Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα – βαθμολογίες (1η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα της 1ης αγωνιστικής των ομίλων της Γ΄ Εθνικής Ανδρών έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΓΣ Κορωπίου – ΑΟ Γλαύκος 75-60

ΑΟ Ερμιόνης – ΑΟ Ακράτα 76-70

Νέο Ληξούριο – ΑΟΚ Χαλάνδρι 77-68

ΣΔΥ Τρίπολης – ΚΑΟ Κορίνθου 62-82

ΑΟ Π. Φαλήρου – ΑΕΝ Κηφισιάς 84-71

Άρης Νίκαιας ΓΝΟ – Ηλυσιακός 85-91 (παρ.)

Παναχαϊκή ΓΕ – ΑΟ Αχαγιά 82 67-72

 

Φύλλα αγώνα

Άρης Νίκαιας ΓΝΟ – Ηλυσιακός 85-91 (γ΄ παρ.)

Δεκάλεπτα:  24-12, 42-28, 58-49, 65-65 (κ.α.), 74-74 (α΄ παρ.), 82-82 (β΄ παρ.), 85-91

Διαιτητές: Ζιώγας, Ναστούλης

Αρης Νικαίας (Καράμπελας): Σκάνδαλος27(1), Θεοδωράκος 11(1), Πρίτσος 11, Κόλλιας 12, Χαντζόγλου 9(1), Λαζαρίδης 9(1), Πεταλάς 6, Καραβανάς, Παπαγεωργίου.

Ηλυσιακός (Λιτόπουλος): Γραμματίκας 9(3), Κελαϊδής 24(4), Φώτσης 18(1), Μαραγκουδάκης 15(2), Κωτσόπουλος 7(1), Πλευράκης, Ουντίτζο 3(1),Μπάζιος, Ετζιάκα, Ταταράκης 6(2).

 

ΣΔΥ Τρίπολης – ΚΑΟ Κορίνθου 62-82

Δεκάλεπτα: 19-23, 32-44, 47-64, 62-82 

Διαιτητές: Ελ Ανύ, Μάρκου

Τρίπολη (Μπαλής): Χατζόπουλος 4, Αγγουράς 7, Καλούλης 9(1), Χρονόπουλος 1, Νταγιάντης 4, Μικρός 1, Σακελλαράκος 3(1), Σινανάι 3(1), Σπυράκος 8(2), Μπαλής 13, Καραγιάννης 4, Καρλής 5.

Κόρινθος (Ρουμελιώτης): Κόης 14(1), Δανίκας 7, Αναγνωστάκης 12(2), Λακόβ 3(1), Τζάιδας 10(1), Περρώτης 15, Μήτσου 3(1), Ντόρμπαρης 5(1), Αδαμόπουλος 13(2).

 

Παναχαϊκή ΓΕ – ΑΟ Αχαγιά 82 67-72

Δεκάλεπτα: 20-20, 34-34, 54-53, 67-72

Διαιτητές: Λαμπίρης, Λεβεντάκος

Παναχαϊκή (Λιόνας): Μοσχοβάκης 20(1), Γατσούλης 7(1), Νικολάου 4, Λυμπερέας 1, Γκόβας 8(1), Καραγιάννης 14, Μπαρδάκας 13,

Αχαγιά΄82 (Γκοργκόλης): Μπουρδάνος 14(2), Σερέτης 9, Κωνσταντινόπουλος 1, Καλογιάνννης 10(2), Τάρναρης 1, Λυμπέρης 17(4), Φραντζής 20.

 

Νέο Ληξούριο – Χαλάνδρι  78-68

Δεκάλεπτα: 24-21, 46-36, 64-52, 78-68

Διαιτητές: Ντάσης, Ξηροκώστας

Ληξούρι (Τζουγανάτος): Αντωνάτος 14(1), Ιωάννου 1, Τρυφωνόπουλος 8, Ρεκουνιώτης 15, Πολίτης 14(2), Θεοδωράκος 11(3), Λαμπρόπουλος 15(1).

Χαλάνδρι (Στεφανάκης): Κονδύλης 23(5), Σταθάκης 19(6), Αυγουλάς 1, Μορφωνιός 3(1), Αυδής 4, Μωραῒτης 11(3), Βουλγαράκης 3(1), Θεοδωράκης 4.

 

ΓΣ Κορωπίου – ΑΟ Γλαύκος 75-60

Δεκάλεπτα: 18-23, 40-39, 56-52, 75-60

Διαιτητές: Xριστινάκης, Kαραμπιτσάκος

Kορωπί (Δρακόπουλος): Iωάννου 12, Nτέλλας, Tετζεράκης, Kατωπόδης 20(3), Kεχρής, Kοκκορόγιαννης 10, Kούτρας, Mερκούρης 6, Aργυρόπουλος, Kλασίδης, Kουτουφάς 19(2), Σταμάτης 8.

Γλαύκος (Δερλός): Aναστασόπουλος 6(1), Bουρνάς 14, Tριπολίδης 5(1), Σπύρου 2, Θανόπουλος 17(4), Παπαβασιλόπουλος 6, Σουντρής, Λαμπρόπουλος 4, Xατζηκλάφας, Iωαννίδης, Δημάκος 6, Kουκουλομμάτης.

 

ΑΟ Ερμιόνης – ΑΟ Ακράτα 76-70

Δεκάλεπτα: 22-19, 43-36, 63-51, 76-70

Διαιτητές: Μαρτινάκος, Αγγελής

ΑΟΕ (Ζωντός): Ευστρατίου 5(1), Αγγελής 17(2), Θωμάς 2, Οργκεστ 3, Γκολέμης 5(1), Κεφαλάς 16(1), Προσιλής, Κατσαβέλας, Ευστρατίου 2, Σαρικάς 17(2), Κορίζης 9, Πούλης.

Ακράτα (Ζίζηλας): Δορλής 14(1), Σαχίτι, Πετρόπουλος, Μουρατίδης 20(1), Κατωπόδης 6(1), Πολυδέρας 8(2), Βασιλάτος, Κώστας, Γιαννούλης 11, Μάλλης 2, Κυρίτσης 2, Γιόβας 7(2).

 

ΑΟ Π. Φαλήρου – ΑΕΝ Κηφισιάς 84-71

Δεκάλεπτα: 21-18, 47-31, 68-52, 84-71

Διαιτητές: Χρηστίδης, Μαυρέλης

Παλαιό Φάληρο (Παπαδάτος): Βαλιώτης 4, Βαϊδάκης 18(2), Μαυροειδή 2, Πρόγκας 15(1), Γραμματικός 21(3), Τσορμπατζόγλου 2, Σολωμός 4, Αγγελόπουλος 7(2), Τσαπρούνης 11, Λάμπρου.

Κηφισιά (Λαδίκος): Δουβλής 5, Μοσχοβίτης 15, Μακρυγιάννης 9(1), Γιαννούτσος , Πρέκας, Μανούσος 17, Γούνης 1, Σπαχιγάι 2, Οικονόμου 13, Μιχαλάκης 6, Γιακουμής, Φασιανός 3(1).

 

Βαθμολογία

Κορωπί 2 1-0

ΑΟ Ερμιόνης 2 1-0

Νέο Ληξούριο 2 1-0

ΚΑΟ Κορίνθου 2 1-0

ΑΟΠ Φαλήρου 2 1-0

Ηλυσιακός 2 1-0

Αχαγιά 82 2 1-0

Γλαύκος 1 0-1

Ακράτα 1 0-1

Χαλάνδρι 1 0-1

Τρίπολη 1 0-1

ΑΕΝΚ 1 0-1

Άρης Νικαίας 1 0-1

Παναχαϊκή 1 0-1

 

Επόμενη αγωνιστική (2η, 20/10)

Ακράτα – Κορωπί

Χαλάνδρι – ΑΟ Ερμιόνης

ΚΑΟ Κορίνθου – Νέο Ληξούριο

ΑΕΝ Κηφισιάς – ΣΔΥ Τρίπολης

Ηλυσιακός – ΑΟ Π Φαλήρου

Αχαγιά 82 – Άρης Νίκαιας

Γλαύκος – Παναχαϊκή

 

 

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΑΠΑΣ Τα Φανάρια – Αίαντας Αυλίδας 59-42

ΑΟ Ένωση Ιλίου – ΑΟΝΣ Μίλων 82-76

ΓΣ Ερμής Σχηματαρίου – ΑΟΚ Χανιά  62-56

ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας – ΑΣ Άρης Θήβας 104-98 (παρ.)

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΑΣ Πέρα 84-77

ΚΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου – ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ 75-71

ΑΚ Χαλκίδας – Βούρειος ΑΟΛ Χίου 64-52

 

Φύλλα αγώνα

ΑΟ Ένωση Ιλίου – ΑΟΝΣ Μίλων 82-76

Δεκάλεπτα: 18-21, 41-43, 61-57, 82-76

Διαιτητές: Αναστασίου, Βελέντζας

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας): Μπέλλας Γ. 13(2), Γεροκώστας 6, Φούντας 9(2), Δαρμής, Μπολάτογλου 15(2), Κατσαρός, Μπέλλας Ο. 20(1), Ραλλάκης 4, Μανταλβάνος 7, Τσιουμπρής 8, Βάτσιος.

Μίλων (Αποσκίτης): Χωματάς 11(3), Σουλινάρης 10, Ραφτόπουλος, Τζανικιάν, Καραγιαννίδης 9, Παπαδάκης 3, Παπανικολόπουλος 8(2), Γαλάνης, Εξηνταβελώνης, Ζούκας 11, Ανδρεόπουλος 14, Ψυλέας 10(1).

 

ΑΟ Αργοναύτης Τριγλίας – ΑΣ Άρης Θήβας 104-98 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 34-25, 54-41, 71-63, 91-91 (κ.α.), 104-98

Διαιτητές: Φάκαρος, Σκανδαλάκης

Αργοναύτης (Γιαννακόπουλος): Τύρλας 4, Σταμέλος 5(1), Σβαρνάς 4, Παπουτσής 20(2), Μητσάκης, Γαλιατσάτος 3, Καλογερόπουλος 39(7), Παπακώστας 5, Λίτσος 19(3), Παπαδημητρίου 1, Κορομηλιάς 4.

Άρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Πανταζής 19(2), Ντέντα, Τριανταφύλλου 4, Γκρινιάρης 27(1), Ματσαγγούρας, Χαρατσής 3(1), Γκιζογιάννης 16(2), Ανέστης 10(1).

 

ΑΚ Χαλκίδας – ΒΑΟΛ Χίου 64-52

Δεκάλεπτα: 13-10, 32-25, 49-39, 64-52

Διαιτητές: Κώτσου, Κατσαπρακάκης

Χαλκίδα (Μπρατσιάκος): Μπρατσιάκος, Παπάδης 12(2), Στεφάνου 5(1), Κατσούλας 7, Βογιατζής,  Σταθόπουλος,  Μητσιμπόνας 20(2), Γεωργιάδης 13(2), Λούκας 3(1), Φραγκούλης, Σιδέρης 4.

ΒΑΟΛ Χίου (Βουλίκας): Τσιριγώτης, Χριστοβασίλης, Ανδρουλάκης 3, Σουλίκας 4, Σιμιτσάκης, Παπαδόπουλος 13, Σαμιώτης 13(1), Τσουρής 8, Μαρούλης 4, Τρόβας 4(1), Κουιμτζής,  Κωνσταντινάκος 3(1).

 

Ερμής Σχηματαρίου – ΑΟΚ Χανιά 62-56

Δεκάλεπτα: 13-10, 30-27, 48-38, 62-56

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Λάμπος

Ερμής Σχηματαρίου (Οικονόμου): Γιανναλέτσος, Καρακωστάκης, Γκοντόπουλος 5(1), Γεωργίου, Δέδες 7, Μιχαήλ 10, Σακελλαράκης 4, Κοπακάκης, Χάλιος 5, Κουλούρης 14(2), Σιδέρης, Δημητριάδης 17.

Χανιά (Παπανικολάου): Κελεσίδης 6, Ιωακειμίδης 1, Αλεξίου 2, Πνευματικός-Φράνσις, Ζανιδάκης 21(2), Βρεττός 2, Κατράνας 3, Μαντζαρίδης 2, Κιγμέτογλου 19(1), Αδοντάκης, Σκαμνάκης, Παλαιοκρασσάς.

 

Τα Φανάρια – Αίαντας Αυλίδας 86-62

Δεκάλεπτα: 24-7, 38-29, 59-42, 86-62

Διαιτητές: Χρηστίδης Π., Αναστασόπουλος

Τα Φανάρια (Αλμπάνης): Πολίτης, Κοντσές 9(1), Χονδρόπουλος 19(5), Καραγιάννης 2, Μάκαρης 20(1), Προδρόμου 23(1), Ζαφειρούδης 8(1), Χάρος 4, Ναυπλιώτης 2, Βουτυρόπουλος 3(1), Ωνάσογλου, Σεϊντίνι 2.

Αυλίδα (Σαλιάρης): Ανδρικπόπουλος 7(1), Μουντρίχας 14(3), Αργυρίου, Καλεντζάκης 8(2), Καζάκος, Παπαχαραλάμπους 2, Κωνσταντόπουλος 7(1), Τσιώλης 5(1), Σταμέλος 6, Κωνσταντούρας 15(3), Λαψίδης, Δαβρής. 

 

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – ΑΣ Πέρα 84-77

Δεκάλεπτα: 20-15, 35-37, 64-55, 84-77

Διαιτητές: Χριστοδουλάκης, Σκουλαρίκης

ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Μάνος): Μαυροειδάκος, Μπαλαμώτης, Δήμου 17(4), Ζαρμακούπης 21(1), Δρίβας 9(3), Σταύρου 2, Αμβράζης 21(1), Κανελόπουλος 8(1), Πιτούλης 1, Κριζεας, Μπένος 6, Ραλάτος.

Πέρα (Γκαναβίας): Βαρδάλος 9 (1), Γελαδάς, Δρόσος 3(1), Βλάχος, Τσολάκης 6, Πεφάνης, Κεφαλάς 13(2), Μαντάς, Γονίδης, Βαρσαμούλης 15, Αϊβάτογλου.

 

ΚΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου – ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ 75-71

Διαιτητές: Γεράνιος, Κιουλάφας 

Κρόνος (Δεγαΐτας): Μαράκης 8, Καράμπελας 18(2), Ξιούρας 11(3), Αρμάος 9(2), Τσάβος 13, Νάστος 1, Κοψιάς 7(2), Πουρνάρας 4, Ρετσίνας 5, Αλεξανδρόπουλος, Αλβέρτης, Σαρλής.

ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ (Καρατζάς): Καστανιώτης 11, Μπάρδας 7(1), Τσακίρης 2, Πανταζής, Στεργιάκης 18(2), Ρωμόσιος, Λίτσιος 3, Καραλευθέρης 18(2), Πανουσόπουλος, Τρικαλλιώτης 12(2).

 

Βαθμολογία

Τα Φανάρια 2 1-0

Ένωση Ιλίου 2 1-0

Χαλκίδα 2 1-0

Ερμής Σχηματαρίου 2 1-0

Αργοναύτης Τριγλίας 2 1-0

Κρόνος Αγ. Δημητρίου 2 1-0

ΕΦΑΟ Ζωγράφου 2 1-0

Αίαντας Αυλίδας 1 0-1

Μίλων 1 0-1

Χανιά 1  0-1

Άρης Θήβας 1 0-1

Πέρα 1 0-1

ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ 1 0-1

Βούρειος ΑΟΛ Χίου 1 0-1

 

Επόμενη αγωνιστική (2η, 20/10)

Μίλων – Τα Φανάρια

Χανιά – Ένωση Ιλίου

Αρης Θήβας – Ερμής Σχηματαρίου

Πέρα – Αργοναύτης Ραφήνας

ΦΕΑ ΝΦ ΝΧ – ΕΦΑΟ Ζωγράφου

ΒΑΟΛ Χίου – Κρόνος Αγίου Δημητρίου

Αίαντας Αυλίδας – Χαλκίδα

 

 

3ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Τιτάνες Παλαμά – ΦΟ Αριδαίας 64-46

ΣΚ Ιωάννινα – Ίκαροι Τρικάλων 91-83 (παρ.)

Φαίακας Κέρκυρας – ΓΑΣ Μελίκης 49-84

Αίολος Τρικάλων – ΑΓΣ Ιωαννίνων 69-55

Αναγέννηση Καρδίτσας – Νίκη Βόλου 72-74

Αετοί Βέροιας – Αριστοτέλης Φλώρινας 70-62

Ρεπό: Ολυμπιακός Βόλου    

 

Φύλλα αγώνα

Αναγέννηση Καρδίτσας-Νίκη Βόλου 72-74

Δεκάλεπτα: 20-17, 36-33, 57-49, 72-74

Διαιτητές: Σιταρίδης, Δέλλας

Αναγέννηση Καρδίτσας (Νότος): Ψυχογιός 3(1), Πανταζής 2, Γεωργαντζάς 18(1), Δίκαρος 4, Κοβάτσεβ 10, Τσέλιος 15(1), Αργύρης 3, Αντωνίου 6(1), Καλλιάρας 8, Νότος 3(1).     

Νίκη Βόλου (Κοσμάτος): Καραγεώργος 12(4), Βερτζάγιας, Σαριμπαλίδης 22(4), Σιμάκης 6, Κουτίνας 8(1), Παρασκευάς 5, Τσιώλης 11(1), Τάσσος 6, Σταυροθεόδωρος 4, Καρπέτης, Ακούνια.

 

Αετοί Βέροιας-Αριστοτέλης Φλώρινας 70-62

Δεκάλεπτα: 15-12, 38-32, 55-52, 70-62

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ., Βασιλόπουλος

Αετοί Βέροιας (Τυριακίδης): Τρομπούκης, Αναστασιάδης 4(1), Σιδηρόπουλος 6(1), Γιαννουζάκος 5(1), Κουσιάντζας 15, Σταυρουλάκης 3, Μαραπίδης 16(2), Αλευρίδης  8, Ιωσηφίδης 7 (1), Γκανάς 6(2).

Αριστοτέλης Φλώρινας (Χαλκιάς): Τσιώγκας 8(2), Τσιάμης 14 (3), Παπαγρηγορίου 4, Γκόνος 8(1), Γκουτζιομήτρος 7 (1), Μαυρίδης 2, Σαββίδης 12 (2), Βίτκας, Παπούλιας 7(1), Καραδήσογλου.

 

Φαίακας Κέρκυρας-ΓΑΣ Μελίκης 49-84

Δεκάλεπτα: 12-23, 31-49, 41-74, 49-84

Διαιτητές: Μαντήλας, Κάνης

Φαίακας Κέρκυρας (Τσάμης): Στεμπάρι, Δρακίδης 14, Τσιτσές 1, Σάγιας 2, Γουστέρης 2, Παπαγίκας 12(2), Αυγερινός 13(3), Μικρομάνης 2, Αγιους, Βάγιας, Τσάμης 3.

Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 25(2), Μαυρίδης 14(2), Στοῒτσης 8, Πεϊμανίδης 5(1), Ρογγότης 2, Καποδίστριας, Αντωνόπουλος, Εσερπόγλου, Λαπατούρας 18(1), Ασπροπούλης, Λέφας 1, Ημερίδης 12.   

 

Αίολος Τρικάλων -ΑΓΣ Ιωαννίνων 69-55

Δεκάλεπτα: 16-16, 30-28, 43-44, 69-55

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Τοπαλίδης

Αίολος Τρικάλων (Παπαδημητρίου): Ρούζιος 6(2), Παναρας 14(1), Πρεμέτης, Αρούρης 3(1), Χατζής, Σούλκο 4, Τσιούλκας 3, Κολότσιος 12(1), Γοργότσης, Σπηλιόπουλος 11(3), Κατσαδούρος 2, Τσότσος 14(1)

ΑΓΣ Ιωαννίνων (Ηλιάδης):  Μούκας 5(1), Γυφτάκης 7(1), Σαχπατζίδης 12(2), Καλογεράτος 16(4), Αντωνίου, Σβώλης, Παπανικολάου, Μάκης, Παπαδόπουλος 2, Δαβάνης 12, Φίλιος 1, Τερζόπουλος.

 

ΣΚ Ιωάννινα-Ικαροι Τρικάλων 91-83 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 25-15, 51-34, 62-57, 77-77(κ.α.), 91-83

Διαιτητές: Πράττος, Τζεκάκης

Ιωάννινα (Παπαδόπουλος): Ζαμπέτης 4, Ματσάγγας 2, Δουρούλης 13(3), Τσιτσώνης 5(1), Βάσης 5(1), Καραμπίνης 8(2), Κατσίβελος, Ξιούρας 1, Σφουγγάρης, Σωτηράκης 33, Τσιρώνης, Μπάλλας 20.

Ίκαροι Τρικάλων (Σδράκας): Μέξης 6, Μπαρμπαρούσης, Φρύδας, Βλάχος 14(3), Κολότσιος 7(1), Κρεμμύδας 6, Κατσαρές 14(1), Τζορμπατζάκης, Γεωργόπουλος 9, Γκιουλέκας 19(1), Μπάρδας, Μακρής 8.

 

Τιτάνες Παλαμά-ΦΟ Αριδαίας 64-46

Δεκάλεπτα: 20-15, 28-25, 39-39, 64-46

Διαιτητές: Μελανίδης Μ., Χατζηκώστας

Τιτάνες Παλαμά (Καραμίντζιος): Γκογκίδης 14(3), Φαλάγγας, Μπακαβέλος, Τσατάλας 22, Σφακιανός 2, Ξένος, Τσούμας 3, Φαλιάκης 5(1), Μακρής 10(2), Σκουφεζής 8, Αρχοντούλης.

Αριδαία (Βάτσης): Παπαδόπουλος 15(4), Κανονίδης, Πέτκος, Τοπαλίδης, Πάντης, Πονόπουλος 4, Παπαβράαμ, Αβραμίδης 3(1), Γεωργάκης 9, Μακρόπουλος 12(2), Παουλεάνου 3(1), Κληντσάρης.

 

Βαθμολογία

1. ΓΑΣ Μελίκης 2 1-0

2. Τιτάνες Παλαμά 2 1-0

3. Αίολος Τρικάλων 2 1-0

4. ΣΚ Ιωάννινα 2 1-0

5. Αετοί Βέροιας  2 1-0

6. Νίκη Βόλου 2 1-0

7. Αναγέννηση Καρδίτσας 1 0-1

8. Ίκαροι Τρικάλων 1 0-1   

9. Αριστοτέλης Φλώρινας 1 0-1

10. ΑΓΣ Ιωαννίνων 1 0-1

11. ΦΟ Αριδαίας  1 0-1

12. Φαίακας Κέρκυρας  1 0-1

13. Ολυμπιακός Βόλου 0 0-0

*Ο Ολυμπιακός Βόλου είχε ρεπό

 

Επόμενη αγωνιστική (2η, 20/10)

ΦΟ Αριδαίας-Ολυμπιακός Βόλου

Ικαροι Τρικάλων-Τιτάνες Παλαμά

ΓΑΣ Μελίκης-ΣΚ Ιωάννινα

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Φαίακας Κέρκυρας

Νίκη Βόλου-Αίολος Τρικάλων

Αριστοτέλης Φλώρινας-Αναγέννηση Καρδίτσας

Ρεπό: Αετοί Βέροιας

 

 

4ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Ασπίδα Ξάνθης – Ελπίδα Αμπελοκήπων 73-90

Απόλλων Καλαμαριάς – Μακεδονικός 45-62

Πανσερραϊκός – Ικαροι Σερρών 55-75

Κένταυρος Καλικράτειας – ΜΕΝΤ  74-82

Μαντουλίδης – Μέγας Αλέξανδρος  74-76

ΔΕΚΑ – Λεύκιππος Ξάνθης 41-62

Ρεπό: Ζέφυρος

 

Φύλλα αγώνα

Ασπίδα Ξάνθης-Ελπίδα Αμπελοκήπων 73-90

Δεκάλεπτα: 10-13, 30-41, 52-55, 73-90

Διαιτητές: Γιαννούλης Αν., Λάλλα

Ασπίδα Ξάνθης (Παναγιωτόπουλος): Παυλάκης 2, Παπαδάκης 9(1), Δώδος 25(2), Τεργάκης, Τιτόπουλος, Μπόζης  5(1), Παπαϊωάννου,  Κουτσογιάννης 7(1), Μανδαλάκης 20(2), Μπουραζάνης 1, Κάλφας, Καναράς 4.

Ελπίδα Αμπελοκήπων (Γκούμας): Φωτόπουλος 14(3), Σαμαράς 13(2), Μύθιλλος 10(1), Δημάκης 11(1), Βουλγαράκης 7(1), Μητρόπουλος 3(1), Μαρκόπουλος 12(1), Ξηρόπουλος 10, Συμεών 10.

 

Μαντουλίδης-Μέγας Αλέξανδρος 74-76

Δεκάλεπτα: 24-23, 39-47, 55-61, 74-76

Διαιτητές: Κολοκυθάς, Ηλιόπουλος

Μαντουλίδης (Καραμανώλης): Τάκης 16(2), Φόρογλου 19(4), Κεραμάρης 7(1), Ρίτσερ 4, Σαρασίδης 3(1), Καναγκίνης, Μαλανδρής 13(1), Ντίαθ 4, Στεργιόπουλος, Καπουράνης, Σίμογλου 8, Παπαϊωάννου.

Μέγας Αλέξανδρος (Κασαπίδης): Σουλτάνης 1, Γκολέμας 12, Μαδεμλής 11, Γιαχανατζής 6, Ορφανίδης 4, Κωστακίδης 22(1), Μέλλιος 10(1), Παπαρισούλης, Σακαλάκης, Πισιώτης 7, Χατζηβούρκογλου 3(1), Πολυμένης. 

 

Πανσερραϊκός-Ικαροι Σερρών  55-75

Δεκάλεπτα: 12-18, 28-34, 44-57, 55-75

Διαιτητές: Παπαθανασίου, Αναστασιάδης

Πανσερραϊκός (Κοκολιός): Συμεωνίδης 6, Γρίψιος 2, Γεωργιανός Ν. 2, Γεωργιανός Π. 2, Τράκας 3, Δημητρακάς 20(3), Δατσιάδης 5 (1), Ντίνος 5 (1), Θολιώτης 5, Κάτος 5, Χορτομάρης.

Ίκαροι Σερρών (Ρούλης): Γεωργόπουλος, Φραγκούλης 5(1), Σιδερίδης 16(4), Καμπέρης, Δαλαγκόζης 9 (3), Κουτσοκώστας 3(1), Γκούτζιας 6, Παρχαρίδης, Ξανθόπουλος, Μπίλιος 16(5), Κακιούζης 16.

 

Κένταυρος Καλικράτειας-ΜΕΝΤ 74-82

Δεκάλεπτα: 19-19, 35-39, 56-65, 74-82

Διαιτητές: Λυγούρας, Κουφούδης

Κένταυρος Καλικράτειας (Γιοβάννης): Κωνσταντινίδης 14(1), Βελισσαρίου 6(1), Νταβίδι 3(1), Μιχαηλίδης 3(1), Φλετούρης, Παρασκευάς 13(2), Χασάπης 4, Φουρκιώτης, Βούκα, Δασκαλάκης 3(1), Γουναρόπουλος 6, Κιτσούλης 22.

ΜΕΝΤ(Ντολόπουλος): Φόρογλου, Καμπίτσης, Παπαπασχάλης 17(1), Ζεϊμπέκης, Ρόπουτης 5(1), Γκύζης 6(1), Μιχαηλίδης 18(2), Μπέλλος 9(2), Δάτσης, Πασχαλίδης 17, Μανδράς, Σιόλογκας 10.  

 

Απόλλων Καλαμαριάς-Μακεδονικός 45-62

Δεκάλεπτα: 13-20, 24-33, 33-48, 45-62

Διαιτητές: Σελεβός, Τσάνταλη

Απόλλων Καλαμαριάς (Καραμουσαλίδης): Βογιατζής Δ. 5(1), Πάρος 2, Βογιατζής Λ., Σκέμπης 8(2), Ανδρεάδης, Κυφωνίδης 13(2), Καρασίμος 3, Κεραμάρης 2, Μακρής, Κόκκιος 10, Γιαννακός 2, Τσίγκας.

Μακεδονικός (Γεροφώτης): Βαρδής 2, Τσαούδης, Καραθανάσης, Παλιαχάνης 4, Καραμπέκης 13(2), Κομμάτας 2, Φλιάτης 10(1), Δασκαλόπουλος, Λυχριδάς 3(1), Τσιόγκας 10, Αζίζης 10(1), Πρωτούλης 8.

 

ΔΕΚΑ-Λεύκιππος Ξάνθης 41-62

Δεκάλεπτα: 17-20, 28-31, 35-54, 41-62

Διαιτητές: Καρακώστας, Γεωργούλης

ΔΕΚΑ (Κυριαζής): Δημητριάδης 8, Κρίτσικας 2, Τσιμερίκας, Χατζηχρήστος 2, Τσιροπούλης Γ., Τσιροπούλης Μ. 2, Παπασάβογλου Αν. 6, Θεογιάννης 9, Καρανώτας Τ., Παπασάβογλου Αρ. 6, Καρανώτας Σ. 6, Καλαποθαράκος.

Λεύκιππος Ξάνθης (Βαχαρίδης): Στύλας 2, Νταβουλτζόπουλος 6 , Ιορδάνογλου 2, Στεργίου , Ιωαννίδης , Ζαμπάκης 5 (1), Βοϊβατόπουλος 10, Νικολόπουλος 17 (3), Μακαρατζής, Γρούδος 10, Παλλάκης 10.

 

Βαθμολογία

1. Λεύκιππος Ξάνθης 2  1-0

2. Ικαροι Σερρών 2 1-0

3. Ελπίδα Αμπελοκήπων 2 1-0

4. Μακεδονικός 2 1-0

5. ΜΕΝΤ 2 1-0

6. Μέγας Αλέξανδρος 2 1-0

7. Μαντουλίδης 1  0-1

8. Κένταυρος Καλικράτειας  1 0-1

9. Ασπίδα Ξάνθης 1 0-1

10. Απόλλων Καλαμαριάς 1 0-1

11. Πανσερραϊκός  1 0-1

12. ΔΕΚΑ 1 0-1

13. Ζέφυρος  0 0-0

*Ο Ζέφυρος είχε ρεπό

 

Επόμενη αγωνιστική (2η, 20/10)

Ζέφυρος-Ασπίδα Ξάνθης

Ικαροι Σερρών-Απόλλων Καλαμαριάς

ΜΕΝΤ-Πανσερραϊκός

Μέγας Αλέξανδρος-Κένταυρος Καλικράτειας

Λεύκιππος Ξάνθης-Μαντουλίδης

Ελπίδα Αμπελοκήπων-ΔΕΚΑ

Ρεπό: Μακεδονικός

 

 

Περισσότερα σε λίγο…