Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (4η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα της 4ης αγωνιστικής των ομίλων της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Σάββατο 2 Νοεμβρίου

Άρης Νίκαιας ΓΝΟ – ΑΟ Γλαύκος 76-66

Κυριακή 3 Νοεμβρίου

ΚΑΟ Κορίνθου – ΓΣ Κορωπίου 78-58

ΑΕ Ν. Κηφισιάς – ΑΟ Ερμιόνης 84-78

Ηλυσιακός ΑΟ – ΝΕΟ Ληξουρίου 76-73

ΑΟ Αχαγιά 82 – ΣΔΥ Τρίπολης 82-62

Παναχαϊκή ΓΕ – ΑΟ Π. Φαλήρου 69-68

ΑΟΚ Χαλάνδρι – ΑΟ Ακράτα 77-80

 

Φύλλα αγώνα

Άρης Νίκαιας ΓΝΟ – ΑΟ Γλαύκος 76-66

Δεκάλεπτα: 19-12, 44-28, 60-47, 76-66

Διαιτητές: Καρακωνσταντόπουλος, Κατσαπρακάκης

Άρης Νίκαιας (Καράμπελας): Σκάνδαλος 12,Τζώρτζης 6(2), Παπαγεωργίου, Καραβανάς, Θεοδωράκος 2, Μπουρίτης, Πρίτσος 15(2), Κόλλιας 8(1), Χαντζογλου 10, Λαζαρίδης 14(3), Πεταλάς 9, Βλάμης.

Γλαύκος (Δεράος): Αναστασόπουλος 12 (3), Βουρνάς 25, Τριπολίδης 3(1), Κουκουλομάτης, Σπύρου, Θανοπουλος 4(1), Παπαβασιλοπουλος 12, Σούντρης, Λαμπρόπουλος 4, Χατζηκάλφας 4(1), Γαλάνης, Δημάκος 2.

 

Παναχαϊκή ΓΕ – ΑΟ Π. Φαλήρου 69-68

Δεκάλεπτα: 17-17, 32-34, 47-53, 69-68

Διαιτητές: Χουγιάζος, Καραμπιτσάκος

Παναχαϊκή (Λιόνας): Μοσχοβάκης 15(2), Γατσούλης, Νικολάου 15(1), Τσουλέας, Χρυσανθόπουλος, Κουμανιώτης, Λυμπερέας 2, Γκόβας 23(2), Καραγιάννης 6, Μπαρδάκης 8. Π. Φάληρο (Παπαδάτος): Βαϊδάκης 4, Πρόγκας 6, Γραμματικός 21(4), Βούζας 12(4), Αγγελόπουλος 11(2), Τσαπρούνης 4, Σολωμός 8, Ανδρεάτος 2.

 

ΚΑΟ Κορίνθου – ΓΣ Κορωπίου 78-58

Δεκάλεπτα: 28-17, 44-27, 67-42, 78-58

Διαιτητές: Λαμπίρης, Τσακιράκη

ΚΑΟ Κορίνθου (Ρουμελιώτης): Μπούτρης 6, Μακρής 2, Δανίκας 1, Αναγνωστάκης 20(3), Ντόρμπαρης, Τζαϊδάς 4, Αυγενικός, Περρωτής 12, Μήτσου 10(1), Κωνσταντίνου 3(1), Κόης 9(1), Αδαμόπουλος 11(1).

Κορωπί (Δρακόπουλος): Ιωάννου 13(2), Ντέλλας, Κατωπόδης 10(2), Κεχρής, Κοκκορόγιαννης, Κούτρας 2, Μερκούρης, Αργυρόπουλος, Κλασίδης, Κουτουφάς 20(3),Τετζεράκης, Μερκεβίτσιους 13.

 

ΑΟΚ Χαλάνδρι – ΑΟ Ακράτα 77-80

Δεκάλεπτα: 16-18, 39-39, 60-55, 77-80

Διαιτητές: Μαρίγλη, Αντωνίου

Χαλάνδρι (Στεφανάκης): Κονδύλης 16(4), Σταθάκης 4(1), Ανδρουλάκης, Δεμένεγας, Αυγουλάς, Αυδής 8, Μωραῒτης 21(4), Μορφονιός 3(1), Βουλγαράκης 1, Θεοδωράκης 13, Τσαμπάσης, Βαρσάμος 11(1).

Ακράτα (Βαρβιτσιώτης): Δορλής 3, Σάχιτι, Βασιλάτος, Μουρατίδης 20(3), Κατωπόδης 15, Πολυδεράς 2, Πετρόπουλος, Κώστα 8(1), Γιαννούλης 11, Μαλλάς 8(2), Κυρίτσης 13(3), Γιόβας.

 

ΑΕ Ν. Κηφισιάς – ΑΟ Ερμιόνης  84-78

Δεκάλεπτα: 14-18, 37-32, 56-46, 84-78

Διαιτητές: Χατζημάρκος, Ροδίτης

Κηφισιά (Λαδικός): Δούβλης 7, Μοσχοβίτης 23(2), Μακρυγιάννης 7(1), Οικονόμου 22(1), Γιαννούτσος, Πρέκας, Μανούσος 16, Γούνης, Σπαχιγάι, Μιχαλάκης 9(1),Φασιανός.

Ερμιόνη (Ζωντός): Σαρικάς 21(2), Αγγελής 14(2), Χασά 18, Γκολέμης, Προσίλης 13(2), Ευστράτιου 7, Κατσαβέλας, Κοριζής 5.

 

Ηλυσιακός ΑΟ – ΝΕΟ Ληξουρίου 76-73

Δεκάλεπτα: 13-10, 34-37, 53-61, 76-73

Διαιτητές: Κοντίλης, Ξυλάς

Ηλυσιακός (Καυκής): Γραμματικάς 3(1), Κελαϊδής 12 (1), Μπινιάκου, Μαραγκουδάκης, Κωτσόπουλος 12(3), Ετζιάκα 12, Πλευράκης 9(3), Ουαντίτζο 7(1), Μπάτζιος 4, Ταταράκης 2, Πατζούρης 15(4).

ΝΕΟ Ληξουρίου (Τζουγανάτος): Αντωνάτος Γ. 12(1), Ιωάννου 10(2), Τριφωνόπουλος 4, Ρεκουνιώτης 13, Πολίτης 13(2), Λαμπρόπουλος 4, Πορτελάνος 9(1), Θεοδωράκος 8(2).

 

ΑΟ Αχαγιά 82 – ΣΔΥ Τρίπολης 82-62

Δεκάλεπτα: 26-09, 40-27, 55-48, 82-62

Διαιτητές: Ασημακάκη, Διαμαντής

Αχαγιά 82 (Γκοργκόλης): Τασόπουλος 2, Μπουρδάνος 20(5), Σερέτης 15(3), Κωνσταντινόπουλος 3, Καλογιάννης 3(1), Ζαφείρης 13(3), Μίχος 2, Ταρνάρης 11, Χριστοδουλόπουλος, Λυμπέρης 13(3).

ΣΔΥ Τρίπολης (Αλικάκος): Χατζόπουλος 8, Χρονόπουλος , Καλούλι 4, Παππάς 2, Νταγιάντης , Μπαλλής 18, Σινανάι 12(2), Σπυράκος 9(1), Καρλής 4, Καραγιάννης, Αγγουράς 5.

 

Βαθμολογία

1.ΝΕΟ Ληξουρίου 7

2.Κορωπί 7

3. ΚΑΟ Κορίνθου 7

4. Ηλυσιακός 7

5. Γλαύκος 6

6. ΑΕΝ Κηφισιάς 6

7. Άρης Νίκαιας 5

8. ΑΟΠ Φαλήρου 5

9. Χαλάνδρι 5

10.ΑΟ Ερμιόνης 5

11. Ακράτα 5

12.Παναχαϊκή 5

13.Τρίπολη 4

14. Αχαγιά ’82 4

* Μία αγωνιστική λιγότερη έχει ο ΑΟ Π. Φαλήρου και Άρης Νικαίας. Δύο αγωνιστικές λιγότερες έχει η Αχαγιά 82.

 

Επόμενη αγωνιστική (5η, 10/11)

Κορωπί – ΑΕΝΚ

ΑΟ Ερμιόνης – Ηλυσιακός

ΝΕΟ Ληξουρίου – Αχαγιά 82

Τρίπολη – Παναχαϊκή

ΑΟ Π. Φαλήρου – Άρης Νίκαιας

Γλαύκος-Χαλάνδρι

Ακράτα – ΚΑΟ Κορίνθου

 

 

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΑΣ Άρης Θήβας – ΑΠΑΣ Τα Φανάρια 92-87 (παρ.)

ΑΣ Πέρα – ΑΟ Ένωση Ιλίου 76-65

ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ – ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου 82-77

Βούρειος ΑΟΛ Χίου – ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 63-58

ΑΚ Χαλκίδας – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 70-61

ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Αίαντας Αυλίδας 76-54

ΑΟΚ Χανιά – ΑΟΝΣ Μίλων 86-84

 

Φύλλα αγώνα

ΑΟΚ Χανιά – ΑΟΝΣ Μίλων 86-84

Δεκάλεπτα: 7-18, 28-43, 64-61, 86-84

Διαιτητές: Λογοθέτης, Κανελλόπουλος

Χανιά (Παπανικολάου): Κελεσίδης 10, Ιωακειμίδης 20, Αλεξίου 4, Ζανιδάκης 8, Βρεττός 2,Κατράνας 16, Μηντζαρίδης, Κιγμέτογλου 19, Αδοντάκης 5, Σκαμνάκης 2,Παλαιοκρασάς

Μίλων (Αποσκίτης): Χωματάς,Σουλινάρης 2, Ραυτόπουλος ,Μοσόρας, Καραγιαννίδης 9, Παπαδάκης 3, Παπανικολοπουλος 23, Γαλάνης, Ξηνταβελώνης, Ζούκας 24, Ανδρέοπουλος 2, Ψηλέας 21

 

ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου – Αίαντας Αυλίδας 76-54

Δεκάλεπτα: 26-13, 47-23, 63-42, 76-54

Διαιτητές: Ελ Ανύ, Τσίγκου

Κρόνος (Δεγαϊτάς): Ρετσίνας 6, Τσάτας 1, Νάτσος 2, Ξιούρας 2, Αλεξανδρόπουλος 5(1), Πουρνάρας 8, Αρμάος 7(1), Καράμπελας 19(2), Μαράκης 4, Κοψιάς 2, Σαρλής 6, Τσαβός 14.

Αυλίδα (Σάλιαρης): Ανδρικόπουλος 8(2), Μουντρίχας, Αργυρίου 9(3), Καλεμτζάκης 11(2), Καζάκης, Παπαχαραλάμπους, Κωνσταντόπουλος 1, Τσιώλης 13(1), Σταμέλος 2, Κωνσταντούρας 3, Παφτσίδης 2, Δάβρης 5.

 

ΑΚ Χαλκίδας – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 70-61

Δεκάλεπτα: 16-12, 37-23, 53-40, 70-61

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Καρανικόλα

Χαλκίδα (Καλογήρου): Ντουζίδης, Μπρατσιάκος 11(3), Παπάδης 4, Στεφάνου 16(4), Κατσούλας 6, Βογιατζής, Σταυρόπουλος 7(1), Μητσιμπόνας 4, Γεωργιάδης 11(2), Λουκάς, Φραγκούλης, Σιδέρης 11.

Ζωγράφου (Μάνος): Μαυροειδάκος, Μπαλαμιώτης 3(1), Δήμου 9, Ζαρμακούπης 16(1), Δρίβας 14(4), Βαρνάβας, Αμβράσης 2, Κανελλόπουλος 3(1), Πιτούλης 2, Κριζέας 5(1), Μπένος 7. 

 

ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ – ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου 82-77

Δεκάλεπτα: 23-14, 40-29, 55-53, 82-77

Διαιτητές: Σοφιανόπουλος, Λεβεντάκος

ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ (Καρατζάς): Καστανιώτης 2, Μπάρδας 7, Ρωμόσιος, Στεργιάκης 21, Καραλευθέρης 17(3), Λίτσος 17(2),Τρικαλιωτης 17(3), Πανουσοπουλος, Δρακάκης 1.

Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Καρακωσταντάκης 6(1),Γκοντόπουλος, Γεωργίου, Δέδες 20(2), Μιχαήλ, Δημητριάδης 22, Κοπακάκης 3(1), Χάλιος 14, Κουλούρης 2, Σακκελαράκης 10.

 

ΑΣ Πέρα – ΑΟ Ένωση Ιλίου 76-65

Δεκάλεπτα: 18-9, 42-27, 58-38, 76-65

Διαιτητές: Ουσταμπασίδης, Χρηστίδης Ηλ.

Πέρα (Γκαναβίας): Βλάχος 1, Καβαλαράκης 10(1), Δρόσος 3(1), Βαρδάλος, Ζακυνθινός 11, Τσολάκης 29, Πεφάνης, Κεφαλάς 10(2), Μαντάς 4, Γονίδης, Βαρσαμούλης 8.

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Δαρμής, Μπέλλας Γ. 2, Γεροκώστας 5, Φούντας 3(1), Μπολατόγλου 14, Κατσαρός 6(2), Μπελλάς Οδ. 6, Ραλλάκης 9(2), Μανταλβάνος 16, Τσιουμπρής 4.

 

ΑΣ Άρης Θήβας – ΑΠΑΣ Τα Φανάρια 92-87 (παρ.)

Διαιτητές: Μαυρέλης, Γιαννακόπουλος

Δεκάλεπτα: 15-23, 44-38, 61-59, 86-86 (κ.α), 92-87 (παρ.)

Άρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Κόλλιας, Πανταζής 9(1), Ματσαγγούρας, Γκρινιάρης 30(3), Παγώνης, Παρδακάς 5(1), Χαρατσής 9(1), Μελετίου, Γκιζογιάννης 24(3), Ντέντα, Τριανταφύλλου, Ανέστης 15(2).

Τα Φανάρια (Αλμπάνης): Κοντσές 7(1), Δίπλαρος, Χονδρόπουλος 25(7), Πολίτης 7(1), Προδρόμου 17(2), Μάκαρης 10(1), Ονάσογλου, Χάρος 7(1), Ζαφειρούδης 13(2), Βουτυρόπουλος, Ναυπλιώτης, Μυλωνάς.

 

Βούρειος ΑΟΛ Χίου – ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 63-58

Δεκάλεπτα: 19-12, 28-24, 42-51, 63-58

Διαιτητές: Ντάσης, Ξηροκώστας

Βούρειος (Βουλίκας): Τσιριγώτης, Ανδρουλάκης 5(1), Σουλίκας 2, Φουντουλάκος, Παπαδόπουλος 15, Τσουρής 12(1), Μαρούλης 14(1), Τρόβας 1, Κουϊμτζής 2, Κωνσταντινάκος 3(1).

Αργοναύτης (Γιαννακόπουλος): Καλογερόπουλος 12(2), Παπακώστας 5(1), Λίτσο 20(5), Παπαδημητρίου, Κορομηλιάς, Τύρλας 10, Παπουτσής 1, Σταμέλος 2, Πέζος, Γαλιατσάτος 2, Μητσάκης, Σβαρνάς 6(2).

 

Βαθμολογία

1.Κρόνος Αγ. Δημητρίου 8

2.Αργοναύτης Τριγλίας 7

3. Χαλκίδα 7

4.ΕΦΑΟΖ 6

5.Ένωση Ιλίου 6

6.Μίλων 6

7. ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ 6

8.Ερμής Σχηματαρίου 6

9.Άρης Θήβας 6

10.Τα Φανάρια 6

11.ΑΟΚΧανιά 6

12.Πέρα 5

13.Βούρειος ΑΟΛ Χίου 5

14. Αίαντας Αυλίδας 4

 

Επόμενη αγωνιστική (5η, 10/11)

ΑΠΑΣ Τα Φανάρια – Πέρα

Ένωση Ιλίου – ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ

Ερμής Σχηματαρίου – ΒΑΟΛ

Αργοναυτης – ΧΒΑ

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Κρόνος Αγίου Δημητρίου

Αίαντας Αυλίδας – ΑΟΚ Χανιά

Μίλων-Άρης Θήβας

 

 

3ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΓΑΣ Μελίκης-Ολυμπιακός Βόλου 72-54

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Τιτάνες Παλαμά 61-63

Νίκη Βόλου-ΣΚ Ιωάννινα 85-74

Αριστοτέλης Φλώρινας-Φαίακας Κέρκυρας 90-50

Αετοί Βέροιας-Αίολος Τρικάλων  56-65

Ικαροι Τρικάλων-ΦΟ Αριδαίας 85-65

Ρεπό: Αναγέννηση Καρδίτσας      

 

Φύλλα αγώνα

Αετοί Βέροιας-Αίολος Τρικάλων  56-65

Δεκάλεπτα: 15-16, 26-28, 43-44, 56-65

Διαιτητές: Φακίτσας, Γεωργούλης

Αετοί Βέροιας (Τυριακίδης): Τρομπούκης, Αναστασιάδης 8(1), Σιδηρόπουλος 2, Γιαννουζάκος 2, Κουσιάντζας 9, Σταυρουλάκης 6(1), Μαραπίδης 12(2), Αλευρίδης 6, Ιωσηφίδης 2, Γκανάς 5(1), Γκεκόπουλος 4.

Αίολος Τρικάλων (Παπαδημητρίου): Ρούζιος 9(1), Πανάρας 16(2), Αργύρης 7(1), Τσιούλκας 5(1), Κολότσιος 4, Σπηλιόπουλος 14(2), Τσότσος 10(1).

 

Ικαροι Τρικάλων-ΦΟ Αριδαίας 85-65

Δεκάλεπτα: 24-9, 45-28, 70-47, 85-65

Διαιτητές: Μαραμής, Κοντογιάννης

Ίκαροι Τρικάλων (Σδράκας): Φρύδας 4, Βλάχος 14(1), Κολότσιος 2, Κρεμμύδας 3(1), Κατσαρές 10, Μέξης 2, Μπαρμπαρούσης, Τζοβάρας 3(1), Γεωργόπουλος 4, Γκιουλέκας 19(4), Μπάρδας 8, Μακρής 16.

ΦΟ Αριδαίας (Βάτσης): Παπαδόπουλος 9, Βασιλόγλου, Πέτκος 3(1), Κανονίδης, Πετρούδης, Πονόπουλος, Παπαβραάμ 1, Αβραμίδης 10(1), Γεωργάκης 22, Μακρόπουλος 5, Παουλεάνου 11(1), Αμπάρης.

 

Νίκη Βόλου-ΣΚ Ιωάννινα 85-74

Δεκάλεπτα: 19-24, 52-43, 68-60, 85-74

Διαιτητές: Σελεβός, Τσάνταλη

Νίκη Βόλου (Κοσμάτος): Καραγεώργος 11(1), Βερτζάγιας 6, Σαριμπαλίδης 3(1), Σιμάκης 10(2), Κουτίνας 19(1), Παρασκευάς 7, Τσιώλης 17(2), Τάσσος 12, Σταυροθεόδωρος, Καρπέτης, Ακούνια.

ΣΚ Ιωάννινα (Παπαδόπουλος): Ζαμπέτης 8(1), Ματσάγγας 3(1), Δουρούκης 5(1), Τσιτσώνης, Καραμπίνης 3, Ξιούρας, Σωτηράκης 27(2), Τσιρώνης 6, Μπάλλας 22(1).

 

ΓΑΣ Μελίκης-Ολυμπιακός Βόλου 72-54

Δεκάλεπτα: 28-10, 41-26, 58-39, 72-54

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Αναστασιάδης

ΓΑΣ Μελίκης (Ασλανίδης): Λιόλιος 19(4), Μαυρίδης ,21(2) Στοϊτσης 11(1), Πεϊμανίδης, Μαγαλιός 2, Ρογγότης 4, Καποδίστριας, Τζαφέρης, Παπαρώσης, Εσερπόγλου, Λέφας, Ημερίδης 15.  

Ολυμπιακός Βόλου (Βλιώρας): Χροναίος 3(1), Μπράμι, Μπεκρής 2, Μπούρας, Ιλτσόγλου 6(1), Καραμήτσος 7(1), Μπογδάνος 15, Αγγελοκωστόπουλος, Μπουσκολίτης 10(2), Σκαμάγκας, Ευτυχίδης, Σπανόπουλος , Μούμογλου 9(1).

 

Αριστοτέλης Φλώρινας-Φαίακας Κέρκυρας 90-50

Δεκάλεπτα: 22-10, 55-19, 73-36, 90-50

Διαιτητές: Λυγούρας, Κουφούδης

Αριστοτέλης Φλώρινας (Χαλκιάς): Τσιώγκας 15(3), Τσιάμης 18(3), Παπαγρηγορίου 4, Γκόνος 13(1), Γκουτζιομήτρος 12, Μαυρίδης 3, Σαββίδης 7(1), Βίτκας 8, Παπαδόπουλος 2, Ντρίζα Α. 3(1), Ντρίζα Φ., Καραδήσογλου 5.

Φαίακας Κέρκυρας (Τσάμης): Τσιτσές 9, Ψαρράς 2, Γουστέρης, Παπαγίκας 12(1), Αυγερινός 8, Αγιους 16(1), Βάγιας, Φουσέκης 3(1).

 

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Τιτάνες Παλαμά 61-63

Δεκάλεπτα: 22-19, 35-39, 49-50, 61-63

Διαιτητές: Ντόγκας, Χατζηχαρίσης

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Ηλιάδης): Σαχπατζίδης 2, Καλογεράτος 17(3), Σβώλης 6(2), Παπανικολάου 5, Μάκης 7(1), Παπαδόουλος 4, Δαβάνης 20, Φίλιος 2, Τερζόπουλος, Χαρίτος, Χρήστου, Παππάς.

Τιτάνες Παλαμά (Γκουγκουτούδης): Γκογκίδης 10, Φαλιάκης 9(3), Τσούμας 4, Τσατάλας 25(1), Ξένος, Σφακιανός, Μακρής 5(1) Σκουφέζης 10.

 

Βαθμολογία

1. Αίολος Τρικάλων  8 

2. Νίκη Βόλου 7         

3. Ικαροι Τρικάλων  7

4. ΣΚ Ιωάννινα   7

5. Τιτάνες Παλαμά  7  

6. ΓΑΣ Μελίκης  6        

7. Αναγέννηση Καρδίτσας  5

8. ΑΓΣ Ιωαννίνων  5        

9. Αριστοτέλης Φλώρινας  5

10. Αετοί Βέροιας  4

11. ΦΟ Αριδαίας  4     

12. Φαίακας Κέρκυρας  4

13. Ολυμπιακός Βόλου 3      

*Αναγέννηση Καρδίτσας, ΦΟ Αριδαίας, Αετοί Βέροιας και Ολυμπιακός Βόλου έκαναν το ρεπό τους.

 

Επόμενη αγωνιστική (5η, 10/11)

Ολυμπιακός Βόλου-ΑΓΣ Ιωαννίνων

Τιτάνες Παλαμά-Νίκη Βόλου

ΣΚ Ιωάννινα-Αριστοτέλης Φλώρινας

Φαίακας Κέρκυρας-Αετοί Βέροιας

Αίολος Τρικάλων-Αναγέννηση Καρδίτσας

ΦΟ Αριδαίας-ΓΑΣ Μελίκης

Ρεπό: Ικαροι Τρικάλων

 

4ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Ίκαροι Σερρών-Ασπίδα Ξάνθης 91-83

Μέγας Αλέξανδρος-Απόλλων Καλαμαριάς 62-56

Λεύκιππος Ξάνθης-Πανσερραϊκός  90-69

ΔΕΚΑ-Κένταυρος Καλικράτειας   75-77

Μαντουλίδης-Ελπίδα Αμπελοκήπων 58-76

Μακεδονικός-Ζέφυρος  64-52

Ρεπό: ΜΕΝΤ              

 

Φύλλα αγώνα

Μαντουλίδης-Ελπίδα Αμπελοκήπων 58-76

Δεκάλεπτα: 8-23, 22-33, 29-55, 58-76

Διαιτητές: Παπαδόπουλος Κ., Κώνης

Μαντουλίδης (Καραμανώλης): Τάκης 11, Φόρογλου 8(1), Λαγός 2, Κεραμάρης 9(1), Σαρασίδης, Μαλανδρής 6(1), Ντίαθ, Στεργιόπουλος , Ψαθάς 4, Σίμογλου 18(3), Παπαϊωάννου.

Ελπίδα Αμπελοκήπων (Γκούμας): Φωτόπουλος, Μπόζιτς 11(1), Σαμαράς 12(4), Μύθιλλου 4, Δημάκης 6(2), Βουλγαράκης 3(1), Μητρόπουλος 7(2), Μαρκόπουλος 9(1), Ξηρόπουλος 10, Γκουτίδης, Σπουργίτης 8, Συμεών 6.

 

Ικαροι Σερρών-Ασπίδα Ξάνθης 91-83

Δεκάλεπτα: 17-15, 41-31, 68-57, 91-83

Διαιτητές: Εκίζογλου, Λαδάς

Ίκαροι Σερρών (Ρούλης Π.): Φραγκούλης 8(2), Σιδερίδης 13(1), Καμπέρης 5(1), Δαλαγκόζης 19(4), Κουτσοκώστας 3, Γκούτζιας 2, Παρχαρίδης 10(2), Ξανθόπουλος, Αγγειοπλάστης, Μπίλιος 13(3), Κακιούζης 18.

Ασπίδα Ξάνθης (Παναγιωτόπουλος): Παυλακάκης, Παπαδάκης 13(2), Δώδος 8(1), Τιτόπουλος, Μπόζης 2, Παπαϊωάννου, Κουτσογιάννης 17(2), Μανδαλάκης 20, Μπουραζάνης 6, Κάλφας 6(2), Καναράς 10(2).

 

ΔΕΚΑ-Κένταυρος Καλλικράτειας 75-77

Δεκάλεπτα: 20-17, 41-43, 54-57, 75-77

Διαιτητές: Μπουγλός Π., Τσιάλλας

ΔΕΚΑ (Κυριαζής): Δημητριάδης 13, Κρίτσικας 5, Τσιμερίκας , Χατζηχρήστος 16(1), Τσιροπούλης Μ., Παπασάβογλου Αν. 16(3), Θεογιάννης 13(1), Βενετίδης, Παπασάβογλου Αρ. 12(2), Καρανώτας Σ.

Κένταυρος Καλλικράτειας (Γιοβάννης): Κωνσταντινίδης 8, Βελισσαρίου 9(2), Νταβίδι, Φλετούρης, Χασάπης 8, Βούκα 12(2), Δασκαλάκης 7(1), Χατζηλάμπρου, Κιτσούλης 33(2).

 

Μέγας Αλέξανδρος-Απόλλων Καλαμαριάς 62-56

Δεκάλεπτα: 17-11, 33-26, 44-40, 62-56

Διαιτητές: Κολοκυθάς, Καντερές

Μέγας Αλέξανδρος (Κασαπίδης): Σουλτάνης 12(1), Γκολέμας 8, Τσιαουσίδης 3(1), Μαδεμλής 4, Γιαχανατζής 11(2), Ορφανίδης, Κωστακίδης 14, Μέλλιος 4, Παπαρισούλης, Πισιώτης, Χατζηβούρκογλου 1, Πολυμένης 5(1).

Απόλλων Καλαμαριάς (Καραμουσαλίδης): Βογιατζής Δ. 25(3), Πάρος, Σκέμπης 5, Ανδρεάδης, Κυφωνίδης 5(1), Καρασίμος 7, Κεραμάρης, Γεορστάθης, Μακρής 2, Κόκκιος 2, Γιαννακός 10(2), Τσίγκας.

 

Λεύκιππος Ξάνθης-Πανσερραϊκός 90-69

Δεκάλεπτα: 23-15, 44-38, 64-57, 90-69

Διαιτητές: Θρασυβουλίδης, Αγραφιώτης Β.

Λεύκιππος Ξάνθης (Βαχαρίδης): Νταβουλτζόπουλος 7, Ιορδάνογλου 16(4), Στεργίου 5(1), Χρήστου 15(1), Σταμπουλής 4, Ζαμπάκης 6, Βοϊβατόπουλος 8, Νικολόπουλος 12(3), Γρούδος 13(2), Παλλάκης 4.

Πανσερραϊκός (Θεοδωρίδης): Συμεωνίδης 10, Γρίψιος 9(2), Γεωργιανός Π. 7, Τράκας 9(1), Δατσιάδης 3(1), Ντίνος, Θολιώτης 5(1), Σταματόπουλος, Κάτος 19(1), Χορτομάρης 7(1).

 

Μακεδονικός-Ζέφυρος 64-52

Δεκάλεπτα: 16-24, 30-38, 47-45, 64-52

Διαιτητές: Παπαθανασίου, Μπαχτσεβανόπουλος

Μακεδονικός (Γεροφώτης): Βαρδής 7(2), Τσαούσης, Καραθανάσης, Παλιαχάνης, Κομμάτας, Φλιάτης 23(2), Λυχριδάς 3(1), Τσιόγκας 12, Αζίζης 10(2), Πρωτούλης 6(1).

Ζέφυρος (Αλεξανδρίδης): Πετρίδης 4(1), Αποστόλου 6(2), Ματενίδης 5(1), Γιαννάκης 9(1), Παγωνίδης 3(1), Μόρας 3(1), Κατιρτζίδης 8(1), Ζωγράφος, Καραγιαννάκης 11(3).

 

Βαθμολογία

1. Λεύκιππος Ξάνθης 8  

2. Ελπίδα Αμπελοκήπων  7

3. Μέγας Αλέξανδρος 7

4. Ικαροι Σερρών  6

5. Μακεδονικός  6

6. ΜΕΝΤ  6

7. ΔΕΚΑ  6     

8. Πανσερραϊκός   5         

9. Κένταυρος Καλικράτειας  5

10. Ζέφυρος  4        

11. Ασπίδα Ξάνθης  4       

12. Μαντουλίδης  4

13. Απόλλων Καλαμαριάς  4          

*ΜΕΝΤ, Ικαροι Σερρών, Μακεδονικός και Ζέφυρος έκαναν το ρεπό τους.

 

Επόμενη αγωνιστική (5η, 10/11)

Ασπίδα Ξάνθης-ΜΕΝΤ

Απόλλων Καλαμαριάς-Λεύκιππος Ξάνθης

Πανσερραϊκός-ΔΕΚΑ

Κένταυρος Καλικράτειας-Μαντουλίδης

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Μακεδονικός

Ζέφυρος-Ικαροι Σερρών

Ρεπό: Μέγας Αλέξανδρος

 

Περισσότερα σε λίγο…