Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (6η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα της 6ης αγωνιστικής των ομίλων της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Ηλυσιακός ΑΟ – ΓΣ Κορωπίου 76-77 (παρ.)

ΑΟ Αχαγιά 82 – ΑΟ Ερμιόνης  85-74

Παναχαϊκή ΓΕ – ΝΕΟ Ληξουρίου 80-84

Άρης Νίκαιας ΓΝΟ – ΣΔΥ Τρίπολης 61-53

ΑΟ Π. Φαλήρου – ΑΟ Γλαύκος 69-50

ΑΕ Ν. Κηφισιάς – ΑΟ Ακράτα  92-65

ΚΑΟ Κορίνθου – ΑΟΚ Χαλάνδρι 81-58

 

Φύλλα αγώνα

ΑΟ Αχαγιά 82 – ΑΟ Ερμιόνης  85-74

Δεκάλεπτα: 22-19, 44-39, 64-62, 85-74

Διαιτητές: Ντάσης, Ξηροκώστας

Αχαγιά 82 (Μπαζίνας): Τασσόπουλος 10, Μπουρδάνος 11(1), Σερέτης 11(1), Κωνσταντινόπουλος 8(1), Καλογιάννης 2, Φραντζής 20(1), Ταρνάρης 5, Χριστοδουλόπουλος, Λυμπέρης 18(4).

Ερμιόνη (Ζωντός): Ευστρατίου Π., Αγγελής 12(1), Θωμάς 2, Χάσα 13, Σαρίκας 24(3), Προσίλης, Ευστρατίου Παν.8, Κατσαβέλας, Κοριζής 10, Πούλης Α. 5(1).

 

Παναχαϊκή ΓΕ – ΝΕΟ Ληξουρίου 80-84

Δεκάλεπτα: 21-21, 39-41, 60-55, 80-84

Διαιτητές:  Παπαδόπουλος Χρ., Τζίμης

Παναχαϊκή (Λιόνας): Μοσχοβάκης 9(1), Βανδώρος, Γατσούλης, Τσουλέας 5(1), Χρυσανθόπουλος, Παπανικολόπουλος 5, Λυμπερέας 2, Γκόβας 19(5), Καραγιάννης 12, Μπαρδάκας 28, Οικονομόπουλος.

Ληξούρι (Τζουγανάτος): Αντωνάτος 7(1), Ιωάννου 9(1), Συνοδινός, Τρυφωνόπουλος 12, Ρεκουνιώτης 19, Πολίτης 14(1), Θεοδωράκος 7(1), Λαμπρόπουλος 16(2), Πορτελάνος.

 

ΑΟ Π. Φαλήρου – ΑΟ Γλαύκος 69-50

Δεκάλεπτα: 20-20, 30-32, 42-46, 69-50

Διαιτητές: Καρακωνσταντόπουλος, Καρανικόλα Αλ.

Π. Φάληρο (Παπαδάτος): Βαϊδάκης 12(1), Σολωμός 17, Πρόγκας 9, Γραμματικός 14(2), Τσορμπατσιόγλου 2, Βούζας 2, Βαλιώτης, Λάμπρου, Μαυροειδής, Αγγελόπουλος 11, Ανδρεάτος, Τσαπρούνης 2.

Γλαύκος (Δεράος): Παπαβασιλόπουλος 9(1), Βουρνάς 14, Τριπολίδης 9(3), Κουκουλομάτης, Σπύρου, Θανόπουλος 12(2), Αναστόπουλος, Σουντρής, Λαμπρόπουλος 2, Χατζηκάλφας, Γαλάνης 2, Δημάκος 2.

 

ΑΕ Ν. Κηφισιάς – ΑΟ Ακράτα  92-65

Δεκάλεπτα: 23-24, 52-37, 74-50, 92-65

Διαιτητές: Σκανδαλάκης, Καρανικόλα Ελ.

Κηφισιά (Λαδικός): Δούβλης 1, Μοσχοβίτης 17(1), Μακρυγιάννης 16 (3), Οικονόμου 25, Πρέκας 3, Μανούσος 8, Γούνης 2, Σπαχιγαϊ, Μιχαλάκης 15(1),Φασιανός 5(1), Γιακουμής, Αλετράς.

Ακράτα (Ζίζηλας): Δορλής 5(1), Βασιλάτος , Μουρατίδης 18(1), Κατοπώδης 11(2), Πετρόπουλος, Κώστα 2, Γιαννούλης 16, Μαλλής 6(2), Κυρίτσης 2, Γιόβας 5.

 

Ηλυσιακός ΑΟ – ΓΣ Κορωπίου 76-77 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 14-19, 35-27, 57-48, 68-68 (κ.α), 76-77 (παρ.)

Διαιτητές: Φασόλης, Αντωνιάδης

Ηλυσιακός ΑΟ (Λιτόπουλος): Γραμματίκας 4, Κελαϊδής 12(1), Φώτσης 26(1), Κωτσόπουλος 2, Κολτήρης 2, Πλευράκης 5(1), Οουντίντζο, Βλαδίτσης 1, Μπάζιος 8, Ταταράκης, Μπινιάκου 2, Ετζιάκα 9, Παντζούρης 5(1).

ΓΣ Κορωπίου (Δρακόπουλος): Ιωάννου 14(1), Τετζεράκης, Κατωπόδης 17(2), Κεχρής 3(1), Κοκκορόγιαννης 7, Κούτρας, Μερκούρης, Αργυρόπουλος, Κλασίδης 9(3), Κουτουφάς 11(1), Σταμάτης, Μερκεβίτσιους 16.

 

ΚΑΟ Κορίνθου – ΑΟΚ Χαλάνδρι 81-58

Δεκάλεπτα: 24-13, 46-35, 68-46, 81-58

Διαιτητές: Καρακάσης, Καραμπιτσάκος

Κόρινθος (Ρουμελιώτης): Μπούτρης 4, Δανίκας 8, Αναγνωστάκης 14(1), Τζάιδας, Αυγενικός 8, Περρωτής 9, Μήτσου 2, Κωνσταντίνου 8(2), Κόης 15(4), Αδαμόπουλος 13(1), Μακρής, Ντορμπάρη.

Χαλάνδρι (Στεφανάκης): Κονδύλης 20(4), Ανδρουλάκης, Αυγουλάς 3(1), Μορφονιός 7, Αυδής 8, Μωραΐτης 8(1), Βουλγαράκης 3, Θεοδωράκης 9(1), Βαρσάμος, Τσακίρης, Τσαμπάσης.

 

Άρης Νίκαιας ΓΝΟ – ΣΔΥ Τρίπολης 61-53

Δεκάλεπτα: 24-15, 37-32, 51-46, 61-53

Διαιτητές: Μαρίχλη, Ροδίτης

Άρης Νικαίας (Καράμπελας): Σκάνδαλος 15, Τζώρτζης 16(4), Παπαγεωργίου, Καραβανάς, Θεοδωράκος, Μπουρίτης, Πρίτσος 7(1), Κόλλιας 19, Χαντζόγλου, Λαζαρίδης 4, Πεταλάς, Βλάμης.

Τρίπολη (Αλικάκος): Μπαλής 7, Καλούλι 3(1), Μικρός, Σακελλαράκος 5(1), Καραγιάννης 7, Σπυράκος 3(1), Μπούρης 3(1), Καρλής 9, Αγγουράς 16(2).

 

Βαθμολογία

1. ΝΕΟ Ληξουρίου 11

2. Κορωπί 11

3. ΚΑΟ Κορίνθου 11

4. Π. Φάληρο 11

5. Ηλυσιακός 10

6. Αχαγιά ’82 10

7. Γλαύκος 9

8. Άρης Νίκαιας 9

9. ΑΕ Ν. Κηφισιάς 9

10. Παναχαϊκή 8

11. Χαλάνδρι 7

12. Ακράτα 7

13. ΑΟ Ερμιόνης 7

14. Τρίπολη 6

 

Επόμενη αγωνιστική (7η, 1/12)

Κορωπί – Αχαγιά 82

Ερμιόνη – Παναχαϊκή

Ληξούρι – Άρης Νίκαιας

Τρίπολη – ΑΟΠ Φαλήρου

Γλαύκος – ΚΑΟ Κορίνθου

Ακράτα – Ηλυσιακός

Χαλάνδρι – Ν. Κηφισιά

 

 

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ – ΑΠΑΣ Τα Φανάρια 72-79

Βούρειος ΑΟΛ Χίου – ΑΟ Ένωση Ιλίου 78-86

ΑΚ Χαλκίδας – ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου 73-69 (β΄ παρ.)

ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου – ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 62-66

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Αίαντας Αυλίδας 79-40

ΑΣ Πέρα – ΑΟΝΣ Μίλων 86-79

ΑΣ Άρης Θήβας – ΑΟΚ Χανιά 86-77

 

Φύλλα αγώνα

ΑΚ Χαλκίδας – ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου 73-69 (β΄ παρ.)

Δεκάλεπτα: 14-10, 29-24, 43-38, 55-55 (κ.α.), 59-58 (α΄ παρ.), 73-69 (β΄ παρ.)

Διαιτητές: Μαρτινάκος, Αγγελής

Χαλκίδα (Καλογήρου): Ντουζίδης 4, Σταθόπουλος Ευστ., Παπάδης 13(1), Στεφάνου 17(4), Κατσούλας 2, Αναστασόπουλος, Σταθόπουλος 6(1), Μητσιμπόνας 14(1), Γεωργιάδης 4, Λουκάς, Σιδέρης 13, Φραγκούλης.

Ερμής (Οικονόμου): Καρακωνσταντάκης, Γκοντόπουλος 5, Δέδες 17(4), Γεωργίου 11(1), Κοπακάκης, Χαλιός 4, Κουλούρης 3(1), Σιδέρης, Δημητριάδης 22(1), Σακελαράκης 7.

 

ΑΣ Πέρα – ΑΟΝΣ Μίλων 86-79

Δεκάλεπτα: 18-21, 45-41, 69-60, 86-79

Διαιτητές: Χριστοδουλάκης-Ναστούλης

ΠΕΡΑ (Γκαναβίας): Μάντακας 2, Δρόσος 2, Βλάχος 12(2), Ζακυνθηνός 8(1), Τσολάκης 19(2), Πεφάνης, Κεφαλάς 12(1), Μαντάς 4, Γωνίδης, Βαρσαμούλης 11, Καβαλαράκης 16(1).

Μίλων (Αποσκίτης): Χωματάς 10(2), Σουλινάρης 4, Μπελίτσης 12(1), Καραγιαννίδης 4, Παπαδάκης 10, Παπανικολόπουλος 8(2), Ζούκας 11(1), Ανδρεόπουλος 8, Ψυλλέας 12(2).

 

ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου – ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 62-66

Δεκάλεπτα: 17-15, 33-24, 51-47, 62-66

Διαιτητές: Πόντας, Ασλανίδης

Κρόνος (Δεγαϊτάς): Τσατάε 3(1), Τσάβος 8, Νάτσος 2, Ξιούρας 10 (3), Αλεξανδρόπουλος 3, Πουρνάρας 8, Αρμάος 4, Καράμπελας 12(2), Μαράκης 3, Κοψιάς 6, Σαρλής, Ρετσίνας 3.

Αργοναύτης (Γιαννακόπουλος): Καλογερόπουλος 2, Παπακώστας 3, Λίτσος 3(1), Παπαδημητρίου 9(1), Κορομηλιάς 2, Τύρλας 26(1), Παπουτσής 9(1), Σταμέλος 8(1), Πεζός, Γαλιατσάτος 3(1), Μητσάκης, Σβαρνάς 5 (1).

 

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ – ΑΠΑΣ Τα Φανάρια 72-79

Δεκάλεπτα: 22-20, 37-40, 47-64, 72-79

Διαιτητές: Τσακαλογιάννης, Χατζημάρκος

ΦΕΑ (Καρατζάς): Κατσανιώτης 10, Μπάρδας 11(1), Δρακάκης, Καραλευθέρης 10, Στεριάκης 11(1), Τρικαλιώτης 6(1), Αναούνης, Λίτσιος 4, Μιχόπουλος 18(3), Πανουσόπουλος, Ρωμόσιος 2.

Τα Φανάρια (Αθανασιάδης): Ζαφειρούδης 10(1), Χανδρόπουλος 15, Πολίτης 11(3), Μάκαρης 8(1), Προδρόμου 17(1), Ονάσογλου, Χάρος, Δίπλαρος 4, Βουτυρόπουλος, Ναυπλιώτης, Κοντές 14.

 

ΑΣ Άρης Θήβας – ΑΟΚ Χανιά 86-77

Δεκάλεπτα: 23-11, 41-41, 63-63, 86-77

Διαιτητές: Κούλης Χαρ., Λαζόγκα

Άρης Θήβας (Ματσαγγούρας-Φραγκούλης): Κόλλιας, Πανταζής 12(2), Ματσαγγούρας 2, Γκρινιάρης 14, Παγώνης 10(2), Παρδακάς 12(2), Χαρατσής, Γιώτης, Γκιζογιάννης 24(1), Ντέντα 10, Τριανταφύλλου, Ανέστης 2.

Χανιά (Παπανικολάου): Κελεσίδης 12, Ιωακειμίδης 16(2), Αλεξίου, Πνευματικός-Φράνσις, Ζανιδάκης 11(2), Βρεττός 3, Κατράνας 19(4), Μιντζαρίδης 6, Κιγμέτογλου 8, Κουρουμούσης, Σκαμνάκης 2.

 

Βούρειος ΑΟΛ Χίου – ΑΟ Ένωση Ιλίου 78-86

Δεκάλεπτα: 17-16, 44-40, 59-60, 78-86

Διαιτητές: Σοφιανόπουλος, Λαμπίρης

ΒΑΟΛ Χίου ( Βουλίκας): Φουντουλάκος, Χριστοβασίλης, Ανδρουλάκης 13(3), Τσιριγώτης, Σουλίκας 8, Παπαδόπουλος 8, Τσουρή 12(1), Σιμιτσάκης, Μαρούλης 16, Τρόβας 5(1), Κουϊμτζής 4, Κωσταντινάκος 12(4).

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Ραγιάς 2, Δαρμής, Μπέλλας Ι. 14(4), Γεροκώστας 5(1), Φούντας 13(1), Μπολατόγλου 15(1), Μπελλάς Οδ. 12(2), Ραλλάκης 5(1), Μανταλβάνος 4, Τσιουμπρής 15, Βάτσιος.

 

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Αίαντας Αυλίδας 79-40

Δεκάλεπτα: 13-7, 40-20, 56-32, 79-40

Διαιτητές: Ασημακάκη, Πετράκης

Ζωγράφου (Μάνος): Μαυροειδάκος 3(1), Μπαλαμώτης 8(2), Δήμου 6(1), Ζαρμακούπης 17(1), Δρίβας 18(4), Σταύρου 2, Αμβράζης 6, Ραλλάτος, Κανελλόπουλος 12(2), Πιτούλης, Κριζέας 7(2), Βαρνάβας.

Αίαντας (Σαλιάρης): Ανδρικόπουλος 11, Μουντρίχας, Δεληκώστας, Ζυγούρης, Καζάκης 1, Παπαχαραλάμπους, Κωσταντόπουλος 2,Τσιώλης 13, Σιαμέλος 5, Κωνσταντούρας 7, Λαφτσής, Δαβρής.

 

Βαθμολογία

1. Αργοναύτης Τριγλίας 11

2. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 11

3. Ένωση Ιλίου 10

4. Τα Φανάρια 10

5. Χαλκίδα 10

6. Ερμής Σχηματαρίου 10

7. ΑΟΚ Χανιά 9

8. Μίλων 9

9. Άρης Θήβας 9

10. ΕΦΑΟ Ζωγράφου  9

11. Πέρα 8

12. ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ 8

13. Βούρειος ΑΟΛ Χίου 7

14. Αίαντας Αυλίδας 6

 

Επόμενη αγωνιστική (7η, 1/12)

Τα Φανάρια – ΒΑΟΛ Χίου

Ένωση Ιλίου – Χαλκίδα

Ερμής Σχηματαρίου – Κρόνος Αγ. Δημητρίου

Αργοναύτης Ραφήνας – ΕΦΑΟ Ζωγράφου

Αίαντας Αυλίδας – Αρης Θήβας

Μίλων – ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ

Χανιά – Πέρα

 

 

3ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Νίκη Βόλου-Ολυμπιακός Βόλου 81-72

Αριστοτέλης Φλώρινας-Τιτάνες Παλαμά  67-72 (παρ.)

Αετοί Βέροιας-ΣΚ Ιωάννινα 78-77 (παρ.)

Αναγέννηση Καρδίτσας-Φαίακας Κέρκυρας 88-52

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΦΟ Αριδαίας  65-59

ΓΑΣ Μελίκης-Ικαροι Τρικάλων 97-84

Ρεπό: Αίολος Τρικάλων                    

 

Φύλλα αγώνα

Αετοί Βέροιας-ΣΚ Ιωάννινα 78-77 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 13-21, 22-38, 44-54, 67-67(κ.α.), 78-77

Διαιτητές: Παπαθανασίου, Καντερές

Αετοί Βέροιας (Τυριακίδης): Τρομπούκης, Αναστασιάδης, Σιδηρόπουλος 2, Γιαννουζάκος 2, Γκεκόπουλος 6, Κουσιάντζας 7, Σταυρουλάκης 8(2), Μαραπίδης 28(5), Αλευρίδης 14, Ιωσηφίδης 8, Γκανάς 3(1).

ΣΚ Ιωάννινα (Παπαδόπουλος): Ζαμπέτης 17(3), Ματσάγγας 12(1), Δουρούκης 10(3), Τσιτσώνης 3(1), Βάσης 5(1), Καραμπίνης, Ξιούρας 9, Τσιρώνης, Μπάλλας 21(1).

 

Νίκη Βόλου-Ολυμπιακός Βόλου 81-72

Δεκάλεπτα: 21-20, 41-39, 63-54, 81-72

Διαιτητές: Παζώλης, Καρακώστας

Νίκη Βόλου (Κοσμάτος): Καραγεώργος 15(3), Βερτζάγιας 4, Σαριμπαλίδης 15(3), Σιμάκης 4, Κουτίνας 19, Παρασκευάς 6, Τσιώλης 9, Τάσσος 9, Ακούνια.

Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Μπεκρής 7(1), Μπούρας 7(1), Ιλτσόγλου 11(1), Καραμήτσος 8(2), Μπογδάνος 27(2), Μπουσκολίτης, Σκαμάγκας, Ευτυχίδης 2, Σπανόπουλος , Μούμογλου 10(1), Χροναίος.

 

ΓΑΣ Μελίκης-Ικαροι Τρικάλων 97-84

Δεκάλεπτα: 24-22, 50-41, 73-58, 97-84

Διαιτητές: Θρασυβουλίδης, Ηλιόπουλος

ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Λιόλιος 26(7), Μαυρίδης 17(1), Μαγαλιός, Στοϊτσης 18(2), Πεϊμανίδης, Ρογγότης, Καποδίστριας, Εσερπόγλου, Λαπατούρας 6, Ασπροπούλης, Λέφας 10(1), Ημερίδης 20(2).  

Ίκαροι Τρικάλων (Σδράκας): Φρύδας, Βλάχος 15(5), Κολότσιος 17(5), Κρεμμύδας 3(1), Κατσαρές 11, Τζορμπατζάκης, Μέξης 2, Τζιοβάρας 9(3), Γεωργόπουλος, Γκιουλέκας 15, Μπάρδας 2, Μακρής 10.

 

Αναγέννηση Καρδίτσας-Φαίακας Κέρκυρας 88-52

Δεκάλεπτα: 24-8, 45-23, 65-41, 88-52

Διαιτητές: Γεωργούλης, Γκέκας

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Ψυχογιός 3(1), Πεσλης 5(1), Ντούρλιας 6, Πανταζής 15(1), Δίκαρος 7, Κοβάτσεβ 9, Τσέλιος 5, Αργύρης 6(2), Μπιρνάρας 7(1), Αντωνίου 5(1), Καλλιάρας 14(1), Νότος 6(2).    

Φαίακας Κέρκυρας (Παπαγκίκας): Τσιτσές 6, Γουστέρης 2, Παπαγκίκας 8, Αυγερινός 19(4), Φουσέκης, Αγιους 8(1), Αθανασιάδης 3, Βάγιας 6.

 

ΑΓΣ Ιωαννίνων-ΦΟ Αριδαίας  65-59

Δεκάλεπτα: 9-15, 34-29, 53-44, 65-59

Διαιτητές: Τσιαπλής, Παπανικολάου

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Τσουκανέλης): Γυφτάκης 5, Καλογεράτος 12(2), Σβώλης, Παπανικολάου 3, Μάκης 4, Παπαδόπουλος 16, Δαβάνης 24(2), Φίλιος 1.

ΦΟ Αριδαίας (Βάτσης): Παπαδόπουλος 8, Τοπαλίδης 8, Πονόπουλος 4, Παουλεάνου 6, Αβραμίδης 6(2), Μακρόπουλος 3, Στρέπκος 5, Αμπάρης 2, Γεωργάκης 15(1), Πέτκος 2.

 

Αριστοτέλης Φλώρινας-Τιτάνες Παλαμά  67-72 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 18-17, 29-30, 47-40, 62-62 (κ.α.), 67-72

Διαιτητές: Τσιρτσιμάλης, Κωνσταντινέλλης

Τιτάνες Παλαμά (Γκουγκουτούδης): Γκογκίδης 20(3), Τσατάλας 18(1), Σφακιανός, Ξένος, Τσούμας 1, Φαλιάκης 15(3), Μακρής 14(4), Σκουφεζής 4, Αρχοντούλης.

Αριστοτέλης Φλώρινας (Καλανταρίδης): Τσιώγκας 15(3), Τσιάμης, Παπαγρηγορίου 2, Γκόνος 12(1), Γκουτζιομήτρος 11, Μαυρίδης 4, Σαββίδης 6(2), Βίτκας, Παπαδόπουλος, Καραδήσογλου, Μηλλιός, Μαρμαρινός 17.

 

Βαθμολογία

1. Νίκη Βόλου 11        

2. Αίολος Τρικάλων 10

3. ΓΑΣ Μελίκης 10

4. ΣΚ Ιωάννινα  10

5. Τιτάνες Παλαμά  10

6. Αναγέννηση Καρδίτσας  8

7. Ικαροι Τρικάλων  8         

8. Αετοί Βέροιας  8

9. ΑΓΣ Ιωαννίνων   8

10. Αριστοτέλης Φλώρινας  7

11. Ολυμπιακός Βόλου  6

12. ΦΟ Αριδαίας  6

13. Φαίακας Κέρκυρας   6

*Αίολος Τρικάλων, Ικαροι Τρικάλων, Αναγέννηση Καρδίτσας, ΦΟ Αριδαίας, Αετοί Βέροιας και Ολυμπιακός Βόλου έκαναν το ρεπό τους.

 

Επόμενη αγωνιστική (7η, 1/12)

Ολυμπιακός Βόλου-Αριστοτέλης Φλώρινας

Τιτάνες Παλαμά-Αετοί Βέροιας

ΣΚ Ιωάννινα-Αναγέννηση Καρδίτσας

Φαίακας Κέρκυρας-Αίολος Τρικάλων

ΦΟ Αριδαίας-Νίκη Βόλου

Ικαροι Τρικάλων-ΑΓΣ Ιωαννίνων

Ρεπό: ΓΑΣ Μελίκης

 

 

4ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Μέγας Αλέξανδρος-Ασπίδα Ξάνθης 72-82

ΔΕΚΑ-Απόλλων Καλαμαριάς 77-59

Μαντουλίδης-Πανσερραϊκός  63-71

Κένταυρος Καλικράτειας-Ελπίδα Αμπελοκήπων 72-68

ΜΕΝΤ-Ζέφυρος 101-72

Ικαροι Σερρών-Μακεδονικός 67-61

Ρεπό: Λεύκιππος Ξάνθης     

 

Φύλλα αγώνα

ΔΕΚΑ-Απόλλων Καλαμαριάς 77-59

Δεκάλεπτα: 10-10, 30-26, 52-40, 77-59

Διαιτητές: Κολοκυθάς, Παπαδόπουλος Κ.

ΔΕΚΑ (Κυριαζής): Δημητριάδης 8, Βενετίδης, Κρίτσικας 2, Χατζηχρήστος 2, Τσιροπούλης Γ., Τσιροπούλης Μ. 11(1), Παπασάβογλου Αν. 22(1), Θεογιάννης 25(7), Καρανώτας Τ., Παπασάβογλου Αρ. 7(1), Καρανώτας Σ., Καλαποθαράκος.

Απόλλων Καλαμαριάς (Καραμουσαλίδης): Βογιατζής Δ. 12(3), Βαρδαβάς, Σκέμπης 5(1), Γεροστάθης, Ανδρεάδης, Κυφωνίδης 6, Καρασίμος 2, Κεραμάρης, Μακρής, Κόκκιος 12(1), Γιαννακός 19(2), Τσίγκας 3.

 

Μαντουλίδης-Πανσερραϊκός 63-71

Δεκάλεπτα: 20-15, 39-36, 57-54, 63-71

Διαιτητές: Μαντήλας, Ντόγκας

Μαντουλίδης (Καραμανώλης): Τάκης 2, Φόρογλου 21(6), Κεραμάρης 7, Καπουράνης, Δημητρόπουλος, Σαρασίδης, Καναγκίνης, Μαλανδρής 8(2), Ντίαθ 9(1), Σίμογλου 14(2), Παπαϊωάννου 2.

Πανσερραϊκός (Κοκολιός): Συμεωνίδης 13, Γρίψιος 7, Γεωργιανός Ν. 2, Γεωργιανός Π. 10(1), Τράκας 2, Δατσιάδης 3(1), Ντίνος 17(4), Χατζηανδρέας, Θολιώτης 4, Κάτος 5(1), Σταματόπουλος 2, Χορτομάρης 6(2).

 

Μέγας Αλέξανδρος-Ασπίδα Ξάνθης 72-82

Δεκάλεπτα: 17-21, 34-38, 49-59, 72-82

Διαιτητές: Μπούγλος Π., Γιαννούλης Στ.

Μέγας Αλέξανδρος (Κασαπίδης): Γκολέμας 2, Τσιαουσίδης 7(1), Μαδεμλής 7, Γιαχανατζής 16(3), Νικολάτος 7, Κωστακίδης 22(2), Μέλλιος 2, Παπαρισούλης, Χατζηβούρκογλου 3(1), Πολυμένης .

Ασπίδα Ξάνθης (Παναγιωτόπουλος-Στεφανίδης): Παυλάκης, Παπαδάκης 12(2), Δώδος 10(1), Τερζάκης, Μπόζης 8(1), Παπαϊωάννου, Κουτσογιάννης 16(1), Μανδαλάκης 26(2), Μπουραζάνης, Κάλφας 2, Καναράς 8(2).

 

Ικαροι Σερρών-Μακεδονικός 67-61

Δεκάλεπτα: 16-15, 35-29, 49-46, 67-61

Διαιτητές: Χατζημπαλίδης, Χατζηχαρίσης

Ίκαροι Σερρών (Ρούλης): Γεωργόπουλος, Φραγκούλης 7(2), Σιδερίδης 8(1), Καμπέρης 5(1), Δαλαγκόζης 15(4), Κουτσοκώστας 8, Κεμανετζής, Παρχαρίδης 8(1), Ξανθόπουλος, Μπίλιος, Κακιούζης 12(1).

Μακεδονικός (Γεροφώτης): Βαρδής 3(1), Καραθανάσης 3(1), Παλιαχάνης 3(1), Καραμπέκης 12(1), Κομμάτας, Φλιάτης 20(1), Λυχριδάς, Τσιόγκας 10, Αζίζης 10(2).

 

ΜΕΝΤ-Ζέφυρος 101-72

Δεκάλεπτα: 25-24, 49-34, 77-50, 101-72

Διαιτητές: Τσαρδούλιας, Τσάνταλη

ΜΕΝΤ (Ντολόπουλος): Φόρογλου 8(2), Καμπίτσης 1, Παπαπασχάλης 25(4), Ζεϊμπέκης 9(3), Ζυγόρης 3(1), Ρόπουτης 3(1), Μιχαηλίδης 13(3), Μπέλλος 2, Πασχαλίδης 16, Σιόλογκας 19. 

Ζέφυρος (Αλεξανδρίδης): Πετρίδης 2, Αποστόλου 13(3), Κουλαξής 17(3), Ματενίδης 6, Γιαννάκης 14(2), Παγωνίδης, Μόρας 4, Μπάμπος, Κατιρτζίδης, Ζωγράφος 2, Σαρρής 7(1), Καραγιαννάκης 5.

 

Κένταυρος Καλλικράτειας-Ελπίδα Αμπελοκήπων 72-68

Δεκάλεπτα: 20-16, 30-33, 54-48, 72-68

Διαιτητές: Χρυσάφης, Τοπαλίδης

Κένταυρος Καλλικράτειας (Γιοβάννης): Κωνσταντινίδης 17(2), Βελισσαρίου 20(6), Μιχαηλίδης 12(2), Φλετούρης 2, Χασάπης, Φουρκιώτης, Βούκα 6(1), Δασκαλάκης, Χατζηλάμπρου 4, Κιτσούλης 11.

Ελπίδα Αμπελοκήπων (Γκούμας): Τασούδης, Φωτόπουλος 9, Μπόζιτς 8(1), Σαμαράς 6(2), Μύθιλλος 17(2), Δημάκης 5(1), Βουλγαράκης, Μητρόπουλος, Μαρκόπουλος 3(1), Ξηρόπουλος 11, Σπουργίτης 9, Συμεών.

 

Βαθμολογία

1. Λεύκιππος Ξάνθης 10 

2. Ικαροι Σερρών 10       

3. ΜΕΝΤ  9     

4. Μακεδονικός  9

5. Ελπίδα Αμπελοκήπων   9  

6. ΔΕΚΑ  9     

7. Πανσερραϊκός  9         

8. Κένταυρος Καλικράτειας  9

9. Ασπίδα Ξάνθης 8      

10. Μέγας Αλέξανδρος   8

11. Ζέφυρος 6      

12. Μαντουλίδης   6      

13. Απόλλων Καλαμαριάς  6       

*Λεύκιππος Ξάνθης, Μέγας Αλέξανδρος, ΜΕΝΤ, Ικαροι Σερρών, Μακεδονικός και Ζέφυρος έκαναν το ρεπό τους.

 

Επόμενη αγωνιστική (7η, 1/12)

Ασπίδα Ξάνθης-Λεύκιππος Ξάνθης

Απόλλων Καλαμαριάς-Μαντουλίδης

Πανσερραϊκός-Κένταυρος Καλικράτειας

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Ικαροι Σερρών

Ζέφυρος-Μέγας Αλέξανδρος

Μακεδονικός-ΜΕΝΤ