Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα (7/11)

Με αγωνιστική δράση και στους τέσσερις ομίλους συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών.

1ος Όμιλος – 3η αγωνιστική

Άρις Καλαμάτας-Θησέας Παναγιούδας 63-23
Άμιλλα 2000-ΑΟ Άργους οι Δαναοί 43-63
Αιγέας Χίου-Φοίνικας Πειραιά 47-69
Ηλιούπολη-Ατρόμητος Πειραιά 80-38

Σάββατο 6 Νοεμβρίου
Πανιώνιος-Εύνικος 24-83

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αρις Καλαμάτας –Θησέας Παναγιούδας  63-23
Διαιτητές: Κοτσίρης-Μπαβέλας
Δεκάλεπτα: 11-08, 31-14, 47-21, 63-23
Αρις Καλαμάτας (Μπακογιάννης): Καραμάνου 3(1), Παπαδημητρίου 9(1), Μπρεζεράκου, Κουτέλα 6, Καστανιά 7, Ευτυχιάκου 6, Μπούζα  3(1), Χονδρουδάκη 12(2), Σούτα, Παπαδοπούλου 8(1), Φραγγέα, Αντωνοπούλου 8.
Θησέας Παναγιούδας (Αλμπάνης): Δήμου 2, Κωστάκη, Νάκη 6(2), Αλασκχάρ 4, Σαϊτάνη, Κούση 4, Καράκλα,Ταμπάκου 7.

Ηλιούπολη-Ατρόμητος Πειραιά 80-38
Διαιτητές: Παπανικολάου, Σάλτας
Δεκάλεπτα: 19-12, 23-8, 22-13,16-5
Ηλιούπολη (Γερεουδάκης – Φέξης): Διαμαντοπούλου 8(2), Κάραλη 8(1), Ζαροκώστα 6, Θεοδώρου 14(1), Πρίφτη 10, Τσαγκαροπούλου 15, Σλούκα 3(1), Κορρέ 5(1), Νικολαϊδου, Λιγνού 4, Αλεξιά 4, Γκουζέλου 3.
Ατρόμητος Πειραιά (Χρυσοβελίδης): Καρρά 11, Μπαρμαλιά 7, Καραπατάκη 3, Χρήστου, Γενικάκη 2, Μποντιωτη, Καλαφάτη 5, Μερκούρη, Ιφτι, Οικονομάκη 9, Σδρένια 1.

Αιγέας Χίου – Φοίνικας Πειραια 47-69
Διαιτητές: Μαρίλη-Τσαγκατζής
Δεκάλεπτα: 10-21, 21-42, 29 – 59, 47-69
Αιγέας Χίου (Γιασεμής-Γαλάτουλας): Κότσια 8(1), Δάνδουλα 5(1), Χάλια, Γιαμαλίδου 4, Παπαδοπούλου 4, Ατσάβε 3(1), Άγκο 3, Κουκούνα 4, Πάντζη, Κοματσιούλη, Μπόγη, Σβορώνου 16.
Φοίνικας Πειραιά (Αράπης): Γραμματικού 3, Μαγγίνα 10, Παουλάκου 7(1), Ευμορφόπουλου 19(1), Βράκα 8(2), Στεφάτου 13(2), Καψοκόλη 5, Παπαποστόλου, Μπαρούτη 4.

ΓΕ Αμιλλα Τρίπολης – ΑΟ Αργους Οι Δαναοί 43-63
Διαιτητές: Αναστασόπουλος-Σπυρλιδάκης
Δεκάλεπτα: Δεκάλεπτα: 16-20, 28-37, 32-51, 43-63
ΓΕ Αμιλλα Τρίπολης (Τσουκαλάς): Μίχαλου 7(1), Μανιατά, Κοκκώνη, Σαραντοπούλου 4, Πολυχρονοπούλου, Τρυφωνίδη 5, Μονογυιου 12, Παππά 3, Μαγκλάρη, Σιάμπου 2, Παπαζαφειροπούλου, Παναγιωτοπούλου 10(1).
Δαναοί ΑΟ Αργους (Τορβάς): Χρυσοστομίδου 8(1). Στρατή 3, Δανούση 10(1), Μπάλα 15, Μπούντου, Καγιάννα 2. Κεχαγιά 20(1), Μπακάλη 4, Καραπάνου, Παπαμάρκου 1.

Η βαθμολογία

1. Εύνικος 6
2. ΓΣ Ηλιούπολης 6
3. Δαναοί Άργους 6
4. Φοίνικας Πειραιά 5
5. Ατρόμητος Πειραιά 5
6. Αιγέας Χίου 4
7. Αρις Καλαμάτας 4
8. Αμιλλα Τρίπολης 3
9. Θησέας Παναγιούδας 3
10. Πανιώνιος 3

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 21/11)
Αιγέας Χίου-ΓΣ Ηλιούπολης
Φοίνικας Πειραιά-Αρις Καλαμάτας
Θησέας Παναγιούδας-Αμιλλα Τρίπολης
Δαναοί Άργους-Πανιώνιος
Εύνικος-Ατρόμητος Πειραιά


2ος Όμιλος – 4η αγωνιστική

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Ιπποκράτης Κω 74-38
Σαντορίνη-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 61-38
ΚΑΟ Μελισσίων-Αμύντας 56-55
Τερψιθέα Γλυφάδας-Αγ. Παρασκευή 44-51
Σάββατο 6 Νοεμβρίου
ΑΕΚ Περιστερίου-Πρωτέας Βούλας 52-66
Ρεπό: Αθηναϊκός

Αναλυτικά τα παιχνίδια

ΓΣ Κρόνος – Ιπποκράτης Κω 74-38
Διαιτητές: Παπαγεωργίου-Τσαούση
Δεκάλεπτα: 18-9, 40-21, 59-30, 74-38
ΓΣ Κρονος (Νικολαϊδου-Τσιαντής): Πολιτοπούλου 10(2), Φρέρη 7(1), Τσιμπίδη 8(2), Γεωργακοπούλου 14(2), Καλομιτσίνη, Στεφανίδου 5(1), Γρηγοροπούλου 7, Μπλιθικιώτη 6, Τσάμη 2, Δραμιτινού 1, Γιαμπάνη 10, Κυριακοπούλου 4.
Ιπποκράτης Κω (Αργυρίου):  Γκοτζάι 1, Πατμίου, Κιαπόκα 2, Καλυμνιονάρη 8(2), Σβύνου 4, Χρυσάκη 14, Γιαλούση 2, Ψαρρού 3 , Μίλκοβιτς 2, Κουντουριώτη 2.

ΑΕ Σαντορίνης – EΦΑΟ Ζωγράφου 61-38
Διαιτητές: Παπαδόπουλος-Περδετζογλου
Δεκάλεπτα: 19-06, 33-14, 42-27, 61-38
Αθλητική Ένωση Σαντορίνης (Μάμμος): Τσολακίδου, Τρούνι, Τσούπα, Σιγάλα 8, Αξιοπούλου 2, Ρεντζεπέρη 24,  Αργυρού, Παπαμαρκάκη 16 (4), Πετράκη 5, Παντζιαρίδη, Τσαβδαρίδη, Σπηλιώτη 6.
ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Σκαρλάτος):  Αντωνιάδου 7, Χόνι 2, Νιτσόγλου 3 (1), Στεριοπούλου 11, Ψαρρού, Παπαγεωργίου, Μάνου 12,  Καλαϊτζιδάκη 3.

Μελίσσια – Αμύντας 56-55
Διαιτητές: Ραπτογιάννης, Γεωργόπουλος
Δεκάλεπτα: 21-14, 33-30, 45-47, 56-55
Μελίσσια (Καλογερόπουλος Π – Καλογερόπουλος Χρ): Παναγιωτίδη 5 (1), Βόσσου 7, Ανδρικοπούλου 7 (1), Πατέρα, Καραχάλιου 6, Κοιλιαρίδη, Τάρλα 16 (3), Χιώτη 12, Τίγκα, Παρθενίου 3 (1), Βελέντζα, Τριανταφύλλη
Αμύντας (Δρακάκη): Καραδήμου, Κλείτσα 12(2), Μαργώνη 8(2), Λιναρά, Νικητάκη, Πολιτοπούλου 18, Ντάνου Λ. 2, Μαζαράκη 4, Αθανασούλια 3(1), Ντάνου Μ. 2, Σιδηροπούλου 6, Τσαχιρίδη

Τερψιθέα Γλ.- Αγ.Παρασκευή 44-51
Διαιτητές: Ροδόπουλος-Αυγούστογλου
Δεκάλεπτα: 9-10, 26-19, 38-34, 44-51
Τερψιθέα (Βασιλάκος): Κορδαλή 2, Ντάνου, Ιωαννιδου 23(3), Αγκάι, Λαμπράκη 6, Φλώκα, Μαρίνου, Παπαδογούλα, Συγγρού 7, Καντέλη 6, Μπακάλη, Μουστάκα.
Αγ.Παρασκευή (Τασιόπουλος): Πενέλη, Στούπα 11(2), Χατήρα, Τσιαδή 16(2), Ακρίβου 8, Ευαγγελάτου 2, Σακουλάκη, Καράμπελα, Γρίσπου 8, Τριανταφυλλου 6.

Η βαθμολογία
1. Πρωτέας Βούλας 8
2. Αγία Παρασκευή 7
3. ΚΑΟ Μελισσίων 7
4. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 6
5. Τερψιθέα Γλυφάδα 6
6. Αμύντας 5
7. ΑΕ Σαντορίνης 5
8. Αθηναϊκός 4
9. ΑΕΚ Περιστερίου 3
10. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 3
11. Ιπποκράτης Κω 3

Η επόμενη αγωνιστική (5η, 14/11)
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Κρόνος Αγίου Δημητρίου
Ιπποκράτης Κω-Τερψιθέα Γλυφάδα
Αγία Παρασκευή-ΑΕΚ Περιστερίου
Πρωτέας Βούλας-Αθηναϊκός
Αμύντας-ΑΕ Σαντορίνης
Ρεπό: ΚΑΟ Μελισσίων

3ος Όμιλος-3η αγωνιστική
Αναγέννηση Ν.Ρ.-Λασσάνης 82-39
Πιερικός Αρχέλαος-ΑΓΕ Πιερίας 86-22
Ολύμπια Λάρισας-Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη 56-73
Ρεπό: Απόλλων Πτολεμαΐδας, Αργοναύτες Αγρινίου        

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Λασσάνης Κοζάνης 82-39
Διαιτητές:  Ντόντης-Αναστασιάδης Γ.
Δεκάλεπτα: 21-6, 47-13, 67-22, 82-39
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Ατακτίδης-Σταμολάμπρος): Γράψα 13(1), Τσαλοπούλου 2, Σουλτάνη 10, Κουφογιάννη 7, Καραγιαννάκη 2, Αρτεμισίου 7(1), Παπαδάκη, Δεληγιάννη 6, Νάστου 24(3), Θωμά 9(3), Μακαρώνη 2, Κουλακιώτη.
Λασσάνης Κοζάνης (Βλάχος): Κοτζαϊτση 7, Αμβρακίδου 5(1), Χωλοπούλου 13(1), Μεντεσίδου, Παπαδοπούλου 2, Ζυπίδου, Μανωλοπούλου 8(1), Κρανιώτη 4.

Πιερικός Αρχέλαος-ΑΓΕ Πιερίας  86-22
Διαιτητές: Τοπαλίδης Κ.-Λυτροσυγκούνης
Δεκάλεπτα: 27-5, 43-6, 68-14, 86-22
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Καραλή 6, Τελίδου 13 (2), Κιολέογλου Ν. 13 (3), Μάντζου 14 (1), Καρανικόλα 2, Λάππα 12, Μπαγκλαρίδου 7, Μπουμπουλέντρα, Κιολέογλου Π. 2, Ζαρκανέλα 8 (1), Γκρίτζαλη 4, Μάντη 5 (1).
ΑΓΕ Πιερίας (Χρυσανθόπουλος): Χατζηαγοράκη 5 (1), Δόβα 10, Νικολαΐδου, Ψαρού, Ανανιάδου, Θεοδωρίδου, Ζησοπούλου, Παπανικολάου 2, Γιαλίδου, Καραγκούνη, Πεκιαρίδου 3, Τσαλιαμάνη 2.

Ολύμπια Λάρισας-Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη 56-73
Διαιτητές: Μπουγλός Π.-Αβραμίδου
Δεκάλεπτα: 11-17, 31-35, 41-51, 56-73
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Σολωμού 4, Τσεμπελίκου, Χριστοφοράκη 2, Καρτσαμάρη 14(2), Λιάσκου 2, Πατούνη 17(2), Κολλιαδήμα 2, Παπαδοπούλου 5(1), Καλακώνα Β., Καλακώνα Μ. 9(1).
Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη (Μελετιάδης): Αθανάτου, Γράψα 10, Θεοδώρου 12, Παπαμιλτιάδου, Παπαδοπούλου 3, Χρυσοστομίδου, Παπαρδέλα 9(1), Δαδαλή 1, Στεργίου 20(1), Τσαλή 18(3), Βουζούκου.

Η βαθμολογία
1. Πιερικός Αρχέλαος 6
2. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου  6
3. Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη 4
4. Λασσάνης Κοζάνης 4
5. Απόλλων Πτολεμαΐδας  3
6. ΑΓΕ Πιερίας 3
7. Αργοναύτες Αγρινίου  2
8. Ολύμπια Λάρισας  2

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 21/11)
Αργοναύτες Αγρινίου-Ολύμπια Λάρισας
ΑΓΕ Πιερίας-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου
Λασσάνης Κοζάνης-Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη
Ρεπό: Απόλλων Πτολεμαΐδας, Πιερικός Αρχέλαος

4ος Όμιλος – 4η αγωνιστική

ΑΚ Καβάλας «Οι Πάνθηρες»-Απόλλων Καλαμαριάς 65-54
Ασπίς 2001 Ξάνθης-ΜΕΝΤ 45-43
Πανσερραϊκός-Πανόραμα 55-38
Παναθλητικός-Ιερισσός 99 111-25
Ηρακλής-Άρης Θ. 54-60
Ρεπό: ΑΕ Πυλαίας

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Πάνθηρες Καβάλας-Απόλλων Καλαμαριάς 65-54
Διαιτητές: Νέδογλου-Καντζουρίδης
Δεκάλεπτα: 25-14, 39-30, 54-42, 65-54
Πάνθηρες Καβάλας (Καρατσομπάνης-Δασκαλάρας): Κελεμένη 12(1), Παναγιωτίδου 6(2), Τουρετζόγλου 12, Τζιαμπάζη 15(5), Μουταφίδου 1, Φραγκάκη 3(1), Δημητρακούδη 8(1), Μαραγκου 6, Συροπούλου 2.
Απόλλων Καλαμαριάς (Γκογκάκης): Μαραβέγια 7(1), Δημητροπούλου 3, Μοδέα 5, Διαμαντοπούλου 5, Δαιμονάκου 10, Τσαπόγα 8, Μιχαηλίδου 5(1), Γιαντζακλίδου 11(1).

Πανσερραϊκός-ΑΣ Πανόραμα 55-38
Διαιτητές:  Σελεβός-Παπαδόπουλος Γρ.
Δεκάλεπτα: 14-12, 21-22, 39-29, 55-38
Πανσερραϊκός (Ρούλης): Χωλοπούλου Σ. 16(1), Βάννα, Μπακιρτζίδου 15, Πελτέκη 6, Θανοπούλου 5, Φωτιάδου, Δαμιανάκου, Πιτσιάβα 11, Σιάκα, Γκέκα, Μαμούδη 2, Ρούλη.
ΑΣ Πανόραμα (Καμπίτση): Μουμτζή 2, Παππά 2, Ριτζαλέου 6(1), Καλογρίδου 11(1), Βατσιτσίδου 2, Κανέλλογλου, Κουλαρτσά 4, Βασλαματζή 10, Χατζηθεοδώρου, Ψαρέλη-Νικολή 1.

Παναθλητικός Συκεών-Ιερισσός  111-25
Διαιτητές: Κανελλίδης-Καραβάς
Δεκάλεπτα: 23-2, 58-8, 85-19, 111-25
Παναθλητικός Συκεών (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Βαντσιούρη 10, Μπαξεβάνου 20(2), Παπαδοπούλου 19(1), Τράντα 8, Τζήμου 8(1), Ντολοπούλου 12(2), Σύρπα 10, Χρηστίδου 6, Σταμπή 2, Αντωνίου Ι. 8, Αντωνίου Κ. 12. 
Ιερισσός (Κούλιας): Παναγιωτίδου, Γκιούρα, Τζέλιου 2, Αργαλειού 6, Γκατζιώνη 2, Λεμπίδα 13, Βελέντζα, Καμπάνη 2, Τσουκαλά.   

Ασπίδα Ξάνθης-ΜΕΝΤ 45-43
Διαιτητές: Σαρακενίδης-Τσάνταλη
Δεκάλεπτα: 7-6, 11-19, 25-30, 39-39(κ.α.), 45-43
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ Ουστά 7(2), Καραλίδου Σ. 11(1), Τονικίδου 2, Μπαϊρακτάρ, Μαμαλίγκατζη 13(2), Συμεωνίδη 2, Καραλίδου Β., Χαλκίδου 6, Θεοδωρίδου, Χατζηαντωνίου, Μωυσένκου 4.
ΜΕΝΤ (Τζιότζιος): Κλιματσάκη, Κογκαλίδου, Θεοδοσίου, Θώμογλου 4(1), Φείδα, Τόσκα 18(1), Μπαμπικέρ 6, Καζαντζή 9(1), Γραμματικοπούλου Κ., Γραμματικοπούλου Μ., Μπαρμπαλιού 2, Παυλάκη 4. 

Ηρακλής-Αρης 54-60
Διαιτητές: Καντερές-Κλεπουσνιώτου
Δεκάλεπτα: 19-19, 24-32, 39-43, 54-60
Ηρακλής (Αστεριάδης-Κολοκυθάς): Πετρίδου 7(1), Γιαννούδη 13(1), Παπαροιδάμη 5, Πετρίδου, Σωτηρέλη, Ουζούνη 11, Λογδανίδου 18(2), Γιαννουσίου, Μελενικιώτου.
Αρης (Συρόπουλος): Καρβουνιάδου 4, Κυρπιζλίδου 1, Τζημορώτα 8, Τσιαρσιώτη, Τσαμπούρη 22(6), Παπαϊωάννου 6, Δροσούνη 8, Βλάχου,  Νταουντάκη, Μιχαηλίδου 11.

Η βαθμολογία
1. Παναθλητικός Συκεών 8
2. Πανσερραϊκός 7
3. Αρης 7
4. ΑΕ Πυλαίας 6
5. Ασπίδα Ξάνθης 6
6. Πάνθηρες Καβάλας 5
7. Απόλλων Καλαμαριάς 5
8. ΜΕΝΤ 5
9. ΑΣ Πανόραμα 4
10. Ηρακλής 4
11. Ιερισσός 3

Η επόμενη αγωνιστική (5η, 14/11)
Ιερισσός-Ασπίδα Ξάνθης
ΜΕΝΤ-Ηρακλής
Αρης-Πάνθηρες Καβάλας
Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΕ Πυλαίας
ΑΣ Πανόραμα-Παναθλητικός Συκεών
Ρεπό: Πανσερραϊκός