Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Β’ Εθνική: Αποτελέσματα, αγώνες, βαθμολογίες (24η αγωνιστική)

Η Δάφνη Δαφνίου ήταν η νικήτρια στο μεγάλο ντέρμπι της 24ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Β’ Εθνικής, μέσα στην έδρα του Τρίτωνα και έκανε αποφασιστικό βήμα για την άνοδο στην Α2. Σημαντικές ανακατατάξεις στην μάχη της παραμονής έφερε η νίκη του Πανερυθραϊκού μέσα στην Κόρινθο σε συνδυασμό και με την νίκη του Γλαύκου μέσα στην Ελευσίνα.

1ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Παπάγου – Πρωτέας Β. 77-58

Δούκας – Πεντέλη 80-70

Πανελευσινιακός – Γλαύκος 53-55

Εν. Ιλίου – Παγκράτι 83-84 (κ.α. 68-68)

Τρίτωνας – Δάφνη Δαφ. 73-77

Κόρινθος – Πανερυθραϊκός 60-65

Οίακας Ναυπ. – Κρόνος Αγ. Δημ. 83-67

Μανδραϊκός – Εσπερος 73-63

 

ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ – ΓΛΑΥΚΟΣ 53-55

Δεκάλεπτα: 21-15, 34-23, 45-43, 53-55

Διαιτητές: Κοντίλης-Φάκαρος

Πανελευσινιακός (Καλογήρου): Κυριακόπουλος 11 (2), Ηλιάδης, Καράμπελας 5 (1), Μουρατίδης 2, Βούλγαρης 7 (1), Σταθόπουλος 9, Κεφαλάς, Ψαρόπουλος 7, Πικέας, Δούκας 6, Φέισο, Αναγνωστάκης 6.

Γλαύκος (Παπαδόπουλος): Μοσχοβάκης 12 (1), Βανδώρος, Γιαννικόπουλος 13 (3), Στεργίου, Καρακωνσταντάκης 5, Κούτρας 2, Μαναβόπουλος 8, Αγγελόπουλος, Δαβάνης 8, Τσεκλένης 7 (1), Σπυράκος.

 

ΤΡΙΤΩΝΑΣ – ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 73-77

Δεκάλεπτα : 20-23, 35-41, 51-55, 73-77

Διαιτητές: Ανδρικόπουλος-Καλογερόπουλος Φ.

Τρίτωνας (Μιχελάκος): Αθανασόπουλος, Κουτούλας 6 (1), Ψαρόπουλος 19 (1), Καλαντζής 12 (4), Σπυριδάκης, Ντιμπ 8, Νικολακόπουλος, Δαμιανάκος, Μαλτέσιος 8, Ύμερι, Κουκουνιάς 12, Τσούτσος 8 (2).

Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης): Τσικνάκης, Γκάτζο 12 (2), Κουφόπουλος 1, Γοργόνης 9 (2), Καραμπάτσος 5, Ψημίτης 11 (2), Αχείμαστος, Δομπρογιάννης 5 (1), Μουστόπουλος 2, Παπαδιονυσίου 10 (2), Τάταρης 17 (1), Αρνόκουρος 2.

 

ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ – ΠΑΓΚΡΑΤΙ 83-84 (68-68 κ.αγ)

Δεκάλεπτα: 14-19, 35-39, 56-55, 68-68 (κ.αγ.), 83-84

Διαιτητές : Σπυρόπουλος-Γαρινή

Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Παπαγεωργίου 2, Μπέλλας Γ. (11(2), Τσακίρης 7(1), Φουντάς 15(2), Μπολάτογλου 13(1), Μπέλλας Οδ. 21(3), Τσιουμπρής 3, Μανταλβάνος 4, Γεροκώστας 7, Τσόλκας, Κατσαρός, Βάτσιος

Παγκράτι (Λιόγας): Τζιβελέκας 18(1), Μαγιντόμπε 3(1), Κατωπόδης 3(1), Λυτόπουλος 9, Φωτίου 9(2), Δερμιτζάκης 14(3), Ροδοστόγλου 20(1), Μπένος 9, Κούτρας, Δόξας, Αρμάος.

 

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 60-66

Δεκάλεπτα: 20-19, 33-35, 44-51, 60-66

Διαιτητές : Αναστόπουλος, Κοτσιμπός

ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος): Νιφόρας 4, Γεωργίου 1, Σακελλαράκης 7 (1), Μακρής 22 (2), Θεοδωρίδης 5 (1), Κεφαλάς 12 (2), Περρωτής 5, Δανίκας 2, Πράττης, Κωνσταντίνου 2.

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 16, Στογιάνοβιτς, Καλλιανιώτης 5 (1), Ντουζίδης 14 (2), Κουντούρης, Σκάνδαλος 5 (1), Γιαουρτόγλου 5, Γεωργιάδης 2, Στάθης 11, Αντωνίου 5 (1), Καστανιώτης, Ματζιώρης 3 (1).

 

ΠΑΠΑΓΟΥ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 77-58

Δεκάλεπτα : 23-9, 39-31, 63-42, 77-58

Διαιτητές : Θεοδωρόπουλος Ρ.-Πολυχρόνης

Παπάγου (Ταυρόπουλος) : Παπαζήσης, Πίνης 1, Πρισκομάτης, Κοντολάτος, Χρυσός 19 (2), Ζώρζος 25 (3), Παπαπέτρου, Κουτρούλιας 25 (3), Αγγελόπουλος 7, Γιαννίκος, Παστήρας.

Πρωτέας Βούλας (Βλάχος) : Κυριλής 7 (1), Ματσάγγος 10, Ματαλιωτάκης 10, Αγγελόπουλος 7 (1), Μόρφης 9, Αυγενικός, Παπαρέγκας 3, Φιλίππου 2, Γάργαλης 2, Καματερός 8 (1).

 

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ 73-63

Δεκάλεπτα: 8-14, 24-26, 44-49, 73-63

Διαιτητές: Στρέμπας-Γρίβα

Μανδραϊκός (Κατσούνης): Βασιλόπουλος 6 (2), Σιμιτζής 3, Γεωργοπαπαδάκος Σ. 25 (3), Δέδες 18 (1), Γκαϊτάσοφ 2, Ρεκουνιώτης 6, Χάλαρης 6, Φωτόπουλος 4, Γεωργοπαπαδάκος Ν. 3, Παπανικολάου,

Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης): Αγγελόπουλος 10 (1), Καρλάφτης 3 (1), Γραμματικός 7, Παπαφλωράτος 11, Χαρούνι Κλ 16, Σκουλούδης 5, Μπούσι 6 (2), Χαρούνι Ν. 5.

 

ΔΟΥΚΑΣ – ΠΕΝΤΕΛΗ 80-70

Δεκάλεπτα: 25-18, 45-32, 62-55, 80-70

Διαιτητές: Ζακεστίδης-Ορφανός Ιορδ.

Δούκας (Χούμπαυλης): Παππάς 21 (1), Δενδρινός 2, Μποχωρίδης 10 (1), Βουγιούκας 10, Γκύνης, Ξύδης 5 (1), Τσιτσιγιάννης 3 (1), Λάκκας 11, Μήτσιαλος 8, Σακελλαρίου, Αποστολίδης 3

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Μπούτρης 3 (1), Γεωργακόπουλος, Λίτσος 5 (1), Κούσουλας 13 (2), Καρούζος 10 (2), Μπέλη 3, Κουκάκης 4, Σαλτουρίδης 2, Ταγάρης 15, Νάσης 15 (3), Πανέτης, Γάσπαρης 

 

ΟΙΑΚΑΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 83-67

Δεκάλεπτα: 20-16, 37-38, 63-51, 83-67

Διαιτητές: Ασημακάκη-Μαρινάκης

Οίακας Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Ραζής 3 (1), Κουμπούρας 18 (1), Πασολάρι, Πελεκάνος 17 (1), Παπαντωνίου 7 (1), Χάσα 2, Ευστρατίου 2, Μανάκας 5, Σκορδάς 6, Αναγνωστόπουλος 12

Κρόνος Αγ. Δημητρίου (Ρουμελιώτης): Στραγανιώτης 8 (1), Κεφαλάς 8 (2), Τσάβος, Ζαραϊδώνης 13 (1), Βούζας 2, Κόης 9 (1), Σολωμός 16, Καρακεχαγιάς, Στέφος 11, Ανδρεάτος 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Δάφνη Δαφ. (19-5) 43

2. Τρίτωνας (18-6) 42

—————————–

3. Οίακας Ναυπ. (17-7) 41

4. Παγκράτι (16-8) 40

5. Δούκας (15-9) 39

6. Πρωτέας Β. (13-11) 37

7. Παπάγου (12-12) 36

8. Πεντέλη (11-13) 35

9. Μανδραϊκός (11-13) 35

10. Εσπερος (11-12) 34

11. Κόρινθος (10-14) 34

12. Πανερυθραϊκός (9-15) 33

————————————-

13. Πανελευσινιακός (9-15) 33

14. Γλαύκος (7-16) 30

15. Εν. Ιλίου (7-15) 29

16. Κρόνος Αγ. Δημ. 5-19 29

* H Ενωση Ιλίου έχει δύο αγώνες λιγότερους, Εσπερος και Γλαύκος από έναν λιγότερο.

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (25η, 7/4)

Πρωτέας Β. – Δούκας

Πεντέλη – Πανελευσινιακός

Γλαύκος – Εν. Ιλίου

Δάφνη Δαφ. – Παγκράτι

Πανερυθραϊκός – Παπάγου

Κρόνος Αγ. Δημ. – Κόρινθος

Εσπερος – Οίακας Ναυπ.

Τρίτωνας – Μανδραϊκός

 

 

Νικηφόρα πέρασε και από την Χαλκιδική το Ανατόλια καθώς υπέταξε και το Στρατώνι με 75-67 για τον 2ο Όμιλο, ενώ το Αγρίνιο νίκησε στα Φάρσαλα την τοπική ομάδα 81-77 και παρέμεινε στην δεύτερη θέση. Η Ελευθερούπολη συνέτριψε την νεανική ομάδα του Φάιακα με 101-44 στην Κέρκυρα, ενώ ο Φίλιππος Βέροιας επικράτησε στη Θεσσαλονίκη με 84-81 των Μαχητών.

2ΟΣ ΟΜΙΛΟΣ – ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ  

Μακεδονικός – ΧΑΝΘ 63-67

Νίκη Βόλου – Γέφυρα 75-83

Μαχητές-Πειραματικού – Φίλιππος Βέροιας 81-84

Φάρσαλα – Αγρίνιο 77-81

Χαλκηδόνα – Ίκαροι Σερρών 82-70

Φαίακας – Ελευθερούπολη 44-101

Στρατώνι – Ανατόλια 66-75

Έσπερος Λαμίας – Ερμής Λαγκαδά 65-58

 

ΟΙ ΑΓΩΝΕΣ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ

ΣΤΡΑΤΩΝΙ-Σ.Α.Α.Κ ΑΝΑΤΟΛΙΑ:66-75

Δεκάλεπτα:14-28, 35-48, 52-67, 66-75

Διαιτητές: Γερακίνης-Δημάδης

Στρατώνι (Μύθου): Δοξάκης 12(1), Κολοκοτρώνης 9, Κοκκιός 3, Σιδηροηλίας 1, Φλιάτης 1, Μπέγος 5, Πολιτόπουλος 20(1), Δασκαλόπουλος 15, Δημητρακάς.

Σ.Α.Α.Κ Ανατόλια (Γκαϊτατζής) : Νικολαΐδης 11(3), Στεφανίδης , Αμπατζάς 3(1), Γαλανίδης 5(1),Κάτανος,Κωνσταντινίδης, Ξενιτίδης 3(1),Κιγμέτογλου 6, Ζώτος 14(2), Μπρόζος 1,Καραποστόλου 32(6).

 

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ-ΧΑΝΘ 63-67

Δεκάλεπτα: 18-22, 32-36, 47-57, 63-67

Μακεδονικός (Γουναρίδης): Χαλάτσης 6, Κόντσες 5(1), Μπάρζου, Κουντουρατζόγλου 23(3), Τσινόπουλος 7(1), Διαμαντής, Κομματάς, Καραθανάσης 6(2), Ουλουσίδης 5(1), Καλογεράτος 8(2), Ιωαννίδης, Χαντσίδης 2.

ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης, Τζιόμαλος): Βαζούκης, Ντίνος, Χονδρόπουλος 12(4), Παπαδόπουλος 10(2), Μπαλάσκας 6(2), Ζαφειρούδης 11(1), Γεωργάκης 8, Πέτροβιτς 7(1), Περρής, Δεληγεώργης 13(1), Βλαγκόγιας, Τσάμης.

 

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ – ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 65-58

Δεκάλεπτα: 14-16, 28-27, 54-40, 65-58

Διαιτητές: Φακίτσας-Παζώλης

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Ρούζιος 3 (1), Πάππος 5 (1), Κατσαρές 13 (1), Ολύμπιος 12 (3), Παπαργυρόπουλος 16 (1), Τεπετίδης 14 (3), Στογίλκοβιτς 2,

Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης) : Μήνου 11 (3) , Τσιρογιάννης 17 (3), Νώτης 2, Παρίτσης 14 (2), Πλιούκας 6 (2), Πιλκούδης 8

 

ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ – ΓΕΦΥΡΑ 75-83

Δεκάλεπτα: 15-27, 38-40, 55-68, 75-83

Διαιτητές: Ταρενίδης Κ.-Ελευθεριάδης

Νίκη Βόλου (Στρατίκης – Νάνης): Καραγεώργος 16(5), Διγενής, Βερτζάγιας, Καρπέτης, Τασιούδης 2, Κουτίνας 13, Τσαβές , Γιωτόπουλος 9(2), Τσώλης 7(2), Τάσσος 8, Φρουσκλιάς 20 (3), Αναγνωστόπουλος.

ΚΣ Γέφυρα (Παράδας): Βούλτσος, Πουλιανίτης , Καραγιαννάκης , Ψευτόγκας , Καταβαίνης 10(2) , Ζιάκας 28 (6), Ευσταθιάδης, Σιώμος 12, Κοτσάνος 11, Κουτουξίδης 7, Αποστολίδης 15 (3), Παπαδόπουλος

 

ΦΑΡΣΑΛΑ – ΑΓΡΙΝΙΟ 77-81

Δεκάλεπτα : 21-14, 37-39, 56-58, 77-81

Διαιτητές : Τσιρτσιμάλης-Κοϊμτζόγλου

Φάρσαλα (Φόρος) : Λεπενιώτης 10, Αναγνωστόπουλος 10, Τσιώγκας 2, Δέσπος 18, Γκιουλέκας 24 (2), Τοπουζίδης 6 (2), Συνετός 7 (1).

Αγρίνιο (Διαμαντάκος) : Τασσόπουλος 9 (1), Μπερερής 8, Μιχάλογλου 24 (4), Καπνιάρης 17 (2), Τσάτας, Χρήστου, Γκρέκας 10 (2), Μήτσου 5 (1), Σταμούλης 6 (2), Ψάρρας.

 

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ 44-101

Δεκάλεπτα : 12-27, 21-52, 32-73, 44-101

Διαιτητές : Θεοδώρου-Λουλουδιάδης

Φαίακας Κέρκυρας (Ψαρράς): Αυγερινός 11 (1), Δρακίδης 11 (1), Γλουστέρης, Σαγιάς 2, Ψαρράς 2, Αγιούς 2, Καψοκαβάδης 7 (1), Γερασιμόπουλος 9 (2), Φουσέκης.

Ελευθερούπολη (Παπαδόπουλος): Κελεσίδης 4, Γκέλιος 8 (2), Κωνσταντάρας 6, Μπέσσας 19 (1), Μπουτσακσί 18, Απαζίδης 24 (1), Λαζαρίδης 18 (2), Καραγιώργος 4.

 

ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 81-84 (παρ.)

Δεκάλεπτα: 18-13, 35-39, 52-54, 72-72 (κ.α.), 81-84

Διαιτητές: Τσουμαχίδης-Δολγύρας

Μαχητές Πειραματικό Πευκών (Χατζηκυριακίδης): Βογιατζής 11(3), Καραγιαννίδης 14 (1), Παλιαχάνης, Δήμας, Μαυρίδης 10(1), Χατζημιχαηλίδης , Κλωνάρας 16(1), Τσιμίδης 5, Βαϊντερλής 2, Μητσάκης 21(3), Λαζάρου, Ελευθεριάδης.

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας, Μπλατσιώτης): Παπαδόπουλος 2, Τσεσμετζίδης, Σισμάνης 3(1), Πονόπουλος, Γιαντσιδιώτης, Βάλλιος 9(2), Τσιακλάγκανος 6(2), Καβαργύρης, Κοθράς 34(4), Παράπουρας 14(4), Σουτζόπουλος 13, Κανταρκός 3.

 

ΧΑΛΚΗΔΟΝΑ / ΠΡΟΠΟΝΤΙΣ – ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ 82-70

Δεκάλεπτα : 21-22, 44-43, 58-57, 82-70

Διαιτητές : Παπαγερίδης-Παπαγεωργίου

Χαλκηδόνα / Προποντίς (Τέντσος) : Σπύρας, Δανάκης 6, Τσακαλέρης 8, Παπαδόπουλος, Μυλωνίδης 22 (3), Λαζαρίδης, Δελίδης 16 (4), Σιόλογκας 16, Σικαλίδης 14 (3), Φυλακτός.

Ίκαροι Σερρών (Σίσκος) : Κάτος 2, Σιδερίδης 7 (2), Γεωργιανός 9, Δαλαγκόζης, Κουτσοκώστας 2, Γκούτζιας, Παπαδόπουλος, Καραμπέκης 6 (2), Θολιώτης 10, Φώτογλου 9, Κακιούζης 25

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1. Ανατόλια (22-2) 46

2. Αγρίνιο (17-7) 41

————————————

3. Ελευθερούπολη (17-7) 41

4. Φίλιππος Βέροιας (15-9) 39

5. ΧΑΝΘ (14-10) 38

6. Ερμής Λαγκαδά (12-12) 36

7. Μαχητές Πειραματικό Πευκών (12-12) 36

8. Έσπερος Λαμίας (11-13) 35

9. Χαλκηδόνα/Προποντίς (11-13) 35

10. Φαίακας Κέρκυρας (10-14) 34

11. Γέφυρα (10-14) 34

12. Φάρσαλα (10-14) 34

———————————

13. Νίκη Βόλου (9-15) 33

14. Στρατώνι (9-15) 33

15. Ίκαροι Σερρών (8-16) 32

16. Μακεδονικός (5-19) 29

 

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (25η, 7/4)

ΧΑΝΘ – Νίκη Βόλου

Γέφυρα – Μαχητές-Πειραματικού

Φίλιππος Βέροιας – Φάρσαλα

Ίκαροι Σερρών – Αγρίνιο

Ελευθερούπολη – Μακεδονικός

Ανατόλια – Φαίακας Κέρκυρας

Ερμής Λαγκαδά – Στρατώνι

Χαλκηδόνα – Έσπερος Λαμίας