Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Β’ Εθνική (30η αγωνιστική): Αποτελέσματα – Τελική Βαθμολογία-Αγώνες

1ος Όμιλος
Τα αποτελέσματα :
Παπάγου-Οίακας Ναυπλίου 107-96
Πεντέλη-Πρωτέας Βούλας 65-77
ΚΑΟ Κορίνθου-Δάφνη Δαφνίου 81-75
Γλαύκος-Πανερυθραϊκός 66-76
Παγκράτι-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 82-60
Ένωση Ιλίου-Έσπερος Καλλιθέας 79-69
Πανελευσινιακός-Τρίτωνας 93-95 (78-78 κ.α.)
Δούκας-Μανδραϊκός 79-81

Οι αγώνες αναλυτικά:
ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 82-60
Διαιτητές: Φραγκούλη-Γαρινή
Δεκάλεπτα : 21-13, 42-33, 65-49, 82-60
Παγκράτι (Λιόγας) : Τζιβελέκας 24 (4), Μαγιντόμπε 7 (1), Κούτρας 2, Κατωπόδης 5 (1), Λυτόπουλος, Φωτίου 7 (1), Δαρτζέντας, Δερμιτζάκης 14 (4), Δόξας 12, Ροδοστόγλου 2, Μπένος 8, Αρμάος 1.
Κρόνος Αγίου Δημητρίου (Ρουμελιώτης) : Κακαργιάς 3 (1), Στραγανιώτης 1, Νάτσο, Ξιούρας 13 (4), Ζαραιδώνης 11 (1), Κόης 10 (2), Μπακλαβάς, Σολώμος 14, Καρακεχαγιάς 3, Τσάβος, Ανδρεάτος 5.

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 79-69
Διαιτητές: Τηγάνης-Κούλης Χαρ.
Δεκάλεπτα: 18-10, 36-28, 57-50, 79-69
Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Τσακίρης 15, Φουντάς 14 (2), Μπέλλας Γ. 12 (4), Μανταλβάνος 4, Τσιουμπρής 3, Κατσαρός 6(2), Μπέλλας Οδ. 18 (2), Παπαγεωργίου 7 (1),Μπολάτογλου, Μούχο, Βάτσιος, Τσιόλης.
Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης): Χατζηκίδης 6 (2), Αγγελόπουλος 10 (1), Γεωργιάδης 2, Γραμματικός 34 (8), Μούτσα 6, Χαρούνι Λ. 1, Σκουλούδης 6, Μπούση 2, Χαρούνι Κ. 2, Θεοδοσίου, Κοντραφούρης, Βλασσόπουλος.  

ΓΛΑΥΚΟΣ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 66-76
Διαιτητές: Σταθόπουλος – Κουτσοδήμος
Δεκάλεπτα: 17-21, 29-43, 48-58, 66-76
Γλαύκος (Παπαδόπουλος): Μοσχοβάκης 16 (3), Βανδώρος 7 (2), Γιαννικόπουλος 5, Αργυρόπουλος 2, Κούτρας, Αγγελόπουλος 5, Δαβάνης 24 (3), Τσεκλένης 5 (1), Σπυράκος 2.
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 2, Στογιάνοβιτς 8 (1), Ντουζίδης 10 (2), Κουντούρης 3 (1), Σκάνδαλος 18 (3/3 τρίπ.), Γιαουρτόγλου 9 (1), Γεωργιάδης 7 (1), Στάθης 9, Αντωνίου, Καστανιώτης 5, Ματζιώρης 5 (1).

ΠΑΠΑΓΟΥ – ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 106-96
Διαιτητές: Μπούκας-Νικολοπούλου
Δεκάλεπτα: 26-24, 54-47, 80-69, 106-96
Παπάγου (Ταυρόπουλος): Παπαζήσης, Πίνης, Πρισκομάτης 14 (2), Χρυσός 11 (1), Κουτρούλιας 21, Αγγελόπουλος 4, Μπάλος 11, Γιαννίκος 19 (1), Ζώρζος 26 (1)
Οίακας Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Ραζής 3 (1), Κουμπούρας 5, Πελεκάνος 19 (1), Παπαντωνίου 20 (2), Γεωργιάδης 8, Μανάκας 24, Μπουρτσουκλής 5, Σκορδάς 8, Αναγνωστόπουλος 4  

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 81-75
Διαιτητές: Νάστος-Τσιμπούρης
Δεκάλεπτα: 15-17, 33-28, 57-52, 81-75
ΚΑΟ Κορίνθου (Καρακώστας): Νιφοράς 17 (3), Γεωργίου 9 (1), Μακρής 20 (3), Θεοδωρίδης 4, Κεφαλάς 2, Περρωτής 3, Κωνσταντίνου 14 (3), Πράττης, Σακελλαράκης 12, Δανίκας
Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης): Κάννας 2, Γκάτζο 9 (1), Κουφόπουλος 15 (1), Μουστόπουλος 15, Παπαδιονυσίου 8 (2), Τάταρης 2, Αρνόκουρος 4, Γοργόνης 11 (1)

ΠΕΝΤΕΛΗ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 65-77
Διαιτητές: Μπούκας-Νικολοπούλου
Δεκάλεπτα : 19-22, 29-35, 48-59, 65-77
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης) : Μπούτρης, Γεωργακόπουλος 2, Λίτσος 7 (1), Αποστολόπουλος, Καρούζος 12 (4), Μπέλη 18, Κουκάκης 2, Μπίγγος 12, Σαλτουρίδης 4, Τάγαρης 5, Νάσης, Πανέτης 3 (1).
Πρωτέας Βούλας (Βλάχος) : Κυριλής 8 (2), Ματσάγγος 1, Παπαδάκης 9 (1), Αυγενικός 7 (1), Παπαρέγκας 14 (1), Φιλίππου 3 (1), Γάργαλης 6 (2), Καματερός 4, Μόρφης 9 (1), Ματαλιωτάκης 16.

 

Η Βαθμολογία (σε 30 αγώνες – Τελική)
1.Οίακας Ναυπλιου (22-8) 52
2.Δάφνη Δαφνίου (21-9) 51
———————————-
3.Τρίτωνας (21-9) 51
4.Παγκράτι (19-11) 49
5.Δούκας (18-12) 48
6.Πρωτέας Βούλας (16-14) 46
7.Πανερυθραϊκός (15-15) 45
8.Παπάγου (15-15) 45
9.Μανδραϊκός (14-16) 44
10.Εσπερος Καλλιθέας (14-16) 44
11.Πεντέλη (14-16) 44
12.Πανελευσινιακός (13-17) 43
———————————-
13.ΚΑΟ Κορίνθου (13-17) 43
14.Ένωση Ιλίου (9-21) 39
15.Γλαύκος (9-21) 39
16.Κρόνος Αγ.Δημητρίου (7-23) 37

2ος Όμιλος
Τα αποτελέσματα
Γέφυρα-ΧΑΝΘ 70-60
Φίλιππος Βέροιας-Ελευθερούπολη 65-86
Αγρίνιο-Ανατόλια 69-70
Φάρσαλα-Ερμής Λαγκαδά 87-81
Νίκη Βόλου-Έσπερος Λαμίας 92-70
Μακεδονικός-Στρατώνι 64-79
Φαίακας Κέρκυρας – Ίκαροι Σερρών 20-0 (α.αγώνα)

Οι αγώνες αναλυτικά:

ΑΓΡΙΝΙΟ- ΑΝΑΤΟΛΙΑ: 69-70
Διαιτητές: Τζαφλέρης-Ζαχαρής
Δεκάλεπτα:16-13,35-34, 55-51, 69-70
Αγρίνιο (Διαμαντάκος): Τασόπουλος 8, Μπερερής 9, Μιχάλογλου 15(1), Καπινιάρης 14, Γκρέκας 8, Τσατάς, Σταμούλης, Σταμίρης, Μήτσου 11(1), Ψαρράς 6(2), Χρήστου, Σαπλαούρας
Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Κάτανος2, Στεφανίδης 13(3), Αμπατζάς 12(2), Γαλανίδης 7(1), Κωνσταντινίδης, Ξενιτίδης, Κιγμέτογλου 11, Μπρόζος 14(2), Καραποστόλου 11

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 92-70
Δεκάλεπτα: 32-13, 55-36, 71-54, 92-70
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ταρενίδης Κ
Νίκη Βόλου (Στρατίκης – Νάνης): Καραγεώργος 13 (3), Διγενής 9 (1), Βερτζάγιας 12 (2), Καρπέτης 3 (1), Τασιούδης 2, Τσαβές 2, Γιωτόπουλος 14 (4), Τσώλης 3, Τάσσος 10, Φρουσκλιάς 15(3), Αναγνωστόπουλος 6, Αναγνωστίδης 2, Γιαλαμάς 1
Έσπερος Λαμίας (Τσουκαλαδέλης): Ρούζιος 7(1), Πάππος 3(1), Κατσαρές 7, Παπανικολάου 5(1), Μαντζούκας 11(2), Παπαργυρόπουλος 9, Ψυχούλης 6(1), Αργύρης 1, Τεπετίδης 7(1), Ολύμπιος 11(3), Τριανταφυλλίδης 2, Κουνάνος 1

ΓΕΦΥΡΑ-ΧΑΝΘ 70-60
Διαιτητές: Γραικός-Πράττος
Δεκάλεπτα: 26-15, 49-26, 62-48, 70-60
Γέφυρα (Παραδάς-Χρήστου): Πουλιανίτης 3, Καραγιαννάκης 3, Ψευτόγκας 8(2), Βούλτσος, Καταβαίνης 3, Αποστολίδης 17(4), Ζιάκας 14(4), Κουτουξίδης, Σιώμος, Ευσταθιάδης, Κοτσάνος 10, Παπαδόπουλος 10(3)
ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης): Χαβαλές 2, Ντίνος 6(2), Παπαδόπουλος 13(2), Μπαλάσκας 6(2), Χονδρόπουλος 6(2), Γεωργάκης 4, Περρής 3, Καραγεωργίου, Δεληγιώργης 11(2), Τσάμης 9

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ – ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ/ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ 70-75
Διαιτητές : Τζίμα – Σιταρίδης
Δεκάλεπτα : 23-18 , 45-39 , 56-64 , 70-75
Μαχητές Πειραματικό Πευκών (Παπαβασιλείου) : Παλιαχάνης 2, Δήμας 16(1), Μαυρίδης 14, Χατζημιχαηλίδης 8(2), Κλωνάρας, Τσιμίδης 4, Βαϊντερλής 4, Μητσάκης 13(3), Χριστοφόρης, Λαζάρου 4, Κουνατίδης, Ελευθεριάδης 5(1)
Χαλκηδόνα/Προποντίς (Τέντσος) : Σπύρας 3(1), Μαρκίδης 1, Δανάκης 11(2), Τσακαλέρης 25(2), Παπαδόπουλος, Μυλωνίδης 11(2), Κούτε, Γιαννόπουλος, Δελίδης 17(4), Σιόλογκας, Σικαλίδης 7, Φυλακτός

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ 65-86
Διαιτητές : Θεοδώρου-Αγραφιώτης Ιωάν.
Δεκάλεπτα : 22-19 38-38 55-64 65-86
Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας) : Παπαδόπουλος 2, Κετσετζίδης 5 (1), Σισμάνης 5 (1), Πονόπουλος, Βάλλιος 7 (2), Τσιακλάγκανος 5 (1), Ποτάμοπουλος, Καβαργύρης, Κοθράς 19 (2), Παραπούρας 14 (2), Σουτζόπουλος 8 (1), Καντάρκος
Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος) : Γκέλιος 15 (3), Κελεσίδης 20 (3) , Σταμπουλής 10 (2) , Μπέσσας, Ιωάννου 22 (4), Απαζίδης 1 , Λαζαρίδης, Καραγιώργος 9 (2), Χαρισμίδης 9, Μπουτσακσί, Κωνσταντάρας, Βοιβατόπουλος.

ΦΑΡΣΑΛΑ – ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 87-81
Διαιτητές: Ταρενίδης – Τσιαπλής
Δεκάλεπτα: 31-12, 55-39, 68-60, 87-81
Φάρσαλα (Φόρος): Λεπενιώτης 18(1), Χαιρετίδης ,Βασιλείου , Λιούπης , Αναγνωστόπουλος 6(1), Τσιώγκας 3(1),Συνετός 9(2), Τοπυζίδης 8(2), Γκιουλέκας 17(1), Δέσπος 23, Φαρμάκης , Φιλιππόπουλος 3.
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μήνου 3(1), Μάρουσιτς 34(1), Παπαπασχάλης 2, Νότης 4 , Παρίτσης 5(1), Πλιούκας 6(2), Γκαμπούρας 21, Χριστοδούλου , Πιλκoύδης 6.

 

 

Η Τελική Βαθμολογία:
1. Ανατόλια 57 (27-3)
2. Ελευθερούπολη 51 (21-19)
3. Αγρίνιο 50 (20-10)
4. Φίλιππος Βέροιας 48 (18-12)
5. Ερμής Λαγκαδά 46 (16-14)
6. ΧΑΝΘ 46 (16-14)
7. Χαλκηδόνα 45 (15-15)
8. Μαχητές Πειραματικού 45 (15-15)
9. Έσπερος Λαμίας 44 (14-16)
10. Γέφυρα 43 (13-17)
11. Φάρσαλα 43 (13-17)
12. Στρατώνι 43 (13-17)
13. Νίκη Βόλου 43 (13-17)
14. Φαίακας Κέρκυρας 41 (11-19)
15. Ίκαροι Σερρών 38 (10-20)
16. Μακεδονικός 35 (5-25)
(Σε λίγο περισσότερα…)