Κεντρικό μενού
Κατηγορίες

Γ΄ Εθνική: Αποτελέσματα, βαθμολογίες (21η αγωνιστική)

Τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και τα φύλλα αγώνα των ομίλων της Γ΄ Εθνικής έχουν ως εξής:

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Κεραυνός Αιγίου – Κηφισιά 76-102

Μεγαρίδα – Ληξούρι 81-55

Αχαγιά – Ακράτα 98-94

Ηλυσιακός – Αιγάλεω 81-85

Ιωνικός ΝΦ – Έσπερος Πατρών 91-72

Λέοντας – Πέρα 67-75

Καλαμάτα – Άρης Νίκαιας 70-68

 

Φύλλα αγώνα

Καλαμάτα – Αρης Νικαίας 70-68

Δεκάλεπτα: 11-22, 33-35, 50-52, 70-68

Διαιτητές: Καμήτσος, Λογοθέτης

Καλαμάτα (Νώντας): Μιχόπουλος, Γκοντόπουλος 11, Πέζος 14(1), Κανέλλης, Τζιλιάνος, Μαθιόπουλος 5(1), Γεωργανάς, Μπάκας 14, Καλογερόπουλος 10, Κοντόπουλος 8(1), Γιαννακόπουλος 6.

Άρης Νικαίας (Ζερβουλάκος): Γαλίτης 5(1), Αλσαντζής 2, Αλεξανδρόπουλος, Βασιλακάκης, Γούνης, Πορτελάνος, Κρητικός 27(2), Κόλλιας 9, Χατζόγλου 13(2), Χατζόβουλος 2, Σιδέρης, Παπουτσής 10.

 

Αχαγιά – Ακράτα 98-94

Δεκάλεπτα: 22-17, 54-44, 76-67, 98-94

Διαιτητές: Ζιώγας, Τηγάνης

Αχαγιά (Σαράντης): Αναστασόπουλος, Βουρνάς 13(1), Κωνσταντινόπουλος, Νικολάου 14(1), Ταρνάρης 3(1), Οικονομόπουλος 19(2), Κάλλης 14, Τσάμης 14(1), Λυμπέρης 17(5), Μακρής 4.

Ακράτα (Ζίζηλας): Τσιακμάς 2, Ουνάσογλου 11(1), Αμβράζης 6, Θανόπουλος 6, Γκιζόγιαννης 35(1), Γκόβας 12(2), Σίνης 2, Βεσκούκης 20.

 

Μεγαρίδα – Ληξούρι 81-55

Δεκάλεπτα: 26-14, 46-26, 70-39, 81-55

Διαιτητές: Ντάνος, Μαρουδιάς

Μεγαρίδα (Μάνταλος): Πέτρουλας 6, Σπυρόπουλος 15(1), Παλαιοχωρίτης 8(2), Ζακυνθινός 10, Μπαλάφας 9(1), Αβραμίδης 8, Μαλούκος 10, Θέος 15(2).

Ληξούρι (Τζουγανάτος): Αντωνάτος 2, Σαρικάς 3, Λαμπρόπουλος 6(1), Συνοδινός 2, Πέτι 4, Μουρελάτος 2, Μαρούλης 18, Τρυφωνόπουλος 6, Αναστασάκης 12.

 

Ηλυσιακός – Αιγάλεω 81-85

Δεκάλεπτα: 25-22, 53-39, 64-55, 81-85

Διαιτητές: Τσολάκος, Αναστασίου

Ηλυσιακός (Θωμόπουλος): Γραμματίκας 12(2), Φώτσης 22(3), Κοψιάς 14(2), Προύντζος 9(2), Μπουργάνος 6(1), Αντωνόπουλος 11(3), Αγγελόπουλος 6, Κουσιάντζας 1.

Αιγάλεω (Ιμπραημάκης): Καράβολας 20(1), Ντακούλιας 10, Γκαγκαλούδης 19(3), Οικονόμου 2, Αγγελόπουλος 15(1), Καλλινικίδης 18(1), Κυριακόπουλος 1.

 

Ιωνικός ΝΦ – Εσπερος Πατρών 91-72

Δεκάλεπτα: 22-12, 44-29, 67-49, 91-72

Διαιτητές: Ρίζος, Χριστινάκης

Ιωνικός ΝΦ (Σορώτος): Παπανδρέου 2, Άρχος 2, Παπαπέτρος 2, Γρύλλης, Πέττας 34(2), Μουμπάρακ 24(4), Μαλτέζος, Γκίνης 6(2), Κουλούρης, Κατιάκος 16, Χριστόδουλος 5.

Έσπερος Πατρών (Δεράος): Σερέτης 2, Φραντζής 26(5), Βεργανελάκης 4, Ζαφείρης 6(2), Ροκανάς 12(2), Αργυρόπουλος, Θωμόπουλος, Καλογιάννης, Κατσαβόπουλος 5(1), Δούρος 2, Τόμπρος, Βύρλας 15.

 

Λέοντας – Πέρα 67-75

Δεκάλεπτα: 11-21, 27-43, 45-61, 67-75

Διαιτητές: Μαρίγλη, Ροδίτης

Λέοντας (Καλούδης): Μακρής 16(1), Φλαντζής 1, Χρήστου 5(1), Κοντόγιωργας 7, Ντορμπάρης 26(5), Αμπαδιωτάκης 2, Σταυριανόπουλος 10.

Πέρα (Γκαναβίας): Βαρδάλος 1, Θεολογίτης 6, Παπάδης 7(1), Πεταλάς, Τσιρόπουλος, Τσολάκης 22(2), Χολέβας 3(1), Πατσατζόπουλος 12, Πιτούλης 14, Μυλωνάκης, Αναστασιάδης 2, Ντιφαντής 8.

 

Βαθμολογία

1. Αιγάλεω 41

2. Ιωνικός ΝΦ 40

—————————-

3. Μεγαρίδα 38

4. Αχαγιά 37

5. Πέρα 31

6. Κηφισιά 31

7. Ηλυσιακός 30

8. Άρης Νικαίας 30

9. Ληξούρι 29

——————————

10. Ακράτα 29

——————————-

11. Καλαμάτα 28

12. Έσπερος Πατρών 27

13. Κεραυνός Αιγίου 26

14. Λέοντας 23

 

Επόμενη αγωνιστική (22η, 7/4)

Ακράτα – Καλαμάτα

Αιγάλεω – Αχαγιά

Ληξούρι – Ηλυσιακός

Πέρα – Μεγαρίδα

Αρης Νικαίας – Κεραυνός Αιγίου

Κηφισιά – Ιωνικός ΝΦ

Εσπερος Πατρών – Λέοντας 

 

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Ικαρος Νέας Σμύρνης – Μελίσσια 61-75

Καλλιθέα – Ερμής Σχηματαρίου 76-56

ΚΑΠ – Κορωπί 75-68

ΟΦΗ – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 65-56

ΒΑΟΛ Χίου – Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 75-76

Αρης Θήβας – Δειλινό 77-47

Λοκρός Αταλάντης – ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 122-61

 

Φύλλα αγώνα

Ικαρος Νέας Σμύρνης – Μελίσσια 61-75

Δεκάλεπτα: 19-23, 35-44, 52-65, 61-75

Διαιτητές: Μαραμής, Μαγκούνης

Ίκαρος Νέας Σμύρνης (Γιαννακόπουλος): Χόρτσας, Ανέστης 11, Σταμάτης 10(2), Γιαννακόδημος 4, Μόσορας, Μιχαλόπουλος 6, Διαμαντόπουλος 12, Αντωνούσος 6, Μπάζιος 11.

Μελίσσια (Δάγλας): Κυπαρίσσης 5, Στεργίου, Ηλιόπουλος 1, Οικονομόπουλος 10, Λέπουρης 2, Κοντός 7, Σωφρονάς 18(3), Ζήρος 10(2), Πολιτόπουλος, Τρίχας 2, Καραχάλιος 14, Καραβανάς 11.

 

Αρης Θήβας – Δειλινό 77-47

Δεκάλεπτα: 20-14, 41-23, 59-42, 77-47

Διαιτητές: Παπαφωτίου, Κιουλάφας

Αρης Θήβας (Ματσαγγούρας): Γεωργούτσος 30(3), Τζαβίδας, Ματσαγγούρας 2, Γκόλιας, Μελετίου Κ. 3, Παναγιωτίδης 16(4), Καλεμντζάκης 9(2), Μελετίου Ι., Κουμπές 1, Δαχρεντζής 5(1), Τριανταφύλλου 11, Καδηγιαννόπουλος.

Δειλινό (Γωνιωτάκης): Μπορμίδης 10(1), Αντωνογιαννάκης 10, Γαϊτανάκης 2, Γριλλής 2, Εκιντζόγλου, Κυρίτσης 12(2), Κουτσίδης 4, Στέβοβιτς, Λέφης.

 

ΒΑΟΛ Χίου – Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 75-76

Δεκάλεπτα: 16-17, 37-40, 54-59, 75-76

Διαιτητές: Χουγιάζος, Λεβεντάκος

ΒΑΟΛ Χίου (Βούλικας): Σαμιώτης 11, Ανδρουλάκης 3(1), Σουλίκας 11(1), Αγγελίδης 2, Τσουρής 21(2), Κουτσαντωνάκης 2, Τροβάς 9(1), Σουλινάρης 8, Κωνσταντίνος 8(2).

Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας (Γιαννακόπουλος): Καλογερόπουλος 8(1), Χωματάς 9, Τσίρος 3, Συγγούνας 6, Σταμέλος 5(1), Τύρλας 22, Ζερβός 15(1), Σιλιτζήρης 4, Γαλιατσάτος, Ζέρβας, Μητσάκης, Σβάρνας 4.

 

ΟΦΗ – ΕΦΑΟ Ζωγράφου 65-56

Δεκάλεπτα: 17-13, 27-31, 47-39, 65-56

Διαιτητές: Κουτσοδήμος, Καραμπίτσακος

ΟΦΗ (Ράλλης): Μητρόπαππας 5(1), Κριθινάκης 7, Τσερκιτζόγλου 3(1), Αγαπιάδης 10(1), Πρωτογεράκης 4, Πάλλης 14, Πετράκης 7, Αντωνόπουλος 7(1), Μπουμπάρης 6, Καραλής 2.

ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Μάνος): Αργυρόπουλος 5(1), Γκόντγουιν 5(1), Πρόφκα 5(1), Ζαρμακούπης 13, Δρίβας 5(1), Κανελλόπουλος 8(1), Βαρνάβας 3(1), Σαρλής 2, Δήμου 10(2).

 

Λοκρός Αταλάντης – ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 122-61

Δεκάλεπτα: 34-16, 65-29, 95-47, 122-61

Διαιτητές: Μηλαπίδης, Νικολοπούλου

Λοκρός Αταλάντης (Ζαρονικόλας): Μάτος Αν. 10(2), Μάτος Αγγ. 17(5), Φωτητζόγλου 9(3), Πάσσας 8, Ψάλτου 6, Δουρούκης 20(2), Κεχρής 5(1), Κετέμα 26(6), Παπαηλιού 5, Πρεφαντής 6(2), Γεωργίου 5(1), Γκρέκος 3(1).

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC (Κουτσογιάννης): Θεοδωράκος 4, Κουτσογιάννης 7(1), Μπέλλος, Θεοδωράκος Π. 17(1), Καραμπέκης 9, Μανιάτης 8(2), Γκιζογιάννης 13(3), Λούκας 3(1).

 

ΚΑΠ – Κορωπί 75-68

Δεκάλεπτα: 26-17, 43-32, 56-49, 75-68

Διαιτητές: Γιακείμη, Μελισσάρης

ΚΑΠ (Χατζηπανηγύρης): Γαρδέλης, Βενιτουράκης 9, Χανιάς-Πανταζής, Βαφιάς 1, Χρονόπουλος 19(3), Φασιανός 7(1), Μαυροειδάκος 17, Παπανίκος, Καρυπίδης 22, Πικλής.

Κορωπί (Κακιούζης): Καραχάλιας 9(1), Καμαρινός, Τσαγισβίλι, Αγόρης 11(1), Καραδολάμης 10, Μερκούρης 8(1), Σβορώνος 16(3), Κουτουφάς 14(1), Χρονόπουλος.

 

Βαθμολογία

1. ΟΦΗ 39

2. Λοκρός Αταλάντης 38

——————————-

3. Μελίσσια 38

4. Αργοναύτης Τριγλίας Ραφήνας 37

5. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 34

6. Άρης Θήβας 33

7. Κορωπί 32

8. Ερμής Σχηματαρίου 30

9. Ίκαρος Νέας Σμύρνης 30

——————————

10. ΚΑΠ 29 (8-13)

——————————-

11. ΒΑΟΛ Χίου 29

12. Καλλιθέα 27

13. ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC 22

14. Δειλινό 21

 

Επόμενη  αγωνιστική (22η, 7/4):

ΕΦΑΟΖ-ΚΑΠ

Μελίσσια-ΟΦΗ

Αργοναύτης Τριγλίας-Ικαρος Νέας Σμύρνης

ΑΕΕΠ Χαλκίδα BC-ΒΑΟΛ Χίου

Κορωπί-Καλλιθέα

Ερμής Σχηματαρίου-Αρης Θήβας

Δειλινό-Λοκρός Αταλάντης

 

 

3ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΑΟΚ Βέροιας-Ικαροι Τρικάλων 59-66

Καλαμπάκα-Πρωτέας Γρεβενών 68-66

Μελίκη-Τιτάνες Παλαμά 77-66

Δόξα Λευκάδας-Ολυμπιακός Βόλου 89-74

Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα-Εύαθλος Πολυκάστρου 76-56

Νικόπολη Πρέβεζας-Μαντουλίδης 72-118

Ρεπό : ΑΓΣ Ιωαννίνων

 

Φύλλα αγώνα

ΠΑΣ Γιάννινα-Εύαθλος Πολυκάστρου 76-56

Δεκάλεπτα: 17-14, 34-29, 55-39, 76-56

Διαιτητές: Χατζηχαρίσης, Χρυσάφης

ΠAΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Γεωργίου 13, Πανάρας 15(4), Tσίρμπας, Πρέντζας 14(4), Kαραγκιολίδης 9(1), Mάντζιος Π., Mάντζιος Δ. 15, Πανταζής 6(1), Πιστιόλης 4, Γιωτάκης.

Εύαθλος Πολυκάστρου (Παπαδόπουλος Γ.): Παπαδόπουλος Σ. 3, Ημερίδης 14(2), Μαρκόπουλος 3, Αθανασίου 8, Παμπατζίδης, Ζωιτσούδης, Τσελέκης 13(1), Σιδηρόπουλος 12(1), Κουτούλας 3(1).

 

Δόξα Λευκάδας-Ολυμπιακός Βόλου 89-74

Δεκάλεπτα: 18-24, 47-38, 70-55, 89-74

Διαιτητές: Παπανικολάου, Λυγούρας

Δόξα Λευκάδας (Δημητριάδης): Νικολόπουλος 11(3), Αργυρός 12(4), Βλάχος 2,  Αναγνωστόπουλος 15, Φέτσης, Τσιαβές 24(1), Βαγενάς 11(1), Κόγκας, Μακρόπουλος 7, Ροντογιάννης, Κελλάριου, Βλαχάκης 7(1).

Ολυμπιακός Βόλου (Γκουγκουτούδης): Στύλας 20(1), Ιλτσόγλου 18(4), Φραντζής, Κωστούλας 14(1), Μπουσκολίτης 6(1), Σκαμάγκας 4, Αναστασόπουλος 2, Χαρχαρής 2, Λουλούδης 4.

 

Νικόπολη Πρέβεζας-Μαντουλίδης 72-118

Δεκάλεπτα: 29-35, 47-76, 65-101, 72-118

Διαιτητές: Γκέκας, Γεωργούλης

Νικοπόλη Πρέβεζας (Παπίρης, Πολίτης): Ζίκας 4, Μίχος Σ. 9, Κοντογιάννης 14, Καραστάθης 4, Σουλιώτης 7, Τζήμας, Παπαχρήστος 4, Κακιούζης 10, Παπαμιχαήλ 7, Δούβλης 7, Νούσιας, Ρέμπης 6.

Μαντουλίδης (Νικολαῒδης Ι., Καραμανώλης): Νικολαῒδης 20(3), Τάκης 17(1), Ρεφατλλάρι 6(2), Ψαθάς, Ντίαθ 8, Παπαϊωάννου 4, Καλόγηρος 42(5), Φόρογλου 11(1), Μαλανδρής 6, Καπουράνης 2, Καναγκίνης 2.

 

ΑΟΚ Βέροιας-Ικαροι Τρικάλων  59-66

Δεκάλεπτα: 15-24, 29-32, 45-40, 59-66

Διαιτητές: Πράττος, Σελεβός

ΑΟΚ Βέροιας (Ταγκίδης): Τρομπούκης 2, Στοῒτσης 8(1), Ντουλαβέρης 3(1), Γκάνας 8(2), Ιωαννίδης 5(1), Κασαμπαλής 14, Καραθανάσης 2, Χαραλαμπίδης 17.

Ικαροι Τρικάλων (Σδράκας): Κολοτσιος Α. 10(1), Μέξης 6, Βλάχος 8(2), Κολότσιος Β., Αργύρης 3(1), Χατζής, Ντούρβας 17(3), Τζιοβάρας 2, Φούντας 20(1), Μπαρμπαρούσης, Στάνκοβιτς.

 

ΑΟ Καλαμπάκα-Πρωτέας Γρεβενών 68-66

Δεκάλεπτα: 9-16, 24-37, 42-55, 68-66

Διαιτητές: Σαρακενίδης, Χατζημπαλίδης

ΑΟ Καλαμπάκα (Κωνσταντινίδης): Μασάδης 16(2), Μπαλωμένος, Τούλας, Σπανός 5(1), Γαϊτανίδης 5(1), Παουλεάνου 3(1), Σούλκο 10, Γκάτζιας 7, Οικονόμου 2, Παπακώστας 17(2), Κιουρτζίδης 3.

Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Τζήμου 3(1), Γρούδος 10, Μαλούτας 12(4), Μιχαηλίδης 6(2), Κλωνάρας 13, Ταμπακάκος, Τακίδης 6, Μπόζιαρης, Μακρής 12(1), Μαλιούρας 4.

 

ΓΑΣ Μελίκη-Τιτάνες Παλαμά 77-66

Δεκάλεπτα: 18-16, 39-29, 60-50, 77-66

Διαιτητές: Τζιοπάνος Γ., Τσαρδούλιας

ΓΑΣ Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 9, Μαγαλιός, Μαυρίδης 25(4), Ζαζακλίδης 10(1), Κυριακού, Λέφας 11(1), Ρογγότης 2, Εσερπογλου, Λαπατούρας 14, Καρατζάς, Κοτζαμπάσης, Σταυρουλάκης 6(2).

Τιτάνες Παλαμά (Ζαχαρέλης): Τσιαμπάς 14(2), Ζωιτσάκος, Καραϊσκάκης 20(2), Γκογκίδης 18(1), Καραδήμας 4, Τσούμας 3, Μακρής 5(1), Φαλιάκης, Αρχοντούλης, Κατσαδούρος 2.

 

Βαθμολογία

1. Πρωτέας Γρεβενών 36

2. Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα 35

———————————

3. Δόξα Λευκάδας 34

4. ΑΓΣΙ 32

5. Ίκαροι Τρικάλων 29

6. Μαντουλίδης 29

7. Εύαθλος Πολυκάστρου 29

8. Τιτάνες Παλαμά 28

9. Ολυμπιακός Βόλου 28

———————————

10. Μελίκη 27

11. Καλαμπάκα 26

12. ΑΟΚ Βέροιας 24

13. Νικόπολη Πρέβεζας 21

*Εύαθλος Πολυκάστρου, Μαντουλίδης, Ολυμπιακός Βόλου, ΓΑΣ Μελίκης και ΑΟ Καλαμπάκας έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο.

 

Επόμενη  αγωνιστική (22η, 7/4):

Πρωτέας Γρεβενών-ΑΟΚ Βέροιας

Τιτάνες Παλαμά-Καλαμπάκα

ΑΓΣ Ιωαννίνων-Μελίκη

Ικαροι Τρικάλων-Δόξα Λευκάδας

Ολυμπιακός Βόλου-Νικόπολη Πρέβεζας

Μαντουλίδης-Βίκος ΠΑΣ Γιάννινα

Ρεπό: Εύαθλος Πολυκάστρου

 

 

4ος Όμιλος

Αποτελέσματα

ΜΕΝΤ-Νέα Μουδανιά 67-57

Αστέρας Σίνδου-Αίας Ευόσμου 54-69

Πολύγυρος-ΓΑΣ Κομοτηνή 66-72

Ζέφυρος-ΒΑΟ 77-73

ΠΣ Ευκαρπίας-ΔΕΚΑ 90-83

Απόλλων Καλαμαριάς-Μακαμπή 77-69

Λεύκιππος Ξάνθης-Ασπίδα Ξάνθης 65-55

 

Φύλλα αγώνα

Λεύκιππος Ξάνθης-Ασπίδα Ξάνθης 65-55

Δεκάλεπτα: 10-10, 35-22, 48-39, 65-55

Διαιτητές: Ντούρας, Λάλλα

Λεύκιππος Ξάνθης (Αμοιρίδης, Καζάκος): Κουμπάνης 18, Νταβουλτζόπουλος 9, Στεργίου 5 (1), Κυφωνίδης 4, Δάτσης 1, Παλάκης 5 (1), Στασινόπουλος 2, Κάλφας, Χρήστου 9 (1), Σταματέλος 3 (1), Σταμπουλής 9 (1).

Ασπίδα Ξάνθης (Στεφανίδης): Ανθής, Παπαδάκης 7 (1), Αναστασιάδης 3, Καραμανώλης, Θεοδωρίδης, Κουτσογιάννης 10, Μανδαλάκης 24 (3), Τσέλλος, Κάσουρας 6, Μασμανίδης 2, Φαρχάτ 3 (1).

 

ΑΟ Πολυγύρου-ΓΑΣ Κομοτηνή 66-72

Δεκάλεπτα: 14-16, 32-35, 50-52, 66-72

Διαιτητές: Αγραφιώτης Ιωάν., Αγραφιώτης Γρ.

ΑΟ Πολυγύρου (Τσούρμας): Νικολαϊδης, Πιπιλιάρης 25, Κουλαξής 12 (2), Παυλέας 8, Στυλιανίδης, Νικλόπουλος 11 (3), Νούκαρης 5 (1), Σπουργίτης 2, Αζίζης 3 (1).

ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Καρκατσέλης, Ιορδάνογλου 2, Μαστροδημήτρης, Παλάσκας 3 (1), Λεχούδης 18 (1), Κουτσοβασίλης 24 (5), Μαγουλάς 8 (2), Ζολώτας, Σπέντζος 10 (2), Χαλίλ 7, Μπορμπίδης, Λεμονίδης.

 

Ζέφυρος-ΒΑΟ 77-73

Δεκάλεπτα: 18-19, 40-35, 57-56, 77-73

Διαιτητές: Σιταρίδης, Τσάνταλη

Ζέφυρος (Αλεξανδρίδης): Καλπακτσίδης 17 (1), Φωτιάδης, Ματενίδης 8(1), Γιαννάκης, Τσάμογλου, Καμαράς, Βούλγαρης 7 (1), Τσιόγκας 15 (1), Ζωγράφος 9, Τσιούντος 21(3), Φαρμάκης, Μάρκου.

ΒΑΟ (Νομικός): Λεπτοκαρίδης 14 (2), Μπαγκτασαριάν 3, Πετρίδης 4, Τζουβάρας 8 (2), Ζησόπουλος 3, Χότζα 13 (1), Μαδεμλής 4, Πησιώτης 2, Βουνάκης 14 (4), Γιαννούλης , Πιδαράκης 8, Καδηγιαννάκης.

 

Αστέρας Σίνδου-Αίας Ευόσμου 54-69

Δεκάλεπτα: 18-14, 34-31, 43-49, 54-69

Διαιτητές: Παπαθανασίου, Θρασυβουλίδης

Αστέρας Σίνδου (Μπαλογιάννης): Ταβλαρίδης 11 (3), Σταυρακίδης, Παπαπασχάλης 1, Ιωαννίδης 17, Πετρίδης 13 (1), Αντωνιάδης, Μπακάλης, Δημητριάδης, Μέλλιος, Μησιρλόγλου 4, Ιατρίδης Ζ, Ιατρίδης Αλ 8.

Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος, Κόρκας): Βαρδής, Σκεμπής 2, Λαζαρίδης 12 (4), Γαϊτάνης 3, Ρόπουτης 11 3, Καρασίμος, Παντόπουλος, Περιστεράκης, Σεκαδάκης 2, Νέσης 22 (2), Μπρουκς 6, Σαββίδης 11 (1).

 

Απόλλων Καλαμαριάς-Μακαμπή  77-69

Δεκάλεπτα: 17-23, 47-34, 58-50, 77-69

Διαιτητές: Κουκουλεκίδης, Δέλλας

Απόλλων Καλαμαριάς (Χατζούλης-Μιχαηλίδης): Κουκουλίδης 2, Αποστόλου, Μαχαιριανάκης 13 (3), Τσιμπής 12 (1), Γουναρόπουλος 2, Σαμαράς 9 (3), Αγραφιώτης 2, Μόρας 11, Ακριτίδης 2, Αθαναηλίδης 24 (2)

Μακαμπή (Κοντός): Παπαμαστοράκης 2, Θεολόγης 14 (2), Κλουντζός, Σαμαράς 3 (1), Πετράκης 8 (2), Μπαδής 19 (5), Σαββίδης 2, Αρούχ 11 (1), Μιζίου 2, Αργυρίου, Σκουφετζής 8.

 

Βαθμολογία

1. ΠΣ Ευκαρπίας 39

2. ΓΑΣ Κομοτηνή 36

——————————–

3. Πολύγυρος 35

4. Αίας Ευόσμου 34

5. Ζέφυρος 34

6. ΜΕΝΤ 33

7. Λεύκιππος Ξάνθης 33

8. ΔΕΚΑ 31

9. Ασπίδα Ξάνθης 31

10. Απόλλων Καλαμαριάς 30

—————————–

11. Αστέρας Σίνδου 30

12. ΒΑΟ 28

13. Μακαμπή 27

14. Νέα Μουδανιά 21

 

Επόμενη  αγωνιστική (22η, 7/4):

Αίας Ευόσμου-ΜΕΝΤ

ΓΑΣ Κομοτηνή-Αστέρας Σίνδου

ΒΑΟ-Πολύγυρος

Μακαμπή-Ζέφυρος

Νέα Μουδανιά-ΠΣ Ευκαρπίας

ΔΕΚΑ-Λεύκιππος Ξάνθης

Ασπίδα Ξάνθης-Απόλλων Καλαμαριάς