Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Πανελλήνιο Εφήβων (Β’ Φάση): Τα αποτελέσματα του Α’ Ομίλου (19/8)

Στη δεύτερη αγωνιστική του Α’ Ομίλου, για τη Β’ Φάση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Εφήβων που διεξάγεται στη Νεάπολης της Θεσσαλονίκης, ο Λεύκιππος Ξάνθης επιβλήθηκε με 70-49 του ΣΚ Ιωάννινα, ενώ στο δεύτερο παιχνίδι οι Διόσκουροι Κοζάνης κέρδισαν με 67-57 τον Βατανιακό Σάρισα. Οι αγώνες αναλυτικά:

ΑΟ Λεύκιππος Ξάνθης-ΣΚ Ιωάννινα 70-49
Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ.-Καντερές
Δεκάλεπτα: 23-8, 42-22, 56-34, 70-49
ΑΟ Λεύκιππος Ξάνθης (Μαγιάννης): Μακαρατζής 25 (7), Δεληγιάννης 4, Πεχλιβανίδης 2, Βασαλάκης 7 (1), Αλεμάρ 3 (1), Σαββίδης 26 (2), Κοπτόπουλος, Βάμπουλας, Τσιρχόγλου, Ιωαννίδης, Καλέντζη, Μουγρόπουλος 3.
ΣΚ Ιωάννινα (Κρικώνης): Αθανασόπουλος, Μαγκλάρας, Γκλίβανος 4, Κυράνας 19 (3), Κωτσόβολος, Μπαρτζώκας 10, Χαντζάρας 2, Ζάψας 14, Παδιός, Μαρτζούκος, Μπαλτογιάννης, Χήτας.

ΑΕΚ Βατανιακός Σάρισα-ΑΣ Διόσκουροι Κοζάνης 57-67
Διαιτητές: Σελεβός-Τσάνταλη
Δεκάλεπτα: 14-11, 28-32, 42-51, 57-67
ΑΕΚ Βατανιακός Σάρισα (Χοτοκουρίδης): Μαρμαρίδης 4, Γαζέτης 1, Μέλιος, Χασιώτης 3 (1), Γιαμούζης 20 (2), Αμανατίδης 20 (1), Μπιτόπουλος 2, Νικολί, Τσέλιος, Ρουκάς 6, Δημάκης, Πούρικας 1.
ΑΣ Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Τσιμπέρης 4, Μπιμπίρης, Τασόπουλος, Καραλιβανός 22 (3), Παπαγιάννης, Βούρκας 7, Βασιλόπουλος 9 (3), Βασιλειάδης 2, Βατζήκας, Αγορίτσας 14 (1), Βελώνης, Γκλιάνας 9.

Το πανόραμα των αγώνων

18/08/21

ΣΚ ΙΩΑΝΝΙΝΑ – ΑΕΚ ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΥ ΣΑΡ. 64-62(56-56)
ΑΚ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – ΑΟ ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝ. 61-76

ΡΕΠΟ ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ.

19/08/21

ΑΟ ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝ. – ΣΚ ΙΩΑΝΝΙΝΑ 70-49
ΑΕΚ ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΥ ΣΑΡ-ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ Κ. 57-67

ΡΕΠΟ ΑΚ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

Η βαθμολογία

ΑΟ Λεύκιππος Ξάνθης 4
ΣΚ Ιωάννινα 3
ΑΣ Διόσκουροι Κοζάνης 2
ΑΕΚ Βατανιακού Σάρισα 2
ΑΚ Καρδίτσας 1

*ΑΣ Διόσκουροι Κοζάνης και ΑΚ Καρδίτσας έκαναν το ρεπό τους.

20/08/21

18.30 ΑΚ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ.
21:00 ΑΕΚ ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΥ ΣΑΡ.-ΑΟ ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ Ξ.

ΡΕΠΟ ΣΚ ΙΩΑΝΝΙΝΑ

21/08/21

16.00 ΑΚ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – ΑΕΚ ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΥ ΣΑΡ.
18:30 ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ ΚΟΖ.-ΣΚ ΙΩΑΝΝΙΝΑ

ΡΕΠΟ ΑΟ ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝ.

22/08/21

15.00 ΣΚ ΙΩΑΝΝΙΝΑ – ΑΚ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ
17:30 ΑΟ ΛΕΥΚΙΠΠΟΣ ΞΑΝ. – ΑΣ ΔΙΟΣΚΟΥΡΟΙ Κ.

ΡΕΠΟ ΑΕΚ ΒΑΤΑΝΙΑΚΟΥ ΣΑΡ.