Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Παγκόσμιο U19: Αποτελέσματα – Βαθμολογία – Πρόγραμμα

ΚΓ Ηρακλείου (Δύο Αοράκια)

Κίνα-Σερβία 57-106

Πουέρτο Ρίκο-Γαλλία 68-91

Αργεντινή-Ρωσία 86-84 (παρ.)

Ελλάδα-Φιλιππίνες 85-69 (ΕΡΤ)

Πανεπιστήμιο

Μάλι-Λετονία 93-79

Αυστραλία-Καναδάς 76-81

Σενεγάλη-Λιθουανία 52-76

ΗΠΑ-Νέα Ζηλανδία 111-71

30 Ιουνίου

ΚΓ Ηρακλείου (Δύο Αοράκια)

Καναδάς-Μάλι 70-71

Λετονία-Αυστραλία 52-81

Νέα Ζηλανδία-Σενεγάλη

Ρωσία-Ελλάδα 83-75

Πανεπιστήμιο

Γαλλία-Κίνα 119-56

Σερβία-Πουέρτο Ρίκο 75-74

Λιθουανία-ΗΠΑ 84-102

Φιλιππίνες-Αργεντινή 72-77

2 Ιουλίου

ΚΓ Ηρακλείου (Δύο Αοράκια)

Γαλλία-Σερβία 76-85

Σενεγάλη-ΗΠΑ 58-87

Καναδάς-Λετονία 78-76

Αργεντινή-Ελλάδα 73-68

Πανεπιστήμιο

Κίνα-Πουέρτο Ρίκο 99-94

Νέα Ζηλανδία-Λιθουανία 77-75

Μάλι-Αυστραλία 79-82

Φιλιππίνες-Ρωσία 64-92

Η βαθμολογία

Α’ Όμιλος: 1.ΗΠΑ 6, 2.Νέα Ζηλανδία 5, 3.Λιθουανία 4, 4.Σενεγάλη 3

Β’ Όμιλος: 1.Καναδάς 5, 2.Αυστραλία 5, 3.Μάλι 5, 4.Λετονία 3

Γ’ Όμιλος: 1. Αργεντινή 6, 2. Ρωσία 5, 3. Ελλάδα 4, 4.Φιλιππίνες 3

Δ’ Όμιλος: 1. Σερβία 6, Γαλλία 5, 3. Πουέρτο Ρίκο 4, 4. Κίνα 3

Το πρόγραμμα

Φάση των «16»

ΚΓ Ηρακλείου (Δύο Αοράκια)

Νέα Ζηλανδία-Μάλι 62-77

Αργεντινή-Πουέρτο Ρίκο 57-77

Φιλιππίνες-Σερβία 60-87

Ελλάδα-Γαλλία 46-77

Πανεπιστήμιο

ΗΠΑ-Λετονία 116-66

Ρωσία-Κίνα 96-83

Λιθουανία-Αυστραλία 91-74

Σενεγάλη-Καναδάς 79-90

Προημιτελική Φάση

Θέσεις 1-8 (ΚΓ Ηρακλείου, Δύο Αοράκια)

Μάλι –Πουέρτο Ρίκο 84-74

Λιθουανία-Σερβία 92-85

ΗΠΑ-Ρωσία 95-80

Καναδάς-Γαλλία

Θέσεις 9-16 (Πανεπιστήμιο)

Λετονία-Κίνα 87-84

Νέα Ζηλανδία-Αργεντινή 79-84

Αυστραλία-Φιλιππίνες 82-60

Σενεγάλη-Ελλάδα 97-102

Ημιτελική Φάση

Θέσεις 1-4

Δύο Αοράκια

Μάλι-Γαλλία 76-73

ΗΠΑ-Λιθουανία 102-67

Θέσεις 5-8

Δύο Αοράκια

Ρωσία-Σερβία 83-79

Πουέρτο Ρίκο-Καναδάς 98-81

Θέσεις 9-12

Πανεπιστήμιο

Λετονία-Αυστραλία 80-94

Αργεντινή-Ελλάδα 66-72

Θέσεις 13-16

Πανεπιστήμιο

Κίνα-Φιλιππίνες 72-86

Νέα Ζηλανδία-Σενεγάλη 87-71

Αγώνες Κατάταξης

Θ.15-16 (Πανεπιστήμιο)

11.00 Κίνα-Σενεγάλη

Θ.13-14 (Πανεπιστήμιο)

13.15 Φιλιππίνες-Νέα Ζηλανδία

Θ11-12  (Πανεπιστήμιο)

15.30 Λετονία-Αργεντινή

Θ.9-10 (Δύο Αοράκια)

15.30 Αυστραλία-Ελλάδα

Θ.7-8 (Πανεπιστήμιο)

17.45 Σερβία-Καναδάς

Θ.5-6 (Δύο Αοράκια)

13.00 Ρωσία-Πουέρτο Ρίκο

Θ.3-4 (Δύο Αοράκια)

18.00 Γαλλία-Λιθουανία

Θ.1-2 (Δύο Αοράκια)

20.30 Μάλι-ΗΠΑ