Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Β΄ Εθνική (3ος και 4ος Όμιλος): Αποτελέσματα εξ αναβολής αγώνων

Σε εξ αναβολής αγώνες για τον 3ο και 4ο όμιλο της Β΄ Εθνικής είχαμε τα εξής αποτελέσματα:
3ος όμιλος
Αίολος Τρικάλων Γόμφοι-Τιτάνες Παλαμά 86-58
4ος όμιλος
ΑΟ Αρετσού-ΜΕΝΤ 88-69

Οι αγώνες αναλυτικά:
3ος όμιλος
Αίολος Τρικάλων Γόμφοι-Τιτάνες Παλαμά 86-58
Διαιτητές:
Παζώλης-Τζιοπάνος-Γεωργούλης
Δεκάλεπτα: 20-8, 45-29, 65-39, 86-58
Αίολος Τρικάλων Γόμφοι (Φόρος): Ζώρζος 7, Ευαγγελακόπουλος, Γαρούφας, Τριανταφύλλου 7(1), Μόσιαλος 19(1), Χατζής 4, Ιωάννου 12(1), Τσάκαλος, Γκούμας 2, Τσιγγενόπουλος 8, Ψύρρας 20(3), Δέσπος 8.
Τιτάνες Παλαμά (Χαντζιάρας): Μάνος 12(2), Καραδήμας 7, Σφακιανός 1, Ξένος, Τσούκας Σ. 4, Τσούμας Γ. 4, Μανδαλάκης 21, Φαλιάκης, Μούμογλου 7, Αρχοντούλης, Βλάχος 2.

*Όπως ανακοίνωσε ο Αίολος η νίκη είναι αφιερωμένη στον Χρήστο Γκότα, μέλος του τεχνικού επιτελείου, που έφυγε πρόσφατα από τη ζωή. Πριν την έναρξη του αγώνα οι δυο ομάδες κατέθεσαν λίγα λουλούδια στο σημείο του πάγκου που καθόταν, ενώ τηρήθηκε και ενός λεπτού σιγή.

Η βαθμολογία
1) Ερμής Σχηματαρίου 10 384-299 85
2) Ικαροι Τρικάλων 8 327-254 73
3) Νίκη Βόλου 8 358-321 37
4) Αίολος Τρικάλων Γόμφοι 7 311-244 67
5) Εσπερος Λαμίας 7 280-251 29
6) Δόξα Λευκάδας 7 317-325 -8
7) Πρωτέας Γρεβενών 7 331-341 -10
8) ΣΚ Ιωάννινα 7 317-336 -19
9) Αναγέννηση Καρδίτσας 7 281-335 -54
10) Τιτάνες Παλαμά 7 324-386 -62
11) Ολυμπιακός Βόλου 5 236-227 9
12) ΑΓΣ Ιωαννίνων 5 255-265 -10
13) ΓΑΣ Μελίκης 5 306-443 -137

  • ΑΓΣ Ιωαννίνων, Ικαροι Τρικάλων, Αίολος Τρικάλων-Γόμφοι, Εσπερος Λαμίας και Ολυμπιακός Βόλου έκαναν το ρεπό τους.

4ος όμιλος
ΑΟ Αρετσού-ΜΕΝΤ 88-69
Διαιτητές
: Θεοδώρου-Αγραφιώτης Γ.-Δέλλας
Δεκάλεπτα: 25-20, 41-42, 64-50, 88-69
ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς (Πετρόπουλος-Βακιρτζής): Φλιώνης Ν. 8(2), Βαρύτης 18(4), Κυφωνίδης 10(1), Μαυρίδης, Νικολάου, Παπαδόπουλος 26(6), Φουρκιώτης, Βάνης 5, Μωυσιάδης, Παναγιωτίδης, Ντίαθ 26.
ΜΕΝΤ (Τζιβάνης-Γιοβάννης): Ζεϊμπέκης Α., Ζεϊμπέκης Σ. 6(2), Ψευτογκάς 3(1), Μιχαηλίδης 16(1), Κατσαμούρης 19(3), Τοπουζίδης, Στόλης 9, Πασχαλίδης 4, Κάσουρας 9.

Η βαθμολογία
1) Μακεδονικός 10 352-278 74
2) ΧΑΝΘ 10 372-367 5
3) Ερμής Λαγκαδά 10 400-396 4
4) Αίας Ευόσμου 9 398-338 60
5) ΠΣ Ευκαρπίας 8 373-370 3
6) Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 7 282-232 50
7) Λεύκιππος Ξάνθης 7 374-371 3
8) ΑΟ Πολυγύρου 7 289-288 1
9) Πανσερραϊκός 7 325-335 -10
10) ΓΑΣ Κομοτηνή 7 344-427 -83
11) ΚΣ Γέφυρας 6 299-275 24
12) ΚΑΟ Χαλκιδικής 6 293-343 -50
13) ΜΕΝΤ 6 321-373 -52
14) ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 5 274-303 -29
*Μακεδονικός, Αίας, Ευκαρπία, Λεύκιππος, Πολύγυρος, Πανσερραϊκός, ΜΕΝΤ και ΚΑΟΧ έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο, ενώ Μαχητές, Γέφυρα και Αρετσού δύο.