Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: 11η Αγωνιστική – Αποτελέσματα

1ος Ομιλος – Αποτελέσματα

Ηλιούπολη-Εύνικος 79-65
Πρωτέας Βούλας-Πανιώνιος 69-45
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Αθηναϊκός 58-48
Φοίνικας Πειρ.-ΑΟ Άργους «Οι Δαναοί» 59-40
Αιγέας Χίου-Αετός Καλλιθέας (Αναβολή) 
Ρεπό: Αγία Παρασκευή

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ηλιούπολη – Εύνικος 79-65
Διαιτητές: Ραπτογιάννης-Εφραιμίδης
Δεκάλεπτα: 20-20, 43-37, 57-55, 79-65
Ηλιούπολη (Γερεουδάκης, Φέξης): Δασκαλοπούλου 24(3), Νικολαϊδου, Νατσκου, Καρανάσιου, Νεαρχάκου 2, Γούλα 11(1), Χατζηλεοντή 11, Κορρέ 12(1), Παπαδοπούλου 5, Οικονομίδου 14, Αλεξία, Δαμουλάκη.
Ευνικος (Γκουζίνη): Μετάι, Σκαματζούρα, Παπαδοπούλου 7, Μοίρα, Θεοδωρομανωλάκη 6, Θωμαϊδου, Ισκιόγλου 24(2), Δρακοπούλου, Μάρκου 4, Τσέρου 20(1), Πετράκη 4. 

Πρωτέας Βούλας – Πανιώνιος 69-45
Διαιτητές:Αυγερινός Ι., Αντωνέλου
Δεκάλεπτα:23-6, 38-21, 49-36, 69-45  
Πρωτέας (Τσεμπέρης): Χατζηβασιλείου 5(1), Θεοδώρου 12(1), Κωλλάτου 14(2), Χατζηγιακουμή11(2), Σακελλαρίου, Αναστασοπούλου Μ. 14, Αναστασοπούλου Χ. 10, Μπουντούρη 3, Κουζουκα, Καλογερια, Παντελή. 
Πανιώνιος (Χατζηδάκης): Στεργιοπούλου 4, Γεροστέργιου 7(1), Ταντουρόφσκα 6, Σουλτάνη, Ρετζέπερη 12, Αξιοπούλου 12, Σιγάλα 4.

Φοίνικας Πειρ.-Δαναοι Άργους  59-40
Διαιτητές: Μάρκου ,Μυζικας 
Δεκαλεπτα 13-10, 25-22, 43-29, 59-40
Φοίνικας (Αραπης, Καραγανης) Γιγουρτακη 6(1) ,Ξεπαπαδεα 6,Δανδουλακη Αλ. 13(2),Καψοκολη 6,Κουταλιανού 7,Καρέλα 2,Οικονομόπουλου 2,Δανδουλακη Μαρ. 9(1) Μοσχονά 2, Δράκου 2, Ξανθοπουλου 4
Δαναοι Άργους (Κουλουκης): Μπενεκη 14,Ζαροκωστα 10, Αλμπερτου, Μπαρτουτση,  Κολιπετσα, Γιαννακούλη 6(2), Καπετάνιου 1, Καζαρα, Παναγιωτοπουλου,  Αρβανιτη 9

ΕΦΑΟ Ζωγράρου – Αθηναϊκός 58-48
Διαιτητές: Βελέντζας-Χρόνης 
Τα δεκάλεπτα: 8-10, 21-29, 39-35, 58-48
ΕΦΑΟΖ: (Μίχα): Κυρίου, Μούκα 5 (1), Βαμβακά 11, Λιναρά, Ζουρνή 15,Κεσσέ 15 (1), Στεφανίδου 12 (1), Κιουρτσίδου.
Αθηναϊκός: (Παναγόπουλος): Κλείτσα 8 (2), Καμμένου 20 (6), Ευμορφοπούλου 6, Τριανταφύλλου 2, Καλημέρη, Νιξίνα, Χελιώτη 8, Τάρλα, Οικονομάκη 4

Η βαθμολογία

1. ΓΣ Ηλιούπολης    19
2. Πρωτέας Βούλας    19    
3. Πανιώνιος    18    
4. ΕΦΑΟ Ζωγράφου    18    
5. Αθηναϊκός    16    
6. ΓΣ Αγίας Παρασκευής    15    
7. Εύνικος    14    
8. Φοίνικας Πειραιά    13    
9. Αιγέας Χίου    10    
10. Αετός Καλλιθέας    10    
11. Δαναοί Αργους    10    

* Αιγέας Χίου και Αετός Καλλιθέας έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η επόμενη αγωνιστική (12η, 12/1)
ΓΣ Ηλιούπολης-Αιγέας Χίου
Πρωτέας Βούλας-Αετός Καλλιθέας
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Πανιώνιος
ΓΣ Αγίας Παρασκευής-Αθηναϊκός
Εύνικος-Δαναοί Αργους

Ρεπό: Φοίνικας Πειραιά   

2ος Ομιλος – Αποτελέσματα

Ολύμπια Λάρισας-ΑΣ Πανόραμα 49-57
Ασπίδα Ξάνθης-Αρης 47-94
Απόλλων Καλαμαριάς-Ηρακλής 61-80
Πανσερραϊκός-Πιερικός Αρχέλαος 59-51
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Παναθλητικός 45-60
ΜΕΝΤ-ΑΕ Πυλαίας 49-90

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Πανσερραϊκός-Πιερικός Αρχέλαος  59-51
Διαιτητές: Γεωργούλης-Παπαδόπουλος
Δεκάλεπτα: 13-12, 33-26, 45-34, 59-51
Πανσερραϊκός (Καρατσομπάνης): Χωλοπούλου Ν. 5, Γαϊτάνη 14 (2), Τσάντα 3 (1), Μπακιρτζίδου 15, Χωλοπούλου Μ., Πελτέκη 4, Κουτούση 16, Πιτσιάβα 2, Θανοπούλου.
Πιερικός-Αρχέλαος (Χατζηϊωάννου): Καραλή 2, Κιολέογλου 9 (1), Ντριστέλλα 3, Γκοτζαμάνη 3 (1), Λάππα 7, Μπουμπουλέντρα 4, Καρατάσιου 8 (2), Αρτεμισίου 15 (2).

Απόλλων Καλαμαριάς-Ηρακλής 61-80
Διαιτητές: Ηλιόπουλος-Δικταπανίδης
Δεκάλεπτα: 14-21, 31-37, 52-57, 61-80
Απόλλων Καλαμαριάς (Καρακασίδου): Οικονόμου 12(2), Σιφναίου, Παλάνη 8(2), Φλώρου, Ιγγλέζου 14(1), Καϊμακτσή 6, Ιντζέ, Μαϊδάτση, Καλαντίδου 16, Διαμαντοπούλου 3.
Ηρακλής (Λαμπρόπουλος-Κατωπόδη): Τσουμπερλή, Παπαβασιλείου 13(3), Τζίκου 11, Σακουλάκη 8, Λογδανίδου 12(1), Γιαννούδη 8(2), Παππά, Μυγδαλιά 16, Πετρίδου, Βασιλειάδου, Θωμά 8(2). 

Ολύμπια Λάρισας-ΑΣ Πανόραμα 49-57
Διαιτητές: Μπούγλος Ιωάν.-Γιατρόπουλος
Δεκάλεπτα: 17-10, 30-28, 42-39, 49-57
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Τζέλιου, Μοδέα 5, Τέλιου, Μπαζούκη, Μαργαρίτη, Λιάσκου 2, Μιχαηλίδου 12(1), Πατούνη 18(4), Κλεισιάρη 5(1), Τζιούρδα 1, Καρτσαμάρη 6(1).
ΑΣ Πανόραμα (Μαυρίδης): Καζαντζή Β. 14(3), Νικολαϊδου, Αραμπατζή, Ριτζαλέου 3, Νάκη, Καζαντζή Σ. 12(2), Σιακαβάρα 3(1), Αβραμίδου 2, Δαιμονάκου 14, Βασλαματζή 7, Χατζηθεοδώρου 2. 

Ασπίδα Ξάνθης-Αρης  47-94
Διαιτητές: Χατζηχαρίσης-Γρηγοριάδης
Δεκάλεπτα: 12-34, 31-59, 36-75, 47-94
Ασπίδα Ξάνθης (Παναγιωτόπουλος): Παυλάκη 13 (2), Σουλιώτη 12, Μαμαλίγκατζη 8, Πετρίδου 3, Μπίκου, Τσερπίδου 1, Ευθυμίου, Τονικίδου 2, Τασελαρίδου 2, Μωυσένκου 6.
Αρης (Συρόπουλος): Καζαμία 4, Καρβουνιάδου 9(1), Κυρπιζλίδου 7, Μαρίνη 20(1), Τσαμπούρη 10(2), Στεργάκη 16, Σλούκα 6, Βεντούρα, Κουλιού 2, Νάστου 8(1), Δροσούνη 9(1), Βλάχου 3.

ΜΕΝΤ-ΑΕ Πυλαίας  49-90
Διαιτητές: Παπαθανασίου-Ντόντης
Δεκάλεπτα: 9-19, 20-29, 37-54, 49-90
ΜΕΝΤ (Τζιότζιος): Γενναίου 4, Μουμτζή, Θώμογλου 6, Κουλακιώτη 16, Γιαννουσίου 10, Παπαδοπούλου, Κωφοκώτσιου, Τζιότζιου , Μπουντούκα, Ψαρέλλη 6, Αβρονιδάκη 5(1). 
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Χρυσοστομίδου 11(2), Αντωνιάδου 11(1), Γράψα 19(1), Λάλου 10, Τζιαμπάζη 10(3), Πετρίδου 7, Παπαρδέλα 8, Δεληγιάννη 11, Κουράτορα 3(1).

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Παναθλητικός 45-60
Διαιτητές: Θρασυβουλίδης-Τσαρδούλιας
Δεκάλεπτα: 12-25, 20-42, 37-53, 45-60
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Μύρβαλη): Μπαλλά 8, Κωστανάκη 2, Τσαλή 4, Καλογρίδου, Καλομιτσίνη 14(2), Κανέλλογλου 4, Βατσιτσίδου 9, Παπαδάκη 4.
Παναθλητικός (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 12, Σταμπή 7(1), Γιαννοπούλου 15, Μπαξεβάνου, Τράντα 11(1), Μπασσιά, Γράψα 5(1), Βαντσιούρη 2, Σαράντη, Καραμπατζάκη 6, Σιδηροπούλου.
 

Βαθμολογία
1. Παναθλητικός  21 
2. Αρης  20        
3. Ηρακλής 20 
4. ΑΕ Πυλαίας 17    
5. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 17   
6. Πανσερραϊκός 17        
7. Πιερικός Αρχέλαος 17 
8. Απόλλων Καλαμαριάς  15
9. ΑΣ Πανόραμα 15        
10. Ασπίδα Ξάνθης14
11. ΜΕΝΤ 12       
12. Ολύμπια Λάρισας 12
*Ο Ηρακλής έχει ένα μηδενισμό

Η επόμενη αγωνιστική (12η, 12/1)

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-ΜΕΝΤ
Πανσερραϊκός-ΑΕ Πυλαίας
Απόλλων Καλαμαριάς-Πιερικός Αρχέλαος
Ασπίδα Ξάνθης-Ηρακλής
Ολύμπια Λάρισας-Αρης
Παναθλητικός-ΑΣ Πανόραμα