Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (15η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής:

 

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΓΣ Κορωπίου – ΑΟ Ακράτα 84-75

ΑΟ Ερμιόνης – ΑΟΚ Χαλάνδρι 83-62

ΝΕΟ Ληξουρίου – ΚΑΟ Κορίνθου 61-66

ΣΔΥ Τρίπολης – ΑΕ Ν. Κηφισιάς 59-68

ΑΟ Π. Φαλήρου – Ηλυσιακός ΑΟ 67-62

Άρης Νίκαιας ΓΝΟ – ΑΟ Αχαγιά 82 67-60

Παναχαϊκή ΓΕ – ΑΟ Γλαύκος 78-66

 

Φύλλα αγώνα

ΑΟ Π. Φαλήρου – Ηλυσιακός ΑΟ 67-62

Δεκάλεπτα: 12-11, 30-29, 46-41, 67-62

Διαιτητές: Μηλαπίδης, Σκαλτσής

Π. Φάληρο (Παπαδάτος): Βαλιώτης, Βαϊδάκης 5(1), Γραμματικός 12(2), Τσορμπατσιόγλου 7(2), Βούζας 15(3), Σολωμός 10, Αγγελόπουλος 8(1), Τσαπρούνης 6, Ανδρεάτος 4

Ηλυσιακός (Δημητρόπουλος): Γραμματίκας 3(1), Κελαϊδής 23(3), Φώτσης 10, Μπινιάκου, Κωτσόπουλος 5(1), Πλευράκης 3(1), Οουντίντζο-Βλαδίτσης, Ταταράκης 2, Μπάζιος 5(1), Ετζιάκα 5, Παντζούρης 6.

 

ΑΟ Ερμιόνης – ΑΟΚ Χαλάνδρι 83-62

Δεκάλεπτα: 22-16, 49-32, 65-52, 83-62

Διαιτητές: Καμήτσος, Λάμπος

Ερμιόνη (Καλαϊτζάκης): Ευστρατίου, Αγγελής 27(5), Θωμάς, Χάσα 21, Γκολέμης 6(1), Πουλής Α. 3(1), Προσίλης 3(1), Σαρίκας 16(1), Κορίζης 4, Πουλής Γ. 2.

Χαλάνδρι (Στεφανάκης): Κονδύλης, Σταθάκης 20(3), Ανδρουλάκης, Μωραῒτης 3(1), Γιαννόπουλος, Δημητριάδης 10, Δεμέναγας 4, Μορφονιός 17(3), Αμπελάς, Βουλγαράκης 2, Θεοδωράκης 4, Λυδής 2.

 

Άρης Νίκαιας ΓΝΟ – ΑΟ Αχαγιά 82 67-60

Δεκάλεπτα: 18-15, 34-27, 43-48, 67-60

Διαιτητές: Χριστινάκης, Σκανδαλάκης

Άρης (Καράμπελας): Σκάνδαλος 8, Τζώρτζης 9(3), Παπαγεωργίου, Καραβανάς, Θεοδωράκος 7(1), Γαλίτης, Πρίτσος 16(2), Κόλλιας 14, Αλσαντζής, Λαζαρίδης 5(1), Πεταλάς 8, Βλάμης.

Αχαγιά (Μπερδέσης): Τασόπουλος 3, Μπουρδάνος 16(2), Κωνσταντινόπουλος, Καλογιάννης 11(3), Ζαφείρης, Φραντζής 15, Μίχος, Ταρνάρης, Χριστοδουλόπουλος 2, Λυμπέρης 13(2).

 

ΣΔΥ Τρίπολης – ΑΕ Ν. Κηφισιάς 59-68

Δεκάλεπτα: 23-16, 33-27, 43-42, 59-68

Διαιτητές: Λαμπίρης, Κρεσταινίτης

Τρίπολη (Μπαλής): Χατζόπουλος 1, Καλουλί 6, Μπαλής 10, Σινανάι 8, Σπυράκος 6(1), Μπουρής 19(4), Αγγουράς 7, Καρλής 2.

Ν. Κηφισιά (Λαδικός): Δούβλης 9(1), Μοσχοβίτης 12(3), Μακρυγιάννης 9(3), Οικονόμου 20, Φραγκιαδάκης, Γούνης, Μανούσος 9(2), Μιχαλάκης 9(1), Μαντζάκος, Αλετράς.

 

Παναχαϊκή ΓΕ – ΑΟ Γλαύκος 78-66

Δεκάλεπτα: 20-20, 41-3, 60-44, 78-66

Διαιτητές: Καρπάνος, Τσακαλογιάννης

Παναχαϊκή (Λιόνας): Μοσχοβάκης 15(2), Γατσούλης 6(2), Νικολάου 12, Τσουλέας, Παπανικολόπουλος 10(2), Χρυσανθόπουλος, Λυμπερέας 9, Γκόβας 21(2), Μπαρδάκας 5, Καραγιάννης.

Γλαύκος (Δεράος): Αναστασόπουλος 20(4), Τριπολίδης, Κουκουλομμάτης 12, Σπύρου, Θανόπουλος 20(2), Παπαβασιλόπουλος 7, Λαμπρόπουλος 6, Χατζηκάλφας, Γαλάνης 1, Δημάκος.

 

ΝΕΟ Ληξουρίου – ΚΑΟ Κορίνθου 61-66

Δεκάλεπτα: 9-20, 32-38, 44-50, 61-66

Διαιτητές: Νάστος-Ντάσης

Ληξούρι (Τζουγανάτος): Αντωνάτος 12(2), Ιωάννου 7(1), Τριφωνόπουλος 8, Ρεκουνιώτης 2, Πολίτης 18(2), Θεοδωράκος 14(2), Μπέτι 2, Αντωνάτος Ηλ., Συνοδινός, Λαμπρόπουλος, Πορτελάνος.

Κόρινθος (Ρουμελιώτης): Μπούτρης 2, Μακρής, Δανίκας 9, Αναγνωστάκης, Τσαϊδάς, Αυγενικός 15, Περρωτής 3, Μήτσου 4, Λακόβ, Κωσταντίνου 13(3), Κόης 12(6), Αδαμόπουλος 4(1). 

 

ΓΣ Κορωπίου – ΑΟ Ακράτα 84-75

Δεκάλεπτα: 19-10, 32-26, 59-46, 84-75

Διαιτητές: Κώτσου, Κατσαπρακάκης

Κορωπί (Δρακόπουλος): Ιωάννου 23(5), Παπαδάκης, Κατωπόδης Α. 7(1), Κεχρής 4, Τετζεράκης, Κούτρας, Μερκούρης, Αργυρόπουλος 13(2), Γκιόκας, Κουτουφάς 9, Σταμάτης 8, Μερκεβίτσιους 20.

Ακράτα (Στάμος): Μουρατίδης 28(4), Κατωπόδης Δ. 15, Πολυδεράς 9(1), Πετρόπουλος, Κώστα, Δορλής, Γιαννούλης 10, Βασιλάτος 3(1), Γιοβάς 10(1), Κυρίτσης.

 

Βαθμολογία

1. Ηλυσιακός 27

2.  ΑΟ. Π. Φάληρο 27

3.  ΚΑΟ Κορίνθου 26

4.  ΝΕΟ Ληξουρίου 25 

5.  Άρης Νίκαιας 24

6. Παναχαϊκή 23

7. Κορωπί 23

8.  Αχαγιά ’82 23

9.  ΑΕΝΚ 23

10. Γλαύκος 21

11. ΑΟ Ερμιόνης 18

12. Ακράτα 18

13. Τρίπολη 17

14. Χαλάνδρι 17

* Γλαύκος και Ληξούρι έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

 

Επόμενη αγωνιστική (16η, 9/2)

ΚΑΟ Κορίνθου – Ερμιονίδα

Ν.Κηφισιά – Ληξούρι

Ηλυσιακός – Τρίπολη

Αχαγιά – Π.Φάληρο

Παναχαϊκή – Άρης Νίκαιας

Ακράτα – Γλαύκος

Χαλάνδρι – Κορωπί (10/2)

 

 

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΑΠΑΣ Τα Φανάρια – ΑΟΝΣ Μίλων 66-68

ΑΟ Ένωση Ιλίου – ΑΟΚ Χανιά 55-65

ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου – ΑΣ Άρης Θήβας 81-78

ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας – ΑΣ Πέρα 77-73 (β παρ.)

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 90-85

ΓΣ Κρόνος Αγίου Δημητρίου – Βούρειος ΑΟΛ Χίου 74-72

Ρεπό: Χαλκίδα

 

Φύλλα αγώνα

ΓΣ Κρόνος Αγίου Δημητρίου – Βούρειος ΑΟΛ Χίου 74-72

Δεκάλεπτα: 17-19, 34-41, 54-52, 74-72

Διαιτητές: Μαρουδιάς, Τσακιράκη

Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Δεγαΐτας): Αλβέρτης, Τσάκας, Νάτσος 9(1), Ξιούρας 12(4), Αλεξανδρόπουλος 3, Πουρνάρας, Καράμπελας 21(5), Μαράκης 8, Κοψιάς 6, Σαρλής 2, Τσαβός 13.

ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας): Σιμιτσάκης 2, Ανδρουλάκης 8(2), Σουλίκας 23(2), Φουντουλάκος, Παπαδόπουλος 8, Κουτσαντωνάκης, Τσουρής 13, Μαρούλης 6, Τροβάς, Κωνσταντινάκος 12(2).

 

ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου – ΑΣ Άρης Θήβας 81-78

Δεκάλεπτα: 33-13, 50-37, 67-57, 81-78

Διαιτητές: Ραχιώτης, Ζιώγας

Σχηματάρι (Οικονόμου): Καρακωνσταντάκης 5(1), Γκοντόπουλος 10(2), Μιχαήλ 12(2), Γεωργίου 20(6), Κοπακάκης 2, Χάλιος 1, Κουλούρης, Δημητριάδης 31(2).

Άρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Κόλλιας, Πανταζής 12(2), Γκρινιάρης 12(2), Παγώνης, Παρδακάς 14(1), Χαρατσής, Γιώτης, Γκιζογιάννης 21(1), Ντέντα 5, Τριανταφύλλου, Ανέστης 14(2).

 

ΑΟ Ένωση Ιλίου – ΑΟΚ Χανιά 55-65

Δεκάλεπτα: 8-14, 19-31, 33-45, 55-65

Διαιτητές: Ρίζος, Σοφιανόπουλος

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Ραγιάς, Μπέλλας Γ. 6(1), Φουντάς 11(2), Ραλλάκης 13(1), Μπολατόγλου 7, Μπελλάς Οδ. 8(1), Μανταλβάνος 8, Τσιουμπρής 2, Κατσαρός, Δαρμής.

Χανιά (Παπανικολάου): Ιωακειμίδης 23(1), Σκαμνάκης 14(1),Κατράνας 12(3), Ζανιδάκης 6, Κιγμέτογλου 6 ,Κελεσίδης 4, Αλεξίου, Μηντζαρίδης, Αδοντάκης, Σειραδάκης, Κουρουμούσης.

 

ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας – ΑΣ Πέρα 77-73 (β παρ.)

Δεκάλεπτα: 15-17, 27-37, 40-48, 56-56 (κ.α.), 66-66 (α παρ.), 77-73

Διαιτητές: Φραγκούλη, Καρακωνσταντόπουλος

Αργοναύτης Ραφήνας (Γιαννακόπουλος): Καλογερόπουλος 10(2), Παπακώστας, Λίτσο 18(2), Παπαδημητρίου 9, Τύρλας 4, Παπουτσής 16(1) Πέζος 5(1) Μητσάκης 2, Σβάρνας 3, Κορομηλιάς, Σταμέλος 10(1).

Πέρα (Γκαναβίας): Βαρδάλος 4(1), Μάντακας, Βλάχος 10(1) Τσολάκης 24(2), Κεφαλάς 12(2), Μαντάς 6, Γονίδης 4, Βαρσαμουλης 6, Καβαλαράκης 7.

 

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ 90-85

Δεκάλεπτα: 20-17, 38-40, 65-61, 90-85

Διαιτητές: Ορφανός Ιορδ., Σιδερης

Ζωγράφου (Μάνος): Μαυροειδάκος, Μπαλαμωτής 5(1), Δήμου 11(1), Ζαρμακούπης 23(4), Δρίβας 4(1), Ραλλάτος, Αμβραζής 19(3), Κανελλόπουλος 13(1), Πιτούλης 6, Κριζέας 2, Μπένος 7, Σταύρου-Λειβαδίτης.

ΦΕΑ (Καρατζάς): Καστανιώτης 2, Μπάρδας 10(3), Τσακίρης 4, Πανταζής, Στεργιάκης 20(1), Καραλευθέρης 21(2), Τρικαλιώτης 2, Λίτσος 17(2), Αναούνης, Πανουσόπουλος 5, Μοίρας, Δρακάκης 4.

 

ΑΠΑΣ Τα Φανάρια – ΑΟΝΣ Μίλων 66-68

Δεκάλεπτα: 22-22, 32-29, 49-50, 66-68

Διαιτητές: Κοτσίμπος, Κουτσοδήμος

Τα Φανάρια (Αλμπάνης): Χονδρόπουλος 12(3), Μάκαρης 12, Προδρόμου 12, Χάρος 5(1), Κοντσές 7(1), Ζαφυρούδης 17(1).

Μίλων (Καραγιάννης): Σουλινάρης 10, Μπελίτσης 6, Καραγιαννίδης 5(1), Παπαδάκης 15(3), Ζούκας 18(3), Ανδριόπουλος 2, Ψυλέας 10(1), Μοσόρας 2.

 

Βαθμολογία

1. Ζωγράφου 24                           

2. Ερμής Σχηματαρίου  22

3. Αργοναύτης 22                                              

4. Κρόνος Αγίου Δημητρίου  22    

5. Χαλκίδα 21                                                            

6. ΦΕΑ  21          

7. Χανιά 21     

8. Ένωση Ιλίου 20

9. Μίλωνας 20  

10. Πέρα 19                                       

11. Άρης Θήβας  18                      

12. Τα Φανάρια 18 (6-6) 12*

13. ΒΑΟΛ Χίου 17

* Ένωση Ιλίου, Χαλκίδα, Πέρα και ΒΑΟΛ Χίου έχουν έναν αγώνα λιγότερο.

* Τα Φανάρια έχουν δύο αγώνες λιγότερους.

 

Επόμενη αγωνιστική (16, 9/2)

Χανιά – Τα Φανάρια

Άρης Θήβας – Ένωση Ιλίου

Πέρα – Ερμής Σχηματαρίου

ΦΕΑ – Αργοναύτης

ΒΑΟΛ Χίου – Ζωγράφου

Χαλκίδα – Κρόνος Αγίου Δημητρίου

Ρεπό: Μίλων

 

 

3ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Ολυμπιακός Βόλου-ΦΟ Αριδαίας 79-74

Τιτάνες Παλαμά-Ικαροι Τρικάλων 72-91

ΣΚ Ιωάννινα-ΓΑΣ Μελίκης 80-54

Φαίακας Κέρκυρας-ΑΓΣ Ιωαννίνων 51-98

Αίολος Τρικάλων-Νίκη Βόλου 80-76

Αναγέννηση Καρδίτσας-Αριστοτέλης Φλώρινας 69-56

Ρεπό: Αετοί Βέροιας

 

Φύλλα αγώνα

Αναγέννηση Καρδίτσας-Αριστοτέλης Φλώρινας 69-56

Δεκάλεπτα: 14-14, 32-29, 50-46, 69-56

Διαιτητές: Λουλουδιάδης, Σαρακενίδης

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Μπιρνάρας, Ψυχογιός 3(1), Πανταζής 5(1), Γεωργαντζάς 8, Δίκαρος 3, Κοβάτσεβ 7(1), Τσέλιος 20(2), Ντούρλιας 2, Αργύρης 7(2), Αντωνίου 5, Καλλιάρας 9, Νότος.    

Αριστοτέλης Φλώρινας (Παπαδόπουλος): Τσιώγκας, Ντρίζα Τ., Ντρίζα Ε., Τσιάμης 4, Παπαγρηγορίου 5, Γκόνος 21(2), Γκουτζιομήτρος 8(1), Σαββίδης 2, Παπούλιας 14, Καραδήσογλου 2.

 

Αίολος Τρικάλων-Νίκη Βόλου 80-76

Δεκάλεπτα: 26-17, 48-32, 63-66, 80-76

Διαιτητές: Φακίτσας, Μαραμής

Αίολος Τρικάλων (Φόρος): Ρούζιος 15(3), Πανάρας 17(3), Πρεμέτης, Αργύρης 6, Χατζής 4, Σούλκο, Τσιούλκας, Κολότσιος 6, Γοργότσης, Σπηλιόπουλος 17(2), Κατσαδούρος 4, Τσότσος 11(1).

Νίκη Βόλου (Κοσμάτος): Καραγεώργος 12(3), Βερτζάγιας 4, Σαριμπαλίδης 8(2), Σιμάκης 2, Κουτίνας 17, Μαυροφώτης, Παρασκευάς, Τσώλης 14(2), Τάσσος 12, Σταυροθεόδωρος, Ακούνια.

 

ΣΚ Ιωάννινα-ΓΑΣ Μελίκης 80-54

Δεκάλεπτα: 19-7, 46-30, 63-40, 80-54

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γ., Δέλλας

Ιωάννινα (Παπαδόπουλος): Ζαμπέτης 4, Ματσάγγας 4, Δουρούκης 18(4), Τσιτσώνης, Βάσης 3, Ψιλοδημητρακόπουλος, Πατραμάνης, Ξιούρας 2, Σφουγγάρης, Σωτηράκης 25(1), Τσιρώνης, Μπάλλας 24.

Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 26(1), Στοΐτσης 7(1), Παπαδόπουλος, Λαπατούρας 8, Ημερίδης 9, Εσπερόγλου, Πειμανίδης, Λέφας 4, Ρογγότης, Μαγάλιος.

 

Ολυμπιακός Βόλου-ΦΟ Αριδαίας 79-74

Δεκάλεπτα: 22-13, 35-33, 56-54, 79-74

Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ., Καντερές

Oλυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Μπεκρής 2, Μπούρας, Ίλτσογλου 22 (3), Μπόγδανος 14, Μπουσκολίτης Β. 13(3), Σκαμάγκας 1, Ευτυχίδης 19 (5), Μούμογλου 8.

ΦΟ Αριδαίας (Τζιβάνης): Παπαδόπουλος 6, Πέτκος 5, Στρέπκος 4,Πονόπουλος 2, Θωμαΐδης 9, Αβρανίδης 3(1), Γεωργάκης 20 (3), Μακρόπουλος 20 (2), Παουλεάνου 5.

 

Τιτάνες Παλαμά-Ικαροι Τρικάλων  72-91

Δεκάλεπτα: 18-26, 29-52, 50-77, 72-91

Διαιτητές: Ζαχαρής, Κοντογιάννης

Τιτάνες Παλαμά (Γκουγκουτούδης): Γκογκίδης 5(1),  Μπακαβέλος, Τσατάλας 23(2), Σφακιανός 12(1), Ξένος 8(2), Φαλιάκης 3(1), Μακρής 4, Σκουφεζής 7.

Ίκαροι Τρικάλων (Σδράκας): Μέξης 16, Φρύδας, Βλάχος 13(3), Κολότσιος 7, Κρεμμύδας, Κατσαρές 20(3), Τζορμπατζάκης 5(1), Γκιουλέκας 20(5), Μπάρδας, Μακρής 10.

 

Βαθμολογία

1. Αίολος Τρικάλων  26

2. Νίκη Βόλου 26       

3. ΣΚ Ιωάννινα  24

4. Ικαροι Τρικάλων 23

5. ΓΑΣ Μελίκης 22

6. Αναγέννηση Καρδίτσας  22

7. ΑΓΣ Ιωαννίνων 20       

8. Τιτάνες Παλαμά 20       

9. Ολυμπιακός Βόλου 19

10. Αετοί Βέροιας  19       

11. ΦΟ Αριδαίας  18

12. Αριστοτέλης Φλώρινας 17

13. Φαίακας Κέρκυρας 13

*Αετοί Βέροιας και Ολυμπιακός Βόλου έκαναν το ρεπό τους.

**Ο Φαίακας Κέρκυρας έχει ένα μηδενισμό.

 

Επόμενη αγωνιστική (16η, 9/2)

Ικαροι Τρικάλων-Ολυμπιακός Βόλου

ΓΑΣ Μελίκης-Τιτάνες Παλαμά

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΣΚ Ιωάννινα

Νίκη Βόλου-Φαίακας Κέρκυρας

Αριστοτέλης Φλώρινας-Αίολος Τρικάλων

Αετοί Βέροιας-Αναγέννηση Καρδίτσας

Ρεπό: ΦΟ Αριδαίας  

 

 

4ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Ασπίδα Ξάνθης-Ζέφυρος  76-70

Απόλλων Καλαμαριάς-Ικαροι Σερρών 41-52

Πανσερραϊκός-ΜΕΝΤ 96-58

Κένταυρος Καλικράτειας-Μέγας Αλέξανδρος 86-69

Μαντουλίδης-Λεύκιππος Ξάνθης  72-84

ΔΕΚΑ-Ελπίδα Αμπελοκήπων 55-66

Ρεπό: Μακεδονικός

 

Φύλλα αγώνα

Μαντουλίδης-Λεύκιππος Ξάνθης 72-84

Δεκάλεπτα: 10-20, 37-41, 47-66, 72-84

Διαιτητές: Λάλλα, Γρηγοριάδης

Μαντουλίδης (Καραμανώλης): Δημητρόπουλος 22(2), Μπάρπας 2, Τάκης 6(1), Φόρογλου 20(5), Βουλκίδης 7(1), Μπακογλίδης, Μαλανδρής 13(1), Ντολόπουλος 1, Στεργιόπουλος, Καπουράνης 1.

Λεύκιππος Ξάνθης (Βαχαρίδης): Νταβουλτζόπουλος  10, Ιορδάνογλου 7, Στεργίου 6(2), Ιωαννίδης, Σαββίδης, Βοϊβατόπουλος 11, Παϊτάρης 7(1), Νικολόπουλος 7, Μακαρατζής 3(1), Γρούδος 19, Παλλάκης 14.

 

Κένταυρος Καλλικράτειας-Μέγας Αλέξανδρος 86-69

Δεκάλεπτα: 26-10, 43-29, 60-52, 86-69

Διαιτητές: Γεωργούλης, Τσάλας

Κένταυρος Καλλικράτειας (Γιοβάννης): Κωνσταντινίδης 15(2), Βελισσαρίου 13(1), Χατζηλάμπρου 12, Μιχαηλίδης, Φλετούρης, Φουρκιώτης 6(2), Βούκα 13(3), Δασκαλάκης 2, Κιτσούλης 25(2).

Μέγας Αλέξανδρος (Γαλής): Γκολέμας 10, Μαδεμλής 15(1), Γιαχανατζής 3, Ορφανίδης 10(2), Τσιαουσίδης 5(1),  Νικολάτος 6, Μακούλης 2, Μέλλιος 6(1), Σακαλάκης, Πισιώτης 2, Χατζηβούρκογλου 6(2), Πολυμένης 4. 

 

Ασπίδα Ξάνθης-Ζέφυρος 76-70

Δεκάλεπτα: 26-13, 43-41, 56-56, 76-70

Διαιτητές: Γιαννούλης Α., Νέδογλου

Ασπίδα Ξάνθης (Στεφανίδης): Παυλάκης 4, Παπαδάκης 14(3), Δώδος 12(2), Καλαμπάκας 15, Μπόζης 16(2), Ανθης, Κουτσογιάννης 9, Μπουραζάνης 4, Κάλφας 2, Καναράς 2.

Ζέφυρος (Αλεξανδρίδης): Αποστόλου 11(3), Κουλαξής 12(1), Ματενίδης 11(2), Γιαννάκης 3(1), Παγωνίδης, Μόρας 14, Μπάμπος, Κατιρτζίδης, Ζωγράφος 12, Σαρρής 7.

 

Απόλλων Καλαμαριάς-Ικαροι Σερρών 41-52

Δεκάλεπτα: 8-18, 20-32, 32-40, 41-52

Διαιτητές: Μελανίδης, Τοπαλίδης

Απόλλων Καλαμαριάς (Καραμουσαλίδης): Βογιατζής Δ. 11(3), Βαρδαβάς, Βογιατζής Λ., Ανδρεάδης 2, Κυφωνίδης 12, Καρασίμος 6, Κεραμάρης 5(1), Κόκκιος 5(1), Γιαννακός, Τσίγκας.

Ίκαροι Σερρών (Ρούλης Π.): Γεωργόπουλος, Φραγκούλης, Σιδερίδης 6(2), Καμπέρης 7(1), Δαλαγκόζης 2, Κουτσοκώστας 4, Γκούτζιας 8, Χατζόπουλος, Σταμπουλής, Μπίλιος 5(1), Κακιούζης 20.

 

Πανσερραϊκός-ΜΕΝΤ 96-58

Δεκάλεπτα: 28-20, 48-29, 71-39, 96-58

Διαιτητές: Εκίζογλου, Κουφούδης

Πανσερραϊκός (Θεοδωρίδης): Συμεωνίδης 11, Γρίψιος 26(4), Γεωργιανός Π. 21(3), Τράκας 3(1), Δημητρακάς 12(1), Δατσιάδης 5(1), Χατζηανδρέου, Ντίνος, Θολιώτης 5(1), Σταματόπουλος 4, Κάτος 9(2), Χορτομάρης.

ΜΕΝΤ (Ντολόπουλος): Φόρογλου , Καμπίτσης, Παπαπασχάλης 7(1), Ζεϊμπέκης, Ρόπουτης 12, Γκύζης 8(1), Μιχαηλίδης 11(1), Μπέλλος 3(1), Γκαντίδης 8, Πασχαλίδης 6, Ζυγόρης 2, Μανδράς, Σιόλογκας 1.  

 

ΔΕΚΑ-Ελπίδα Αμπελοκήπων 55-66

Δεκάλεπτα: 19-15, 28-36, 40-47, 55-66

Διαιτητές: Γραικός, Τσάνταλη

ΔΕΚΑ (Κυριαζής): Δημητριάδης 9, Χατζηχρήστος 3, Τσιροπούλης Γ. 2, Τσιροπούλης Μ. 11(3), Παπασάβογλου Αν. 7(1), Θεογιάννης 10(2), Βενετίδης 3(1), Παπασάβογλου Αρ. 10(2), Καλαποθαράκος.

Ελπίδα Αμπελοκήπων (Γκούμας): Τασούδης 6(2), Φωτόπουλος 5(1), Μπόζιτς 14(2), Σαμαράς 9(2), Μύθιλλος 7, Δημάκης 5(1), Βουλγαράκης 6(1), Μαρκόπουλος 4, Ξηρόπουλος 4, Συμεών 6.

 

Βαθμολογία

1. Λεύκιππος Ξάνθης 26

2. Μακεδονικός  24

3. Ικαροι Σερρών  24

4. ΜΕΝΤ 24

5. Πανσερραϊκός  23      

6. Ελπίδα Αμπελοκήπων 22

7. ΔΕΚΑ 20       

8. Κένταυρος Καλικράτειας  19

9. Ασπίδα Ξάνθης 19       

10. Μέγας Αλέξανδρος   19

11. Απόλλων Καλαμαριάς   18

12. Ζέφυρος  17  

13. Μαντουλίδης  14       

*Μακεδονικός και Ζέφυρος έκαναν το ρεπό τους.

**Οι Ικαροι Σερρών έχουν -1 βαθμό από πέρυσι.

 

Επόμενη αγωνιστική (16η, 9/2)

Μακεδονικός-Ασπίδα Ξάνθης

ΜΕΝΤ-Απόλλων Καλαμαριάς

Μέγας Αλέξανδρος-Πανσερραϊκός

Λεύκιππος Ξάνθης-Κένταυρος Καλικράτειας

ΔΕΚΑ-Μαντουλίδης

Ζέφυρος-Ελπίδα Αμπελοκήπων

Ρεπό: Ικαροι Σερρών