Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

B’ Εθνική: Τα αποτελέσματα του 4ου Ομίλου

Το τζάμπολ της Β’ Εθνικής Ανδρών έγινε σήμερα με της αναμετρήσεις της 1ης αγωνιστικής του 4ου Ομίλου.


Τα αποτελέσματα
ΓΑΣ Κομοτηνή-Αίας Ευόσμου 57-95
Ερμής Λαγκαδά-ΚΣ Γέφυρας 59-72
ΧΑΝΘ-Πανσερραϊκός 62-54
ΜΕΝΤ-ΚΑΟ Χαλκιδικής 74-66
Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-ΑΟ Πολυγύρου 61-54
ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς-Μακεδονικός 63-80
Ρεπό: ΠΣ Ευκαρπίας, Λεύκιππος Ξάνθης

Οι αγώνες αναλυτικά
Ερμής Λαγκαδά-ΚΣ Γέφυρας 59-72
Διαιτητές:
Τσιρτσιμάλης-Κοϊμτζόγλου-Αναστασιάδης
Δεκάλεπτα: 19-18, 27-29, 46-51, 59-72
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μήνου 6(1), Κυρούδης, Καμπέρης, Τσακάλης, Πλιούκας 7, Χρυσόπουλος 23(3), Φυλάκης, Πεχλιβανίδης, Γκέλιος 4, Καμαριώτης 11, Ταουσάνης 2, Λογοθέτης 6
ΚΣ Γέφυρας (Καραπιπερίδης): Κελεσίδης 1, Μπρόζος 17(2), Μπάρμπας, Σαββίδης, Παπαδόπουλος, Ανδρέου 2, Χατζηκυριακίδης 18(3), Μπένας 11(2), Καλαϊτζίδης 4, Παπασχάλης, Καλογιαννίδης 19, Σαμανδαράς

ΧΑΝΘ-Πανσερραϊκός 62-54
Διαιτητές:
Ευφραιμίδης-Ελευθεριάδης-Χρυσάφης
Δεκάλεπτα: 14-18, 29-31, 48-41, 62-54
ΧΑΝΘ (Κεραμεύς-Κοκκινόπουλος): Μαργαριτόπουλος 4(1), Απαζίδης 4, Αλτίνης 8, Κυλαντωνίδης Π. 10(2), Ζιάκας 19(2), Συμεωνίδης 7, Δημητρίου 10, Ρουκουνάκης, Ιωαννίδης, Τσιριλάκης, Χιτικούδης, Ιωάννου
Πανσερραϊκός (Ποργιόπουλος): Στεφανίδης 19(3), Ντίνος 4, Δατσιάδης 5, Γεωργιανός 8(2), Χριστοδούλου 6, Δημητρακάς 5(1), Κεραμάρης 2, Γκούτζιας, Ασημάκης 1, Μπίλιος 4, Γούνας, Κουμανιώτης

ΜΕΝΤ-ΚΑΟ Χαλκιδικής 74-66
Διαιτητές:
Ντούρας-Παπαγερίδης-Χατζηχαρίσης
Δεκάλεπτα: 24-19, 42-29, 60-50, 74-66
ΜΕΝΤ (Τζιβάνης-Γιοβάννης): Ζεϊμπέκης Α. 3(1), Ζεϊμπέκης Σ. 3(1), Ψευτογκάς 9(3), Ζωγράφος, Μιχαηλίδης 21(5), Κατσαμούρης 8(2), Τριανταφύλλου, Στόλης 21, Πασχαλίδης 4, Κάσουρας 5, Σανγκαρέ
ΚΑΟ Χαλκιδικής (Παναγιωτόπουλος-Βέτσος): Βαζούκης, Λάσκαρης, Παναγιωτόπουλος, Ράντονιτς 11(1), Φιλοξενίδης 17(2), Καραφεύγας, Δεληγιώργης 4, Νταρατάνας, Γκατζιούρας 15(1), Τύπος 2, Δήμου 5, Ντούνι 12

ΓΑΣ Κομοτηνή-Αίας Ευόσμου 57-95
Διαιτητές:
Ξενικάκης-Παπαγεωργίου-Λαδάς
Δεκάλεπτα: 21-21, 30-51, 52-73, 57-95
ΓΑΣ Κομοτηνή (Φωτεινάκης): Κάφκε 3(1), Κιατίν, Παπανδρεόπουλος 23(1), Ζεκεριέ 7(1), Κάλτσος 2, Ναλμπάντης 5(1), Γκιουζελίδης 8, Χαλήλ 9, Ρίννης
Αίας Ευόσμου (Κωστόπουλος): Αναστασόπουλος, Σεκαδάκης 7, Κοτσάνος 7, Ματαλών 14, Γαλανίδης 18(3), Μάρουσιτς 6, Παναγιώτου, Μπαλτζόπουλος 6, Κιγμέτογλου 17, Κάτζος 5(1), Καλαμπάκας 15

ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς-Μακεδονικός 63-80
Διαιτητές:
Θεοδώρου-Μπακάλης-Σαρακενίδης
Δεκάλεπτα: 20-23, 35-46, 49-64, 63-80
ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς (Πετρόπουλος): Φλιώνης 1, Βαρύτης 15(5), Κυφωνίδης 13, Παπαδόπουλος 7(1), Βάνης 9(1), Σαμαράς 8(2), Ντίαθ 10
Μακεδονικός (Ντολόπουλος): Δημητριάδης, Αμπαράς 20(4), Ρόπουτης 7(1), Βαρδής, Γκύζης 8(2), Αζίζης 16(4), Φωτιάδης, Κομμάτας, Φλιάτης Ι. 11(3), Φλιάτης Γ. 7, Γεωργάκης 11, Εμμανουηλίδης

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-ΑΟ Πολυγύρου 61-54
Δεκάλεπτα: 23-11, 28-25, 49-48, 61-54
Διαιτητές: Γερακίνης-Γεωργούλης-Δέλλας
Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (Χατζουλης): Γεωργίου 18(2), Ματενίδης 10(2), Πετράκης 5(1), Νότης 14(2), Καραγιώργος 3(1), Κουτσοκώστας 7, Παπασάβογλου, Κόνσουλας Μπάδης 2, Βαϊντερλής 2
ΑΟ Πολυγύρου (Τσούρμας): Λεπτοκαρίδης 5(1), Πιπιλιάρης, Χαλάτσης 17(1), Βαφειάδης 2, Κουτουξίδης 19(1), Καρασίμος 3(1), Σιόλογκας 1 Καντάρκος 7, Ντινάκης

H βαθμολογία
1.Αίας Ευόσμου 1-0
2.Μακεδονικός 1-0
3.ΚΣ Γέφυρας 1-0
4.ΜΕΝΤ 1-0
5.ΧΑΝΘ 1-0
6.Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 1-0
7.ΑΟ Πολυγύρου 0-1
8.ΚΑΟ Χαλκιδικής 0-1
9.Πανσερραϊκός 0-1
10.Ερμής Λαγκαδά 0-1
11.ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς 0-1
12.ΓΑΣ Κομοτηνή 0-1
13.Λεύκιππος Ξάνθης –
14.ΠΣ Ευκαρπίας –
*ΠΣ Ευκαρπίας και Λεύκιππος Ξάνθης έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (2η, 17/10)
Αίας Ευόσμου-Λεύκιππος Ξάνθης
ΚΣ Γέφυρας-ΓΑΣ Κομοτηνή
Πανσερραϊκός-Ερμής Λαγκαδά
ΠΣ Ευκαρπίας-ΧΑΝΘ
ΑΟ Πολυγύρου-ΜΕΝΤ
Μακεδονικός-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων
Ρεπό: ΑΟ Αρετσού Καλαμαριάς, ΚΑΟ Χαλκιδικής