Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Πανελλήνιο Παίδων: Β΄ φάση – Α΄ Όμιλος (3η μέρα)

Κατά την τρίτη μέρα των αγώνων του Α΄ ομίλου για την Β΄ φάση του Πανελληνίου Παίδων, σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

 

Αστέρας Καβάλας-ΠΟ Νέων Μουδανιών 55-42

Δεκάλεπτα: 11-8, 23-17, 42-27, 55-42

Διαιτητές: Πράττος-Κωνής

Αστέρας Καβάλας (Καμαράκης-Αϊβαζίδης): Αϊβαζίδης 3(1), Φασούλας, Βρεττός Β., Μακαρατζής 13(1), Παπαποστόλου 2, Κούντας 19(2), Τσάμης 10(1), Κατσίβελης 6, Βρεττός Ν., Νικολαϊδης 2, Ασβεστόπουλος.

ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος-Τσοπουρίδης): Μπακρατσάς 10(3), Ευγενίου 13, Σούρλας 2, Τσατσαρής 6, Παυλάκης, Φιλοξενίδης 11.

 

Νικόπολη Πρέβεζας-Διόσκουροι Κοζάνης  51-50

Δεκάλεπτα: 19-16, 27-33, 41-43, 51-50

Διαιτητές: Αναστασιάδης Β.-Μπαχτσεβανόπουλος

Νικόπολη Πρέβεζας (Πολίτης): Τζώκας 4, Καραστάθης 9(2), Αναστασόπουλος 3(1), Μίχος 2, Τζίμας 8(2), Παππάς 11, Ζήκας 4,  Μουσγάς 4, Παπάς 6.

Διόσκουροι Κοζάνης (Μπαρτζώκας): Αγορίτσας 7(1), Κοβλακάς, Κηπουρίδης 16(1), Καραλίβανος 2, Αλβανός, Ζολώτας 18, Βασιλόπουλος 7(1), Καραγιάννης.

 

Κεραυνός Λάρισας-ΦΟ Αριδαίας 66-59

Δεκάλεπτα: 16-10, 31-31, 51-46, 66-59

Διαιτητές:

Κεραυνός (Πάκας-Παππάς): Αλέξης, Γκουντελάκης 17(2), Παππάς, Γιάκουλας 1, Αργυρούλης 1, Τάκουλας 8(2), Γιοβανόπουλος 6(2), Καρατζιός, Γεροκώστας 19(2), Ντρικόγιας 14(2).

ΦΟ Αριδαίας (Χασάπης): Βασίλογλου-Καμενίδης 14(4), Παυλίδης, Πετρούδης Γ. 2, Αναστασίου, Παντής, Πετρούδης Δ. 5, Τσακίρης 19(2), Αμπάρης 19(1).

 

Το πανόραμα των αγώνων

 

15/6

Αστέρας Καβάλας-Νικόπολη Πρέβεζας 72-41

Κεραυνός Λάρισας-Διόσκουροι Κοζάνης 72-68

ΦΟ Αριδαίας- ΠΟ Νέων Μουδανιών 56-73

 

16/6

Ν. Μουδανιά-Κεραυνός 67-66

Διόσκουροι-Αστέρας  56-61

Νικόπολη-Αριδαία 80-57

 

17/6

Αστέρας-Ν. Μουδανιά 55-42

Κεραυνός-Αριδαία  66-59

Νικόπολη-Διόσκουροι 51-50

 

18/6

15.30 Κεραυνός-Νικόπολη

17.15 Αριδαία-Αστέρας

19.00 Ν. Μουδανιά-Διόσκουροι

 

19/6

13.00 Αστέρας-Κεραυνός

14.45 Διόσκουροι-Αριδαία

16.30 Νικόπολη-Ν. Μουδανιά

 

Βαθμολογία

1. Αστέρας Καβάλας 6

2. ΠΟ Νέων Μουδανιών  5

3. Νικόπολη Πρέβεζας 5

4. Κεραυνός Λάρισας 5

5. Διόσκουροι Κοζάνης 3

6. ΦΟ Αριδαίας 3