Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες – Αγώνες (31/10)

Συνεχίζεται με αμείωτο ενδιαφέρον το πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής Ανδρών. Τα αποτελέσματα της σημερινής αγωνιστικής, τα φύλλα αγώνα και οι βαθμολογίες.

1ος  Όμιλος – 2η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ – Παναχαϊκή ΓΕ 69-64 (παρ.)

ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών – ΓΣ Διαγόρας Ρόδου 59-55

ΣΔΥ Τρίπολης – ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 48-45

ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας – ΓΣ Εργοτέλης 30-45

ΣΚ Καλαμάτα – ΑΟ Γλαύκος 83-76 (παρ.)

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών – ΓΣ Διαγόρας Ρόδου 59-55

Δεκάλεπτα: 20-18, 32-35, 45-44, 59-55

Διαιτητές: Γρίβα, Χρόνης

Αίολος Αγυιάς (Παπαδημητρίου): Χατζόπουλος, Βουρνάς 25(1), Βαλαής, Γιαννικόπουλος 3, Αγγελούδης, Θανόπουλος 9(3), Παπαβασιλόπουλος 7, Μαναβόπουλος 3, Καλλής 5(1), Αγγελακόπουλος 3(1), Θεοδωρόπουλος, Γοργότσης 4.

Διαγόρας Ρόδου (Καλαϊτζίδης): Κ. Καταιβάνης, Κουρμαδιάς, Μαρουλάκης 10(2), Καράβας 6(1), Χατζηδημητρίου 12(2), Χ. Καταιβάνης 2, Μήτσου 19 (1), Δερμετζάκης 6(2), Κανύχης, Γιακάι.

ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας – ΓΣ Εργοτέλης 30-45

Δεκάλεπτα: 8-11, 16-29, 16-33, 30-45

Διαιτητές:  Μπακετέα, Μπαβέλας

Αμαλιάδα (Νιπεργιάλης): Νοέας 9, Τζίμης 1, Συνετός 2, Πελίγκος 4, Μπεκρής 4, Σαρίκας2, Δασκαλόπουλος 2, Αγραπιδάκης , Μπουγάς 3(1), Τεφάνης 2, Βασιλείου 1.

Εργοτέλης (Βισκαδουράκης): Αναστασάκης, Αθανασιάδης 7(1), Μαϊστρέλης 3(1), Μανιάδης 2, Χριστοδούλου 2, Κουμάκης 2, Μαχαιριανάκης 7, Καραλής 7, Γουμενάκης 3(1), Γιαννακόπουλος 10, Μπουμπάρης 2.

ΣΚ Καλαμάτα – ΑΟ Γλαύκος 83-76 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 22-21, 35-37, 46-51, 60-60 (κ.α.), 83-76

Διαιτητές: Κούλης, Αδαμόπουλος

Καλαμάτα (Νώντας): Χατζηαγγέλου, Χρονόπουλος, Μπούσι 13(1), Πολίτης 2, Πετρίδης, Νάκης 32(3), Σαλάι 15(1), Περρωτής 13, Πέζος 3, Φραγγέας, Μπάκας 5, Παναγόπουλος.

Γλαύκος (Γκοργκόλης): Διαμαντόπουλος 17(2), Χουλιάρας 13(1), Σταθόπουλος 14(1), Ροκανάς 6(2), Σπύρου 2, Καραγγελής, Λαμπρόπουλος 8(2), Παλλαδινός 15(2), Σίδας 1, Νακόπουλος.

Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ – Παναχαϊκή ΓΕ 69-64 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 19-17, 34-27, 44-40, 58-58 (κ.α.), 69-64

Διαιτητές: Γρίβα, Χρόνης

Ηφαιστος Αχιλλέας (Γιούπης): Γκόβας 18(1), Κεφαλάς 16(1), Βεργανελάκης 6, Τσεκλένης 7(1), Γιαννούτσος 5(1), Οικονομόπουλος 2, Ντουλές 9(3), Καραγιάννης 6, Ιατρόπουλος, Χριστόπουλος.

Παναχαϊκή (Λιόνας): Λυμπερέας 9, Νικολάου 9, Τσουλέας 10(1), Μοσχοβάκης 17(1), Εφέπουλος 3(1), Κούτρας 9(1), Βανδώρος 2, Κατωπόδης 5, Γκότσης, Γιοβάς.

ΣΔΥ Τρίπολης – ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 48-45

Δεκάλεπτα: 18-8, 30-19, 37-37, 48-45

Διαιτητές: Πλέγας, Λιόνας

Σύλλογος Δρομέων (Μπαλής, Αλικάκος): Κόκκορης, Μπάχα, Μαντίκος 10(1), Πασολάρι, Μπαλής 10, Αγγουράς 19(2), Σακελλαράκος 2, Σταματόπουλος, Καρλής 7.

Δίων (Ρουστέμης): Κωνσταντινόπουλος 7, Γιαννόπουλος, Κλεφτάκης Θεοφ., Καμαρινός 9(1), Τζαγισβίλι 17(1), Καραγιαννίδης 5, Μίχος, Ευαγγελούδης 7.

Βαθμολογία

1. ΓΣ Εργοτέλης 4 (2-0)

2. ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών 4 (2-0)

3. ΣΚ Καλαμάτα 4 (2-0)

4. ΓΣ Διαγόρας Ρόδου 3 (1-1)

5. ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας 3 (1-1)

6. ΣΔΥ Τρίπολης 3 (1-1)

7. Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ  3 (1-1)

8. ΑΟ Γλαύκος 2 (0-2)

9. Παναχαϊκή ΓΕ 2 (0-2)

10. ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς 2 (0-2)

Επόμενη αγωνιστική (3η, 7/11)

Παναχαϊκή ΓΕ-ΑΟ Αίολος Αγυιάς Πατρών

ΓΣ Διαγόρας Ρόδου-ΣΔΥ Τρίπολης

ΓΑΕΤ Δίων ο Κυπαρισσεύς-ΑΣ Σφήκα Αμαλιάδας

ΓΣ Εργοτέλης-ΑΟ Γλαύκος

ΣΚ Καλαμάτα-Ήφαιστος Αχιλλέας ΣΦΑ

2ος Όμιλος – 2η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΕ Πικερμίου – ΑΠΣ Παπάδος Γέρας 61-47

Βούρειος ΑΟΛ – Τελεθριακός ΑΣ 75-67

ΑΟ Δάφνης – ΦΟ Βροντάδου 107-74

ΑΟΝΣ Μίλων – ΑΟΦ Πορφύρας 82-60

ΓΣ Κορωπίου – ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας 87-98

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΟΝΣ Μίλων – ΑΟΦ Πορφύρας 82-60

Δεκάλεπτα: 24-13, 40-24, 57-40, 82-60

Διαιτητές: Χριστίδης, Λεβεντάκος

Μίλων (Καραγιάννης): Πετρίδης 15(2), Χρήστου 2, Ανέστης, Θεοδωρίτσης, Πρωτόγερος 2,  Λογοδότης, Μοτσενίγος 26(2), Παπαπέτρου 7(1), Δημάκος, Χριστόπουλος 10, Κουκουνιάς 11, Μπένος 9.

Πορφύρας (Λειβάδης): Κυριακόπουλος 3, Γεωργούλης 18(2), Μπάρδας 13(2), Κουρδομιχάλης, Χατζόγλου 2, Γκαϊντάσοφ 2, Κωνσταντίνου 2, Καρατσούλιας, Παπαδόπουλος 8(2), Πουρνάρας, Συμεωνίδης 14.

Βούρειος ΑΟΛ – Τελεθριακός ΑΣ 75-67

Δεκάλεπτα: 19-14, 41-30, 61-41, 75-67

Διαιτητές: Μαρίγλη, Τζαγκατζής

Βούρειος (Βουλίκας, Συμιακάκης): Κουτσαντωνάκης, Σαμιώτης 4, Ανδρουλάκης, Σουλίκας 24(2), Ζαχαρίας, Πορτελάνος, Τσουρής 7(1), Τρόβας 12(4), Βουλίκας 3(1), Ουλουσίδης 9(2), Κουϊμτζής 3, Μαλούκος 13.

Τελεθριακός (Τσαούσης, Φώτου): Παπανδρέου, Πανταζής 6, Γκρινιάρης 15(1), Ματάκιας, Μητσιμπόνας 9(2), Τσιριμώκος 3(1), Γκιζόγιαννης Σ. 17(3), Γκιζόγιαννης Ανδ. 13(1), Κιαπέκος 4.

ΑΟ Δάφνης – ΦΟ Βροντάδου 107-74

Δεκάλεπτα: 24-15, 47-38, 77-59, 107-74

Διαιτητές: Ξυλάς, Δημητρόπουλος

Δ;aφνη (Γκουζίνη): Τζιβελέκας 24(2), Κουλιός 9(3), Καραχάλιας, Βαλτατζής, Πίνης 8(2), Κερασοβίτης 3(1), Μπγιαλάς 2, Πεφάνης 3(1), Αναγνώστου 14, Μουστόπουλος 4, Πετρόπουλος 19(3), Μέλιος 21(2).

Βροντάδου (Αμεντάς): Φίλος 2, Λαμπρινούδης, Λεγάτος 15(2), Αγγελίδης 18, Χατζηλάμπρου 8(2), Σφηκάκης, Τσίγκας, Παπαγεωργίου 20(3), Καγιαμανίδης, Ντιφάντης 11.

ΓΣ Κορωπίου – ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας 87-98

Δεκάλεπτα: 24-29, 44-50, 58-75, 87-98

Διαιτητές: Ζακεστίδης, Εφραιμίδης Θ.

Κορωπί (Δρακόπουλος, Κουκουζέλης): Γκίκας, Ντίπ 29(2), Μαντζούκας, Μιχάλης 12(3), Βαμβακούσης, Μαρκομιχάλης 11(1), Ορφανός, Μαράντος 7, Καραβανάς 20, Γκίνης 3, Λεμπέσης 1, Σιδέρης 4

Καλλιθέα (Νικολαΐδης, Ρουμάνι): Παπαδιονυσίου 14 (4), Μιχαλόγλου, Σπανάκος, Λαμπρόπουλος 6 (2), Πέττας 36 (1), Φιλίππου 2, Αγγέλη 18, Μαλτέσιος 10, Τσαγκαράκης 3, Πρωτούλης 9 (1), Νικολαιδης, Τσιμπιράκης.

ΑΕ Πικερμίου – ΑΠΣ Παπάδος Γέρας 61-47

Δεκάλεπτα: 17-12, 29-21, 56-33, 61-47

Διαιτητές: Χαϊνά, Τσάλλας

Πικέρμι (Πουλίδης): Γεωργούτσος 12, Στραφιώτης, Σταθάκης 6(1), Κούσουλας 9(1), Ταγάρης 8, Μαμαλίγκας, Καπετάνος 8, Ταφίλη 4, Δαχρετζής, Μαλέρδος 4, Βογιατζής 8, Κουτσουγέρας 2.

Παπάδος Γέρας (Καραμβάλης): Τσαπώνης, Κομνινός 3, Καμινέλλης 16(2), Αρχιμανδρίτης 16(2), Ζεστός 2, Συνοδινός, Σβορώνος 5(1), Χατζηκάλφας,  Κιουρτσίδης 5, Αφεντούλης . 

Βαθμολογία

1. ΑΟ Δάφνης 4 (2-0)

2. ΑΟΝΣ Μίλων 4 (2-0)

3. Βούρειος ΑΟΛ 4 (2-0)

4. Τελεθριακός ΑΣ 3 (1-1)

5. ΑΕ Πικερμίου  3 (1-1)

6. ΑΠΣ Παπάδος Γέρας 3 (1-1)

7. ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας 3 (1-1)

8. ΦΟ Βροντάδου 2 (0-2)

9. ΓΣ Κορωπίου 2 (0-2)

10. ΑΟΦ Πορφύρας 2 (0-2)

Επόμενη αγωνιστική (3η, 7/11)

ΑΠΣ Παπάδος Γέρας-Βούρειος ΑΟΛ       

Τελεθριακός ΑΣ-ΑΟ Δάφνης     

ΦΟ Βροντάδου-ΑΟΝΣ Μίλων   

ΑΟΦ Πορφύρας-ΑΕ Ίκαρου Καλλιθέας

ΓΣ Κορωπίου-ΑΕ Πικερμίου

3ος Όμιλος – 3η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου – ΑΟ Μυκόνου 57-91

ΑΣ Πέρα – ΚΑΠ 84-92

ΑΟ Ερμιονίδας – ΑΕ Δικαίου Κω 74-68

ΑΟ Πεύκης – ΑΣ Τήρων Αγ. Θεοδώρων 72-59

ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου – ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 73-69

Ρεπό: ΑΟΚ Χαλάνδρι

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου – ΑΟ Μυκόνου 57-91

Δεκάλεπτα: 13-28, 31-42, 50-70, 57-91

Διαιτητές: Κοτσίρης, Δημουλάς

Ποσειδών (Νταλίπης): Λαμπρόπουλος, Δόσης 12(4), Πατουχέας 20(4), Μανωλάκος 3(1), Τσιλομελέτης 6, Τουργέλης 5(1), Τσαούσης, Ντίλης, Σακελλάρης 6, Χρονόπουλος 2, Παπαγεωργίου 3, Ντερτιλής.

Μύκονος (Μανωλιτσάκης): Στάνκοβιτς 2, Καραμανλής, Μόρτζος 24(6), Καράμπουλας 16(2), Σαχάς Γ., Τσιάρας 3(1), Σαχάς Δ. 1, Τσάμης 14(2), Κατσαρέας 8, Μακρής 11, Ονάσογλου 8, Γουάμπα 4.

ΑΟ Ερμιονίδας – ΑΕ Δικαίου Κω 74-68

Δεκάλεπτα: 26-12, 37-30, 60-50, 74-68

Διαιτητές: Ροδόπουλος, Κηπώσης

Ερμιονίδα (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου 8, Αγγελής 4, Χονδρόπουλος 12(4), Πελεκάνος 22(1), Τσιαμπάς 8, Πουλής Α. 6, Μπουκουβάλας 1, Μπινιάρης 10, Ζώτος 2, Πουλής Ι..

Δικαίου Κω (Τζομάκας): Βάση 12(2) , Κανενόπουλος, Τρύπας  21(4) , Γεωργαδάκης, Τριτσάρης 4, Παρβαντώνης 4(1), Λάμπρου 11 , Χατζησταμάτης 9(1), Χατζηγιακουμής 5(1), Δρόσος Π. 2, Καραθωμάς Π..

ΑΟ Πεύκης – ΑΣ Τήρων Αγ. Θεοδώρων 72-59

Δεκάλεπτα: 11-16, 29-35, 52-47, 72-59

Διαιτητές: Κωστής, Λιαρομάτης

Πεύκη (Κτιστάκης): Λέζος, Τσακίρης 13(1), Ζουρμπάκης, Αποστολίδης 7(1), Κορκοσούρας 15(1), Καραδολάμης 16(4), Πατσαντζόπουλος, Φιλιππόπουλος 8, Τσούπρος, Έξαρχος, Σκάνδαλος 13, Υφαντής.

Τήρων (Τσομπάνος): Μουστάκας, Τσαντύλας, Ζαχαρόπουλος, Μανιάτης 11(1), Βασιλόπουλος 7(1), Δεκαβάλιας 5(1), Καλεμτζάκης 20(4), Ζαχαριάδης 2, Φουστέλης, Βαρσάμης, Δανίκας 8, Καδηγιαννόπουλος 6.

ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου – ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 73-69

Δεκάλεπτα: 14-19, 31-35, 47-54, 73-69

Διαιτητές: Φασόλης, Ναστούλης

Ελευθερία (Σίμος, Ζαρκαδούλας ): Παπαγεωργίου 8, Παυλιάς, Δέλλιος 4, Ζένελι 3(1), Γιαμπάνης 11(1), Κωνσταντινάκος 20(4), Νικολαΐδης, Κιούσης 4, Πετράς 5(1), Κολοφώτης 7(1), Κατσoγιάννης 9(1), Παλουκάκος 2.

Νίκη (Μανδραγός, Αναστασίου ): Πετρίδης, Βαφιάς 8, Χατζηχαραλάμπους 6(2), Γεωργακόπουλος  13, Κυπριτζόγλου 6(1), Σπανός, Τσεκένης  10(2), Τσιάτσιος, Κουνάς 6, Φραγκούλης, Δέλλιος 20(1).

ΑΣ Πέρα – ΚΑΠ 84-92

Δεκάλεπτα: 22-22, 33-37, 62-58, 78-78 (κ.α.), 84-92

Διαιτητές: Καρακωνσταντόπουλος, Κιουλάφας

Πέρα (Χολέβας): Δούβλης 14(3), Πρόγκας 19(1), Βλάχος 15(1), Κακαργιάς 15(1), Σπέντζος 2, Καράμπελας 6(1), Κοκορέλης 3, Δημητρίου 2, Δαλαμπέκης 3, Κρανιάς 5(1).

ΚΑΠ (Χατζηπανηγύρης): Άρχος 5, Φωτητζόγλου 19(3), Αγόρης 20(5), Σιλιτζίρης 2, Ζερβός 8, Δρικόγιας 1, Παπάς 27(2), Αρσενικός 8(2).

Βαθμολογία

1. ΑΟ Μυκόνου 6 (3-0)

2. ΑΟ Πεύκης 6 (3-0)

3. ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου 5 (2-1)

4. ΚΑΠ 5 (2-1)

5. ΑΕ Δικαίου Κω 4 (1-2)

6. ΑΣ Πέρα  4 (1-2)

7. ΑΟ Ερμιονίδας 4 (1-2)

8. ΑΟΚ Χαλάνδρι 3 (1-1)

9. ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου 3 (1-1)

10. ΑΣ Τήρων Αγ.Θεοδώρων 3 (0-3)

11. ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου 2 (0-2)

Επόμενη αγωνιστική (4η, 6-7/11)

6/11/21               

ΑΟ Μυκόνου-ΑΟΚ Χαλάνδρι

7/11/21

ΚΑΠ-ΑΟ Ποσειδών Λουτρακίου

ΑΕ Δικαίου Κω-ΑΣ Πέρα              

ΑΣ Τήρων Αγίων Θεοδώρων-ΑΟ Ερμιονίδας

ΑΣ Νίκη Αμαρουσίου-ΑΟ Πεύκης

Ρεπό: ΑΟ Ελευθερία Μοσχάτου

4ος Όμιλος – 2η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Αμπελώνας – ΑΟ Τρίκαλα 60-66

Αχέρων Καναλακίου – Σπάρτακος Ιωαννίνων 53-83

ΓΣ Αλμυρού – ΓΣ Σοφάδων 70-59

Νίκαια Λάρισας – ΓΣ Αγριάς 64-66

ΓΕ Αγρινίου – Αναγέννηση Λαμίας 71-78 (παρ.)

Αναλυτικά οι αγώνες

Αχέρων Καναλακίου-Σπάρτακος Ιωαννίνων 53-83

Δεκάλεπτα: 12-24, 24-35, 43-47, 53-83

Διαιτητές: Λογοθέτης, Θεοδοσόπουλος

Αχέρων (Τζομάκας): Σουμπασάι, Ματσάγγας 10(2), Ροντογιάννης, Κασκάνης 3(1), Κακιούζης 7, Μακρής 3(1), Χρήστου 10(2), Μπαρτζώκας 11, Δάσκαλος 3, Πάνου 6.

Σπάρτακος (Ρήγγας Ν., Καΐκας): Τσεπέλης 7(1), Πρεμέτης 3(1), Νταλβουτζόπουλος, Κολότσιος 14(2), Αναγνωστάκης 13, Λαμπρόπουλος 7, Ιωακειμίδης 17(1), Κύρκος, Σταυρόπουλος 11(3), Αποστολίδης 2,  Δήμος 1, Θώδης 8.

ΓΕ Αγρινίου-Αναγέννηση Λαμίας 71-78 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 17-28, 39-34, 49-52, 68-68 (κ.α.), 71-78

Διαιτητές: Ασημακάκη, Διαμαντής

Αγρίνιο (Σταυροθανάσης): Πολύζος 1, Σταμουλάκης 22(5), Τασσόπουλος 15(2), Σταμούλης 15 (3), Παρθένης, Μακρής, Δάρλας, Γκρίζης 2, Βασιλείου 12, Παπαθανασόπουλος 4.

Αναγέννηση (Κουμπούρας): Πρίμπας, Φωτοκάκης 4, Λιάπης 6(1), Αντωνόπουλος 10(1), Κουμπούρας 7, Μεϊντάνης 7, Τσιώτας 2, Πελεκούδας 22, Διαμαντής 2, Χατζόπουλος, Καλλίλας, Κοντολάτος 18(2).

Αμπελώνας-ΑΟ Τρίκαλα 60-66

Δεκάλεπτα: 20-17, 29-30, 48-44, 60-66

Διαιτητές: Βίννης, Κάννης

Αμπελώνας (Γιαννόπουλος): Μπαμπανάτσας 3(1), Χαιρετίδης 10(2), Γιώτης, Καραγιάννης 11(1), Τσιούλκας 13, Γκιουλέκας 15(2), Αποστολάκης 4, Παλάσκας 4, Καράτζιος.

Τρίκαλα (Παπαδημητρίου): Λεπενιώτης 15, Γκαντιάς 11(1), Τσιτσάνης, Αργύρης 5(1), Αγαπίου 2, Μαρτζέλης 14(2), Κωτούλας, Τζιάνης 10, Αθανασόπουλος 8(1).

Νίκαια Λάρισας-ΓΣ Αγριάς 64-66

Δεκάλεπτα: 10-15, 34-32, 51-46, 64-66

Διαιτητές: Καρακώστας, Τοπαλίδης Κ.

Νίκαια (Μπελαλίδης): Κάμζελας 5(1), Παπαδόπουλος, Νταφός 3(1), Κουραμάς, Τουρναβίτης, Καραγιάννης 2, Ουζούνης, Σπανός 11(3), Χήρας 2, Πασχάλης 11(2), Ξανθόπουλος 13(3), Φιλιππόπουλος 17.

Αγριά (Γκουγκουτούδης, Στρατίτης): Κουρατίδης, Λουκίδης, Καραμανλής 15(2), Σακάς 3, Σταυροθεόδωρος 9, Διγενής 15(2), Σούλκο 5, Κοψιαλής 5, Ρώσσιος 2, Αμπάρης, Σκαμάγκας 8(1), Χαρχαρής.

ΓΣ Αλμυρού-ΓΣ Σοφάδων 70-59

Δεκάλεπτα: 14-14, 28-25, 46-42, 70-59

Διαιτητές: Γιατρόπουλος, Λυτροσυγκούνης

Αλμυρός (Νάνης): Κοντοστάθης 9(1), Μυλωνάς, Μαμούρας Θ. 9(1), Παπούλιας 22(1), Χασιώτης 4, Νάκος, Γώγουλας, Βαλαμούτης 2, Μασούρας, Τσαβές 7, Πολίτης 17(3), Τάσσος.

Σοφάδες (Παππάς, Ρίζος): Δαουλάρης 18(4), Κυριακόπουλος 6(1), Ζωιτσάκος Χρ. 7, Παπαϊωάννου 11(1), Ζωιτσάκος Τρ. 6(2), Αναγνωστόπουλος 5(1), Μουταρέλος, Ντασιώτης, Δίκαρος 6.

Βαθμολογία

1. Σπάρτακος Ιωαννίνων 4 (2-0)

2. ΓΣ Αγριάς 4 (2-0)

3. ΑΟ Τρίκαλα 4 (2-0)

4. Αμπελώνας 3 (1-1)

5. ΓΣ Αλμυρού  3 (1-1)

6. ΓΣ Σοφάδων  3 (1-1)

7. Αναγέννηση Λαμίας 3 (1-1)

8. Νίκαια Λάρισας 2 (0-2)  

9. ΓΕ Αγρινίου  2 (0-2)

10. Αχέρων Καναλακίου 2 (0-2)

Επόμενη αγωνιστική (3η, 7/11)

ΓΣ Αγριάς-ΓΣ Αλμυρού

ΓΣ Σοφάδων-Αχέρων Καναλακίου

Σπάρτακος Ιωαννίνων-Αμπελώνας

ΑΟ Τρίκαλα-Αναγέννηση Λαμίας

ΓΕ Αγρινίου-Νίκαια Λάρισας

5ος Όμιλος – 2η αγωνιστική

Αποτελέσματα

ΑΣ Καστοριάς-Γαλάζιοι 68-59

Αετοί Βέροιας-Ναύαρχος Βότσης 41-56

Αριστοτέλης Φλώρινας-ΑΟΚ Βέροιας (14/11)

ΦΟ Αριδαίας-Ανατόλια 72-53

Ικαροι Γιαννιτσών-ΔΕΚΑ 74-82

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΣ Καστοριάς-Γαλάζιοι 68-59

Δεκάλεπτα: 19-8, 37-27, 54-42, 68-59

Διαιτητές: Δικταπανίδης, Αναστασιάδης Π.

Καστοριά (Καραταγλίδης): Δαραβίγκας, Χότζα 13, Μπέγος , Παπαμαργαρίτης 16(3), Βλάχος 13(1), Κέδρος 4, Τράντας, Τερσενίδης , Καλαϊτζίδης 7, Δημητρόπουλος, Ξάνθης 2, Κορομπίλιας 2, Παντελίδης, Παπαδημητρίου 11(2).

Γαλάζιοι (Παπαδόπουλος): Μεσκούρης 1, Σαχμπατιάν 14, Μούτσιος 15(3), Παγώνης 1, Καμπούρης 5(1), Καραθανάσης, Μίχος 3(1), Μπελτές, Πάντσιος 15(3), Αϊμέκε 5(1), Τζίμας, Γιανναράς.

ΦΟ Αριδαίας-Ανατόλια 72-53

Δεκάλεπτα: 24-7, 39-24, 57-37, 72-53

Διαιτητές: Τσαρδούλιας, Καρυπίδης Ι.

Αριδαία (Τζιόμαλος): Γιώρτσιος, Φόρογλου 11(2), Τοπαλίδης, Καραμπέκης 6, Πυδαράκης 8(1), Θωμαΐδης 7, Μπακιρτζής 17(1), Γκαβέζος 24(2), Αμπάρης.

Ανατόλια (Τασούδης, Ηλιάδης): Δημητρόπουλος 8, Βελισσαρίου 17(3), Χρυσανθάκης Χ. 9(3), Τασούδης, Χατζηλάμπρου, Μακαντάσης 2, Ντολόπουλος, Καρανώτας 8, Χρυσανθάκης Θ. 11(1).

Ίκαροι Γιαννιτσών-ΔΕΚΑ 74-82

Δεκάλεπτα: 17-19, 32-39, 60-58, 74-82

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Αθανασιάδης Βλ.

Ίκαροι Γιαννιτσών (Οκλαλιώτης): Σαμαράς 20(5), Πετρίδης Α. 5, Μαρκίδης 5(1), Παουλεάνου 5(1), Ελευθεριάδης 8, Μπογδάνος 10(2), Πετρίδης Ν. 15(1), Παπαδόπουλος, Γουναρόπουλος 2, Σπόντης. ΔΕΚΑ (Νικολαΐδης, Ντάγιος): Αποστολίδης 16(3), Τζαμπασλής, Τσιμερίκας 13(2), Τσιροπούλης Γ. 4, Τσιροπούλης Μ. 7, Ιωαννίδης 3(1), Παλαμίδας, Σαμοντούροφ 21(3), Καλατζής, Ζωίδης 16, Καλαποθαράκος 2, Καρυώτης.

Βαθμολογία

1. ΔΕΚΑ  4 (2-0)

2. ΦΟ Αριδαίας 3 (1-1)

3. Ναύαρχος Βότσης 3 (1-1)

4. Αετοί Βέροιας  3 (1-1)

5. Ανατόλια 3 (1-1)

6. ΑΣ Καστοριάς  3 (1-1)

7. Αριστοτέλης Φλώρινας  2 (1-0)

8. ΑΟΚ Βέροιας  2 (1-0)    

9. Ίκαροι Γιαννιτσών  2 (0-2)

10. Γαλάζιοι 2 (0-2)       

Επόμενη αγωνιστική (3η, 7/11)

Ανατόλια-Αριστοτέλης Φλώρινας

ΑΟΚ Βέροιας-Αετοί Βέροιας

Ναύαρχος Βότσης-ΑΣ Καστοριάς

Γαλάζιοι-ΔΕΚΑ

Ικαροι Γιαννιτσών-ΦΟ Αριδαίας

6ος Όμιλος – 2η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Ασπίδα Ξάνθης – Απόλλων Καλαμαριάς  61-46

ΑΟ Γαλάτιστας – ΒΑΟ  58-49

Ιωνικός Ιωνίας – ΚΑΟ Δράμας 56-53

Ελπίδα Αμπελοκήπων – Αρίων Ξάνθης 83-77 (παρ.)

Σταυρούπολη – Ζέφυρος 98-38

Αναλυτικά οι αγώνες

Ασπίδα Ξάνθης-Απόλλων Καλαμαριάς 61-46

Δεκάλεπτα: 15-12, 30-20, 45-36, 61-46

Διαιτητές: Νέδογλου, Καντζουρίδης

Ασπίδα (Στεφανίδης): Στεργίου 5, Παπαδάκης 14(2), Παπαϊωάννου 6(1), Σαλεπτσής , Παπανικολάου 12, Μαντζουράνης 3, Σανούδος, Παυλάκης 6, Κουτσογιάννης , Σκριάπας, Μπουραζάνης 8, Κάλφας, Ρούμογλου 7.  

Απόλλων (Πολυμένης): Γκαντίδης Θ. 2, Σμυρλής 10(2), Μπαγκντασαριάν 2, Πολυμένης 20(5), Λαγός 6(1), Γκοτζαμανίδης, Μπακογλίδης, Σιαμήτρος 5, Αλεξίου, Φωτιάδης , Μακούλης, Χρυσοβέργης, Γκαντίδης Μ. 1.      

Ιωνικός Ιωνίας-ΚΑΟ Δράμας  56-53

Δεκάλεπτα: 12-13, 29-34, 42-43, 56-53

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Κωνής

Ιωνικός (Χριστοφορίδης, Γουλτίδης): Σαρακατσάνος 11(3), Παναγιώτου 10(2), Ματενίδης 12, Τολιόπουλος 6(1), Κουτσακιουλάφης, Αντωνιάδης, Αγγελόπουλος 6, Περιστεράκης 2, Ζωγράφος 9, Βαϊράμης, Γιαμούκης.

ΚΑΟΔ (Γρηγοριάδης, Καρατζάς): Γαϊτάνης 11(3), Σιταρίδης, Στυλίδης 7(1), Γαϊτανιδης, Γρηγοριάδης 17(1), Μελιάδης, Κουμλέλης 4, Μπόζης 5(1), Χαρισμίδης 6, Μπέσσας, Μουκας 3(1), Γρηγορίου.

ΑΟ Γαλάτιστας-ΒΑΟ 58-49

Δεκάλεπτα: 14-9, 27-27, 40-40, 58-49

Διαιτητές: Ντούρας, Ζαχαριάδης

Γαλάτιστα (Παπαδόπουλος): Καφαντάρης, Καλπαξίδης 28(1), Σιδηράς, Πομάκης, Κουλαξής 5, Καζλάρης 4(1), Δέτσικας, Κωνσταντάς 2, Σπουργίτης 2, Μυλωνάς 2, Αμπατζίδης 6(1), Νουκάρης 9(2).

ΒΑΟ (Φρύδας): Ταζόπουλος Κ. 5, Μαγής 5, Ταζόπουλος Γ. 27(3), Ζαχαρίας 4, Πιτσινέλης 2, Πισιώτης, Εξίογλου, Αμανατίδης 6, Νάκος Κ., Νάκος Ι., Καψάλης.

Σταυρούπολη-Ζέφυρος 98-38

Δεκάλεπτα: 19-15, 47-24, 74-30, 98-38

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γ., Αναστασιάδης Γ.

Σταυρούπολη (Αμοιρίδης, Κολογοσίδης): Μάρκου 2, Καδής 4, Καπάτσης 2, Φωτιάδης 12(2), Τετράδης-Γαρούφος 14(2), Τσιμπής 5(1), Χατζημιχαηλίδης 3, Κακαρούδης 21(2), Ταμπάρης, Δασκαλόπουλος 31(2), Δεληγιάννης 2, Καλαϊτζής 2.

Ζέφυρος (Δεμερτζής): Τσέφος, Γεωργιάδης 2, Χατζηευστρατιάδης, Ζόγκου 2, Σακαλάκης, Σιόβας 3(1), Κώνστας 6, Ζαγκάς 11(2), Οικονομίδης, Φαρμάκης 6, Μακρής 2, Τσίγκας 6.

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Αρίων Ξάνθης 83-77 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 19-16, 41-37, 55-57, 70-70 (κ.α.), 83-77

Διαιτητές: Βασιλόπουλος, Ράπτης

Ελπίδα (Κασαπίδης, Βέκιου): Μουρατίδης 19(3), Παπαπασχάλης Γ. 2, Ριζόπουλος 6(2), Μαλακόπουλος, Μανδράς, Τζιβεριώτης 5(1), Καραγιώργος 3, Τραπεζάνογλου 13, Ιατρίδης 12, Τερζίδης, Παπαπασχάλης Π. 23(1), Τανισκίδης.

Αρίων (Θερμός): Μαγαλιός, Μελαδιανός, Γρούδος 13, Θεοδωρίδης 4, Χριστοφορίδης 2, Σαβουλίδης 15(3), Καρανικολίδης, Τσίτσος 9, Ζαρωτιάδης, Μπουτσακτσή 14, Ζαμπάκης 19(1), Αρβανιτίδης 2.

Βαθμολογία

1. Σταυρούπολη 4 (2-0)

2. Ασπίδα Ξάνθης 4 (2-0)

3. Ιωνικός Ιωνίας  4 (2-0)

4. ΚΑΟ Δράμας 3 (1-1)

5. Απόλλων Καλαμαριάς 3 (1-1)

6. ΑΟ Γαλάτιστας 3 (1-1)      

7. Ελπίδα Αμπελοκήπων  3 (1-1)

8. Αρίων Ξάνθης 2 (0-2)        

9. ΒΑΟ 2 (0-2)

10. Ζέφυρος  2 (0-2)

Επόμενη αγωνιστική (3η, 7/11)

Αρίων Ξάνθης-Ιωνικός Ιωνίας

ΚΑΟ Δράμας-ΑΟ Γαλάτιστας

ΒΑΟ-Ασπίδα Ξάνθης

Απόλλων Καλαμαριάς-Ζέφυρος

Σταυρούπολη-Ελπίδα Αμπελοκήπων

Περισσότερα σε λίγο…