Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Β΄ Εθνική: Αποτελέσματα – Βαθμολογίες

Πρεμιέρα στο πρωτάθλημα της Β΄ Εθνικής Ανδρών για τους τρεις από τους τέσσερις ομίλους, καθώς είχε προηγηθεί η 1η αγωνιστική του 4ου Ομίλου στις 10/10. Τα αποτελέσματα της σημερινής αγωνιστικής, τα φύλλα αγώνα και οι βαθμολογίες.

1ος Όμιλος – 1η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Εθνικός Πειραιά – ΑΕ Ν. Κηφισιάς 68-59

Ένωση Ιλίου – Παπάγου 73-77 (παρ.)

Πεντέλη – Αχαγιά 82 72-76

Αργοναύτης Ραφήνας – ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια 84-83 (β΄ παρ.)

ΝΕΟ Ληξουρίου – ΚΑΟ Κορίνθου 74-80

Έσπερος Καλλιθέας – ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ  (ανεβλήθη)

Ρεπό: Πανελευσινιακός

Αναλυτικά οι αγώνες

ΝΕΟ Ληξουρίου – ΚΑΟ Κορίνθου 74-80

Δεκάλεπτα: 25-13, 42-39, 56-64, 74-80

Διαιτητές: Καρακάσης, Κανελλόπουλος, Μαρινάκης

Ληξούρι (Τζουγανάτος): Παππάς 13(1), Χονδρογιάννης 4, Νιφόρας 4, Κασπίρης 8(2), Μαρούλης 12, Τρυφωνόπουλος 8, Βαβάτσικος 13, Ματσούκης, Λαμπρόπουλος 12(1).

ΚΑΟ Κορίνθου (Σορώτος): Καπώνης 20(5), Μακρής Γ. 1, Πρεδάρης 4, Μακρής Δ. 8(1), Κοντραφούρης 2, Φακοπουλίδης 14, Δούκας 7, Τσιάκος 6, Κωνσταντίνου 16(4), Αδαμόπουλος 2.

Αργοναύτης Ραφήνας – ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια 84-83 (β΄ παρ.)

Δεκάλεπτα: 14-14, 32-33, 46-49, 64-64 (κ.α.), 74-74 (α’ παρ), 84-83

Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ., Κοντίλης, Βελέντζας

Αργοναύτης Ραφήνας (Γιαννακόπουλος): Σγουρός 12(2), Συγγούνας 10, Κόρμπος, Γεραμάνης 21(1), Ντούσας 8(1), Ζακυνθινός, Κορομηλιάς 4, Μητσάκης 5(1), Σβάρνας 11(2),Βασιλείου, Παλαντζάς, Σταμέλος 13(2).

ΑΠΑΣ Τα Φανάρια (Τσαουσίδης): Μιλιντίγιεβιτς 24(3), Πολίτης, Δόκλης, Ψαρόπουλος 18(1), Μάκαρης 1, Προδρόμου 10, Χάρος, Βουτυρόπουλος, Σαρρής 1, Αναγνωστόπουλος 18, Κατσουλάκος 11(2).

Πεντέλη – Αχαγιά 82 72-76

Δεκάλεπτα: 21-14, 43-33, 56-53, 72-76

Διαιτητές: Νάστος, Ρίζος, Λεβεντάκος

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Καρακατσάνης 4, Νάσης 7(1), Γιαννίκος 4(1), Γραμματικός 8(2), Χρυσός 5, Παπαπέτρου 17(2), Καστανιώτης 4, Τσιτσιγιάννης, Ψαρόπουλος 23(3).

Αχαγιά 82 (Μπερδέσης): Καφέζας 22(2), Κωτσαδάμ, Σέρμπος, Φραντζής 17(1), Οικονομόπουλος 13(1), Τάρναρης 2, Δάβανης 6(1), Λυμπέρης 3(1), Κατσόγιαννης 13(2).

Εθνικός Πειραιά – ΑΕ Ν. Κηφισιάς 68-59

Δεκάλεπτα: 15-15, 27-32, 41-41, 68-59

Διαιτητές: Φασόλης, Αργυρούδης, Χρηστίδης Ηλ.

Εθνικός (Καράμπελας): Βαϊδάκης 5, Γεωργιάδης 11(1), Μπασδέκης 25(4), Λιβανός, Καραφαντής 4, Βασιλακάκης, Καρυστινός 12(2), Καραδημητρίου, Παπουτσής 7(1), Ραπτόπουλος, Βακόνδιος, Κασιούμης 4.

Νέα Κηφισιά (Λαδικός): Ιωάννου 7(1), Μοσχοβίτης 7(1), Μακρυγιάννης 3(1), Στεργίου, Πετροδημόπουλος 6, Μανούσος 12, Χατζηνικόλας 19(3), Κουκάκης 2, Μοίρας, Μαλέλης, Μιχαλάκης 3, Γιακουμής.

Ένωση Ιλίου – Παπάγου 73-77 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 16-21, 40-37, 53-55, 66-66 (κ.α.), 73-77

Διαιτητές: Καραβίτης, Κούλης, Κοτσίρης

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας, Αγγελόπουλος): Γκαβανόπουλος 16(1), Μπέλλας Οδ. 3(1), Τσιουμπρής 6, Σπυρόπουλος 17(2), Γεροκώστας 6(1), Πανουσόπουλος Κ. 8, Δαρμής 3, Φουντάς 11(2), Πανουσόπουλος Θ. 3(1), Κοντούλης, Καλύβας, Περπαλάι.

Παπάγου (Κουρής): Κόης 23(2), Μαράκης 7, Τσούτσος 15(4), Καρούζος 23(3), Τρίχας 2, Δελίδης 2, Σολωμός Στ. 5, Παπαζήσης, Βούζας, Κασαπίδης, Σόφρωνας, Κώτσης. 

Βαθμολογία

1. Εθνικός Πειραιά 2

2. ΚΑΟ Κορίνθου 2

3. Παπάγου 2

4. Αχαγιά 82 2

5. Αργοναύτης Ραφήνας 2

6. ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια 1

7. Πεντέλη 1

8. Ένωση Ιλίου 1

9. ΝΕΟ Ληξουρίου 1

10. ΑΕ Ν. Κηφισιάς 1

11. Έσπερος Καλλιθέας 0

12. ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 0

13. Πανελευσινιακός 0

Επόμενη αγωνιστική (2η, 24/10)

ΑΕ Ν. Κηφισιάς – Πανελευσινιακός

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ – Εθνικός Πειραιά

Παπάγου – Έσπερος Καλλιθέας  

ΑΟ Αχαγιά 82 – Ένωση Ιλίου 

ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια – Πεντέλη 

ΚΑΟ Κορίνθου – Αργοναύτης Ραφήνας

Ρεπό: ΝΕΟ Ληξουρίου

2ος Όμιλος – 1η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Δούκας – ΚΑΟ Μελισσίων 77-80

ΟΦΗ – Ηλυσιακός 69-64

NE Mεγαρίδος – Πρωτέας Βούλας 63-50

Μανδραϊκός – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 63-73

Πανιώνιος – Κρόνος Αγ. Δημητρίου 68-59

Παλαιό Φάληρο – Αιγάλεω 59-72

Άρης Νίκαιας – ΑΟΚ Χανιά (27/10)

Αναλυτικά οι αγώνες 

Δούκας – ΚΑΟ Μελισσίων 77-80

Δεκάλεπτα: 19-21, 38-36, 57-59, 77-80

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος, Σιδέρης, Κονταράτος

Δούκας (Αγγέλου, Δανιήλ): Μαγουλάς, Λαγός 6, Γαρμπής 4(1), Αναστασόπουλος, Ντιαλλό 4, Κορκόντζελος 2, Μουλάς 2, Λάκκας 17, Σωτηράκης 17, Μιχαήλ 18(2), Ματζιώρης 7(1).

Μελίσσια (Δάγλας): Πρόφκα 5, Στεργίου 4, Μαλτέζος 8, Οικονομόπουλος 13(1), Δοξάκης 25(6), Πανέρης, Σεργιένκο 19, Μπακέας 3(1), Σπηλιόπουλος, Ρουμελιώτης, Δουρουντούς, Κοντός 3.

Παλαιό Φάληρο – Αιγάλεω 59-72

Δεκάλεπτα 14-20, 32-31, 38-50, 59-72

Διαιτητές: Κατραχούρας, Αναστασίου. Παπαδόπουλος Χρ.

Παλαιό Φάληρο (Παπαδάτος, Καμαριώτης): Λυτόπουλος, Σκόρδος 4, Αγγελόπουλος 13, Σταθόπουλος, Βλασσόπουλος, Ζώρζος 17(2), Καλιανιώτης 7, Μπολάτογλου 14(2), Μπόσκοβιτς, Χαρούνι 4, Ανδρεάτος, Παπαδάτος.

Αιγάλεω (Ζαβός, Στρατικόπουλος): Μόρφος 2, Παπαδόπουλος 11(1), Ντακούλιας 7, Λούκας 7(1), Καννάς 7, Καρασταμάτης 16(3), Μαχαίρας 8(1), Παπαδολιάς  9, Βλάχος 5(1).

ΟΦΗ – Ηλυσιακός 69-64

Δεκάλεπτα: 13-15, 30-31, 55-54, 69-64

Διαιτητές : Σκαλτσής, Κωνσταντινόπουλος, Ξυλάς

ΟΦΗ (Ράλλης, Καρλάφτης): Μποχωρίδης 21(4), Καψάλης, Τσερκιτζόγλου, Μηλαθιανάκης,Κοκοσάλης, Αγαπιάδης 7(2), Πρωτογεράκης 6, Καρλάφτης, Θεοδωρίδης 11(1), Μητρόπαππας 12, Πάλλης 12.

Ηλυσιακός (Λιτόπουλος, Καυκής): Γραμματίκας 6(1), Ιωάννου, Μπάζιος 5(1), Μπινιάκου, Καλλής 2, Παπάδης 10(3), Βούρτσης 6(2), Ιορδάνογλου 6, Υμερί 8, Κεφαλάς 14(3), Στασινόπουλος 7, Κοσσαράς.

Πανιώνιος – Κρόνος Αγ. Δημητρίου 68-59

Δεκάλεπτα: 15-11, 31-23, 48-40, 68-59

Διαιτητές: Ραχιώτης, Καρακωνσταντόπουλος, Κιουλάφας

Πανιώνιος (Μπιτζάνης): Βαλιώτης 10, Λάζαρης, Μίχαλος 5, Μπελίτσης 5, Κανελλόπουλος 3, Σκουλούδης, Λιαράκος, Σκαρμούτσος, Κολσούσογλου 5, Κυρίτσης 29, Ρουμελιώτης 11, Λυκογιάννης.

Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Δεγαΐτας): Γκάτζο 4, Δήμου 8, Νάτσο, Ξιούρας 6, Δέδες 7, Παναγής, Πιτούλης 10, Δρίβας 2, Βαρσαμούδης 12, Βαρνάβας 4, Ανδρακάκος, Τσάβος 6.

Μανδραϊκός – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 63-73

Δεκάλεπτα: 15-23, 37-43, 52-61, 63-73

Διαιτητές: Παπαφωτίου, Χρηστίδης Π., Αυγερινός

Μανδραϊκός (Σταθούλης): Σταματίου 16, Οικονομόπουλος 22(4), Τσάμης 2, Θανάσαινας, Κωστόπουλος 9(2), Κοψιάς 5(1), Λιούνης 4, Δομπρογιάννης 5(1), Τσιπίδης. 

ΕΦΑΟΖ (Μάνος, Ζωηρού): Μαυροειδάκος 6, Μπιλάλης 19(3), Βάρσος 16(1), Μαγκουνής 9, Κριζέας 3(1), Καλαϊτζάκης 1, Μέξης 9, Ανδρεόπουλος 4, Χατζής 6(1).

NE Mεγαρίδας – Πρωτέας Βούλας 63-50

Διαιτητές: Ζακεστίδης-Ουσταμπασίδης-Καλογριάς

Δεκάλεπτα: 24-15, 17-14, 11-14, 11-7

ΝΕΜ (Μάνταλος, Υφαντής): Παλαιοχωρίτης 2, Γκόντγουιν 2, Αγγελόπουλος 12, Γερομιχαλός 8 (1), Μπέμπης 3 (1), Νικολακόπουλος 5 (1), Τζάιδας, Γκουαλτιέρι, Χάσα 6, Γκάτζιας 13 (3), Καλλινικίδης 8, Εζόμο 4

Πρωτέας Βούλας (Τερζής-Σουλιώτης): Δενδρινός 10 (2), Τσακναρίδης, Κυρίλης 14 (3), Ματσάγγος 6 (1), Συγκούνας 2, Μόρφης 4, Γάργαλης 4, Σκορδάς 10, Βισνιέφσκι

Βαθμολογία

1. Αιγάλεω 2

2. NE Mεγαρίδος 2

3. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 2

4. Πανιώνιος 2

5. ΟΦΗ 2

6. ΚΑΟ Μελισσίων 2

7. Δούκας 1

8. Ηλυσιακός 1

9. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 1

10. Μανδραϊκός 1

11. Πρωτέας Βούλας 1

12. Παλαιό Φάληρο 1

13. ΑΟΚ Χανιά 0

14. Άρης Νικαίας 0

Επόμενη αγωνιστική (2η, 24/10)

ΑΟΚ Χανιά – Δούκας

Ηλυσιακός – Άρης Νικαίας

Πρωτέας Βούλας – ΟΦΗ

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΝΕ Μεγαρίδος

Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Μανδραϊκός

Αιγάλεω – Πανιώνιος

ΚΑΟ Μελισσίων – Π. Φάληρο

3ος Όμιλος – 1η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Ικαροι Τρικάλων-Πρωτέας Γρεβενών 75-63

Αίολος Τρικάλων Γόμφοι-ΑΓΣ Ιωαννίνων 64-48

Εσπερος Λαμίας-ΓΑΣ Μελίκης 86-63

Νίκη Βόλου-Δόξα Λευκάδας 64-54

ΣΚ Ιωάννινα-Τιτάνες Παλαμά 85-71

Ερμής Σχηματαρίου-Αναγέννηση Καρδίτσας 80-40

Ρεπό: Ολυμπιακός Βόλου                

Αναλυτικά οι αγώνες

Νίκη Βόλου-Δόξα Λευκάδας 64-54

Δεκάλεπτα: 11-15, 25-24, 36-38, 64-54

Διαιτητές: Θεοδώρου-Αγραφιώτης Ι.-Τζιοπάνος Γ.

Νίκη Βόλου (Μαύρος-Κοσμάτος): Βερτζάγιας 8, Σκουφεζής, Κουτίνας 18(2), Μπουσκολίτης 10(3), Καλλές 5,  Σαρημπαλίδης 7(1), Λόλας 3, Ξενιτίδης 13(3).

Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Σταματέλος 5(1), Αργυρός, Κοντούδης 4, Βαγενάς 10, Μούτσα 3(1), Κουρτίδης 19(1), Τζακόπουλος 6(1), Καραγιαννίδης 6, Λαζάρου 1.

Ερμής Σχηματαρίου-Αναγέννηση Καρδίτσας 80-40

Δεκάλεπτα: 21-12, 46-19, 66-28, 80-40

Διαιτητές: Ζιώγας-Τηγάνης-Τζίμης

Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Μπακέας 5(1), Δουρούκης 5, Ανδρέου, Ζαρμακούπης 30(1),  Χατζηγιαννάκης 8(2), Νερδίτης, Καλημέρης 8, Ζορμπάνος, Χάλιος, Καρακωνσταντάκης 6, Κυριακόπουλος 9(3), Δημητριάδης 7.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Σαβόγλου, Ψυχογιός 5(1), Πανταζής, Γεωργαντζάς 11, Αρκούδας, Παπαστολόπουλος, Μαραγκός, Κρεμμύδας 6, Αργύρης, Αντωνίου 3(1), Καλλιάρας 13, Οικονόμου 2. 

Αίολος Τρικάλων Γόμφοι-ΑΓΣ Ιωαννίνων 64-48

Δεκάλεπτα: 10-16, 30-27, 53-41, 64-48

Διαιτητές: Μαραμής-Χρυσάφης-Γεωργούλης

Αίολος Τρικάλων Γόμφοι (Φόρος): Ζώρζος, Τριανταφύλλου, Μόσιαλος 5(1), Παππάς 12(3), Χατζής, Τσιακάρας, Ιωάννου 14(1), Τσιγγενόπουλος, Κολότσιος, Ψύρρας 8(2), Θέος 20(3), Δέσπος 5.

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γιωτάκης, Νικολόπουλος 11(2), Γυφτάκης 8(1), Μπαζάκας, Κάννης 7(1), Βαγγέλης, Ιωαννίδης 3(1), Μάντζιος 12, Παππάς 2, Μητρόπουλος, Χρήστου, Ψάλτου 5.

Εσπερος Λαμίας-ΓΑΣ Μελίκης 86-63

Δεκάλεπτα: 22-18, 37-35, 65-46, 86-63

Διαιτητές: Ξέρας-Μπούγλος Π.-Μπούγλος Ι.

Εσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης Ι.-Τσουκαλαδέλης): Λάππας 2, Τσεσμετζίδης 2, Στεφάνου 6, Ρουμελιώτης 14 (2), Ευθυμίου 2, Φύκας 9 (1), Πάππος 19 (1), Τεπετίδης 13 (1), Νέστωρας 2, Παπαργυρόπουλος 12 (1), Μαγγελάκης, Αργύρης 5 (1).

ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Ντόβας, Μπαρζού 10, Μωϋσίδης 6 (2), Καλογεράτος 22 (3), Αμανατίδης, Κυριάκου 1, Τζιοβάρας 2, Μανούσος 19, Εσέρπογλου, Πεϊμανίδης 3, Αλευρίδης, Ρογγότης.

ΣΚ Ιωάννινα-Τιτάνες Παλαμά 85-71

Δεκάλεπτα: 24-20, 45-35, 60-44, 85-71

Διαιτητές: Κατωτικίδης-Δέλλας-Λυγούρας

ΣΚ Ιωάννινα (Παπαδόπουλος-Χαντέλης): Μουρατίδης 25(1), Τσατάλας 13(1), Κωνσταντινίδης 18, Ξιούρας 10, Καραμπίνης 9(1), Σπηλιόπουλος 7(1), Ζαμπέτης 2, Σταμίρης 1, Ρούζιος, Σφουγγάρης, Μπαρτζώκας. 

Τιτάνες Παλαμά (Χαντζιάρας): Καλτσούνας 1, Μάνος, Καραδήμας 9, Σφακιανός 1, Ξένος, Τσούμας 16, Μανδαλάκης 32(1), Μούμογλου 10(1), Αρχοντούλης, Βλάχος.

Ικαροι Τρικάλων-Πρωτέας Γρεβενών 75-63

Δεκάλεπτα: 13-11, 34-23, 54-46, 75-63

Διαιτητές: Τσιαπλής-Τσιρτσιμάλης-Παπαθανασίου Κ.

Ικαροι Τρικάλων (Γιασάρης): Τσιαβές 9, Παπαχρήστος 28(4), Κατσαρές 2, Παρδάκας 3, Μπουργάνος 13(1), Τριανταφύλλου 5(1), Κατσίμπας, Νταλός, Κοϊτσάνος, Αμβράζης 15.

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Τζιουβάρας, Γρίψιος 16(2), Κλωνάρας 7(2), Παλάσκας, Σβώλης, Παπαδόπουλος Ν. 10, Σιπιτάνος 20, Κωνσταντίνου, Μπόζιαρης 3(1), Μαλιούρας 7, Ασλανίδης, Κυρατζής.

Βαθμολογία

1. Ερμής Σχηματαρίου 2       

2. Εσπερος Λαμίας  2         

3. Αίολος Τρικάλων-Γόμφοι  2         

4. ΣΚ Ιωάννινα 2         

5. Ικαροι Τρικάλων  2         

6. Νίκη Βόλου 2         

7. Δόξα Λευκάδας 1         

8. Πρωτέας Γρεβενών  1         

9. Τιτάνες Παλαμά 1         

10. ΑΓΣ Ιωαννίνων  1

11. ΓΑΣ Μελίκης 1     

12. Αναγέννηση Καρδίτσας 1         

13. Ολυμπιακός Βόλου  0        

*Ο Ολυμπιακός Βόλου έκανε το ρεπό του

Επόμενη αγωνιστική (2η, 24/10)

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Ικαροι Τρικάλων

ΓΑΣ Μελίκης-Αίολος Τρικάλων-Γόμφοι

Δόξα Λευκάδας-Ολυμπιακός Βόλου

Τιτάνες Παλαμά-Νίκη Βόλου

Αναγέννηση Καρδίτσας-ΣΚ Ιωάννινα

Πρωτέας Γρεβενών-Ερμής Σχηματαρίου

Ρεπό: Εσπερος Λαμίας

4ος Όμιλος – 2η αγωνιστική

Αποτελέσματα

Αίας Ευόσμου-Λεύκιππος Ξάνθης 78-70

ΚΣ Γέφυρας-ΓΑΣ Κομοτηνή  69-52

Πανσερραϊκός-Ερμής Λαγκαδά 67-71

ΠΣ Ευκαρπίας-ΧΑΝΘ 79-60

ΑΟ Πολυγύρου-ΜΕΝΤ 58-53

Μακεδονικός-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 60-58

Ρεπό: ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς, ΚΑΟ Χαλκιδικής   

Αναλυτικά οι αγώνες

ΑΟ Πολυγύρου-ΜΕΝΤ 58-53

Δεκάλεπτα: 19-17, 33-23, 50-35, 58-53

Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Μελανίδης-Σαρακενίδης

ΑΟ Πολυγύρου (Τσούρμας-Καπλανίδης): Λεπτοκαρίδης 8(1), Κατηρτζίδης 3(1), Πιπιλιάρης 7, Χαλάτσης 8(1), Βαφειάδης 10(2), Κουτουξίδης 14(1), Καρασίμος, Σιόλογκας, Καντάρκος 8, Ντινάκης, Μπόλδογλου.

ΜΕΝΤ (Τζιβάνης-Γιοβάννης): Ζεϊμπέκης Α., Ζεϊμπέκης Σ., Ψευτογκάς 3(1), Μιχαηλίδης 11(1), Κατσαμούρης 4, Τριανταφύλλου, Τοπουζίδης 16(4), Στόλης 11, Πασχαλίδης 5, Κάσουρας 3, Σανγκαρέ, Νασιόπουλος. 

Μακεδονικός-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 60-58

Δεκάλεπτα: 16-10, 24-29, 49-44, 60-58

Διαιτητές: Σελεβός-Αγραφιώτης Γρ.-Αναστασιάδης

Μακεδονικός (Ντολόπουλος): Δημητριάδης 6, Αμπαράς 13(3), Ρόπουτης 12(4), Βαρδής, Γκύζης 2, Αζίζης 5(1), Φλιάτης Ι. 4, Φλιάτης Γ. 4, Γεωργάκης 14.

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (Χατζουλης): Γεωργίου 4, Ματενίδης 5(1), Πετράκης 22(5), Νότης 18, Καραγιώργος 5, Κουτσοκώστας, Παπασάβογλου, Κόνσουλας 4, Βαϊντερλής.

ΚΣ Γέφυρας-ΓΑΣ Κομοτηνή  69-52

Δεκάλεπτα: 20-12, 38-26, 55-42, 69-52

Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Ντόγκας-Τσαρδούλιας

ΚΣ Γέφυρας (Καραπιπερίδης): Κελεσίδης , Μπρόζος 9(1), Μπάρμπας, Σαββίδης 2,  Παπαδόπουλος, Ανδρέου 2, Χατζηκυριακίδης 19(2), Μπένας 13(2), Καλαϊτζίδης 8(2), Καλογιαννίδης 16, Στράτος, Ευσταθιάδης

ΓΑΣ Κομοτηνή (Φωτεινάκης): Μαλαμίδης, Κιατίπ, Κάφφκε 8(2), Μπορμπίδης, Ζεκιριέ 8(2), Κάλτσος, Γκιουζελίδης 4, Ναλμπάντης 5(1), Παπανδρεόπουλος 12(2), Μαλανδρής 13(2), Χαλήλ 2, Ρίννης.

Πανσερραϊκός-Ερμής Λαγκαδά 67-71

Δεκάλεπτα: 15-14, 37-28, 51-50, 67-71

Διαιτητές: Ντούρας-Παπαγεωργίου-Ζαχαριάδης

Πανσερραϊκός (Ποργιόπουλος): Στεφανίδης 20(3), Ντίνος 12(2), Δατσιάδης 11, Γεωργιανός 3, Χριστοδούλου 8, Κεραμάρης 1, Γκούτζιας 6, Ασημάκης 2, Μπίλιος 2, Γούνας, Κουμανιώτης.

Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μήνου 15(2), Καμπέρης, Μητρόπουλος 5(1), Πλιούκας 8, Χρυσόπουλος 15(2), Μπακάλης, Πεχλιβανίδης, Γκέλιος 2, Καμαριώτης 7, Ταουσάνης 10, Λογοθέτης 9.

Αίας Ευόσμου-Λεύκιππος Ξάνθης 78-70

Δεκάλεπτα: 20-20, 36-32, 57-50, 78-70

Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Παπαγερίδης-Χατζημπαλίδης

Αίας Ευόσμου (Κωστόπουλος): Σεκαδάκης 2, Κοτσάνος 13, Ματαλών 10(1), Γαλανίδης 15(3), Μάρουσιτς 7(1), Παναγιώτου, Μπαλτζόπουλος 3, Κιγμέτογλου 13, Κάτζος, Καλαμπάκας 15(1).

Λεύκιππος Ξάνθης (Λεμονίδης): Μαραβέγιας, Παλλάκης 6, Περρής 16(4), Τσιλόγλου, Μαυρογιάννης 11(2), Παϊτάρης, Μηντζαρίδης 8(1), Μανάκας 19, Παπαδήμας, Βοϊβατόπουλος 2, Χρήστου 8(2). 

ΠΣ Ευκαρπίας-ΧΑΝΘ 79-60

Δεκάλεπτα: 23-20, 42-31, 61-44, 79-60

Διαιτητές:  Πράττος-Βασιλόπουλος-Κολοκυθάς

ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου-Δαδάλας): Βογιατζής 6(2), Ζησόπουλος, Τουλούπης 10(1), Φόρογλου 11(3), Μελαδιανός 4, Βρεττάς 4, Χολέβας 17(1), Γκαβέζος 11(1), Ζαφειρούδης 3(1), Βουρτζούμης 5(1), Κρίτσικας 4, Χαρτόπουλος 4(1).

ΧΑΝΘ (Κεραμεύς-Κοκκινόπουλος): Σαρρής, Μαργαριτόπουλος 17(3), Απαζίδης 7, Αλτίνης 5(1), Κυλαντωνίδης Π. 9(1), Ζιάκας 3(1), Συμεωνίδης 2, Δημητρίου 12(2), Ρουκουνάκης, Ιωαννίδης 3, Τσιριλάκης 2, Ιωάννου.

Βαθμολογία

1. Αίας Ευόσμου    4         

2. ΚΣ Γέφυρας 4         

3. Μακεδονικός  4         

4. Μαχητές Πειραματικό Πεύκων  3         

5. ΜΕΝΤ  3         

6. ΑΟ Πολυγύρου   3         

7. Ερμής Λαγκαδά  3          

8. ΧΑΝΘ  3     

9. ΠΣ Ευκαρπίας  2         

10. Πανσερραϊκός  2         

11. ΓΑΣ Κομοτηνή  2         

12. Λεύκιππος Ξάνθης  1         

13. ΚΑΟ Χαλκιδικής  1         

14. ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 1         

* ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς, ΚΑΟ Χαλκιδικής, ΠΣ Ευκαρπίας και Λεύκιππος Ξάνθης έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Επόμενη αγωνιστική (3η, 24/10)

Λεύκιππος Ξάνθης-ΚΣ Γέφυρας

ΓΑΣ Κομοτηνή-Πανσερραϊκός

Ερμής Λαγκαδά-ΠΣ Ευκαρπίας

ΧΑΝΘ-ΚΑΟ Χαλκιδικής

ΜΕΝΤ- Μακεδονικός

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς

Ρεπό:   ΑΟ Πολυγύρου, Αίας Ευόσμου

Περισσότερα σε λίγο…