, Σαϊτάνη 1, Κούση 3(1), Καράκλα, Αλασχκάρ 8, Ταμπάκου 13.
Αμιλλα 2000 (Τσουκαλάς): Σαραντοπούλου3(1), Μανιατά 5, Μίχαλου  8(2), Παναγιωτοπούλου 1, Μαγκλάρη,  Μονογιού 16(1), Παππά1, Τρυφωνιδη 6, Σιάμπου 2, Παπούτση 6.

Αιγέας Χίου – Ηλιούπολη 35-84
Διαιτητές: Τζαγκατζής-Μύζικας
Δεκάλεπτα: 12-18, 22-34, 26-57, 35-84
Αιγέας (Γιασεμής – Γαλάτουλας): Κοτσία, Δάνδουλα 6(2), Χαλιά 3(1), Γιαμαλίδου 2, Παπαδοπούλου 2, Καρούση, Κουκούνα, Πάντζη, Μυλωναδάκη, Κοματσιούλη 11(1), Ιωάννου, Σβορώνου 11.
Ηλιούπολη (Φέξης): Κάραλη 18(2), Θεοδώρου, Πρίφτη 18, Τσαγκαροπούλου 10, Σλούκα 12(1), Κορρέ  9, Διαμαντοπούλου 2, Αλεξιά 5.

Δαναοί Άργους – Πανιώνιος 61-39
Διαιτητές: Μπακετέα, Τζουβάλης
Δεκάλεπτα: 23-10, 34-21, 49-30, 61-39
Δαναοί Αργους (Νενεκούμης): Χρυσοστομίδου Ρ. 8(2), Αλμπέρτου Δ. 2, Δανούση Α. 16(1), Μπαλλά Ν. 8, Μπούνου Π., Στρατή Δ. 2, Κεχαγιά Ζ. 12(1), Μπακάλη Α. 8, Καραπάνου Π., Παπαμάρκου Μ. 5
Πανιώνιος (Παπαζαφειρόπουλος): Κριτσιδήμα 13(3), Πλώτα 8, Μαχλά 2, Παντοπούλου, Γερακάρη, Καμπισιούλη 5, Κλντζιαν 4, Μυστικού, Μπίλλη 3(1), Παπακωνσταντίνου 2, Ανδρονικίδου 2

Η βαθμολογία
1. Εύνικος 8
2. ΓΣ Ηλιούπολης 8
3. Δαναοί Άργους 8
4. Φοίνικας Πειραιά 7
5. Ατρόμητος Πειραιά 6
6. Αρις Καλαμάτας 5
7. Αμιλλα Τρίπολης 5
8. Αιγέας Χίου 5
9. Θησέας Παναγιούδας 4
10. Πανιώνιος 4

Η επόμενη αγωνιστική (5η, 28/11)
Πανιώνιος-Θησέας Παναγιούδας
Αμιλλα Τρίπολης-Φοίνικας Πειραιά
Αρις Καλαμάτας-Αιγέας Χίου
Ατρόμητος Πειραιά-Δαναοί Αργους
ΓΣ Ηλιούπολης-Εύνικος

2ος Όμιλος (6η αγωνιστική)

ΑΕΚ Περιστερίου-Ιπποκράτης Κω 66-42
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Αμύντας 63-55
Σαντορίνη-ΚΑΟ Μελισσίων 86-63
Αθηναϊκός-Αγ. Παρασκευή 56-74
Τερψιθέα-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 43-51
Ρεπό: Πρωτέας Βούλας

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Κρόνος Αγίου Δημητρίου – Αμύντας 63-55
Διαιτητες: Γεωργοπουλος-Αυγουστογλου
Δεκάλεπτα: 24-17, 38-26, 53-41, 63-55
Κρόνος Αγ.Δημητρίου (Νικολαϊδου): Φρέρη, Τσιμπίδη, Δραμιτινού, Πολιτοπούλου 13(3), Καλομιτσίνη 19(3), Στεφανίδου, Κυριακοπούλου 16, Μπλιθικιώτη 9(1), Τσάμη, Γρηγοροπούλου, Γιαμπάνη 6(1), Γεωργακοπούλου.
Αμύντας (Δρακάκη): Κλείτσα 15(1), Μαργώνη 5(1), Λιναρά, Πατσιώτηγ, Πολιτοπούλου 5, Ντάνου Λία 15(3), Μαζαράκη 2, Αθανασούλια 2, Ντάνου Μαντώ, Βαρβιτσιώτη 5, Σιδηροπούλου 6, Τσαχιρίδη.

ΑΕΚ Περιστερίου – Ιπποκράτης Κω 66-42
Διαιτητές: Αδαμόπουλος-Περδετζόγλου
Δεκάλεπτα: 20-9, 36-20, 50-36, 66-42
ΑΕΚ Περιστερίου (Αντωνόπουλος – Καργιάννης): Μαλαπάνη 4, Καλαντζή, Θορία 1, Ράπτη, Γαβαλά 13(3), Νάου, Γκόγκου, Κυριμάκη, Γιάκαλου 19(3), Μωραϊτη 9(1), Κατσιμάρδου 2, Τζίβα 18.
Ιπποκράτης Κω (Αργυρίου): Σβύνου, Σταυριανάκη 9, Γκοτζάι 3, Πατμίου 1, Καλυμιονάρη 10(2), Κιαπόκα, Χρυσάκη, Γιαλούση, Κουντουριώτη 3(1).

Αθηναϊκός – Αγ. Παρασκευή 56-74
Διαιτητές: Ραπτογιάννης-Πετράκης Ιωάν.
Δεκάλεπτα : 10-19, 30-35, 38-53, 56-74
Αθηναϊκός ( Κοσμίδης-Τάσιος): Σέχου, Χελιώτη 16, Μπέκιου, Κουτσιρίμπα 10, Γεροντή, Τζέμη 4, Κοιλιά 6, Σκαρλή 7(1), Τραγουστή 8(2), Καρυοφύλλη, Τσίκα 3(1), Γοργογιάννη 2.
Αγία Παρασκευή (Τασιόπουλος): Πενέλη 4(1), Στούπα 19(2), Χατήρα 2, Τσιαδή 12(1), Aκρίβου 10, Ευαγγελάτου 8(2), Τριανταφύλλου 10, Κυρκοπούλου, Σακουλάκη, Καράμπελα, Γρίσπου 9, Κακοσούρη.

Α.Ε.Σαντορίνης  –  Κ.Α.Ο Μελισσίων  86-63
Διαιτητές: Εφραιμίδης-Τσαούση
Δεκάλεπτα: 19-10, 45-31, 63-45, 86-63
Αθλητική Ένωση Σαντορίνης (Μάμμος): Τρούνι, Τσούπα Μ 17 (2) , Σιγάλα 16, Αξιοπούλου 9, Ρεντζεπέρη 17,  Κεβάνι, Παπαμαρκάκη 13 (3) , Σπυλιώτη 11(1), Πετράκη 3, Παντζιαρίδη, Τσαβδαρίδη, Τσούπα Π.
Μελίσσια (Καλογερόπουλος Π – Καλογερόπουλος Χρ)  : Παναγιωτίδη 4, Βόσσου 12 (1), Ανδρικοπούλου 10 (2) , Πατέρα 2, Καραχάλιου 14, Κοιλιαρίδη 2, Τάρλα 2, Χιώτη 17, Μουτάφη, Τίγκα, Παρθενίου, Βελέντζα.

Τερψιθέα Γλ. – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 43-51
Διαιτητές: Kαψιώχας-Γαραντζιώτης
Δεκάλεπτα: 16-12, 27-25, 36-43, 43-51
Τερψιθέα Γλυφ (Βασιλάκος): Κορδαλή 5, Ιωαννιδου 14(1), Κατσαρέα, Αγκάι, Λαμπρακη 4, Φλωκα, Μαρίνου, Παπαδογουλα, Συγγρου 5, Καντελη 12, Μπακάλη 3, Μουστάκα.
ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Σκαρλάτος): Μάνου 2, Δερμιτζάκη 9(1), Τσάτση, Αντωνιάδου 19(1), Χόνι, Νιτσόγλου, Στεργιοπούλου 5(1), Ψαρρού, Παπαγεωργίου 3, Φλώρου, Κριμιτζά 12, Καλαϊτζιδάκη 2.

Η βαθμολογία
1. Αγία Παρασκευή 11
2. Πρωτέας Βούλας 10
3. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 10
4. ΑΕ Σαντορίνης 10
5. Τερψιθέα Γλυφάδας 9
6. Αμύντας 8
7. ΚΑΟ Μελισσίων 8
8. Αθηναϊκός 6
9. ΑΕΚ Περιστερίου 6
10. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 6
11. Ιπποκράτης Κω 6

Η επόμενη αγωνιστική (7η, 28/11)
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΑΕΚ Περιστερίου
Ιπποκράτης Κω-Αθηναϊκός
Αγία Παρασκευή-Πρωτέας Βούλας
ΚΑΟ Μελισσίων-Κρόνος Αγίου Δημητρίου
Αμύντας-Τερψιθέα Γλυφάδα
Ρεπό: ΑΕ Σαντορίνης

3ος Όμιλος (4η αγωνιστική)

Αργοναύτες-Ολύμπια Λάρισας 34-56
Λασσάνης-Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη 44-78
ΑΓΕ Πιερίας-Αναγέννηση Ν.Ρ. 49-96
Ρεπό: Απόλλων Πτολεμαΐδας, Πιερικός Αρχέλαος

Αναλυτικά τα παιχνίδια

ΑΓΕ Πιερίας-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 49-96
Διαιτητές: Ιορδανίδης-Σταμπουλής
Δεκάλεπτα: 11-27, 28-50, 42-73, 49-96
ΑΓΕ Πιερίας (Χρυσανθόπουλος): Χατζηαγοράκη, Δόβα 8(2), Καραχαρίση, Νικολαΐδου 6, Σιβαρίδου, Τσιαλιαμάνη, Θεοδωρίδου 2, Ζησοπούλου, Παπανικολάου 21(5), Γιαλίδου 7(1), Πεκιαρίδου 5(1), Καραγκούνη.
AΜΣ Αναγέννηση Νέου Ρύσιου (Ατακτίδης): Μακαρώνη 2, Τσαλοπούλου, Γράψα 25, Κουφογιάννη 17 (1), Καραγιαννάκη 2, Αρτεμισίου 5, Παπαδάκη 4, Δεληγιάννη 4, Νάστου 24(2), Κουλακιώτη 6, Θωμά 7.

Λασσάνης Κοζάνης-Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη 44-78
Διαιτητές:  Λυτροσυγκούνης-Αβραμίδου
Δεκάλεπτα: 12-15, 24-34, 33-52, 44-78
Λασσάνης Κοζάνης (Βλάχος): Κυριαζίδου 11, Κοτζαϊτση 3(1), Αμβρακίδου 2, Χωλοπούλου 5, Μεντεσίδου 8, Λαβαντσιώτη, Μανωλοπούλου 6, Φλιούκα 4, Κρανιώτη 5.
Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη (Μελετιάδης): Αθανάτου 4, Γράψα 9(1), Θεοδώρου 18, Παπαμιλτιάδου, Παπαδοπούλου 3(1), Χρυσοστομίδου, Παπαρδέλα 7, Βουζούκου, Δαδαλή 4, Στεργίου 22(2), Τσαλή 11(3).

Αργοναύτες Αγρινίου-Ολύμπια Λάρισας 34-56
Διαιτητές: Κωστής-Πλέγας
Δεκάλεπτα: 14-19, 27-29, 27-46, 34-56
Αργοναύτες Αγρινίου (Σταμάτης): Λέρη, Μαρίνη 8(1), Πιστιόλα, Τασούλη 5, Μαρούντα 4, Στεργίου 9(1), Ντάρλα 6, Τίτου, Παπαθανάση, Καραγιάννη 2, Λιάπη, Μπράβου.
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Τσεμπελίκου 9, Μαργαρίτη, Χριστοφοράκη 7(1), Καρτσαμάρη 18(2), Λιάσκου, Μιχαηλίδου 4(1), Πατούνη 10(2), Παπαδοπούλου, Καλακώνα Μ. 8(1).

Η βαθμολογία
1. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 8
2. Πιερικός Αρχέλαος 6
3. Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη 6
4. Λασσάνης Κοζάνης 5
5. Ολύμπια Λάρισας 4
6. ΑΓΕ Πιερίας 4
7. Αργοναύτες Αγρινίου 3
8. Απόλλων Πτολεμαΐδας 3

Η επόμενη αγωνιστική (5η, 28/11)
Απόλλων Πτολεμαΐδας-Αργοναύτες Αγρινίου
Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη-ΑΓΕ Πιερίας
Ολύμπια Λάρισας-Λασσάνης Κοζάνης
Ρεπό: Αναγέννηση Νέου Ρυσίου, Πιερικός Αρχέλαος

4ος Όμιλος (6η αγωνιστική)

Ηρακλής-Ιερισσός 93-41
ΑΚ Καβάλας Οι Πάνθηρες-ΜΕΝΤ 59-37
Ασπίς 2001 Ξάνθης-Πανόραμα 58-50
Παναθλητικός-Πανσερραϊκός 58-44
Πυλαία-Άρης 67-50
Ρεπό: Απόλλων Καλαμαριάς 

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ασπίδα Ξάνθης-ΑΣ Πανόραμα 58-50
Διαιτητές: Δημάδης-Δικταπανίδης
Δεκάλεπτα: 11-17, 31-28, 45-39, 58-50
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Καραλίδου Σ. 17(1), Μπουτσούκη 15(3), Τονικίδου, Μπαϊρακτάρ, Μαμαλίγκατζη 15(1), Καραλίδου Β., Χαλκίδου 2, Θεοδωρίδου, Καρακώστα 4, Χατζηαντωνίου, Μωυσένκου 5.
ΑΣ Πανόραμα (Καμπίτση): Μουμτζή, Κονδύλη, Πάππα 3(1), Ριτζαλέου 9, Καλογρίδου 11(3), Βατσιτσίδου 4, Κανέλλογλου 8, Ιωαννίδου, Κουλαρτσά 4, Βασλαματζή 11(2), Χατζηθεοδώρου, Ψαρέλη-Νικολή.

Ηρακλής-Ιερισσός 93-41
Διαιτητές: Νέδογλου-Καντζουρίδης
Δεκάλεπτα: 24-8, 58-14, 84-23, 93-41
Ηρακλής (Αστεριάδης Κ.): Γιαννούδη 16(3), Πάππα 14(2), Παπαροϊδάμη 16, Πετρίδου Π. 5, Σωτηρέλη 9(1), Πετρίδου Δ. 19, Ουζούνη 2, Στραχίνη 2, Αγαθοκλέους 8(2), Γιαννουσίου, Νικολάου, Νικοδήμου 2.
Ιερισσός (Κούλιας): Παναγιωτίδου , Γκιούρα 2, Τζέλιου Μ. 17, Αργαλειού, Γκατζιώνη 12, Λεμπίδα 6, Βελέντζα, Σπίνερ, Νιπόλη, Τσουκαλά 2, Τζέλιου Δ., Γεράκη 2.    

Πάνθηρες Καβάλας-ΜΕΝΤ 59-37
Διαιτητές:  Παπαδόπουλος Γρ.-Μιχελής Θ.
Δεκάλεπτα: 12-12, 31-18, 43-26, 59-37
Πάνθηρες Καβάλας (Καρατσομπάνης-Δασκαλάρας): Κελεμένη 13, Παναγιωτίδου 3, Σπανίδου, Ιωακειμίδου 3(1), Τουρετζόγλου 10, Τζιαμπάζη 15(5), Μουταφίδου, Δημητρακούδη 2, Μαραγκου 3, Κεσεσίδου 6(1), Συροπούλου 1, Απούλτση 2.
ΜΕΝΤ (Τζιότζιος): Κογκαλίδου, Θεοδοσίου 2, Θώμογλου 8, Φείδα 13(2), Κλιματσάκη, Γραμματικοπούλου Κ. 10, Γραμματικοπούλου Μ. 2, Παυλάκη 2.

Παναθλητικός Συκεών-Πανσερραϊκός 58-44
Διαιτητές: Τσάνταλη-Χάνος
Δεκάλεπτα: 14-14, 30-25, 50-31, 58-44
Παναθλητικός Συκεών (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Βαντσιούρη 14(3), Μπαξεβάνου, Τζήμου 4(1), Καραμπατζάκη 6, Βασιλείου 18, Σύρπα 6, Χρηστίδου, Σταμπή 8, Αντωνίου Ι., Σταματάκη 2, Αντωνίου Κ.
Πανσερραϊκός (Ρούλης): Χωλοπούλου Σ. 5(1), Βάννα 4, Τσάντα, Μπακιρτζίδου 10, Πελτέκη 6, Θανοπούλου 9(2), Δαμιανάκου 10(2), Πιτσιάβα.

ΑΕ Πυλαίας-Αρης 67-50
Διαιτητές: Τσαρδούλιας-Αθανασιάδης Αθ.
Δεκάλεπτα: 15-12, 29-21, 50-36, 67-50
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Οικονόμου 8, Ιγγλέζου 17(2), Κωστανάκη 23(5), Διαμαντίδου 11, Κοντογιάννη, Κουρατόρα 8(1), Κασαπίδη.
Αρης (Συρόπουλος): Καρβουνιάδου, Κιρπιζλίδου 2, Τζημορώτα 9, Τσιαρσιώτη, Τσαμπούρη 5(1), Κουμαντσιώτου 2, Παπαϊωάννου 12, Παπαχρήστου, Δροσούνη 6, Νταουντάκη, Μιχαηλίδου 14.

Η βαθμολογία
1. Παναθλητικός Συκεών 12
2. ΑΕ Πυλαίας 10
3. Αρης 10
4. Ασπίδα Ξάνθης 10
5. Πανσερραϊκός 8
6. Ηρακλής 8
7. Πάνθηρες Καβάλας 8
8. ΜΕΝΤ 7
9. ΑΣ Πανόραμα 6
10. Απόλλων Καλαμαριάς 6
11. Ιερισσός 5

Η επόμενη αγωνιστική (7η, 28/11)
Ιερισσός-Πάνθηρες Καβάλας
ΜΕΝΤ-ΑΕ Πυλαίας
Αρης-Απόλλων Καλαμαριάς
Πανσερραϊκός-Ασπίδα Ξάνθης
ΑΣ Πανόραμα-Ηρακλής
Ρεπό: Παναθλητικός Συκεών