Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: Αποτελέσματα (24/10)

Σε αγώνες για το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

1ος Όμιλος (1η αγωνιστική)
Αποτελέσματα
ΓΕ Άμιλλα 2000-Ατρόμητος Πειραιά 51-61
Άρις Καλαμάτας-Εύνικος 29-83
Αιγέας Χίου-ΑΟ Άργους Οι Δαναοί 54-63
Φοίνιξ Πειραιά-Θησέας Παναγιούδας 82-36
Πανιώνιος-Ηλιούπολη 38-74 (23/10)

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αιγέας Χίου  – Δαναοί Αργους 54-63
Διαιτητές: Καραμπιτσάκος-Τσάλας
Δεκάλεπτα: 10-16, 29-31, 43-44, 54-63
Αιγέας Χίου (Γιασεμής – Γαλάτουλας): Κοτσία 12(3), Γιαμαλίδου 3, Παπαδοπούλου 16(3), Ατσαβέ 8(1).Κοματσιούλη 12(3), Σβορώνου 3, Δάνδουλα, Ιωάννου, Κουκούνα, Μυλωναδάκη, Αγκο.
Δαναοί Αργους (Μπακάλης): Χρυσοστομίδου 8, Δανούση 13(2), Μπάλλα 8, Κεχαγιά 18(1), Μπακάλη 14, Παπαμάρκου 2, Αλμπέρτου, Μπούνου, Στρατή, Μπαρτούτση.

Άμιλλα Τρίπολης – Ατρόμητος Πειραιά 51-61
Διαιτητές: Κωνσταντινίδου-Μακρόπουλος
Δεκάλεπτα: 7-19, 22-29, 35-42, 51-61
Άμιλλα Τρίπολης (Τσουκαλάς): Σαραντοπούλου, Μανιατά 7(1), Πολυχρονοπούλου, Μιχαλου 7(2), Μιχα,Μάγκλαρη 2, Μονογιού 11(1), Παπά 3(1), Τρυφωνίδη 9(1), Κοκκονη, Παπαζαφειροπούλου, Παναγιωτοπούλου 12(2).
Ατρόμητος Πειραιά (Χρυσοβελίδης): Καρρά 4, Καλογήρου 23(3), Μπαρμπαλιά 8, Καραπατάκη, Χρήστου, Γιαννακάκη, Μάλαμα 12(1), Καλαφάτη 2, Μερκούρη 2, Ιφτι, Οικονομάκη 7(1), Σαργένια 3(1).

Φοίνικας Πειραιά – Θησέας Παναγιούδας 82-36
Διαιτητές: Πετράκης-Κουλουμπαρίτσης
Δεκάλεπτα: 28-04, 47-14, 64-23, 82-36
Φοίνικας Πειραιά (Αράπης, Τιόπουλος): Γραμματικού 15, Μαγγίνα 20, Λαουλάκου 4, Ευμορφοπούλου 14 (3), Βράκα 8 (1), Στεφάτου 11 (1), Καψοκόλη 4, Παπαποστόλου 1, Μπαρουτσή 2, Δράκου 3 (1).
Θησέας Παναγούδας (Αλμπάνης): Κριτσέπη, Κωστάκη, Χατζημιχαήλ, Ψημήτη, Νάκη 4, Δήμου 6, Σαϊτάνη 4, Κούση 9, Καρακλά 2, Στυλιανίδου 2, Ταμπάκου 3, Αλασχκάρ 6.

Αρις Καλαμάτας – Εύνικος 29-83
Διαιτητές: Καμήτσος-Λάμπος
Δεκάλεπτα: 6-25, 9-24, 7-15, 7-19
Αρις Καλαμάτας (Μπακογιάννης): Παπαδημητρίου 9(1), Μπούζα 4, Παπαδοπούλου 2, Χονδρουδάκη 3, Φραγγέα 2, Ευτυχιάκου 6(2), Καστανιά 2, Χρονοπούλου 2, Καπότη, Αντωνοπούλου.
Εύνικος (Βελτσίστας-Βάνας): Μετάι 4, Εμμανουηλίδου 13(3), Ράδη 4, Καίσαρη, Ρομποτή 2, Θωμαϊδου 4, Ισκιόγλου 13, Ναυροζίδου 18, Μίχου 12, Παπαδοπούλου, Βούλγαρη 9(1) , Κεσσέ 4.

Η βαθμολογία
1. Εύνικος 2
2. Φοίνικας Πειραιά 2
3. ΓΣ Ηλιούπολης 2
4. Ατρόμητος Πειραιά 2
5. Δαναοί Αργους 2
6. Αιγέας Χίου 1
7. Αμιλλα Τρίπολης 1
8. Πανιώνιος 1
9. Θησέας Παναγιούδας 1
10. Αρις Καλαμάτας 1

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 31/10)
Θησέας Παναγιούδας-Αιγέας Χίου
Δαναοί Αργους-Αρις Καλαμάτας
Εύνικος-Αμιλλα Τρίπολης
Ατρόμητος Πειραιά-Πανιώνιος
ΓΣ Ηλιούπολης-Φοίνικας Πειραιά

2ος Όμιλος (2η αγωνιστική)
Αποτελέσματα

ΚΑΟ Μελισσίων-Ιπποκράτης Κω 61-39
ΑΕ Σαντορίνης-Αγ. Παρασκευή 52-37
Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Πρωτέας Βούλας 51-72
Τερψιθέα-Αθηναϊκός 56-46
Αμύντας-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 57-39

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Μελίσσια – Ιπποκράτης Κω 61-39
Διαιτητές: Λιαρομμάτης- Πλέγας
Δεκάλεπτα: 25-4, 37-20, 47-28,  61-39
Μελίσσια (Καλογερόπουλος Π. – Καλογερόπουλος Χ.): Παναγιωτίδη 10, Βόσσου 7 (1), Ανδρικοπούλου 3 (1), Παλαμάρη, Καραχάλιου 2, Κοιλιαρίδη 5 (1), Τάρλα 8 (2), Χιώτη 4, Βελέντζα 8, Τριανταφύλλη 2, Τίγκα 6, Παρθενίου 6 (2)
Ιπποκράτης Κω (Αργυρίου): Γκοτζάι 4, Κοντού, Πατμίου 4, Καλιόκα, Καλυμιοναρή 2, Χρυσάκη 16, Γιαλλούση 4, Ψαρού 4, Κουντουριώτη 3 (1).

Κρόνος Αγ. Δημ. – Πρωτέας Βούλας  51-72
Διαιτητές:  Παπανικολαου-Αυγουστόγλου
Δεκάλεπτα: 18-15, 32-34, 39-57, 51-72
Κρόνος Αγ. Δημ. (Νικολαϊδου-Τσιαντης):  Πολιτοπούλου 4, Φρέρη 1, Τσιμπίδη, Γεωργακοπούλου 2, Καλομιτσίνη 6(2), Στεφανίδου 8(2), Γρηγοροπούλου, Μπλιθικιώτη 7(1), Τσάμη 4, Γιαμπάνη 17(1), Κυριακοπούλου 2.
Πρωτέας Βούλας (Μιχα-Κουτρόγιαννου): Χατζηβασιλείου 3(1), Ξενιτοπούλου 3(1), Σπαθάρου 13(3), Κουζούκα, Ζουρνή 8, Σακελλαρίου Ολ. 7(1), Χατζηγιακουμή 4, Αναστασοπούλου Μ. 17, Χατζηδάκη, Σκουμπάκη 5(1), Αναστασοπούλου Χρ. 12, Σακελλαρίου Ν.

AE Σαντορίνης  – Αγία Παρασκευή 52-37
Διαιτητές: Γαραντζιώτης-Σίμα.
Δεκάλεπτα: 16-09, 29-17, 42-29, 52-37
Αθλητική Ένωση Σαντορίνης (Μάμμος): Τσολακίδου, Τρούνι, Τσούπα 9(1), Σιγάλα 8, Αξιοπούλου 6, Ρεντζεπέρη 8, Κεβάνι 3(1), Αργυρού, Παπαμαρκάκη 4, Πετράκη, Παντζιαρίδη, Σπηλιώτη 14.
Γ.Σ Αγία Παρασκευή (Τασιόπουλος): Πενέλη 2, Στούπα 5(1), Χατήρα, Τσιάδη 12, Ακριβού 4, Ευαγγελάτου 6(1), Σακουλάκη 4(1), Καράμπελα, Γρίσπου 4.

Τερψιθέα Γλ. – Αθηναϊκός 56-46
Διαιτητές: Κηπώσης-Γεωργόπουλος
Δεκάλεπτα: 19-10, 35-29, 46-40, 56-46
Τερψιθέα Γλ. (Βασιλάκος): Κορδαλή 4, Ιωαννίδου 18(2), Κατσαρέα 8, Αγκάι 3(1), Λαμπράκη 7, Φλώκα, Μαρίνου, Παπαδογούλα, Συγγρού 9(2), Καντέλη 7, Μουστάκα, Μπακάλη.
Αθηναϊκός (Κοσμίδης): Σέχου, Χελιώτη 14(1), Μπέκιου, Κουτσιρίμπα 3, Γερόντη, Τζέμη, Κοιλιά 7(1), Σκαρλή, Τραγουστή, Καρυοφύλλη 5(1), Τσίκα 13(3), Γοργογιάννη 4.

Αμύντας – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 57-39
Διαιτητές: Τερζής – Μπαράκου
Δεκάλεπτα: 10-6, 20-18, 37-25, 57-39
Αμύντας (Δράκακη): Καραδήμου, Κλείτσα 11(1), Μαργώνη 3(1), Τσαχιρίδη, Σιδηροπούλου 6, Πατσιώτη 2, Πολιτοπούλου 9, Ντάνου Λ. 11(1), Μαζαράκη, Αθανασούλια, Ντάνου Μ.6, Βαρβιτσιώτη 9.
ΕΦΑΟΖ (Σκαρλάτος): Πατσιατζή 2, Δερμιτζάκη 10, Τσάτση, Αντωνιάδου 2, Χόνι, Νιτσόγλου, Στεριοπούλου 15(2), Ψαρρού, Παπαγεωργίου, Μάνου 10, Φλώρου, Καλαϊτζιδάκη.

Η βαθμολογία
1. Πρωτέας Βούλας 4
2. Αμύντας 4
3. Τερψιθέα Γλυφάδα 4
4. ΑΕ Σαντορίνης 3
5. Κρόνος Αγίου Δημητρίου 3
6. ΚΑΟ Μελισσίων 2
7. Αθηναϊκός 2
8. Ιπποκράτης Κω 2
9. ΑΕΚ Περιστερίου 1
10. Αγία Παρασκευή 1
11. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 1

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 31/10)
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΚΑΟ Μελισσίων
Ιπποκράτης Κω-ΑΕ Σαντορίνης
Αγία Παρασκευή-Κρόνος Αγίου Δημητρίου
Πρωτέας Βούλας-Τερψιθέα Γλυφάδα
Αθηναϊκός -ΑΕΚ Περιστερίου
Ρεπό: Αμύντας

3ος Όμιλος (1η Αγωνιστική)
Τα αποτελέσματα

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Ολύμπια Λάρισας 59-45
Αργοναύτες Αγρινίου-ΑΓΕ Πιερίας 69-18
Πιερικός Αρχέλαος-Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη 58-48
Απόλλων Πτολεμαϊδας-Λασσάνης Κοζάνης 42-55
Ρεπό: Έσπερος Λαμίας                     

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Ολύμπια Λάρισας 59-45
Διαιτητές:  Κλεπουσνιώτου-Παπαδόπουλος Γρ.
Δεκάλεπτα: 22-13, 33-23, 43-34, 59-45
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Ατακτίδης-Σταμολάμπρος): Γράψα 5, Σουλτάνη 12, Κουφογιάννη, Καραγιαννάκη, Αρτεμισίου 3(1), Τζίκου 8, Παπαδάκη 2, Δεληγιάννη 11, Νάστου 13, Κουλακιώτη, Θωμά 5.
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Σολωμού, Τσεμπελίκου 14, Καρτσαμάρη 9(1), Λιάσκου 2,Μιχαηλίδου 3(1), Πατούνη 6(1), Παπαδοπούλου 4, Καλακώνα Β., Καλακώνα Μ. 7.  

Αργοναύτες Αγρινίου-ΑΓΕ Πιερίας 69-18
Διαιτητές:  Ασημακάκη-Διαμαντής
Δεκάλεπτα: 13-9, 39-9, 54-17, 69-18
Αργοναύτες Αγρινίου (Σταμάτης): Λέρη, Μαρίνη 11(1), Πιστιόλα 8, Τασούλη 8, Μαρούντα 3(1), Στεργίου 12 (2), Ντάρλα 5(1), Τίτου 4, Παπαθανάση, Καραγιάννη 14, Λιάπη 3(1), Μπράβου 1.
ΑΓΕ Πιερίας (Χρυσανθόπουλος): Χατζηαγοράκη, Δόβα 2, Καραχαρίση, Νικολαΐδου, Στεφανίδου, Θεοδωρίδου, Ζησοπούλου, Παπανικολάου 4 (1), Γιαλίδου 6(2), Δράντζιου, Πεκιαρίδου 6(1),  Ανανιάδου.

Πιερικός Αρχέλαος-Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη 58-48
Διαιτητές: Αθανασιάδης – Αβραμίδου
Δεκάλεπτα: 16-13, 27-28, 41-34, 58-48
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Καραλή 5(1), Τελίδου 7, Κιολέγλου Ν. 16(3), Μάντζου 9 (1), Καρανικόλα, Δημουλιού, Λάππα 7, Μπαγκλαρίδου 2, Μπουμπουλέντρα 5, Κιολέογλου Π., Ζαρκανέλα 7, Μάντη.
Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη (Μελετιάδης): Αθανάτου, Γράψα 4, Θεοδώρου 10, Παπαμιλτιάδου, Παπαδοπούλου 6, Χρυσοστομίδου, Παπαρδέλα 12, Δαδαλή, Στεργίου 15, Τσαλή 1.

Απόλλων Πτολεμαϊδας-Λασσάνης Κοζάνης 42-55
Διαιτητές:  Ντίγκο-Ιορδανίδης Α.
Δεκάλεπτα: 7-19, 12-40, 29-44, 42-55
Απόλλων Πτολεμαϊδας (Παπαδημητρίου): Σπυριάδου, Διπλάρη 11(2), Κρανιωτάκη 15(2), Καρακατσάνη, Πισιάνη 2, Σαρβάνη, Πασσιαλή, Ζησοπούλου, Βλαδίκα 6(1), Βαρδαούλη, Γκανάτσιου 8, Παπαδοπούλου.
Λασσάνης Κοζάνης (Βλάχος): Κυριατζίδου 6, Κοτζαϊτση 6, Αμβρακίδου 6(1), Χωλοπούλου, Μεντεσίδου 19, Παπαδοπούλου, Ζυπίδου, Μανωλοπούλου 8, Φλιούκα 5, Κρανιώτη 5.

Η βαθμολογία
1.Αργοναύτες Αγρινίου 2
2. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 2
3. Λασσάνης Κοζάνης 2
4. Πιερικός Αρχέλαος 2
5. Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη 1
6. Απόλλων Πτολεμαϊδας 1
7. Ολύμπια Λάρισας 1
8. ΑΓΕ Πιερίας 1
9. Εσπερος Λαμίας 0

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 31/10)
ΑΓΕ Πιερίας-Απόλλων Πτολεμαϊδας
Λασσάνης Κοζάνης-Πιερικός Αρχέλαος
Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου
Ολύμπια Λάρισας-Εσπερος Λαμίας
Ρεπό: Αργοναύτες Αγρινίου

4ος Όμιλος (2η Αγωνιστική)
Τα αποτελέσματα

Ασπίδα Ξάνθης-Απόλλων Καλαμαριάς 46-45
Πανσερραϊκός-ΜΕΝΤ 54-44
Παναθλητικός Συκεών-Αρης 49-42
ΑΣ Πανόραμα-Ιερισσός  (Αναβολή)
Ηρακλής-ΑΕ Πυλαίας  (27/10)
Ρεπό: Πάνθηρες Καβάλας

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ασπίδα Ξάνθης-Απόλλων Καλαμαριάς 46-45
Διαιτητές: Ντούρας-Ζαχαριάδης
Δεκάλεπτα: 14-13, 20-30, 39-34, 46-45
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Μεχμέτ Ουστά, Καραλίδου Σ. 14(3), Μπουτσούκη 11(1), Τονικίδου 11(1), Μπαϊρακτάρ, Μαμαλίγκατζη 5(1), Καραλίδου Β. 3, Χαλκίδου 2.
Απόλλων Καλαμαριάς (Γκογκάκης): Μαραβέγια 3(1), Δημητροπούλου 6(1), Μοδέα 2, Σένκα 3(1), Σπύρου, Διαμαντοπούλου 9(1), Δαιμονάκου 11, Τσαπόγα 9, Μιχαηλίδου 2, Γιαντζακλίδου.

Πανσερραϊκός-ΜΕΝΤ  54-44
Διαιτητές: Κολοκυθάς-Χάνος
Δεκάλεπτα: 13-18, 26-26, 38-35, 54-44
Πανσερραϊκός (Ρούλης): Χωλοπούλου Σ. 6(1), Βάννα 2, Μπακιρτζίδου 17, Πελτέκη 4, Σιδερίδου, Θανοπούλου 17(2), Δαμιανάκου 6(2), Πιτσιάβα 2, Σιάκα, Γκέκα, Μαμούδη, Ρούλη.
ΜΕΝΤ (Τζιότζιος): Φείδα 11(3), Τόσκα 16(1), Καζαντζή 11(1), Κογκαλίδου, Γραμματικοπούλου Κ., Γραμματικοπούλου Μ. 2, Μπαρμπαλιού 2, Παυλάκη 2.

Παναθλητικός Συκεών-Αρης 49-42
Διαιτητές: Τσάνταλη-Κωνής
Δεκάλεπτα: 13-12, 21-20, 35-28, 49-42
Παναθλητικός (Διαβολεμένου): Βαντσιούρη 13(1), Τζήμου 2, Καραμπατζάκη 8, Τράντα 13(2), Βασιλείου 5, Κομματά 5, Σταμπή 3(1), Αντωνίου Ι, Αντωνίου Α.
Αρης (Συρόπουλος): Καρβουνιάδου 5(1), Τσιαρσιώτη, Τσαμπούρη 16(1), Κουμαντσιώτου, Παπαϊωάννου 7, Βλάχου,  Νταουντάκη, Μιχαηλίδου 14(1).

Η βαθμολογία
1. Παναθλητικός Συκεών 4
2. ΜΕΝΤ 3
3. Ασπίδα Ξάνθης 3
4. ΑΕ Πυλαίας 2
5. Πανσερραϊκός 2
6. Πάνθηρες Καβάλας 2
7. Απόλλων Καλαμαριάς 2
8. Ηρακλής 1
9. Αρης 1
10. ΑΣ Πανόραμα 1
11. Ιερισσός 0

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 31/10)
Ιερισσός-Πανσερραϊκός
ΜΕΝΤ-Παναθλητικός Συκεών
Αρης-Ασπίδα Ξάνθης
Απόλλων Καλαμαριάς-Ηρακλής
ΑΕ Πυλαίας-Πάνθηρες Καβάλας
Ρεπό: ΑΣ Πανόραμα