Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Α2 γυναικών: 9η Αγωνιστική – Αποτελέσματα

1ος Όμιλος – Αποτελέσματα

Ηλιούπολη – Φοίνικας Πειρ. 67-51
Αετός Καλλιθέας – Πανιώνιος 41-78
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΑΟ Άργους Οι Δαναοί 84-44
Αιγέας Χίου-Αθηναϊκός 55-78
Αγ. Παρασκευή-Εύνικος 55-54 (παρ.)

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ηλιούπολη – Φοίνικας Πειρ. 67-51
Διαιτητές: Αναστασόπουλος, Ανδρεόπουλος
Δεκάλεπτα: 12-18, 25-31, 48-44, 67-51
Ηλιούπολη (Στανέλλος – Φέξης): Δασκαλοπούλου 24(4), Νικολαϊδου, Νάτσκου 2, Καρανάσιου, Νεαρχάκου 3, Γούλα, Χατζηλεοντή 16(1), Κορρέ 2, Οικονομίδου 14, Αλεξία 2, Δαμουλάκη 4, Παπαδοπούλου.
Φοίνικας Πειραιά (Αράπης-  Καραγάνης): Γιγουρτάκη, Μαγγίνα 4, Ξεπαπαδέα, Δανδουλάκη Α. 3(1), Βράκα 10(2), Ξανθοπούλου, Καψοκόλη 14(1), Κουταλιανού 6, Καρέλα, Δράκου, Παπαδοπούλου, Δανδουλάκη Μ.14.

Αετός Καλλιθέας – Πανιώνιος 41-78
Διαιτητές:  Ραπτογιάννης-Μπιτέρνας
Δεκάλεπτα: 14-27, 24-49, 31-66 41-78.
Αετός Καλλιθέας  (Σταυρακοπουλος,Μηνάς): Γραμματικού 5, Νάκου, Μηνά 10, Σανταμούρη 2, Κουτσοδήμου 3, Ντερμίση 2, Καραγιαννάκη 15(2), Κατσοχειράκη , Μωραΐτη 1, Τζινλή 3, Δρακοπουλου.
Πανώνιος (Χατζηδάκης – Παπασάββας): Γεροστεργίου 11, Σουλτάνη 19, Ρετζεμπέρη 19, Ταντουρόφσκα 16(3), Αξιοπούλου 2, Κάραλη 4, Παύλου 2, Μαχλά, Γιαννακούλια, Καναβάρου, Σιγάλα.

Αιγέας-Αθηναϊκός 55-78
Διαιτητές: Καραμπιτσάκος-Θωμά
Δεκάλεπτα: 10-24, 24-42, 38-63, 55-78
Αιγέας (Γιασεμής-Γαλάτουλας): Κοτσία 4, Άγκο 8, Καρατζάνου 4, Κοματσιούλη 6(1), Παπαδοπούλου 11(1), Τόσκα 18, Καρούση 1, Ψυχή, Σκουφάρα, Γιασεμή 3(1), Μπάτση, Γιαννιώδη.
Αθηναϊκός (Παναγόπουλος): Βουλκίδη, Κλείτσα 18(1), Καμμένου 3(1), Ευμορφοπούλου, Χελιώτη 16, Τάρλα 10, Καρυοφύλλη, Καλημέρη 13,Οικονομάκη 18, Τσιμπλίδη.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Δαναοί Αργους 84-44
Διαιτητές: Χαϊνά, Τσικριτσάκη
Δεκάλεπτα: 27-4, 44-22, 63-33, 84-44
ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Κεσσέ): Κυρίου 5(1), Μπαλαμπάνη, Μούκα 8(1), Βαμβακά 10, Καστανιά, Ζουρνή 11(1), Κεσσέ 11, Στεφανίδου 22(5), Κουρούβανη 3(1), Κιουρτζίδου, Χόνι, Μυλωνάκη 12.
Δαναοί Αργους (Καπετάνιου): Μπενάκη 9, Ζαροκώστα 14, Γαννακούλη, Αλμπέρτου, Μπαρτούτση, Μάρα 4, Σουλτανίδη, Καπετάνιου 6(2), Χατζηκωνσταντίνου, Αρβανιτη 9, Παναγιωτοπούλου 2.

Αγία Παρασκευή – Εύνικος 55-54 (παρ.)
Διαιτητές: Κούλης Χ. Κούλης Κ.
Δεκάλεπτα: 22-16, 29-19, 34-31, 46-46 (κ.α.), 55-54
Αγία Παρασκευή (Γκουζίνη): Κασδαγλή 1, Στούπα 15(2), Σιγιώργη 2, Κοντογιάννη 10(1), Γρίσπου 14(2), Ευαγγελάτου, Σαμίτα, Τριανταφύλλη, Πετυχάκη, Κριμιτζά, Κόρμπου 13, Μπεζαϊτη.
Εύνικος (Μπάρτζος, Βουκελάτου): Μετάι, Σκαμαντζούρα 7(2), Παπαδοπούλου, Μοίρα 2, Θωμαϊδου , Ισκιόγλου 17(1), Δρακοπούλου, Μάρκου 2, Τσέρου 17(3), Πετράκη 4(1), Ράδη, Θεοδωρομανωλάκη  5(1).

Η βαθμολογία

1. ΕΦΑΟ Ζωγράφου    16
2. ΓΣ Ηλιούπολης         15
3.  Πρωτέας Βούλας    15
4. Πανιώνιος       15
5. Αθηναϊκός      14    
6. ΓΣ Αγίας Παρασκευής      13
7. Εύνικος  11
8. Φοίνικας Πειραιά   10
9. Αιγέας Χίου    9
10. Αετός Καλλιθέας   9
11. Δαναοί Αργους      8      

*ΕΦΑΟ Ζωγράφου και ΓΣ Αγίας Παρασκευής δεν έχουν κάνει το ρεπό τους. 

Η επόμενη αγωνιστική (10η, 22/12)

Αετός Καλλιθέας-ΓΣ Ηλιούπολης
Πανιώνιος-Αιγέας Χίου
Αθηναϊκός-Πρωτέας Βούλας
Δαναοί Αργους-ΓΣ Αγίας Παρασκευής
Εύνικος-Φοίνικας Πειραιά
Ρεπό: ΕΦΑΟ Ζωγράφου

2ος Όμιλος – Τα αποτελέσματα

ΑΕ Πυλαίας-Πιερικός Αρχέλαος  64-49
Ασπίδα Ξάνθης-Παναθλητικός 47-75
Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΣ Πανόραμα  52-59
Πανσερραϊκός-Αρης 46-68
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Ολύμπια Λάρισας 86-44
ΜΕΝΤ-Ηρακλής 28-67

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ασπίδα Ξάνθης-Παναθλητικός  47-75
Διαιτητές: Ζαχαριάδης-Καντζουρίδης
Δεκάλεπτα: 16-29, 30-49, 39-63, 47-75
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Παυλάκη 7(1), Θωμαϊδου 2, Μαμαλίγκατζη 4, Χατζηδάκη 2,  Καραλή 2, Αντώνογλου 5, Πετρίδου, Σουλιώτη 7(1), Βαρελτζή 7, Χαλκίδου, Καρακώστα, Ευθυμίου 11(3).
Παναθλητικός (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 18, Σταμπή 3(1), Γιαννοπούλου 14, Τράντα 19(2), Σταματάκη, Μπασσιά, Γράψα, Βαντσιούρη 6, Καραμπατζάκη 12, Σιδηροπούλου 3.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Ολύμπια Λάρισας  86-44
Διαιτητές: Λάλλα-Λαζαρίδης
Δεκάλεπτα: 18-14, 38-19, 57-33, 86-44
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Μύρβαλη): Μπαλλά 15, Σουλιώτη 7(1), Τσαλή 10(2), Καλογρίδου 4(1), Καλομιτσίνη 25(4), Βατσιτσίδου 4, Παπαδάκη, Κουλουμπή 4, Κοκκίνου 13, Γκόγκου 4(1).
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Τσιούρβα 4, Καρτσαμάρη 16, Τζέλιου 3(1), Μαργαρίτη 7, Λιάσκου 2, Μιχαηλίδου 8, Κλεισιάρη 4.

ΑΕ Πυλαίας-Πιερικός Αρχέλαος  64-49
Διαιτητές: Μπούγλος Γ.-Τσάλλας
Δεκάλεπτα: 22-6, 37-20, 49-38, 64-49
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Χρυσοστομίδου 2, Αντωνιάδου 17(2), Αρσένογλου, Γράψα 14, Λάλου 1, Τζιαμπάζη, Παπαρδέλα 9, Πουλάκη, Δεληγιάννη 17, Κουράτορα 4.
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου-Ξηρομερίτης): Καραλή 2, Τελίδου 14(2), Μάντζου, Ντριστέλλα 8, Γκοτζαμάνη, Καρανικόλα, Μπαγκλαρίδου 8, Καρατάσιου 6(1), Αρτεμισίου 11, Ζαρκανέλα, Καζαναράκη.

Πανσερραϊκός-Αρης  46-68
Διαιτητές: Λαδάς-Χατζηκώστας
Δεκάλεπτα: 12-25, 23-32, 33-53, 46-68
Πανσερραϊκός (Καρατσομπάνης): Χωλοπούλου Σ. 8, Γαϊτάνη 13(2), Τσάντα 3(1), Μπακιρτζίδου 4, Χωλοπούλου Μ. 4, Θανοπούλου, Πελτέκη, Κουτούση 8, Πιτσιάβα, Γκανάτσιου 2, Δαμιανάκου, Βάννα 2.
Αρης (Συρόπουλος): Καζαμία, Μαρίνη 16(1), Στεργάκη, Τσαμπούρη 14(3), Νταουντάκη, Ευσταθίου, Σλούκα 9(1), Βεντούρα 7, Νάστου 14(3), Κασαπίδη 6, Καρβουνιάδου, Δροσούνη 2.

Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΣ Πανόραμα  52-59
Διαιτητές: Δικταπανίδης-Τζαγκάτζης
Δεκάλεπτα: 15-13, 28-24, 36-42, 52-59
Απόλλων Καλαμαριάς (Καρακασίδου): Οικονόμου, Σιφναίου 14(1), Παλάνη, Καλαντίδου 10, Φλώρου 12, Καϊμακτσή 2, Ιντζέ, Μαϊδάτση 2, Διαμαντοπούλου 10.
ΑΣ Πανόραμα (Μαυρίδης): Καζαντζή Β. 16(2), Νάκη 3, Ριτζαλέου 13(1), Καζαντζή Σ. 10(1), Σιακαβάρα, Νικολαϊδου 6, Αβραμίδου, Δαιμονάκου 6, Βασλαματζή, Χατζηθεοδώρου 2, Δέλλιου.

ΜΕΝΤ-Ηρακλής 28-67
Διαιτητές: Καντερές-Τζεκάκης
Δεκάλεπτα: 8-16, 19-37, 24-53, 28-67
ΜΕΝΤ (Τζιότζιος): Γενναίου 2, Μουμτζή 1, Θώμογλου 2, Φίλιου 3, Κουλακιώτη 7(1), Γιαννουσίου 10, Μπουντούκα 3, Παπαδοπούλου, Αβρονιδάκη. 
Ηρακλής (Λαμπρόπουλος-Κατωπόδη): Τσουμπερλή 13(1), Τζίκου 2, Παγκαλίδου 7(2), Παπαβασιλείου 5(1), Παπά 3(1), Γιαννούδη 7, Μυγδαλιά 7, Πετρίδου, Βασιλειάδου 15(1), Λογδανίδου 8(1)

Η βαθμολογία

1. Παναθλητικός  17
2. Αρης 16
3. Ηρακλής 16
4. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 14
5. ΑΕ Πυλαίας 14
6. Πανσερραϊκός 14
7. Πιερικός Αρχέλαος 14
8. Απόλλων Καλαμαριάς 13
9. Ασπίδα Ξάνθης  12
10. ΑΣ Πανόραμα 11
11. ΜΕΝΤ 10
12. Ολύμπια Λάρισας 10 
*Ο Ηρακλής έχει ένα μηδενισμό

Η επόμενη αγωνιστική (10η, 22/12)

ΑΕ Πυλαίας-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου
Πιερικός Αρχέλαος-ΜΕΝΤ
Ηρακλής-Πανσερραϊκός
Αρης-Απόλλων Καλαμαριάς
ΑΣ Πανόραμα-Ασπίδα Ξάνθης
Παναθλητικός-Ολύμπια Λάρισας