Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Πανελλήνιο Εφήβων: Β΄ Φάση, Α΄ Όμιλος

Για τη 2η αγωνιστική της Β΄ Φάσης του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος εφήβων, στον Α΄ Όμιλο που διεξάγεται στη Νεάπολη Θεσσαλονίκης, σημειώθηκαν τα παρακάτω αποτελέσματα:  

 

Ασπίδα Ξάνθης-Νικόπολη Πρέβεζας 60-40

Δεκάλεπτα: 15-7, 25-19, 41-29, 60-40

Διαιτητές: Σιμητόπουλος, Θεοδωρίδης

Ασπίδα Ξάνθης (Παναγιωτόπουλος): Σμυρλόγλου 8(2), Παναγιωτόπουλος 2, Παπαδόπουλος 9, Καρανικολίδης 6(1), Μπουγιουκλού 4, Παυλάκης 12, Παπανικολάου 9, Τιτόπουλος, Παπαϊωάννου 6(1), Δελιαννίδης 2, Μακρίδης 2.

Nικόπολη Πρέβεζας (Πολίτης): Μίχος Θ. 6(2), Τζήμας, Καραστάθης 9(1), Πιστιόλας 2, Σουλιώτης Γ. 7(1), Σουλιώτης Α., Μίχος Σ. 5, Παπαχρήστος 11, Ρέμπης, Μουσγάς.

 

Πιερικός Αρχέλαος- Πρωτέας Γρεβενών 64-61

Δεκάλεπτα: 19-16, 37-27, 49-46, 64-61

Διαιτητές: Τζίμα, Αγραφιώτης

Πιερικός Αρχέλαος (Τοπούζης): Μπόζογλου 20 (2), Ρέντζος 2, Σκρέτας 5 (1), Τζιοβάρας 3 (1), Ζησόπουλος 15 (1), Μαλαματίδης, Καλλιφατίδης 6 (1), Ζαρκανέλας 5, Παπαπέτρου 3 (1), Κουπάντσης, Χατζηαγοράκης 5 (1).

Πρωτέας Γρεβενών (Κατσάλης): Ντόλιας, Γκασιώνας 6, Σιούμπουρας, Μητρόπουλος, Μιχαλόπουλος 20 (1), Ταμπακάκος 10, Χαραλαμπίδης, Μίμης, Κυρατζής, Τζιουβάρας 11 (3), Κυρατζής 11 (2), Γιώτας 3 (1).

 

ΠΟ Νέων Μουδανιών-Αετοί Λάρισας 72-57

Δεκάλεπτα: 23-18, 35-25, 50-32, 72-57

Διαιτητές: Θεοδώρου-Κουκουλεκίδης

ΠΟ Νέων Μουδανιών (Παναγιωτόπουλος-Τσοπουρίδης): Μπακρατσάς 5(1), Μότικας 2, Φιλοξενίδης 16(3), Τεζετζίδης 13, Τσιασιντάς, Νικολόπουλος 2, Ευγενίου 6, Τσοπουρίδης 18, Σούρλας 2, Αποστόλου 8.

Αετοί Λάρισας (Βαρδακούλης): Νασιώκας 7(1), Γεροστάθης 7, Χρόνης 2, Γιαννακός 8(1), Σταμπουλής, Σοφιαζίδης 10(2), Νικολούλης, Σαμουλαδάς Β. 12(3), Ζαβλιάκης 4, Στεργιούλας 2, Σαμολαδάς Κ.

 

Βαθμολογία

1. Ασπίδα Ξάνθης  4

2. Πιερικός Αρχέλαος 4

3. ΠΟ Νέων Μουδανιών 4

4. Νικόπολη Πρέβεζας 2

5. Πρωτέας Γρεβενών 2

6. Αετοί Λάρισας 2

 

Το αυριανό πρόγραμμα (3η αγωνιστική)

15:30 Πρωτέας Γρεβενών-ΠΟ Νέων Μουδανιών

17:15 Αετοί Λάρισας-Νικόπολη Πρέβεζας

19:00 Ασπίδα Ξάνθης-Πιερικός Αρχέλαος