Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: 3η Αγωνιστική – Αποτελέσματα

1ος Όμιλος
ΑΟ Άργους Οι Δαναοί-Θησέας Παναγιούδας 35-49
Οίαξ Ναυπλίου-Ατρόμητος Πειραιά 64-52
Άμιλλα 2000-Εύνικος 40-67
Ηλιούπολη-Άρις Καλαμάτας 77-62
Φοίνικας Πειραιά-Αιγέας Χίου 81-54

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Οι Δαναοί ΑΟ Αργους – Θησέας Παναγιούδας 35-49
Διαιτητές: Περδετζόγλου – Μπαράκου
Δεκάλεπτα: 17-09, 23-25, 27-35, 35-49
Δαναοί Αργους (Κτενά): Αλμπέρτου, Δόση, Γιαννακούλη 9, Αρβανίτη Γ. 9(1), Τσαϊλακοπούλου, Ντάρλα 3, Καπετάνιου, Λύκου, Δημοπούλου 4, Παναγιωτοπούλου 3, Μάρα 2, Αρβανίτη Μ. 5
Θησέας Παναγιούδας (Αλμπάνης): Κριτσέπη, Τζήμου, Χρυσοστομίδου 24(2), Κατσούρη Ι., Κατσούρη Μ., Παυλή 2, Αλασχκάρ, Δήμου 5, Κούση 10(2), Καρακλά 2, Τσιμούρτου, Ταμπάκου 6.

Αμιλλα Τρίπολης –Εύνικος 40-67
Διαιτητές: 12-19, 15-32, 26-52, 40-67
Αμιλλα Τρίπολης (Τσουκαλάς, Χρονόπουλος): Μπαρμπαγιάννη, Μανιατά 11(1), Σαραντοπούλου, Χασαπίδου, Κουφογιάννη  13, Μονογιού  7, Τζανή 4, Μαγκλαρη 1, Τρυφωνιδη 4, Παναγιωτοπούλου, Παπουτσή.
Εύνικος (Βελτσίστας): Τσίπρα 4, Εμμανουηλίδου, Ράδη 3(1) , Καίσαρη 15(3), Κουτσοδήμου 2, Θωμαϊδου 2, Ισκιόγλου  10(2), Δρακοπούλου, Μέτσο 2, Παπαδοπούλου 5(1), Βούλγαρη 14, Αγγελοπούλου 10.

Φοίνικας Πειραιά  – Αιγέας Χίου 81-54
Διαιτητές: Μαρουδιάς,Τσαταλιού
Δεκάλεπτα: 23-16, 45-28, 69-42, 81-54
Φοίνικας Πειραιά (Αράπης, Τιόπουλος) Μαγγίνα 12, Οικονόμου 2, Ευμορφοπούλου 6, Βράκα 15(3), Στεφάτου 10 (2), Καψοκόλη 17, Οικονομόπουλου 2, Ιωαννιδου 11 (1), Ξανθοπούλου 4, Δράκου 2.
Αιγέας Χίου (Γιασεμής, Γαλατούλας): Κότσια 6(1),Γιαμαλίδου 3, Ατσαβέ, Κοματσιούλη 12(3), Λοΐζου, Γιασεμή 6(1), Καλιγέρη,  Σβορώνου 26, Άγκο 1

ΓΣ Ηλιούπολης – Αρις Καλαμάτας 77-62
Διαιτητές: Λιαρομάτης-Πλέγας
Δεκάλεπτα: 20-23, 35-33, 58-47, 77-62
ΓΣ Ηλιούπολης (Γερεουδάκης – Φέξης): Δασκαλοπούλου, Δαμουλάκη 2, Νάτσκου 11(1), Θεοδώρου 13(1), Πρίφτη 7, Νικολαϊδου, Μπουντούρη 24(2), Κορρέ 18(1), Διαμαντοπούλου, Τριανταφύλλου, Αλεξιά 2, Καλλεράντε.
Αρις Καλαμάτας (Μπακογιάννης): Καραμάνου, Παπαδημητρίου 12, Παρθένη 15(2), Αντωνοπούλου 2, Κουτράκου, Γκατζιώλη 6, Μπούζα, Χονδρουδάκη 12(1), Σούτα 9, Κουτέλα 6.

Οίακας Ναυπλιου-Ατρόμητος Πειραιά 64-52
Διαιτητές: Κωστή, Τσουρή
Δεκάλεπτα:24-12, 42-28, 52-41, 64-52
Οιακας Ναυπλίου (Τσοτσοκος-Παπουλιας): Σπαθάρου 22(6), Μπενεκη 6(1), Μπαλλα 4, Στρατή 7, Καραπάνου 5(1), Ζαροκώστα 15, Μπακάλη 5.
Ατρόμητος Πειραιά (Χρυσοβελλιδης): Καρρά 4, Μαχλά 2, Καλογεροπούλου 8, Δρουμπούκη 2, Μάλαμα 11(3), Σακελλαρίδου 2, Οικονομάκη 18(1), Μπαρμπαλιά 5.

Η βαθμολογία

1. Εύνικος  6       226-134     92
2. Οίακας Ναυπλίου   6       191-165     26
3. ΓΣ Ηλιούπολης         5       219-176     43
4. Φοίνικας Πειραιά   5       221-179     42
5. Ατρόμητος Πειραιά 5       183-185     -2
6. Αρις Καλαμάτας      4       199-207     -8
7. Αμιλλα Τρίπολης     4       145-163     -18
8. Θησέας Παναγιούδας      4       138-189     -51
9. Αιγέας Χίου    3       151-199     -48
10. Δαναοί Αργους      3       136-212     -76

Η επόμενη αγωνιστική (4η)
ΓΣ Ηλιούπολης-Φοίνικας Πειραιά
Αρις Καλαμάτας-Δαναοί Αργους
Θησέας Παναγιούδας-Αμιλλα Τρίπολης
Εύνικος-Οίακας Ναυπλίου
Ατρόμητος Πειραιά-Αιγέας Χίου

2ος Όμιλος
Αθηναϊκός-Πρωτέας Βούλας 52-81
Τερψιθέα-ΚΑΟ Μελισσίων 48-44
Αμύντας-Αγ. Παρασκευή 78-52
ΑΕΚ Περιστερίου-Ίκαρος Ικαρίας (Αναβολή)

Ρεπό: ΑΕ Σαντορίνης

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αθηναϊκός-Πρωτέας Βούλας 52-81
Διαιτητές: Παπαγεωργίου Δ.-Παπανικολάου Ι.
Δεκάλεπτα 7-25, 25-42, 45-60, 52-81
Αθηναϊκός (Πετράκη): Κάραλη 18(1), Σκαρλή, Τσιμπίδη, Κουτσιρίμπα 5(1), Γεροντή 7(1), Τζέμη 2, Καλομιτσίνη 10, Πετράκη 3(1), Τραγουστή 5, Καρυοφύλλη, Μπέκιου 2, Πενάι.
Πρωτέας Βούλας (Μίχα- Κουτρόγιαννου): Χατζηβασιλείου 2, Ξενιτοπούλου, Κουζούκα 2, Γκουζέλου, Σακελλαρίου 2, Γρηγοροπούλου 12, Χατζηγιακουμή 15(1), Αναστασοπούλου Μ. 29, Παντοπούλου, Αναστασοπούλου Χ. 7, Οικονομάκη 12, Φρέρη.

Τερψιθεα-Μελίσσια 48-44
Διαιτητές: Καλαρέμας-Γεωργόπουλος Γ.
Δεκάλεπτα: 11-13, 21-23, 38-31, 48-44
Τερψιθέα (Βασιλάκος, Αποστολάκης): Κορδαλή 10, Μανουσέλη, Κούτρα, Κοντοθαναση 3(1), Αγκάι, Λαμπράκη Δ. 6, Φλώκα 10(2), Λαμπράκη Μ., Παπαδογούλα, Συγγρου, Γιγουρτακη 10(2), Στεργιοπουλου 9(1).
Μελισσια (Καλογεροπουλος Π.,Καλογεροπουλος Χ.): Βελέντζα, Τσέτα 2, Βόσσου, Ανδρικοπούλου 1, Πατέρα 3, Παναγιωτίδη 1, Κοιλιαρίδη 11(2), Τάρλα 7, Κανέλλου, Γιαμπάνη 7(1), Μαρκουλακου 4(1), Κριμιτζά 8.

Αμύντας – Αγ. Παρασκευή 78-52
Διαιτητές: Γαραντζιώτης-Καψιώχας
Δεκάλεπτα: 24-10, 47-27, 64-46, 78-52
Αμύντας (Δρακακη) : Μαργωνη 6, Κλείτσα 22 (2), Λιναρα5, Πατσιωτη 2, Πολιτοπουλου 7, Πατσιωτη 2, Ντανου Λ. 23 (3), Μαζαράκη 10, Αθανασούλια 3 (1), Ντάνου Μ., Βαρβιτσιώτη, Σιδηροπούλου, Κρικέτου.
Αγία Παρασκευή (Τασσιόπουλος): Κάσδαγλη, Στούπα 19 (3), Κυρκοπουλου, Κοντογιαννη 12, Ακριβού 2, Ευαγγελάτου 3 (1), Πενέλη, Γκανια, Ζαχαράκη 1, Σακουλακη 13, Καράμπελα 2.

Η βαθμολογία

1. Πρωτέας Βούλας     6       207-138     69
2. Αγία Παρασκευή     5       250-182     68
3. ΚΑΟ Μελισσίων       5       163-160     3
4. ΑΟ Σαντορίνης         4       137-110     27
5. Αμύντας 4       183-179     4
6. Τερψιθέα Γλυφάδα ς 4     134-163     -29
7. ΑΕΚ Περιστερίου     2       130-144     -14
8. Αθηναϊκός      2       111-156     -45
9. Ικαρος Ικαρίας         1       32-115       -83

*ΑΟ Σαντορίνης, ΑΕΚ Περιστερίου και Αθηναϊκός έχουν έναν αγώνα λιγότερο ενώ ο Ικαρος Ικαρίας δύο.

Η επόμενη αγωνιστική (4η)
Ικαρος Ικαρίας-Αμύντας
Αγία Παρασκευή-Τερψιθέα Γλυφάδας
ΚΑΟ Μελισσίων-Αθηναϊκός
Πρωτέας Βούλας-ΑΟ Σαντορίνης
Ρεπό: ΑΕΚ Περιστερίου

3ος Ομιλος
Αργοναύτες Αγρινίου-Εσπερος Λαμίας 45-46 (31/10)
ΜΕΝΤ-Πιερικός Αρχέλαος (Αναβολή)
Νίκη Βόλου-Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη (Αναβολή)
Λασσάνης Κοζάνης-Φίλιππος Βέροιας (Αναβολή)
Ολύμπια Λάρισας-Απόλλων Πτολεμαΐδας (Αναβολή)

Η βαθμολογία

1. Ολύμπια Λάρισας   4          154-93 61
2. Πιερικός Αρχέλαος 4          134-95 39
3. Εσπερος Λαμίας     4          112-79 33
4. Αργοναύτες Αγρινίου        3          105-157           -52
5. Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη         2          54-27   27
6. Φίλιππος Βέροιας  2          70-145 -75
7. Νίκη Βόλου 1          62-77   -15
8. ΜΕΝΤ          1          57-75   -18
9. Λασσάνης Κοζάνης 0          0-0       0
10. Απόλλων Πτολεμαΐδας    0          0-0       0

*Ολύμπια Λάρισας, Πιερικός Αρχέλαος, Εσπερος Λαμίας και Φίλιππος Βέροιας έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο, Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη, Νίκη Βόλου και ΜΕΝΤ   από δύο, ενώ δεν αγωνίστηκαν ακόμη  Λασσάνης Κοζάνης και Απόλλων Πτολεμαΐδας.

Η επόμενη αγωνιστική (4η)
Λασσάνης Κοζάνης-Ολύμπια Λάρισας
Φίλιππος Βέροιας-Αργοναύτες Αγρινίου
Εσπερος Λαμίας-Νίκη Βόλου
Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη-ΜΕΝΤ
Πιερικός Αρχέλαος-Απόλλων Πτολεμαΐδας

4ος Ομιλος 
Ασπίδα Ξάνθης-Ιερισσός (Αναβολή)
ΑΣ Πανόραμα-ΑΕ Πυλαίας (Αναβολή)
Απόλλων Καλαμαριάς-Πανσερραϊκός (Αναβολή)
Πάνθηρες Καβάλας-Αρης (Αναβολή)
Ηρακλής-Παναθλητικός (Αναβολή)

Η βαθμολογία
1. ΑΕ Πυλαίας 4          131-107           24
2. Απόλλων Καλαμαριάς        3          135-112           23
3. ΑΣ Πανόραμα         3          154-138           16
4. Παναθλητικός        2          84-55   29
5. Ηρακλής      2          71-42   29
6. Αρης        2          66-44   22
7. Ιερισσός      2          102-185           -83
8. Πάνθηρες Καβάλας            1          58-67   -9
9. Πανσερραϊκός        1          44-66   -22
10. Ασπίδα Ξάνθης    1          42-71   -29

 *Πάνθηρες Καβάλας, Πανσερραϊκός, Ασπίδα Ξάνθης, Παναθλητικός, Ηρακλής, Αρης  έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (4η)
Πάνθηρες Καβάλας-Ηρακλής
Αρης – Απόλλων Καλαμαριάς
Πανσερραϊκός-ΑΣ Πανόραμα
ΑΕ Πυλαίας-Ασπίδα Ξάνθης
Ιερρισσός-Παναθλητικός