Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 Γυναικών: 10η Αγωνιστική – Αποτελέσματα

1ος Ομιλος – Αποτελέσματα

Εύνικος-Φοίνικας Πειραιά 59-54
Αθηναϊκός-Πρωτέας Βούλας57-72
Πανιώνιος – Αιγέας 74-43
Αετός Καλλιθέας-Ηλιούπολη 24-73
ΑΟ Άργους «Οι Δαναοί»-Αγ. Παρασκευή 55-83

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Εύνικος – Φοίνικας Πειραιά 59-54
Διαιτητές:Πλατέλα-Καλαρέμας
Δεκάλεπτα: 12-19 , 35 -29 , 45-43 ,59-54 
Εύνικος (Γκουζίνη – Μπάρτζος): Μετάι, Σκαμαντζούρα 5, Παπαδοπούλου 5(1), Μοίρα 10. Θωμαϊδου, Ισκιόγλου 9(1). Δρακοπούλου, Μάρκου 2, Τσέρου 16(1).
Πετράκη 4, Ράδη, Θεοδωρομανωλάκη 8(2).
Φοίνικας Πειραιά (Αράπης – Καραγάνης): Γιγουρτακη 3(1), Ξεπαπαδέα 5(1), Δανδουλάκη Α. 5, Βράκα 11(1), Καψοκόλη 7(1), Κουταλιανού 8, Οικονομοπούλου 2, Δανδουλάκη Μ. 13(1), Μοσχονά, Ξανθοπούλου, Καρέλα, Δράκου.

Πανιώνιος – Αιγέας 74-43
Διαιτητές: Τσατταλιού-Μύζικας
Δεκάλεπτα: :21-05,42-15, 60-28, 74-43
Πανιώνιος(Χατζηδάκης-Παπασάββας): Στεργιόπουλου 2, Κριτσηδημα, Γεροστεργιου
12(3), Ταντουροφσκα 10(1), Σουλτάνη 9(1) , Καραλη 5(1), Ρετζεπερη 17,
Γιαννακούλια 2, Καναβαρου, Παύλου 2, Αξιοπουλου 6, Σιγάλα 8
Αιγεας (Γιασεμης – Γαλατουλας): Κοτσία 6(1), Δάνδουλα 4, Καρατζάνου, Κοματσιούλη 2, Παπαδοπούλου 11, Τόσκα 10, Καρούση 1, Μπαμπικέρ , Γιασεμη, Άγκο 9.

Αθηναϊκός – Πρωτέας Βούλας 57-72
Διαιτητές: Κηπώσης-Σπυριδάκης 
Τα δεκάλεπτα: 15-22, 24-35, 38-55, 57-72
Αθηναϊκός (Παναγόπουλος): Κλείτσα 10 (2), Καμμένου 2, Ευμορφοπούλου 2, Κουτσιρίμπα 3, Τριανταφύλλου 4, Καλημέρη 4,  Νιξίνα 6, Χελιώτη 10, Οικονομάκη 8, Τσιμπίδη 8 (2).
Πρωτέας Βούλας (Τσεμπέρη): Χατζηβασιλείου, Κήτσιου 5 (1), Θεοδώρου 12 (1), Κολλάτου 16 (1), Μπουντούρη 7 (1), Χατζηγιακουμή 6 (2), Σακελλαρίου 2, Αναστσοπούλου Χ. 9, Αναστασοπούλου Μ. 15.

Αετός – Ηλιούπολη 24-73
Διαιτητές: Καλογεράκης-Παπαγεωργίου 
Δεκάλεπτα: 9-25, 15-45, 21-58,24-73
Αετός Καλλιθέας: (Σταυρακοπουλος,Μηνάς): Γραμματικού 10(1), Νάκου, Μηνά , Σανταμούρη 3, Κουτσοδήμου 2, Ντερμίση 2, Καραγιαννάκη 4 Κατσοχειράκη , Μωραΐτη 3, Τζινλή , Δρακοπουλου.
Ηλιούπολη (Στανέλλος ς, Φέξης): Δασκαλοπούλου 2, Νικολαϊδου 2, Νατσκου 4 Καρανάσιου 4(1), Νεαρχάκου, Γούλα 4, Χατζηλεοντή 11, Κορρέ 11, Παπαδοπούλου 5, Οικονομίδου 9, Αλεξία 9, Δαμουλάκη 12(1).

Δαναοί Αργους- Αγία Παρασκευή 55-83
Διαιτητές: Λάμπος-Κυριακού 
Δεκάλεπτα: 14-24, 33-41, 39-63, 55-83
Δαναοί Αργους (Καπετάνιου) Μπενέκη 24(1), Ζαροκώστα  20, Γιαννακουλη 2, Αλμπέρτου, Μπαρτουτση, Κολιπετσα, Καπετάνιου, Χατζηκωνσατντινου, Παναγιωτόπουλου, Μαρα 2, Αρβανιτη 7.
ΓΣΑΠ ( Τασιόπουλος) Κάσδαγλη, Στούπα 26(2), Σιγιώργη 6, Κοντογιάννη 8(1), Γρίσπου 21(4), Ευαγγελατου 3(1), Παπαντώνη, Σάμιτα, Κριμιτζά 6, Πετυχακη, Κόρμπου 8, Μπεζαίτη 5
 

Η βαθμολογία

1. ΓΣ Ηλιούπολης    17    
2. Πανιώνιος    17
3. Πρωτέας Βούλας    17    
4. ΕΦΑΟ Ζωγράφου    16    
5. Αθηναϊκός    15    
6. ΓΣ Αγίας Παρασκευής    15    
7. Εύνικος    13    
8. Φοίνικα Πειραιά    11    
9. Αιγέας Χίου    10    
10. Αετός Καλλιθέας    10    
11. Δαναοί Αργους    9    

*Ο ΓΣ Αγίας Παρασκευής δεν έχει κάνει ρεπό του.
 

Η επόμενη αγωνιστική (11η, 5/1)

Αιγέας Χίου-Αετός Καλλιθέας
Φοίνικας Πειραιά-Δαναοί Αργους
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Αθηναϊκός
Πρωτέας Βούλας-Πανιώνιος
ΓΣ Ηλιούπολης-Εύνικος

Ρεπό: ΓΣ Αγίας Παρασκευής       

2ος Ομιλος – Αποτελέσματα

ΑΕ Πυλαίας-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 59-64
Πιερικός Αρχέλαος-ΜΕΝΤ 79-37
Αρης-Απόλλων Καλαμαριάς 94-58
Παναθλητικός-Ολύμπια Λάρισας 81-35
Ηρακλής-Πανσερραϊκός 54-36
ΑΣ Πανόραμα-Ασπίδα Ξάνθης 67-57

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Παναθλητικός-Ολύμπια Λάρισας  81-35
Διαιτητές: Τοπαλίδης-Γρηγοριάδης
Δεκάλεπτα: 32-2, 48-14, 71-29, 81-35
Παναθλητικός (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 8, Σταμπή 6, Γιαννοπούλου, Μπαξεβάνου 8, Τράντα 10, Σταματάκη 12, Μπασσιά 6, Γράψα 11, Βαντσιούρη 4, Καραμπατζάκη 9, Σιδηροπούλου 3, Αντωνίου Ι. 4.
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Τζέλιου 2, Λιάσκου, Μιχαηλίδου 4, Τέλιου 2, Κλεισιάρη 3(1), Τσούρβα 9, Καρτσαμάρη 15(3).

ΑΕ Πυλαίας-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου  59-64
Διαιτητές: Δικταπανίδης-Δημακόπουλος
Δεκάλεπτα: 19-22, 40-39, 47-50, 59-64
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Χρυσοστομίδου 4, Αντωνιάδου 12(1), Γράψα 15(2), Λάλου, Τζιαμπάζη, Παπαρδέλα 13(1), Δεληγιάννη 15, Κουρατόρα.
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Μύρβαλη): Μπαλλά 2, Σουλιώτη 4, Τσαλή 12(2), Καλογρίδου, Καλομιτσίνη 19(1), Κανέλλογλου, Βατσιτσίδου 11, Παπαδάκη 4, Κουλουμπή 6, Κοκκίνου 4. 

Πιερικός Αρχέλαος-ΜΕΝΤ  79-37
Διαιτητές: Γιαννούλης-Γιατρόπουλος.
Δεκάλεπτα: 17-11, 42-17, 60-25, 79-37
 Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Καραλή, Τελίδου 11 (1), Κιολέογλου 17 (2), Μάντζου 2, Ντριστέλλα 2, Γκοτζαμάνη 13 (1), Λάππα 4, Μπαγκλαρίδου 2, Μπουμπουλέντρα 4 (1), Καρατάσιου 3 (1), Αρτεμισίου 18 (2), Ζαρκανέλα 3.
ΜΕΝΤ (Τζιότζιος): Γενναίου 2, Κουϊμτζή 3, Θώμογλου 2, Φίλιου, Φειδά, Κουλακιώτη 9, Γιανουσσίου 12 (1), Παπαδοπούλου 2, Μπουντούκα 5, Αβρονιδάκη 2.

ΑΣ Πανόραμα-Ασπίδα Ξάνθης 67-57
Διαιτητές: Μπούγλος Π.-Γκέκας
Δεκάλεπτα: 17-22, 40-37, 52-50, 67-57
ΑΣ Πανόραμα (Μαυρίδης): Καζαντζή Β. 18, Αραμπατζή, Ριτζαλέου 13, Νάκη, Καζαντζή Σ. 13, Σιακαβάρα, Νικολαϊδου 4, Αβραμίδου, Δαιμονάκου 17, Βασλαματζή 2, Χατζηθεοδώρου, Δέλλιου.
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Παυλάκη 18, Καραλίδου Σ., Τσακίρη, Ευθυμίου, Μαμαλίγκατζη 4, Φραγκιουδάκη 4,  Καραλή 2, Αντώνογλου 6, Πετρίδου, Σουλιώτη 10(1), Καρακώστα 4, Βαρελτζή 9.

Ηρακλής-Πανσερραϊκός 54-36
Διαιτητές: Μπουγλός Ι.-Τσάλλας
Δεκάλεπτα: 16-13, 26-25, 37-27, 54-36
Ηρακλής (Λαμπρόπουλος-Κατωπόδη): Τσουμπερλή 5, Μυγδαλιά 9, Τζίκου 2, Παπαβασιλείου 5(1), Λογδανίδου 8, Παγκαλίδου, Παππά, Σακουλάκη, Γιαννούδη 3, Πετρίδου, Βασιλειάδου 18(1), Θωμά 3(1). 
Πανσερραϊκός (Καρατσομπάνης): Χωλοπούλου Σ. 8(1), Γαϊτάνη 3(1), Μπακιρτζίδου 2, Κουτούση 19, Θανοπούλου, Μίχου, Μπιρμπίλη, Γκέκα, Πιτσιάβα 2, Γκανάτσιου, Βάννα 2. 

Αρης-Απόλλων Καλαμαριάς  94-58
Διαιτητές: Παπαδόπουλος Κ.-Κομνηνόπουλος
Δεκάλεπτα: 28-13, 49-25, 64-36, 94-58
Αρης (Συρόπουλος-Σταμολάμπρος): Καζαμία 6, Μαρίνη 19, Τσαμπούρη 3(1), Νταουντάκη 1, Στεργάκη 6, Ευσταθίου 4, Σλούκα 19(3), Βεντούρα 2, Νάστου 18(1), Κασαπίδη 8, Καρβουνιάδου 6, Δροσούνη 2.
Απόλλων Καλαμαριάς (Καρακασίδου): Σένκα 1, Οικονόμου, Σιφναίου 12(2), Παλάνη 10(1), Φλώρου 11, Καλαντίδου 4, Μαγνή 4, Διαμαντοπούλου 4, Καϊμακτσή 12(1).

Η βαθμολογία
1. Παναθλητικός 19
2. Αρης 18
3. Ηρακλής 18
4. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 16
5. Πιερικός Αρχέλαος 16
6. ΑΕ Πυλαίας 15
7. Πανσερραϊκός 15
8. Απόλλων Καλαμαριάς 14
10. ΑΣ Πανόραμα 13
9. Ασπίδα Ξάνθης 13
11. ΜΕΝΤ 11
12. Ολύμπια Λάρισας 11

*Ο Ηρακλής έχει ένα μηδενισμό
Η επόμενη αγωνιστική (11η, 5/1)

ΜΕΝΤ-ΑΕ Πυλαίας
Ολύμπια Λάρισας-ΑΣ Πανόραμα
Ασπίδα Ξάνθης-Αρης
Απόλλων Καλαμαριάς-Ηρακλής
Πανσερραϊκός-Πιερικός Αρχέλαος
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Παναθλητικός