Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Β’ Εθνική (16η αγωνιστική): Αποτελέσματα, βαθμολογίες, αγώνες

Αποτελέσματα
Ιωνικός ΝΦ-Αιγάλεω 91-98 (87-87 κ.αγ)
ΟΦΗ-Έσπερος Καλλιθέας 90-87
Λοκρός Αταλάντης-Δούκας 63-72
Πανελευσινιακός-Πανερυθραϊκός 73-85
Πεντέλη-Μανδραϊκός 70-74
Παπάγου-Εθνικός Πειραιά 72-77
Πρωτέας Βούλας-ΝΕ Μεγαρίδος 73-70
Μαρούσι-ΚΑΟ Μελισσίων (15/2/2020)

Οι αγώνες αναλυτικά:
ΠΕΝΤΕΛΗ – ΜΑΝΔΡΑΙΚΟΣ 70-74
Δεκάλεπτα :12-12, 29-31, 48-58, 70-74
Διαιτητές : Μπίκας-Χρηστίδης Π.-Σιδέρης
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης)  : Μπουργάνος 6, Ευαγγελούλης 3, Ντιμπ 8, Κούσουλας 15 (1), Καρούζος 23 (6), Μπέλη 8, Κουκάκης, Μπίγκος 5 (1), Τάγαρης, Φωτόπουλος 2.
Μανδραϊκός (Κατσούνης) : Χανιάς, Γεωργίου, Παπανικολάου, Καραμπάτσος 20 (3), Μαλτέζος, Μαρούγκας 2, Ροδοστόγλου 20 (3), Τσιάκος 14, Βεσκούκης 14 (2), Γκουαλτιέρι 4.

ΟΦΗ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 90-87
Δεκάλεπτα :23-21, 45-40, 65-60, 90-87
Διαιτητές :Κοτσίμπος-Τσακαλογιάννης-Μακρόπουλος
ΟΦΗ (Ράλλης) : Μποχωρίδης 20 (4), Κριθινάκης, Λιανός 23 (4), Τσερκιτζόγλου, Μαλλιαράκης, Καραδολάμης 16 (2), Αγαπιάδης 12 (2), Τασιούδης 5 (1), Καραθωμάς, Πετράκης 6 (2), Μπουμπάρης 4, Πάλλης 4.
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης): Αγγελόπουλος 4, Ματαλιωτάκης 12, Χατζικίδης, Θεοδοσίου 12 (4), Γκαϊντάσοφ 13 (2), Καπώνης 18 (3), Ντακούλιας 18, Χαρούνι Κλ. 4, Γεωργιάδης, Ευστρατίου 4, Χαρούνι Ν. 4.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ – ΑΙΓΑΛΕΩ 91-98 (87-87 κ.αγ).
Δεκάλεπτα : 21-26, 38-52, 68-70, 87-87 (κ.αγ), 91-98
Διαιτητές :  Παπαθανασίου-Αποστολίδης-Νικολοπούλου
Ιωνικός ΝΦ (Σταθούλης) : Παπανδρέου 19 (1), Καρβούνης 5 (1), Περδικάρης 28 (1), Παλαιοχωρίτης 18 (3), Γερονίκος, Πρισκομάτης 2, Βαφιάς 2, Δουρουντούς 4 (1), Μαντζιώτης 9 (2), Γιαννίκος 4
Αιγάλεω (Σορώτος) : Κυριακόπουλος 19 (4), Τσαμπής 6, Καράβολας 20 (1), Κούρτης 16 (2), Τσιαμπάς 2, Νικολακάκος, Κ.Οικονομόπουλος 2 , Αγγ.Οικονομόπουλος 4, Δόξας 29

ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ – ΔΟΥΚΑΣ 63-72
Τα δεκάλεπτα :16-22, 31-41 , 50-57, 63-72
Διαιτητές : Μαντήλας-Καμήτσος-Κανελλόπουλος
Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας) : Μάρκου, Φωτητζόγλου 7 (1), Παπαπέτρος 12 (2), Πάππος, Αν.Μάτος 10, Αγγ.Μάτος 19 (4), Ψάλτου 15
Δούκας (Αγγέλου) : Σεργιένκο 26, Σακελλαρίου 9 (1), Τζελάλης, Ζαραϊδώνης 6, Γιαννόπουλος 2, Ζαρκαδούλας 7 (1), Γκίνης 2, Μαράντος 6, Κορκοντζέλος 2, Τζέμης 12.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 73-85
Τα δεκάλεπτα: 19-14, 36-35, 61-58, 73-85
Διαιτητές: Κορομηλάς, Γιακείμη, Τηγάνης
Πανελευσινιακός (Καραχάλιος, Βούλγαρης): Μπάλας 19 (4), Καράμπελας 6 (1), Κεφαλάς, Σταθόπουλος 15, Παπαδιονυσίου 2, Κρασάκης, Ψαρόπουλος 31 (5).
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Παππάς 23 (2), Νικολακόπουλος 3 (1), Καλλιανιώτης 10 (3/6 τρίπ. 8 ριμπ.), Ντουζίδης, Βουγιούκας 8, Σκάνδαλος 18 (1 τρίπ., 8 ριμπ., 5 κλεψ.), Στάθης 5, Αντωνίου, Λυκογιάννης 18 (2 τρίπ., 6/7 δίπ., 6 ριμπ.).   

ΠΑΠΑΓΟΥ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ 72-77
Τα δεκάλεπτα: 11-14, 30-32, 53-58, 72-77
Διαιτητές :Σκούτας-Μπούκας-Ορφανός Ιορ.
Παπάγου (Διαμαντόπουλος): Παπαζήσης 7 (1), Τριχάς 7 (1), Κυρίτσης 17 (2), Χρυσός 10, Κρακατσάνης 6 (2), Αγγελόπουλος 16, Σοφρωνάς 9 (3)
Εθνικός Πειραία (Οικονομάκης): Γεωργοπαπαδάκος Σ. 8 (2), Ασημακόπουλος, Μανιάτης, Αγγελόπουλος 35 (3) Γεωργοπαπαδάκος Ν. 12 (2), Πέττας 16 (2), Γιατρούδης, Γκιζόγιαννης 6, Λεκάκης, Κοντραφούρης, Στέφος, Ασπρόπουλος

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 16 αγώνες)
1. Πανερυθραϊκός 12-4 28
2. Μαρούσι 12-3 27 *
——————————–
3. Αιγάλεω 11-5 27
4. Εθνικός 11-5 27
5. Εσπερος 10-6 26
6. ΝΕ Μεγαρίδας 9-7 25
7. Μανδραϊκός 9-7 25
8. Πρωτέας Β. 9-7 25
9. Πανελευσινιακός 8-8 24
10. Πεντέλη 8-8 24
11. Παπάγου 8-8 24
12. ΟΦΗ 8-8 24
———————-
13. Λοκρός Ατ. 4-12 20
14. Μελίσσια 4-11 19 *
15. Ιωνικός Ν.Φ. 2-14 18
16. Δούκας 2-14 18
* Μαρούσι και Μελίσσια έχουν έναν αγώνα λιγότερο

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (17η, 2/2)
Αιγάλεω – ΟΦΗ
Εσπερος – Λοκρός Ατ.
Δούκας – Πανελευσινιακός
Πανερυθραϊκός – Πεντέλη
Μανδραϊκός – Παπάγου
Εθνικός – Πρωτέας Β.
Μεγαρίδα = Μαρούσι
Μελίσια – Ιωνικός Ν.Φ.

2ος Όμιλος

Η Γέφυρα πέτυχε τη νίκη της αγωνιστικής στον 2ο Όμιλο της Β Εθνικής Ανδρών, επικρατώντας μετά από μεγάλη “μάχη” του πρωτοπόρου ΠΑΣ Γιάννενα. Σημαντικές αλλά και εύκολες νίκες για τη Δόξα Λευκάδας, την Καβάλα και τα Φάρσαλα, ενώ σπουδαία “διπλά” πήραν ο Αίας Ευόσμου και ο Ερμής Λαγκαδά.
Αποτελέσματα
Φάρσαλα-Ευκαρπία 85-65
Κομοτηνή-Ερμής Λαγκαδά 59-65
Καβάλα-Μαχητές Πευκών 77-60
Έσπερος Λαμίας-Στρατώνι 81-69
Γέφυρα-ΠΑΣ Γιάννινα 73-70
Δόξα Λευκάδας-Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου 93-46
Πρωτέας Γρεβενών-Πολύγυρος 74-63
ΧΑΝΘ-Αίας Ευόσμου 61-64

Οι αγώνες αναλυτικά
ΚΑΒΑΛΑ – ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ 77-60
Δεκάλεπτα : 22-6, 41-27, 64-43 , 77-60
Διαιτητές  : Καλογερόπουλος Λ.-Τσουμαχίδης-Ξέρας  
Καβάλα (Πενταζίδης) : Αμπαράς 20 (4), Σαββίδης 7(1), Δοξάκης 12(2), Παντόπουλος 3(1), Λαμπρόπουλος 7, Αδαμόπουλος 2, Ζώτος 2, Αθανασιάδης, Νταλός, Πιεβάλιτσα 4, Φλιάτης 10, Τεπετίδης 10
Μαχητές Πευκών (Χατζηκυριακίδης) : Σιπιτάνος 8(2), Χατζηκυριακίδης 18(3), Γεωργίου 1, Κουντουράτζογλου 2, Μαυρίδης 3(1), Ζιάκας 3(1), Κλωνάρας 11, Σικαλίδης 10(1), Μητσάκης, Λαζάρου 2.

ΚΣ ΓΕΦΥΡΑΣ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 73-70
Δεκάλεπτα : 14-17, 31-37, 52-58, 73-70
Διαιτητές : Ξενικάκης-Τσιαπλής-Λυγούρας
ΚΣ Γέφυρας (Καραπιπερίδης) :Μπέγας 3(1), Ματενίδης, Μάρτζος 12(1), Αποστολίδης 13(3),Τζουβάρας 6(2), Κιουρτζίδης, Ονάσογλου, Τσακαλέρης, Κοτσάνος 16, Παπαδόπουλος 18(3) Κολοκοτρώνης 5 (1)
ΠΑΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος) : Πρέντζας, Νίκας 12(2), Ντόβας 24(6), Μαυρογιάννης 7, Ναούμης 14(3), Τσίρμπας, Μάντζιος 5, Πάτρας 8, Κωστούλας, Αποστολίδης.

ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ – ΠΣ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ 85-65
Δεκάλεπτα: 22-16, 40-33, 62-47, 85-65
Διαιτητές: Ταρενίδης Κ.-Μελανίδης-Χατζηχαρίσης
ΓΣ Φαρσάλων (Γιάσαρης): Στάνκοβιτς, Καλτσούνας 5(1), Βασιλείου, Παπαχρήστος 18(1), Τσούμας 12(2), Βρέττας 5(1), Πεταλωτής 8, Μουλάς 5, Δέσπος 10, Τσούκας 22(4).
ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Πρεδάρης 5(1), Τουλούπης 2, Χαρτόπουλος 5(1), Γκαβέζος 8(1), Κοσμίδης 1, Βαρίτης 4, Χατζημιχαηλίδης 7(1), Χολέβας 10, Ουλουσίδης 11, Απιδόπουλος 2, Πλεξίδας 6(1), Χατζίδης 4.

ΓΑΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ – ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 59-65
Δεκάλεπτα: 12-11, 33-24, 46-51, 59-65
Διαιτητές: Ταρενίδης Στ.-Δημάδης-Ζαχαριάδης
Κομοτηνή (Λεμονίδης): Λεπτοκαρίδης 6, Παλάσκας 3(1), Καρκατσέλης, Λεχούδης 15(2), Τσούμπρης, Κουτσοβασίλης, Μαγουλάς 5(1), Παπανδρεόπουλος, Σταυριανόπουλος, Σπέντζος 8, Χαλίλ 22.
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μήνου 2, Αποστολίδης 2, Μάρουσιτς 25(5), Ελευθεριάδης 13(1), Πλιούκας 4(1), Σιώπης 9(1), Χριστοδούλου 10, Παρίτσης, Αβοκάτος, Ιατρίδης, Μπακάλης.

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΣΤΡΑΤΩΝΙ 81-69
Δεκάλεπτα: 21-18, 42-30, 66-52, 81-69
Διαιτητές: Ζαχαρής-Φακίτσας-Παζώλης
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Γκόντγουιν 1, Μούτσα 14(1), Στογιάνοβιτς 14(2), Ρουμελιώτης 29(7), Παπανικολάου 3(1), Φύκας, Τσιμίδης 12, Δαχρετζής 2, Γκιρίτσης 3(1), Σεριανάι, Μαντζούκας, Μπακόλιας 3(1).
Στρατώνι (Μύθου): Ψευτογκάς 4, Κατανός, Χαλάτσης 6, Κυριλής 14, Καραδήμας, Φωτόγλου 4, Σαμαράς 15(3), Ιατρίδης 1, Κασούρας, Δασκαλόπουλος 25.

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – ΑΟ ΠΟΛΥΓΥΡΟΥ 74-63
Δεκάλεπτα: 17-18, 32-33, 54-46, 74-63
Διαιτητές: Θεοδώρου, Κοεμτζόγλου, Αγραφιώτης
Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Τζουβάρας, Σισμάνης 16(1), Μαλούτας 17(5), Μιχαηλίδης 4(1), Βλάχος 2, Μπέσας 9(1), Μπεχλιβανίδης 5(1), Τακίδης 4, Μπελίγκος, Μαλιούρας, Μακρής 6(1), Κλωνάρας 11.
Πολύγυρος (Τσούρμας): Αμπατζίδης, Πιπιλιάρης 14, Ντισλής 17(2), Αλεξιάδης 5(1), Βλάχος 13(3), Αμούτζιας 4, Παπαθανασίου 7(1), Νικολόπουλος 3(1)

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ 87 ΠΕΥΚΟΧΩΡΙΟΥ 93-46
Δεκάλεπτα: 33-6, 58-18, 73-35, 93-46
Διαιτητές: Δαρλαμήτσος-Τσακιράκη-Λάμπος
Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Χ.Αναγνωστόπουλος 13(3), Βακουφτσής 21(3), Αργυρός 16(4), Τσιαβές, Βαγενάς 5, Χρύσης 8(2), Γ.Αναγνωστόλπουλος 2, Βλαχάκης 4(1), Βάννης 14(1), Σταματέλος 8, Μακρόπουλος 2.
Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου (Παναγιωτόπουλος): Σερέτης 2, Σμυρλής, Λάσκαρης 2, Βρασταμινός, Φιλοξενίδης 8(1), Τύπος, Χαρταβέλας 6, Τογανίδης 1, Σακοράφας 2, Ζάχαρης 9, Κανάκογλου 9(1), Γεωργίου 7.

ΧΑΝΘ – ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 61-64
Τα δεκάλεπτα :18-15, 36-32, 50-47, 61-64
Διαιτητές :Τσιρτσιμάλης-Λουλουδιάδης-Σιταρίδης
ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης) : Βαζούκης 3 (1), Στεφανίδης 12 (1), Απαζίδης 10 (2), Θεοδωρίδης 4, Μπαλάσκας 5 (1), Κουτουξίδης 13, Καραγεωργίου 10, Τσιρλάκης, Λογοθέτης 4.
Αίας Ευόσμου (Ποργίοπουλος) : Μπρούκς 3 (1), Λαζαρίδης 5 (1), Πετανίδης 4 (1), Πουλιανίτης 16 (1), Νησιώτης 9, Ζώτος 6, Σεκαδάκης 2, Στόλης ,Καπινιάρης 15 (2), Κατσαούνης 2, Περιστεράκης 2

Η βαθμολογία

1. ΠΑΣ Γιάννινα          30        
2. Δόξα Λευκάδας      29        
3. ΕΚ Καβάλας 28        
4. Ερμής Λαγκαδά      27     
5. ΓΣ Φαρσάλων         26        
6. ΚΣ Γέφυρας 25        
7. ΠΣ Ευκαρπίας         25        
8. Μαχητές Πειραματικό Πεύκων     24        
9. Πρωτέας Γρεβενών 23      
10. Αίας Ευόσμου      22        
11. ΑΟ Πολυγύρου     22       
12. ΓΑΣ Κομοτηνή       22       
13. Εσπερος Λαμίας   22        
14. ΧΑΝΘ        21        
15. Στρατώνι   21        
16. Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου 15        
*Ο Ευρώπη 87 Πευκοχωρίου έχει -2 βαθμούς από το περσινό πρωτάθλημα

Η επόμενη αγωνιστική (17η, 2/2)
ΠΣ Ευκαρπίας-ΓΑΣ Κομοτηνή
Ερμής Λαγκαδά-ΕΚ Καβάλας
Μαχητές Πειραματικό Πεύκων-Εσπερος Λαμίας
Στρατώνι-ΚΣ Γέφυρας
ΠΑΣ Γιάννινα-Δόξα Λευκάδας
ΚΑΟ Χαλκιδικής-Πρωτέας Γρεβενών
ΑΟ Πολυγύρου-ΧΑΝΘ
Αίας Ευόσμου-ΓΣ Φαρσάλων