Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα (6/11)

Με δύο παιχνίδια συνεχίστηκε σήμερα το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών.

1ος Όμιλος – 3η αγωνιστική
Πανιώνιος – Εύνικος 24-83

Διαιτητές: Χαϊνά – Τσάλας
Δεκάλεπτα: 5-22, 12-41, 22-68, 24-83
Πανιώνιος (Παπαζαφειρόπουλος): Κριτσιδήμα 1, Πλώτα 5, Καμπισιούλη, Κλντζιαν, Μανουσέλη 6(3), Μπιλλή 10, Παπακωνσταντίνου, Ανδρονικίδου 2, Γερακάρη, Μυστικού.
Εύνικος (Βελτσίστας, Βάνας):  Μετάι 5(1), Εμμανουηλίδου 8(2), Ράλη 4, Καίσαρη, Θωμαϊδου 4, Ισκιόγλου 6, Παπαδοπούλου, Βούλγαρη 11(1), Κεσσέ 21(2), Ναυροζίδου 16(1), Μίχου 8.

Βαθμολογία
1.Εύνικος 6
2.ΓΣ Ηλιούπολης 4
3. Δαναοί Άργους 4
4. Ατρόμητος Πειραιά 4
5. Φοίνικας Πειραιά 3
6. Αιγέας Χίου 3
7. Πανιώνιος 3
8. Θησέας Παναγιούδας 2
9. Αμιλλα Τρίπολης 2
10. Αρις Καλαμάτας 2
*Εύνικος και Πανιώνιος έχουν έναν αγώνα περισσότερο.

Κυριακή 7 Νοεμβρίου
ΔΑΚ Τρίπολης 13.00 Άμιλλα 2000-ΑΟ Άργους οι Δαναοί Αναστασόπουλος-Σπυρλιδάκης (Γιαλικάρης)
Τέντα 12.15 Άρις Καλαμάτας-Θησέας Παναγιούδας Κοτσίρης-Μπαβέλας (Σπυρόπουλος Σπ.)
Χίου 13.00 Αιγέας Χίου-Φοίνικας Πειραιά Μαρίλη-Τσαγκατζής (Παντελής)
Α’ Ηλιούπολης 13.00 Ηλιούπολη-Ατρόμητος Πειραιά Παπανικολάου-Σάλτας (Σαμαρτζή)

2ος Όμιλος – 4η αγωνιστική
ΑΕΚ Περιστερίου – Πρωτέας Βούλας 52-66

Διαιτητές: Τερζής-Πετράκης
Δεκάλεπτα: 8-23, 26-34, 40-46, 52-66
ΑΕΚ Περιστερίου (Αντωνόπουλος – Καριάννης): Μαλαπάνη 15(1), Καλαντζή 3(1), Θορία, Ραπτη 4, Γαβαλά 3(1), Νάου 2,  Γκόγκου 6(1), Κυριμάκη 2, Μωραϊτη 6(1), Ζήκα, Βελιώτη Τζίβα 11(1).
Πρωτέας Πρωτέας (Μίχα- Κουτρόγιαννου): Χατζηβασιλείου 7(1), Ξενιτοπούλου, Σπαθάρου 11(3), Κουζούκα, Ζουρνή 10, Σακελλαρίου 2, Αναστασοπούλου M. 21, Χατζηδάκη, Σκουμπάκη, Αναστασοπούλου Χ., Σακελλαρίου Μ., Χατζηγιακουμή 13(3).  

Βαθμολογία
1. Πρωτέας Βούλας 8
2. ΚΑΟ Μελισσίων 5
3. Αγία Παρασκευή 5
4. Τερψιθέα Γλυφάδα 5
5. Αμύντας 4
6. Αθηναϊκός 4
7. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 4
8. ΑΕ Σαντορίνης 3
9. ΑΕΚ Περιστερίου 3
10. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 2
11. Ιπποκράτης Κω 2
*Ο Πρωτέας Βούλας έχει ένα παιχνίδι περισσότερο, ενώ Αμύντας, ΑΕ Σαντορίνης, ΕΦΑΟ Ζωγράφου και Ιπποκράτης Κω ένα λιγότερο.

Κυριακή 7 Νοεμβρίου
ΔΑΠΠΟΣ 13.00 Σαντορίνη-ΕΦΑΟ Ζωγράφου Παπαδόπουλος Αν.-Περδετζόγλου (Παπαδημητρόπουλος)
Αγ. Δημητρίου (Ν) 13.00 Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Ιπποκράτης Κω Παπαγεωργίου Δ.-Τσαούση (Ασημομύτης)
Μ. Λιούγκας 17.30 Τερψιθέα Γλυφάδας-Αγ. Παρασκευή Ροδόπουλος-Αυγούστογλου (Δραμεσιώτης)
Μελισσίων 14.00 ΚΑΟ Μελισσίων-Αμύντας Ραπτογιάννης-Γεωργόπουλος (Κυριόγλου)