Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (2η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα για τη 2η αγωνιστική των ομίλων της Γ΄ Εθνικής Ανδρών, έχουν ως εξής;:

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΑΠΟ Ακράτα – ΓΣ Κορωπίου 70-74

ΑΟΚ Χαλάνδρι – ΑΟ Ερμιόνης 74-63

ΚΑΟ Κορίνθου – ΝΕΟ Ληξουρίου 52-56

ΑΕ Ν. Κηφισιάς – ΣΔΥ Τρίπολης 105-49

Ηλυσιακός ΑΟ – ΑΟ Π. Φαλήρου 53-85

ΑΟ Γλαύκος – Παναχαϊκή ΓΕ 65-58

ΑΟ Αχαγιά 82 – Άρης Νίκαιας ΓΝΟ (16/11)

 

Φύλλα αγώνα

ΑΟ Γλαύκος – Παναχαϊκή ΓΕ 65-58

Δεκάλεπτα: 18-21,34-29,47-46, 65-58

Διαιτητές: Ελ Ανύ, Λάμπος

Γλαύκος (Δεράος): Αναστασόπουλος 2, Βουρνάς 8, Τριπολίδης 4(1), Θανόπουλος 4, Παπαβασιλόπουλος 14(1), Λαμπρόπουλος 17, Χατζηκάλφας 10(2), Γαλάνης, Δημάκος 6, Κουκουλομάτης.

Παναχαϊκή (Λιόνας): Μοσχοβάκης 8, Βανδώρος, Γατσούλης 1, Νικολαού 18(1), Χρυσανθόπουλος 3, Λυμπερέας 4, Γκόβας 9(1), Καραγιάννης 10, Μπαρδάκας 5

 

ΚΑΟ Κορίνθου – ΝΕΟ Ληξουρίου 52-56

Δεκάλεπτα: 14-11, 25-34, 37-45, 52-56

Διαιτητές: Χριστοδουλάκης, Ζιώγας

Κόρινθος (Ρουμελιώτης) : Μπουτρής 2, Κόης 10(2), Δανίκας 1, Αναγνωστάκης 3, Τζαῒδας, Αυγενικός 6(1), Περρωτής 18, Μήτσου 5 (1), Αδαμόπουλος 7(1), Κωνσταντίνου.

Ληξούρι (Τζουγανάτος) : Αντωνάτος 13, Ιωάννου 10(2), Ρεκουνιώτης 2, Πολίτης 16(2), Θεοδωράκος 4, Πορτελάνος, Λαμπρόπουλος 7, Τρυφωνόπουλος 4

 

ΑΟΚ Χαλάνδρι – ΑΟ Ερμιόνης 74-63

Δεκάλεπτα: 26-14, 35-31, 55-43, 74-63

Διαιτητές: Χατζημάρκος, Ξυλάς

Χαλάνδρι (Στεφανάκης): Κονδύλης 19(5), Σταθάκης 7(1), Ανδρουλάκης, Δεμέναγας, Αυγουλάς, Αυδής 9, Μακρής, Μορφονιός 7, Μωραΐτης 13(3), Βουλγαράκης 2, Θεοδωράκης 15(1), Βαρσάμος 2.

Ερμιόνη (Ζωντός): Ευστρατίου Π., Αγγελής 9(1), Θωμάς 6, Χασά 2, Γκολέμης, Κεφαλάς 7, Προσίλης 6(2), Πουλής, Ευστρατίου Π. 9, Σαρικάς 14, Κορίζης 10.

 

ΑΕ Ν. Κηφισιάς – ΣΔΥ Τρίπολης 105-49

Δεκάλεπτα: 32-15, 58-26, 82-41, 105-49

Διαιτητές: Μαρουδιάς, Καρανικόλα Ελ.

Κηφισιά (Λαδικός): Δούβλης 16(4), Μοσχοβίτης 14, Μακρυγιάννης 17(5), Οικονόμου 11, Γιαννούτσος 7(1), Πρέκας 4, Μανούσος 7, Γούνης 3, Σπαχιγάι, Γιακουμής 5(1), Μιχαλάκης 13(3), Φασιανός 8(2).

ΣΔΤριπολης (Μπαλής): Χαντζόπουλος 2, Καλούλι 4, Παππάς 2, Νταγιαντής 4, Μικρός 3, Μπάλης 11, Σινανάι 3(1), Σπυράκος 11, Χρονοπούλος, Καρλής 5, Καραγιάννης 4, Αγγουράς.

 

ΑΠΟ Ακράτα – ΓΣ Κορωπίου 70-74

Διαιτητές: Μάντηλας, Κουτσοδήμος

Δεκάλεπτα: 24-19, 38-35, 55-57, 70-74

Ακράτα (Βαρβιτσιώτης): Δορλής 10, Μουρατίδης 21(2), Κατωπόδης Δ. 10, Πολυδέρας 2, Βασιλάτος, Κυρίτσης 4, Μάλλης 9(2), Γιόνας 11(2), Πετρόπουλος, Σαχίτι, Κώστα 2.

Κορωπί (Δρακόπουλος): Ιωάννου 10, Ντέλλας, Κατωπόδης 2, Κεχρής, Κοκκορόγιαννης 6, Κούτρας 4, Μερκούρης 11, Αργυρόπουλος, Κλασίδης 15(3) Κουτουφάς 19(2), Σταμάτης, Μερκεβίτσιους 7.

 

Ηλυσιακός ΑΟ – ΑΟ Π. Φαλήρου 53-85

Δεκάλεπτα: 16-21, 28-39, 42-64, 53-85

Διαιτητές:  Πολυχρόνης, Μαρτινάκος

Ηλυσιακός (Λιτόπουλος): Γραμματίκας 7(1), Κελαϊδής 2, Φώτσης 16, Μαραγκουδάκης 3(1), Κωστόπουλος 3 (1), Μπινιακού, Πλευράκης 3 (1), Ετζιάκα 6, Ουντίτζο 6, Μπάζιος 3, Πασιούρας, Ταταράκης 4.

Φάληρο (Παπαδάτος): Βαϊδάκης 5, Μαυροειδής 4, Πρόγκας 2, Γραμματικός 26(6), Τσορμπατζόγλου 6 (2), Βούζας, Βαλιώτης 5(1), Λάμπρου 2, Σολωμός 10, Αγγελόπουλος 14(3), Ανδρεάτος 8, Τσαπρούνης 3(1).

 

Βαθμολογία

1. Π. Φάληρο 4 2-0

2. Κορωπί 4 2-0

3. Ληξούρι 4 2-0

4. Ερμιόνη 3 1-1

5. Κόρινθος 3 1-1

6. Κηφισιάς 3 1-1

7. Γλαύκος 3 1-1

8. Χαλάνδρι 3 1-1

9. Ηλυσιακός 3 1-1

10. Αχαγιά 82 2 1-0

11. Ακράτα 2 0-2

12. Παναχαϊκή 2 0-2

13. Τρίπολη 2 0-2

14. Άρης Νικαίας 1 0-1

* Έχουν έναν αγώνα λιγότερο Άρης Νικαίας και Αχαγιά 82

 

Επόμενη αγωνιστική (3η, 27/10)

Κορωπί – Χαλάνδρι

Ερμιόνη – Κόρινθος

Ληξούρι – Κηφισιά

Τρίπολη – Ηλισιακός

Π. Φάληρο – Αχαγιά 82

Άρης Νίκαιας – Παναχαϊκή

Γλαύκος – Ακράτα

 

 

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΑΟΝΣ Μίλων – ΑΠΑΣ Τα Φανάρια 84-46

ΑΟΚ Χανιά – ΑΟ Ένωση Ιλίου 85-75

ΑΣ Άρης Θήβας – ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου 88-76

ΑΣ Πέρα – ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 60-61

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 83-74

Βούρειος ΑΟΛ Χίου – ΓΣ Κρόνος Αγίου Δημητρίου 62-71

Αίαντας Αυλίδας – ΑΚ Χαλκίδας 52-67

 

Φύλλα αγώνα

ΦΕΑ ΝΦ/ΝΧ – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 83-74

Δεκάλεπτα: 25-20, 43-37, 55-53, 83-74

Διαιτητές: Ραχιώτης, Κούλης

ΦΕΑ (Καρατζάς): Καστανιώτης 13(1), Μπάρδας 20(6), Τσακίρης 12(2), Στεργιάκης 13(1), Λίτσιος 4, Καραλευθέρης 17(2), Πανουσόπουλος 2, Τρικαλλιώτης 2, Πανταζής, Ρωμοσιός, Αναούνης, Μοίρας.

Ζωγράφου (Μάνος): Μαυροειδάκος, Μπαλαμώτης, Δήμου 13(1), Ζαρμακούκης 22(1), Δρίβας 6(2), Βαρνάβας, Αμβράσης 7, Κανελλόπουλος 4, Πιτούλης 20, Κριζέας, Μπένος 2, Ραλλάτος.  

 

Βούρειος ΑΟΛ Χίου – ΓΣ Κρόνος Αγίου Δημητρίου 62-71

Δεκάλεπτα: 20-15, 32-31, 45-57, 62-71

Διαιτητές: Λαμπίρης, Τσακιράκη

ΒΑΟΛ Χίου (Βουλίκας): Σαμιώτης 2, Χριστοβασίλης 4(1), Ανδρουλάκης, Σουλίκας 7, Φουντουλάκος, Παπαδόπουλος 16, Κουτσαντωνάκης, Τσουρής 13(1), Μαρούλης 5, Τρόβας 8(1), Κουιμτζής, Κωσταντινάκος 7(2).

Κρόνος (Δεγαϊτάς): Αλβέρτης, Ρετσίνας, Νάτσος 14(1), Ξιούρας 19(6), Αλεξανδρόπουλος, Πουρνάρας 5, Αρμάος 2, Καράμπελας 12(2), Μαράκης 5, Κοψιάς 2, Σαρλής, Τσαβός 11.

 

ΑΣ Άρης Θήβας – ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου 88-76

Δεκάλεπτα: 24-22, 42-39, 65-56, 88-76

Διαιτητές: Φασόλης, Σιδέρης

Άρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Κόλλιας, Πανταζής 13(1), Ματσαγγούρας, Γκρινιάρης 17(1), Παγώνης, Παρδακάς 6, Χαρατσής 9, Γιώτης, Γκιζόγιαννης 19(2), Ντέντα, Τριανταφύλλου 4, Ανέστης 20(2).

Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Δημητριάδης 8, Καρακωνσταντάκης 8, Γκοντόπουλος 5(1), Γεωργίου 20(1), Δέδες 7(2), Μιχαήλ 14(1), Σακελλαράκης, Κοπακάκης 3(1), Χάλιος 2, Κουλούρης 3 (1), Σιδέρης, Γιανναλέτσος 6(1).

 

ΑΟΝΣ Μίλων – ΑΠΑΣ Τα Φανάρια 84-46

Δεκάλεπτα: 18-10, 42-25, 63-36, 84-46

Διαιτητές: Σκανδαλάκης, Αντωνίου Γ.

Μίλων (Αποσκίτης): Χωματάς 3, Σουλινάρης 12, Ραυτόπουλος 2, Τζανικιάν, Καραγιαννίδης 5(1), Παπαδάκης 21(5), Παπανικολόπουλος 3(1), Γαλάνης 3(1), Εξηνταβελώνης 2, Ζούκας 8, Ανδρόπουλος 7, Ψυλέας 18(3).

Τα Φανάρια (Αλμπάνης): Κοντσές 2, Σεϊντίνι 4, Χονδρόπουλος 2, Καραγιάννης 4, Μάκαρης 10(1), Προδρόμου 22, Ονάσογλου 2, Χάρος, Ζαφειρούδης 1, Βουτυρόπουλος, Ναυπλιώτης.

 

ΑΣ Πέρα – ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας 60-61

Δεκάλεπτα: 10-14, 28-31, 46-47, 60-61

Διαιτητές: Ορφανός Εμμ., Παπαδόπουλος Χρ.

Πέρα (Γκαναβίας): Βαρδάλος 3, Δρόσος 6(1), Βλάχος 2, Ζακυνθινός 4, Τσολάκης 12, Κεφαλάς 10(1), Μαντάς 2, Γονίδης, Βαρσαμούλης 13, Καβαλαράκης 8(2).

Αργοναύτης (Γιαννακόπουλος): Καλογερόπουλος 5, Παπακώστας 6(1), Λίτσο 11(3), Παπαδημητρίου, Τύρλας 13, Παπουτσής 7(1), Πέζος, Γαλιατσάτος 3(1), Μητσάκης, Σβαρνάς 3, Κορομηλιάς 3(1), Σταμέλος 10.

 

Αίαντας Αυλίδας – ΑΚ Χαλκίδας 52-67

Δεκάλεπτα: 19-13, 34-29, 38-51, 52-67

Διαιτητές: Παπαφωτίου, Κούλης Κ.

Αυλίδα (Σάλιαρης): Ανδρικόπουλος 3, Μουντρίχας 3 (1), Αργυρίου 5 (1), Καλεμντζάκης 10(2), Καζάκης, Παπαχαραλάμπους, Κωνσταντόπουλος 4, Τσιώλης 17, Σταμέλος 5, Κωνσταντούρας 5, Λαφτσίδης, Δάβρης.

Χαλκίδα (Καλογήρου):  Ντουζίδης, Μπρατσιάκος, Παπάδης 3(1), Στεφάνου 8(2), Κατσούλας 7, Σταθόπουλος 4, Μητσιμπόνας 14(1), Γεωργιάδης 10(1), Λουκάς 6(2), Φραγκούλης 2, Σιδέρης 13.

 

ΑΟΚ Χανιά – ΑΟ Ένωση Ιλίου 85-75

Δεκάλεπτα: 22-16, 43-35, 65-58, 85-75

Διαιτητές: Ντάσης, Ξηροκώστας

 

Χανιά (Παπανικολάου): Ιωακειμίδης 23(4), Κελεσίδης 20(1), Κατράνας 11(3), Κιγμέτογλου 11, Σκαμνάκης 6, Αλεξίου 5, Ζανιδάκης 5, Αδοντάκης 4, Βρεττός, Μηντζαρίδης.

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Μπολάτογλου 21(1), Μπελλάς 17, Μανταβάνος 10, Μιτέλας 8, Φούντας 7, Γεροκώστας 6, Τσιούμπρης 6, Ραλλάκης2, Κατσαρός, Ραγιάς.

 

Βαθμολογία

1. Αργοναύτης Τριγλίας 4 2-0

2. Κρόνος Αγ. Δημητρίου 4 2-0

3. Χαλκίδα 4 2-0

4. ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ 3 1-1

5. Μίλων 3 1-1

6. Ερμής Σχηματαρίου 3 1-1

7. Τα Φανάρια 3 1-1

8. Ένωση Ιλίου 3 1-1

9. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 3 1-1

10. Χανιά 3  1-1

11. Άρης Θήβας 3 1-1

12. Αίαντας Αυλίδας 2 0-2

13. Πέρα 2 0-2

14. Βούρειος ΑΟΛ Χίου 2 0-2

 

Επόμενη αγωνιστική (3η, 27/10)

Τα Φανάρια – ΑΟΚ Χανιά

Ένωση Ιλίου – Αρης Θήβας

Ερμής Σχηματαρίου – Πέρα

Αργοναύτης Τριγλίας – ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΒΑΟΛ Χίου

Κρόνος Αγίου Δημητρίου – ΑΚ Χαλκίδας

Αίαντας Αυλίδας – Μίλων

 

 

3ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΦΟ Αριδαίας-Ολυμπιακός Βόλου 78-75 (παρ.)

Ικαροι Τρικάλων-Τιτάνες Παλαμά  104-73

ΓΑΣ Μελίκης-ΣΚ Ιωάννινα  61-62

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Φαίακας Κέρκυρας 90-40

Νίκη Βόλου-Αίολος Τρικάλων  75-82

Αριστοτέλης Φλώρινας-Αναγέννηση Καρδίτσας 63-67

Ρεπό: Αετοί Βέροιας

 

Φύλλα αγώνα

Αριστοτέλης Φλώρινας-Αναγέννηση Καρδίτσας 63-67

Δεκάλεπτα: 24-19, 36-40, 47-60, 63-67

Διαιτητές: Μελανίδης, Χατζηχαρίσης

Αριστοτέλης Φλώρινας (Χαλκιάς): Τσιώγκας 17(3), Τσιάμης, Παπαγρηγορίου, Γκόνος 3(1), Μαυρίδης 23(2), Σαββίδης 12(2), Βίτκας 4, Παπαδόπουλος, Παπούλιας 4, Καραδήσογλου, Μηλιός, Βασιλείου.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Ψυχογιός 5(1), Πανταζής, Γεωργαντζάς 16(1), Δίκαρος 7, Κοβάτσεβ 5(1), Ντούρλιας, Μπιρνάρας, Τσέλιος 8, Αργύρης 14(4), Αντωνίου 8, Καλλιάρας 4, Νότος.    

 

ΦΟ Αριδαίας-Ολυμπιακός Βόλου 78-75 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 15-16, 27-32, 52-51, 66-66 (κ.α.), 78-75

Διαιτητές: Φούντζηλας, Γραικός

ΦΟ Αριδαίας (Βάτσης): Παπαδόπουλος 8(2), Βασίλογλου, Πέτκος 3(1), Τοπαλίδης 2, Παντής, Πονόπουλος 6, Παπαβράαμ, Αβραμίδης 13(4), Γεωργάκης 10(1), Μακρόπουλος 10, Παουλεάνου 19(2), Στρέπκος 7.

Ολυμπιακός Βόλου (Βιλιώρας): Μπράμι, Μπεκρής, Μπούρας, Ιλτσόγλου 12(3), Καραμήτσος 11(2), Μπογδάνος 24 (1), Αγγελοκωστόπουλος, Μπουσκολίτης 7, Σκαμάγκας 6(2), Ευτυχίδης, Σπανόπουλος, Μούμογλου 15.

 

ΓΑΣ Μελίκης-ΣΚ Ιωάννινα  61-62

Δεκάλεπτα: 13-14, 23-38, 47-54, 61-62

Διαιτητές: Σιταρίδης, Τσαντάλης

Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 21(4), Μαυρίδης 17(1), Στοΐτσης 4, Μαγάλιος, Λαπατούρας 6, Ημερίδης 8, Καποδίστριας, Τζαφέρης, Εκπέρογλου, Πειμανίδης, Λέφας 3, Ρογγότης 2

ΣΚ Ιωάννινα (Παπαδόπουλος): Ζαμπέτης 7(1), Ματσάγγας, Δουρούκης 11(2), Τσιτσώνης 7(2), Βάσης, Καραμπίνης 9, Κατσίβελος, Ξιούρας 3(1), Σφουγγάρης, Σωτηράκης 15, Τσιρώνης, Μπάλλας 10

 

Νίκη Βόλου-Αίολος Τρικάλων 75-82

Δεκάλεπτα: 17-28, 36-50, 54-64, 75-82

Διαιτητές: Ξέρας, Μαράμης

Νίκη Βόλου (Κοσμάτος): Βερτζάγιας 2, Καραγέωργος, Σιμάκης 5, Κουτίνας 24(1), Τσώλης 4 (13ρ), Τάσσος 22 (12ρ), Σταυροθεόδωρος 6, Σαριμπαλίδης 12(3), Καρπέτης.

Αίολος Τρικάλων (Παπαδημητρίου): Ρούζιος 15(3), Πανάρας 14(3), Πρεμέτης, Αργύρης 17(3), Χατζής 1, Σούλκο, Τσιούλκας, Κολότσιος 8(2), Γοργότσης, Σπηλιόπουλος 16(3), Κατσαδούρος 8(2), Τσότσος 3.

 

Ικαροι Τρικάλων-Τιτάνες Παλαμά 104-73

Δεκάλεπτα: 19-23, 44-44, 74-57, 104-73

Διαιτητές: Φακίτσας, Γεωργούλης

Ίκαροι Τρικάλων (Σδράκας): Φρύδας 4, Βλάχος 7(2), Κολότσιος 2, Κρεμμύδας 4, Κατσαρές 32(6), Τζορμπατζάκης 5, Μέξης 10, Τζιοβάρας, Γεωργόπουλος 11(1), Γκιουλέκας 21(4), Μπάρδας, Μακρής 8.

Τιτάνες Παλαμά (Καραμίντζιος): Γκιογκίδης 14(2), Φαλάγγας, Μπακαβέλος, Τσατάλας 20(2), Σφακιανός 1, Ξένος 6(2), Μπενέκης, Φαλιάκης 8(2), Μακρής 14(2), Σκουφέζης 10, Αρχοντούλης, Καραμαλίγκας.

 

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Φαίακας Κέρκυρας 90-40

Δεκάλεπτα: 23-5, 53-9, 64-28, 90-40

Διαιτητές: Διαμαντής Ν., Βίννης

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Ηλιάδης): Σβώλης 4, Γυφτάκης 3(1), Σαχπατζίδης 11(1), Καλογεράτος 6(2), Αντωνίου 11, Χρήστου, Παπανικολάου 13(1), Μάκης 10(2), Παπαδόπουλος 13, Παππάς 7, Φίλιος 6, Τερζόπουλος 6.

Φαίακας Κέρκυρας (Τσάμης): Αγιούς, Δρακίδης 7, Τσίτσος 2, Φουσέκης, Ψαρράς 2, Τσάμης 8(2), Παπαγκίκας 12(2), Αυγερινός 7(1), Νικομάνης, Μουρμούρης 2, Αθανασιάδης, Βάγιας.

 

Βαθμολογία

1. Αίολος Τρικάλων 4 2-0

2. ΣΚ Ιωάννινα 4 2-0

3. ΑΓΣ Ιωαννίνων  3 1-1

4. ΓΑΣ Μελίκης 3  1-1

5. Ικαροι Τρικάλων 3 1-1

6. Αναγέννηση Καρδίτσας 3 1-1

7. Νίκη Βόλου 3 1-1

8. Τιτάνες Παλαμά  3 1-1

9. ΦΟ Αριδαίας  3 1-1

10. Αετοί Βέροιας 2 0-2

11. Αριστοτέλης Φλώρινας  2 0-2

12. Φαίακας Κέρκυρας 2 0-2

13. Ολυμπιακός Βόλου 1 0-1

*Αετοί Βέροιας και Ολυμπιακός Βόλου έκαναν το ρεπό τους.

 

Επόμενη αγωνιστική (3η, 27/10)

Ολυμπιακός Βόλου-Ικαροι Τρικάλων

Τιτάνες Παλαμά-ΓΑΣ Μελίκης

ΣΚ Ιωάννινα-ΑΓΣ Ιωαννίνων

Φαίακας Κέρκυρας-Νίκη Βόλου

Αίολος Τρικάλων-Αριστοτέλης Φλώρινας

Αναγέννηση Καρδίτσας-Αετοί Βέροιας

Ρεπό: ΦΟ Αριδαίας

 

 

4ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Ζέφυρος-Ασπίδα Ξάνθης 66-63 (παρ.)

Ικαροι Σερρών-Απόλλων Καλαμαριάς  81-62

ΜΕΝΤ-Πανσερραϊκός 69-66

Μέγας Αλέξανδρος-Κένταυρος Καλλικράτειας  78-70

Λεύκιππος Ξάνθης-Μαντουλίδης  90-70

Ελπίδα Αμπελοκήπων-ΔΕΚΑ  68-73 (παρ.)

Ρεπό: Μακεδονικός

 

Φύλλα αγώνα

ΜΕΝΤ-Πανσερραϊκός 69-66

Δεκάλεπτα: 9-18, 34-30, 48-44, 69-66

Διαιτητές: Μπούγλος Π., Τσάλλας

ΜΕΝΤ (Ντολόπουλος): Φόρογλου, Καμπίτσης, Παπαπασχάλης 8(1), Ζεϊμπέκης 6(2), Ρόπουτης 14(1), Γκύζης 6, Μιχαηλίδης 14, Μπέλλος 4(1), Πασχαλίδης 17, Μανδράς, Σιόλογκας. 

Πανσερραϊκός (Κοκολιός): Συμεωνίδης 7, Γρίψιος 5, Γεωργιανός Ν. 3, Γεωργιανός Π. 15(1), Τράκας 5(1), Δημητρακάς, Δατσιάδης, Ντίνος 6(1), Θολιώτης 4, Σταματόπουλος, Κάτος 15(4), Χορτομάρης 6(1).

 

Ζέφυρος-Ασπίδα Ξάνθης 66-63 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 12-16, 26-29, 44-45, 55-55 (κ.α.), 66-63

Διαιτητές: Χρυσάφης, Τοπαλίδης

Ζέφυρος (Αλεξανδρίδης): Πετρίδης 6(1), Αποστόλου 12(1), Κουλαξής 5(1), Ματενίδης 7(2), Γιαννάκης 9(2), Παγωνίδης, Μόρας, Μπάμπος, Κατιρτζίδης, Ζωγράφος 4, Σαρρής 11, Καραγιαννάκης 12(2). 

Ασπίδα Ξάνθης (Παναγιωτόπουλος): Παυλάκης 2, Παπαδάκης 11, Δώδος 11(2), Παπανικολάου 2, Τιτόπουλος, Μπόζης, Παπαϊωάννου, Κουτσογιάννης 11(1), Μανδαλάκης 23(4), Μπουραζάνης, Κάλφας 3(1), Καναράς.

 

Ελπίδα Αμπελοκήπων-ΔΕΚΑ  68-73 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 19-15, 33-33, 50-50, 64-64 (κ.α.), 68-73

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Αναστασιάδης

Ελπίδα Αμπελοκήπων (Γκούμας): Φωτόπουλος 9(2), Σαμαράς 13(3), Σπουργίτης 9, Μύθιλλος 9(1), Μητρόπουλος 3(1), Μαρκόπουλος 5, Βοζίκης 4, Ξηρόπουλος 16, Δημάκης, Συμεών.

ΔΕΚΑ (Κυριαζής): Δημητριάδης 14, Κρίτσικας 3(1), Χατζηχρήστος 22, Τσιροπούλης Γ., Τσιροπούλης Μ., Παπασάβογλου Αν. 13(2), Θεογιάννης 17(4), Καρανώτας Τ., Παπασάβογλου Αρ. 3(1), Βενετίδης, Καρανώτας Σ. 2.

 

Λεύκιππος Ξάνθης-Μαντουλίδης 90-70

Δεκάλεπτα: 24-24, 43-40, 62-54, 90-70

Διαιτητές: Λυγούρας, Κουφούδης

Λεύκιππος Ξάνθης (Βαχαρίδης): Στύλας 5(1), Νταβουλτζόπουλος 3, Ιορδάνογλου 11(1), Στεργίου, Ιωαννίδης, Ζαμπάκης 8(1), Βοϊβατόπουλος 18, Νικολόπουλος 22(3), Μακαρατζής 2, Γρούδος 10, Παλλάκης 6, Χρήστου 5(1).

Μαντουλίδης (Καραμανώλης): Τάκης 20(4), Φόρογλου 2, Κεραμάρης 9, Ρίτσερ, Δημητρόπουλος, Σαρασίδης 8(2), Καναγκίνης 8(2), Μαλανδρής, Ντίαθ 14(1), Καπουράνης 2, Σίμογλου 7, Παπαϊωάννου.

 

Ικαροι Σερρών-Απόλλων Καλαμαριάς  81-62

Δεκάλεπτα: 17-19, 40-35, 63-44, 81-62

Διαιτητές: Εκίζογλου, Λαδάς

Ίκαροι Σερρών (Ρούλης): Γεωργόπουλος 4, Φραγκούλης 6 (2), Σιδερίδης 16 (4), Καμπέρης 8 (2), Δαλαγκόζης 6 (2), Κακιούζης 15, Κουτσοκώστας 8, Γκούτζιας 8, Κεμανετζής 2, Παρχαρίδης 6 (1), Αγγειοπλάστης, Μπίλιος 2.

Απόλλων Καλαμαριάς (Καραμουσαλίδης): Βογιατζής Δ. 9 (3), Βογιατζής Λ. 2, Σκεμπής 8 (1), Κυφωνίδης 13 (1), Καρασίμος 10, Σίγκας 2, Μακρής, Κόκκιος 14, Γιαννακός 3 (1).

 

Μέγας Αλέξανδρος-Κένταυρος Καλλικράτειας 78-69

Δεκάλεπτα: 26-22, 37-40, 51-49, 78-69

Διαιτητές: Γιαννούλης Αν., Νέδογλου

Μέγας Αλέξανδρος (Κασαπίδης): Σουλτάνης 11, Μαδεμλής 3, Ορφανίδης 5, Κωστακίδης 16(1), Μέλλιος 14(2), Παπαρισούλης 7, Σακαλάκης 3, Πισιώτης, Χατζηβούρκογλου 10(2), Μακούλης, Πολυμένης 9.

Κένταυρος Καλλικράτειας (Γιοβάννης): Κωνσταντινίδης 12, Βελισσαρίου 24(2), Νταβίδι 5(1), Μιχαηλίδης 3(1), Φλετούρης 6(1), Χασάπης 2, Χατζηλάμπρου, Δασκαλάκης 6, Κιτσούλης 11.

 

Βαθμολογία

1. Λεύκιππος Ξάνθης 4 2-0

2. Ικαροι Σερρών  4 2-0

3. ΜΕΝΤ  4  2-0

4. Μέγας Αλέξανδρος 4   2-0

5. Ελπίδα Αμπελοκήπων  3 1-1

6. ΔΕΚΑ 3 1-1

7. Μακεδονικός 2  1-0

8. Ζέφυρος 2 1-0

9. Κένταυρος Καλικράτειας  2 0-2

10. Ασπίδα Ξάνθης 2 0-2

11. Μαντουλίδης  2 0-2

12. Πανσερραϊκός 2  0-2

13. Απόλλων Καλαμαριάς  2 0-2

*Μακεδονικός και Ζέφυρος έκαναν το ρεπό τους

 

Επόμενη αγωνιστική (3η, 27/10)

Ασπίδα Ξάνθης-Μακεδονικός

Απόλλων Καλαμαριάς-ΜΕΝΤ

Πανσερραϊκός-Μέγας Αλέξανδρος

Κένταυρος Καλλικράτειας-Λεύκιππος Ξάνθης

Μαντουλίδης-ΔΕΚΑ

Ελπίδα Αμπελοκήπων-Ζέφυρος

Ρεπό: Ικαροι Σερρών