Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Β’ Εθνική (5η αγωνιστική): Αποτελέσματα, αγώνες, βαθμολογίες

1ος Όμιλος
Τα αποτελέσματα

Έσπερος Καλλιθέας-Παπάγου 82-83
Πανερυθραϊκός-Μαρούσι 66-63
Μανδραϊκός-ΚΑΟ Μελισσίων 78-72
Ιωνικός ΝΦ-Λοκρός Αταλάντης 69-77
ΟΦΗ-Πανελευσινιακός 84-69
Αιγάλεω-Πεντέλη 78-73 (68-68 κ.αγ)
Εθνικός-ΝΕ Μεγαρίδος 79-85
Δούκας-Πρωτέας Βούλας 86-88 (79-79 κ.αγ).

Οι αγώνες αναλυτικά
ΟΦΗ-ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 84-69
Τα δεκάλεπτα :22-14, 43-33, 60-51, 84-69
Διατητές: Καρακάσης-Μακρόπουλος-Μαρινάκης
ΟΦΗ (Ράλλης): Καμπάκας, Λιανός 11, Μποχωρίδης 17 (3), Κριθινάκης, Τσερκιτόγλου 6 (1),  Καραδολάμης 14 (2), Αγαπιάδης 12 (2), Τασίουδης 5 (1), Πάλλης 8, Καραθωμάς, Πετράκης 5 (1), Μπουμπάρης 6.
Πανελευσινιακος (Καραχάλιος-Βουλγαρης): Μπάλας 10 (2), Δρακωτός, Καράμπελας 8 (2), Κεφαλάς, Σταθόπουλος 9, Χασαπάκης, Παπαδιονυσίου 9 (1), Κρασάκης 3, Αναγνωστόπουλος 11, Ψαρόπουλος 17 (2).

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΜΑΡΟΥΣΙ 66-63
Τα δεκάλεπτα: 22-15, 35-38, 48-49, 66-63
Διαιτητές: Τσαρούχα, Τσολάκος, Καλογριάς
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Παππάς 12, Δέλλιος 1, Νικολακόπουλος 6, Καλλιανιώτης 6 (1 τρίπ., 9 ριμπ.), Ντουζίδης, Βουγιούκας 20 (9 ριμπ.), Σκάνδαλος 11 (1), Γιαουρτόγλου 4 (1), Αντωνίου 6 (1).
ΓΣ Αμαρουσίου (Σκαραφίγκας): Διαμαντόπουλος 4, Λάππας 9 (1), Μπακέας, Ξύδας 10 (2), Σουρλής 14 (4), Κανέλλης 7 (2), Πλουτέτσκι 6 (2), Παπαγεωργόπουλος 11 (1), Δούκας 2.  

ΑΙΓΑΛΕΩ – ΠΕΝΤΕΛΗ 78-73 (68-68 κ.αγ)
Τα δεκάλεπτα : 17-13, 36-35, 50-55, 68-68 (κ.αγ), 78-73
Διαιτητές : Θεοδωρόπουλος-Στρέμπας-Τηγάνης
Αιγάλεω (Λιόγας) : Κυριακόπουλος, Τσαμπής, Αγγελόπουλος 2, Καράβολας 9, Κούρτης 13 (2), Τσιαμπάς 4, Γεωργιάδης, Τσακίρης, Νικολακάκος 8 (1), Οικονομόπουλος Κ. 16 (3), Οικονομόπουλος Αγγ., Δόξας 26 (10 ριμπ.).
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης) : Μπουργάνος 10 (1), Ευαγγελούλης, Ντίμπ 11 (1), Κούσουλας 2, Καρούζος 21 (4), Μπέλη 12, Κουκάκης 2, Μπίγκος 10 (2), Σαλτουρίδης 2, Τάγαρης, Φωτόπουλος 3 (1).

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ 78-72
Τα δεκάλεπτα: 17-16, 41-36, 61-52, 78-72
Διαιτητές: Καραβίτης-Τσαχάκης-Σκουλαρίκης
Μανδραϊκός (Κατσούνης): Χάνιας-Πανταζής, Γεωργίου 3 (1), Παπανικολάου 2, Λυτόπουλος 4, Καραμπάτσος 14 (1), Μαλτέζος, Σκούφης 7, Μαρούγκας, Τσιάκος 5, Βεσκούκης 23 (2), Μαγιντόμπε 10 (2), Γκουαλτιέρι 8 (2)
ΚΑΟ Μελισσίων (Δάγλας): Κυπαρίσσης 7 (1), Στεργίου 8 (2), Κρανιάς, Οικονομόπουλος 26 (5), Ζαραϊδώνης 4, Παπαφλωράτος, Ζήρος, Καραβανάς 12, Καραχάλιος 13 (3), Χαντζόπουλος, Βασιλακάκης 2, Βασιλόπουλος  

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΠΑΠΑΓΟΥ 82-83
Τα δεκάλεπτα: 15-16, 41-38, 57-62, 82-83
Διαιτητές: Μπίκας-Μπούκας-Ζιώγας
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης): Αγγελόπουλος 16 (1), Βάρσος, Μαγκουνής 16 (1), Χατζηκίδης, Θεοδοσίου, Γκαϊτάσοφ 2, Καπώνης 11 (2), Ντακούλιας 14 (1), Χαρούνι Κ. 8, Χαρούνι Ν., Ευστρατίου 4 (1), Ματαλιωτάκης 11
Παπάγου (Διαμαντόπουλος): Παπαζήσης, Κώτσης, Τρίχας, Χρυσός 17 (3), Καρακατσάνης 2, Ρεγκούζας, Ψαθάς 27 (1), Αγγελόπουλος 7, Σωφρονάς 20 (4), Τσιτσιγιάννης, Μπασδέκης 10, Λαγουδάκης.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ – ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΑΣ 79-86
Τα δεκάλεπτα: 27-24, 49-41, 62-62, 79-84
Διαιτητές : Καλογερόπουλος Φ.-Ορφανός Εμμ.-Κοτσώνης
Εθνικός Πειραιά (Σορώτος): Γεωργοπαπαδάκος Σ. 14 (3), Ασημακόπουλος, Μανιάτης, Αγγελόπουλος 6 (2), Γεωργοπαπαδάκος Ν. 5 (1), Πέττας 30 (1), Πικέας, Γκιζόγιαννης 5, Λεκάκης 5 (1), Κοντραφούρης 7 (1), Στέφος 7, Ασπρόπουλος
Μεγαρίδα (Μάνταλος): Λάκκας 21, Σπυρόπουλος 4, Ψαρόπουλος 13 (1), Παπαντωνάκος 9 (1), Σαλέχ 24 (1), Μαλούκος 2, Λουκάς 7 (1), Κασπίρης 5.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ – ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ 69-77
Τα δεκάλεπτα: 8-20, 30-45, 44-59, 69-77
Διαιτητές: Μαντήλας-Καμήτσος-Σκανδαλάκης
Ιωνικός Ν.Φ. (Σταθούλης): Καρβούνης 3 (1), Περδικάρης 2, Παλαιοχωρίτης 18 (3), Πρισκομάτης 11 (2), Δουρούντους 6, Mαντζιώρης 9, Γιαννίκος 20 (2).
Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Μάρκος, Ανδρέου, Φωτητζόγλου 12, Παπαπέτρος 11 (1), Μπόλματης, Αντωνόπουλος, Μάτος Αν. 11, Μάτος Αγγ. 24 (3), Ψάλτου 12, Πάππος 7 (1), Καραστάθης.

Η Βαθμολογία (σε 5 αγώνες) :

1.Μεγαρίδα (4-1) 9
2.Αιγάλεω (4-1) 9
————————————–
3.Παπάγου (4-1) 9
4.Μανδραϊκός (3-2) 8
5.Πανελευσινιακός* (3-1) 7
6.Μαρούσι* (3-1) 7
7.Πρωτέας Βούλας (2-3) 7
8.ΟΦΗ (2-3) 7
9.Πανερυθραϊκός (2-3) 7
10.Λοκρός Αταλάντης (2-3) 7  
11.Πεντέλη* (2-2) 6
12.Δούκας (1-4) 6
————————————–
13.Έσπερος Καλλιθέας** (2-1) 5
14.ΚΑΟ Μελισσίων* (1-3) 5
15.Ιωνικός ΝΦ (0-5) 5
16.Εθνικός Πειραιά** (1-2) 4

*Έχουν ένα αγώνα λιγότερο
** Έχουν δυο παιχνίδια λιγότερα

2ος ΟΜΙΛΟΣ
Αποτελέσματα

Ευκαρπία-Γέφυρα 70-63
Ερμής Λαγκαδά-Δόξα Λευκάδας 68-79
Μαχητές Πεύκων-Πρωτέας Γρεβενών 91-94 (80-80 κ.αγ)
Στρατώνι-ΧΑΝΘ 70-77
ΠΑΣ Γιάννινα-Αίας Ευόσμου 77-70
ΚΑΟ Χαλκιδικής-Πολύγυρος 61-84
Φάρσαλα-Καβάλα 52-82
Κομοτηνή-Έσπερος Λαμίας 85-78

Οι αγώνες αναλυτικά :
ΣΤΡΑΤΩΝΙ – ΧΑΝΘ 70-77
Δεκάλεπτα :18-25, 30-48, 46-62, 70-77
Διαιτητές :Ευφραιμίδης-Χατζημπαλίδης-Χρυσάφης
Στρατώνι (Μύθου) : Ψευτογκάς 3 (1), Χαλάτσης 16 (3), Μπαρζού, Κυριλής 14 (2), Φώτογλου 17 (3), Σαμαράς, Θυμνιός 4, Κασσούρας 1, Δασκαλόπουλος 15, Κατάνος.
ΧΑΝΘ (Νικολαΐδης)  : Βαζούκης 3 (1), Στεφανίδης 19 (2), Απαζίδης 12, Θεοδωρίδης 6. Μπαλάσκας 7 (1), Κουτουξίδης 19 (1), Καραγεωργίου 9, Τσιριλάκης, Λογοθέτης 2, Μερμήγκης.

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΥΚΩΝ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ 91-94 (80-80 κ.αγ)
Δεκάλεπτα: 20-17, 37-41, 56-66, 80-80 (κ.αγ), 91-94
Διαιτητές: Καλογερόπουλος Ελ.-Τσουμαχίδης-Παζώλης
Μαχητές Πευκών (Χατζηκυριακίδης): Σιπιτάνος 6, Χατζηκυριακίδης 25 (2), Γεωργίου 6, Κουντουρατζόγλου 12 (1), Μαυρίδης 10, Κλωνάρας 9, Σικαλίδης 14, Βαϊντερλής 2, Μητσάκης 7, Λαζάρου.
Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Σισμάνης 14 (2), Μαλούτας 18 (2), Μιχαηλίδης 14 (3), Βλάχος 22 (2), Μπέσας 2, Τανίδης 4 (1), Μανούρας 4, Πεχλιβανίδης 5 (1), Κλωνάρας 9

ΦΑΡΣΑΛΑ – ΚΑΒΑΛΑ 52-82
Δεκάλεπτα: 11-20, 30-36, 37-62, 52-82
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Βασιλόπουλος-Αγραφιώτης Γρ.
Φάρσαλα (Γιασσάρης): Στάνκοβιτς, Καλτσούνας, Βασιλείου, Παπαχρήστος 13 (1), Τσούμας 8 (1), Βρεττάς 5 (1), Πεταλωτής 10 (1), Μουλάς 2, Τσούκας 12 (2), Δέσπος 4
Καβάλα (Πενταζίδης): Δοξάκης 29 (8), Παντόπουλος, Μπανάσας 2, Λαμπρόπουλος 15 (3) Σαββίδης, Ζώτος, Αδαμόπουλος 10, Αμπαράς 10 (1), Πιεβάλιτσα 3 (1), Φλιάτης 10, Νταλός 3, Τεπετίδης 10

ΚΑΟΧ – ΠΟΛΥΓΥΡΟΣ 61-84
Δεκάλεπτα: 25-19, 11-20, 14-24, 11-21
Διαιτητες: Τσιρτσιμάλης, Τζιοπάνος, Δέλλας
ΚΑΟΧ (Παναγιωτόπουλος): Σερέτης, Σμυρλής 3(1), Φιλοξενίδης 8(2), Αλτίνης 5(1), Τίπος, Χαρταβέλας, Τογανίδης 10(1), Κωνσταντινίδης 11, Ζάχαρης 5, Τανάκογλου, Γεωργίου 4, Βλαγκόγιας 15
Πολύγυρος (Τσούρμας): Αματζίδης 9(1), Πιπιλιάρης 3, Ντισλής 14(3), Δεληγκάρης, Βλάχος 6(2), Στόικος, Παπαθανασίου 4, Νικολόπουλος 4, Νούκαρης 6(1), Αμούτζιας 11(1), Αλεξιάδης 8, Γραβάνης 19.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ 77-70
Διαιτητές: Τσιαπλής, Κατωτικίδης, Παπανικολάου
Δεκάλεπτα: 24-17, 40-30, 59-46, 77-70
ΠΑΣ Γιάννενα (Κωστόπουλος): Νίκας, Μαυρογιάννης 11(1), Καραγκιολίδης 14(3), Ναούμης 20(4), Μάντζιος 7(1), Πάτρας 20(3), Κωστούλας, Μανάκας, Γιωτάκης, Τσίρμπας 5(1)
Αίας (Γυμνόπουλος): Μπρουκς 3 (1), Λαζαρίδης 13(2), Μπαλτσόπουλος 8 (2), Πετανίδης 3(1), Πουλιανίτης 7, Νησιώτης 5, Ζώτος 12, Ζεκαδάκης 1, Καπινιάρης 18(2), Κατσαούνης, Περιστεράκης

ΕΥΚΑΡΠΙΑ-ΓΕΦΥΡΑ 70-63
Διαιτητές: Σιμητόπουλος, Σιταρίδης, Πράττος
Δεκάλεπτα: 26-16, 45-33, 58-47, 70-63
ΠΣ Ευκαρπίας (Νίκου): Τουλούπης 5, Κιούρκας 2, Χατζημιχαηλίδης, Χολέβας 6, Ουλουσίδης 10(2), Απιδόπουλος 4, Πλεξίδας 16(2), Χατζίδης, Γκαβέζος 9(2), Βαρίτης 13(2), Πρεδάρης 5(1), Χαρτόπουλος.
Γέφυρα (Μελετιάδης): Μπέγος 2, Μάρτζος 15(3), Αποστολίδης 17(4), Τζουβάρας, Κιουρτσίδης, Ονάσογλου 9(1), Τσακαλέρης 14(1), Κολοκοτρώνης 5.

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ-ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ 68-79
Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Παπαγεωργίου, Παπαγερίδης
Δεκάλεπτα: 20-19, 35-38, 54-50, 68-79
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μήνου 12(4), Αποστολίδης 2, Μάρουσιτς 11(1), Ελευθεριάδης 4, Πλιούκας 10(2), Σιώπης 15(2), Παρίτσης 5(1), Καραμανώλης, Μπακάλης, Χριστοδούλου 7, Θεοδωρίδης 2, Ιατρίδης.
Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Βακουφτσής 24(2), Αργυρός 3(1), Τσαβές 11(2), Βαγενάς 8(1), Χρύσης 14, Αναγνωστόπουλος Γ. 14(3), Αναγνωστόπουλος Χ. 2, Βλαχάκης, Φέτσης, Σταματέλος 1, Βάνης 2.

ΚΟΜΟΤΗΝΗ-ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 85-78
Διαιτητές: Θεοδώρου-Φουντζήλας-Κουκουλεκίδης
Δεκάλεπτα: 26-21, 48-33, 60-55, 85-78
Κομοτηνή (Λεμονίδης): Σπέντζος 5(1), Λεπτοκαρίδης 21(2), Παλάσκας 9(3), Χαλίλ 22, Λεχούδης 21, Σταυριανόπουλος 4, Τσουμπρής 3, Κουτζοβασίλης, Γκιουζελίδης, Κυφωνίδης, Μαστροδημήτρης, Ναλμπάντης
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Τσιμίδης 8, Δαχρετζής 5(1), Γκιρίτσης 6(1), Γκούντγουιν 4, Μούτσα 7, Στογιάνοβιτς 27(2), Ρουμελιώτης 21(5).

Η Βαθμολογία (σε 5 αγώνες)
1.ΠΑΣ Γιάννινα (5-0) 10
2.Δόξα Λευκάδας (4-1) 9
————————————-
3.ΧΑΝΘ (4-1) 9
4.ΠΣ Ευκαρπίας (4-1) 9
5.ΓΣ Φαρσάλων (4-1) 9
6. ΕΚ Καβάλας (3-2) 8
7.ΑΟ Πολυγύρου (3-2) 8
8.Ερμής Λαγκαδά (2-3) 7
9.Πρωτέας Γρεβενών (2-3) 7
10.Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (2-3) 7
11.ΓΑΣ Κομοτηνή (2-3) 7
12.Στρατώνι (2-3) 7
————————————-
13.ΚΣ Γέφυρας (1-4) 6
14.Αίας Ευόσμου (1-4) 6
15.Εσπερος Λαμίας (1-4) 6
16.ΚΑΟ Χαλκιδικής (0-5) 5

Η επόμενη αγωνιστική (6η, 10/11)
Δόξα Λευκάδας-ΠΣ Ευκαρπίας
Πρωτέας Γρεβενών-Ερμής Λαγκαδά
ΧΑΝΘ-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων
Αίας Ευόσμου-Στρατώνι
ΑΟ Πολυγύρου-ΠΑΣ Γιάννινα
Ευρώπη Πευκοχωρίου-ΓΣ Φαρσάλων
ΚΣ Γέφυρας-ΓΑΣ Κομοτηνή
Εσπερος Λαμίας-ΕΚ Καβάλας