Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα (31/10)

Για το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

1ος Όμιλος – 2η Αγωνιστική

Θησέας Παναγιούδας-Αιγέας 54-61
Ατρόμητος Πειραιά-Πανιώνιος 64-49
Εύνικος-ΓΕ Άμιλλα 2000 77-28
Ηλιούπολη-Φοίνιξ Πειραιά 70-59
ΑΟ Άργους οι Δαναοί-Άρις Καλαμάτας 64-43

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Θησέας Παναγιούδας – Αιγέας Χίου 54-61
Διαιτητές: Παπανικολάου-Τσαούση
Δεκάλεπτα: 7-12, 25-30, 41-48, 54-61
Θησέας Παναγιούδας (Αλμπάνης): Κριτσέπη, Κωττάκη 1, Νάκη 15(3), Κατσούρη Μ. 6(1), Στυλιανίδου 9, Αλασχκάρ 2, Σαϊτάνη 9, Κούση, Καράκλα, Δήμου 4, Ταμπάκου 8.
Αιγέας Χίου (Γιασεμής-Γαλάτουλας): Κοτσία 8(1), Δάνδουλα 7, Παντζή, Γιαμαλίδου, Παπαδοπούλου 4, Ατσαβέ 7(1), Άγκο 6, Ιωάννου, Μυλωναδάκη, Κοματσιούλη 26(5), Σβορώνου 3.

Ατρόμητος Πειραιά – Πανιώνιος 64-49
Διαιτητές: Βελέτζας-Παπαδόπουλος Ανδρ.
Δεκάλεπτα: 19-9, 31-21, 43-40, 64-49
Ατρόμητος (Χρυσοβελίδης): Καρρά 13, Καλογήρου 15(1), , Μπαρμπαλιά 8, Οικονομάκη 9, Σδρένια 7, Γιαννικάκη 2, Μερκούρη 2, Μάλαμα 8(1), Καραπατάκη, Μποντιώτη, Καλαφάτη, Ιφτι.
Πανιώνιος (Παπαζαφειρόπουλος): Μαχλά 13(2), Καμπισιούλη 8, Πλώτα 14(1), Μπιλλή 7(1), Ανδρονικίδου 4, Μυστικού 3(1), Καντζιάν, Παπακωνσταντίνου, Γερακάρη

Εύνικος ΓΑΣ-ΓΕ Άμιλλα 2000 77-28
Διαιτητές: Πετράκης, Παπαγεωργίου
Δεκάλεπτα: 27-04, 35-12, 54-22, 77-28
Εύνικος (Βελτσίστας-Γκατσου): Τσεντζου , Εμμανουηλίδου 9(3), Ράδη 7, Καίσαρη, Θωμαϊδου 6, Ισκιόγλου 4, Ναυροζίδου 12, Μίχου 8, Παπαδοπούλου 2, Βούλγαρη 17(1), Κεσσέ 12.
Άμιλλα Τρίπολης (Τσουκαλάς,Ψιμουλη): Βυτογιανη, Μανιατά, Τσουκαλά 6, Μίχαλου, Πολυχρονοπουλου, Μάγκλαρη , Μονογιού 12 , Παππά , Τρυφωνίδη 6, Κοκκόνη, Παπαζαφειροπούλου, Παναγιωτοπούλου 4 .

Ηλιούπολη-Φοίνιξ Πειραιά 70-59
Διαιτητές: Ναστούλης, Μπαράκου
Δεκάλεπτα: 24-17, 45-34, 56-44, 70-59
Ηλιούπολη (Γερεουδάκης – Φέξης): Διαμαντοπουλου 2, Κάραλη 11, Ζαρόκωστα,  Θεοδώρου 8, Πρίφτη 10, Τσαγκαροπούλου 10, Σλούκα 7, Κορρέ 20(3), Νικολαϊδου, Λιγνού, Αλεξιά 2, Κουζέλου.
Φοίνιξ Πειραιά (Αράπης): Γραμματικού, Μαγγίνα 10, Λαουλάκου, Ευμορφοπούλου 25(2), Βράκα 10, Στεφάτου 7, Καψοκόλη 7, Παπαποστόλου, Μπαρούτση, Δράκου.

ΑΟ Αργους Οι Δαναοί – Αρις Καλαμάτας 64-43
Διαιτητές: Ροδόπουλος-Κηπώσης
Δεκάλεπτα: 19-05, 40-16, 54-29, 64-43
Δαναοί Αργους (Νενεκούμης – Μπακάλης): Χρυσοστομίδου 11(1), Στρατή 2, Δανούση 18(2), Μπαλλα 4, Μπούντου Ν. 4, Μπούντου Π., Καγιάννα 2, Κεχαγιά 19(3), Μπακάλη 4, Καραπάνου 2, Παπαμάρκου 2.
Αρις Καλαμάτας (Μπακογιάννης): Καραμάνου 3(1), Παπαδημητρίου 2, Χρονοπούλου, Κουτέλα 17(1), Καστανιά, Ευτυχιάδου 5(1), Μπούζα, Χονδρουλάκη, Σούτα 3, Παπαδοπούλου 3, Αντωνοπούλου 10.

Η βαθμολογία
1. Εύνικος 4
2. ΓΣ Ηλιούπολης 4
3. Δαναοί Αργους 4
4. Ατρόμητος Πειραιά 4
5. Φοίνικας Πειραιά 3
6. Αιγέας Χίου 3
7. Πανιώνιος 2
8. Θησέας Παναγιούδας 2
9. Αμιλλα Τρίπολης 2
10. Αρις Καλαμάτας 2

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 7/11)
Πανιώνιος-Εύνικος
Αμιλλα Τρίπολης-Δαναοί Αργους
Αρις Καλαμάτας-Θησέας Παναγιούδας
Αιγέας Χίου-Φοίνικας Πειραιά
ΓΣ Ηλιούπολης-Ατρόμητος Πειραιά

2ος Όμιλος – 3η αγωνιστική

Πρωτέας Βούλας-Τερψιθέα 67-44
Αθηναϊκός-ΑΕΚ Περιστερίου 50-35
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΚΑΟ Μελισσίων 52-57
Αγ. Παρασκευή-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 61-57
Ιπποκράτης Κω-Σαντορίνη (Αναβολή)

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Πρωτέας Βούλας – Τερψιθέα 67-44
Διαιτητές:Γαραντζιώτης-Σίμα
Δεκαλεπτα: 17-08, 35-23, 53-31, 67-44

Πρωτεας Βούλας (Μίχα – Κουτρόγιαννου) Χατζηβασιλείου, Ξενιτοπούλου 2, Σπαθάρου 6(2), Κουζούκα 2, Ζουρνή 11, Σακελλαρίου Ο. 7(1), Χατζηγιακουμή 5(1), Αναστασοπούλου Μ. 6, Χατζηδάκη 3(1), Σκουμπάκη 9, Αναστασοπούλου Χ. 16(1), Περδικάκη.
Τερψιθέα Γλυφάδας (Αποστολάκης – Βασιλάκος) Κορδαλή 2, Ιωαννίδου 19(2), Αγκάι, Λαμπράκη, Μαρίνου, Παπαδογούλα, Συγγρού 10(1), Καντέλη 11, Μπακάλη 2, Μουστάκα.

Αθηναϊκός – ΑΕΚ Περιστερίου 50-35
Διαιτητές: Κούλης Κ. – Αυγουστόγλου
Δεκάλεπτα: 12-5, 14-17, 26-27, 50-35
Αθηναϊκός (Κοσμίδης): Σέχου, Χελιώτη 4, Μπέκιου, Κουτσιρίμπα 6, Γερόντη 4, Tζέμη 9, Κοίλια, Σκαρλή 2, Τραγουστή 15(2). Καρυοφύλλη, Τσίκα 8(2), Γοργογιάννη 2.
ΑΕΚ Περιστερίου (Αντωνόπουλος): Μαλαπάνη 5, Βασιλάκη, Καλαντζή 3(1), Ράπτη, Γαβαλά 4(1), Νάου, Κυριμάκη 4, Mωραϊτη 2, Zήκα, Bελιώτη, Tζήβα 11(2), Γκόγκου 6.

ΓΣ Αγίας Παρασκευής-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 61-57
Διαιτητές: Τερζής-Κουλουμπαρίτσης
Δεκάλεπτα 22-20,11-6,14-15,14-16
Αγία Παρασκευή (Τασιόπουλος): Πενέλη, Στούπα 13(3), Χατήρα 3, Τσιαδή 12, Ακρίβου 10, Ευαγγελάτου 12(2), Μήτση,Τριανταφύλλου 4, Σακουλάκη 3, Καράμπελα, Γρίσπου 4, Μητροπούλου.
Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Νικολαϊδου-Τσιαντής): Πολιτοπούλου 2, Φρέρη, Τσιμπίδη 4, Γεωργακοπούλου 2, Καλομιτσίνη 13(3), Στεφανίδου 13(1), Γρηγοροπούλου, Μπλιθικιώτη, Τσάμη 6, Γιαμπάνη 12,Κυριακοπούλου 5.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Μελίσσια 52-57
Διαιτητές: Κούλης , Αυγουστόγλου
Δεκάλεπτα: 6-14, 28-33 ,42-43, 52-57
ΕΦΑΟΖ (Σκαρλάτος): Φλώρου, Δερμιτζάκη 6, Τσάτση, Αντωνιάδου 24(2), Χόνι, Νίτσογλου 2, Στεριοπούλου 4, Ψαρρού, Παπαγεωργίου 2, Μάνου 5(2), Κριμιτζά 6, ΚαλαΪτζιδάκη 3(1).
ΚΑΟ Μελισσίων (Καλογερόπουλος): Παναγιωτίδη 4, Βόσσου 6, Ανδρικοπούλου 7(1), Πατέρα 5, Καραχάλιου 11, Κοιλιαρίδη 4, Τάρλα 7(1), Χιώτη 11, Τίγκα, Παρθενίου, Βελέντζα 2 , Τριανταφύλλη.

Η βαθμολογία
1. Πρωτέας Βούλας 6
2. ΚΑΟ Μελισσίων 5
3. Αγία Παρασκευή 5
4. Τερψιθέα Γλυφάδα 5
5. Αμύντας 4
6. Αθηναϊκός 4
7. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 4
8. ΑΕ Σαντορίνης 3
9. ΑΕΚ Περιστερίου 2
10. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 2
11. Ιπποκράτης Κω 2

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 7/11)
ΑΕΚ Περιστερίου-Πρωτέας Βούλας
Τερψιθέα Γλυφάδα-Αγία Παρασκευή
Κρόνος Αγίου Δημητρίου-Ιπποκράτης Κω
ΑΕ Σαντορίνης-ΕΦΑΟ Ζωγράφου
ΚΑΟ Μελισσίων-Αμύντας
Ρεπό: Αθηναϊκός

3ος Όμιλος – 2η αγωνιστική
Λασσάνης-Πιερικός Αρχέλαος 55-60
ΑΓΕ Πιερίας-Απόλλων Πτολεμαϊδας 65-74
Εκπ. Φρυγανιώτη-Αναγέννηση Ν.Ρ. 57-66

Ρεπό: Αργοναύτες Αγρινίου, Ολύμπια Λάρισας

Αναλυτικά τα παιχνίδια
Λασσάνης Κοζάνης-Πιερικός Αρχέλαος  55-60

Διαιτητές: Βίννης-Καννής
Δεκάλεπτα: 13-15, 31-28, 41-42, 55-60
Λασσάνης Κοζάνης (Κυριαζίδου): Κυριαζίδου 5 (1), Κοτζαΐτση 24 (3), Αμβρακίδου 2, Μανωλοπούλου 2, Μεντεσίδου 8, Ζυμπίδου, Λαβαντσιώτη, Παπαδοπούλου, Χωλοπούλου 4 (1), Φλιούκα 2, Κρανιώτη 8.
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Καραλή 3 (1), Τελίδου 22 (3), Κιολέογλου Ν. 10 (1), Μάντζου 17 (3), Καρανικόλα, Κόκκαλη, Λάππα 4, Μπαγκλαρίδου, Μπουμπουλέντρα 2, Κιολέογλου Π., Μάντη, Ζαρκανέλα 2.

ΑΓΕ Πιερίας-Απόλλων Πτολεμαΐδας 65-74 (β΄παρ.)
Διαιτητές: Σταμπουλής-Χάνος
Δεκάλεπτα: 14-17, 34-31, 46-35, 53-53(κ.α.), 61-61(α΄ παρ.), 65-74
ΑΓΕ Πιερίας (Χρυσανθόπουλος): Χατζηαγοράκη 23 (4), Δόβα 7, Καραχαρίση, Νικολαΐδου, Σιβαρίδου, Ανανιάδου, Θεοδωρίδου, Ζησοπούλου, Παπανικολάου 8 (1), Γιαλίδου 10 (1), Καραγκούνη 9 (1), Πεκιαρίδου 8.
Απόλλων Πτολεμαΐδας (Παπαδημητρίου): Σπυριάδου, Δίπλαρη 24 (2), Κρανιωτάκη 5 (1), Καρακατσάνη, Πισιάνη 8 (1), Σαρβάνη, Ζησοπούλου 8 (2), Βλαδίκα 10 (2), Βαρδαούλλη, Γκανάτσιου 17, Παπαδοπούλου 2.

Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 57-66
Διαιτητές: Ντίγκος-Ιορδανίδης
Δεκάλεπτα: 16-19, 28-31, 40-43, 57-66
Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη (Μελετιάδης): Γράψα 9(1), Θεοδώρου 11, Παπαμιλτιάδου, Παπαδοπούλου 4, Χρυσοστομίδου, Παπαρδέλα 11(1), Βουζούκου, Δαδαλή, Στεργίου 17(1), Τσαλή 5.
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Ατακτίδης-Σταμολάμπρος): Τσαλοπούλου, Γράψα 8(1), Σουλτάνη 2, Κουφογιάννη 14(3), Καραγιαννάκη, Αρτεμισίου 10(2), Παπαδάκη, Δεληγιάννη 17, Νάστου 13(1), Κουλακιώτη, Θωμά, Μακαρώνη.

Η βαθμολογία
1. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 4
2. Πιερικός Αρχέλαος 4
3. Λασσάνης Κοζάνης 3
4. Απόλλων Πτολεμαΐδας 3
5. Αργοναύτες Αγρινίου 2
6. Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη 2
7. ΑΓΕ Πιερίας 2
8. Ολύμπια Λάρισας 1

*Αργοναύτες Αγρινίου και Ολύμπια Λάρισας έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 7/11)
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Λασσάνης Κοζάνης
Πιερικός Αρχέλαος-ΑΓΕ Πιερίας
Ολύμπια Λάρισας-Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη
Ρεπό: Απόλλων Πτολεμαΐδας, Αργοναύτες Αγρινίου

4ος Όμιλος – 3η αγωνιστική
Απόλλων Καλαμαριάς-Ηρακλής 62-58
Ιερισσός 99-Πανσερραϊκός 38-100
Άρης-Ασπίς Ξάνθης 87-37
ΜΕΝΤ-Παναθλητικός 50-79
Πυλαία-ΑΚ Καβάλας Οι Πάνθηρες 50-45
Ρεπό Πανόραμα

Αναλυτικά τα παιχνίδια
Απόλλων Καλαμαριάς-Ηρακλής 62-58

Διαιτητές: Βασιλόπουλος-Ράπτης
Δεκάλεπτα: 12-19, 32-23, 54-47, 62-58
Απόλλων Καλαμαριάς (Γκογκάκης-Δάμπασης): Μαραβέγια 9(1), Δημητροπούλου 2, Μοδέα 5, Σένκα, Σπύρου, Διαμαντοπούλου 2, Δαιμονάκου 6, Τσαπόγα 8, Μιχαηλίδου Ε. 9(2), Γιαντζακλίδου 21.
Ηρακλής (Αστεριάδης Κ.-Κολοκυθάς): Γιαννούδη 25(2), Παπαροϊδάμη 9(2), Πετρίδου Π., Σωτηρέλη, Παππά 12(1), Λογδανίδου 3(1), Πετρίδου Δ. 5(1), Μελενικιώτου, Γιαννουσίου 4. 

ΜΕΝΤ-Παναθλητικός Συκεών 50-79
Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ.-Κλεπουσνιώτου
Δεκάλεπτα: 11-29, 25-48, 41-74, 50-79
ΜΕΝΤ (Τζιότζιος): Τόσκα 13(2), Τσαρτσαρή, Καζαντζή 10(2), Γραμματικοπούλου Κ. 10, Γραμματικοπούλου Μ. 15(1), Καραμπετιάν, Μπαρμπαλιού 2.
Παναθλητικός Συκεών (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Βαντσιούρη 11(3), Παπαδοπούλου 4, Καραμπατζάκη 14, Τράντα 18(3), Ντολοπούλου, Βασιλείου 6, Χρηστίδου 2, Αντωνίου Ι. 8, Σταμπή 9(3), Αντωνίου Κ. 7(1).

ΑΕ Πυλαίας-Πάνθηρες Καβάλας 50-45
Διαιτητές: Σαρακενίδης-Κωνής
Δεκάλεπτα: 18-15, 29-31, 40-39, 50-45
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Οικονόμου 6, Ιγγλέζου 7(1), Κωστανάκη 8(2), Διαμαντίδου 11(1), Κοντογιάννη 3, Μαργέτη Μ., Κουράτορα 15(2).
Πάνθηρες Καβάλας (Καρατσομπάνης): Ιωακειμίδου 7(1), Παναγιωτίδου 11(1), Σπανίδου, Τουρετζόγλου 5, Τζιαμπάζη 3(1), Φραγκάκη 2, Κεσεσίδου 8, Δημητρακούδη 2, Μαραγκου 5(1), Απούλτση 2.

Αρης-Ασπίδα Ξάνθης 87-37
Διαιτητές: Κανελλίδης-Παπαδόπουλος Γρ.
Δεκάλεπτα: 22-9, 47-15, 72-27, 87-37
Αρης (Συρόπουλος): Καρβουνιάδου 8, Κυρπιζλίδου 11, Τζημορώτα 14(1), Τσιαρσιώτη, Τσαμπούρη 12(4), Κουμαντσιώτου 14, Παπαϊωάννου 3, Δροσούνη 5, Νταουντάκη, Εφραιμίδου 2, Μιχαηλίδου 15, Παρακεντέ 3(1).
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Μπίκου 2, Καραλίδου, Μπουτσούκη 7, Χατζηαντωνίου, Μωυσένκο 5, Τονικίδου 6, Μπαϊρακτάρ 3(1), Μαμαλίγκατζη 8, Συμεωνίδη 3, Καρα Αχμέτ 3(1).

Ιερισσός-Πανσερραϊκός 38-100
Διαιτητές: Μιχέλης Θεμ.-Μιχέλη Ευ.
Δεκάλεπτα: 15-31, 21-53, 31-83, 38-100
Ιερισσός (Κούλιας-Μπόγρης): Παναγιωτίδου 3, Γκιούρα 4, Τζέλιου 4, Αργαλειού 2, Γκατζιώνη 10, Λεμπίδα 15, Βελέντζα, Ισάκις, Γεράκη, Καμπάνη, Φουντούκη.
Πανσερραϊκός (Ρούλης): Χωλοπούλου Σ. 2, Βάννα 10, Μπακιρτζίδου 7, Τσάντα 5(1), Πελτέκη 15(1), Θανοπούλου 15(2), Δαμιανάκου 6, Πιτσιάβα 19(1), Σιάκκα 2, Γκέκα 4, Μαμούδη 13(1), Ρούλη 2.

Η βαθμολογία

1. Παναθλητικός Συκεών 6
2. ΑΕ Πυλαίας 6
3. Πανσερραϊκός 5
4. Αρης 5
5. Απόλλων Καλαμαριάς 4
6. ΜΕΝΤ 4
7. Ασπίδα Ξάνθης 4
8. Πάνθηρες Καβάλας 3
9. Ηρακλής 3
10. ΑΣ Πανόραμα 1
11. Ιερισσός 1
*ΑΣ Πανόραμα και Ιερισσός έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (4η, 7/11)
Πάνθηρες Καβάλας-Απόλλων Καλαμαριάς
Ηρακλής-Αρης
Ασπίδα Ξάνθης-ΜΕΝΤ
Παναθλητικός Συκεών-Ιερισσός
Πανσερραϊκός-ΑΣ Πανόραμα
Ρεπό: ΑΕ Πυλαίας