Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Πανελλήνιο Κορασίδων: Β΄ φάση – Α΄ Όμιλος (3η μέρα)

Κατά την τρίτη μέρα των αγώνων του Α΄ ομίλου για την Β΄ φάση του Πανελληνίου Κορασίδων, είχαμε τα εξής αποτελέσματα:

 

Απόλλων Πτολεμαΐδας-ΑΓΕ Πιερίας 53-40

Δεκάλεπτα: 13-12, 25-28, 37-36, 53-40

Διαιτητές: ΠΛατέλλα-Θρασυβουλίδης

Απόλλων Πτολεμαΐδας (Τσακμάκη): Βασιλειάδου, Δίπλαρη 7, Κωνσταντινίδου, Αντωνίου Κ. 9, Κωδωνά, Σαρβάνη 2, Δήμου 8, Ζησοπούλου 3, Τσουμίτα 15, Αντωνίου Ι. 7, Βασιλείου 2, Μάρκου.

ΑΓΕ Πιερίας (Χρυσανθόπουλος): Βράντσιου, Ρούφτα, Παπαδοπούλου 4, Μήτρογλου, Στεφανίδου, Βλάχου, Σκλιοπίδου, Ανανιάδου, Παπανικολάου 4, Δροσούνη 23, Ηλιάδου, Καραγκούνη 9. 

 

ΕΚ Καβάλας-ΦΙΜΠΑ Πήγασος 66-46

Δεκάλεπτα: 9-19, 28-28, 47-39, 66-46

Διαιτητές: Τσάνταλη-Αγραφιώτης Β.

ΕΚ Καβάλας(Παγκαλίδης): Λυκάκη 3, Τσινεκίδου, Τουρετζόγλου 10(1), Παππά- Τζανέτου 2, Γιαντσακλίδου 12, Τζίτζιρα, Σπανίδου 4, Μελελούδη, Κελεμένη 33(1), Αργυρού 2, Κάπα, Τσαχιρίδου.

ΦΙΜΠΑ Πήγασος (Ρηγογιάννης-Ναούμης): Παπαροϊδάμη, Χαβέλα, Λιάπη Β. 7, Μακρή, Κολοκυθά, Πιστιόλα 13(2), Βλάχου 2, Παπαστάμου, Μπλαχούρα 19(1), Παπαθανασίου 2, Πέτροβα 8, Λιάπη Δ. 5.

 

Ιερισσός-Τιτάνες Παλαμά 45-55

Δεκάλεπτα: 12-15, 23-28, 34-36, 45-55

Διαιτητές:  Ντόντης-Καρμπά

Ιερισσός (Κούλιας): Ισάκις, Πασχαλά 17, Τζέλιου 9, Χριστοδούλου 4, Γκατσιώνη 13, Σαρακατσιάνου 2, Τσουκαλά, Καμπάνη, Συκιώτη.

Τιτάνες Παλαμά (Χαντζιάρας): Τζέλλα, Λιάπη, Τσιάρη 16, Πατσιαλή 6, Μασούρα, Βαλλιανάτου, Δασκαλοπούλου, Καρακώστα, Ντίνα, Μπακράτση 31, Κωνσταντέλλου, Καλαντζοπούλου 2.

 

Το πανόραμα των αγώνων

15/6

Απόλλων Πτολεμαΐδας-Ιερισσός 99  67-34

ΕΚ Καβάλα-Τιτάνες Παλαμά  65-34

ΦΙΜΠΑ Πήγασος-ΑΓΕ Πιερίας 37-33

 

16/6

ΑΓΕΠ-Καβάλα 33-55

Τιτάνες-Απόλλων Πτ. 35-61

Ιερισσός 99-ΦΙΜΠΑ Πήγασος 36-64

 

17/6

Απόλλων Πτ.-ΑΓΕΠ 53-40

Καβάλα-ΦΙΜΠΑ Πήγασος 66-46

Ιερισσός 99-Τιτάνες 45-55

 

18/6

15.00 Καβάλα-Ιερισσός 99

16.45 ΦΙΜΠΑ Πήγασος-Απόλλων Πτ.

18.30 ΑΓΕΠ-Τιτάνες

 

19/6

12.00 Απόλλων Πτ.-Καβάλα

13.45 Τιτάνες-ΦΙΜΠΑ Πήγασος

15.30 Ιερισσός 99-ΑΓΕΠ

 

Βαθμολογία

1. Απόλλων Πτολεμαΐδας 6

2. ΕΚ Καβάλα  6

3. ΦΙΜΠΑ Πήγασος 5

4. Τιτάνες Παλαμά 4

5. ΑΓΕ Πιερίας 3

6. Ιερισσός 3