Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Πανελλήνιο Κορασίδων: Β΄ Φάση, Α΄ Ομιλος (19/7)

Σπάρτακος Λάρισας και Απόλλωνας Πτολεμαΐδας συνέχισαν με νίκες κατά την τρίτη μέρα για τον Α’ Ομίλο της Β΄ Φάσης του Πανελληνίου Κορασίδων. Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Σπάρτακος Λάρισας-Ιερισσός 75-31

Διαιτητές: Αγραφιώτης Β., Κούρογλου

Δεκάλεπτα: 22-7, 44-9, 66-16, 75-31

Σπάρτακος Λάρισας (Φλώρος): Μπασδέκη 5(1), Νταϊάκη 9, Καραγιάννη 6, Παπατριανταφύλλου 6(2), Αγριόγηδου 10, Γουλούλη 4, Καλέτσιου 17, Ευαγγελουπούλου 2, Δημητριάδη 2, Κωτούλα 4, Αναστασιάδη 7.

Ιερισσός (Κούλλιας): Παναγιωτίδου 2, Γκιούρα 2, Βελέντζα 4, Μιλκούλη, Γεράκη, Αργαλειού 2, Γκατζιώνη 15, Καμπάνη 2, Σπίνερ, Τσουκαλά 4.

Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης-Απόλλων Πτολεμαΐδας 39-67

Διαιτητές: Αθανασιάδης Αθ., Κλεπουσνιώτου

Δεκάλεπτα: 17-21, 24-42, 36-59, 39-67

Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης (Ξανθίδης): Χόνδρου Ε. 6(2), Χόνδρου Δ. 4, Χιδεκίδου, Τσελιπιώτη 6, Χόνδρου Α. 15(3), Οζέν 6, Βραχιόλογλου, Αγγελίδη 2, Πατσαλή.

Απόλλων Πτολεμαΐδας (Παπαδημητρίου, Κρανιωτάκη): Χωλοπούλου 19(1), Δίπλαρη 11(1), Καρακατσάνη 2, Αμανατίδου Α. 6, Κούκη, Σαρβάνη 3, Τσιτσίκα, Ζησοπούλου 5(1), Βλαδίκα 11(3), Αμανατίδου Ε., Παπαδοπούλου 4. 

Το πανόραμα των προκριματικών για το Πανελλήνιο Κορασίδων

Α΄ Όμιλος / Θεσσαλονίκη-Επταπύργιο

17/07/21

Σπάρτακος Λάρισας-Πιερικός Αρχέλαος  62-57

Ιερισσός-Απόλλων Πτολεμαΐδας 43-87

Ρεπό: Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης

18/07/21

Απόλλων Πτολεμαΐδας-Σπάρτακος Λάρισας 69-51

Πιερικός Αρχέλαος-Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης 48-55

Ρεπό: Ιερισσός

19/07/21

Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης-Απόλλων Πτολεμαΐδας 39-67

Σπάρτακος Λάρισας-Ιερισσός  75-31

Ρεπό: Πιερικός Αρχέλαος

Βαθμολογία

1. Απόλλων Πτολεμαΐδας  6

2. Σπάρτακος Λάρισας 5

3. Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης 3

4. Πιερικός Αρχέλαος 2

5. Ιερισσός  2

*Πιερικός Αρχέλαος, Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης και Ιερισσός έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

20/07/21

17.00 Ιερισσός-Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης

19.30 Απόλλων Πτολεμαΐδας-Πιερικός Αρχέλαος

Ρεπό: Σπάρτακος Λάρισας

21/07/21

16.00 Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης-Σπάρτακος Λάρισας

18.30 Πιερικός Αρχέλαος-Ιερισσός

Ρεπό: Απόλλων Πτολεμαΐδας