Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Κύπελλο Ανδρών – Αποτελέσματα (Α΄ Φάση, 2η αγωνιστική)

Για τη 2η αγωνιστική της Α’ Φάσης του κυπέλλου Ελλάδος Ανδρών σημειώθηκαν τα παρακάτω αποτελέσματα:

Σάββατο 21 Σεπτεμβρίου

ΜΑΣ Ερμής Λαγκαδά – Ολυμπιακός 58-64

Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου

ΓΣ Έσπερος Λαμίας – ΑΣΑ Κόροιβος 77-94

Πανελευσινιακός ΑΟΚ – ΑΣ Διαγόρας Δρυοπιδέων 63-111

ΑΕ Πεντέλης – ΣΑΑΚ Ανατόλια 60-76

ΠΟΚ Έσπερος – ΑΕ Ψυχικού 74-79

ΑΣΕ Δούκα – ΓΣ Χαρίλαος Τρικούπης 49-85

ΑΕ Δόξα Λευκάδας – ΑΟ Παγκρατίου 65-82

ΑΣ Παπάγου – ΑΣ Απόλλων Πάτρας 62-58

Εθνικός ΟΦΠΦ – ΑΟ Αμύντας 60-73

ΑΕΠΣ Μαχητές Πειραματικού – ΑΣ Καρδίτσας 56-90

Πρωτέας Βούλας – ΓΣ Δάφνη Δαφνίου 73-79

ΕΚ Καβάλας – ΑΟ Αγρινίου 81-71

ΣΑ Στρατωνίου – ΓΣ Ελευθερούπολης 73-88

ΑΠΣ Αίας Ευόσμου – ΑΟ Τρίτων 60-45

ΓΣ Μανδραϊκός – Οίαξ Ναυπλίου 83-82

 

Φύλλα αγώνα

Εθνικός ΟΦΠΦ – ΑΟ Αμύντας 60-73

Δεκάλεπτα: 8-15, 26-32, 38-52, 60-73

Διαιτητές: Κάρδαρης, Χριστοδουλάκης, Τηγάνης

Εθνικός (Μουριχίδης): Πέττας 13, Στέφος 21, Αγγελόπουλος 8, Γεωργοπαπαδάκης Σ. 8, Γεωργοπαπαδάκος Ν. 2, Σκιαθίτης 3(1), Ασημακόπουλος.

Αμύντας (Ζαβός) : Χάλαρης 17(1), Φακοπουλίδης 10(2), Κομποδιέτας 7, Κουκουνιάς 7(1), Βαρδιάνος 6(1), Κάπρης 6(2), Ζούπας 6, Κερασοβίτης 5, Σιούντρης 3(1), Καλδής 4, Γιούσι 2, Μέλλιος.

 

ΑΕ Δόξα Λευκάδας – ΑΟ Παγκρατίου 65-82

Δεκάλεπτα:  17-24, 27-39, 48-56, 65-82 

Διαιτητές:  Παναγιώτου, Καμήτσος, Μακρόπουλος 

Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Βακουφτσής 13(2), Αργυρός, Βλάχος, Τσιαβές 9(2), Αναγνωστόπουλος Χ. 15(5), Σταματέλος, Χρύσης 6(1), Αναγνωστόπουλος Γ. 10, Φέτσης, Βλαχάκης 4, Βάνης 5. 

Παγκράτι (Κουτρούλιας): Τζιβελέκας 24(1), Πίνης 7(2), Χνάρης 9(1), Μουστόπουλος 7, Ζαφείρης, Δερμιτζάκης 12(1), Δελίδης 18 (6), Καφαντάρης 2, Ολύμπιος 3(1).

 

ΑΕΠΣ Μαχητές Πειραματικού – ΑΣ Καρδίτσας 56-90

Δεκάλεπτα :12-20, 26-49, 45-70, 56-90

Διαιτητές: Ευφραιμίδης, Μπακάλης, Ντούρας

Μαχητές (Χατζηκυριακίδης): Σιπητάνος 13(1), Χατζηκυριακίδης 10(1), Γεωργίου 1, Κουντουράτζογλου 4, Μαυρίδης 15(3), Ζιάγκας, Κλωναράς 2, Σικαλίδης 4, Βαϊντερλής, Μητσάκης 7(1).

Καρδίτσα (Κομποδιέτας): Ερμείδης 11(1), Γράβας 15(1), Ζωϊτσάκος, Παππάς 3, Κακλαμάνος 9(3), Παπαδόπουλος 4, Θέος 13(1), Καλλές 13, Νάκης 5(1), Τριανταφύλλου 13(3).

 

ΣΑ Στρατωνίου – ΓΣ Ελευθερούπολης 73-88

Δεκάλεπτα: 17-28, 32-46, 52-72, 73-88

Διαιτητές: Σιμητόπουλος, Τσιρτσιμάλης, Κοϊμτζόγλου

Στρατώνι (Μύθου) Ψευτογκάς 3(1), Χαλατσής 9(1), Μπαρζού 8(1), Κυριλής 9(1), Καραδήμας, Σαμαράς 7(1), Ιατρίδης 1, Θύμνιος 12, Κασούρας 4, Δασκαλόπουλος 20.

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Μανοῒλοβιτς 12(1), Γεωργούδης, Γοργόνης 15(3), Δεληγεωργής 12, Γκέλιος, Μοτσενίγος 8, Καραγιώργος 1, Σταμπουλής 10, Καμπουρίδης 16(1), Μπένας 9(1), Τσούτσος, Μαραβέγιας 5(1).

 

ΠΟΚ Έσπερος – ΑΕ Ψυχικού 74-79

Δεκάλεπτα: 21-27, 37-42, 56-54, 74-79

Διαιτητές: Τσολάκος, Πλιάκας, Αντωνιάδης

Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης) : Μαγκουνής 26(1), Ντακούλιας 10(1), Ευστρατίου 2, Αγγελόπουλος 3, Καπώνης 7(1), Γκαϊτάσοφ 4, Θεοδοσίου 7(1), Χαρούνι Ν., Ματαλιωτάκης 12, Βάρσος 1.

Ψυχικό (Ρεμέντελας): Γκαβασιάδης 5, Μαστορός 5(1), Κουντουδής 5(1), Παπανικολάου 14(2), Τσουργιάννης 2, Νιλεντίπεβιτς 20(2), Θεοδώρου 4, Ρουλελιώτης, Φρέιτας 19(2).

 

ΕΚ Καβάλας – ΑΟ Αγρινίου 81-71

Δεκάλεπτα: 19-8, 40-28, 61-52, 81-71

Διαιτητές: Λόρτος, Θεοδώρου, Σιταρίδης

Καβάλα (Πενταζίδης): Δοξάκης 14(2), Μπανάσας 3, Παπαζούδης, Λαμπρόπουλος 22(4), Σαββίδης, Ζώτος, Αθανασιάδης 18 (4), Αδαμόπουλος 9, Πιεβάλιτσα, Φλιάτης 13, Νταλός 2, Τεπετίδης.

Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Σταμίρης, Μπερερής 7(2), Μιχάλογλου 4, Καμάρας 7, Φραντσέσκι 23(1), Γκρέκας 6, Χατζηνικόλας, Κασσιούμης, Σταματογιάννης 7, Ψαράς 17(3), Παπαχρήστος.

 

Πανελευσινιακός ΑΟΚ – ΑΣ Διαγόρας Δρυοπιδέων 63-111

Δεκάλεπτα: 7-32, 27-57, 51-77, 63-111

Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος, Τσάτσης, Κοτσώνης

Πανελευσινιακός (Καραχάλιος): Μπάλλας 12(2), Δρακωτός 3(1), Καράμπελας 4, Κεφαλάς Α. 3(1), Κεφαλάς Β. 7(1), Σταθόπουλος 11(1), Χασαπάκης 2, Αναγνωστόπουλος 4, Κατσανεβάκης 2, Ψαρόπουλος 13(1).

Διαγόρας Δρυοπιδέων (Χούμπαυλης): Αγγελόπουλος 5(1), Κουκάς 11(3), Καράμπουλας 8(1), Πολυτάρχου 11(2), Πετροδημόπολος 4(1), Λιακόπουλος 19(1), Καρασταμάτης 9(1), Παπαδολιάς 9(1), Μαχαίρας 14, Γκιουζέλης 21(2).

 

ΑΕ Πεντέλης – ΣΑΑΚ Ανατόλια 60-76

Δεκάλεπτα: 10-24, 29-39, 48-59, 60-76

Διαιτητές: Μάλαμας, Χριστινάκης, Τσιμπούρης

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης) : Νάσης, Μπουργάνος 5(1),Ευαγγελούλης 2, Κουσουλάς 10(2), Καρούζος, Μπέλη 14(1), Κουκάκης 5(1), Μπίγκος 10(1), Σαλτουρίδης 7, Τάγαρης 3, Φωτόπουλος 4.

Ανατόλια: Γκάτζιας 11(1), Παπαδόπουλος, Γαλανίδης 3(1), Καραποστόλου 13(2), Ασημακόπουλος 12(2), Ξενιτίδης, Τσιρογιάννης 4, Καραγιαννίδης, Μπρόζος 18(4), Πιλκούδης 3, Τόζιος 9, Αμπατζάς 3(1).

 

ΑΣ Παπάγου – ΑΣ Απόλλων Πάτρας 62-58

Δεκάλεπτα:  18-14, 33-25, 49-41, 62-58

Διαιτητές: Παντελίδης, Ντάνος, Χουγιάζος

Παπάγου (Διαμαντόπουλος): Παπαζήσης, Σωφρονάς 6, Τρίχας, Κυρίτσης 20(2), Χρυσός 7(1), Ρεγκούζας, Ψαθάς 2, Αγγελόπουλος 10, Τσιτσιγιάννης 2, Μπασδέκης 15(2), Κώτσης, Καρακατσάνης.

Απόλλων Πατρών (Δελέγκος): Ζούμπος 11(1), Τζακόπουλος 7(1), Τσιακμάς, Μπαζίνας, Νιφόρας, Εζόμο 4, Μπέμπης 3(1), Κάδρας, Τσάμης 13, Μολφέτας 10(1), Μάρκοβιτς 10.

 

ΑΣΕ Δούκα – ΓΣ Χαρίλαος Τρικούπης 49-85

Δεκάλεπτα: 15-13, 19-40, 28-59, 49-85

Διαιτητές: Κωνσταντινίδου, Καρπάνος, Λογοθέτης

Δούκας (Αγγέλου) : Θωμάς 1, Σεργιένκο 13, Τζελάλης 3(1), Ζαραϊδώνης 4, Παναρετάκης 2, Αρσενικός, Γκίνης 3(1), Μαράντος 3, Σακελλαρίου 8, Κορκοντζέλος 2, Λάϊος 4, Ζαρκαδούλας 6.

Χαρίλαος Τρικούπης (Καλαμπάκος): Κατάνας 2, Γκάτζιος 2, Παπαδιονυσίου 17(3), Αντωνάκης 21(3), Ναούμης 4(1), Σαχπατζίδης, Ράπτης 6, Βασιλόπουλος 20(5), Σκουλίδας 7(1), Τσαπατώρης 4, Μαργέλης 2.

 

ΓΣ Μανδραϊκός – Οίαξ Ναυπλίου 83-82

Δεκάλεπτα: 18-23, 37-38, 61-66, 83-82

Διαιτητές: Δαρλαμήτσος, Καρακάσης, Κρεσταινίτης

Μανδραϊκός (Κατσούνης): Γεωργίου 4, Παπανικολάου, Λυτόπουλος 2, Καραμπάτσος 13(1), Μαγιντόμπε 14(4), Ροδοστόγλου 11(2), Τσιάκος 20(1), Βεσκούκης 19, Μαρούγκας, Χάνιας, Γκουαλτιέρι.

Οίακας Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Σιμιτζής 5, Τζόρτζεβιτς 20, Παπανικολάου 16(4), Κουμπούρας 18(2), Καλλινικίδης 5, Ζώρζος 10, Ραζής 8(2), Βύρλας, Ευστρατίου, Μιχόπουλος, Πασολάρι. 

 

ΓΣ Έσπερος Λαμίας – ΑΣΑ Κόροιβος 77-94

Δεκάλεπτα: 20-23, 41-50, 57-75, 77-94

Διαιτητές: Ζαχαρής, Δόλγυρας, Παζώλης

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Γκόντγουιν 7(1), Mούτσα 17(2), Mπαλτάς, Στογιάνοβιτς 3(1), Pουμελιώτης 21(6), Παπανικολάου 4, Λαμπάς, Mαντζούκας 1, Tσιμίδης 20(1), Δαχρετζής 2, Eυθυμίου, Γκιρίτσης 2,

Κόροιβος Αμαλιάδας (Παπαδόπουλος): Μπεκρής 7(1), Δημητρακόπουλος 7(1), Ρούνης, Ρουτκάουσκας 4, Μάινς 9, Χρυσόπουλος 9(2), Αθανασούλας 9(1), Χατζηδάκης 9, Σιγκούνας 6(1), Κάτζος 3(1), Τάταρης 14, Ματαλών 17(1). 

 

Πρωτέας Βούλας – Δάφνη Δαφνίου 73-79

Δεκάλεπτα: 19-32, 39-50, 54-57, 73-79

Διαιτητές: Σκούτας, Γιακείμη, Αποστολίδης

Πρωτέας Βούλας (Ταυρόπουλος): Δενδρινός 22(3), Φιλίππου Χ. 2, Φιλίππου Α. 3(1), Κυριλής 8(2), Μόρφης 2, Παναγιωτίδης 9(1), Σκουλούδης, Ματσάγγος 5, Πετς 22(2).

Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης): Παπαγιάννης, Σταυρακούκας 6(1), Κουφόπουλος 18(2), Σούμαν, Μπαλός 2, Αγγέλου, Κανάς 5(1), Τοπάλη 3(1), Φιλιππάκος 16, Γκάτζο 5(1), Κανονίδης 16(4), Αρνόκουρος 8.  

 

ΑΠΣ Αίας Ευόσμου – ΑΟ Τρίτων 60-45

Δεκάλεπτα: 9-12, 31-21, 51-35, 60-45

Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Πιτσίλκας, Ξέρας

Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος): Μπρουκς 6(2), Λαζαρίδης 15(4), Μπαλτζόπουλος 2, Πετανίδης, Πουλιανίτης 4, Νησιώτης 2, Ζώτος 5, Σεκαδάκης 3(1), Νέσης 8(1), Καπινιάρης 11(2), Κατσαούνης 4, Περιστεράκης.

Τρίτων (Μιχελάκος): Κουτούλας 8(1), Κίτσος 6, Καλαντζής 4, Γαργάλης 1, Δαμιανάκος 5(1), Μαλτέσιος 15, Ιμέρι 1, Παπαρέγκας 5.