Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Β’ Εθνική: Aποτελέσματα – Αγώνες, 24/10 (pics)

To πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής Κατηγορίας συνεχίστηκε με τις αναμετρήσεις στους τέσσερις ομίλους

1ος όμιλος
2η αγωνιστική

Ο Έσπερος πανηγύρισε μεγάλη νίκη στην έδρα του Παπάγου στο ντέρμπι της 2ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Β’ Εθνικής.
Τα αποτελέσματα

ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Πανελευσιανικός 81-74
ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ-Εθνικός Πειραιά 84-71
Παπάγου-Έσπερος Καλλιθέας 77-79
Αχαγιά 82-Ένωση Ιλίου 60-58
ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια»-Πεντέλη 74-59
ΚΑΟ Κορίνθου-Αργοναύτης Τριγλίας 70-68

Ρεπό: ΝΕΟΛ

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΡΑΦΗΝΑΣ 70-68
Διαιτητές : Νάστος-Ρίζος-Μπακετέα
Δεκάλεπτα : 19-20, 41-46, 59-56, 70-68
ΚΑΟ Κορίνθου (Σορώτος) : Καπώνης 11, Γ.Μακρής 2, Πρεδάρης 6(1), Δ.Μακρής 20(1), Κοντραφούρης 6, Φακοπουλίδης 3, Δούκας 9, Τσιάκος 4, Κωνσταντίνου 2, Αδαμόπουλος 7(1).
Αργοναύτης Ραφήνας (Μπότης): Σγουρός 15(3), Συγγούνας 6, Γεραμάνης 6, Ντούσιας 12(2), Κορομηλιάς, Μητσάκης 4, Σβάρνας 6, Παλαντζάς 7(2), Σταμέλος 12(2)

ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 81-74
Διαιτητές : Tσολάκος-Σιδέρης-Παπαδόπουλος Χρ.
Δεκάλεπτα : 22-11, 37-34, 61-51, 81-74
Νέα Κηφισιά (Λαδικός): Ιωάννου 1, Μοσχοβίτης 12(1), Μακρυγιάννης, Στεργίου, Χαρταβέλλας, Πετροδημόπουλος 11(1), Μανούσος 20(1), Χατζηνικόλας 22(3), Κουκάκης 4, Μαλέλης, Μιχαλάκης 11.
Πανελευσινιακός (Καραχάλιος – Βούλγαρης): Νίκου 3(1), Κουτουλας 7(1), Καραμπελας 10(2), Πουρης, Μαυρομιχάλης, Κρασάκης, Μουμπαρακ 10(1), Λεκάκης 2, Παπαφλωρατος 6(2), Ρεκουνιωτης 29, Δενδρινός 7(1).

Παπάγου-Έσπερος 77-79

Διαιτητές: Παντελίδης, Τηγάνης, Αυγερινός

Δεκάλεπτα: 19-14, 15-25, 20-24, 23-16

Παπάγου (Κουρής): Παπαζήσης, Τσούτσος, 4, Τρίχας 4, Κόης 14, Βούζας 3, Καρούζος 8 (1), Μαράκης 6 (1), Σολωμός 16, Καπόπουλος, Σοφρωνάς 16 (2), Κώτσης, Δελλίδης 6 (2)

Έσπερος (Ταυρόπουλος): Κολιός, Αγγελόπουλος 17 (1), Οικονόμου 11 (3), Καράβολας 13 (3), Αδαμόπουλος 2, Οικονομίδης, Τσολάκης 9 (1), Ολύμπιος, Κάπρης, Χαρούνι 12, Τσακίρης, Μαγιντόμπε 15 (2)

ΑΧΑΓΙΑ 82 – ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 60-58

Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος-Γεράνιος-Λαζόγκα

Δεκάλεπτα: 07-09, 22-20, 38-42, 60-58

Αχαγιά 82 (Μπερδέσης): Καφέζας 10, Κωτσαδάμ, Α .Καλογιάννης, Μπαρδάκης, Λ. Καλογιάννης, Σέρμπος 2, Φραντζής 12(3), Οικονομόπουλος 8(1), Ταρνάρης 4, Δαβάνης 15, Λυμπέρης 4, Κατσογιάννης 5(1).

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Δαρμής, Γεροκώστας 4, Φουντάς 5(1), Θ. Πανουσόπουλος, Καλύβας, Σπυρόπουλος 18(4), Μπέλλας 2, Γκαβανόπουλος 6(1), Τσιουμπρής 19, Κ. Πανουσόπουλος 4.

ΑΠΑΣ ΝΑΞΟΥ “ΤΑ ΦΑΝΑΡΙΑ”-ΠΕΝΤΕΛΗ 74-59

Διαιτητές: Καραβίτης-Καρακωνσταντόπουλος-Τζίμης

Δεκάλεπτα: 18-19, 39-39, 60-48, 74-59

Τα Φανάρια (Τσαουσίδης): Πολίτης, Δόγκλης, Ψαρόπουλος 9(2), Προδρόμου 20 (2), Χάρος, Σαρρής 2, Αναγνωστόπουλος 12, Παπανικολάου, Μάκαρης, Κατσουλάκος 14(4), Μιλεντίγιεβιτς 17(2), Βουτυρόπουλος

ΑΕ Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Καρακατσάνης 9 (1), Νάσσης 5, Γιαννικός 10(2), Γραμματικός, Χρυσός 17(2), Μεσίνι, Καστανιώτης, Τσιτσιγιάννης 7(2), Ψαρόπουλος 11(1), Τουρτουρόπουλος, Γεροντογιάννης

ΦΕΑ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 84-71
Διαιτητές : Ουσταμπασίδης-Χρηστίδης Π.-Λεβεντάκος
Τα δεκάλεπτα: 20-13, 34-37, 54-54, 84-71
ΦΕΑ (Καρατζάς): Καραμίντζος, Γιαννόπουλος, Καραλευθέρης 25(3), Στεργιάκης 22(4), Κοντός 13, Παπαδόπουλος, Λίτσιος 3(1), Μπίγκος, Καραχάλιος 14(2), Γεωργοπαπαδάκος 7(2)
Εθνικός  Πειραιά (Καράμπελας): Βαϊδάκης 8, Ραπτόπουλος, Γεωργιάδης 3(1), Μπασδέκης 8, Λιβανός 5, Καραφαντής 3(1), Κατσαμπάνης, Βασιλακάκης 8, Καρυστινός 6, Κασιούμης 18, Καραδημητρίου, Παπουτσής 12(1)

Η βαθμολογία (σε 2 αγώνες)

1.ΚΑΟ Κορίνθου (2-0) 4
2.Αχαγιά (2-0) 4
3.ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια» (1-1) 3
4.Παπάγου (1-1) 3
5.Αργοναύτης Ραφήνας (1-1) 3
6.Νέα Κηφισιά (1-1) 3
7.Εθνικός Πειραιά (1-1) 3
8.ΦΕΑ** (1-0) 2
9.Έσπερος Καλλιθέας** (1-0) 2
10.Ένωση Ιλίου (0-2) 2
11.Πεντέλη (0-2) 2
12.ΝΕΟΛ* (0-1) 1
13.Πανελευσινιακός* (0-1) 1

*Έχουν κάνει το ρεπό τους
** Έχουν ένα αγώνα λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική

1ος Όμιλος – 3η αγωνιστική (31/10)

Πανελευσινιακός-ΦΕΑ Νφ/ΝΧ

Εθνικός-Παπάγου

Έσπερος-Αχαγιά

Ένωση Ιλίου-ΑΠΑΣ Νάξου «Τα Φανάρια»

Πεντέλη-ΚΑΟ Κορίνθου

Αργοναύτης Τρ.-ΝΕΟ Ληξουρίου


2ος όμιλος
2η αγωνιστική
Το Αιγάλεω πήρε το συναρπαστικό ντέρμπι με τον Πανιώνιο στο παιχνίδι που ξεχώρισε στη 2η αγωνιστική του 2ου ομίλου της Β’ Εθνικής, ενώ ο Δούκας πέτυχε μεγάλη νίκη μέσα στα Χανιά.
Τα αποτελέσματα

ΑΟΚ Χανιά-Δούκας 78-82
Πρωτέας Βούλας-ΟΦΗ 77-56
ΕΦΑΟΖ-ΝΕ Μεγαρίδος 79-88
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Μανδραϊκός 65-61
Αιγάλεω-Πανιώνιος 90-88
ΚΑΟ Μελισσίων-Παλαιό Φάληρο 61-62
Ηλυσιακός-Άρης Νίκαιας (4/11)

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΑΙΓΑΛΕΩ – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 90-88
Διαιτητές : Καλογερόπουλος Φ.-Σπυρόπουλος-Χριστοδουλάκης
Δεκάλεπτα : 27-25, 54-48, 70-68, 90-88
Αιγάλεω (Ζαβός) : Μόρφος, Παπαδόπουλος 17(4), Ντακούλιας 30(4), Λούκας 3(1), Πολέμης 4, Καρασταμάτης 6(2), Μαχαίρας 15, Παπαδολιάς 9, Βλάχος 6
Πανιώνιος (Μπιτζάνης) : Βαλιώτης 6, Μήτσιαλος, Λαζαρής, Μίχαλος 15 (2), Κολσούζογλου 9 (2), Κυρίτσης 28 (1), Μπελίτσης 7 (1), Κανελλόπουλος 9 (3), Ρουμελιώτης 4 (1), Σκουλούδης 10.

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Μανδραϊκός 65-61

Διαιτητές: Αναστασίου-Χρηστίδης Ηλ.-Αντωνιάδης

Δεκάλεπτα: 16-14, 37-29, 53-44, 65-61

Κρόνος (Δεγάιτας): Γκάτζο 3(1), Δήμου 9(2), Νάτσος 12(2), Ξιούρας 3(1), Δέδες 6(2), Παναγής, Πιτούλης 13, Δρίβας 9(2), Βαρσαμούδης 6, Βαρνάβας, Ανδρακάκος, Τσαβός 4.  

Μανδραϊκός (Σταθούλης): Πανόπουλος, Σταματίου 11, Οικονομόπουλος 13(1), Σπυρίδωνος, Τσάμης, Θανάσαινας, Κωστόπουλος 2, Κοψιάς 14, Λιούνης 4, Δομπρογιάννης 7, Κουμάνταρος, Τσιπίδης 10.

ΑΟΚ Χανιά-Δούκας 78-82

Διαιτητές: Ζακεστίδης – Κατσαπρακάκης – Βελέντζας

Δεκάλεπτα: 20-18, 34-41, 50-55, 78-82

ΑΟΚ Χανιά (Κεσαπίδης): Χουχούμης 25, Βαζούκης, Στογιάνοβιτς 1, Λυβιάκης, Ψαράς 3, Καραΐσκος 2, Σανδραμάνης 8, Νέσσης, Κουρέπης 28, Παναρετάκης 2, Τσιρογιάννης, Παπαδάκης 9

Δούκας (Αγγέλου – Δανιήλ): Μαγουλάς, Λαγός 10, Γαρμπής 13, Αναστασόπουλος, Ντιαλλό-Φασέκας 2, Κορκοντζέλος 15, Μουλάς 7, Σωτηράκος 18, Λάκκας 6, Μιχαήλ 11

Πρωτέας Βούλας-ΟΦΗ 77-56

Διαιτητές: Καλδίρης-Κουκουλεκίδης-Μαρίγλη

Δεκάλεπτα: 27-12, 47-24, 57-38, 77-56

Πρωτέας Βούλας (Τερζής-Σουλιώτης): Δενδρινός, Τσακναρίδης 4(1), Κυρίλης 7 (1), Ματσάγγος 16 ,Bλάχος, Συγκούνας 10(1), Μόρφης, Γάργαλης 5, Σκορδάς 10,Καραμαλέγκος 15 (2) Βισνιέφσκι 4.

ΟΦΗ ( Ράλλης – Καρλάφτης): Λιανός 2,Μποχωρίδης 11(1), Καψάλης, Τσερκιτζόγλου, Μηλαθιανάκης 3, Λιουδάκης 1, Αγαπιάδης 1, Πρωτογεράκης 7, Καρλάφτης 4, Θεοδωρίδης 9(3), Μητρόπαππας 10, Πάλλης 8

ΕΦΑΟΖ – ΝΕ Μεγαρίδας 79-88

Δεκάλεπτα: 24-19, 46-45, 67-65, 79-88

Διαιτητές: Μηλαπίδης, Αργυρούδης, Τεφτίκης

ΕΦΑΟΖ (Μάνου, Ζωηρού): Μαυροειδάκος 14 (2), Μπιλάλης 13 (2), Βάρσος 16 (3), Μαγκουνής 2, Κριζέας, Καλαϊτζάκης 3 (1), Ροζακέας 7 (2), Μέξης 12, Μπαρμπάρης 8, Χάτζης 4

ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ (Μάνταλος, Υφαντής):  Παλαιοχωρίτης 12 (4), Γκόντουιν 3, Αγγελόπουλος 22 (4), Γερομιχαλός 15 (2), Μπέμπης 5 (1), Γκουαλτιέρι, Εζόμο, Τζάιδας 2, Καλλινικίδης 14, Χάσα 3, Γκάτζιας 12 (4)

ΚΑΟ Μελισσίων-Παλαιό Φάληρο 61-62

Διαιτητές: Ανδρικόπουλος, Φασόλης, Καλογριάς

Δεκάλεπτα: 14-13, 13-15, 18-15, 16-19

Μελίσσια (Δάγλας – Κωνσταντόπουλος): Πρόφκα 8, Στεργίου Μ 3 (1), Οικονομόπουλος 19, Δοξάκης 8 (2), Σεργιένκο 4, Μπακέας 5 (1), Μαλτέζος 9, Κοντός Γ 5, Σπηλιόπουλος

Παλαιό Φάληρο (Παπαδάτος – Καμαριώτης): Λυτόπουλος 8, Σκόρδος 2, Αγγελόπουλος 10 (2), Ζώρζος 16 (2), Σταθόπουλος 10 (2), Βλασσόπουλος 4, Καλιανιώτης 6, Μπολάτογλου 3, Χαρούνι 3, Ανδρεάτος

Η βαθμολογία (σε 2 αγώνες)

1.Μεγαρίδα (2-0) 4
2.Αιγάλεω (2-0) 4
3.Πρωτέας Βούλας (1-1) 3
4.Πανιώνιος (1-1) 3
5.Μελίσσια (1-1) 3
6.ΕΦΑΟΖ (1-1) 3
7.Δούκας (1-1) 3
8.Κρόνος Αγίου Δημητρίου (1-1) 3
9.Παλαιό Φάληρο (1-1) 3
10.ΟΦΗ (1-1) 3
11.Μανδραϊκός (0-2) 2
12.ΑΟΚ Χανιά* (0-1) 1
13.Ηλυσιακός* (0-1) 1
14.Άρης Νίκαιας** 0

*Έχουν παιχνίδια λιγότερα

Η επόμενη αγωνιστική

2ος Όμιλος – 3η αγωνιστική (31/10)

Δούκας-Ηλυσιακός

Άρης Νίκαιας-Πρωτέας Βούλας

ΟΦΗ-ΕΦΑΟ Ζωγράφου

ΝΕ Μεγαρίδος-Κρόνος Αγ. Δημητρίου

Μανδραϊκός-Αιγάλεω

Πανιώνιος-Π.Φάληρο

ΚΑΟ Μελισσίων-ΑΟΚ Χανιά

3ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ίκαροι Τρικάλων 58-74
Μελίκη-Αίολος Γόμφων 59-94
Δόξα Λευκάδας-Ολυμπιακός Βόλου 56-49
Αναγέννηση Καρδίτσας-Ιωάννινα ΣΚ 65-59
Πρωτέας Γρεβενών-Ερμής Σχηματαρίου 73-85
Τιτάνες Παλαμά-Νίκη Βόλου 73-68
Ρεπό : Έσπερος Λαμίας

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ίκαροι Τρικάλων 58-74
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Χατζημπαλίδης-Χατζηχαρίσης
Δεκάλεπτα: 13-18, 25-34, 42-54, 58-74
ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γιωτάκης 2, Νικολόπουλος 7(1), Γυφτάκης 4, Μπαζζάκας, Καννής 8(2), Βαγγέλης, Ιωαννίδης, Μάντζιος 21, Παππάς, Μητρόπουλος, Χρήστου, Ψάλτου 16
Ίκαροι Τρικάλων (Γιασσάρης): Τσιαβές 6(1), Κατσαρές 5(1), Μπουργανός 12(1), Κοϊτσάνος, Αμβράζης 8, Νταλός, Παρδακάς 8(2), Κατσίμπας, Τριανταφύλλου 27(7), Παπαχρήστος 9(1)

ΓΑΣ Μελίκης-Αίολος Τρικάλων Γόμφοι 59-94
Διαιτητές:
Γερακίνης-Καρακώστας-Γεωργούλης
Δεκάλεπτα: 11-32, 28-52, 44-75, 59-94
ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Ντόβας, Μπαρζού 12(1), Μωϋσίδης, Καλογεράτος 16(3), Κυριάκου, Τζιοβάρας 1, Ματράκας 1, Μανούσος 17(2), Εσέρπογλου, Πεϊμανίδης 6, Αλευρίδης 4, Ρογγότης 2
Αίολος Τρικάλων Γόμφοι (Φόρος): Ζώρζος 12, Γαρούφας, Μόσιαλος 2, Παππάς 8, Χατζής 2, Ευαγγελακόπουλος, Ιωάννου 6(1), Τσιγγενόπουλος 4, Κολότσιος 9, Ψύρρας 19(3), Θέος 15(3), Δέσπος 17

Δόξα Λευκάδας-Ολυμπιακός Βόλου 56-49

Διαιτητές: Λογοθέτης-Καρακάσης-Ελ Ανύ

Δεκάλεπτα: 15-11,27-24,44-41,56-49

Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Σταματέλος 9 (3), Κοντούδης 11, Κατωπόδης 3 (1), Βαγενάς 4, Μούτσα, Καφφές, Μάλφας, Κουρτίδης, Τζακόπουλος 10 (1), Καραγιαννίδης 6, Λαζάρου 6, Ζαφειρούδης

Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Χανέλι 2, Γκοντόπουλος 16 (2), Ιλτσόγλου 12 (3), Αναγνωστόπουλος, Καραμήτσος 2, Ροδολάκης, Σταθούρος, Σιμάκης 11 (1), Αγγελόπουλος 2, Παρασκευάς 5, Γιαννίκος

Αναγέννηση Καρδίτσας-ΣΚ Ιωάννινα 65-59
Διαιτητές:
Παπαγερίδης-Χαράμης-Χατζηκώστας
Δεκάλεπτα: 18-18, 29-35, 51-47, 65-59
Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Ψυχογιός 2, Πανταζής 8(1), Γεωργαντζάς 12(2), Αρκούδας 1, Κρεμμύδας 11(1), Αργύρης 6, Αντωνίου 5(1), Καλλιάρας 18(1), Οικονόμου 2.
ΣΚ Ιωάννινα (Παπαδόπουλος-Χαντέλης): Μουρατίδης 11, Κωνσταντινίδης 11, Σωτηρίου 6(1), Ξιούρας 17(1), Σπηλιόπουλος 5, Παπαγιάννης 4, Καραθανάσης, Σταμίρης, Ρούζιος 5(1), Βρασταμινός, Σφουγγάρης.

Πρωτέας Γρεβενών-Ερμής Σχηματρίου 73-85

Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Κατωτικίδης-Χρυσάφης

Δεκάλεπτα: 22-22, 44-46, 59-65, 73-85

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Τζιουβάρας, Γρίψιος 6 (1), Κλωνάρας 11 (1), Παλάσκας 8 (1), Καραγιάννης, Παπαδόπουλος Ν. 16, Σιπιτάνος 14 (2), Κωνσταντίνου, Μπόζιαρης 7 (1), Μαλιούρας 11, Ασλανίδης, Κυρατζής

Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Κυριακόπουλος 21 (4), Ανδρέου, Δουρούκης 6 (1), Ζορμπάνος, Χατζηγιαννάκης, Μπακέας 6 (2), Καλημέρης 4, Μπότσης, Χάλιος, Καρακωνσταντάκης, Ζαρμακούπης 21 (1), Δημητριάδης 27 (2)

Τιτάνες Παλαμά-Νίκη Βόλου 73-68
Διαιτητές:
Τσιαπλής-Παπαγεωργίου-Παπανικολάου Γ.
Δεκάλεπτα: 15-22, 26-33, 46-55, 73-68
Τιτάνες Παλαμά (Χαντζιάρας): Καλτσουνάς, Τσούμας Γ., Μάνος 15(3), Καραδήμας 8(2), Σφακιανός 3, Ξένος 2, Τσούμας Σ. 17(3), Φαλιάκης Σ., Μανδαλάκης 24(2), Μούμογλου 4(1), Αρχοντούλης, Βλάχος
Νίκη Βόλου (Μαύρος, Κοσμάτος): Νικολής, Βερτζάγιας 13(1), Σαριμπαλίδης 11(3), Σκουφεζής, Σούλης, Κουτίνας 9, Σπανόπουλος 2, Μπουσκολίτης 5(1), Δελετζες, Λόλας, Καλλές 19, Ξενιτίδης 8

Η βαθμολογία (σε 2 αγώνες)

1.Ερμής Σχηματαρίου (2-0) 4
2.Αίολος Γόμφων (2-0) 4
3.Ίκαροι Τρικάλων (2-0) 4
4.ΣΚ Ιωάννινα (1-1) 3
5.Νίκη Βόλου (1-1) 3
6.Δόξα Λευκάδας (1-1) 3
7.Τιτάνες Παλαμά (1-1) 3
8.Αναγέννηση Καρδίτσας (1-1) 3
9.Έσπερος Λαμίας* (1-0) 2
10.Πρωτέας Γρεβενών (0-2) 2
11.ΑΓΣ Ιωαννίνων (0-2) 2
12.ΓΑΣ Μελίκης 0-2) 2
13.Ολυμπιακός Βόλου* (0-1) 1

Η επόμενη αγωνιστική

3ος Όμιλος – 3η αγωνιστική (31/10)

Ίκαροι Τρικάλων-ΓΑΣ Μελίκης

Έσπερος ΓΣ Λαμίας-Δόξα Λευκάδας

Ολυμπιακός Βόλου-Τιτάνες Παλαμά

Νίκη Βόλου-Αναγέννηση Καρδίτσας

Ιωάννινα ΣΚ-Ερμής Σχηματαρίου

Πρωτέας Γρεβενών-ΑΓΣ Ιωαννίνων

4ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα

Λεύκιππος Ξάνθης-Γέφυρα 89-87 (72-72 κ.αγ., 82-82 α. παρ)
Κομοτηνή-Πανσερραϊκός 54-64
Ερμής Λαγκαδά-Ευκαρπία 78-67
ΧΑΝΘ-ΚΑΟ Χαλκιδικής 72-48
ΜΕΝΤ-Μακεδονικός ΑΝΑΒΟΛΗ
Μαχητές Πειραματικού-Αρετσού Καλαμαριάς 82-57
Ρεπό : Αίας Ευόσμου, Πολύγυρος

Οι αγώνες αναλυτικά:

Λεύκιππος Ξάνθης-ΚΣ Γέφυρας 89-87(β΄ παρ.)
Διαιτητές:
Ντούρας-Τζιοπάνος Γ.-Ζαχαριάδης
Δεκάλεπτα: 28-20, 43-35, 57-50, 72-72(κ.α.), 82-82(α΄ παρ.), 89-87 (β΄ παρ.)
Λεύκιππος Ξάνθης (Λεμονίδης): Μαραβέγιας 12, Παλλάκης 6, Τσιλόγλου, Μαυρογιάννης 24, Παϊτάρης, Στουρνάρας, Μηντζαρίδης 5, Μανάκας 24, Παπαδήμας 1, Βοϊβατόπουλος, Χρήστου 17.
ΚΣ Γέφυρας (Καραπιπερίδης): Κελεσίδης 8, Μπρόζος 23, Μπάρμπας, Σαββίδης, Παπαδόπουλος , Ανδρέου, Χατζηκυριακίδης 19, Στράτος, Μπένας 14, Καλαϊτζίδης 18, Καλογιαννίδης 5

ΓΑΣ Κομοτηνή-Πανσερραϊκός 54-64
Διαιτητές:
Θεοδώρου-Βασιλόπουλος-Αγραφιώτης Γρηγ.
Δεκάλεπτα: 10-12, 28-36, 42-49, 54-64
ΓΑΣ Κομοτηνή (Φωτεινάκης): Κάφκε 5, Παπανδρεόπουλος 13(1), Μαλανδρής 13(1), Ζεκεριέ 5, Καρκατσέλης 4(1), Ναλμπάντης 2, Γκιουζελίδης 13, Χαλήλ 2
Πανσερραϊκός (Ποργιόπουλος): Στεφανίδης 11(1), Ντίνος 8, Δατσιάδης 8(2), Γεωργιανός 13, Χριστοδούλου 7, Κεραμάρης 5(1), Γκούτζιας 2, Ασημάκης 10(1), Μπίλιος, Γούνας, Κουμανιώτης

Ερμής Λαγκαδά-ΠΣ Ευκαρπίας 78-67
Διαιτητές:
Σελεβός-Δέλλας-Ηλιόπουλος
Δεκάλεπτα: 17-19, 37-33, 61-50, 78-67
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μήνου 9(2), Πλιούκας 18(3), Χρυσόπουλος 9(1), Μπακάλης, Πεχλιβανίδης 3, Μητρόπουλος 7(2), Γκέλιος 12(1), Καμαριώτης 3, Ταουσάνης 6, Λογοθέτης 11.
ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου-Δαδάλας): Βογιατζής 2, Τουλούπης 2, Φόρογλου 9(2), Μελαδιανός, Βρεττάς 6, Χολέβας 28(3), Ζάχαρης, Γκαβέζος 6, Ζαφειρούδης 1, Βουρτζούμης, Κρίτσικας 3, Χαρτόπουλος 10.

ΧΑΝΘ-ΚΑΟ Χαλκιδικής 74-48
Διαιτητές: Ντόγκας-Σαρακενίδης-Καντερές
Δεκάλεπτα: 15-15, 35-23, 54-35, 74-48
ΧΑΝΘ (Κεραμεύς-Κοκκινόπουλος): Μαργαριτόπουλος 2, Απαζίδης 7(1), Αλτίνης 10(2), Κυλαντωνίδης Π. 5(1), Ζιάκας 10(2), Συμεωνίδης 7, Δημητρίου 11(3), Ρουκουνάκης 3(1), Ιωαννίδης 9, Τσιριλάκης 4, Σαρρής 2, Ιωάννου 4.
ΚΑΟ Χαλκιδικής (Παναγιωτόπουλος-Βέτσος): Βαζούκης, Λάσκαρης, Παναγιωτόπουλος , Σερέτης 2, Ράντονιτς, Φιλοξενίδης 15, Προβατίδης 3(1), Δεληγιώργης 6(1), Κόττας, Νταρατάνας 6, Γκατζιούρας 4, Τύπος 6, Ντούνι 6

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 82-57

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης-Κοϊμτζόγλου-Τσάνταλη

Δεκάλεπτα: 19-10, 41-22, 63-40, 82-57

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (Χατζούλης): Γεωργίου 20(3), Μισαηλίδης 3(1), Πετράκης 12(4), Νότης 10, Καραγιώργος 7(2), Παπασάβογλου 7(1), Βαϊντερλής 2, Κουτσοκώστας 4, Κόνσουλας 17(3), Μπάδης.

ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς (Πετρόπουλος): Φλιώνης 7(1), Βαρύτης 8(2), Κολοκοτρώνης, Κυφωνίδης 15, Παπανικολάου, Παπαδόπουλος, Καπώνης 8, Βάνης 15, Ντίαθ 4, Σαμαράς.

Η βαθμολογία (σε 3 αγώνες)

1.Μαχητές Πευκών (2-1) 5
2.ΚΣ Γέφυρας (2-1) 5
3.ΧΑΝΘ (2-1) 5
4.Ερμής Λαγκαδά (2-1) 5
5.Αίας Εύσομου* (2-0) 4
6.Μακεδονικός** (2-0) 4
7.Πανσερραϊκός (1-2) 4
8.ΠΣ Ευκαρπίας* (1-1) 3
9.ΜΕΝΤ** (1-1) 3
10.Πολύγυρος* (1-1) 3
11.Λεύκιππος Ξάνθης* (1-1) 3
12.Κομοτηνή (0-3) 3
13.ΚΑΟ Χαλκιδικής* (0-2) 2
14.Αρετσού Καλαμαριάς* (0-2)

*Έχουν κάνει το ρεπό τους
** Έχουν ένα αγώνα λιγότερο

Η επόμενη αγωνιστική

4ος Όμιλος – 4η αγωνιστική (31/10)

Πανσερραϊκός-Λεύκιππος Ξάνθης

Ευκαρπία-Κομοτηνή

ΚΑΟΧ Ευρώπη 87-Ερμής Λαγκαδά

Πολύγυρος-ΧΑΝΘ

Αρετσού-ΜΕΝΤ

Γέφυρα-Αίας Ευόσμου

(Περισσότερα σε λίγο…)