Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: 14η Αγωνιστική – Αποτελέσματα

1ος Όμιλος – Αποτελέσματα

Εύνικος-Αθηναϊκός 38-63
Πρωτέας Βούλας-Ηλιούπολη 45-58
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Αιγέας Χίου 71-44
Αγ. Παρασκευή-Αετός Καλλιθέας 70-32
Φοίνικας Πειραιά – Πανιώνιος 58-61

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Εύνικος – Αθηναϊκός 38-63
Διαιτητές: Αναστασόπουλος-Παπαγεωργίου
Δεκάλεπτα: 14-20, 24-38, 30-44, 38-63
Εύνικος (Γκουζίνη): Μετάι, Σκαμαντζούρα, Παπαδοπούλου 5 (1), Μοίρα 4, Θωμαϊδου, Ισκιόγλου 6, Δρακοπούλου,  Μάρκου, Τσέρου 9, Πετράκη 3 (1),  Ραδή, Θεοδωρομανωλάκη 11.
Αθηναϊκός (Παναγόπουλος): Μήτσα, Κλείτσα 8 (1), Καμμένου 14 (3), Ευμορφοπούλου 8 (1), Κουτσιρίμπα 3 (1), Καρυοφύλλη, Καλημέρη 6, Χελιώτη 16 Οικονομάκη 8.

Πρωτέας Βούλας-Ηλιούπολη 45-58
Διαιτητές: Κιουλάφας-Κηπώσης
Δεκάλεπτα: 13-10, 26-27, 37-37, 45-58
Πρωτέας Βούλας (Τσεμπέρης – Ρουμάνη): Χατζηβασιλείου, Κήτσιου 7, Θεοδώρου, Κολλάτου 5, Μπουντούρη, Χατζηγιακουμή 11(2), Σακελλαρίου 6, Παντέλη, Αναστασοπούλου Μ. 6, Καλογεριά, Αναστοπούλου Χ. 10, Κουζούκα.
Ηλιούπολη (Γερεουδάκης – Φέξης): Δασκαλοπούλου 18(2), Νάτσκου 2, Καρανάσιου, Νεαρχάκου 3, Γούλα 4, Χατζηλεοντή 5(1), Κορρέ 13(1), Παπαδοπούλου, Οικονομίδου 11, Δαμουλάκη 2, Νικολαϊδου, Αλεξία.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Αιγέας Χίου 71-44
Διαιτητές: Καραμπιτσάκος, Τσαταλλιού
Δεκάλεπτα:18-12, 36-24, 52-35, 71-44
ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Μίχα- Φατούρος): Κυρίου, Μπαλαμπάνη, Μούκα 3, Βαμβακά 10, Λιναρά 5(1),Ζουρνή 13, Κεσσέ 15(2), Στεφανίδου 16(4), Μάνου, Κιουρτζίδου, Χόνι 2, Μυλωνάκη 7(1).
Αιγέας Χιου (Γιασεμής – Γαλάτουλας): Κοτσία 11(3), Δανδούλα, Καρατζανου 5(1), Παπαδοπούλου 7,Καρούση 8, Κοματσιούλη  12(2), Γιασεμή 1.

Αγία Παρασκευή – Αετός Καλλιθέας 70-32
Διαιτητές: Λαζόγκα-Εφραιμίδης
Δεκάλεπτα: 24-6, 32-11, 50-26, 70-32
ΓΣΑΠ(Τασιόπουλος) Κάσδαγλη 10(2), Στούπα 14(1), Σιγιώργη 2, Κοντογιάννη 9(1), Γρίσπου 11(2), Ευαγγελάτου 11, Παπαντώνη2, Πετυχάκη, Κριμιτζά 2, Κόρμπου 9, Μπεζαϊτη.
Αετός Καλλιθέας (Σταυρακόπουλος, Μήνας): Γραμματικού 18(2), Μήνα7(1), Σαμαντούρη, Κουτσοδήμου 2, Ντυρμισι, Καραγιαννάκη, Δρακοπούλου, Τζινλή 1, Νάκου, Μωραΐτη 1, Κατσοχειράκη 3(1).

Φοίνικας Πειραιά – Πανιώνιος 58-61
Διαιτητές: Αυγερινός-Καλαρέμας
Δεκάλεπτα: 22-13, 36-27, 48-41, 58-61
Φοίνικας (Αράπης – Καραγάνης): Γιγουρτάκη 9(1), Ξεπαπαδέα 8, Δανδουλάκη Α. 9, Βράκα 11(1), Καψοκόλη 12, Οικονομοπούλου 2, Δανδουλάκη Μ. 7(1).
Πανιώνιος (Χατζηδάκης): Κριτσιδήμα 5(1), Στεργιοπούλου 11(1), Κάραλη 6(1), Γεροστεργίου 16(1), Ταντουρόφσκα 18(4), Σιγάλα 5.

Η βαθμολογία

1. ΓΣ Ηλιούπολης 25  
2. Πρωτέας Βούλας 24
3. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 24
4. Πανιώνιος 22
5. Αθηναϊκός 22
6. ΓΣ Αγίας Παρασκευής 20
7. Εύνικος  17
8. Φοίνικας Πειραιά 15
9. Αιγέας Χίου 15
10. Αετός Καλλιθέας 14
11. Δαναοί Αργους 12

Η επόμενη αγωνιστική (15η, 2/2)

Αθηναϊκός-Δαναοί Αργους
Πανιώνιος-Εύνικος
Αετός Καλλιθέας-Φοίνικας Πειραιά
Αιγέας Χίου-ΓΣ Αγίας Παρασκευής
Πρωτέας Βούλας-ΕΦΑΟ Ζωγράφου

Ρεπό: ΓΣ Ηλιούπολης

2ος Ομιλος – Αποτελέσματα

Απόλλων Καλαμαριάς 55-50
Ασπίδα Ξάνθης-ΑΕ Πυλαίας 49-68
Ολύμπια Λάρισας-Πιερικός Αρχέλαος 72-69
Παναθλητικός-Ηρακλής 77-42
Πανσερραϊκός-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 51-36
ΑΣ Πανόραμα-Αρης 51-82

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ασπίδα Ξάνθης-ΑΕ Πυλαίας 49-68
Διαιτητές: Γιαννούλης Αν.-Νέδογλου
Δεκάλεπτα: 13-21, 28-33, 37-47, 49-68
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Παυλάκη 15(1), Καραλίδου Σ. 4, Ευθυμίου, Τσακίρη 8, Αντώνογλου 4, Πετρίδου, Τασελαρίδου, Μωυσένκο 3, Σουλιώτη 4, Μπίκου, Βαρελτζή 3, Καρακώστα 4.
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Χρυσοστομίδου 3, Αντωνιάδου 7(1), Κουράτορα 3(1), Γράψα 16(3), Λάλου 8, Τζιαμπάζη 3(1), Πετρίδου, Παπαρδέλα 12, Δεληγιάννη 14.

Απόλλων Καλαμαριάς-ΜΕΝΤ 55-50
Διαιτητές: Καντερές-Κωνής
Δεκάλεπτα: 10-11, 21-25, 41-39, 55-50
Απόλλων Καλαμαριάς (Καρακασίδου): Σιφναίου 3, Ιγγλέζου 7(1), Παλλάνη 18(4), Καλαντίδου 8, Μαϊδάτση, Ζηππίδου, Διαμαντοπούλου 1, Διαμαντίδου 9, Καϊμακτσή 9(1), Ιντζέ, Φλώρου.
ΜΕΝΤ (Τζιότζιος): Γενναίου 2, Μουμτζή, Θώμογλου 14(2), Φείδα, Κουλακιώτη 6, Γιαννουσίου 7, Παπαδοπούλου 17, Μπουντούκα, Ψαρέλη, Αβρονιδάκη 4.

Ολύμπια Λάρισας-Πιερικός Αρχέλαος 72-69
Διαιτητές: Γιαννούλης Στ.-Τσάλλας
Δεκάλεπτα: 25-12, 34-34, 49-46, 72-69
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Σολωμού 20(1), Καρτσαμάρη 25(3), Τσιούρβα 4, Μοδέα 4, Κλεισιάρη, Λιάσκου 3, Πατούνη 16(2), Μπαζούκη, Μαργαρίτη, Τέλιου.
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου-Ξηρομερίτης): Τελίδου 12(1), Κιολέογλου 14(3), Μάντζιου, Ντριστέλλα 2, Γκοτζαμάνη 3, Λάππα 2, Μπαγκλαρίδου 4, Μπουμπουλέντρα, Καρατάσιου 17(2), Αρτεμισίου 15(1).

Πανσερραϊκός-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 51-36
Διαιτητές: Γεωργούλης- Γιατρόπουλος
Δεκάλεπτα: 14-5, 21-12, 38-21, 51-36
Πανσερραϊκός (Καρατσομπάνης): Χωλοπούλου Σ. 5, Γαϊτάνη 5(1), Τσάντα 1, Μπακιρτζίδου 10, Χωλοπούλου Μ., Θανοπούλου, Πελτέκη 5, Κουτούση 25, Πιτσιάβα, Γκανάτσιου, Μίχου, Βάννα.
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Μύρβαλη): Μπαλλά 2, Κωστανάκη 7(1), Σουλιώτη, Τσαλή, Καλογρίδου, Καλομιτσίνη 9(1), Κανέλλογλου 2, Βατσιτσίδου 3(1), Παπαδάκη 5, Κουλουμπή 8, Κοκκίνου.

Παναθλητικός-Ηρακλής  77-42
Διαιτητές: Σελεβός-Παπαθανασίου
Δεκάλεπτα: 25-9, 48-20, 67-32, 77-42
Παναθλητικός (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 14, Σταμπή , Γιαννοπούλου 8, Μπαξεβάνου, Τράντα 16, Σταματάκη 5, Μπατή, Μπασσιά 3, Γράψα 2, Βαντσιούρη 17(3), Καραμπατζάκη 12, Σιδηροπούλου.
Ηρακλής (Λαμπρόπουλος-Κατωπόδη): Τσουμπερλή 4, Παπαβασιλείου 2, Τζίκου 1, Σακουλάκη 1, Λογδανίδου 14(1), Γιαννούδη 2, Μυγδαλιά 7, Βασιλειάδου 9, Θωμά 2.

ΑΣ Πανόραμα-Αρης  51-82
Διαιτητές: Θρασυβουλίδης-Τζεκάκης
Δεκάλεπτα: 17-26, 25-45, 36-67, 51-82
ΑΣ Πανόραμα (Μαυρίδης): Καζαντζή Β. 5(1), Νικολαϊδου 15(1), Αραμπατζή 2, Νάκη 1, Καζαντζή Σ. 3(1), Ριτζαλέου 5(1), Σιακαβάρα 7(1), Αβραμίδου, Δαιμονάκου 5, Βασλαματζή 6, Χατζηθεοδώρου 2.
Αρης (Συρόπουλος): Καζαμία, Μαρίνη 23(2), Παπαϊωάννου 9, Τσαμπούρη 16(4), Στεργάκη 4, Νταουντάκη 3, Νάστου 17(2), Βλάχου 6, Καρβουνιάδου, Δροσούνη 4.

Η βαθμολογία

1. Παναθλητικός 27
2. Ηρακλής 25
3. Αρης 25
4. Πανσερραϊκός 23
5. ΑΕ Πυλαίας 22
6. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 22
7. Πιερικός Αρχέλαος 22
8. Απόλλων Καλαμαριάς 19
9. ΑΣ Πανόραμα 18
10. Ασπίδα Ξάνθης 17
11. Ολύμπια Λάρισας 16
12. ΜΕΝΤ 15
*Ο Ηρακλής έχει ένα μηδενισμό

Η επόμενη αγωνιστική (15η, 2/2)

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Αρης
Ηρακλής-ΑΣ Πανόραμα
Πιερικός Αρχέλαος-Παναθλητικός
ΑΕ Πυλαίας-Ολύμπια Λάρισας
ΜΕΝΤ-Ασπίδα Ξάνθης
Πανσερραϊκός-Απόλλων Καλαμαριάς