Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Κύπελλο Γυναικών 2012-2013

Α’ Φάση

1η αγωνιστική (16/9)
Όμιλος Νότου
1. ΓΕ Άμιλλα Αρκαδίας 2000 – ΓΣ Αγ. Παρασκευής 57-69
2. ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ – ΑΟ Φάρος 72-45
3. ΚΑΟ Μελισσίων – ΑΣΚ Ιπποκράτης 20-0
4. ΑΟ Σπόρτιγκ – ΕΑ Παραλίας 75-57
5. ΑΕ Ν. Κηφισιάς – ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας 40-47
Όμιλος Βορρά
6. Παναθλητικός ΣΦ Συκεών – ΓΑΣ Απόλλων Πτολεμαϊδας 73-42
7. ΓΣ Ηρακλής – ΑΟ Σερρών 65-38
8. ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς – ΑΣ Τιτάνες Δράμας 49-70
9. ΕΚ Καβάλας – ΑΕ Πυλαίας 55-93
10. Ολύμπιας ΓΣ Λάρισας – ΓΑΣ Κομοτηνή 20-0
11. ΓΣΚ Λασσάνης – ΑΜΣ Αναγέννηση Ν. Ρύσιου 37-69
12. ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΣ Νίκη Λευκάδας 37-51
*Χωρίς αγώνα θα περάσει ο νικητής του αγώνα 4 (ΑΟ Σπόρτιγκ-ΕΑ Παραλίας) από τον Όμιλο Νότου.
*Χωρίς αγώνα θα περάσουν ο νικητής του αγώνα 9 (ΕΚ Καβάλας-ΑΕ Πυλαίας), ο νικητής του αγώνα 8 (ΜΓΣ Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΣ Τιτάνες Δράμας) και ο νικητής του αγώνα 11 (ΓΣΚ Λασσάνης-ΑΜΣ Αναγέννηση Ν. Ρύσιου) 

 
2η αγωνιστική (23/9)
Όμιλος Νότου
13. ΚΑΟ Μελισσίων – ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ 44-47
14.ΓΣ Αγ. Παρασκευής – ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας 43-62
Όμιλος Βορρά
15. ΓΣ Ηρακλής – Ολύμπιας ΓΣ Λάρισας 49-42
16. Παναθλητικός ΣΦ Συκεών – ΑΣ Νίκη Λευκάδας 20-0
 
3η αγωνιστική (26/9)
17. ΑΟ Σπορτιγκ – ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ 63-62
18. ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας – ΓΣ Ηρακλής 67-44
19. ΑΣ Τιτάνες Δράμας – Παναθλητικός ΣΦΣ 41-48
20. ΑΜΣ Αναγέννηση Ν.Ρυσίου – ΑΕ Πυλαίας 68-45 (25/9)

Β’ Φάση (30/9)

21. ΑΜΣ Αναγέννηση Ν.Ρυσίου – Πανιώνιος ΓΣΣ 48-44
22. ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας – ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου 65-55
23. ΔΑΣ ʼνω Λιοσίων – ΑΟ Τερψιθέα Γλυφάδας 37-71
24. ΑΟ Σπορτιγκ – ΠΑΟΚ 44-48
25. Παναθλητικός ΣΦΣ – Παναθηναϊκός ΑΟ 61-69
26. ΑΣ ʼρης Θεσσαλονίκης – ΑΣ Ολυμπιακός Βόλου 1937 (09/10) 50-41
27. ΑΟ Ελληνικού – ΓΣ Ίκαρος Καλλιθέας 60-63
28. ΑΟ Αστήρ Εξαρχείων – Αθηναϊκός ΑΣ 43-81
*Γηπεδούχος ομάδα θα είναι αυτή της χαμηλότερης κατηγορίας

Γ’ Φάση (22/12)

29. ΠΑΟΚ – ΓΣ Ίκαρος Καλλιθέας 63-38
30. ΑΜΣ Αναγέννηση Ν.Ρυσίου – Αθηναϊκός ΑΣ 33-82
31. ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας – ΑΣ Αρης Θεσ/κης 55-42
32. Παναθηναϊκός ΑΟ – ΑΟ Τερψιθέα Γλυφάδας 76-57
*Γηπεδούχος ομάδα θα είναι αυτή της χαμηλότερης κατηγορίας

Δ’ Φάση (Ημιτελικοί, 30/3)

33. Αθηναϊκός ΑΣ – ΠΑΟΚ 54-69
34. Παναθηναϊκός ΑΟ – ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας 66-79
Μικρός τελικός (31/3)
35. Αθηναϊκός ΑΣ – Παναθηναϊκός ΑΟ 75-64
Τελικός (31/3)
36. ΠΑΟΚ – ΑΕΟ Πρωτέας Βούλας 50-52