Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Πανελλήνιο Κορασίδων: Β΄ Φάση, Α΄ Όμιλος (18/7)

Απόλλων Πτολεμαΐδας και Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης επικράτησαν κατά τη δεύτερη μέρα του Α’ Ομίλου της Β΄ Φάσης του Πανελληνίου Κορασίδων. Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων:

Απόλλων Πτολεμαΐδας-Σπάρτακος Λάρισας 69-51

Διαιτητές: Δικταπανίδης, Κωνσταντινέλης

Δεκάλεπτα: 24-14, 40-27, 54-35, 69-51

Απόλλων Πτολεμαΐδας (Παπαδημητρίου, Κρανιωτάκη): Χωλοπούλου 9(1), Δίπλαρη 14(2), Καρακατσάνη, Αμανατίδου Α. 16(1), Κούκη, Σαρβάνη 16, Τσιτσίκα, Ζησοπούλου 6, Βλαδίκα 5, Αμανατίδου Ε., Παπαδοπούλου 3.

Σπάρτακος Λάρισας (Φλώρος): Μπασδέκη, Νταϊάκη 20 (1), Καραγιάννη 4, Παπατριανταφύλλου, Αγριογήδου 5, Γουγούλη, Καλέτσιου 4, Ευαγγελοπούλου 13(4), Δημητριάδου, Κωτούλα 4, Αναστασιάδη 1.

Πιερικός Αρχέλαος-Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης  48-55

Διαιτητές: Καραβάς, Κούρογλου

Δεκάλεπτα: 6-18, 23-29, 38-38, 48-55

Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Γεωργιάδου, Γελαστοπούλου 6, Μάντζου 16, Ζαμάνη 10, Παναγιωτοπούλου, Κιολέογλου 2, Στράτου 2, Κόκκαλη, Σφήκα 2, Γιβανοπούλου, Σισμανίδου 6, Αλμπάνη 4.

Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης (Ξανθίδης): Χόνδρου Ε. 11(1), Χόνδρου Δ. 4, Χιδεκίδου, Τσελιπιώτη 13, Χόνδρου Α. 16(2), Οζέν 5, Βραχιόλογλου 2, Αγγελίδη, Πατσαλή 4.

Το πανόραμα των προκριματικών για το Πανελλήνιο Κορασίδων

Α΄ Όμιλος / Θεσσαλονίκη-Επταπύργιο

17/07/21

Σπάρτακος Λάρισας-Πιερικός Αρχέλαος  62-57

Ιερισσός-Απόλλων Πτολεμαΐδας 43-87

Ρεπό: Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης

18/07/21

Απόλλων Πτολεμαΐδας-Σπάρτακος Λάρισας 69-51

Πιερικός Αρχέλαος-Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης 48-55

Ρεπό: Ιερισσός

Βαθμολογία

1. Απόλλων Πτολεμαΐδας  4

2. Σπάρτακος Λάρισας 3

3. Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης 2

4. Πιερικός Αρχέλαος 2

5. Ιερισσός  1

*Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης και Ιερισσός έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

19/07/21

17.00 Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης-Απόλλων Πτολεμαΐδας

19.30 Σπάρτακος Λάρισας-Ιερισσός

Ρεπό: Πιερικός Αρχέλαος

20/07/21

17.00 Ιερισσός-Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης

19.30 Απόλλων Πτολεμαΐδας-Πιερικός Αρχέλαος

Ρεπό: Σπάρτακος Λάρισας

21/07/21

16.00 Ολυμπιάδα Αλεξανδρούπολης-Σπάρτακος Λάρισας

18.30 Πιερικός Αρχέλαος-Ιερισσός

Ρεπό: Απόλλων Πτολεμαΐδας