Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Κύπελλο Γυναικών: Α’ Φάση, 1η Αγωνιστική

Με εννέα αναμετρήσεις συνεχίστηκε σήμερα η 1η Αγωνιστική της Α’ Φάσης του Κυπέλλου Γυναικών:

Αποτελέσματα

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Ηλιούπολη 51-45
ΓΣ Λασσάνης-Ηρακλής 57-50
Άρις Καλαμάτας-ΑΟ Άργους Οι Δαναοί 45-63
Πρωτέας Β.-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 87-57
Άρης-Ολύμπια ΓΣ Λάρισας 68-47
Ιερισσός 99-Παναθλητικός 33-106
ΜΕΝΤ-ΑΚ Καβάλας Οι Πάνθηρες 37-58
Αγ. Παρασκευή-ΚΑΟ Μελισσίων 60-54
ΑΕΚ Περιστερίου-Αθηναϊκός 39-50

Αναλυτικά οι αγώνες

Πρωτέας Β.-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 87-57
Διαιτητές: Χρηστίδης Π.-Τζίμης-Σιδέρης
Δεκάλεπτα: 29-9, 49-27, 71-44, 87-57
Πρωτέας Βούλας (Μίχα): Χατζηβασιλείου 7(1), Ξενιτοπούλου 2, Σπαθάρου 20(6), Ζουρνή 13, Σακελλαρίου Ο. 7, Χατζηγιακουμή 21(5), Αναστασοπούλου Μ. 12, Χατζηδάκη, Σκουμπάκη 3, Σακελλαρίου Ν., Πεδρικάρη Δ. 2.
ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Σκαρλάτος): Δερμιτζάκη 10(2), Τσάτση, Αντωνιάδου 14, Χόνι 11, Νιτσόγλου, Στεριοπούλου 10(1), Ψαρρού, Παπαγεωργίου 2, Καλαϊτζιδάκη 3(1), Πιάτσιατζη, Μάνου 7(1), Φλώρου.

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-Ηλιούπολη 51-45
Διαιτητές: Ραχιώτης-Τσαχάκης-Κούλης Κ.
Δεκάλεπτα: 10-11, 18-22, 39-35, 51-45
Κρόνος Αγ. Δημ.(Νικολαϊδου): Κουλούρη, Στεφανίδου 8(2), Γιαμπάνη 13, Πολιτοπούλου 5(1), Καλομιτσίνη 6, Τσάμη 13, Γρηγοροπούλου, Μπλιθικιώτη 4, Γεωργακοπούλου 2.
ΓΣ Ηλιούπολης (Φέξης): Κάραλη 6, Ζαροκώστα, Θεοδώρου 2, Πρίφτη 8, Τσαγκαροπούλου 2, Σλούκα 12(2), Νικολαϊδου 2, Λιγνού, Γκουζέλου, Διαμαντοπούλου 3(1), Αλεξιά 10.

Άρις Καλαμάτας-ΑΟ Άργους Οι Δαναοί 45-63
Διαιτητές: Λογοθέτης-Ελ Ανύ-Τσακιράκη
Δεκάλεπτα: 16-18, 23-33, 29-55, 45-63
Αρις Καλαμάτας (Μπακογιάννης): Καραμάνου 6(1), Παπαδημητρίου 6, Γκατζιώλη 8, Αντωνοπούλου, Κυριακοπούλου 2, Ευτυχιάκου 5(1), Μπούζα, Χονδρουδάκη 3, Χρονοπούλου 2, Παπαδοπούλου 10, Φραγγέα 2, Αντωνοπούλου 1.
Οι Δαναοί ΑΟ Αργους (Δημοπούλου): Χρυσοστομίδου 11(1), Δανούση 12, Μπάλλα 9, Μπούνου, Στρατή, Κεχαγιά 12, Μπακάλη 12, Γιαγκιόζη, Παπαμάρκου 7.

Άρης-Ολύμπια ΓΣ Λάρισας 68-47
Διαιτητές: Μελανίδης-Χατζηχαρίσης-Χατζηκώστας
Δεκάλεπτα: 10-10, 29-27, 58-32, 68-47
Αρης (Συρόπουλος): Ατζέμη 4, Παρακεντέ, Κυρπιζλίδου 2, Τζημορώτα 15(3), Τσιαρσιώτη 6(2), Τσαμπούρη 12(2), Κουμαντσιώτου 8, Παπαιωάννου 2, Παπαχρήστου 2, Εφραιμίδου, Μιχαηλίδου 15(1), Βλάχου 2.
Ολύμπια Λάρισας (Λόφτι): Σολωμού 2, Τσεμπελίκου, Χριστοφοράκη 3(1), Καρτσαμάρη 14, Λιάσκου 2, Μιχαηλίδου 3, Πατούνη 4, Κουτσουνούρη 10, Κολλιαδήμα, Παπαδοπούλου 5(1), Καλακώνα Β., Καλακώνα Μ. 4.

Λασσάνης-Ηρακλής 57-50
Διαιτητές: Χρυσάφης-Χατζημπαλίδης-Τοπαλίδης
Δεκάλεπτα: 17-13, 39-14, 46-28, 57-50
Λασσάνης (Βλάχος): Μανωλοπούλου 2, Κυριατζίδου 7(1), Κοτζαϊτση 11(1), Αβρακίδου 3, Μεντεσίδου 8, Χωλοπούλου 13, Φλιούκα 6, Κρανιώτη 7.
Ηρακλής (Αστεριάδης): Πετρίδου 6(1), Παπά 9(1), Γιαννούδη 5, Παπαροϊδάμη 6, Δεληγιάννη, Ουζούνη 5, Λογδανίδου 5, Μελενικιώτου 4, Αναγνωστοπούλου 10(2), Νικοδήμου.

Ιερισσός 99-Παναθλητικός 33-106
Διαιτητές: Παπανικολάου-Κατωτικίδης-Λυγούρας
Δεκάλεπτα: 14-31, 17-52, 19-81, 33-106
Ιερισσός (Κούλιας): Παναγωτίδου 2, Βελέντζα 2, Ισάκις 3(1), Τζέλιου 4, Σουλτάνη, Αργάλειου 2, Γκατζιώνη 5, Λεμπίδα 9, Καμπάνη 4, Τσουκαλά, Σπίνερ, Φουντούκη 2.
Παναθλητικός (Διαβολεμένου): Σαράντη 12, Τζήμου 6, Βαντσιούρη 13(1), Μπαξεβάνου 16, Καραμπατζάκη 17, Τράντα 17(1), Στάμπη 14, Αντωνίου 11(1).

ΜΕΝΤ-Πάνθηρες Καβάλας 37-58
Διαιτητές: Ελευθεριάδης-Λαδάς-Νέδογλου
Δεκάλεπτα: 11-13, 20-26, 29-43, 37-58
ΜΕΝΤ (Τζιότζιος): Κογκαλίδου, Θεοδοσίου, Θώμογλου 1, Φειδά 2, Τόσκα 7, Καζαντζή 12(2), Μπάμπικερ 5, Σιδηροπούλου 3, Γραμματικοπούλου, Μπαρμπαλιού 2, Παυλάκη 5(1).
Πάνθηρες Καβάλας (Καρατσοπάνης): Ιωακειμίδου, Φραγκάκη 8, Κεσεσίδου 10(2), Τζιαμπάζη 3(1), Μουταφίδου, Απούλτση, Γιαχολάρι 7, Κελεμένη 15(1), Δημητρακούδη 2, Σπανίδου 2, Παναγιωτίδου 2, Τουρετζόγλου 9.

Αγία Παρασκευή – Μελίσσια 60-54
Διαιτητές: Χρηστίδης Η.-Παπαδόπουλος Χ.-Αντωνιάδης
Δεκάλεπτα:17-17, 33-29, 48-37, 60-54
Αγία Παρασκευή (Τασιόπουλος): Πανέλη 2, Στούπα 12(2), Χατήρα 2, Τσιαδή 7(1), Ακρίβου 8, Ευαγγελάτου 9(3), Τριανταφύλλου 5, Σακουλάκη 3(1), Καράμπελα 3(1), Γρίσπου 9(2).
Μελίσσια (Καλογερόπουλος): Παναγιωτίδη 4, Βόσσου, Ανδρικοπούλου 6, Πατέρα  8, Καραχάλιου 1, Κοιλαρίδη 9(3), Τάρλα 9(1), Χιώτη 15, Βελέντζα, Τριανταφύλλη 2, Τίγκα, Παρθενίου.

ΑΕΚ Περιστερίου-Αθηναϊκός 39-50
Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος Ρ.-Γρίβα-Ουσταμπασίδης
Δεκάλεπτα: 15-19, 29-28, 39-43, 39-50
ΑΕΚ Περιστερίου (Αντωνόπουλος): Μαλαπάνη 3(1), Βασιλάκη 3(1), Ράπτη 2, Γαβαλά 7(2), Νάου, Κυριμάκη-Λαδιανού, Γιακάλου 3, Μωραϊτη 1, Κατσιμάρδου 9, Τσίβα 7, Γκόγκου 4.
Αθηναϊκός (Κοσμίδης): Σέχου, Χελιώτη 22, Μπέκιου, Κουτσιρίμπα, Γερόντη 2, Τζέμη 2, Κοίλια 7(1), Σκάρλη, Τραγουστή 6(2), Τσίκα 7(2), Γοργογιάννη 4.

Α’ Φάση, 2η Αγωνιστική – Κυριακή 03/10/2021

Όμιλος Νότου

13. ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΓΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ

14. ΑΟ ΑΡΓΟΥΣ ΟΙ ΔΑΝΑΟΙ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ

15. ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΑΕΟ ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ

2η Αγωνιστική – Κυριακή 03/10/2021

Όμιλος Βορρά

16. ΑΚ ΚΑΒΑΛΑΣ ΟΙ ΠΑΝΘΗΡΕΣ – ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

17. ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΑΕ ΣΥΚΕΩΝ – ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ

18. ΑΜΣ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Ν. ΡΥΣΙΟΥ – ΓΣΚ ΛΑΣΣΑΝΗΣ