Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες – Αγώνες (7/11)

Συνεχίζεται με ιδιαίτερο ενδιαφέρον το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής Ανδρών. Τα αποτελέσματα της σημερινής αγωνιστικής, τα φύλλα αγώνα και οι βαθμολογίες.

1ος  Όμιλος – 3η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Παναχαϊκή ΓΕ-ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών 62-64

ΓΣ Διαγόρας Ρόδου-ΣΔΥ Τρίπολης 73-51

ΓΣ Εργοτέλης-ΑΟ Γλαύκος 62-60

ΣΚ Καλαμάτα-Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ 71-53

ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας (14/11)

Αναλυτικά οι αγώνες

ΣΚ Καλαμάτα-Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ 71-53

Δεκάλεπτα: 25-16, 43-27, 56-44, 71-53

Διαιτητές: Κοτσίρης, Μπαβέλας

Καλαμάτα (Νώντας): Χατζηαγγέλου 2, Χρονόπουλος, Μπούσι 12(1), Πετρίδης, Πολίτης 5(1), Σαλάι 15(2), Περρωτής 8, Πέζος 3(1), Φραγγέας, Νάκης 13, Μπάκας 13.

Ήφαιστος/Αχιλλέας (Γιούπης): Γιαννούτσος 11, Βεργανελάκης 4, Κεφαλάς 10, Ιατρόπουλος 2, Γκόβας 12(2), Οικονομόπουλος 2, Ντουλές 3(1), Τσεκλένης 9(3), Καραγιάννης, Χριστόπουλος.

Παναχαϊκή ΓΕ-ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών 62-64

Δεκάλεπτα: 20-17, 37-30, 49-48, 62-64

Παναχαϊκή (Λιόνας): Μοσχοβάκης 12(2), Γκότσης, Τριπολίτης, Εφέπουλος 2, Νικολάου, Κούτρας 12(2), Κατωπόδης 15, Γιόβας 6(2), Τσουλέας 2, Βανδώρος 2, Λυμπερέας 6, Μπαρδάκας 5.

Αίολος (Παπαδημητρίου): Χατζόπουλος 4, Βουρνάς 11(1), Βάλαης, Γιαννικόπουλος 4, Κωνσταντούλας, Θανόπουλος 4(1), Παπαβασιλόπουλος 11(1), Μαναβόπουλος 5, Καλλής 11(1), Αγγελακόπουλος 11(1), Θεοδωρόπουλος, Γοργότσης 3.

ΓΣ Εργοτέλης-ΑΟ Γλαύκος 62-60

Δεκάλεπτα: 9-10, 31-25, 37-44, 62-60

Διαιτητές: Φασόλης, Εφραιμίδης Θ.

Εργοτέλης (Βισκαδουράκης): Αναστασάκης, Αθανασιαδης 6, Μαϊστρέλης 6(1), Γουμενάκης 5(1), Μαχαιριανάκης 18(1), Μπουμπάρης 8, Μανιαδής, Χριστοδούλου, Κουμάκης, Γιαννακόπουλος 3, Χαμηλάκης, Καραλής 16(4).

Γλαύκος (Γκοργκολής): Διαμαντόπουλος 20(2), Τσακίρης 3(1), Τσαλαπάτης 3(1), Σταθόπουλος 8(2), Ροκανάς 9(1), Σπύρου, Παρασκευόπουλος, Στεργίου, Λαμπρόπουλος 14, Παλλαδινός, Σιδάς 1, Χουλιάρας 2.

ΓΣ Διαγόρας Ρόδου-ΣΔΥ Τρίπολης 73-51

Δεκάλεπτα: 19-15, 37-29, 54-44, 73-51

Διαιτητές: Μπούκας, Δημουλάς

Διαγόρας (Καλαϊτζίδης): Λάμπρου, Κουρμαδιάς 4, Πιέτρι, Καράβας 3(1), Μαρουλλάκης 5(1), Χατζηδημητρίου 3, Καταβαίνης Κ., Μητσού 24(5), Δερμιτζάκης 22(4), Κανύχης 12(1), Γιακάι, Γκίνος.

Δρομείς (Μπαλής): Κόκκορης 5(1), Μπάχα, Μαντίκος 11(3), Μπαλής 18(1), Αγγουράς 1, Καρλής 14, Σταματόπουλος 2.

Βαθμολογία

1. ΓΣ Εργοτέλης 6 (3-0)

2. ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών 6 (3-0)

3. ΣΚ Καλαμάτα 6 (3-0)

4. ΓΣ Διαγόρας Ρόδου 5 (2-1)

5. ΣΔΥ Τρίπολης 4 (1-2)

6. Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ  4 (1-2)

7. ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας 3 (1-1)

8. ΑΟ Γλαύκος 3 (0-3)

9. Παναχαϊκή ΓΕ 3 (0-3)

10. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 2 (0-2)

Επόμενη αγωνιστική (4η, 21/11)

ΣΔΥ Τρίπολης-Παναχαϊκή ΓΕ

ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας-ΓΣ Διαγόρας Ρόδου

ΑΟ Γλαύκος-ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς

ΓΣ Εργοτέλης-ΣΚ Καλαμάτας

ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών- Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ

2ος Όμιλος – 3η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΠΣ Παπάδος Γέρας-Βούρειος ΑΟΛ 46-62           

Τελεθριακός ΑΣ-ΑΟ Δάφνης 78-79         

ΦΟ Βροντάδου-ΑΟΝΣ Μίλων 71-76       

ΑΟΦ Πορφύρας-ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας 69-78     

ΓΣ Κορωπίου-ΑΕ Πικερμίου 73-50

Αναλυτικά οι αγώνες

Τελεθριακός ΑΣ-ΑΟ Δάφνης 78-79         

Δεκάλεπτα: 22-19, 42-44, 63-59, 78-79

Διαιτητές: Χρηστίδης Ηλ., Τσάλας

Τελεθριακός (Τσαούσης, Φώτου): Παπανδρέου, Πανταζής 9(1), Γκρινιάρης 22, Τσιτούμης, Παπανικολάου, Μητσιμπόνας 10, Τσιριμώκος 3(1), Γκιζόγιαννης Σ. 13(2), Κιαπέκος 4, Γκιζόγιαννης Αν. 17.

Δάφνη (Γκουζίνη, Σαλιχός): Τζιβελέκας 17(1), Κούλιος 4, Καραχάλιας, Βαλτατζής, Πίνης 1, Κερασοβίτης 3, Πεφάνης, Σούρλης 6(2), Αναγνώστου 7, Μουστόπουλος 25, Πετρόπουλος 8(2), Μέλιος 8.

ΓΣ Κορωπίου – ΑΕ Πικερμίου 73-70

Δεκάλεπτα: 19-15, 39-40, 55-55, 73-70

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Κηπώσης

Κορωπί (Δρακόπουλος, Κουκουζέλης): Λεμπέσης 3, Ντίπ 20(2), Μαντζούκας, Μιχάλης 11(1), Βαμβακούσης, Μαρκομιχάλης, Αρκουμάνης 9(1), Μαράντος 6, Καραβανάς 20, Γκίνης, Ορφανός, Σιδέρης 4.

Πικέρμι (Πουλίδης): Γεωργούτσος 17, Στραφιώτης, Σταθάκης 7(1), Κούσουλας 10(1), Τάγαρης 14, Καπετάνος 11(1), Ταφίλη 7, Δαχρετζής 4(1), Μαλέρδος, Κουτσουγέρας.

ΦΟ Βροντάδου-ΑΟΝΣ Μίλων 71-76       

Δεκάλεπτα: 12-24, 22-43, 47-54, 71-76

Διαιτητές: Μαρίγλη, Τζαγκατζής

Βροντάδου (Αμέντας): Καγιαμανίδης 5(1), Μπαγιώκας 2, Λαμπρινούδης 3(1), Λεγάτος 14(4), Πατελίδας, Αγγελίδης 5, Χατζηλάμπρου 15(4), Παπαγεωργίου 5(1), Τσίγκας 9, Ντιφαντής 13.

Μίλων (Καραγιάννης): Πετρίδης 9, Ανέστης 7, Θεοδωρίτσης 7(1), Λογοδότης, Μοτσενίγος 22(2), Παπαπέτρος, Δημάκος 3(1), Χριστόπουλος 14(2), Κουκουνιάς 6, Μπένος 8.

ΑΠΣ Παπάδος Γέρας-Βούρειος ΑΟΛ 46-62           

Δεκάλεπτα: 12-21, 31-30, 41-45, 46-62

Διαιτητές: Γρίβα, Λαζόγκα

Παπάδος Γέρας (Καραμβάλης): Κομνηνός 3(1), Καμενέλλης 2, Αρχιμανδρίτης 2, Ζεστός 13(1), Μιλούσης 14(2), Κουρτίδης, Χατζηκάλφας 3, Σβορώνος 7(1), Αφεντούλης, Τζουραμάνης, Τσαπώνης, Μουστακλής.

ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας): Κουτσαντωνάκης, Σαμιώτης 2, Ανδρουλάκης 5(1), Σουλίκας 11, Μαλούκος 8, Πορτελάνος 4, Σπάρταλης 5, Τσουρής 9(1), Βούλικας 2, Τροβάς 3(1), Ουλουσίδης 13(3).

ΑΟΦ Πορφύρας-ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας 69-78     

Δεκάλεπτα 15-18, 23-43, 43-65, 69-78

Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος, Αδαμόπουλος

Πορφύρας (Λειβάδης): Κυριακόπουλος 14(4), Γεωργούλης 14(1), Μπάρδας11(1), Γουρδομιχάλης 4, Χαντζόγλου 1, Κωνσταντίνου, Καπατσούλιας 5(1), Παπαδόπουλος, Πουρνάρας 9, Συμεωνίδης 11. 

Ίκαρος (Νικολαΐδης, Ρουμανί): Παπαδιονυσίου 11(3), Λαμπρόπουλος, Πέττας 26(1), Φιλίππου 6, Αγγελή 4, Μαλτέζος 22, Τσαγκαράκης 6, Πρωτούλης, Νικολαΐδης 4.

Βαθμολογία

1. ΑΟ Δάφνης 6 (3-0)

2. ΑΟΝΣ Μίλων 6 (3-0)

3. Βούρειος ΑΟΛ 6 (3-0)

4. ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας 5 (2-1)

5. Τελεθριακός ΑΣ 4 (1-2)

6. ΑΠΣ Παπάδος Γέρας 4 (1-2)

7. ΓΣ Κορωπίου 4 (1-2)

8. ΑΕ Πικερμίου 4 (1-2)

9. ΦΟ Βροντάδου 3 (0-3)

10. ΑΟΦ Πορφύρας 3 (0-3)

Επόμενη αγωνιστική (4η, 21/11)

ΑΟ Δάφνης- ΑΠΣ Παπάδος Γέρας

ΑΟΝΣ Μίλων- Τελεθριακός ΑΣ

ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας- ΦΟ Βροντάδου

ΑΟΦ Πορφύρας- ΓΣ Κορωπίου

Βούρειος ΑΟΛ-ΑΕ Πικερμίου

3ος Όμιλος – 4η αγωνιστική

Αποτελέσματα

6/11/21               

ΑΟ Μυκόνου-ΑΟΚ Χαλάνδρι 99-60

7/11/21

ΚΑΠ-ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου 97-72

ΑΕ Δικαίου Κω-ΑΣ Πέρα 91-85  

ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων-ΑΟ Ερμιονίδας 64-82

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου-ΑΟ Πεύκης 74-82

Ρεπό: ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου-ΑΟ Πεύκης 74-82

Δεκάλεπτα: 23-24, 42-43, 60-56, 74-82

Διαιτητές: Τσαχάκης Ζ., Χρόνης Θ.

Νίκη Αμαρουσίου (Μανδραγός,  Αναστασίου): Πετρίδης 4, Βαφιάς 8, Χατζηχαραλάμπους 2, Γεωργακόπουλος 19(1), Κυπριτζόγλου 10(2), Τσέκερης 11(2), Τσιάτσιος 3(1), Κουνάς 1, Μοσχόπουλος, Σελούλης, Δέλλιος 16(1), Τσακίρης.

Πεύκη (Κτιστάκης, Γράβαλος, Αλεξιάδης): Λέζος 3(1), Τσακίρης 5, Αποστολίδης 8, Κορκοσούρας 14(1), Καραδολάμης 12(2), Πατσαντζόπουλος, Φιλιππόπουλος 18(1), Τσούπρος, Σκάνδαλος 15, Υφαντής, Ζουρμπάκης, Παπανικολόπουλος 7.

ΑΕ Δικαίου Κω-ΑΣ Πέρα 91-85  

Δεκάλεπτα: 16-23, 38-38, 65-62, 91-85

Διαιτητές: Κούλης Χ., Γαραντζιώτης

Δικαίου Κω (Τζομάκας, Παπούλης): Κανενόπουλος, Βάση 3, Τρύπας 7, Γεωργαδάκης, Τριτσάρης 9(1), Παρβαντώνης 27(3), Καλής, Δρόσος Π. 7, Λάμπρου 10, Καραθωμάς 1, Τζουρτζιώτης, Χατζησταμάτης 27(1).

Πέρα (Χολέβας): Δουβλής 14(1), Πρόγκας 11(1), Βλάχος 13(1), Σιδηρόπουλος, Κακαργιάς 19(3), Σπέντζος 5, Καράμπελας 11(2), Κοκορέλης, Νικηταράς 4, Θεοφανίδης, Δαλαμπέκης 2, Γρανιάς 6.

ΚΑΠ-ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου 97-72

Δεκάλεπτα: 27-17, 55-34, 86-48, 97-72

Διαιτητές: Σκανδαλάκης, Ξυλάς

ΚΑΠ (Χατζηπανηγύρης): Αρσενικός 2, Άρχος 7(1), Φωτητζόγλου 12(2), Κωστόπουλος, Αγόρης 15(5), Σιλιτζίρης 13(3), Ζερβός 6, Δρικόγιας 6(1), Διώνης 2, Παπαϊωάννου, Λιακόπουλος 1, Παπάς 31(3).

Ποσειδών (Νταλίπης): Δόσης 2, Πατουχέας 11, Μανωλάκος 3(1), Τσιλομελέτης 20(2), Τουργέλης 9(1), Παπαγεωργίου 7(1), Τσαούσης 6, Σακελλάρης 14(1), Χρονόπουλος, Ντερτιλής.

Βαθμολογία

1. ΑΟ Μυκόνου 8 (4-0)

2. ΑΟ Πεύκης 8 (4-0)

3. ΚΑΠ 7 (3-1)

4. ΑΕ Δικαίου Κω 6 (2-2)

5. ΑΟ Ερμιονίδας 6 (2-2)

6. ΑΣ Πέρα 5 (1-3)

7. ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 5 (2-1)  

8. ΑΟΚ Χαλάνδρι 4 (1-2)

9. ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 4 (1-2)

10. ΑΣ Τήρων Αγ.Θεοδώρων 4 (0-4)

11. ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου 3 (0-3)

Επόμενη αγωνιστική (5η, 14/11)

ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου- ΑΕ Δικαίου Κω

ΑΣ Πέρα- ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων

ΑΟ Ερμιονίδας- ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου

ΑΟ Πεύκης- ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου

ΑΟΚ Χαλάνδρι-ΚΑΠ

Ρεπό: ΑΟ Μυκόνου

4ος Όμιλος – 3η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΓΣ Αγριάς-ΓΣ Αλμυρού 70-75

ΓΣ Σοφάδων-Αχέρων Καναλακίου 79-72

Σπάρτακος Ιωαννίνων-Αμπελώνας 101-61

ΑΟ Τρίκαλα-Αναγέννηση Λαμίας 81-65

ΓΕ Αγρινίου-Νίκαια Λάρισας  64-60

Αναλυτικά οι αγώνες

ΓΣ Σοφάδων-Αχέρων Καναλακίου 79-72

Δεκάλεπτα: 17-19, 39-27, 59-52, 79-72

Διαιτητές: Μπούγλος Ι., Σταμπουλής

Σοφάδες (Παππάς, Ρίζος): Δαουλάρης 8(1), Κυριακόπουλος 4, Ζωιτσάκος Χρ. 22(2), Παπαϊωάννου 5, Σιαμέτης, Ζωιτσάκος Τρ 3(1), Αναγνωστόπουλος 18(2), Μουταρέλος 2, Ντασιώτης, Δίκαρος 17(1).

Αχέρων (Τζομάκας): Σουμπασάι, Ματσάγγας 6, Ροντογιάννης 8(1), Κασκάνης 13(3), Κακιούζης , Μακρής , Χρήστου 3(1), Μπαρτζώκας 26, Δάσκαλος 14, Πάνου 10(2).

ΓΕ Αγρινίου-Νίκαια Λάρισας 64-60

Δεκάλεπτα: 17-14, 37-24, 53-39, 64-60

Διαιτητές: Ασημακάκη, Διαμαντής

Αγρίνιο (Σταυροθανάσης): Καραγιάννης, Μητσοστέργιος, Σταμουλάκης 5(1), Πολύζος, Σταμούλης 23(3), Τασόπουλος 17(2), Καρακουλάκης, Δάρλας 2, Παρθένης, Μακρής, Γκρίζης 8(1), Παπαθανασόπουλος 9(1).

Νίκαια (Μπελαλίδης): Καμζέλας 3, Παπαδόπουλος, Ντάφος 5, Κουρανάς 2, Τουρναβίτης, Καραγιάννης 5(1), Σπάνος 16(4), Πασχάλης 11, Μπλιάτσας 4, Ξανθόπουλος 6, Φιλιππόπουλος 8.

ΓΣ Αγριάς-ΓΣ Αλμυρού 70-75

Δεκάλεπτα: 17-22, 32-43, 47-59, 70-75

Διαιτητές: Κατωτικίδης, Καρυπίδης Ι.

Αγριά (Γκουγκουτούδης, Στρατίκης): Κουρατίδης, Λουκίδης, Καραμανλής 8(1), Σακκάς 14(2), Σταυροθεόδωρος 6, Διγενής 10, Σούλκο 15(2), Κοψιαλής 8(2), Ρόσσιος, Αμπάρης Σκαμάγκας 3, Χαρχαρής 6.

Αλμυρός (Νάνης): Κοντοστάθης 5(1), Μυλωνάς, Μαμούρας 7, Παπούλιας 12, Μασούρας, Πολίτης 28(4), Τσαβές 2, Χασιώτης, Νάκος, Γώγουλας 5(1), Τάσσος 14, Βαλαμούτης 2.

ΑΟ Τρίκαλα-Αναγέννηση Λαμίας  81-65

Δεκάλεπτα 25-17, 44-37, 65-46, 81-65

Διαιτητές: Γιαννούλης Στ., Γιατρόπουλος

Τρίκαλα (Παπαδημητρίου): Λεπενιώτης 16(2), Γκαντιάς 25(3), Τσιτσάνης 1, Αργύρης 4, Αγαπίου 9(2), Μαρτζέλης 3, Μπέφας, Κωτούλας, Τζιάννης 3, Αθανασόπουλος 18, Φέτσης 2, Γοργότσης 1. Αναγέννηση (Κουμπούρας): Φετοκάκης, Πρίμπας, Λιάπης 8(2), Αντωνόπουλος 12(1), Κουμπούρας 7(1), Μεϊντάνης 9(1), Τσιώτας 17(1), Πελεκούδας 4, Διαμαντής 3(1), Τσιαπράζης, Καλλίλας 2, Κοντολάτος 3(1).

Σπάρτακος Ιωαννίνων-Αμπελώνας 101-61

Δεκάλεπτα: 21-21, 44-40, 74-53, 101-61

Διαιτητές: Λυγούρας, Αναστασιάδης Π.

Σπάρτακος (Ρήγγας Ν.): Πρεμέτης 2, Βαράκας 4, Κολότσιος 17(5), Αναγνωστάκης 24(4), Λαμπρόπουλος 4, Αποστολίδης 3(1), Κύρκος 1, Σταυρόπουλος 13(3), Αγγελόπουλος 12(2), Δήμος 3, Θώδης 11, Τσελέπης 7(1).

Αμπελώνας (Γιαννόπουλος): Μπαμπανάτσας 3, Χαιρετίδης 7(1), Γιώτης 6(2), Μπιζιάκης, Καραγιάννης 2, Τσιούλκας 8, Βλησσαρούδης, Γκιουλέκας 29(1), Αποστολάκης 9, Μπεχλιβάνος 3(1).

Βαθμολογία

1. Σπάρτακος Ιωαννίνων  6 (3-0)

2. ΑΟ Τρίκαλα 6 (3-0)

3. ΓΣ Αγριάς    5  (2-1)

4. ΓΣ Αλμυρού  5 (2-1)

5. ΓΣ Σοφάδων  5 (2-1)

6. Αναγέννηση Λαμίας 4 (1-2)

7. ΓΕ Αγρινίου  4 (1-2)

8. Αμπελώνας 4 (1-2)

9. Νίκαια Λάρισας  3 (0-3)

10. Αχέρων Καναλακίου 3 (0-3)

Επόμενη αγωνιστική (4η, 21/11)

ΑΟ Τρίκαλα-ΓΕ Αγρινίου

Αναγέννηση Λαμίας-Σπάρτακος Ιωαννίνων

Αμπελώνας-ΓΣ Σοφάδων

Αχέρων Καναλακίου-ΓΣ Αγριάς

ΓΣ Αλμυρού-Νίκαια Λάρισας

5ος Όμιλος – 3η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Ανατόλια-Αριστοτέλης Φλώρινας 84-72

ΑΟΚ Βέροιας-Αετοί Βέροιας 63-73

Ναύαρχος Βότσης-ΑΣ Καστοριάς 65-52

Ικαροι Γιαννιτσών-ΦΟ Αριδαίας 73-75

Γαλάζιοι-ΔΕΚΑ  (14/11)

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΟΚ Βέροιας-Αετοί Βέροιας 63-73

Δεκάλεπτα: 17-15, 34-33, 52-57, 63-73

Διαιτητές: Καρακώστας, Ντίνγκο

ΑΟΚ Βέροιας (Τριχόπουλος): Μέλλιος 18(4), Ντουλαβέρης, Κοτζάμπασης 3(1), Κολοβός 4, Κασαμπαλής 9, Κοχλιαρίδης 8(1), Χαραλαμπίδης 21(1).

Αετοί Βέροιας (Γεωργιάδης): Λιόλιος 18(3), Γκανάς, Γάτσος, Παπαγρηγορίου 5(1), Τσακαλέρης 17(1), Γκίτκος, Μαυρίδης 20(2), Ιωσηφίδης 13(1).

Ίκαροι Γιαννιτσών-ΦΟ Αριδαίας 73-75 

Δεκάλεπτα: 17-21, 40-32, 59-52, 73-75

Διαιτητές: Δικταπανίδης, Κωνής

Ίκαροι (Οκλαλιώτης): Σαμαράς 25(5), Πετρίδης Α. 3(1), Μαρκίδης 5, Παουλεάνου 7(1), Ελευθεριάδης 8, Μπογδάνης, Πετρίδης Ν. 13(2), Χαριστός, Παπαδόπουλος, Γουναρόπουλος 8, Σπόντης 4.

Αριδαία (Τζιόμαλος): Ζουρίδης, Γιώρτσιος, Φόρογλου 4, Τοπαλίδης 2, Καραμπέκης 22(2), Πυδαράκης 13(2), Θωμαΐδης, Μπακιρτζής 9(1), Γκαβέζος 25(5).

Ανατόλια-Αριστοτέλης Φλώρινας 84-72

Δεκάλεπτα: 24-18, 49-36, 68-54,  84-72

Διαιτητές: Παπαθανασίου Κ., Ράπτης

Ανατόλια (Τασουδής, Ηλιάδης): Τζουβάρας 13(2), Δημητρόπουλος 16(1), Χατζηλάμπρου 2, Τασουδής 6(2), Βελισσαρίου 28(6), Ντολόπουλος 6, Καρανώτας 15, Πετσιαβάς.

Αριστοτέλης (Μουρουζίδης): Τσιόγκας 8, Τσίρμπας-Αναγνώστου 5, Μάτουλας, Ντρίζα Ε., Τσιώγκας 13(3), Ναϊπλής 1, Ντρίζα Τζ., Πεταλωτής 15(1), Τασιούδης 22, Ντέβες, Κωστούλας 5(1), Παπαδόπουλος 3(1).

Ναύαρχος Βότσης-ΑΣ Καστοριάς  65-52

Δεκάλεπτα: 16-18, 35-36, 47-44, 65-52

Διαιτητές: Κολοκυθάς, Ιορδανίδης

Ναύαρχος Βότσης (Καραμουσαλίδης): Γκίζης 4, Παπαδόπουλος 4, Καραγιαννάκης 11, Γκοβεδάρος 2, Δεμερτζής 8, Δουβής 5(1), Αποστολίδης 27(3), Καναράς 4, Ηλιόπουλος, Αγάθος, Αγριοπούλος, Γιαννακίδης.

Καστοριά (Καραταγλίδης): Δαραβίγκας, Χότζα 14(1), Παπαμαργαρίτης 4, Βλάχος 9(2), Τερσενίδης, Κέδρος, Καλαϊτζίδης 4, Δημητρόπουλος 4, Κορομπίλιας 5, Παντελίδης 2, Παπαδημητρίου 10(2).

Βαθμολογία

1. Ναύαρχος Βότσης 5 (2-1)

2. ΦΟ Αριδαίας  5 (2-1)

3. Αετοί Βέροιας  5 (2-1)

4. Ανατόλια 5 (2-1)

5. ΔΕΚΑ  4 (2-0)

6. ΑΣ Καστοριάς 4 (1-2)

7. Αριστοτέλης Φλώρινας 3 (1-1)

8. ΑΟΚ Βέροιας 3 (1-1)

9. Ικαροι Γιαννιτσών 3 (0-3)

10. Γαλάζιοι 2 (0-2)

Επόμενη αγωνιστική (4η, 21/11)

Γαλάζιοι-Ικαροι Γιαννιτσών

ΔΕΚΑ-Ναύαρχος Βότσης

ΑΣ Καστοριάς-ΑΟΚ Βέροιας

Αετοί Βέροιας-Ανατόλια

Αριστοτέλης Φλώρινας-ΦΟ Αριδαίας

6ος Όμιλος – 3η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Αρίων Ξάνθης-Ιωνικός Ιωνίας 58-67

ΚΑΟ Δράμας-ΑΟ Γαλάτιστας 79-54

ΒΑΟ-Ασπίδα Ξάνθης 37-61

Απόλλων Καλαμαριάς-Ζέφυρος 73-51

Σταυρούπολη-Ελπίδα Αμπελοκήπων 95-75

Αναλυτικά οι αγώνες

ΒΑΟ-Ασπίδα Ξάνθης 37-61

Δεκάλεπτα: 10-16, 20-33, 28-51, 37-61

Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου, Χάνος

ΒΑΟ (Φρύδας): Ταζόπουλος Κ. 5, Δουμιάς, Μαγής, Ταζόπουλος Γ. 2, Ζαχαρίας 12(2), Πιτσινέλης , Πισιώτης 6, Εξίογλου, Αμανατίδης 10, Νάκος, Παπαποστόλου 2, Καψάλης.

Ασπίδα Ξάνθης (Κασατζίδης): Στεργίου, Παπαδάκης 8(1), Παπαϊωάννου 4, Σκριάπας, Σαλεπτσής, Παπανικολάου 13, Σανούδος 6(2), Παυλάκης, Κουτσογιάννης 9(1), Παναγιωτόπουλος 7(1), Μπουραζάνης 4, Κάλφας 8(2), Πετκάκης, Ρούμογλου 2.   

Αρίων Ξάνθης-Ιωνικός Ιωνίας  58-67

Δεκάλεπτα: 6-19, 23-30, 45-47, 58-67

Διαιτητές: Ζαχαριάδης, Αγραφιώτης Βασ.

Αρίων Ξάνθης (Θερμός): Κουρτίδης, Μελαδιανός 6(2), Κλωνάρας 4, Θεοδωρίδης, Χριστοφορίδης 11(1), Σαββουλίδης 14(3), Καρανικολίδης, Τσίτσος 2, Ζαρωτιάδης, Μπουτσακτσί 19, Ζαμπάκης 2, Αρβαντίδης.

Ιωνικός Ιωνίας (Χριστοφορίδης): Σαρακατσάνος 3(1), Παναγιώτου, Ματενίδης 8, Τολιόπουλος 7(1), Κουτσακιουλάφης 2, Αντωνιάδης 8(2), Αγγελόπουλος 18(1), Περιστεράκης 17(1), Παπάς, Βαϊράμης, Κεϊσίδης, Γιαμούκης 4.

Σταυρούπολη-Ελπίδα Αμπελοκήπων  95-75

Δεκάλεπτα:23-19, 53-39, 76-63, 95-75

Διαιτητές: Αγραφιώτης Ι., Μιχέλης

Σταυρούπολη (Αμοιρίδης, Κολογοσίδης): Μάρκου 23(7), Καδής 7(1), Καπάτσης, Τετράδης 3(1), Φωτιάδης 3(1), Τσιμπής, Χατζημιχαηλίδης 14(1), Κακαρούδης 20, Δεληγιάννης 7, Καλαϊτζής, Δασκαλόπουλος 18, Καζάνης.

Ελπίδα Αμπελοκήπων (Κασαπίδης): Στεάι, Μουρατίδης 20(3), Παπαπασχάλης 6, Ριζόπουλος 7, Μαλακόπουλος 2, Μάνδρας 6, Τζιβεριώτης 3, Γαλής 6(1), Καραγιώργος 15(2), Τραπεζάνογλου 8, Ιατρίδης.

Απόλλων Καλαμαριάς-Ζέφυρος 73-51

Δεκάλεπτα: 18-8 30-25 49-35 73-51

Διαιτητές: Αθανασιάδης Αθ., Μιχέλη Ευ.

Απόλλων Καλαμαριάς (Πολυμένης, Αντώνης): Γκαντίδης Θ. 10(1), Σμυρλής 2, Μπαγκντασαριάν 7, Πολυμένης 20(1), Λαγός 14, Γκαντίδης Μ. 4, Μπακογλίδης 2, Σιαμήτρος 4, Αλεξίου 6, Χρυσοβέργης 1, Φωτιάδης 3(1). Ζέφυρος (Δεμερτζής): Τζέφος, Πάρος 13(2), Γεωργιάδης 2, Ζόγκου, Σακαλάκης 4, Φλετούρης, Σιόβας 6, Κώνστας, Ζάγκας 2, Φαρμάκης 9(1), Μακρής 7, Τσίγκας 6.

ΚΑΟ Δράμας-ΑΟ Γαλάτιστας 79-54

Δεκάλεπτα: 18-9, 33-28, 56-44, 79-54

Διαιτητές: Ηλιόπουλος, Κωνσταντινέλλης

Δράμα (Γρηγοριάδης, Καρατζάς): Γαϊτάνης 3(1), Σιταρίδης 3(1), Στυλίδης 12(3), Γαϊτανίδης 14(4), Γρηγοριάδης 7(1), Μελιάδης, Γρηγορίου, Κουμλέλης 14, Μπόζης 17(2), Μούκας 9(2), Χαρισμίδης, Μπέσσας.

Γαλάτιστας (Παπαδόπουλος): Σπουργίτης 9, Καλπαξίδης 2, Σιδηράς 4, Πομάκης, Αμπατζίδης, Ανετούδης, Κουλαξής 4, Καζλάρης 1, Δέτσικας 6, Κωνσταντάς 4, Μυλωνάς 3(1), Νουκάρης 21(5).

Βαθμολογία

1. Σταυρούπολη  6 (3-0)       

2. Ασπίδα Ξάνθης  6 (3-0)

3. Ιωνικός Ιωνίας  6 (3-0)

4. ΚΑΟ Δράμας  5 (2-1)

5. Απόλλων Καλαμαριάς 5 (2-1)

6. ΑΟ Γαλάτιστας  4 (1-2)

7. Ελπίδα Αμπελοκήπων 4 (1-2)

8. Αρίων Ξάνθης  3 (0-3)

9. ΒΑΟ 3 (0-3)

10. Ζέφυρος  3 (0-3)

Επόμενη αγωνιστική (4η, 21/11)

Απόλλων Καλαμαριάς-Σταυρούπολη

Ζέφυρος-ΒΑΟ

Ασπίδα Ξάνθης-ΚΑΟ Δράμας

ΑΟ Γαλάτιστας-Αρίων Ξάνθης

Ιωνικός Ιωνίας-Ελπίδα Αμπελοκήπων